Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39051) !Overdose! válasza Kornel (#39050) üzenetére


!Overdose!
őstag

OBD1-es ez még.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#39052) Jaffa75


Jaffa75
őstag

Sziasztok Urak,

holnap megyek megnézni egy 1,8-as ufo Civic-et... mire kellene nagyon figyelnem?

Illetve mi a tapasztalat az automatákkal kapcsolatban (van abból is egy amit kinéztem) - kell a hideg/meleg válasz is! :K

Kösz előre is :R

Jaffa

(#39053) hülyegyerek válasza Jaffa75 (#39052) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Magamat idézném két oldallal ezelőttről :
Ne legyen nagyon lelakva, meg főleg műszakilag legyen rendben. A km állást kérdezd le a kekkh-ból, meg lehetőleg vidd el szakszervizbe átvizsgáltatni, meg a hibakódokat kiolvastatni. A váltógomb, meg a plüsskárpit nagyon hamar kopik mindben, szóval ezektől ne ijedj meg, és attól sem, ha a lámpák mellett valamelyik oldalon nagyobb a rés, mint a másikon. Az csak a lökhárító elállása miatt van, mivel a Honda frenetikus mérnökeinek sikerült az első lökhárító alá még egy plusz lefelé lógó műanyagot szerkeszteniük, ami garantálja, hogy minden kisebb padkán felakad az autó, és elcsúszik az egész lökös. A fordulatszámmérő előtti plexi nagyon hamar karcolódik, de ettől se kell megijedni. Ajánlom figyelmedbe a civinfo.hu-t, az teljesen típusspecifikus fórum.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#39054) Kornel válasza Jaffa75 (#39052) üzenetére


Kornel
veterán

Minap írtam pm-ben egy fórumtársnak éppen kérdésre válaszolva, bemásolom ide is:

Nem tudom mennyi a keret, de a civicek nagyon tul vannak arazva.
Nekem a 2008-as benzines jó közepes állapotban 2,45M volt, téli nyári szettel.
Mondjuk a piacon lévő lelakott, külföldről behozott hullak és felhullak között ez még istenesen néz ki, pár apró hibája van csak.
Az összes fk2 civicen hamar karcolodik a belső műanyagok, és a műszerfal plexije, illetve a szurke festett műanyagokrol kopik a festék, a kormány és a változók hamar fenyesedik.
Nalam ezek még az elviselhetőség inneni oldalán vannak, tehát látszik egy -egy kisebb hiba, de még mindig szebb állapotban van, mint a piacon lévők 90%-a.
Ezek egy része könnyen orvosolható, a műanyagok mind levehetoek, csak azok kapnak, pár ezerért lefújják amire akarja az ember, valtogomb csere se tétel, stb.
A pluss belsősök nagyon kényelmesek, de az is hamar kopik, nálam ez se veszes, egy karpittisztitas után szinte újszerű.
Benzinesben 2-3M között mozognak a 2007-20010-es példányok, jellemzően inkább közepén lesznek normalis példányok.
Dizelnel 1,8-2,8 inkább ez a sav, talán ott már 2,2-2,3M korul is vannak szebbek, de ott azért számítani kell a plusz költségekre.
Egy kettőstömegű kuplunggal 300+munkadíj, simán 400 környéke lesz, kedvezménnyel.
A 2.2 ctdi nagyon stabil, egy két apró de kezelhető hibája van, valami szelep hal meg, de nem kapitalista hibák, csak ugye mind nehezen diagnosztizálható dolgok.
De azért a csúcsok itt is előbb utóbb megadják magukat, stb., bár 200-300k valós futasnal ez sem jellemző.
Alkatrész árak inkabb átlagosak, a hírek ellenére is, első féket vettem komplett én tárcsa + betétet ferodo premiert 27k-ert.
Kormanyosszekotok 5-6k, a lengokar előre húzós, az 50-60k környéke, de egy suzukihoz is ennyi pl.
Ami nálam előny volt, hogy (egy typeS maszkkal) tetszik, kompakt meretkategoriaban szerintem az egyik legnagyobb, magam mögött szépen elférek, és elol és kényelmesen ülök, az ülések parádésak, főleg a plüss.
A csomagtartó papíron 400 liter, de baromi jól pakolhato, sokba dönthetö a hátsó ülések, illetve fel is hajthatók, el se hittem, hogy milyen jól variálható.

Hátsó ülés felhajtva.

Lehajtott üléssel a csomagtartó:

[ Szerkesztve ]

(#39055) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Az minek a jele, ha a kipufogóból elég erős benzinszag jön? Főleg hidegen.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, GTX1060 6GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#39056) Kornel válasza JoolsNOS (#39055) üzenetére


Kornel
veterán

Elégtelen üzemanyag.
Hidegen teljesen normális, ilyenkor tuldusit minden benzinmotor.
Ha gond lenne, legalább a check lámpa égne.
Szerintem.

(#39057) Jaffa75 válasza Kornel (#39054) üzenetére


Jaffa75
őstag

köszönöm a segítséget! :R (elnézést a lustaságért - korábban sokat olvastam ezt a fórumot, tudtam mennyi hsz van benne!! :P )

(#39058) Tsebacsi válasza JoolsNOS (#39055) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Enyém is csinálja, kornélé is ezek szerint. Túldúsít szerintem is, ráadásul az újabb honda motorok a ivtec miatt olyan "hülyeségeket" is csinálnak, hogy azt hiszem, rossz a motor, pedig csak játszik a keverési aránnyal. :W

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#39059) Kornel válasza Tsebacsi (#39058) üzenetére


Kornel
veterán

Amugy továbbra se értelek, egy ilyen finom szerkezetet lecserélni égy olajkalyhara.
Ami ráadásul szarabbul is megy.
Ha nem elég, rakj rá egy turbot, 0,4 bárt simán elbir ;)

(#39060) Snoop-y válasza Kornel (#39059) üzenetére


Snoop-y
veterán

Persze majd pont egy R18-at kezdjen el turbositani. Beteg e vagy ? :K

Jo az ahogy van. Ha erosebb auto kell akkor erosebbet kell venni.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#39061) Kornel válasza Snoop-y (#39060) üzenetére


Kornel
veterán

Olvass utána, bírja az.
Egy bármilyen autócseren is bukik alap hangon 5 kilót.

(#39062) Snoop-y válasza Kornel (#39061) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ha meg turbosit akkor az egeszet mert utana eladhatatlan lesz...

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#39063) Kornel


Kornel
veterán

Tényleg.
Másik topicban dobbentem rá.
Üzemanyag szűrő?
Gondolom azt se ártana cserélni.
Suzukinal nem volt, így elszoktam tőle.

(#39064) tboy93 válasza Kornel (#39063) üzenetére


tboy93
nagyúr

Huszon X ezer huf a tiedbe, ha jol emlekszem. En most csereltem 6 ev utan, kb tiszta volt :D Kovi csere mar az uj tulajnal lesz, az tuti.

(#39065) Kornel válasza tboy93 (#39064) üzenetére


Kornel
veterán

Hol található?
Cikk szám?

(#39066) tboy93 válasza Kornel (#39065) üzenetére


tboy93
nagyúr

Fingom nincs mi a cikkszama. TypeV-tol kersz ajanlatot kikeresi neked.

(#39067) Kornel válasza tboy93 (#39066) üzenetére


Kornel
veterán

Szerencsére csak 11k a japanparts a bardiba, minusz kedvezmény, szóval 6k korul megvan.

(#39068) tboy93 válasza Kornel (#39067) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nekem 9 volt a gyári typeV-től.

(#39069) tboy93


tboy93
nagyúr

A 2008-tól gyártott Jazz-ekről van infótok srácok? :)

(#39070) NoLF válasza tboy93 (#39069) üzenetére


NoLF
addikt

[link]

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#39071) tboy93 válasza NoLF (#39070) üzenetére


tboy93
nagyúr

Teszteken mar tul vagyok :D

(#39072) Peter.70 válasza tboy93 (#39069) üzenetére


Peter.70
őstag

Nekem ilyen van, 2008 decemberi

(#39073) tboy93 válasza Peter.70 (#39072) üzenetére


tboy93
nagyúr

No es milyen? Vannak esetleg tipushibai?

(#39074) Peter.70 válasza tboy93 (#39073) üzenetére


Peter.70
őstag

Én nem járok vele olyan sokat ( évi kb 8 ezer ), a kötelező szervizeken kívűl eddig egy kerék csavar csere volt ( én szakitottam bele kerék cserénél ) , és hátsó fék csere ( nem jártam vele és berohadt ). Fogyasztása, ha betartom a sebesség határokat, országúton kb 5 liter.

Egy szóval jellemezném: imádom :)

[ Szerkesztve ]

(#39075) Qru válasza tboy93 (#39069) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Havernak volt, 1,4-es. Németországból lett behozva. 1,5 évig használta kb. Jó autó én is vezettem többször. Nem egy rakéta de keveset eszik és iszonyat nagy a hely benne. Nekem ugye mk1-es van ahhoz mérten sokkal kulturáltabb ennek az mk2-nek a belseje. Városban csendes meg országúton is pályán azért már nem villant (ott már hangos és nincs benne tartalék sem).

#nincsbennetarcsi

(#39076) tboy93


tboy93
nagyúr

Thx mindenkinek. Áll a bál, kéne egy kisautó, de napról napra változik a rászánt keret és a követelmények... Apósom nem egyszerű fazon.

(#39077) EQMontoya válasza tboy93 (#39076) üzenetére


EQMontoya
veterán

Matchboxot neki! :)

Same rules apply!

(#39078) tboy93 válasza EQMontoya (#39077) üzenetére


tboy93
nagyúr

Főképp barátnőm használná, de néha a szülők is. Szóval 90%-ban egy fő ülne benne és előre láthatólag napi 120km-t menne a vas az M0-n.

Nem lehet 3 ajtós, nem lehet dízel, nem lehet yaris/jazz méretnél nagyobb, nem lehet francia-olasz-vw-suzuki-dacia, nem lehet ritka típus, nem nézhet ki sportosan (azt biztos széjjel tiporták), nem lehet idős, nem lehet benne sok km, nem hajlandók 30km-nél messzebb menni érte, ja és ne kerüljön sokba ;]

Mondanom sem kell bármit mondok mintha falnak beszélnék, így én ki is szállnék már ebből a buliból, csak engem meg a barátnőm nyaggat, hogy desegítsekmánmer'soseleszebbőlsemmi :C

[ Szerkesztve ]

(#39079) Elmör válasza tboy93 (#39078) üzenetére


Elmör
senior tag

Nem hajlandóak érte 30km-nél messzebb menni? Akkor b@sszus vegye meg a szomszéd kocsiját :D :DD

Vegyenek 4 ajtós Jazz-t, az pont jó ilyenre nem?

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#39080) tboy93 válasza Elmör (#39079) üzenetére


tboy93
nagyúr

Na de 30km-en belül van 2db amibe 150k km-nél kevesebbet hazudtak bele ;] Ja és ne legyen lelakott, ne legyen karcos a fényezés, ne legyen külföldi rendszámos... stb

A múltkori ilyen akcióból egy aygo született, na annál fosadékabb autót nem lehetett volna választani. Konkrétan egy kis szar, alig lehet benne elférni, az ülések egy buszon különbek, hátsó ablak nem lehúzható, ajtókárpit helyett használt tejfölösdoboz műanyag van a lemezen, csomi gyakorlatilag nincs, kerregő 3 henger, tetűlassú, a váltó olyan fos, hogy még a barátnőmnek is feltűnik hogy szar :C Mintha egy fazék lekvárban kavirnyásznál, amikor beül a hondába teljesen elkapja a versenyszellem úgy gangol mint álom, minden fokozatot egyből a helyére rak, az aygoban meg tényleg kutatni kell hogy hova told a botot. Aygo futóműve is egy rakat gané, pályán felborul, kanyarban felborul, kirázza a lelked, áh gyűlölöm azt az autót.

[ Szerkesztve ]

(#39081) Tsebacsi válasza tboy93 (#39080) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Biztos nem új autót akar venni? :DDD Még nekem meg kornélnak sem vannak/voltak ilyen kitételeink, pedig mi se vagyunk könnyű esetek ;] :P

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#39082) tboy93 válasza Tsebacsi (#39081) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ha csak apóson múlna akkor már valószínűleg hazahozták volna ezt a jazz-t, csak anyós megvétózta a dolgot :U

(#39083) EQMontoya válasza tboy93 (#39078) üzenetére


EQMontoya
veterán

Yaris is teljesen jó választás, illetve szerintem a Colt se rossz.
De ha igazán profi vagy rádumálásban, akkor Yaris TS, az nem néz ki sportosnak, de megy! ;]

Same rules apply!

(#39084) Qru válasza tboy93 (#39082) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mi baja volt vele?

#nincsbennetarcsi

(#39085) tboy93 válasza Qru (#39084) üzenetére


tboy93
nagyúr

Csak az ára. Napról napra változik a keret :U Kezdtünk 1m-el, aztán 1.2m-1.4m-2m és most 800k-nál járunk :C :W

EQMontoya Én is adnám a TS-t ;]

[ Szerkesztve ]

(#39086) Tsebacsi válasza tboy93 (#39082) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Anyóst csókoltatjuk, a legjobb vételt vétózta meg kb :DDD Lol 1M-ból lett 2M, aztán 800k, az jóó :D Mondjuk én se csináltam jobban, csak nálam eltelt másfél év az 5-9-2,7 között :DDD

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#39087) tboy93 válasza Tsebacsi (#39086) üzenetére


tboy93
nagyúr

Az aygo után kíváncsi leszek mi fog kisülni ebből :U Tuti megint valami gyösz autót vesznek, mer' az volt a legfiatalabb :O

[ Szerkesztve ]

(#39088) Peter.70 válasza Elmör (#39079) üzenetére


Peter.70
őstag

4 ajtós Jazz nincs is ;] :P

(#39078) tboy93: Javasolnék egy biciklit :D vagy Jazz Mugent ;)

[ Szerkesztve ]

(#39089) Qru válasza tboy93 (#39087) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Erre mondják, hogy a saját hülyeségétől nem lehet megmenteni senkit.

Am részvét, mert közben téged cincálnak 2 oldalról. :(

#nincsbennetarcsi

(#39090) z123456789 válasza tboy93 (#39076) üzenetére


z123456789
addikt

Azt imádom, amikor azt gondolják, hogy te vagy az internet feltalálója, tulajdonosa, és karbantartója, csak azért, mert épp jelen vagy 2-3 fórumon, ahonnan meg tudod oldani a saját problémáidat, rengeteg belefeccölt idővel. Mer' ugye ők csak azt látják, hogy "na de fasza kocsit talátá", meg "na de kurva ügyesen megoldottad", meg "na de jó cuccot vettél a neten, rendeljél nekem is!". Az már smafu, hogy egy fél napod ráment a fórumozásra, hogy megold ezt a típusspecifikus dolgot. Nem, ők jönnek azzal, hogy csak akkor nem tudsz segíteni, amikor nekik kell. És hiszi ezt mindenki az egész családban ugye? Ördög ez az internet, amilyen hasznos, olyan időrabló, és szar is. Na köszönöm hogy kisírhattam magamat. Sok sikert, és kitartást! :DDD

u.i.: egy éve rohad nálam a 2 forintos TCR-es vagy mi a picsának nevezik GPS-re csatlakoztatható radarfigyelő atomcucc, amit a barátnőm apja kapott a nejétől...csak1nap.hu-ról. ;]

[ Szerkesztve ]

(#39091) tboy93


tboy93
nagyúr

(#39088) Peter.70 Khm, jó lenne ha a barátnőmnek nem kéne napi 2x60km-t tekernie az M0-n :DDD

(#39089) Qru Fölösleges ebbe a problémába energiát fektetnem, az tény.

(#39090) z123456789 :C

(#39092) NoLF válasza tboy93 (#39082) üzenetére


NoLF
addikt

Tefigyeljmar ha a csajode lesz a kocsi nekik nem mindegy milyen messze kell megnezni, hany km van benne stb? Vagy ok adjak az egesz penzt es az ovek lesz a verda, de csak a mod hasznalja?

Mert leginkabb semmit nem ertek ebbol az egeszbol.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#39093) Qru válasza NoLF (#39092) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Papa-mama adja a lóvét és papíron az ő autójuk lesz de a lányka fogja használni leginkább.

#nincsbennetarcsi

(#39094) EQMontoya válasza Peter.70 (#39088) üzenetére


EQMontoya
veterán

Van, csak Citynek hívják. :D

Same rules apply!

(#39095) NoLF válasza Qru (#39093) üzenetére


NoLF
addikt

Es ebben a baratnak kell segiteni, huh! Nem irigylem. En kiadnam az ukazt, hogy segitek a nomnek autot venni ami jo, koszonjuk a oenzt, es nincs belevau, vagy nem segitek es azt csinalnak amit akarnak, aztan majd hallgatom mekkora szar a verda ami veve lett.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#39096) Qru válasza NoLF (#39095) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jah tipik az a szitu amiből nem tudsz jól kijönni.

Ha javasolsz vmit úgy se lesz megfelelő az ő álom elképzelésüknek ha nem segítesz akkor meg genyó vagy és meg sem érdemled a lányukat.

#nincsbennetarcsi

(#39097) Elmör válasza tboy93 (#39085) üzenetére


Elmör
senior tag

Pedig az a 1.5 millás összeg már szerintem korrekt lenne. Akkor ezek szerint az Aygo megy a háztól?

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#39098) tboy93 válasza Qru (#39093) üzenetére


tboy93
nagyúr

:K

(#39099) tboy93 válasza Elmör (#39097) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nem, azt a tesoja hasznalja.

(#39100) Elmör válasza Peter.70 (#39088) üzenetére


Elmör
senior tag

Akkor legyen 5, a lényeg, hogy beszállni be tudsz 4 ajtón. :DDD

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.