Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37901) bbubby00 válasza demars (#37898) üzenetére


bbubby00
őstag

Én tavaly is nyomattam teljes kárpittisztítást, kibeleztük a kocsit és tetőtöl talpig :)
Idén is meg fogom csinálni! Délutáni szöszmötölésnek pont jó :)
50éves orosz takarítógéppel nyomattuk, de tette a dolgát rendesen ;]

[ Szerkesztve ]

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#37902) demars válasza bbubby00 (#37901) üzenetére


demars
addikt

Én elviszem szakihoz. Kap majd egy külső waxot is.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#37903) demars válasza bbubby00 (#37901) üzenetére


demars
addikt

Mi ilyet szoktunk bérelni! Autóápolásos topikban azt írták, hogy ez egy szuper masina!
De most úgy gondoltam, hogy kompletten megcsináltatom! Árat nem kérdeztem, ha tudok infót majd írok!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#37904) honda23


honda23
aktív tag

Honda jazz 1.4esekről mit érdemes tudni? 2002 2004 közöttieket nézegetem, ls es milyen felszereltséget jelenthet? Típushibák is érdekelnének, kellene egy városi kis cirkáló.
Láncos motor, elektromos szervo, jó kuplung, jó váltó, de sajnos tudnak rohadni, tegnap néztem egyet.
Facelift mikor jött ki és milyen változtatásokat tartalmazhat?

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#37905) Peter.70 válasza honda23 (#37904) üzenetére


Peter.70
őstag

Nekem 2008 decemberi van. Egy szóval tudnám jellemezni, imádom

(#37906) honda23 válasza Peter.70 (#37905) üzenetére


honda23
aktív tag

Röhej, de tegnap bele tudtam rakni 3 gyerekülést is. Néztem nagyot, 7 gen accordba nehezebben raktam be a magas középen lévő ülés miatt.

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#37907) !Overdose! válasza honda23 (#37904) üzenetére


!Overdose!
őstag

Otthon megnézem, de szerintem ahhoz is le van mentve a felszereltségi lista.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#37908) honda23 válasza !Overdose! (#37907) üzenetére


honda23
aktív tag

Köszi. Azért is kérdezem pl a nonfl és fl közti különbséget, mert más az első lökös, ha törve volt, felrakhatják egyikre a másikat pl.
Ls, es felszereltség meg érdekel, nehogy át tudjanak ezzel verni, köszi mégegyszer.

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#37909) Qru válasza honda23 (#37904) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Volt pár visszahívás (nem biztos hogy az is érintett amit te néztél) de alapvetően teljesen rendben vannak. :K

De itt van pár észrevétel: [link]

#nincsbennetarcsi

(#37910) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Azt olvasom hogy ez a FILTRON OP 575 olajszűrő a 15400-RBA-F01 cikkszámú gyári Honda szűrő váltó terméke.
Ez azt jelenti hogy teljesen ugyanaz csak mást ír rajta, vagy lehet minőségbeli különbség is?

Több mint négyszeresébe kerül a gyári mint a filtron, eddig mindig gyárit vettem. Szerintetek?

(#37911) Peter.70 válasza honda23 (#37906) üzenetére


Peter.70
őstag

A Jazz belülről óriási, sokan meglepődnek rajta. Én a csomagtartóba négy szerelt kereket simán be tudtam tenni

(#37912) zolynet válasza DeathAdder (#37910) üzenetére


zolynet
addikt

Vettem már Filtront TypeV-től, egész nyugodtan vegyél. ;)

Life is too short to stay stock!

(#37913) !Overdose! válasza DeathAdder (#37910) üzenetére


!Overdose!
őstag

Én is kaptam TypeV-től, de inkább elajándékoztam és gyárit használok továbbra is. Négyszerese? A gyári szűrőt legutóbb 2800Ft-ért vettem. Nem tétel.

Véleményem szerint nem egyezik meg a Filtron a gyárival. A gyári az utóbbi időben Purflux volt, előtte Mahle, de volt időszak, amikor nem volt feltüntetve a gyártó. Szerintem ez a "váltótermék" kifejezés csak arra utal, hogy az adott cikkszámú gyári szűrőnek ez a Filtron utángyártott verziója, nem pedig arra, hogy a gyári ennek a Honda feliratos változata.

honda23: Az első generációs Jazz-ről nincs meg a felszereltségi lista. A másodikról megvan.

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#37914) JoolsNOS válasza honda23 (#37904) üzenetére


JoolsNOS
veterán

2003ban volt váltás. Azt mondják a korábbiak jobban "felveszik" az úthibákat. Ennek esetleg járj utána mikortól gyártották pontosan a jobb futóművet. Nekem 2007es van. Kívülről annyiban látod a felszereltséget, ha a tükrön van az index, az a jobb felszereltség jele. Amiket előtte néztem azoknál én is párnál észrevettem, hogy kezd rozsdásodni a hátsó kerékív. Mennyi rá a keret?

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#37915) demars válasza !Overdose! (#37913) üzenetére


demars
addikt

Én mannfiltert használok. Max 10k km után csere!
Majd rákeresek, hogy mibe fájna a gyári szűrő, de ezt a mannfiltert még nem szidták!
Pollen és levegő szűrőben is azt veszek! (Úgy emlékszek, de majd megsasolom)

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#37916) DeathAdder válasza !Overdose! (#37913) üzenetére


DeathAdder
veterán

Köszi, marad a gyári akkor.
Ő 3.700 ért kínálja, filtront meg 900 ft -ért :)

És bevallotta hogy a sajátjába ő is inkább a gyárit választaná..

(#37917) honda23


honda23
aktív tag

Ezen a jazzen fura az első lökös, ilyen vékony fekete csíkkal nem is gyártották a jazzt, végig futottam a hahu kínálatát, mindenhol az a fekete csík az első hátsó lökösön sokkal vastagabb, mint pl itt.

Ezek szerint az talán utángyártott lökös lehet? Plusz túl nagy a hézag, holnap csak úgy meglesném.

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#37918) Qru válasza honda23 (#37917) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Utólag vette rá (mint én is) a csíkot. Sima 3M márkájú (legalábbis az enyém), a gyári védőcsík nagyon drága extra volt.

mod:

A lámpánál jók a hézagok, lehet csak nincs rendesen lecsukva a motorháztető. Meg kel nézni élőben. :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#37919) honda23 válasza Qru (#37918) üzenetére


honda23
aktív tag

Köszi a választ, én is ezekre gondoltam, csak bennem volt a kisördög.

A másik linkeltet már megnéztem, sajnos elég gatya állapotban van, pedig szervizkönyves garantált 150e van benne... Motor, váltó, kuplung, futómű jó, de belül van két hiba és több helyen rozsdásodik, ráadásul három helyen fújva volt, akksi is kuka. Ráadásul beázik hátul az emelő helyénél, azt orvosolják még.

Ha lesz holnap időm, leugrom megnézni a gárdonyit is.

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#37920) Radomer


Radomer
aktív tag

Hali!

Nem tudja valaki mekkora feszültséggel müködik a Vtec szelep vezérlője?! Kissé gyanús, hogy nem nyit. Elvileg 4300-4500 környékén kellene jeletkeznie egy kis nyomaték plusznak, de nem igazán érzem.

(#37921) demars válasza honda23 (#37917) üzenetére


demars
addikt

Szerintem sincs rendesen lecsukva a gépház tető!
Amúgy nekem vékony csíkkal jobban tetszik... ;)

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#37922) LógaGéza válasza Radomer (#37920) üzenetére


LógaGéza
addikt

D16V1-nél olyan 4200-nál nyit talán, de itt már nem annyira érződik, normálisabban van hangolva. Nekem is kb úgy észrevehető, hogy hangosabb lesz a kipuff (gyári rendszer van alatta).

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#37923) Radomer válasza LógaGéza (#37922) üzenetére


Radomer
aktív tag

Köszi szépen. Majd kipróbálom nyitott ablaknál. :R ;]

(#37924) tboy93


tboy93
nagyúr

Kiégett a tompítottam, vettem GE megalight ultra 120-at, este kiderül milyen. NBU-t is néztem, de többen írták hogy 3-6 hónap alatt kiég.

(#37925) bbubby00 válasza tboy93 (#37924) üzenetére


bbubby00
őstag

Nekem a GE-Tungsram Megalight Ultra +120% jól teljesít a projektoros lámpában, viszon 4hónapot bírt az egyik. Ugyan az a kettő kb, élettartamra és fényre is, csak olcsóbb a GE.

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#37926) EQMontoya válasza tboy93 (#37924) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ha kiég, akkor szerintem vagy a fényszóró kialakítása béna, vagy az elektromos rendszer szar, vagy hamisítványt vettek.

Nekem 14 Augusztus óta vannak benn az NBU-k, és tényleg éjjel-nappal lámpával járok, városban is.

Same rules apply!

(#37927) !Overdose! válasza Radomer (#37920) üzenetére


!Overdose!
őstag

Szerintem 12V, de igazából lényegtelen. Mérj egyet alapjáraton és olyan fordulaton is, ahol már biztos, hogy nyitnia kell. Ha van érdemi feszültségkülönbség, akkor jó eséllyel ok. Egyébként SOHC VTEC motoroknál nem igazán érezni a váltást.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#37928) tboy93 válasza EQMontoya (#37926) üzenetére


tboy93
nagyúr

Én is mindig felkapcsolom a pilácsot, egy évet bírt így az előző izzóm. Mondjuk a hifi miatt van némi fesz ingadozás, azt nem tudom mennyire méltányolják az izzók.

[ Szerkesztve ]

(#37929) bbubby00 válasza bbubby00 (#37925) üzenetére


bbubby00
őstag

Update: Nem az izzó égett ki, hanem vlmi más gebasz van! Kicseréltem másikra és az sem gyóu :(
Mi lehet a hiba?!

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#37930) tboy93 válasza bbubby00 (#37929) üzenetére


tboy93
nagyúr

Még mindig az éndzsöl lámpa van benn? Az egy jó nagy hiba ;]

(#37931) Radomer válasza !Overdose! (#37927) üzenetére


Radomer
aktív tag

Külön tápfesszel lehet megnézni csak nem tudtam mennyivel, mert a kis okos többek között sebességet is lesi a fordulatszám mellett. Álló helyzetben nem kapcsolja be. ;] Rendeltem egy egész jó kis könyvet abban volt leírva, de azt hogy hogyan kell letesztelni azt nem. :P

(#37932) Radomer válasza tboy93 (#37928) üzenetére


Radomer
aktív tag

Feszültség csökkenéssel nincs gondjuk csak a túlfesszel. ;)

(#37933) bbubby00 válasza tboy93 (#37930) üzenetére


bbubby00
őstag

Most van egy fekete hátteresem, ami gyáriból lett kreálva, de nem tetszik őszintén... Így maradt benne az éndzsöl, az "új" meg a polcon fog elrohadni :D
Attól még idegesít, h nincsen csak 1db tompítottam... Max megyek refivel :D

[ Szerkesztve ]

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#37934) Tsebacsi válasza bbubby00 (#37933) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Biztosítékot tessék ellenőrizni!

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#37935) !Overdose! válasza Radomer (#37931) üzenetére


!Overdose!
őstag

Menet közben mérd! Csak egy multiméter kell hozzá és 2 hosszú mérőzsinór.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#37936) tboy93 válasza bbubby00 (#37933) üzenetére


tboy93
nagyúr

En most csereltem ki a GE-re, mindjart megyek egy karistot aztan kiderul milyen. Az mar tuti, hogy az elozo sokkal feherebb volt, ez csunyacskabb. :(

(#37937) bbubby00 válasza Tsebacsi (#37934) üzenetére


bbubby00
őstag

Kérdés, h melyik az anyós oldali tompított :DDD
Ha az sem, akkor nemtom
37936 tboy93: sokkal jobban látok vele, mint az országútival, ami nem projektoros.
De lehet lecserélem az éndzsölt is újfajta éndzsölre :D

[ Szerkesztve ]

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#37938) demars válasza tboy93 (#37924) üzenetére


demars
addikt

Valamiért nekem anno ezt írták a tescós GE ultrára!
Azóta se cseréltem!
Viszont májusban lesz műszakis a gép! Sztem nem lesz vele gond, viszem előtte felmérésre aztán majd kiderül! Amit én szeretnék a lengéscsillapítónál a porvédők cseréjét! De mérés után kiderül, mert ha gond van velük akkor cserélem azokat is ( bár sztem nem lesz, tökéletesen fut a gép és semmi hangot se hallani)!
Műszaki után pedig az izzókat cserélném ledesre amit lehet és van is értelme! A célom az, hogy jobban lássak, de ne nézzen ki hülyén vele a verda!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#37939) bbubby00 válasza demars (#37938) üzenetére


bbubby00
őstag

Ledessel csinálsz a legnagyobb baromságot, egyáltalán nem lesz olyan fénye mint a halogénoknak. Eddig a xenon után ezek voltak a legajánlottabb égők...

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#37940) tboy93 válasza demars (#37938) üzenetére


tboy93
nagyúr

A ledes az osszes kozul a legszarabb. Semmit sem fogsz latni vele :N

(#37941) honda23


honda23
aktív tag

Tescos g.e. nagyon gyorsan felejtős, akit érdekel, hogy miért, priviben keressen meg. Oshram nbu min 10 hónapot bír, max 1,5 2 évet. Fényerőben, minőségben megeszi reggelire, a philipsnek van még jó égője, de az dupla annyiba kerül.

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#37942) JoolsNOS válasza honda23 (#37941) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Te valami izzó díler vagy? :)

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#37943) tboy93 válasza honda23 (#37941) üzenetére


tboy93
nagyúr

Már mindegy mert megvettem és beraktam :DDD

(#37944) honda23 válasza JoolsNOS (#37942) üzenetére


honda23
aktív tag

Nem, csak volt egy fél évig tartó komoly ügyem velük tavaly.

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#37945) bbubby00 válasza honda23 (#37941) üzenetére


bbubby00
őstag

Unixosbol eddig semmi baja :D

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#37946) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Hol tudok mtf3at venni legolcsóbban illetve mennyi kell bele? Illetve Honda szervizben mennyiért csinálják meg a cserét ha az olajat is ott veszem? Jazz 2007. Köszi

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#37947) Dantes87


Dantes87
újonc

Olyan gond lenne( 2006-os Jazz) a csomattartót nem lehet kinyitni. Azt szokták mondani, WD40 és megoldja. Hát nem. Be lett fújva, pár napja. Ma már abszolút nem nyílik. Mi lehet, valami érintkezési, elektromos hiba?
Nem soká megy a kocsi szervízbe légzsák csere miatt, remélem tudnak valamit akkor ezzel a problémával is kezdeni. De valami ötlet? Volt másnak hasonló gondja, és ha igen ,hogy oldotta meg?

(#37948) tboy93 válasza JoolsNOS (#37946) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nem vinnem markaszervizbe, Toth Imi joval olcsobban megcsinalja. Literje 4000 korul mozog, Csepeli bontoban kapsz kimerve. Postazzak is.

(#37949) JoolsNOS válasza tboy93 (#37948) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Igazából ember van aki megcsinálja. Pestre meg főleg nem mennék emiatt. Győr környéki vagyok. Csak mondom, ha van 1-2ezer forint a gyári meg egy sima szerviz közt akkor nem sz*rozok. És akkor mennyi kell bele?

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#37950) DeathAdder válasza JoolsNOS (#37949) üzenetére


DeathAdder
veterán

Castrol oldala szerint 1.5 liter.
mivel literes kiszerelésben vannak ezért 2 litert veszel, az biztosan elég lesz :)

Enyémre is ennyit ír, de picit több ment bele azért mint 1.5

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.