Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#636) And válasza LukE (#635) üzenetére


And
veterán

Mi a ChipCad-től szerzett RXQ1 adóvevő-modulokkal próbálkoztunk. Azon Nordic nRF401 chip van (kézzel már nem nagyon szerelhető kategória). Elvileg 20kbps-ig megy, 2 választható csatornás, 433 MHz-en. Közelre egészen jól működik, de a szerelt modul vevőérzékenysége adatlap szerint már jelentősen rosszabb, mint a nyers chipé (valszeg. az antennaillesztés miatt). Saját méréseink szerint az érzékenység a gyakorlatban még ennél is rosszabb néhány dBm-mel.
A Retro elektronikai levlistán (Bővebben: link) már többször felmerült az usb-s pic-ek témája. Szerintem ez neked nem új: Bővebben: link, de hátha másnak igen ;). Nem lenne rossz egyszer ilyesmivel foglalkozni; ahogy nézem, Microchip-ék elég sok segítséget adnak ehhez (pl. mindenféle firmware-ek, amelyekkel a COM-porthoz hasonlóan programozható az egyébként bonyolult USB). Bár a #631-ben linkelt alkalmazáshoz szerintem erős túlzás az USB, ahhoz talán egy sima COM-port + akármilyen USART-os kontroller is elegendő.
(A 18F-sorozattal sajnos nincsenek tapasztalataim, akiről meg tudom, hogy neki volna, nem nagyon PH!-zik. Én már annak is örülök, hogy a 16F-ek némelyikéhez tudok szólni...)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.