Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32901) fulopnorbert válasza darvinya (#32900) üzenetére


fulopnorbert
csendes tag

Sajnos én nagyon konyhanyelven írok ezen a téren, mert nem értek hozzá. Szóval a Tv-n mindennel van hang, csak a hangfal nem működik xbox, pendriver, vagy pc-n keresztül.
Az xbox a hozzávaló kábellel van csatlakoztatva a tv-vel. (a három színű kábellel piros, sárga, fehér)
A pendriver pedig Kingston márkájú 8Gb-os.

(#32902) darvinya válasza fulopnorbert (#32901) üzenetére


darvinya
titán

És milyen Tv?
Ezek szerint mindennek van hang a Tv saját hangszóróján.

Amikor átvált Tv Xbox csatornára, a hangbeállításoknál külső hangszóróra van kapcsolva?
Ugyanez van PC-nél.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#32903) Kernel válasza fulopnorbert (#32899) üzenetére


Kernel
nagyúr

Kaptam egy Lg tvt, amihez hozzákötöttem egy easy hangfalszettet.

Mivel? Optika, SCART --> RCA?

Easy --> nekem nem mond semmit.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#32904) Tamy válasza fulopnorbert (#32901) üzenetére


Tamy
senior tag

Bár nem tudom hogy van ez manapság, de az én Yamaha RX-V557 házimozi erősítőmön úgy van, hogy ami a digitális bemeneten érkezik jel, azt nem küldi ki az analóg kimenetre, és fordítva. Tehát a ráakasztott hangszórón szól ugyan (ami TV esetén nyilván a beépített), viszont a vonalkimenetre nem adja ki. De azt sem tartom kizártnak, hogy a menüben kéne beállítani valamit. Mindenesetre a használati utasítást érdemes lenne elolvasni, hátha írnak róla valami használhatót.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#32905) Laci4 válasza moha21 (#32882) üzenetére


Laci4
senior tag

Le a kalappal előttetek! :R
3.-4. hozzászólása után már kezdtem kaparni a falat.. (pláne, amikor már a szájába lett rágva, hogy mi van ha párhuzamosan, mi van ha sorosan kapcsol.. :W )
Elektroműszerész sulit végeztem még '96-ban, sajna soha nem melóztam a szakmában, fakulnak nagyon a tanultak, csak olvasgatok itt néha.. de ez.. ha nem tanultam volna is megértettem volna...

Nah mindegy.. nem akarok offolást indítani, csak ez totál kéééééééész! "Nem az a baj ha nem tud, hanem a hozzáállás" ;)

(#32906) MasterDeeJay

Hali mindenkinek!

Érdekelnek a lézerek és össze szeretnék rakni egyet. Ha jól tudom kell maga a dióda és vezérlő valamint hűtés, és persze valami amivel fókuszálom. Olyasmi kellene nekem amivel meg lehet égetni egyszerű dolgokat. Pl lufi, papírlap, gyufa.
Ebay-en összevásárolnám a dolgokat de nem tudom pontosan érdemes vennem.
A lézernek fénye teljesen mindegy milyen színű, lehet akár nem látható is. 1-2w körülire gondoltam.
Ötletek?

Pl: http://www.ebay.com/itm/808nm-850nm-980nm-200mw-1000mw-Laser-Diode-Drive-Circuit-Board-12V-/260993301646?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3cc469bc8e
http://www.ebay.com/itm/One-high-burning-power-1Watt-1000mW-808nm-TO-5-9mm-laser-diode-Gift-/251296615698?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3a82720d12

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#32907) kjani18 válasza MasterDeeJay (#32906) üzenetére


kjani18
őstag

Mire használnád?

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#32908) MasterDeeJay válasza kjani18 (#32907) üzenetére

Gyufa/öngyújtó helyett, lehetőleg 5v-ról mivel minden apró eszközöm olyan. Illetve légycsapó helyett :DDD

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#32909) kjani18 válasza MasterDeeJay (#32908) üzenetére


kjani18
őstag

Vegyél inkább komplettet! Vannak ilyen célra.
Összerakni elég bonyi, tudni kell néhány alapszabályt, hűtés, stb.

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#32910) MasterDeeJay válasza kjani18 (#32909) üzenetére

Összerakva nem találtam csak horror áron ilyen teljesítményűt.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#32911) Lompos48 válasza MasterDeeJay (#32906) üzenetére


Lompos48
nagyúr

A lézernek fénye teljesen mindegy milyen színű, lehet akár nem látható is. 1-2w körülire gondoltam.

A nem látható ekkora teljesítményen már nagyon veszélyes lehet. Azt se tudni merre jár a sugár. Kisebb baj a szemkárosodás, legvalószínűbb a teljes vakítás. Nem játék!

(#32912) MasterDeeJay válasza Lompos48 (#32911) üzenetére

Ezzel tisztában vagyok, nem is azért veszem hogy csak nyomkodjam össze vissza mindenre. Természetesen úgy kezelném mint valami fegyvert, tehát csak olyan célt választok aminél meggyőződtem arról hogy nem történik baj. Úgy terveztem hogy egy sima átlag kínai lézer pointer lesz mellérakva célzóeszköznek ha nem láthatót vennék, ilyenből van itthon pár.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#32913) Lompos48 válasza MasterDeeJay (#32912) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Nem összevissza, hanem pl. 8 centire az arcodtól öngyújtóként. Hm!

(#32914) MasterDeeJay válasza Lompos48 (#32913) üzenetére

Jesszus dehogy! :Y Eszembe nem jutna ilyen!
Amúgy sem dohányzom, arra elég lenne sima USB-s aksis gyújtó. :P

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#32915) Lompos48 válasza MasterDeeJay (#32914) üzenetére


Lompos48
nagyúr

[link]

[ Szerkesztve ]

(#32916) MasterDeeJay válasza Lompos48 (#32915) üzenetére

Öngyújtó és gyufa azért elég sok mindenre használható... Komolyan vissza kellene térni a témához, nem belekötni mindenbe. Nem ezért fórumozok itt.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#32917) kjani18 válasza MasterDeeJay (#32916) üzenetére


kjani18
őstag

Igaza van lomposnak, ezért is ajánlottam az összeszerelt változatokat. Azok között biztos van elfogadható áron amelyikkel egy gyufát meg tudsz gyújtani, legyet gyilkolászni, de az nem ez a teljesítménykategória.
Ezt a kategóriát összeépíteni sem tudnád sokkal olcsóbban...

Szerk
Ja, és egy 1W-os pl.infra lézerled fénye egy próbánál elég, ha egy csempén megcsillan a szemedbe. Még az az élmény sem adatik meg, hogy lásd mitől vakultál meg...

[ Szerkesztve ]

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#32918) #22145024 válasza MasterDeeJay (#32916) üzenetére


#22145024
törölt tag

A nem-látható tartományt mindenképp kerüld, ha csak most kostólgatod a témát és ráadásul watt nagyságrendben gondolkodsz. Itt már a visszaverődés is tud vakítani... :(

(#32919) McSzaby


McSzaby
őstag

Sziasztok,

Egy RCA földhurok izolátor/leválasztó megépítése mennyire bonyolult és megéri-e? :)

Like this

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#32920) darvinya


darvinya
titán

Nem értem az embereket, hogy miért hiszik a lézer játék.

Lehet összekeverik lézeres mutatóval és diszkó fénnyel.

Mi abban nagy szám, hogy egy ilyennel meggyújt egy cigit vagy gyufát.

Erre ott a nagyító és napfény kombináció.
Sokkal érdekesebb. :DDD

Lézer ipari minőségűek nem véletlenül nehéz szerezni és árban sem olcsó.

Na mindegy egyszer próbálja meg rosszul.
Utána meg úgy se látja többet.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#32921) MasterDeeJay

Na jól van hát veletek sem megyek semmire.
28 éves vagyok, tartok legálisan fegyvereket, nagyon jól tudom mi a felelősségtudat. Tisztában vagyok vele hogy mennyire veszélyes egy lézer.
Egyenlőre amúgy is csak tervezgetem a dolgokat, az a durva hogy egyikőtöknek sem jutott eszébe az hogy miként lehet óvatosnak lenni ilyen eszközzel. Egyikőtök sem említette hogy van védőszemüveg, semelyikőtök nem mondta hogy mennyi energiával mit lehet csinálni. Ellenben itt páran teljesen idiótának néztetek. Hobby elektronikáról van szó és vegyem meg a kész terméket... Remélem másnak majd tényleg segítetek!
További jó fórumozást!

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#32922) kjani18 válasza MasterDeeJay (#32921) üzenetére


kjani18
őstag

Ha tényleg tisztában lennél vele mennyire veszélyes, akkor azt is tudnád, hogy ezzel segítettünk a legtöbbet.
Ha érdekel a téma, kezdd kicsiben (amit ajánlottam), és sok segítséget fogsz kapni az ahhoz értőktől. Ezt akár a nevükben meg is igérhetem.

Üdv
Jani

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#32923) MasterDeeJay válasza kjani18 (#32922) üzenetére

Oké akkor kicsiben.
Milyen energiájú az amivel egy gyufát meg lehet gyújtani?

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#32924) Lompos48 válasza MasterDeeJay (#32923) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Fókuszolva elég az 1W.

(#32925) PHM válasza Lompos48 (#32924) üzenetére


PHM
addikt

Nekem úgy rémlik, hogy a netes videókban ezt 200 mW-ossal csinálták.
(Ami lehet, hogy még kevesebb is, hisz tudjuk, a kínaiak szeretnek túlozni.)

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#32926) And válasza MasterDeeJay (#32923) üzenetére


And
veterán

Egy 100mW-os már simán meggyújtja a gyufát..

(#32927) vodkaboy22 válasza MasterDeeJay (#32923) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Mint lézersugaras mikromegmunkálással és annak kutatásával foglalkozó szaki mondom:
Mivel nincs tapasztalatod ezért:
-Látható fényű lézer legyen!
-Mindig használj lézervédelmi szeműveget ami a lézeredhez van választva (egy tipikus hullámhoszt (színt) szűr ki)! A látható és a közeli infrás lézerek közvetlen a retinádat teszik tönkre és nem a szaruhártyát ami még az esetek kevés részében de gyogyítható. A pupilla reflex 5mW fölött már nem véd! Egy 1W-os lézernek ha csak 10mW-os visszaverődése jut a szemedbe (nagyon könnyű ilyet produkálni mert akár egy fényes fém felület is elég nem kell tükör ) akkor az már javíthatatlan kárt okoz! Ezér mindig kell szemüveg! A szemedben 3-4uS (a másodperchez képest 0.000003) idő is elég a roncsoláshoz...
- Ezek a lézerek már képesek ablációra különböző anyagokon! (Felület hirtelen elpárologtatása) Nem lennék a helyedben ha éppen egy érdekesebb polimer (mondjuk mobil tok vagy mobil védő fólia) elpárologtatásaból (NEM ÉGÉS ) keletkező gázokat kellene szívnom vagy a szememből kipislognom (Cl - F - és ezek még csak az aranyosak...)
- Építeni egy értelmes ilyen lézert 1W-osat mondjuk zöld vagy kék fénnyel sacperkb 50-150 ezer. Biztos ezt akarod? Ja és ha meg akarod úszni óccóba és így 1 próbálkozással kifingatod a drága (sok ezer) led-et akkor meg majd fáj a szíved érte?
- Kutyád macskád nejed kivédi meg a lézertől ha hirtelen benyitnak a szobába? Egy vak feleség nem tud mosogatni :DD

Szóval nem játékszer! Nem véletlen kell 3A-s lézerre engedély! És 50mW koliminált fény felett 3A-s osztályról beszélünk!
Remélem gondolat ébresztő volt :R

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#32928) vodkaboy22 válasza PHM (#32925) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Uraim nem csak a kakaó hanem a hullámhosz és a sugárminőség is fontos no meg a foltátmérő !

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#32929) MasterDeeJay válasza vodkaboy22 (#32927) üzenetére

Na ez már segítség! Köszönöm a választ!

Keresek 100-200mw-ost kezdetnek
Erről vélemény?:
[link]

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#32930) vodkaboy22 válasza MasterDeeJay (#32929) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Na ez valóságban nem tud 100mW-ot de nem is itt a lényeg hanem kb 1mm-es fókuszfolttal dolgozik vagy nagyobbal és a koliminált nyaláb minőség is annyit ér ... hehe
Viszont neked játéknak ok CSAK:
Vegyél 405mm-es fény szűrésére alkalmas védőszemüveget (KB ennél 10szer drágább) és anélkül még véletlen se kapcsold be! Asszony kutya macska sose legyen még véletlen se a közelben!
Bőrre is égető hatású!
És jobb ha nem tud róla senki mert engedély köteles! :DD

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#32931) McSzaby


McSzaby
őstag

Pfffúúú, ekkora macera van egy lézernél..... :Y :Y

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#32932) MasterDeeJay válasza vodkaboy22 (#32930) üzenetére

Engedélyköteles?
Erről tudnál adni valamit? Nekem nem mindegy hogy egyszerű szabálysértés vagy több. (utóbbi esetén nem kockáztatnék)
Szemüvegből ezt találtam: [link]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#32933) Kernel válasza McSzaby (#32919) üzenetére


Kernel
nagyúr

Passzív leválasztót nem nagyon tudsz szerintem házilag tekerni, vagy nincs értelme.Ha pedig elektronikával fűszereznéd, akkor is kell hozzá vagy trafó, vagy optocsatoló.

http://www.youtube.com/watch?v=DZo5V-0SUCA

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#32934) McSzaby válasza Kernel (#32933) üzenetére


McSzaby
őstag

Akkor ebay :DDD

Viccen kívül, nem vagyok benne biztos, hogy elég jó vagyok ehhez. :)

Amit linkeltem abban is van trafó, vagy valamilyen komolyabb dolog, vagy csak fogták és egy kerámia kondit beledobtak egy fém házba? :)

[ Szerkesztve ]

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#32935) vodkaboy22 válasza MasterDeeJay (#32932) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Én a szememet csak minőségi ipari gyártótól származó garanciás szemüvegre bíznám ami eu elfogadott és DIN szabványos de az nem olcsó viszont új szemet se tudok venni... De hát a te szemed :R

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#32936) vodkaboy22 válasza McSzaby (#32934) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Tudsz viszont 3-4 ezer között értelmes leválasztó trafót venni ilyen célra :)
Azt a többit hozzárakod pl: farnell
Vagy kísérletezel mint én óccó hálótrafóval de csak akkor ha értelmes erősítés van utána és előtte sem 500mV jelet kell még letranszformálni 5mV-ra... blog

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#32937) vodkaboy22 válasza MasterDeeJay (#32932) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Amíg el nem kapnak és magánszemély vagy és másban kárt nem okozol addig 1szerű senkit nem érdekel szabálysértés de amint valaki bepöröl vagy valakit kicsit is megsértesz már 2-5évig terjedő is lehet... :DD

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#32938) McSzaby válasza vodkaboy22 (#32936) üzenetére


McSzaby
őstag

Srácok, köszönön!

Úgy érzem még kevés a tudásom, de tök jó lenne kicsit többet tudni az elektrotechnikáról. Mit gondoltok arról, hogy otthon tanuljon meg magától az ember ilyeneket? Lehetséges?

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#32939) MasterDeeJay válasza vodkaboy22 (#32937) üzenetére

Kellene nekem erről valami jogszabály. Komolyan nem találtam ilyenről semmit.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#32940) vodkaboy22 válasza McSzaby (#32938) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Persze de idő és pénz :)

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#32941) vodkaboy22 válasza MasterDeeJay (#32939) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Keresgélj én nem tudom nekem az egyetem és a cégek intézik a papirokat szerencsére de azt tudom hogy a class 3A lézerek bizony engedély kötelesek és ha nincs engedély de még is baleset történik akkor a tulaj 2-5 évig terjedőt kaphat...

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#32942) #22145024 válasza McSzaby (#32938) üzenetére


#22145024
törölt tag

Ha van kitartásod hozzá, akkor lehet :K
De ha egy kicsit tudsz angolul, akkor az gyorsíthat,mert rengeteg "1x1" oldal van fent szövegesen, vagy videóként a neten

(#32943) Kocska89 válasza vodkaboy22 (#32941) üzenetére


Kocska89
tag

Elnézést, hogy közbe szólok. Van itt pár hibás blu-ray lejátszóból bontott optika. Típust, olvasási sebességet nem tudok mondani. Ezekben mekkora áramot bírhatnak a diódák?

(#32944) McSzaby válasza #22145024 (#32942) üzenetére


McSzaby
őstag

Az angol,német nem gond. Lényegében a legnehezebb része számomra a kapcsolási tervek/rajzok kiolvasása és áthelyezése a gyakorlatba. :) Ez igen komoly számomra, aztán lehet pikk-pakk meg lehet tanulni. :)

Tudtok adni pár irányt, pár dolgot, doksit, alapsabályt, ami alapján elindulhatok?

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#32945) #22145024 válasza McSzaby (#32944) üzenetére


#22145024
törölt tag

Az alaptörvényekkel tisztában vagy (Ohm, Kirchoff, illetve a passzív és alapszintű aktív elemek (tranyó, dióda) viselkedésével?)

(#32946) Kernel válasza McSzaby (#32934) üzenetére


Kernel
nagyúr

Hangfrekvencián simán kondenzátorral ez nem jön össze, mivel a búgás maga is hangfrekvencia, a mélyhangokat pedig nem szűrhetjük ki. Nagyfrekvencián más a helyzet, mert ott csak az RF jelre van szükségünk, HF bőven vágható.

De ha autóba kell, úgy látom, manapság vannak már más technikák is:

Nem tudni, a képen milyen IC szerepel, de talán épp ez:

http://pdf.datasheetcatalog.com/datasheet/rohm/ba3121.pdf

Ez egy másik:

http://www.classiccmp.org/rtellason/chipdata/tda8575.pdf

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#32947) McSzaby válasza #22145024 (#32945) üzenetére


McSzaby
őstag

Részben igen, pl. a diódával pont nem, de ellenállás, kondi, ic, ezek mennek. :) Ohm természetesen rendben, de passzív és aktív elemek, na ez sötét..

Egybként a szorgalommal nincs gond, sok dolgot tanultam már meg otthon egyedül. (motor szerelés, linux, ilyenek)

(#32946) Kernel:

Értem, mert amit néztem, amit linkeltem is, az több embernél bejött. Nálam egy lakásba behozott autós erősítőn van egy, amit egy PC-s táp lát el. Ott búg, igazából olyan, mintha a táp ventillátorát "hangosítaná fel". De amint kihúzom az rca csatit, azonnal megszűnik a búgás.

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#32948) #22145024 válasza McSzaby (#32947) üzenetére


#22145024
törölt tag

Kezd ezzel a sorozattal, de a kulcsszavakra rákeresve találsz még több tucatnyit ("how does **** work"). Alalpvetően gyakorlati oldalról közelíti meg a kérdést, de mégis sok elméleti infót ad át, ami allapszinten szükséges, hogy egy kapcsirajzot értelmezni tudj, majd utóbb akár meg is építeni.
Ez pont a diódákról szól (és könnyen érthető az angolja).
ha ezek alapján megvagy, és érzel hozzá affinitást, akkor vannak egyszerűbb szimulátor programok, akár free verzióban is. Ilyenekeben tudsz virtuálisan építgetni egészen alap dolgoktól kezdve (LED villogtatása kapcsolóval) egészen a közepesen bonyolult kapcsolásokig mindent. Ami nagy segítség, mert pár perc alaltt összedobhatsz valamit és akár az elméleti fesz-áram értékekekt is ki tudod vele íratni adott ponrokra. Ez karácsonyig elég is :D

[ Szerkesztve ]

(#32949) McSzaby válasza #22145024 (#32948) üzenetére


McSzaby
őstag

"Ez karácsonyig elég is" :DDD Tovább is :DDD

Akkor neki is esek majd a hétvégén, vagy hétközben ahogy tudok és köszönöm szépen a segítséget, nagyon rendesek vagytok! :R :R A virtuális progik közül melyik a legkönnyebben és legjobban használható? :)

[ Szerkesztve ]

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#32950) #22145024 válasza McSzaby (#32949) üzenetére


#22145024
törölt tag

A progikban majd segítnek a többiek, nekik lényegesen nagyobb rálátásuk van erre (de majd kezdd azzal, amelyikhez van videotutor). Én egy multisim nevezetűt próbáltam a national instrumentstől, de az úgy emlékszem fizetős. Egyébként a legegyszerűbb is nagyon jó "játék", ha kezdő az ember, főleg mert gyorsan ad sikerélményt. Ja, és ált. digitális dolgokat is tudsz vele szimulálni.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.