Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32351) darvinya válasza vodkaboy22 (#32350) üzenetére


darvinya
titán

Igen ez csak jól rögzítettnél jó.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#32352) biker válasza vodkaboy22 (#32348) üzenetére


biker
nagyúr

én mint villamos szakember, százával láttam már "nézdmeg milyen szar a wago mert leégett" képet, ahol 99% vagy nem wago volt hanem kínai szar, vagy rosszil volt felhasználva

ha maga az elem de-facto szar lenne, nem lenne meg az összes szak-engedélye használatra...

de ha vezetékek mikrohegesztésével foglalkozol, beszélhetnénk, mert keresek mini ponthegesztő készüléket motorok szénkeféjének a sodrott réz vezetékét (kb 1mm2) ráhegeszteni a nikkelezett kivezetésre (kb 1,5x0,5mm lemez)

szénkeféket kell cseréljünk nagyobb mennyiségben, és rá van hegesztve a gyári :(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#32353) vodkaboy22 válasza biker (#32352) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Ilyenből több cikket is írtam.
Több megoldás létezik.
Miyachi-unitek-nek vannak jó speckó gépei azokkal dolgoztam. De van más is.
Mindenesetre nagyon nehéz téma. Réz anyag ellenállásponthegesztése nem az a szakterület ahol beállítok 2-3 paramétert azt uccu neki. Főleg ha minőség a lényeg... Nem is tudom hány ezer ilyet hegesztettem és csiszoltam szét utána elektronmikroszkópos vizsgálat meg röntgen meg anyámkinyja... mire a megfelelő beállítások jók lettek... És ide meg kell fizetni a célgépet itt szarral nem is lehet elkezdeni a dolgot, mert csak selejt és szenvedés lesz nagy pénzből. Komolyan 1szerűbb vékonyfalú ALU 200baros nyomástartályt hegeszteni mint ezt.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#32354) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az elektrotanyán az új felhasználó létrehozása menüpont az valami szopatási céllal van ott?

A tesztjük már egyszer megszívatott, kitöltés közben átváltottam a nyelvet magyarra, amitől úgy tekintette, hogy elbuktam a tesztet, így többet nem állt velem szóba az oldal. Most nem találom a tesztet sem...

Am. hírtelenjében Nordmende RE 1400 rádiós erősítő rajzát keresem, tervezem kicserélni a végfokok bemeneti kondijait, mert nem igazán tetszik a hangzása a cuccnak.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#32355) biker válasza vodkaboy22 (#32353) üzenetére


biker
nagyúr

Meg hogy rez, de extrafinom szovet ugye a szenkefe kivezetes
Kb 300e huf alatt megerne venni ilyen gepet, felette nem, keressek egyaltalan?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#32356) diamondface válasza CPT.Pirk (#32354) üzenetére


diamondface
tag

Bal oldalt az "Az oldalról" menüpontot nyisd meg, és a szövegben van a teszt linkje (kb. az oldal 2/3-ánál "helyesen kitöltött teszt után is regisztrálni" felirat.)
(bocs ha túl szájbarágós lett :) )

(#32357) biker válasza vodkaboy22 (#32353) üzenetére


biker
nagyúr

Az unitek ub25 egesz szeles skalan mozog :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#32358) vodkaboy22 válasza biker (#32355) üzenetére


vodkaboy22
addikt

nem akarlak elszomoritani, de meg 1misi is keves... csak a wolframelektrodák ára egy év alatt 1gépre van 100-150k...

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#32359) CPT.Pirk válasza diamondface (#32356) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Thx!

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#32360) biker válasza vodkaboy22 (#32358) üzenetére


biker
nagyúr

Egy evre 40-50 hegesztes jutna, ennel azert tovabb birja az elektroda
Csak hat egy motor 130k, egy szenkefepajzs 60k, viszont egy par szenkefe csupaszon 500ft :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#32361) vodkaboy22 válasza biker (#32360) üzenetére


vodkaboy22
addikt

szòval réz a réz kontaktot akarsz hegeszteni vagy réz a szén kontaktot?

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#32362) CPT.Pirk válasza PHM (#7365) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igaz eltelt pár év, de ma végre megcsináltam :DDD , kapott egy 1Mohmos ellenállást párhuzamosan, így gyönyörűen beállt a tápfesz 48V-re. :R

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#32363) biker válasza vodkaboy22 (#32361) üzenetére


biker
nagyúr

egyik sem :)
réz a nikkelezett fülhöz
lásd itt, talán jobban

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#32364) vodkaboy22 válasza biker (#32363) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Ez még nem is olyan vészes azt hittem durvább a dolog :)
Pl:
Ez itt már durvább dolog... A vezeték kevesebb mint 0.5mm^2 és amihez hegesztjük is réz csak ón bevonata van és 0.2mm vastag...
Ez amit mutattál nem vészes dolog ezt én egy ügyeskezű TIG (AWI ) hegesztővel megtudnám csináltatni (én is pikpak megtudnám csinálni de még autogán lánggal is, de az lehet már túl sok hősok a munkadarabnak. VIszont ehhez már bika ponthegesztő kell bika tudással ami még drágább...)

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#32365) biker válasza vodkaboy22 (#32364) üzenetére


biker
nagyúr

Ember, mirol beszelsz? Tig meg lang :)
B@szki, ez egy 35mm atmeroju szenkefepajzs, a rezdrot maga 1mm2 es a lemez kb 1x3mm es 0,5mm vastag
Langgal elolvasztod a muanyag burkolatot
Max lezerrel :) vagy ultrahanggal, vagy ponttal
Egy 12V 170W maxxon motor pajzsa
A hatterben ott a macbookom billentyuzete meret gyanant

[ Szerkesztve ]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#32366) moha21 válasza biker (#32365) üzenetére


moha21
addikt

A wolframelektróda nem olyan drága, mint a fórumtárs írta. Nekem relatív keveset kellett cserélnem.

AWI-s gépekből is láttam már 100k-ért használhatót, persze használtat, de ESAB-ot ( inkább veszek használtan ismertebb márkát, mint újonnan vmi noname-t ).
Persze palack is kell majd az argonnak.

A hozaganyag megválasztása inkább a kérdés ( én jómagam nem tudom nikkelt rézzel mennyire jól lehet hegeszteni, ezt azért írom ide, mert ugyan csináltam, de ott nem igazán volt mechanikai igénybevétel utána ).

Ilyen részletet leginkább valami hegesztő fórumon vagy hegesztő mérnök ( gépész ) lenne jó megkérdezni.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#32367) moha21 válasza vodkaboy22 (#32353) üzenetére


moha21
addikt

"Nem is tudom hány ezer ilyet hegesztettem és csiszoltam szét utána elektronmikroszkópos vizsgálat meg röntgen"

Én meg azt nem tudom még, hogy mennyire kell neki tökéletes hegesztés. Azért mikroszkópos meg örvényáramú vizsgálatokat olyan helyen csinálnak, ahol kell nagyon a tökéletesség.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#32368) biker válasza moha21 (#32366) üzenetére


biker
nagyúr

Amilyen argonnal nekem dolgom volt, az nem tudom, letezik e kisebbe, de tul nahgy ide
Kb 2mm-es wolfram tuelektroda, 2-3mm rm huzalt ugyes ember meghegesztette elfolyas nelkul, de ide kb harmada teljesitmeny krll

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#32369) moha21 válasza biker (#32368) üzenetére


moha21
addikt

Argon palackot nem tudom milyet lehet kapni kicsit, de ez már részletkérdés. A lényeg akkor az, hogy ha már valaki így meg tudta oldani neked, akkor lehet is csinálni. :-)

Teljesítményt meg lefele lehet kapcsolni a készüléken. Szerintem 150k-ból vígan ki lehet ügyeskedni a készüléket +palackot meg esetleg még marad is.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#32370) kjani18 válasza biker (#32363) üzenetére


kjani18
őstag

Hegeszteni csak egyazon anyagot lehet. Különböző anyagokat forrasztják, vagy a kettő határán ötvözetet alakítanak ki, vagy a keményforrasztás. Hány db.-ot kell megcsinálni?

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#32371) #22145024


#22145024
törölt tag

Hall-elemeket szeretnék beépíteni egy TB6560-as PWM-es léptetőm. vezérlő mellé. Szerintetek érdemes a hall-elemek mellé betenni helyi LDO-kat, hogy a hosszú vezetékein összeszedett zajt csökkentse? Kb 1.5m a leghoszabb vezeték, amin a PWM megy a motorok felé. Ez ugyan árnyékolt, de azért csak beszórhat ezt-azt.

(#32372) vodkaboy22 válasza moha21 (#32366) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Khm mikro ellenállásponthegesztőbe cserélted ? :DD ű
Ja van microtig hegesztő (ok nem írtam ki a micro-t) 5-25A körül 1mm-es pontra köszörült wolfrám 0.5mm-es anyag hegesztésére is alkalmas...
Ultrahang nem való sokmindenre... FŐleg nem ilyenre...
Ide nem kell hozanyag.
Egy ilyen dupla impulzust és kisáramot stabilan tudó tig gép alaphangon 500 pénz de még így is ólcsóbb mint egy mikroellenállásgép.
Lánggal hegesztettetem anno 0.75mm-es réz lemezt nem lehetetlen. :)
De minősített hegesztői vizsgám van és mikrohegesztés a kutatási területem biztos nem tudom jól :)

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#32373) vodkaboy22 válasza kjani18 (#32370) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Tudod mennyi különböző anyagú hegesztés van a piacon??? Egyazon anyagot a nagynéném bassgitár mellett is hegeszt :)
De réz lemezt alu lemezzel már poénosabb de nem lehetetlen :DD

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#32374) vodkaboy22 válasza biker (#32365) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Nézz utána 1mm-es TIG wolfrám 15A- 0.5-ös lemez Impulzus üzemmód (lehet duplaimpulzus is) Van youtube-on egy rakás oktató videó :C
De mikroponthegesztéshez egy ilyen kellene miyachi
+ egy hegesztő fej servomotoros + egy fejvezérlő egység + egy kimeneti trafó hmm olyan 10-12ezer euro-ba meg is állna újan. (Sajna ilyen alkalmazásra a lézer se járható út könnyen mert réz az alapanyag. Az még drágább lenne)

Tehát óccó? Forrasztás
Vagy inkább microTIG. :R
De mondom azt a picit lánggal is meghegesztem neked 3 feles után röhögve igaz kicsit kormos lesz.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#32375) moha21 válasza vodkaboy22 (#32372) üzenetére


moha21
addikt

"Khm mikro ellenállásponthegesztőbe cserélted"

Nem, de én nem is említettem ilyet, én az argon védőgázas wolfram elektródás hegesztésről írtam.

"Ultrahang nem való sokmindenre... FŐleg nem ilyenre..."

Én ugyan örvényáramú vizsgálatot írtam, de mindegy.

"Egy ilyen dupla impulzust és kisáramot stabilan tudó tig gép alaphangon 500 pénz de még így is ólcsóbb mint egy mikroellenállásgép."

Használt migatronic/esab stb.. márkás gép ami tud AWI-zni elég, tökéletesen úgysem lehet hegeszteni 2 különböző anyagot, hiszen a hegesztés teljesen egy anyaggá való egyesülést jelent durván megfogalmazva.

"Lánggal hegesztettetem anno 0.75mm-es réz lemezt nem lehetetlen."

Én meg bevonatos elektródával függőleges pozícióban. Az sokkal nehezebb, lánggal aki karosszériázik találkozik 0,5-ös anyaggal is...

"De minősített hegesztői vizsgám van és mikrohegesztés a kutatási területem biztos nem tudom jól"

Nem tudom, én nem mikrohegesztek, sőt AWI is ritkábban, leginkább bevonatos és fogyóelektródás hegesztés és leginkább vasat hegesztek és azt is 2-3mm fellett. Hegesztői vizsgám van és még tűzvédelmi szakvizsgát is tenni kell mellé.

"Egyazon anyagot a nagynéném bassgitár mellett is hegeszt "

Azért megnézném, hogy hogyan boldogul kényszerpozícióban egy csővel mondjuk amire többsoros varrat kell...

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#32376) moha21 válasza vodkaboy22 (#32374) üzenetére


moha21
addikt

A másik meg, hogy amit lánggal meghegeszt az ember azt egy AWI-zni tudó géppel is csak még szebben.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#32377) darvinya válasza vodkaboy22 (#32373) üzenetére


darvinya
titán

Itt csak az elnevezés a különbség, de a lényeg a két anyag ötvözése.

Viszont egy szép forrasztással elintézhető, minek egyből hegeszgetni.

Ultrahanggal lehetne, de ahhoz speciálisas befogót kellene készíteni, ami összepréseli.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#32378) kjani18 válasza vodkaboy22 (#32373) üzenetére


kjani18
őstag

Ez az, amikor a határrétegen ötvözet alakul ki?

Légyszi csinálj egy klipet a nagynénédről hegesztés és gitározás közben, felteszem Youtube-re jó lesz a sajtója :DD

[ Szerkesztve ]

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#32379) artiny


artiny
őstag

Ha ugy toltom a telefont,tabletet,.... hogy a tolto kábelje osszevan tekerve, igy ..[link] ha így toltom az baj?
keletkezik ilyenkor valmi (nem tudom mi ..induktivitas,magnesesseg,stb hogy a kabel felvan tekerve ;] ?)

(#32380) biker


biker
nagyúr

no, ha kiderült, kinek a f@rka nagyobb, akkor foglalkozunk azzal is, hogy ki tudja ezeket nekem megoldani, ha már ilyen drága egy hegesztő gép?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#32381) vodkaboy22 válasza moha21 (#32375) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Ellenállásmikroponthegesztőben a wolfrám nem ólcsó téma mivel nagyon precízen formára kell előkészíteni és nem az ólcsó wolfrámot kell használni.

Ultrahang hegesztésre gondoltam.
Nem ilyen vékony dolgokhoz nem elég egy migatronic valami "esab" ide egy vagy duplaimpulzust tudó kifejezetten olyan gép kell amire a gyártó válallja az 5-25A közti stabil áramot. (microTIG)

Nem beszéltem pozícióról :) Nyilván van necces pozíció 1szerű anyaggal, meg necces anyag 1szerű pozíció.

Azért tényleg több komponensű hegesztett kötések kézi kivitelezése klasszisokkal nehezebb feladat mint bármilyen 1komponensű hegesztés.
Kjani kérdésére:
Igen ilyenkor mondhatjuk, hogy hatérrétegen ötvözet lesz de a dolog ennél sokkal bonyolultabb. Pl Ha nagy olvadási hőmérséklet különbség van (Al - Ti) akkor kvázi forrasztásról beszélhetünk még akkor is ha a titán felső 100-150um vastagsága meg is olvad. De pl Cu-Al-nél tonnányi intermetalikus réteg jön létre és ott nem igazán beötvözödik, hanem úgy lehet fogalmazni, hogy a krisztalitok vegyülnek, de krisztalit határon belül majdnem homogén anyagot kapunk.
:R

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#32382) vodkaboy22 válasza biker (#32380) üzenetére


vodkaboy22
addikt

én már mondtam microTIG.
Egy jó TIG gép ami tud 5-25A között stabilan hegeszteni 1mm-es wolfrámmal dupla impulzus mellett. :R

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#32383) kjani18 válasza biker (#32380) üzenetére


kjani18
őstag

Privi ment.

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#32384) vodkaboy22 válasza darvinya (#32377) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Ultrahang pont nem mert réz és nikkelről van szó :R

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#32385) Lompos48 válasza artiny (#32379) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Nem baj.

(#32386) #22145024


#22145024
törölt tag

Hogyan tudom egy hall-elem kimenetét kicsit felturbózni , hogy a "túloldalt" komolyabb terhelést is meg lehessen hajtani vele?

(#32387) Lompos48 válasza #22145024 (#32386) üzenetére


Lompos48
nagyúr

(#32388) #22145024 válasza Lompos48 (#32387) üzenetére


#22145024
törölt tag

Ezzel akár lehet különálló tápfesze a "BD"-s résznek (BST51)? Meg ilyenkor a "BD"-s részt már lehet a drót túlvégére is tenni és csak a bázisát odavezetni?
A tranyókat kicseréltem SMD-re, remélem ezekkel az elemekkel is működik, bár az ellenállások tekintetében csak odatettem valamit. ( :F )

[ Szerkesztve ]

(#32389) Lompos48 válasza #22145024 (#32388) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Igen, igen, igen... jó így!

(#32390) #22145024 válasza Lompos48 (#32389) üzenetére


#22145024
törölt tag

Köszönöm!

(#32391) Hujikolp válasza #22145024 (#32390) üzenetére


Hujikolp
őstag

Ez a két avatar egymás alatt nagyon jópofa, mintha testvérek lennétek :))

(#32392) valory


valory
tag

Sziasztok,

Csináltam egy ventilátorvezérlő panelt, LM317T IC-vel, pontosabban 4 IC van egy lapon. Külön-külön működött mind, most h befejeztem, csak az első működik rendesen a többi kb. 9 volton áll, hiába tekergetem a potit. Egy közös pontból kapják a + ill. - ez lehetne a baj ? Ha igen, akkor mit csináljak? Van egy-egy közös pont, ahonan 4-4 drót megy a pluszhoz, ill. minuszhoz.

Válaszotokat előre is köszönom!

kényelmesebb a biztonsági öv, mint a tolószék!!! "Őszintén szólva, inkább azért kritizáljanak, hogy dominálok, mintsem azért, hogy lassú vagyok." (M.S.)

(#32393) CPT.Pirk válasza valory (#32392) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jó lenne egy kapcsolási rajz.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#32394) Lompos48 válasza Hujikolp (#32391) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Nagybácsi, nagytata... :D

(#32395) valory válasza CPT.Pirk (#32393) üzenetére


valory
tag

az én "művemről", vagy az eredeti rajzról? (egyébként az eredeti, a topik nevével megegyező weboldalról származik, annyi, h 4 darab van egymás mellet, és a +/- közös pontból kapják)

kényelmesebb a biztonsági öv, mint a tolószék!!! "Őszintén szólva, inkább azért kritizáljanak, hogy dominálok, mintsem azért, hogy lassú vagyok." (M.S.)

(#32396) #22145024 válasza Lompos48 (#32394) üzenetére


#22145024
törölt tag

:D

(#32397) CPT.Pirk válasza valory (#32395) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mind a kettőről. Te tudod miről beszélsz, mi meg nem. :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#32398) valory válasza CPT.Pirk (#32397) üzenetére


valory
tag

Szóval itt a rajz, ebből 4 egyforma van, beépítve egy régi optikai meghatóba, elől a 4 poti. A táplálás logikus, h mind a négyhez ugyanonnan megy (megtartottam a meghajtó molex csatiját, azután van bekötve a 4 betáplálás. Míg nem voltak "egybe" kötve, működtek)

[ Szerkesztve ]

kényelmesebb a biztonsági öv, mint a tolószék!!! "Őszintén szólva, inkább azért kritizáljanak, hogy dominálok, mintsem azért, hogy lassú vagyok." (M.S.)

(#32399) CPT.Pirk válasza valory (#32398) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az lm317-ek érintkeznek a lejátszó fém burkolatával a hűtőfelületükön keresztül? Ha igen, akkor szedd le őket róla.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#32400) valory válasza CPT.Pirk (#32399) üzenetére


valory
tag

Mivel nem működik rendesen, nincs a helyén, szóval nem érintkeznek a burkolattal. A hűtőbordák egymás közt talán összeérnek. De az első működik, csak a többi nem (9v mérek akármerre tekerem)
Egyébként most nézem, h a 3ik rendesen összeér a 2 ill. 4el :)) lehet ez a hiba...

[ Szerkesztve ]

kényelmesebb a biztonsági öv, mint a tolószék!!! "Őszintén szólva, inkább azért kritizáljanak, hogy dominálok, mintsem azért, hogy lassú vagyok." (M.S.)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.