Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Heroes of the Storm (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:56:51

LOGOUT.hu

ÜDVÖZÖLLEK A NEXUSBAN!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9651) Kotomicuki válasza Lokii (#9648) üzenetére


Kotomicuki
senior tag

Stitches-nél a Slam a sebző képesség, nem a Hook.
Ha "sebzést" vársz el tőle, akkor azt javítsad fel.

A regisztrációdat véglegesen kitiltottuk a következő ok miatt: III.10.8 Üdvözlettel: PROHARDVER!

(#9652) Mister_X válasza Kotomicuki (#9651) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Stiches mellé Lt. Morales kell Irradiation talenttel - everyone loves the medic ;]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#9653) 0karmacoma0


0karmacoma0
senior tag

Hétvégére totál szétesett a matchmaking. Csak azt hittem balszerencsém van, de redditen is van róla topic. Totál abnormális volt. Kis montázs mik voltak. Ezek csak a nagyon extrémek.

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#9654) Metacska


Metacska
aktív tag

Most csinálom a main accomhoz a Ranked meccseket.

Hát szégyen.......néha úgy érzem, hogy rosszabb 1-1 meccs, mint a QM. Minden második körben Nova Pick és ezekből eddig összesen 2 olyan volt, aki képes velük hatékonyan játszani és lehozni a TF-eket.

Aztán jönnek még a Gazlowe, ETC, Diablo és Sgt Hammer pickek. Objective alatt, amikor teljes létszámra van szükség, akkor Leoric lane-n maradva clearel / pushol.......

TF közben kulcsmomentum-ban Utherrel felteszem a tankra a Divine Shieldet és kiszalad.......
Draft-nál Illidan pick. Írom neki, hogy ez ide nagyon gyenge lesz, Aba nélkül már egy nulla. Válasz: Ne magyarázzak, ő azt majd tudja, jó lesz az. Jó is lett, gyerek 1,5 percenként meghalt, nulla XP.
Srác pickeli Tyrande-t, írja, hogy nem kell healer megoldja majd okosban. Sikerült úgy megoldania, ahogy még életemben nem láttam. Ilyen szarul játszani. Átlag 10k-s xp contr-nál a gyerek 3000-nél járt. Healt nem láttam tőle.....

Jó, ha bejövök rank 25 alá.......

[ Szerkesztve ]

(#9655) AxBattler válasza Metacska (#9654) üzenetére


AxBattler
félisten

Mi a baj Hammer-rel? :F

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#9656) Madwe válasza AxBattler (#9655) üzenetére


Madwe
nagyúr

Gondolom az h nem jelenik meg a tf-okra :D? nem a karakter a gond, hanem a mentalitása a játékosnak:) bár hammer eleve nem tudo sokat hozzátenni egy tfhez, mondjuk egy jó pozícionálással azért tolja a dmgt, de ha emg se jelenik, akkor baj van...

(#9657) AxBattler válasza Madwe (#9656) üzenetére


AxBattler
félisten

Hát nemtom'. Objective-ekre mindig rárepülök én is Hammer-rel, jól helyezkedve meg lehet szórni a környéküket (+ Ambush-sal lehet meglepetést okozni), pl. Cursed Hollow-on a megjelenő tribute-ok közelében, vagy Infernal Shrines-on a kis guardian-okat.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#9658) Metacska válasza Madwe (#9656) üzenetére


Metacska
aktív tag

Én nem hoznám HL-re, bár egy jó pozícionálással hátulról mid-late game-ben tényleg sok dmg tolna ki egy TF-ben, a knock back-es talent is jó lehet quit-elésekre, az ulti jó zónázni (pl: Tomb, Shrine, Bay). QM-ben szeretem, de inkább fun.

(#9659) Pocok256


Pocok256
veterán

Sziasztok :) 10 év dota után kicsit kikacsintottam a Hots irányába és bejön a faék egyszerűsége egy - egy kiégett meccs után felüdülés játszani ezzel a játékkal :D Dotához képest rohadt egyszerű és eszméletlen könnyű, látványos game.
Viszont egy-két dolog nagyon hiányzik pl, honnan tudhatom meg, hogy a hősöm vagy ellenfél hőse mennyit sebez egy-egy ütéssel ? Sokszor van, hogy nézném az ellenfelet képes e megölni engem és ha igen, hány ütéssel. Viszont nem tudok rákkitintani, így nem látom, hogy mennyit sebezne rajtam. Emiatt nem tudok egyszerűen számolni, hogy most 3 vagy 4 ütést élnék túl ellene. Erre van valami módszer ?
Vagy ez itt érzésre megy ?

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#9660) Metacska válasza Pocok256 (#9659) üzenetére


Metacska
aktív tag

A bevitt hit-et látod, illetve az ellenfél health bar-ját, de csak csíkként, adatszerűen nem. :) Játékban ez már mindenkinek érzésre megy, de a nagyobb HoTS site-okon (heroesfire - heroesnexus) vannak talentkalkulátorok, ahol látod, hogy a bizonyos level upokat követően, hogyan alakul a dmg-d. Ebből esetleg leszűrhetsz infókat, amik később jól jönnek tapasztalat formájában ingame.

(#9661) Pocok256 válasza Metacska (#9660) üzenetére


Pocok256
veterán

Fú ez elég zavaró lesz :S ? Ez azért nem mindegy, hogy az ellenfél 250 et fog rám ütni vagy 450 et, és ha csak akkor derül ki mikor már megütött akkor régen rossz :D Ilyen kalkulátor oldalt ami használható is, tudnál linkelni. :R

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#9662) Madwe válasza Pocok256 (#9659) üzenetére


Madwe
nagyúr

Itt azért gyorsabb az aa meg eleve van sok burst skillshot/ability, talentek miatt nagy a variáció, az h ha látnád az ellenfél aa dmg-ét se lennél sokkal előbb... Érezni lehet, főleg ha kiismered h ki milyen skillekkel talentekkel mire képes, tudod mire kell számítani!

Meg eleve itt sokkal kevesebb az 1v1, inkább tf orientált a játék, így ritka az a helyzet amikor ez hasznos lehetne, hiszen ha low vagy, akkor eleve biztonságba kell igyekezz + ugya ott van egy healer is mögötted. Túl dinamikus az egész ehez.

(#9663) F-ECT$ válasza Pocok256 (#9661) üzenetére


F-ECT$
titán

Erre rá kell érezni, számolgatni kevés idő van. Itt pl látszik minden: van az alap támadás (attack dmg), illetve a skillek, mindenhol megadva, hogy ez mennyit nő szintenként.

A hots-ban egy képesség mindig ugyanannyit fog sebezni egy adott szinten, csak a talentekkel lehet az egyes skilleket tuningolni, egyéb mód nincs.

Dive ever, work never.

(#9664) Pocok256 válasza Madwe (#9662) üzenetére


Pocok256
veterán

Azért azt nem mondanám dota is elég pörgős :D
Mondjuk ilyen noob szinten ahol vagyok Nova -val szoktam lenni és itt rengeteg 1v1 szitu szokott kialakulni. Van olyan hogy 200 hp val még simán neki megyek az ellenek mert maximum 1 ütés az amit belém vihet viszont itt, ha az a 1 ütés 300 vagy 150 nem mindegy :D Na, de akkor majd érzem én :D

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#9665) Madwe válasza Pocok256 (#9664) üzenetére


Madwe
nagyúr

Hát igen, normális mmr mellet ha az ellenfél hozna is akár novát, akkor senki nem lesz egyedül h levadássza... persze ott már eleve nem szokás novát pickelni :) de qmben jól lehet vele vadászni, az biztos :) érdemes vele a burst dmg buildre menni, amivel hirtelen lekapsz bárkit.

(#9666) Metacska válasza Pocok256 (#9664) üzenetére


Metacska
aktív tag

A játék elején mindenkinek tetszik a Nova, aztán ha maradsz a játék világában, akkor rájössz, hogy nem is olyan jó az :C

(#9667) F-ECT$ válasza Metacska (#9666) üzenetére


F-ECT$
titán

Nekem még mindig tetszik, bár ez az utolsó Gathering nerf nagyon nem jött jól neki. (És persze HL-ben eddig 1x sem pickeltem.)

Dive ever, work never.

(#9668) Pocok256 válasza Metacska (#9666) üzenetére


Pocok256
veterán

Persze normál esetben muradin az én hősöm :D De ahogy írták fentebb QM ben nagyon jó kikapcsolódás :D

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#9669) DaveNo1 válasza Pocok256 (#9664) üzenetére


DaveNo1
veterán

Valószínűleg következő nagy patchben (blizzcon után november közepe kb.) amúgy is jön az értékek átskálázása, szóval sok minden más lesz.

Death recap is fejlesztés alatt van, szóval még azt sem látod mi ölt meg pontosan.

You are not prepared.

(#9670) Metacska válasza F-ECT$ (#9667) üzenetére


Metacska
aktív tag

Engem valahogy irritál, hogy ott sertepertél a közelben és várja a megfelelő pillanatot egy killhez. Értem én, hogy ennek a hero-nak ez a funkciója, csak amikor a team másik fele vért izzad és közeledik az elhullás veszélye, quitelni nincs esély, se mana, jól jönne egy kis extra help valahonnan, látod is stealth-ben a Novát, de nyilván nem attackol, mert akkor jön rá is az áldás és a death. :P

(#9671) AxBattler válasza Metacska (#9670) üzenetére


AxBattler
félisten

Meg sem kérdezem, mi a véleményed Abathur-ról... :D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#9672) DaveNo1


DaveNo1
veterán

Holnaptól:

Raynor
Muradin
Tassadar
Jaina
Zagara
Nazebo (12)
Rexxar (15)

SMOrc hét jön.

You are not prepared.

(#9673) Mister_X válasza DaveNo1 (#9672) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Heroes got faces?

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#9674) F-ECT$ válasza DaveNo1 (#9672) üzenetére


F-ECT$
titán

QM-be viszel egy normális healert és 80% win. (Főleg alacsonyabb rankon, ahol még meghatározóak a free herok.)

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#9675) Mister_X válasza F-ECT$ (#9674) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Hallod, az előbb volt 3 support vs. 1 support felállás, le is fotóztam, azt hittem, hogy lefordulok a székről...

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#9676) 0karmacoma0 válasza DaveNo1 (#9669) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

Amúgy ha már szóba került, mi az a dolog amin a leginkább változtatnál?

Én sokat agyaltam mostanában, és szerintem a játék legnagyobb hiányossága, hogy nehéz xp-t farmolni. Annyira fontosak a talent tierek, hogy már egy early snowball is megölheti az egész meccset azokon a pályákon ahol erős az obj. Persze vissza lehet jönni, de elsősorban nagy hiba kell az ellenféltől. Így hogy nincsenek semleges minionok amik xp előnyt adnának, nem igazán tudom, hogy lehetne ezen javítani. Ez a közös xp legnagyobb átka. Persze ezt casual vagy HL szintem mondom, mert profi csapatok tudják, hogy kell manage-elni a late game csapatokat. Talán a hosszabb timerek arra jók lehetnek, hogy legit stratégia lesz szinthátrányban legankelni valakit, és az egész obj alatt 5 vs 4 próbálni talent hátrány ellenére elhozni az objective-et. Most ez korai szinteken nem működik, mert kb csak feltöltöd a manáját az ellenfélnek.

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#9677) AxBattler válasza DaveNo1 (#9672) üzenetére


AxBattler
félisten

Végre Rexxar! :DD

De mi az a SMOrc hét?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#9678) 0karmacoma0 válasza AxBattler (#9677) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

Hearthstone utalás.

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#9679) F-ECT$


F-ECT$
titán

Nézem Hotslogs-ot, 1-2 érdekesség (nem szűrtem ligára) a legrosszabb hőstől a legjobbig:
-Morales még mindig tök utolsó 40% wr-rel
-Stitches +6.4%, de még így is tré
-Valla jóval 50% WR alatt, mikor lett "rossz" hős?
-Diablo +8.6(!)%, megelőzte Muradint
-ETC +8.5(!)%, bár még ő is 50% alatt van
-Sonya +4.6% - ez vajon miből jött?
-Nazeebo, Leroic és Johanna is megérezte a nerfet, de maradtak top tierben (Tyrande pedig feltört, de erre számítottunk)
-Li Li és TLV az első 2 helyen - wtf?

Dive ever, work never.

(#9680) 0karmacoma0 válasza F-ECT$ (#9679) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

Sonya esetében javították a bugot, hogy a W CD-re tette az AA-ját. Így a W+2AA+W kombó még gyorsabban lemészárol nagyjából bármit, ami van olyan hülye, hogy nem fut el azonnal(Zeratullal is jobb játszani emiatt. Q után insta jön az AA nem kerül CD-re) .

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#9681) DaveNo1 válasza F-ECT$ (#9679) üzenetére


DaveNo1
veterán

Nézd meg a részletesebb statisztikákat. Lili bronz meg silver ligában jelentősen erősödött. Masterben viszont rosszabb mint régebben.

You are not prepared.

(#9682) salaam válasza F-ECT$ (#9679) üzenetére


salaam
senior tag

Sonyánál a buffból, ss nem eszi meg a következő autot -> dmg növekedés -> népszerűbb -> nagyobb wr? :)

(#9683) Devas válasza F-ECT$ (#9679) üzenetére


Devas
őstag

Mi a bajod stichessel?

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#9684) horvi0813


horvi0813
tag

Új TierList vélemények? :F

Tier 1: Uther, Sonya, Tassadar, Jaina
WTF?

https://heroesofthestorm.github.io/zuna-tierlist

(#9685) zws válasza F-ECT$ (#9679) üzenetére


zws
senior tag

Valla majdnem minden kezdőnek instant buy/megvan, ha világtalan vagy a játékhoz akkor kikaptok -> ergó a kezdők leviszik biztos az átlagot :D

(#9686) 0karmacoma0 válasza horvi0813 (#9684) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

Sonya Koreában már first pick/ban. Múlt héten sokat játszottam vele, ha nincs az ellenfélnél sok stun iszonyú erős, kb a legjobb meelee assassin, és jó counter Leoricra. Tassadar meglep, mert ennyire nem tűnt jónak, bár én nem játszom vele. Uther ugye god tier, Jaina meg továbbra is nagyon jó. Ami érdekesebb nekem a Raynor-Valla tier 3, Nazeebo tier 4. Én se értek teljesen egyet a listával. Annyira képlékeny a meta, hogy simán lehetne totál másképp összerakni és arra is azt mondani, hogy totál jogos/hülyeség. Bizonyos teamcompban Kerrigan tier 1, máshol meg tier 4 és Raynor god tier.

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#9687) salaam válasza 0karmacoma0 (#9686) üzenetére


salaam
senior tag

Tassadar q-ja brutál erős lett, nem meglepő dolog.

(#9688) F-ECT$ válasza Devas (#9683) üzenetére


F-ECT$
titán

Nekem semmi, a tré a 45% alatti WR-t jelenti.

Dive ever, work never.

(#9689) Mister_X válasza F-ECT$ (#9679) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Mert a sok noob megvette skinnek Moralest és nem tudják használni és/vagy a csapata síkhülye és nem védik.. Stim drone ritkán tud hatékony lenni, mert az intelligensebb team visszavonul arra az időszakra, amíg aktív, mert magas szinten szinte nem lehet egy Raynort kiszedni, ha Morales ott van mögötte - nem lehetetlen, de nehezebb és nem ajánlatos aktív Stim drone alatt ilyenekkel próbálkozni.

Medivacban sokkal több potenciál van.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#9690) F-ECT$ válasza Mister_X (#9689) üzenetére


F-ECT$
titán

Mert a sok noob megvette
Mindig sokan megveszik az aktuális hőst, mégis inkább a lista elején szoktak helyet foglalni, hogy aztán jöjjön rájuk a nerf.

Medivac :)

Dive ever, work never.

(#9691) F-ECT$ válasza DaveNo1 (#9681) üzenetére


F-ECT$
titán

Nézem Li Li-t, Masterben 59.4%, Diamondban 61.1%, Platinumban 59.0%. Mindenhol erősnek tűnik.

Dive ever, work never.

(#9692) Mister_X válasza F-ECT$ (#9690) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Lt. Morales A support - korlátozott önvédelem, alacsony hp pool, cserébe elég intenzív képességek. A többi support legalább el tud futni, gyógyítja vagy megvédi magát, Morales egyedül védtelen, mint egy minion. Ha a csapata nem védi meg, akkor elmegy a meccs - utána Moralesen a sor, hogy kivegye a szerepét a támogatásból.

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#9693) zws válasza F-ECT$ (#9691) üzenetére


zws
senior tag

Lili nem rossz heal, de csak akkor ha az ellenfél nem pickel countereket. Egy mura ellen kb esélytelen ultizni ha odafigyel rá, és akkor nem beszélve a többi stunolós heroról. Na meg faék egyszerűségű, így aki nem ért a supportokhoz biztos őt viszi és szaladgál összevissza :D

(#9694) Metacska válasza zws (#9693) üzenetére


Metacska
aktív tag

Így van. Én csak QM-ben játszom vele, ott is Serpent Builddel, mert az legalább szórakoztató. HL-ben 10-ből 8 meccsen Lilit húznak az enemy oldalon. Nálam ez lenne az utolsó healer pick, még Brightwinget is előbb hoznám. A heal rate-je rendre elmarad bármelyik másik társától.

(#9695) zws válasza Metacska (#9694) üzenetére


zws
senior tag

Magasabb rankon nagyon ritkán van Lili HLben.
Viszont kérlek magyarázd már el, miért jó supportal dmg-re menni? Van egy zsák assa, valamelyik csak bejön, így meg lehet miattad kaptok ki, mert az ellenfélnél a support healre talentel :)

(#9696) AxBattler válasza Metacska (#9694) üzenetére


AxBattler
félisten

Nono!

Pro Toss, The Good Stuff, és Two for One talentekkel azért szvsz rendesen lehet tolni a Heal-t, csak arra kell figyelni, hogy mindig legyen elég Mana!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#9697) Metacska válasza zws (#9695) üzenetére


Metacska
aktív tag

Én, ha komolyan játszom, akkor support-tal megyek, legyen az QM vagy HL mindegy. Van választék, de egy idő után baromi unalmas, hiába rotálom a karaktereket. Ekkor előveszem a többi heromat, Tychus, Valla, Zagara, Zerathul, stb. és ha már ők is unalmasak, akkor jönnek a healerek dmg buildje. Ebben Lili és Uther a legjobb :D, de főleg Lili. A Serpent builddel, assákat meghazudtoló hero dmg-t tudok kitolni, nem ritkán egy jó csapatban is első hero harassoló vagyok :D.

Persze ultinál jug cupra teszek és menetközben is heal-elek, de persze a rate sokkal alacsonyabb az eltérő talentek miatt.

Ehhez jön még hozzá, hogy baromi nagy a sustain, folyamatosan töltöm magam (a serpent is visszatölt), kapják a blindot, amivel 0 dmg-t adnak és a fast feet miatt elkapni sem tudnak.

Van két hatékony verziója is:
Sustain Lili
Endless Serpent

ÉS PERSZE: A meccs elején bejelentem, hogy nem healernek megyek. Így korrekt.

[ Szerkesztve ]

(#9698) DaveNo1


DaveNo1
veterán

State of support heroes:

http://hotsshot.com/hl/articles/state-of-supports-morales/

You are not prepared.

(#9699) salaam válasza Metacska (#9697) üzenetére


salaam
senior tag

És a végén remélem elnézést is kérsz, amiért kikaptatok, mert az úgy lenne korrekt.

(#9700) Metacska válasza salaam (#9699) üzenetére


Metacska
aktív tag

Ez még mindig egy játék. Nem fogok elnézést kérni azért, mert szórakoztató a játék. Senkivel sem tolok ki, mert hatékonyan játszom, Xp-t soakolok, ott vagyok az objective-oknál, adom a healt és időben utlizok.

Miért kéne elnézést kérnem? Ne nevettessük már egymást :D

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Heroes of the Storm (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.