Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-23 22:38:51

LOGOUT.hu

A Hearthstone több, mint 6 éves játék így szinte minden információ megtalálható a topicban. Ennek ellenére érdemes inkább kérdezni, mert nincs karban tartott mindenre kiterjedő tudástár, és a gyorsan változó szabályok, kártyák, és eltérő játékmódok miatt ilyen nem is nagyon fog előállni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10451) Kvelstadt válasza F-ECT$ (#10450) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Már azon gondolkodtam hogy összehúzott valami shamanos kombo-s draft-ot és vár még vagy két lapra aztán végem.
Nem mertem kifele rakni a lényeket mert vártam a storm-ot de nem és nem jött. Kiborított a tétlenségével.. :)

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#10452) Gyuri27


Gyuri27
félisten

Trump új accot kezdett (go to legend free).
Hihetetlen ez az arc.

Amd - Radeon - Ryzen

(#10453) netpeti98


netpeti98
addikt

Trump új Free-to-Play játékok streamel új acc-ról, ha jól látom most sámánnal. :)

Gyuri27: megelőztél

[ Szerkesztve ]

(#10454) Chronos85 válasza ollie (#10439) üzenetére


Chronos85
tag

Van abban a deckben kakaó rendesen az biztos.
Nyerj 3at napit kaptam csere után gondoltam, ez bármelyikkel meglehet rugó, warri, hunter trióból. Rugót válaszottam olyan "jó" draftot sikerült összeválogatni, azért 4-5win lehetet volna benne, de a szerencse nem állt mellém így 1-3al zártam. Úgy voltam vele ez olyan gyorsan ment, hogy tolok még1et ismét ugyan ez a trió (ezen itt már csak nevettem). Végül warrival estem neki. Heroic strike, Arathi, 2 Arcanite, Taskmaster, Warsong, Korkon elite adták a gerincet. Szintén 4-5win kis szerencsével.. Ehhez képest 9ig futotta volt olyan h 7. körben intéztem el egy shámlit mikor közben már tolt egy stormot és fire elit.
Szóval a 2 runból napit is bele számolva 5gold profitom let. Dustokat nem számolva egyébként szokásos minimum roll 1rare+4common a deckben.Elsőért pack+common, másodikból 265g+rare+pack (9ért ez nagyon sok gold).
Ezt csak azért írom ilyen hosszan (a szófosáson kívül :) ), mert szokták itt kérdezni, hogy az 1es draftokban mennyi win van. 2 teljesen átlag alatti draft és mégis hatalamas különbség. Mellesleg mostanában nálam ez a jellemző. 500g-t buktam az utóbbi 10runból, ok dustba átváltom nem ilyen drasztikus a dolog, meg nyitottam 2epicet+1 legendet. Játszani se felejtettem el így 5 hónap után. A mezőny se let erősebb, kaptam lockot akin látszott h abszolút kezdő 2.körben semmit nem csinált 5.ben pitlord, tradelni nem tradelt, lethal elött kirakta a kis lényeket, amik már kezdésnél nála voltak... Pusztán csak fortuna nem állt mellettem a napokban.

[ Szerkesztve ]

(#10455) whitezo88


whitezo88
nagyúr

Valaki mar emlitette hogy kene szotar a szakzsargonokra. Holnap megcsinalom, aztan lehet javitgatni, hozzatenni. Itteni bejegyzesben (logout) csinalom meg.

(#10456) ollie válasza whitezo88 (#10455) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Jó ötlet, belinkelem az első hsz-be.

(#10454) Chronos85: igen, hiába a jó draft, lehet, hogy épp olyan ellenfelek jönnek, akiknek még jobb. És persze ez fordítva is igaz, néha épp a rossz draft visz el 8-10 nyerésig.

[ Szerkesztve ]

***

(#10457) F-ECT$


F-ECT$
titán

Face huntereztem a napi q miatt, mage ellenfél, én 22 hp-n, ő 11-en, de a boardon 7 dmg előtte, közte frost elemental, plusz secret is rajta volt. Persze tolta a Well Played-et, aztán következő körben még1x, amikor csak hero powert nyomtam. Szegény nem sejtette, hogy van nálam flare, wolf, plusz 2 kill command. Meghalt, de legalább annyi volt benne, hogy a végén tolt egy Oops-t :)

Dive ever, work never.

(#10458) dejaris


dejaris
addikt

A tauntos totemen nem kigyo, hanem murlock van szerintem, mivel en meg kezes kigyot nem lattam.

(#10459) kovsol válasza dejaris (#10458) üzenetére


kovsol
titán

Igen, egy totem van az előtérben és három murloc látszik részlegesen a háttérben.

May the Force be with you!

(#10460) Kvelstadt válasza dejaris (#10458) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Tudom és tudjuk hogy nem az. De ez olyan dolog mint a Assassin 4 topicba volt egy hajó, az volt a neve man'o'war és egyik felhasználó manóvár-nak nevezte és onnantól az volt a neve.
Szóval az már kígyó totem marad. :)
Most néztem hogy a circle of heraling-en nem egy lehajtott fejű csuklyás alak van. A jobb vállánál levő valami miatt meg a vállpántja miatt én úgy láttam hogy csukja és le van hajtva a feje.

Más
Huterek félnek a Priest-ektől?
Egymás után 4 hunterrel játszottam és mind feladta a 7. kör környékén pedig még el sem kezdtem kibontakozni csak kijátszottam néhány sw-t.
A 4. megvert. Úgy húzta az időt hogy azt bármelyik priest megirigyelné. végül lehozta king krush-t és már nem volt semmim ellene..

[ Szerkesztve ]

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#10461) F-ECT$ válasza Kvelstadt (#10460) üzenetére


F-ECT$
titán

Mivel a hunter képességet eliminálja a priest, ezért viszonylag nehéz ellenfélnek számít.

Dive ever, work never.

(#10462) Kvelstadt válasza F-ECT$ (#10461) üzenetére


Kvelstadt
veterán

De ez fordítva is igaz szóval majdnem nincs hero power-ünk. Viszont még van 30 lapunk és nem adom fel a meccset 7körben úgy hogy nekem van több életem meg több lap a kezemben.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#10463) F-ECT$ válasza Kvelstadt (#10462) üzenetére


F-ECT$
titán

Hogy ne adnád fel. Ha nem nyersz face hunterként 7-9 kör alatt, akkor kb vége a dalnak.

Dive ever, work never.

(#10464) Kvelstadt válasza F-ECT$ (#10463) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Ja hát úgy lehet feladnám. De nem tetszik a face hunter stílus.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#10465) whitezo88


whitezo88
nagyúr

Első verzió, ömlesztve, ami gyorsan eszembejutott így reggel.
[link]

további kifejezések jöhetnek, biztos csomó nem jutott még eszembe.

(#10466) ollie válasza whitezo88 (#10465) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ez tök jó, megy is az első hsz-be. Nekem is volt benne új. :)

***

(#10467) kovsol válasza ollie (#10466) üzenetére


kovsol
titán

Valami nem stimmel a kezdő hsz-el, mert a legendari leírások nagy része és az aréna jutalmazások elvesztek.

May the Force be with you!

(#10468) Phobion válasza whitezo88 (#10465) üzenetére


Phobion
őstag

Pont az ilyen kifejezések jelentését kerestem így összeömlesztve, köszönet! :R

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#10469) Gyuri27


Gyuri27
félisten

Reynard zoo decket tudna valaki linkelni?

Amd - Radeon - Ryzen

(#10470) ollie válasza kovsol (#10467) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem tudom mi történhetett, később megpróbálom újra összeszedni a hiányzó infót.

***

(#10471) M3oH válasza ollie (#10470) üzenetére


M3oH
addikt

[link]

[ Szerkesztve ]

(#10472) kovsol válasza M3oH (#10471) üzenetére


kovsol
titán

Doomguard az megéri így is, hogy 2 kártyát vesztesz vele? Vagy ezt már csak akkor szokás kijátszani ha nyersz vele, esetleg már nincs lap a kezedben?

May the Force be with you!

(#10473) F-ECT$ válasza kovsol (#10472) üzenetére


F-ECT$
titán

Én toltam 10-15 meccset vele, az egyértelmű, hogy ha nincs más a kezedben, vagy csak az adott esetben useless lap (pl Coil), akkor megéri kijátszani. Ha lethal vagy vele, akkor is. Ha fájna a 2 discard és nem vagy lethal közelében, akkor nem szokás kijátszani.

Dive ever, work never.

(#10474) Tyler Durden válasza kovsol (#10472) üzenetére

Must have, én előtte argent commanderrel bohóckodtam, összehasonlíthatatlanul jobb a doomguard.
BTW tegnap volt egy kis időm, összedobtam ezt a zoo dekket, hát eddig winrate 5\5.. Pöttyet gusztustalan :D

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#10475) ollie


ollie
MODERÁTOR

A legendarykat visszatetem az elsző hsz-be, valaki tudna segíteni az arena statokkal? Most nem tudok a keresésével foglalkozni.

***

(#10476) kovsol válasza ollie (#10475) üzenetére


kovsol
titán

Ez volt benne ha jól emlékszem.
Kereső másik listát nem dob ki a "12 win gold dust card" -ra.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#10477) M3oH válasza kovsol (#10472) üzenetére


M3oH
addikt

Megéri. Az ennél a decknél már endgame lap, nem nagyon van lap a kezedben és ha van is, akkor is megéri bedobni, mert ha összejött a dolog, akkor már uralod a boardot és csak az utolsókat viszed be vele.

(#10478) Scale válasza M3oH (#10471) üzenetére


Scale
őstag

Én még Leeroyt is beleraknám.

(#10479) dejaris válasza Gyuri27 (#10469) üzenetére


dejaris
addikt

http://reynad.com/decks/warlock/zoo

(#10480) ollie válasza kovsol (#10476) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

köszi!

***

(#10481) F-ECT$ válasza Scale (#10478) üzenetére


F-ECT$
titán

Vannak variánsai, van ahol Dwarf is van benne.

Dive ever, work never.

(#10482) M3oH válasza Scale (#10478) üzenetére


M3oH
addikt

Akár. Igazából van pár lehetőség, az "én Zoo deckemben" sem pont ezek vannak.

(#10483) ollie


ollie
MODERÁTOR

Hearthstone - Warrior arena elemzés

Javaslatokat várom a topikjában.

[ Szerkesztve ]

***

(#10484) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Lehet hogy lázas vagyok, de hogy most csak topdeckmastereket fogok ki az k*rvaélet.
Először mage..tele volt a boardom, és volt nálam bloodlust is, erre topdeckel egy sunfuryt majd a kövi körben defendert.
Azután warrior..van 10 HP-m...warri boardja üres (pagle van csak, meg van egy 5/1es wepje) nekem annyi van hogy kövi körben megnyerem, erre pagle meg a köre húz egy upgradet meg egy argent commandert...gg.

A Rouge meg szánalom..8 kör de 25perc mert nyomkodja a sok 2forintos spelljét..

Ez is fél napig tolt 1-1 kört de szerencsére lealáztam...jól is esett hogy meredne meg.

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#10485) Tyler Durden válasza Sirandrish (#10484) üzenetére

Ez egy ilyen nap (: Most beszéltem haverral kb neki is ugyanaz a feelingje, mint amit te most leírtál.. Pihentetni kell, vagy kicsit megpiszkálni a mák faktorod ;)

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#10486) Sirandrish válasza Tyler Durden (#10485) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nem erőltetem..
Tegnap egész nap 39 fok feletti lázam volt, így nem is tudtam játszani..ma 11ig leállás..gondoltam betolom a napimat..5öt kéne nyerni Shamannal de még csak 3at tudtam behuzni, és vagy 5öt tuti bebuktam :B

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#10487) M3oH válasza Sirandrish (#10486) üzenetére


M3oH
addikt

Van ilyen. Én jó múltkor vagy 30-35körből kapartam össze az 5 wint. Semmi nem jött össze. Pedig, azzal a deckkel simán hoztam a győzelmeket előtte nap :)

(#10488) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Aki sokat arénázik (meg persze aki nem olyan sokat) és feljegyzi az eredményt, átlagban mennyi győzelemmel zár?
Én most írtam össze egy táblázatba az eredményeket, eddig papíron, meg két külön táblában voltak. 3,16 az átlag győzelem, viszont az érdekesebb, hogy az első 20-nál ez még 2,15 volt, a következő 20-nál már 3,2, míg a maradéknál (54-et játszottam összesen) már 4,14 az átlagom. Remélem ez a tendencia folytatódik, és előbb-utóbb eljutok egy 5-6-os átlagig, azzal már meg lennék elégedve. Akkor talán a napi questekkel együtt meglenne az önfenntartó arénázás. Tudom, hogy ha a dustot, extra kártyákat is számoljuk, a 4-es átlagnak is pozitív a mérlege, de a gold attól még fogy.

(#10489) ollie válasza ígyvanferi (#10488) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem jegyzem fel az eredményt, de olyan 6-7 körül lehet az átlagom.

Ha átlagban 4 felett tudsz menni, már mindenképpen jobban megéri az aréna, mint a paklivásárlás.

***

(#10490) Tyler Durden válasza ígyvanferi (#10488) üzenetére

Otthon megnézem neked. Hearthstone statot használom, nagyrész aréna benne van /kiv mikor laptopról tolom/.
Amúgy elég nagy a szórás havonta egy 0:3 is simán becsúszik..

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#10491) ígyvanferi válasza ollie (#10489) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Nagyjából mennyit játszottál eddig? Mert ha 5-ször, 10-szer annyit, mint én, akkor még nekem is van remény. :)
Tudom, hogy 4 felett már megéri, de én akkor sem vettem goldért, amikor ez még nem volt meg. Persze sokszor nem volt aranyam, most már viszont csak nagyon apránként fogy. Felhalmoztam kb. 1000-et, azóta mentem 10 arénát és még van 900 valamennyi.

(#10492) M3oH válasza ollie (#10489) üzenetére


M3oH
addikt

6-7 átlaggal sokan kiegyeznének :) Nekem volt 2 nem túl sikeres aréna próbálkozásom, kicsit elvették a kedvem tőle. Inkább ranked és szépen lassan paklivásárlás. CSak így meg nem nagyon jön dust.

(#10493) Kvelstadt válasza ígyvanferi (#10491) üzenetére


Kvelstadt
veterán

1000 gold felhalmozva? A nem rossz. Nálam ez a halmozás úgy néz ki hogy amint megvan a 150 go aréna de ha naggyon kikapok és felb.sz akkor kövi 100gold-ból azonnal deck-et veszek. :)

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#10494) ollie válasza ígyvanferi (#10491) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Hetente átlagban talán 3-4 arénát tolok EU-n, kb ugyanennyit amerikai szerveren, és talán kb 3 hónapja arénázok ennyire aktívan.

***

(#10495) ígyvanferi válasza Kvelstadt (#10493) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Na egy kis csalás van benne, mert egy második bnet accounton kezdtem játszani nemrég. :) Pár napja kaptam meg a 300 goldot a 100. winért, plusz ugye még 300 gold jön a különböző achievementekből. Ha csak az itt játszott arénákat nézem, az már 4,2-es átlag. :B

(#10494) ollie: az mondjuk igazán nem sok. Nem tudom, mióta lehet vagy mióta játszol US-en is, de 100-nál nem biztos, hogy több.

[ Szerkesztve ]

(#10496) Chronos85 válasza ígyvanferi (#10488) üzenetére


Chronos85
tag

5 hónapja heti 3-4arénát biztos megyek. Januártól sikerült a 6-7wines átlagot hozni. Az utóbbi pár hétben eléggé leszálló ágban vok, de 5ös átlag még így is megvan. Igaz tavaj is megvolt a 4-5win (max9winnél is). Azt azért hozzá kell tenni, hogy béta kulcs elött is sokat néztem aréna streameket és azóta is, bár annyit már nem, meg csak félszemmel, de szoktam nézni.
Ezért is szoktuk javasolni, mert tényleg sokat el lehet lesni belöle. Ollie csinált magyar nyelvűeket, kezdőknek minden képpen javallot.

(#10497) Kvelstadt válasza ígyvanferi (#10495) üzenetére


Kvelstadt
veterán

ja igen, az úgy kicsit egyszerűbb.

Más
Warrior-al csinálom az 5win-es 60gold-os napit de szenvedek rendesen.
Első meccsen zsinóron jöttek a lapok és csak lestem hogy ez ilyen jó ez a pakli? Azóta volt még vagy 6 meccs és egyet sikerült nyernem egy pala-murlock ellen, de ez kemény küzdelem volt. Warrinál semmi aoe vagy ilyesmi ő meg csak fosta az egymást buffolo murlock-okat. de végül leszedtem őket nagy nehezen (nem volt value..) és csak 3 maradt, azután kiraktam egy ragna-t. Le tudta volna szedni 2-1ért és még maradt volna egy murlock de inkább face-re ment.
köv körbe feljött facless ami persze hogy ragna lett és feladta.. :)

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#10498) Redcaster


Redcaster
őstag

nahát egy legend sincs a paklimba sem, a gyűjteményben is csak egy Cho, erre ezen az egy meccsen 2 is van egyszerre a boardon :D szép is a mind vision+mind control kombó :D

(#10499) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Ez ma nagyon nem megy..
Szerintem mára pihentetem is :B

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#10500) whitezo88


whitezo88
nagyúr

Az egy dolog hogy Tides berakta a Harrisont a rengeteg warrior miatt a shamanba de minden 2. ellenfél is azzal nyomja :D (Doomhammert is kivette, mert folyton lelőtték Oozeal)

mod: azt nem láttam, de tényleg sok warrit kapott egyszerre mikor néztem, és a nagyja el is verte.

De érdekes látni hogy változik a meta. Nat és Tink off, helyette van Harrison meg több BGH :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.