Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8601) laci503 válasza dízelracer (#8600) üzenetére


laci503
tag

akkor mit ajánlasz nekem? Genius hangfalam kezdi feladni a harcot a szilveszteri házibuli után sajna... arra is 2 SAL SBX2030as mélynyomó volt kötve meg volt már javítva is mert elszállt a végfok :S és most megint elkezdett recsegni meg sisteregni...
Valami olyan hangfalszettet szeretnék ami alkalmas azért kisebb házibulira meg itthoni használatra is és szépen szól.
Nem vlaami méregdrága cuccot akarok de nem is gagyit... árelképzelés annyira nincsen

[ Szerkesztve ]

(#8602) dízelracer válasza laci503 (#8601) üzenetére


dízelracer
senior tag

pü.

[ Szerkesztve ]

(#8603) szaszlaci válasza laci503 (#8601) üzenetére


szaszlaci
addikt

SAL-t ne, az nem csak gagyi, de méreg drága is azért, amit nyújt. Szépen nem fog szólni, de azokkal még bulit sem lehet csinálni.

Nézz valami használtat meg hozzá egy erősítőt! Ha el tudsz menni 30-ig, abból már tudsz venni egészen hallgatható rendszert.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#8604) laci503 válasza szaszlaci (#8603) üzenetére


laci503
tag

te mit ajánlasz?
30k simán megér nekem egy hangcucc akár többet is ha úgy adódik csak jó legyen és ne szóljon rosszul :D
mit ajánlasz?

(#8605) szaszlaci válasza laci503 (#8604) üzenetére


szaszlaci
addikt

Egy hangfal építős topikban nyilván azt, hogy építs. De ehhez szükséges némi (nem túl komoly) elméleti háttér.

Ha vásárolni akarsz, akkor nézegetsz pl Vaterán valamit. Szvsz régebbi Technics és bizonyos Videoton dobozok nem rosszak. 10-15-nél nem éri meg többet adni értük. Eredeti legyen bennük a hangszóró.
Erősítőből meg hát valami szimpatikusat :) Itt nincs akkora szórás. Ennél viszont már nem annyira javaslom a Technicset.
Ezek nem túl konkrét tanácsok, de utána lehet nézni a választott darabnak, meg talán itt is tudjuk véleményezni.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#8606) laci503


laci503
tag

hán én eredetileg azt a SAL aktív hangfalt akartam volna de lebeszéltek róla mert hogy kínai sz@r elvileg...
Én nem értek hozzá tényleg... illetve valamit konyítok de az nem sok :D
elsősorban vagy 40k maxot akarok költeni hangfalra aztán plusz még egy erősítő mondjuk szóval ezek az elképzelések de ha jó darabot találok vagy iesmi persze lehet kicsit nagyobb a keret szal érted

http://bolthely.hu/mikroshop/oldal/egyeni&id=49c6ff141d98c_Hangfaltervek#poz4

találtam egy ien oldalt itt vannak hangfaltervek de nemtom jók-e

[ Szerkesztve ]

(#8607) szaszlaci válasza laci503 (#8606) üzenetére


szaszlaci
addikt

Ha ennyi pénzed van, hirtelen ezt találtam. Majd az okosok megmondják, megéri-e.
Bár ez jó esetben inkább a normálisan szól, mint bulira való.

Ahol Monacorral foglalkoznak, azt nem érdemes túlzottan komolyan venni. Attól még a tervek működhetnek.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#8608) laci503


laci503
tag

igen nekem az lenne a lényeg hogy szépen szóljon és esetenként házibuliban is megállja a helyét :))
igazából nekem van itthon 2 darab SR3040es hangszórópárom amiket nem használok de eladni nem tudtam sajna
azokkal is szeretnék valamit kezdeni de nem nagyon megy a dolog.
Gondoltam ha hangfalat építtetek akkor fel tudom használni de azt mondták nem túl jó a hangja illetve nem jó.
A hangfalépítéstől sem zárkózóm el mert egy olyan hangfalfelépítéssel amit te linkeltél vateráról szívesen elfogadnék 1 mérettel nagyobbat. pl. hogy alul 30 centis a mélyhangszóró :D

http://elektronika.vatera.hu/hangfal_hangrendszer/sal_hangfalak_hibatlan_ingyen_hazhozszallitas_1441938198.html

én ezt néztem ki magamnak egyébként csak ha hozzám kerülne az 1ik piezo-t kicserélném valami domsugárzóra mert az szebben szól.
Bár lenn a hírdetésben rákérdeztem 1-2 dologra sajna a postázás úgy se fog megtörténni ien nehéz cuccok nál 1ik végéből az országnak a másikba.
Szóval leginkább egy 3 utas 30as méllyel rendelkező hangalat szeretnék :D

(#8609) szaszlaci válasza laci503 (#8608) üzenetére


szaszlaci
addikt

Válaszolok a kérdésedre, hogy milyen terv alapján lett elkészítve: gyökér terv alapján. SBX2030+két piezo.. Az ára meg egy vicc.
Semelyik SAL nem jó, főleg a kevlárnak nevezettek nem.
Az nem úgy megy, hogy kicseréled az egyiket dómra, ahhoz váltót is kell csinálni.

Annak a hangerejét a linkelt Technics is tudni fogja, fele akkora teljesítménnyel. Valamint nem csak mélyben és 6 kHz környékén fog szólni, hanem mindenhol.
De az nem bulizásra való, hogy maxra tekert erősítővel tönkre legyen téve.
Láttam egy két mélynyomós Videotont arra fele, 30-40 ezer volt, azt is meg lehet nézni bulizásra, most nem keresem meg.

A link gombot használd már légyszi!

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#8610) laci503 válasza szaszlaci (#8609) üzenetére


laci503
tag

SBX3040es van a 2 nagy hangfalban egyébként nem 2030as :D

hogy érted hogy fele akkora teljesítménnyel is bírni fogja azt a hangerőt?
Egyébként vaterán nem nagyon látok olyan hangfalat ami nekem külsőre is tetszene :D a Technics az jól néz ki de ha nem bírná a hangosabb zenehallgatást akkor nem tudom :/
Nem arról van szó hogy egyfolytába házibulizok mert egyáltalán nem így van hanem alkalmanként 1-2x de azt kéne bírnia a leendő hangfalamnak. Ez konkrétan miért nem bírná?

Vagy a másik az hogy egy 3utas hangfalat építeni. Alul egy 30as méllyel ami átmenetileg a 30as SR3040esem lenne majd később egy jobbfajta egy 16 centis mélyközép és egy jó kis magassugárzó. Nem tudom mennyiből jönne ki egy ien hangfal de ha megérné megcsináltatni meg minden akkor belevágnék szívesen.

(#8611) dízelracer válasza laci503 (#8610) üzenetére


dízelracer
senior tag

"vaterán nem nagyon látok olyan hangfalat ami nekem külsőre is tetszene"

Nézegetni veszed vagy hallgatni?

(#8612) szaszlaci válasza laci503 (#8610) üzenetére


szaszlaci
addikt

Ha 3040, akkor még rosszabb a párosítás.

Úgy értem, hogy ugyan azon hangerőhöz egy salnál kell 50 watt, addig a Technél elvileg 25 is elég.
Attól, hogy a salba 200 wattot belepumpálsz és kibírja, még nem lesz hangos, és ez a kisebb gond, ennél sokkal nagyobb problémák vannak ott.

3 utast ne akarj építeni, sőt amíg nem olvasod el az alapokat, semmit nem érdemes: katt.
A hangszórókat nem lehet csak úgy cserélgetni, váltót kell hozzá építeni, jót. Ha cseréled, akkor újra kell tervezni. A dobozt szintén a mélyhez kell igazítani. (Esetleg a középhez is, ha olyan fajta.)
Megéri belevágni, de mint mondtam, előtte az alapokkal tisztában kell lenni.

Régen nálam az volt egy hangfal fokmérője, hogy mennyire dübörög mélyben. Mindenkinél van ilyen időszak, de jobb előbb, mint később rájönni, hogy ez hülyeség.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#8613) laci503 válasza szaszlaci (#8612) üzenetére


laci503
tag

Orion

na nekem pl. az a hangfal tetszene de nem tudom hogy bírna ki egy házibulit illetve mien hangosan tud szólni.

Technics miért menne tönkre nagy hangerőn ? Azt mondták jó hangfalakt gyárt.

Vagy ha jobbat lehetne építeni azt csinálnám de nem értek hozzá...
rendes 2 Utas is jó lenne nekem ami jó hangot ad csak lehessen szép nagy hangerőt kicsikarni belőle úgy hogy a hangja szép maradjon.

[ Szerkesztve ]

(#8614) laci503


laci503
tag

Vidi

Ami a vidin van hangcucc na az tetszik : :)
Orion HS522 alapja az alsó 2 nagy hangfalnak. Vajon egy olyan hangfalat megépíteni nem pont SAL hangszórókkal mennyibe lenne? vagy hasonlót találni valahol.

[ Szerkesztve ]

(#8615) paye válasza laci503 (#8613) üzenetére


paye
tag

Cca 20 eves darab es kb. a duplajaert kinalja az ertekenek.... :W

(#8616) szaszlaci válasza laci503 (#8613) üzenetére


szaszlaci
addikt

Hát ja, mint mondták, szépen túl van árazva.. Meg úgy tudom, nem világbajnok az Orionok hangja.

Attól hogy jó egy hangfal, még szét lehet hajtani. Egy kicsit torz lesz, nem figyelsz rá, a buli végére meg már tönkrement.

Nem úgy kellene hangfalat nézni, hogy melyik tetszik.. Ha nagyon hangoskodni akarsz, van a Vidinek egy háromutasa, az alsó egy 40 centis papír, a közép valami papír a magas meg egy dóm.
Könnyen felismerhető, szerintem az benne lehet a keretben. Ha nem gányoltak vele, a hangja sem rossz, de ott fokozottan ügyelni kell, mert ha jól tudom, könnyen kimehet a közép is és a magas is, a mély pedig nem visz feltűnő torzítást a rendszerbe. Ezután nézz szét!

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#8617) laci503


laci503
tag

hát a Videoton hangfallal hogy őszinte legyek nem nagyon tudtál kisegíteni mivel nem ismerem őket és ráadásul nem hiszem h találnék olyat ami itt Debrecen környékén lenne meg úgy amúgy is.
Remélem találok valami jó darabot vagy tényleg kéne csinálnom magamnak 1et.

[ Szerkesztve ]

(#8618) Ibituba


Ibituba
aktív tag

a sal hangszóró (mindegyik) úgy fos ahogy van. már bocs.

egy hangszórónak igy kell kimozdulnia. még ha nem cerwin vega akkor is!!!
[link]

[ Szerkesztve ]

(#8619) szaszlaci válasza laci503 (#8617) üzenetére


szaszlaci
addikt

DC3011

Ha szebb hangot akarsz, de halkabbat, akkor Preludium. Viszont úgy tűnik, hogy a membránszél cserét rosszul csinálták, mert kínai.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#8620) laci503


laci503
tag

Ibituba : láttam már azt a vidit... de meg is kérik az árát a cuccosnak redesen
szaszlaci : nekem olyan kell ami hangosan is szépen szól : :) :) tudom nem könnyű velem de jót akarok venni :DD

(#8621) Ibituba válasza laci503 (#8620) üzenetére


Ibituba
aktív tag

hangosan és szépen egyszerre nem fog szólni se a sal se a videoton sem sajna. ha ilyen egyszerü is lenne az élet... :D

(#8622) szaszlaci válasza laci503 (#8620) üzenetére


szaszlaci
addikt

Minden relatív, egyik általam ajánlott doboz sem szól rosszul. Egy salhoz képest jó hangja lesz mindkettőnek. Hallgass meg párat szerintem, mert úgy látom, te sem nagyon tudod, mit is akarsz.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#8623) laci503


laci503
tag

Egy jó hangfalpárat ami szépen és hangosan is szól :D Igazából a Videotonok régiek szerintem és valahogy nekem nem is jönnek be annyira.
Nekem egy jó 2-3utas hangfal kell ami otthoni használatra és esetenként 1 buliban is megállná a helyét.
Eredetileg PA hangfalat akartam venni csak aztán rájöttem meg (mondták) hogy azok hangosan szólnak de nem feltétlen szépen :/
Most van egy Genius SW-HF5000rem amiből ki van vezetve a mélyhang egy pár SB2030asra amit annó vettem kb. 5k ért ládával (eredetileg 2 utas volt de a magasok meghaltak és mélyláda lett belőle)
Na most erről szeretnék tovább lépni 2 okból is :
1. 1x már volt javítva a Geniusom mert zúgott recsegett meg mindent csinált és ez meg lett javítva. Szilveszterkor házibulit csináltam a cuccal és megint elkezdett zúgni egy kicsit megint.Gondolom nem tetszett neki az a kb. 12 órás bömböltetés....
2. ok értelem szerűen ez meg fog dögölni egy időn belül és egy amúgy is jobb hangfalat szeretnék :DD Tehát egy jó basszussal és szép hanggal megáldott hangfalpárt.

Én legszívesebben egy saját magamnak tervezett hangfalat csináltatnék asztalossal de sajna nem értek hozzá.

(#8624) shalafi66 válasza Ibituba (#8618) üzenetére


shalafi66
veterán

Lehet, hogy a hangszóró jó valamire, de a doboz biztosan nem, pont a membránkitérés miatt.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#8625) Ibituba válasza laci503 (#8623) üzenetére


Ibituba
aktív tag

akkor válassz ezek közül. szólni (bisztos) szól [link]

ez a legolcsóbb most. teszel rá rácsot. igy buliba nem rugják majd be. ha meg lehánnyák akkor csak lemosod :D

(#8626) Ibituba válasza shalafi66 (#8624) üzenetére


Ibituba
aktív tag

minden bizonnyal..... :O ja de mégsem :D ezt a számot a sub tartományai miatt szokták használni ezzel bemutatva a rendszert. már pedig ha egy sub mélységü hang nem lök ekkorát egy hangszoron na akkor van baj mindennel

[ Szerkesztve ]

(#8627) szaszlaci válasza laci503 (#8623) üzenetére


szaszlaci
addikt

Pedig a jobb Vidik nyomába sem érhet egy Genius vagy SAL.
A SAL nem ad jó basszust, általában ordít és brummog, de erőtlen. Ha egyszer hallasz egy normálisat, pontosan tudni fogod, miről is beszélek.
A basszus csak a hang egy csekély (persze fontos) része, nem abból áll a zene.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#8628) shalafi66 válasza Ibituba (#8626) üzenetére


shalafi66
veterán

A nagy kitérés azt mutatja, hogy adott frekvencián a membrán terheletlen, rosszul megválasztott hangolás, vagy dobozméret miatt. Ez nem "szám" vagy hangszórófüggő, és a helyzet épp fordított, minél kisebb kitéréssel érsz el egy adott hangnyomást, a hangszóró annál könnyebb helyzetben van, a mechanikai oldalt nézve.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#8629) laci503 válasza szaszlaci (#8627) üzenetére


laci503
tag

Azért írtam hogy váltani akarok mert ezek rattyra mentek.
3 utas hangfalat szeretnék ami jól szól meg szépen minden tartományban.
SAL katalógusos hangfalládák ha a SAL hangszórókhoz lettek tervezve nem jók ha másabb azaz jobb hangszórót teszek bele.
Különben a M.N.C. hangszórók jobbak?
De ha valakinek esetleg teljesen véletlen a szekrény mélyén van egy jó 2 vagy 3 utas hangfalterve szívesen fogadom.

(#8630) Ibituba válasza shalafi66 (#8628) üzenetére


Ibituba
aktív tag

akkor az én jamo subom is valami hulladék leket mert üt vagy 5cm-t thx bass test demo lemeznél. ki is dobom gyorsan :DD

(#8631) shalafi66 válasza laci503 (#8629) üzenetére


shalafi66
veterán

"SAL katalógusos hangfalládák ha a SAL hangszórókhoz lettek tervezve nem jók ha másabb azaz jobb hangszórót teszek bele."
:) Inkább egyáltalán nem lettek tervezve, szóval bármilyen hangszóróval egyformán rosszul fog viselkedni.

[ Szerkesztve ]

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#8632) shalafi66 válasza Ibituba (#8630) üzenetére


shalafi66
veterán

"Sajnáljuk, rossz válasz, lépj vissza egy mezőt."

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#8633) Ibituba válasza shalafi66 (#8632) üzenetére


Ibituba
aktív tag

én nem tudok visszalépni mert igy is nullán vagyok :DD

(#8634) Ibituba válasza shalafi66 (#8631) üzenetére


Ibituba
aktív tag

kivételesen egyetértünk. cinikusan linkeltem be neki ezt tudja Ő is

(#8635) laci503


laci503
tag

tiszta boldog leszek ha találok egy nekem való hangfalat :D :DD

(#8636) Ibituba válasza laci503 (#8635) üzenetére


Ibituba
aktív tag

ilyen kell neked. mondjuk ezt én is meghallgatnám... [link]

(#8637) laci503 válasza Ibituba (#8636) üzenetére


laci503
tag

???? :DD

(#8638) szaszlaci válasza Ibituba (#8630) üzenetére


szaszlaci
addikt

Nézd meg a kék vonalat, ez a membránkitérés egy b-reflex doboz esetén.
A 40 Hz-es csökkenés a hangolás, ott tulajdonképpen a cső szól, a membrán pedig alig kell mozogjon.

Itt ugyan azok a körülmények, csak a hangolás rossz, 20 Hz-en van. Láthatod, a membrán kiesik a helyéről. Ráadásul az alsó határfrekvencia is 20 Hz-el magasabbra tolódik. (Ez innét nem látszik.)

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#8639) shalafi66 válasza szaszlaci (#8638) üzenetére


shalafi66
veterán

Vagy ott a következő lehetőség, amikor a mélytartomány kiemelése, és egy gyengébb T-S arány miatt túl magasra hangolja a dobozt (pl. 50Hz), ekkor meg hangolási freki alatt szabadul el a kitérés. Itt inkább erről lehet szó. Ránézésre. Persze egy impedanciamenet erre a kérdésre egyértelműen válaszol.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#8640) villamos


villamos
őstag

A tákolás, gányolás magasiskolája ismét:
[link]
Szerintem kár érte. Vajon milyen hangszóró lehet benne? És mit lehetne belerakni helyette, ha nincs meg az eredeti?

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#8641) shalafi66 válasza villamos (#8640) üzenetére


shalafi66
veterán

Fene se lát el odáig, de mintha SRP lenne. Ilyen, mint az M21wg09 volt, nem nagyon létezik ma. HA20-484 hasonlít, de csak kicsit.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#8642) szaszlaci


szaszlaci
addikt

Azért egy ilyen doboznak a pontos tervét jó lenne valahonnét megszerezni..

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#8643) shalafi66 válasza szaszlaci (#8642) üzenetére


shalafi66
veterán

Vicces kedvedben vagy.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#8644) fero02 válasza villamos (#8640) üzenetére


fero02
veterán

(#8645) dízelracer válasza fero02 (#8644) üzenetére


dízelracer
senior tag

Az előlapon a JBL logó ott figyel de ide a rozsdást, hogy SPA3040 van benne... :DDD

(#8646) dízelracer válasza dízelracer (#8645) üzenetére


dízelracer
senior tag

Ja igen nem 3040 hanem 4050. :DDD

(#8647) szakalistvan


szakalistvan
senior tag

Helló!
Beazonosítanátok nekem két hangváltót hogy kb mennyire lehet terhelni?
Eladnám de nem tudok pontos adatokat,google se segít.
Kép

A két nagy kondira 3,3mikroF 230V van írva.
Kétutas,8Ohmos,egyik fórumtárs MNC.nek mondja:)

(#8648) Ebit válasza szakalistvan (#8647) üzenetére


Ebit
addikt

50 w-t biztosan elbir.

(#8649) feld


feld
tag

Hello!
Hangfal építésben ki tud nekem segíteni ?
( kiszámolni hogy mekkora doboz kell a meglévő hangszóróimhoz. )

üdvözlettel: Feld Krisztián - 06308751880

(#8650) szaszlaci válasza feld (#8649) üzenetére


szaszlaci
addikt

Milyen hangszóróid vannak?

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.