Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7001) szaszlaci válasza shalafi66 (#6999) üzenetére


szaszlaci
addikt

Nem hangzik jól, arra tippelnék, a többi freki sem fogja díjazni ezt a megoldást.

Darak: neked is szól (meg mindenkinek), de ott a hozzászólás fölött a név, hogy kinek a válasz.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#7002) shalafi66 válasza Darak (#7000) üzenetére


shalafi66
veterán

:) Mindegyik hozzászólás fölött a fejlécben ott a feladó, és a címzett is.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#7003) shalafi66 válasza szaszlaci (#7001) üzenetére


shalafi66
veterán

Sztem nem rossz az. Így egy kevésbé meredeken eső, a hangszóróhoz képest szép mélytartományt kapsz, középen a doboz állóhullámait fékezi a sok csillapítóanyag, szóval igazából hátránya nincs. Csak az ilyen dobozhoz megfelelő hangszóróknak nagyon alacsony az érzékenysége.

szerk: mégis van egy dolog, ami megsínyli, a terhelhetőség. Elég nagy max. membránkitérésekre kell számítani.

[ Szerkesztve ]

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#7004) szaszlaci válasza shalafi66 (#7003) üzenetére


szaszlaci
addikt

Akkor káosz és zavar a fejemben:
1. Ugyebár ha nincs doboz -> nincs csillapítása a membránnak -> nagyon kileng, nem jó -> sok lesz a mély. (Mármint ha hangfalban lenne.)
2. Az amúgy is nagy jóságú SAL-ok ezt még inkább megszenvedik.
3. Nagy doboz -> jobban közelít a végtelen nagyhoz, mint a kis doboz.
4. Csillapítóanyag -> lassul a hullám -> növekszik a látszólagos térfogat. (Fázissal nem tudom, mit csinál.)

Melyik téves, mindegyik? :)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#7005) Tulkas


Tulkas
tag

Ajánlanátok nekem egy jó hangszórókkal foglalkozó oldalt?(eladásával)
Még körbenézek mielőtt megbontom a két polc hsz.-t.(lehet inkább eladom)
shalafi66, szerinted egy jobb tannoy polc hsz.-t letudnék "utánozni", ha a logotech-en fennt vannak a hsz.-jai, és a váltója?
Vagy mindenképpen méregetnem kéne velük? :F
:( Nemakarok :(

"Nevess, és a világ veled nevet...Horkolj, és egyedül alszol..."

(#7006) szaszlaci válasza Tulkas (#7005) üzenetére


szaszlaci
addikt

1. Vatera. :D
2. Nem szedném szét.
3. Nem shalafi vagyok, de miért félsz annyira a méréstől? Ugyan eleinte sokat szívtam vele, mert nem tudtam rendesen kérdezni, de nem nehéz, egy fél oldalon össze lehet foglalni az alapjait, ami azért elég.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#7007) Tulkas válasza szaszlaci (#7006) üzenetére


Tulkas
tag

Nincs a vaterán m2 es :( , és tudnék éppenséggel egy olyat építeni, felépítésre nem bonyolult.
Nem szedem szét, fel is teszem hátha megveszik.
Azért, mert BEVÁLT, nem tőlem függő(nem önállóan megoldandó) megoldást keresek, nem vagyok biztos abban hogy javíthatok egy megoldáson...
Egy tannoy m2(vagy mercury-t) est raknék össze, elviekben meglenne minden hozzá, csak a dobozfalvastagsága kéne...

[ Szerkesztve ]

"Nevess, és a világ veled nevet...Horkolj, és egyedül alszol..."

(#7008) szaszlaci válasza Tulkas (#7007) üzenetére


szaszlaci
addikt

Úgy értettem, hol tudnál eladni :B

Működik az utánépítés természetesen, hogyha olyan hangszórókból van, amiknek megfelelő pontosságú a gyártása.
Viszont a válton itt-ott így sem árt majd finomítani (melyhez kell a mérés).
Egyébként annak tudod a pontos adatait? (Kapcsolás, milyen alkatrészek, milyen vastag drótból van a tekercs, .. mert ezek nem elhanyagolható paraméterek.)

Csak azt akarom mondani, hogy így sem garantált, hogy megúszod a mérést, ami nem olyan szörnyű dolog azért :)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#7009) Tulkas válasza szaszlaci (#7008) üzenetére


Tulkas
tag

A tannoy elvileg megbízható márka, szerintem ha nem ajánljátok a 3 utas megoldást, akkor megpróbálok egyet összerakni(2 utast)(m2,m2.5 -es tannoy).
Utánanézve 15-ös falai vannak, ez valószínű 16-os lenne, mert csak olyat találtam.
A váltója fennvan, tehát nagyon szórakozni vele sztem nem kéne, de ezt majd ti akkor elmondjátok építés után. Ami még lényeges lenne, hogy magasból a komp. , árnyékolt, vagy simát vegyem? (árai: 3500-3400-3300) van különbség?

"Nevess, és a világ veled nevet...Horkolj, és egyedül alszol..."

(#7010) Tulkas


Tulkas
tag

Így néz ki az m2.5-ös váltója[link]

"Nevess, és a világ veled nevet...Horkolj, és egyedül alszol..."

(#7011) szaszlaci válasza Tulkas (#7009) üzenetére


szaszlaci
addikt

Hogy mekkora a gyártási szórás (mert ez számít), majd shalafi.

Ha megvan a hangszóró, azt is meg tudod mérni, az tényleg nem nehéz, egy 5 perc alatt össze forrasztható kapcsolás kell neki 80 Ft-ból. Úgy lehet hozzá ajánlani dobozt.

Ha a váltóján annak a tekercsnek tudod az induktivitását és az ellenállását is, akkor másolható.
Az egész minőségére nem vet jó fényt az elektrolit kondenzátor jelenléte.

Nem mindegy, melyik, tudni kell mi van a másolandóban.
-sima: ehhez képest:
-kompenzáló mágnessel hangosabban fog szólni ugyan azon rendszerben (és az átvitele is változhat)
-árnyékolt: elvileg mint a sima, de ki tudja, lehet érzékenyebb lesz és változik más is

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#7012) Tulkas válasza szaszlaci (#7011) üzenetére


Tulkas
tag

Nem kell másolni, darabja 2400-ért vásárolható.(a váltónak, és majd az eredetin változtatnék, ha elkezdek méregetni és nem jó valami.)
Engem csak a doboz mérete döbbent meg, elviekben 11 liter fele kéne csinálni neki, de pontosítom majd ha megnézem a gyári méreteit.
Most egy m2-es pár 44-ért vehető, kb 30-at számoltam rá, amivel meg lehetne csinálni.
De ez nem m2-es lenne, hanem m2.5 :))

"Nevess, és a világ veled nevet...Horkolj, és egyedül alszol..."

(#7013) Tulkas


Tulkas
tag

Az árnyékolttal számoltam.

"Nevess, és a világ veled nevet...Horkolj, és egyedül alszol..."

(#7014) szaszlaci válasza Tulkas (#7012) üzenetére


szaszlaci
addikt

Szerintem, ha egy kész váltóba bele tudsz nyúlni (nem nehéz), akkor már önállóan is meg tudod csinálni (jobb alkatrészekkel).
Itt az M2 30-nál jár, és azt mondja, pici alku belefér. Talán megvan még neki.

Egyébként ahogy kivettem pár véleményből, az M2 kiemel egy kicsit mélyben, hogy érzésre kompenzálja a mélyebb hangok hiányát. Az M2.5 pedig inkább az M1-re hasonlít kevesebb mélyével.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#7015) Tulkas válasza szaszlaci (#7014) üzenetére


Tulkas
tag

Csak akkor már a nyák is meglenne hozzá.
Mert te látod a kapcsolást, és az elemek adatait?
A tekercset lehetne ám próbálgatni, másolva...
Kérdés: A légmagos tekercs nem szól szebben?

"Nevess, és a világ veled nevet...Horkolj, és egyedül alszol..."

(#7016) Tulkas válasza szaszlaci (#7014) üzenetére


Tulkas
tag

Ahelyett h használtat vennék, egy ilyet, könnyen és szívesen építenék...

"Nevess, és a világ veled nevet...Horkolj, és egyedül alszol..."

(#7017) szaszlaci válasza Tulkas (#7015) üzenetére


szaszlaci
addikt

Mert te látod a kapcsolást, és az elemek adatait?
Ezt nem értem. Korábban mondtad, hogy van kapcsolás a neten hozzá.
A tekercs azért fontos, hogy pont olyan legyen, mert (jó esetben) bele van kalkulálva az ellenállása (és egyebek).
De jobb a légmagos, 1-1,5 mH-nek saccolnám azt ott, ha annyi, az még megoldható ferrit nélkülivel.

Ahelyett h használtat vennék, egy ilyet, könnyen és szívesen építenék...
Egyetértek :)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#7018) Tulkas válasza szaszlaci (#7017) üzenetére


Tulkas
tag

Ha írtam is, helyesbíteném: A váltója van fenn a neten amit venni lehet.
A fórum amit mutattál hasznos, mert nem tudom a reflexlyukat a dobozhoz, és a fórumon meg a m2-esét leírják.
Ezen az oldalon [link] fenn vannak a méretei adatai, de reflexlyukat úgysem találnék.
Solid edge-ben megtervezem a dobozt, mérek egy litert, de a reflex méretet akkor a m2-eshez igazítanám.
(a tekercset meg kicserélem a gyárin légmagosra,mert akkor már le tudnám méretni vkivel az értékétt.)

[ Szerkesztve ]

"Nevess, és a világ veled nevet...Horkolj, és egyedül alszol..."

(#7019) shalafi66 válasza szaszlaci (#7004) üzenetére


shalafi66
veterán

:) ezeket nem lehet így nézni. A zárt, vagy zárt közeli dobozok akusztikus felüláteresztő szűrők nagyjából 12dB/oktáv levágási meredekséggel a töréspont alatt, a térfogattal, és a rezisztív csillapítással a töréspont közeli átvitelüket formázzuk. Mindezt a zárt dobozra vonatkozó helyettesítő képnél lehet jól tetten érni. A kis méretű dobozzal nagyobb jóságú felüláteresztő szűrőt kapunk (és a doboz+hangszóró teljes jósága, Qtc is magasabb lesz), ezért azzal talán több esély van a kiemelésre mélytartományban. A zárt félhullámú, vagy nyitott végű negyedhullámú akusztikus mocsárrá csillapított TL pedig még hozzáad valamennyit a mélytartományhoz, sok csillapítóanyaggal 6 és 12db/okt. között lesz a levágási meredekség. Egyedül a terhelhetőség miatt veszélyes a mutatvány. Ha hangos kellene, hogy legyen, akkor inkább a kis méretű zárt doboz az esélyes.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#7020) Tulkas


Tulkas
tag

Valamit (sok minden mást sem) nem értek, a gyári dobozba való hsz.- impedanciái 4ohmosak, az oldalon meg 8 ast ír az egész dobozra.
Sorba lenne kötve, v mi :F

"Nevess, és a világ veled nevet...Horkolj, és egyedül alszol..."

(#7021) Tulkas válasza shalafi66 (#7019) üzenetére


Tulkas
tag

Tehát a gyárival ellentétben érdemesebb lenne zártra legyártani? :U
(és kis méretben?)

[ Szerkesztve ]

"Nevess, és a világ veled nevet...Horkolj, és egyedül alszol..."

(#7022) shalafi66 válasza Tulkas (#7021) üzenetére


shalafi66
veterán

sbx13-ról gondolkodtunk, nem erről.

[ Szerkesztve ]

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#7023) Tulkas válasza shalafi66 (#7022) üzenetére


Tulkas
tag

Rendben, bocsánat.

"Nevess, és a világ veled nevet...Horkolj, és egyedül alszol..."

(#7024) szaszlaci válasza shalafi66 (#7019) üzenetére


szaszlaci
addikt

Szóval akkor egy jó hangszórót, ahol a törésponti frekvencia elég alacsony és nincs púp sem az átvitelen, azt olyan hangdobozba kellene építeni, ami csak egy fal? (Látok ilyeneket, de magas nekem.)

Gyakorlati kérdés: adott egy zárt mélyláda, ami üres és ami nyitottként sem ment tönkre. Utóbbi esetben nagyon púpos volt az átvitel, egy basszusos lett. Ha teli rakom vatelinnel, javíthatok akár vele?

Tulkas: nehogy zártra csináld, ha nyitott a másolandó!
Hát ha 4 Ohm "kategóriás" egyenáramú ellenállás szerint, attól még a dobozt sorolhatják váltóstul a 8 Ohm "kategóriába".
Sorba biztos, hogy nincsenek kötve.
Hát az űrtartalom annyi legyen, mint amennyi az általad választott hangszórókat használó dobozban is van. Legjobb, ha az oldalméretektől sem térsz el, da ha mégis, akkor ide leírod a belméreteket és meg lehet mondani, jó-e.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#7025) szaszlaci válasza szaszlaci (#7024) üzenetére


szaszlaci
addikt

Időközben megtaláltam egy általad közzé tett mérést a szóban forgó SBX4060 subról. Nálam így is feljebb van az f3, de nem sok értelme van trükközni vele. Esetleg egy 200 literes reflex, teli tömve annyira nem lenne rossz.
Igen, kezdem megérteni, a "túl sok a gond ezekkel" állításodat.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#7026) shalafi66 válasza szaszlaci (#7024) üzenetére


shalafi66
veterán

SBX13-ról volt szó, nem jó hangszóróról. A fal, vagy egyéb dipól megoldásoknál érdekes paraméter együttállásokra van szükség a hangszóró szempontjából. Nem biztos, hogy ettől univerzálisan jó is lesz, de pl. a mozgórészeknek nagy elvárásokkal szemben kell megfelelni.

Csak annyira gyakorlati, amennyire elméleti, a kettő nincs egymás nélkül. Ha csillapítóanyaggal csökkented a cső jóságát pl. akkor csökken a kiemelés is a hangolási frekvencia fölött.

Viszont a b-reflex doboz nem nyitott, csak hangolási frekvencia alatt.

Egyik-másik tannoy mélyközépnek még akár jót is tenne a zárt irányba való eltolódás, főleg a 8 ohmosaknak.
Egy darab 4 ohmos mélyközéppel sosem lesz névleges 8 a hangsugárzó impedanciája váltóval együtt sem.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#7027) Tulkas válasza szaszlaci (#7024) üzenetére


Tulkas
tag

Nem, nem csinálnám arra, azt hittem shalafi66 nekem javasolt volna valamit, csak azért kérdeztem tőle.
Kérdésem még az lenne,
hogy a dobozt hogy kéne összeilleszteni, mármint az elő és hátlapot rárakni az összeragasztott többi lapra, és hogy ha méretre vágatott színfurnérozott lapokat veszek,a vágott oldalakat hogy érdemes eltüntetni?
Nov 2től van egy hét szünetem, azalatt meg is tudnám építeni, pénz is lenne rá, de még addig átgondolom( szeretem belelovalni magam az ilyenekbe... :U, aztán az van mint a méllyel meg ezekkel a polchsz.-kal, már nem igazán tetszik utólag az ötletem)

Ha valaki rendelt már a logotechtől attól megkérdezném hogy mennyi volt a szállítási költség?

[ Szerkesztve ]

"Nevess, és a világ veled nevet...Horkolj, és egyedül alszol..."

(#7028) shalafi66 válasza szaszlaci (#7025) üzenetére


shalafi66
veterán

Az a hangszóró eléggé zárt dobozos. 100-120l körül elfogadható, ha jól emlékszem.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#7029) shalafi66 válasza Tulkas (#7027) üzenetére


shalafi66
veterán

Postaköltség a H2000-es lapon az Elérhetőségek pontnál található.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#7030) Tulkas válasza shalafi66 (#7029) üzenetére


Tulkas
tag

Köszönöm!

"Nevess, és a világ veled nevet...Horkolj, és egyedül alszol..."

(#7031) szaszlaci válasza Tulkas (#7027) üzenetére


szaszlaci
addikt

Ezeket csak nagy általánosságban írtam, látod shalafi javított is fölötted.

Hát az összeillesztést végiggondolod, hogy vannak lehetőségek és az alapján hogy könnyű. Volt, amit az elejéről kezdem összeépíteni, amit hátulról, amit alulról..

Ha kész felületűt veszel, nehezen rakod össze. Elvileg 45 fokban illik vágni, de szerintem furnérozd magad!
Írtam itt egy kicsit erről. Amivel kiegészíteném, hogy valaki Palmatex-el ragasztotta, jó lett neki. Tényleg jó ötlet, már én is úgy próbálnám.

Ki van írva, hogy 2kg és 5 000,-Ft utánvételi összegig levélben feladva: 1000,-Ft
Csomagként 2kg és 5 000,-Ft fölött: 1500,-Ft
De úgy hallottam, előre is lehet utalni.

shalafi66: új láda tuti nem lesz neki, most egy 83 literesben van. Max kicsit változtatnék rajta. Majd ha eljön az ideje, cserélem azt is.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#7032) szaszlaci válasza Tulkas (#7027) üzenetére


szaszlaci
addikt

Ja igen, merevítés !! El ne hagyd!
Lehet annyira nem jó ötlet, de én végigkopogtatom kis kalapáccsal a dobozt, ha úgy gondolom oké, és figyelem a hangot és hogy hol remeg. Utána még kap pár merevítést.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#7033) Tulkas válasza szaszlaci (#7031) üzenetére


Tulkas
tag

Hát ha nem készre furnérozottat veszek még olcsóbban is kijövök vele.
A ragasztás meg akkor majd ahogy jön.
Köszönöm az infókat, sokat segítettél, későbbiekben még írok mire jutottam!
További szép estét mindenkinek!

Merevítés?
De csak ha beremegnek az oldallapok nem? Szegedi bútorlap nagykereskedésben néztem már árakat, és 19mm-esből is meg tudnám csinálni, az csak elég lenne neki.. :F

[ Szerkesztve ]

"Nevess, és a világ veled nevet...Horkolj, és egyedül alszol..."

(#7034) szaszlaci válasza Tulkas (#7033) üzenetére


szaszlaci
addikt

Ne szórakozz, mahagóni furnér 1000 Ft/m2!

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#7035) fero02 válasza pc-user (#6980) üzenetére


fero02
veterán

Na, ilyeneket sikerült csinálnom:

Még ami a képeken nem látszódik jól az az, h a szálak szövése kereszt irányú. Bocsi, de nem tudok makrót csinálni a gépemmel, barátom pedig aki tudna ő nincs itthon hétköznap.

Ha kicsit is úgy gondolod, h ez Neked jó lenne, akkor adj egy címet és elküldöm. Ha pedig nem nyeri el a tetszésedet, akkor kidobod, felgyújtod, vagy azt csinálsz vele, amit csak akarsz. ;) :)

(#7036) Tulkas válasza szaszlaci (#7034) üzenetére


Tulkas
tag

Ezt írtam, hogy igazad van, ha nem előre furnérozottat veszek olcsóbban jövök ki is, még ha a furnért is hozzászámolom.
(csak problémásnak tűnik a vasalgatás..)
(a cikkedet már olvastam tegnap is :K )

"Nevess, és a világ veled nevet...Horkolj, és egyedül alszol..."

(#7037) szaszlaci válasza Tulkas (#7036) üzenetére


szaszlaci
addikt

Jah, a nem szó fölött átsiklottam..
Ha téglatest a doboz, sík oldalakkal, összeszorítod és vársz fél napot, nem lehet elrontani!

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#7038) pc-user válasza fero02 (#7035) üzenetére


pc-user
aktív tag

Köszi szépen a képeket, az anyag jónak tűnik, ha elküldöd, megköszönöm.
Írtad, hogy sárga-arany színe van, gondolom a fényképek "csalnak" ilyen tekintetben :)

(#7039) fero02 válasza pc-user (#7038) üzenetére


fero02
veterán

Igen, csalós a kép. :K

Bedobom egy bubis borítékba és elküldöm majd...biztos ki kell majd vasalnod. :DDD

(#7040) Tulkas


Tulkas
tag

szaszlaci lenne (még) egy kérdésem,
a két új hsz. a fal elé menne, kb 10 cm re, de hátsó reflexnyílásúak.
Ez valóban zavarni fogja az akusztikáját? Nagyot változtatna a hangján, ha a csövet előre tenném be(ha igen hova kéne tenni)? Van valami megoldás esetleg erre?
(hétfőn rendelem elvileg a cuccokat hozzá :K )

"Nevess, és a világ veled nevet...Horkolj, és egyedül alszol..."

(#7041) szaszlaci válasza Tulkas (#7040) üzenetére


szaszlaci
addikt

Inkább shalafitól kérdezz, mert itt ő az, aki ért is hozzá.

Úgy érted, a két új hangfal? A szobától függ, hol a legjobb elhelyezni. Talán jó megoldás, ha valamilyen freki generátor programmal végigmész, és a hallgatási helyen figyeled, hogy nem emel-e ki valamelyik mély frekvencián zavaró mértékben. Ha nagyon búg valahol, akkor az nem jó.

Változtathat a hangján, ez konstrukció függő. Ha amiatt tennéd előre, hogy hangosabb legyen, egyáltalán nem biztos, hogy az lesz.
Viszont hogyha másolsz, akkor jobb lenne pont úgy csinálni, mint az eredeti, hisz hasraütés szerint változtatva csak ronthatsz rajta.

Amit megtehetnél, hogyha megvan a hangszóró, megméred. Ezzel a programmal tudod, a hozzá való kábel bekötése benne van a fájlban.
Második lépés, hogy itt kattintasz a 'Fórumok' -> 'Hangszóró' -> 'I. rész'-re. Aztán végigcsinálod.
Majd a kapott adatokat bemásolod ide. Ja és mérés alatt ne mozgasd a hsz-t, valamint legyen csönd.
Ekkor már lehetne neki dobozt ajánlani (az ízlésednek megfelelően bizonyos mértékben).
Ezzel a művelettel sokat léphetsz előre!

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#7042) shalafi66 válasza szaszlaci (#7041) üzenetére


shalafi66
veterán

A Limp is számol T-S paramétereket, hozzáadott tömeg, és adott térfogatú doboz esetén is.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#7043) szaszlaci válasza shalafi66 (#7042) üzenetére


szaszlaci
addikt

Nahát, tényleg :)
Vagyis ráteszek 10 grammot, és úgy kell impedanciát mérni, majd az analízis?

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#7044) Tulkas válasza szaszlaci (#7043) üzenetére


Tulkas
tag

Nem azért mert hangosítani akarom, hanem mint írtam az asztalomon a falhoz lesznek állítva, amire nekem máshol azt mondták, nem előnyös egy hátsó reflex kialakítású hsz.-nak. De akkor marad az eredeti.

"Nevess, és a világ veled nevet...Horkolj, és egyedül alszol..."

(#7045) pc-user válasza fero02 (#7039) üzenetére


pc-user
aktív tag

Értem, majd megkérek valakit, hogy vasalja ki :D

(#7046) szaszlaci válasza Tulkas (#7044) üzenetére


szaszlaci
addikt

Hogyha megmérnéd azt a hangszórót, akkor lehet, még jobb dobozt is lehetne neki csinálni, akár zártat!
White fül lapjára el sem kell menni, benne van minden a programban.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#7047) shalafi66 válasza szaszlaci (#7043) üzenetére


shalafi66
veterán

Közelítő, gyors saccoláshoz talán az is jó, de mindig a lengőrendszerhez kell méretezni. Tömegnél vigyázni kell, mert könnyebb téves eredményre jutni.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#7048) shalafi66 válasza Tulkas (#7044) üzenetére


shalafi66
veterán

Ha a fal felé néz a reflexnyílás, akkor legalább 50 cm-es távolsággal kell számolni. Paraméterektől függetlenül.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#7049) szaszlaci válasza shalafi66 (#7047) üzenetére


szaszlaci
addikt

Akkor anélkül, hogy szétszerelném a hangszórót és lemérném a mozgó tömeget, a 10 literes dobozzal lehetne kielégítő eredményekhez jutni?

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#7050) Tulkas válasza shalafi66 (#7048) üzenetére


Tulkas
tag

Sajnos ennyi hely nincs az asztalomon. A méréshez nincs semmim, nem valószínű hogy elvégzem.
Előlapra tett reflexnyílás? Sajnos az eredeti dobozméreteket nézve még ez sem tűnik lehetségesnek...
Javaslat? :U

"Nevess, és a világ veled nevet...Horkolj, és egyedül alszol..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.