Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15001) Revox66 válasza shalafi66 (#14996) üzenetére


Revox66
aktív tag

Köszi az infót :)
Kipróbáltam a hangszórómérést.
Ilyen eredmény lett első nekifutásra :
[katt]
:F

(#15002) Szabikaa20 válasza Lac-coo (#14999) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Itt látni.....azért van,hogy meleg az egész hátulja! :K

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#15003) #10726912 válasza Lac-coo (#14999) üzenetére


#10726912
törölt tag

Huh...ennek a modulnak kevés, ha lyukakat vágsz a dobozra :N
Mindenképp tegyél rá egy 12 centis ventilátort: az közvetlen a modulra fújja rá a hideg levegőt, a dobozon meg csinálj egy 10*5 centis nyílást, annyin ki tud menni a levegő. Én legalábbis ezt csinálnám, különben nem sokáig süthetsz rántottát rajta :)
rról nem beszélve, hogy a hangja is jobb, ha hűvösebb az elektronika :U

[ Szerkesztve ]

(#15004) Lac-coo válasza Szabikaa20 (#15000) üzenetére


Lac-coo
őstag

Persze, mindig úgy építem mélyládákat.

(#15005) Turbina33 válasza Lac-coo (#14999) üzenetére


Turbina33
senior tag

Ha a szóróval közös légtérben van az erősítő,akkor nem szerencsés furkálni a dobozt,az nem tesz jót a hangjának! :D

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#15006) Szabikaa20 válasza Lac-coo (#15004) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Én egybeépítettem,hogy legyen légmozgás!Féltem,hogy nem lesz jó hűtése!
És Turbina33 pont megelőzött,mert pont ezt akartam írni,azért kérdeztem,hogy egy légtérben vannak-e... :Y

[ Szerkesztve ]

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#15007) shalafi66 válasza k.istvan80 (#14987) üzenetére


shalafi66
veterán

Jó, akkor előrébb veszem a sorban, és vágok hozzá membránt.

500W-os erősítőre egy alulapnyi hűtés? Mi ez D osztály?

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#15008) Lac-coo válasza shalafi66 (#15007) üzenetére


Lac-coo
őstag

Jah, szerintem is vicc :)
Ragasztok rá valami korrekt bordát.
Amúgy lehet félreérthető volt, de igen, külön légtérben van a panel :)

[ Szerkesztve ]

(#15009) #10726912 válasza shalafi66 (#15007) üzenetére


#10726912
törölt tag

Ez az RMS PMPO teljesítmény :U ...... :U

(#15010) Lac-coo válasza Szabikaa20 (#15006) üzenetére


Lac-coo
őstag

Egybeépítve aztán tuti nem lesz levegőcserélődés ;)

(#15011) Lac-coo


Lac-coo
őstag

(#15012) Szabikaa20 válasza Lac-coo (#15010) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Miért nem?Már azzal is jobb,hogy nyitott a légtér.És ha még a membrán is mozog.... :U

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#15013) Lac-coo válasza Szabikaa20 (#15012) üzenetére


Lac-coo
őstag

Jah, persze neked reflex lett már a dobozod :) Még a zárt volt a szemem előtt...

[ Szerkesztve ]

(#15014) Turbina33 válasza Szabikaa20 (#15006) üzenetére


Turbina33
senior tag

Ugy szokták,+még annyi,hogy a reflexnyílás az erősítővel szemben szokott lenni,ezért a mozgó levegő hűti.

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#15015) Lac-coo


Lac-coo
őstag

De én eleve zárt ládát akartam, öreg vagyok már fárasztó hallgatni a mostani reflexet...:)
Jobban tetszik a feszes "BUMM" mint az elnyúló " BUMM...MMMM" :D

(#15016) Turbina33 válasza Lac-coo (#15015) üzenetére


Turbina33
senior tag

:D Jóvan,akkor marad a borda és/vagy venti!

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#15017) Lac-coo


Lac-coo
őstag

De a kérdésemre továbbra is várom a választ. normális-e hogy melegedik ha nagyon hajtom, vagy van valami baja ?

[ Szerkesztve ]

(#15018) Turbina33 válasza Lac-coo (#15017) üzenetére


Turbina33
senior tag

Azért melegszik,mert hajtod,nincs megfelelő hűtése.Ha nem hajtod,és akkor melegszik,az a baj.Mennyire meleg? Kézzel bírod?

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#15019) Lac-coo


Lac-coo
őstag

Ma dobtam össze a ládát, csak hajtva volt eddig:)
Kézzel még éppen hogy bírom....

(#15020) Turbina33 válasza Lac-coo (#15019) üzenetére


Turbina33
senior tag

Az még jó,60-70 fok körül lehet.Dobj rá egy bordát,baj nem lehet! :)

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#15021) Lac-coo


Lac-coo
őstag

Mondjuk most nézegetem, használtan vetem a cuccot, és ha bekapcsolom nagyon halkan búgni kezd a panel.És szép lassan el is kezdett melegedni... ez már annyira nem tetszik nekem, lehet viszem vissza !

(#15022) Giot válasza Turbina33 (#15018) üzenetére


Giot
addikt

Fura dolog ez a melgedés! Mikor a SAL-os rendszerem volt meg, a NAD sokkal melegebb volt, már már forró egy két keményebb menet után. A jelenlegivel nem forrósodik úgy fel, ha néha elkap a bulizhatnék és odacsapok neki, inkább csak langyos. Gondolom könnyebb dolga van az erősítőnek. Bár a valós okát nem tudom. Ráadásul a hangerő is nagyobb, és hangja is tiszta marad.
Meg ez a hangerő is érdekes dolog ám. Ennél nem érzem úgy, sokszor csak akkor jövök rá mekkora erővel szól mikor bejön valaki a szobába és mond valamit. Alig hallom mit mond. Meg mivel ő sem emeli meg a hangját gondolom ő sem érzi.
:)

(#15023) Turbina33 válasza Giot (#15022) üzenetére


Turbina33
senior tag

Hát igen! :D A SALátákba csak pumpálni lehet a sok kakaót,cserébe nagyokat mozdulnak,és nagyokat torzítanak kis hangerő mellett! :D Az erőlködő is csak erőlködik,melegszik.Egy érzékeny hangszórónak kevesebb teljesítmény kell ugyanakkora hangerőhöz,ezért nem fog melegedni(annyira). Lehetnek gondok az impedanciával is,de ebbe nem mennék bele! :)

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#15024) Szabikaa20 válasza Lac-coo (#15013) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Reflex,mert olyanra is lett tervezve! :U Csak azért nem raktam bele mert meg volt rendelve a reflexcső és 2hetet kellett rá várnom.Aztán mikor megjött már szereltem is bele! :C Mostmár ilyen!

[ Szerkesztve ]

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#15025) shalafi66 válasza Turbina33 (#15023) üzenetére


shalafi66
veterán

"Lehetnek gondok az impedanciával is,"
Igen, valószínűleg ott vannak a gondok.

Egyébként meg: [link]

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#15026) Turbina33 válasza shalafi66 (#15025) üzenetére


Turbina33
senior tag

Sajnos valszínű,hogy így van...

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#15027) shalafi66 válasza k.istvan80 (#14987) üzenetére


shalafi66
veterán

4 vagy 8R?

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#15028) Lac-coo válasza shalafi66 (#15025) üzenetére


Lac-coo
őstag

Dehogy ott van a gond, ennyire hülyének nézel ? :D

(#15029) Giot


Giot
addikt

Szerintetek ez [link] a szóró zárt dobozba? Frekiben mennyire lehetne leengedni? Terhelhetősége milyen lenne zártban?
Az jutott eszembe, ki kellene próbálni, egy olyan szettet hogy széles sávra egy kisebb 13 vagy 16cm-es mélyközepet (reflex vs zárt, jöhetnek az ötletek pld a h2000 repertoárjából is) mellé valami jobbfajta szép hangú dómot, alulra kiegészítésként meg ebből csinálni zárt dobozba (a pontosságért) mélyeket.
Mindez külön dobozba, vagyis a kis mélyközép + dóm egy polcsugárzó méretű dobozban(esetleg felfogatva a falra), a mély(külön dobozban) meg le a padlóra.
Ez csak egy ötlet, lehet meg sem valósítom de egy ideje agyalok rajta. Jöhetnek az észrevételek, ajánlatok, aztán majd lesz valami belőle.
Tervezzünk hangdobozt! :)

(#15030) k.istvan80 válasza shalafi66 (#15027) üzenetére


k.istvan80
csendes tag

8R lenne jó!
Előre is köszönöm a fáradozásodat! :R

Op3n Dott P4502, WayteQ xTAB-70dci, AMD Athlon II X3

(#15031) Turbina33 válasza Giot (#15029) üzenetére


Turbina33
senior tag

Eladtad a sárgákat? :D

Mekkora dobozba szeretnéd kb? Van ott dobozajánlás,azoktól persze el lehet térni.Legfeljebb le leszünk cseszve... :D A dolog ugy mükszik,hogy nagy doboz mélyebb hang,alacsonyabb terhelhetőség,kisebb doboz magasabb f3,magasabb terhelhetőség.50 lityis zártban 45Hz körül adódik az f3,viszont 100W-ot nem feltétlen adnák rá... :U

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#15032) Turbina33


Turbina33
senior tag

Valaki meg tudja mondani,hogy mire használnak ekkora induktivitást?

[link]

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#15033) Giot válasza Turbina33 (#15031) üzenetére


Giot
addikt

Dehogy adtam! :) Van egy pár ismerős aki jelezte hogy megvenné miután megfülelte, de.....
Ez egy régi gondolat már részemről, csak most kipakolom a nyilvánosság elé. Mégis csak egy hangdoboz építő topik lenne ez. Hát építsük egymást is a tapasztalatinkkal ötleteinkkel.

Igen igen az ajánlás, a terhelhetőség is fontos lenne. Nehogy akkor akadjon ki a szeme mikor hátba rúgom. A NAD 2x55W-ot ad le 8ohm-on, az persze más kérdés hogy mit kell a valóságban pillanatokra elviselnie.
Akkor ez ilyen örök dilemma, nagy doboz alacsony f3 vs kisebb doboz terhelhetőség?
Pontosan azért nézegettem ezt a szórót, mert gondolom a mérete miatt nem esne kétségbe egy zárt dobozban és elég mélyre le lehetne engedni. (Meg azért is mert anno vagy 15 évvel ezelőtt volt belőle kettő, csak nem tudtam megépíteni mivel a keret nem volt meg rá, ja a keret most sincs meg rá :) még ;] )
Azt nem tudom mennyire lenne gyors a hangja, a mérete miatt de a zárt konstrukció erre biztos rásegítene.

Széles sávú dobozkán is gondolkodtam, mi lenne ha D'Appolito rendszerben készülne?

[ Szerkesztve ]

(#15034) #10726912 válasza Giot (#15033) üzenetére


#10726912
törölt tag

Én elég sok "szörnyűséget" elkövettem anno ezzel a hangszóróval, a tapasztalat mindenképp azt mutatja, hogy ha nagy terhelhetőséget akarsz elérni, akkor hermetikusan zárt dobozba kell tenni (mindez váltó nélküli beépítésre vonatkozik! :) ). Emlékszem, mikor kész volt, óvatosan benyomtuk a membránt és az nagyon lassan jött vissza a helyére... :) 50 literes zárt dobozba dobozba tettem, egész jó volt a hangja :)
Mindezt megint OFFBA, mert se mérve, se számolva nem volt :D
Azaz a tapasztalatom nem mérvadó :N

(#15035) Turbina33 válasza Giot (#15033) üzenetére


Turbina33
senior tag

Igen,sajna alacsonyabb mélyhangokért nagyobb dobozt kell használni,cserébe csökken a terhelhetőség.És persze fordítva!
Most fejeztem be a fiam dobozát,451-es szórók vannak bennük,dobozonként kettő.Tegnap volt a főpróba,350m2-ert hangosítottak be,2X150 W-ot kaptak kb.Nagyon-nagyon jól szóltak,maximálisan elégedettek vagyunk a dobozokkal!
Ennek a HA31-nek alig van eltérése GD-ben zárt vs refi dobozban.Ez nem lehet gond.50-60W-ot bármilyen dobozban elvisel sztem!
Én azt tervezem,hogy két HA22-599-ből,és valami erős magasból csinálok hasonlót,szubládával kiegészítve.

[ Szerkesztve ]

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#15036) Turbina33 válasza #10726912 (#15034) üzenetére


Turbina33
senior tag

"Én elég sok "szörnyűséget" elkövettem anno ezzel a hangszóróval..."

Méé,eltüzelted,vazze? :DD :DD

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#15037) Giot válasza Turbina33 (#15035) üzenetére


Giot
addikt

GD? :B
Melyik 451-es? [link]
Aktív szubot tervezel? Én inkább úgy gondoltam hogy mindegyik kis széles sávú dobozka alá berakni zártban az előbb említett HA-31-eseket kiegészítésként, csak nem akarom egy dobozba rakni őket. Bár nem tudom a váltás mennyire lenne nehézkes, meg hogy az erősítőnek mennyire lenne nehéz dolga.
Azért is szeretném felfogatni a falra a sz.s. dobozokat, mert szoktam itthon hobbiból zenét kevergetni, viszont hiába van mellettem a jelenlegi doboz itt a gép mellett de nem a fülembe tolja. Így sok finom részlet kimarad kevergetés közben, ami a hibákat generálja.
A jelenlegi nagy dobozt nem forgathatom, olyan súlya van hogy ihaj, meg egyébként centivel állítottam be a kettőt egyformára, semmi kedvem sincs megint méricskélni.
Ez meg olyan fali felfogatón lenne forgatható, és csak magam felé fordítanám. :)

(#15034) Tiger.huhhhh: Jól van az jöhet a tapasztalat, ha zárt doboz akkor csakis "hermetikusan" zárt. Csillapító anyagot hogy alkalmaztátok? Hangja milyen volt, ilyen szép kerek súlyos vagy inkább koppanósabb gyorsabb?

[ Szerkesztve ]

(#15038) #10726912 válasza Giot (#15037) üzenetére


#10726912
törölt tag

Na akkor tessék, nesze neked tapasztalat halmaz, most írtam le valakinek :C
"Jó volt, de nem "szakmai" építés volt ;] :DDD .
Azé nem mert ez még mindig nem "szakmai" alapú építkezés volt :DDD Ez volt az a korszakom, mikor volt két sb 30-as kevlár 80*40*40-es ládában, rajta 80*30*30-as ládában 22 centis BEAG, a kék membrános széles sávú, ezek mellett a vidik középen, venter egy kétutas pio volt, front a két régi rácsos elejű Heco, háttér meg két kis sharp hangfal...(ez utóbbi maradt meg), wooferként a két vidi, a SAL-ok és a beagok mentek egy kenwood 2*110 wattos (sztereó csatornát nézve) erősítőről, házimozi erősítő pedig a panasonic sae7 5*80-as volt betéve.
Szekrény nem volt a szobában: nem fértek el :D A szomszéd csaj meg a lépcsőn ülve bőgött, mert ne tudott aludni :C
Aztán meghallgattam a haverom 280 ezer forintos ARJ hangfal párját sztereóban és eladtam mindent bánatomban... :O Csodálatosan szólt átmenő hangon, nem kellett hangszínezés, se szub, se semmi... :))"
Nem volt se számolgatás, se csillapító anyag, csak rengeteg doboz szétvágás-össze szerelés :B
Aztán öröm a páromtól, mikor eladogattam mindent és lett a szobában szekrénysor :DDD
Többféle nyitott és zárt dobozba beletettük, sokszor szétszedtem, össze raktam, inkább kemény, dübörgős volt, főképp, hogy a szubb hangokat adta ki :) De ugye azt sem egyedül.
Ja: ÍGY volt beépítve végül:
A 30 centis videotonokat betettem egy 100*60*60-as dobozba. De ezt is úgy, hogy az egyméteres hosszon nézve 30-30 centinél beraktam egy-egy válaszfalat a doboz belsejében és egymásnak fordítva szólt a két vidi egy légtérbe nyomva, 6 centi széles és 15 centi hosszú reflexcsövön.... ;] :DDD Ezt már le se írom oda :D

[ Szerkesztve ]

(#15039) Giot válasza #10726912 (#15038) üzenetére


Giot
addikt

:DDD Pedig ha van két jó doboz az szinte mindent üt!

[ Szerkesztve ]

(#15040) Turbina33 válasza Giot (#15037) üzenetére


Turbina33
senior tag

GD=Group Delay= csoportkésés. Nagyon egyszerűre fordítva azt jelenti,hogy mennyire lesz pontos a szóró az adott dobozban,mennyire követi le a jelet.Nagyon el lehet szúrni egy rossz hangolással,dobozválasztással.Ezért szokott némely doboznak "mosott" hangja lenni.

Akkor valami hasonló merényletet tervezel te is!

Jamo 707

[ Szerkesztve ]

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#15041) #10726912 válasza Giot (#15039) üzenetére


#10726912
törölt tag

Mindez mérés, számolgatás nélkül ment :B Pénz nem számított (akkor volt), a sógorommal karöltve vásároltunk, építettünk, csavaroztunk, hangváltókat kerültük... :))
Ma már tudom, hogy egyetlen szub is elegendő egy mozihoz :) Meg egy kicsit kinőttem a gatyarázatós üvegcsörgetős (egész lakásban :DDD ) világból :) 2001-ben kezdődött a mozizásom (egy DPL-es sharp hifivel+ egy tecnics erősítővel és egy thomson vidóval, orion 282-kel és egy pioneer 2 utassal, ez volt az első, amit moziként hallgattam, tátotta mindenki a száját velem együtt, lenyűgözött a Vasálarcos hangja :K ) Aztán jött a DD DTS DPL2 a fenti végeredményekkel...
Boldog tudatlanságban örültem mindennek :))
Mostanra egy nagyon jó sztereó az álmom, egy saját építésű hangfalpárral akár, de most már a "pénz nem számít, az a legkevesebb..." :O :D

(#15042) shalafi66 válasza k.istvan80 (#15030) üzenetére


shalafi66
veterán

Rendben, a 8 ohm könnyebb lesz, abból van készen. Nincs mit igazán.

12mH a 150Hz körüli vágásokhoz használható. De itt pl. [link] 15 000,-rel kevesebbért lehet hasonlót szerezni.

[ Szerkesztve ]

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#15043) axwel18


axwel18
senior tag

Sziasztok. építettem a napokban egy hangfala mnc caesar 100wattos mélyközéppel és egyenlőre egy eltax magassal amit leszeretnék cserélni egy Hivi x1-re de ugylátom csak 15watt szerintetek ez a magas teljesítményben elegendő lenne hozzá ? Esetleg valami olyan boltot is linkelhettek ahol olcsobban lehetne venni hangfalépítéshez cuccot.

(#15044) Giot válasza Turbina33 (#15040) üzenetére


Giot
addikt

Hm értem ezek szerint nem sokat változna zártban vagy reflexben a hang pontossága?
"Csak" jobban le lehetne engedni? De terhelhetőség szempontjából a zárt jobb lenne nem?

Valami hasonpaci igen csak teljesen különálló dobozban lenne.

(#15041) Tiger.huhhhh: Az ember változik, komolyodik. :)

[ Szerkesztve ]

(#15045) shalafi66 válasza axwel18 (#15043) üzenetére


shalafi66
veterán

Inkább a tannoy dóm, amit a másik fórumon mutattam, az megbízhatóbb, és jobban szól, mint a HiVi.

Ui: az az MNC nincs 100W-os, jó, ha a 35-40-et eléri névleges terhelhetőségben. A magasra pedig a teljes bemenőteljesítménytől jóval kisebb terhelés jut, ha megfelelően váltják a két hangszórót. Emiatt nem kell aggódni.

[ Szerkesztve ]

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#15046) axwel18 válasza shalafi66 (#15045) üzenetére


axwel18
senior tag

Értem. Hát akkor marad a tannoy, de hangváltóval gondba vagyok nem vagyok olyan profi hogy csináljak és ezért venni szeretnék inkább és rezgés csillapítóbol ez vagy ez inkább ?

[ Szerkesztve ]

(#15047) Turbina33 válasza Giot (#15044) üzenetére


Turbina33
senior tag

Refiben mindenképp rosszabb az érték,de a különbség nem sok.80 lityi/30Hz-ben 37 Hz az f3,terhelhetőség szempontjából sok különbség nincs az 50-es zárthoz képest.

[ Szerkesztve ]

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#15048) fricz19


fricz19
őstag

Sziasztok

Az lenne kérdésem(bocsánat ha már kérdezték) hogy gép mellé mehet-e az 5.1 mélynyomója?

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#15049) Giot válasza Turbina33 (#15047) üzenetére


Giot
addikt

80 liter nem kevés. :B Lehet maradna a zárt inkább. Éljen a pontosság.

(#15050) Turbina33 válasza Giot (#15049) üzenetére


Turbina33
senior tag

Ott a szaszlaci által használt szóró,az 50 lityiben szól jól.Ez most szub lesz?

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.