Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22001) Goose-T válasza #99499520 (#22000) üzenetére


Goose-T
veterán

A fóliakondik tudtommal nem tudnak kiszáradni, csak az elkók. Egyébként jól gondolod, el tudna hangolódni, ha ki tudna száradni, mert csökkenne a kapacitása, így megváltozna a szűrőkarakterisztikája. Az értékeit is jól tippelted, ha mégis ki akarnád cserélni őket, akkor itt találsz olcsón jó fóliakondikat.

Mondjuk most, hogy jobban megnéztem, lehet, hogy ezek bipoláris elkók, akkor viszont tényleg ki tudnak száradni, és érdemes fóliakondikra lecserélni.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#22003) zeltam válasza zeltam (#21999) üzenetére


zeltam
tag

Erre a hangsugárzóra gondoltam. :)

[ Szerkesztve ]

(#22004) Irmscher 353


Irmscher 353
aktív tag

Nem egészen házi hangfalépítés, de valamennyire kapcsolódik a témához.
Vásároltam nemrég egy pár hangfalat a '80-as évekből, s sajnos az egyiknek hiányzik a védőszövet az előlapról. (keret+szövet)
A gyári alapján le tudnám gyártani az újat, viszont azt nem tudom, hogy hol kapnék ilyen szövetet.
Tudnátok ebben segíteni?

Köszönöm előre is!

(#22005) Goose-T válasza Irmscher 353 (#22004) üzenetére


Goose-T
veterán

Itt találsz hangfalselymet.

Kellene egy első hozzászólás, ahol ott vannak a hasznos linkek. Magyar budget hangfalépítőknek kötelező oldalak:
* LogoTech
* H2000
* Subvoice

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#22006) Irmscher 353 válasza Goose-T (#22005) üzenetére


Irmscher 353
aktív tag

Köszönöm! :R
Igen egy ilyen első hozzászólás nem lenne butaság!

(#22007) Tagab


Tagab
újonc

Sziasztok.
Vettem egy pár Jamo Studio 180-as hangfalat. Hát mit mondjak, teljesen ledöbbentem. Nem tetszett amit hallottam. Szétszedtem. 1 cm-es falvastagságú doboz. Se hangváltó se hangcsillapító anyag nincs a dobozon belül. A hangja ennek megfelelően nagyon dobozos, búgó mélyekkel, közép szinte nincs is. Szóval nagy csalódás volt. Így félre tettem kicsit. Aztán gondoltam kellene kezdeni vele valamit. Kicsit átméretezve megépítettem tömör fából. Kapott hangváltót és természetesen hangcsillapító anyagot is. Közép hangszóró cserélve lett, mert ami benne volt az inkább magas hangszórónak volt jó. Így most szépen szól azt kell mondjam szebb a hangja mint a gyári videotonomnak.

[ Szerkesztve ]

(#22008) lajthabalazs válasza Tagab (#22007) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

És ez a kőleves receptje :)

Jól látom hogy táblásított bükkből dolgoztál? Mennyibe került négyzetmétere?

(#22009) lajthabalazs válasza lajthabalazs (#22008) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Mondjuk bagoly mondja verébnek, mert én meg éppen most rendeltem reflexcsöveket, de rendelési értékhatár alatt voltak, úgyhogy bedobtam egy HA31-422-est is a kosábrba, hogy elérjem a 2500Ft-ot.

Valakinek van vele tapasztalata? Esetleg egy jó terve? Aktív mélyládának szánom szobai használatra, 100Hz alatt kellene kiegészítenie a mostani sztereó párt.

(#22010) Tagab válasza lajthabalazs (#22008) üzenetére


Tagab
újonc

Igen jól látod, táblásított bükk az anyaga. Négyzetméter árat nem tudok mondani, mert ezek igazából lépcső előlapok 900x200x18mm méretben. így darabja volt 1995ft. Persze ragasztanom kellett mert a hangfal 26cm széles és 25cm mély. teljes fa anyagköltség 23600ft.

(#22011) lajthabalazs válasza Tagab (#22010) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Az éleket felsőmaróval tóltad le? Nehéz úgy dolgozni vele, hogy ne égjen meg? Gondolom nem úgy viszik a gépek, mint az MDF-et.

(#22012) lajthabalazs


lajthabalazs
senior tag

Bedobáltam a számokat a 2010-es adatlapról az ajdesigner reflex doboz tervezőjébe, és érdekes értékek jöttek ki: 250l-es dobozt ajánlott, ami lényegesen nagyobb, mint ahogy eddig elképzeltem a dolgot. Rosszul adom meg a számokat, vagy a kalkulátorral van baj? Esetleg tényleg ekkora hodályban kellene üzemeltetni a HA31-422-t?

(#22013) Irmscher 353 válasza lajthabalazs (#22012) üzenetére


Irmscher 353
aktív tag

A linkelt adatlap alján szerepel:
"Ajánlott alkalmazás: mélyközéphangszóróként, 55 literes zárt, vagy 64-83l b-reflex dobozban, 30Hz-re hangolva 2010. szeptember 15. Pázmándi László"

Én ebből indulnék ki, de vedd fel a céggel a kapcsolatot, hátha tudnak segíteni :)

(#22014) lajthabalazs válasza Irmscher 353 (#22013) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Jogos :) Holnap beszélek velük, hátha tudnak mondani valamit a mostani sorozatokról is, állítólag elég nagy eltéréssel gyártják ezt is, lehet hogy hosszú távon ezt is Pázmándi félére cserélem, ha újra elérhetőek lesznek.

(#22015) Goose-T válasza lajthabalazs (#22012) üzenetére


Goose-T
veterán

UniBox-szal számolva nekem már 50 liternél is jó eredményeket ad. Nem a Vb-t, hanem a physival Vb-t kell nézni, és ahhoz hozzá kell adni mindent, ami levegőt szorít ki a dobozból (a hangszóró űrtartalmát is), és akkora dobozt kell neki csinálni. Szóval helytálló az, amit írnak az adatlapján. 70 liternél már egész jó lesz az átvitele basszreflex dobozban, ott 30Hz-től már teljes hangerőn szól.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#22016) lajthabalazs válasza Goose-T (#22015) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Köszönöm!

(#22017) xxlongikaxx válasza Tagab (#22007) üzenetére


xxlongikaxx
aktív tag

Szep az asztalos munka, gratula. Ne lepodj meg hogy nincs benne anyag. Az en velemenyem az hogy kb 1000EUR alatt nincs olyan fal amiben rendesen benne van az anyag.

(#22018) xxlongikaxx válasza Goose-T (#22015) üzenetére


xxlongikaxx
aktív tag

Egy dolgot nem ertek, ha mar doboz epitesen gondolkodtok, miert kell kokanyolni ilyen HA driverekkel, miert szantok ra tobb penzt es vesztek rendes hangszorokat, hamar ugyis beleolitek a penzt, a munkat meg a sok idot abba hogy epitettek egy dobozt.

Masik> UniBox nem mindig ad megfelelo eredmenyt, nekem pl a Bassbox sokkal jobban bevalt.

(#22019) lajthabalazs válasza xxlongikaxx (#22018) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

8000Ft hangszóró, 6000Ft MDF, 4000Ft IC erősítő, 8000Ft tápegység, 2-3e Ft egyéb szerelvény, és van egy 33e Ft-os subwooferem. Te mit ajánlanál?

(#22020) xxlongikaxx válasza lajthabalazs (#22019) üzenetére


xxlongikaxx
aktív tag

En akkor mar tuti vennek egy 20-30k-s drivert meg egy jobb erositot is. Ha mar magadnak epitesz evekre egy szubot akkor adjuk meg a modjat.

(#22021) Ebit válasza xxlongikaxx (#22020) üzenetére


Ebit
addikt

Ennyi pénzért, már akár komplett / aktiv/ mélyládát is lehet venni.

(#22022) lajthabalazs válasza xxlongikaxx (#22020) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Hol lehet jobb drivert és erősítőt kapni? Egyébként lehet hogy erősítőt építek inkább.

Ebit

Persze lehet kapni hangszórót jó áron, aztán valaki szétszedi, mint Tagab, és kiderül, hogy mindenen spóroltak, és hangfal árban hangszórót vett, amiből a mélyközepet ki is kellett dobni. A vételár nagyrésze szállítási, raktárköltség, marketing és egyéb működési költségei a kereskedelmi láncnak, nem a hangzást fizeted meg, hanem azt, hogy eljut a nappalidba, szép dobozban, márkásan.

[ Szerkesztve ]

(#22023) nagy.matyika válasza lajthabalazs (#22014) üzenetére


nagy.matyika
aktív tag

Szerintem még van nekik 250 mm-es hangszóróhoz való Canton ládájuk. Én arra szavaznék. Abba nézzél valami bele valót meg egy aktív hátfalat és tökéletes. Nekem is az van, nem hiszem, hogy könnyű szerrel lehet ilyen minőségben ládát építeni. (7-8) ezer forint körül vettem azt hiszem.

Intel I7 4770K, Gigabyte Z87-HD3, KLEVV Urbane 2400 MHz 2*8 GB, Gigabyte GTX 970 g1 Gaming, OCZ Agility 3, WD Green 1 TB, Scythe Grand Kama Cross 2, Noiseblocker Eloop stb.

(#22024) xxlongikaxx válasza lajthabalazs (#22022) üzenetére


xxlongikaxx
aktív tag

ebay, amazon, avx, etc... Azert egy belepo scanspeak, seas nem olyan veszes, es messze veri ezeket a HA cuccokat.

En most felhagytam a hangfal epitessel, de ha en subot epitek tuti hogy egy direct servost fogok epiteni, zsebbe nyulos de legalabb megeri az idot amit raforditok.

en epitettem ket frontot, amiben van 4 db hivi melykozep, de csak azert mert nagyon olcson vettem oket, de mar most azon gondolkozom hogy kicserelem oket seasokra, ha annak idelyen mas drivereket valasztok most lehet nem tennem meg. Mondjuk a hangjaval nincs bajom, de mindig van hova fejlodni es hajt a kivancsisag.

Ja es az en velemenyem az hogyha mar sub lada akkor csakis zart.

[ Szerkesztve ]

(#22025) Ebit válasza lajthabalazs (#22022) üzenetére


Ebit
addikt

Szerintem a megközelítés, kiválasztás rossz.
Leírom ismét:
Használt hangsugárzót könnyebb az egyéni igénynek megfelelően beszerezni, jó minőségben.
Egy építés, átalakítás, módosítás szinte minden esetben lényegesen drágább.
Ezenkívül a kivitelező és a környezete ritkán elégedett a termékkel.

" A vételár nagyrésze szállítási, raktárköltség, marketing és egyéb működési költségei a kereskedelmi láncnak, nem a hangzást fizeted meg, hanem azt, hogy eljut a nappalidba, szép dobozban, márkásan."
Ezért javaslom a használt vételét.
Kisebb költség, meghallgatható jellemző / bejáratódott- állandósult / hangminőség, egységnyi költségből, jobb hangminőséget lehet beszerezni.
A lehetőség természetesen ezután is adott a változtatásra, de ami szintén lényeges a viszont eladhatóság jobb.

Tagab, és kiderül, hogy mindenen spóroltak
Néhány forumot elolvasva,ez számomra nem meglepetés.
sporoltak...???
Ennyi pénzért ezt adták, de olcsobban is van, volt a Jamo palettáján, jobb minőség.

(#22026) lajthabalazs válasza Ebit (#22025) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Ha nem lenne otthon két használt, megkímélt erősítőm, aminek egy-egy oldala teljesen elhalkult (az egyik egy Harman Kardon), és egy pár használt Onkyo hangfalam, aminél az első építésem jobban szólt ugyanannyi pénzből, akkor hajlanék a használt vásárlásra. Elektronikából meg is veszem bátran a használtat, de úgy tűnik, hogy az analóg eszközökön sajnos jobban fog az idő.

Azokat a felújításokat meg ahol méretlenül, specifikáció nélkül kicserélnek dolgokat egy hangdobozban nem nagyon értem, kizárólag átmérő alapján választani hangszórót talán nem a legésszerűbb megközelítés, bár úgy látszik sokaknál működik.

(#22024) xxlongikaxx

A zárt dobozt valószínüleg megfogadom, még megnézem, hogy mekkora szólna elég mélyen. A szervós megoldás elég fura, ha jól értem kvázi pozícionálja egy vezérlőelektronika a hangszórót, valós időben?

[ Szerkesztve ]

(#22027) Ebit válasza lajthabalazs (#22026) üzenetére


Ebit
addikt

Beszéljünk, inkább a te esetedről.
Azokat a felújításokat meg ahol méretlenül, specifikáció nélkül kicserélnek dolgokat egy hangdobozban nem nagyon értem,
Megvetted a H2000 hangszorókat/ nem egyformák/, majd ha lesz kicseréled a Pázmándi Laci által gyártottakra.
Ezeket összeadod ,és xxlongikaxx által javasoltak közül is tudnál választani, valamint leértékelések, elég sokszor előfordulnak,ahol lehet újakat kis pénzért beszerezni.
Megjegyzem, nem a mérő müszereket hallgatod,és halkan még azt is, nem vagyok biztos, hogy a zene szempontjából, minden paramétert tudunk mérni.

A legtöbb esetben a kész hi-fi vásárlás lutri, mert idegen környezetben,berendezéseken nem tudod megítélni a hangminőséget.
Ez fokozottan igaz az építésekre.
A különbség ott kezdődik, hogy az SK megoldásoknál, válogatott anyagokat, bevált terveket használnak.
Mindig lesz más, hangkép, de olyan nagyon kevés van ártól függetlenül, ami nem tökéletesen visszaadja a teljes zenei anyagot.
A meghallgató szobáról, még nem is beszéltünk, mint elsődleges probléma forrásról.

megkímélt erősítőm, aminek egy-egy oldala teljesen elhalkult (az egyik egy Harman Kardon)
Amennyiben , nem tudod megjavítani,érdemesebb eladni.

(#22028) xxlongikaxx válasza Ebit (#22027) üzenetére


xxlongikaxx
aktív tag

Arrol nem beszelve hogy sajat epitesnel, ha megfelelo mero eszkozokkel es szaktudassal megvan tamogatva akkor a driver hibakat ki lehet kompenzenalgatni meressel, valto, doboz hangolassal, illetve sajat fuledre is tudod hangolni.

Eleve hibas az olyan DIY projekt ami igy kezdodik: "úgyhogy bedobtam egy HA31-422-est is a kosábrba, hogy elérjem a 2500Ft-ot."

Megsem merem kerdezni mennyibe kerul az adott driver egyebkent. Radasul manapsag nincs az a problema mint amikor en voltam tini es epitgettem hogy volt 3 db elektronikai bolt a varosban es volt videoton meg noname kinai driver. Manapsag lehet rendelni minoseget a netrol siman.

Amit nem ertek, veszel talalomra egy drivert, raszanod az idot penzt hogy epits. De mar kiindulasnal tisztaban vagy vele hogy megvannak a korlatai. Akkor minek epitesz, miert nem kezdesz egy olyan projektbe amirol mar elore tudod hogy egyszer lefogod cserelni. Ha erre az a valasz hogy kedved van epiteni am legyen, de ebben az esetben is mire az ember osszepit egy sajat 5.1 es rendszer az is tobb ev, tervezessel, epitessel, meressel. Es akkor talan ha kesz lesz nem azon fogsz gondolkodni hogy lehetett volna jobbra is csinalni.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy velemenyem az hogy ha mar epitunk akkor epitsunk rendeset, rendesen vegig gondolva, megtervezve, rendes driverekkel. Ha az ember epit seasbol egy ket utas frontot, azert az nem annyira huzos arban, es meg siker elmenyed is lesz. Persze kell hozza megfelelo forras is, nem pedig kinai TDA-s erostio, de ez megint mas tema.

[ Szerkesztve ]

(#22029) Turbina33 válasza Goose-T (#22015) üzenetére


Turbina33
senior tag

Az a 422 nem fog szólni 30 Hz-en "teljes hangerővel" 70 lityiben,-8 dB-en talán. Laci nem azért irt 30Hz-es hangolást az adatlapjára mert az a szóró lemegy olyan mélyre. Szubnak az a szóró felejtős. A 25r672n jó lenne,már ha jó lenne...

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#22030) Turbina33 válasza lajthabalazs (#22019) üzenetére


Turbina33
senior tag

Reflex dobozhoz ezt,zárthoz meg ezt ajánlanám figyelmedbe.

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#22031) shalafi66 válasza Ebit (#22027) üzenetére


shalafi66
veterán

Haha, mindig itt kezdődnek a bajok, hiszen a mérőmikrofontől nem fér oda a füled a térnek abba a pontjába, ahol jók a diagramok. :D

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#22032) shalafi66


shalafi66
veterán

Mélyhangszóróval kapcsolatban megint az igények kérdéskörébe ütköztünk. :) Bizonyos alkalmazásokra jó lehet a HA31, lehet, hogy válogatni kell, de az árában végülis benne van ez a kis kényelmetlenség.

Az autós JBL-ek finom dolgokra nem alkalmasak, viszont hangosak tudnak lenni, és jelentősen nagyobb terhelhetőségük van. Autós, vagy mozis célok, egyértelműen.

A HA31-es mély jóval érzékenyebb, kevesebb az igénye erősitő oldalról, egyfajta klasszikus iskola szerinti mélyhangszóró, szokták használni többféleképp, vagy az ajánlott reflexdobozban, amiben nyúzhatóbb, vagy zártban (egészen szép mélye van egy kisebb helyiségben). Esetleg nagy méretű dobozban extrém alacsony frekvenciákon, de akkor csak 10-15W-ig életképes. Diplól verzió is előfordul, stb. Végülis, nem sokkal rosszabb, mint egy Peerless SLS12.

Ez az egész csak annak a kérdése, hogy mire van szükség. Szeritnem.

A fehérvári üres dobozokat megvenni mindig jó üzlet. :)

672-es mély jelenleg nincs gyártásban, egyébként az is jó sokmindenre. :)

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#22033) Ebit válasza xxlongikaxx (#22028) üzenetére


Ebit
addikt

Így igaz, szerintem is ma már, csak valami extrát szabad építeni, kialakítás / doboz/ + hangszórók tekintetében,és az összes felhasznált elemnek, legyen azonos kimagasló minőségű.

[ Szerkesztve ]

(#22034) xxlongikaxx válasza Tagab (#22007) üzenetére


xxlongikaxx
aktív tag

Meg egy tortenet. Decemberben bementem az egyik hazimoziszalonba hallgatozni. Letettek elem egy par 300k+ os frontot, es nem hallottam oket jobbnak mint az en epitett frontjaim. Es nem azert mert en epitettem oket, egyszeruen azt vartam hogy majd a nagy markak mutatnak valami sokkal jobbat, de nem igy volt egyaltalan. Szoval ha valami jobbat akarok akkor nem ebben az arkategoriaban kell keresgelnem. De akkor meg mar miert ne epitsek... Kerdes hol az az osszeghatar aminel mar nem eri meg epiteni mert soha nem lesz olyan a hangfal mintha egy minosegi dobozt venne maganak az ember. Ugyhogy eldontottem hogy tovabb epitem az 5.1 es rendszeremet ha lesz ra lehetosegem. Bar most erositot epitek mert asztaloskodi nincs helyem sajnos.

(#22035) lajthabalazs válasza xxlongikaxx (#22034) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Melyik erősítőt? Nekem a Király Tibor féle terveket ajánlották, gondolkodom, hogy megrendelem hozzá a nyákokat, de 10db-os a legisebb sorozat, és arra is ráfér vagy 7 mono panel.

(#22036) xxlongikaxx válasza lajthabalazs (#22035) üzenetére


xxlongikaxx
aktív tag

Csovest:)

(#22037) Irmscher 353 válasza lajthabalazs (#22035) üzenetére


Irmscher 353
aktív tag

Hmm, ez engem is érdekelne, van egy linked esetleg? :U

(#22038) Ebit válasza Irmscher 353 (#22037) üzenetére


Ebit
addikt

[link]
sok helyen előfordul, több változat is.

(#22039) Irmscher 353 válasza Ebit (#22038) üzenetére


Irmscher 353
aktív tag

Köszönöm!, közben megtaláltam én is, a hivatalos weboldalt is. Azt nyálaztam fél délelőtt, nagyon hasznos írások is vannak fent. (ill. nagyon dícséretes, hogy feltöltötte a nyákterveket is!)

(#22040) Ebit válasza Irmscher 353 (#22039) üzenetére


Ebit
addikt

Szívesen.
Emlékeim, nem csalnak kész panelokat is árultak, valamint, válogatott alkatrész készletet is.

(#22041) Mikisys válasza Ebit (#22038) üzenetére


Mikisys
őstag

Nekem nem tetszenek azok az oszcilloszkóp-képek, mert csúnya mindegyik jel, ami a kimeneten látható.
Ennyire, vagy többre még egy TDA2004-es, vagy 2005-ös IC is képes.
Ilyen TDA2004 IC-s végfokot használok a LAPTOP-gépemhez, egész élvezhető a hangja, bár a LAPTOP mélyátvitele gyenge. A mért jel ettől függetlenül sokkal szebb, mint ezé a FET-es(?) végfoké.

Üdv!

(#22042) Ebit válasza Mikisys (#22041) üzenetére


Ebit
addikt

Én amiket hallottam, szépen szóltak,és a meghajtó műsorforrások is korrektek voltak.
Szerintem, ha érdekel építés előtt érdemes egy szeánszon részt venni.

(#22043) shalafi66


shalafi66
veterán

Szánszon? Egyébként szépen sokminden szólhat, akár mindenkinek más is tetszhet.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#22044) xxlongikaxx válasza Mikisys (#22041) üzenetére


xxlongikaxx
aktív tag

En anno 20 eve eleg sok TDA2030 as erostiot epitettem, meg kell hagyni szakmaisagom azert hagyott meg (most is) akkoriban kivanni valot, a PCB tervesesem sem volt tokeletes. Es nem szoltak annyira borzasztoan rosszul azert a penzert. Csak azert ha az ember megismeri hova lehet fejlodni rajon a hibakra.

(#22045) shalafi66 válasza xxlongikaxx (#22044) üzenetére


shalafi66
veterán

Attól a 2030-tól már sokkal jobb lehetőségek léteznek. Persze, még mindig a hangsugárzó a szűk keresztmetszet inkább, ha az átlagot veszem.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#22046) Ebit válasza shalafi66 (#22045) üzenetére


Ebit
addikt

En anno 20 eve eleg sok TDA2030 as erostiot epitettem,

(#22047) 0021666


0021666
tag

Sziasztok! Nem nagyon találtam erre alkalmas topikot sehol sem, talán itt szerencsével járok! Jelen esetben van 3db, különálló hangfalpárom, egy 2.1-es Z623, egy régi SONY hifi és egy gyengébb Genius 2.1. A célom az lenne, hogy ezt a 3 jelet egy eszközre "gyűjtsem" össze, hogy egy eszközről tudjam állítani a hangfalak hangerejét (ugye a hangfalakat beállítanám egy ~közepes hangerőre, így nem kellene ezeket külön-külön állítgatni. Szempont lenne még az is, hogy több bemenet legyen, terveim szerint kötnék rá egy TV-t, egy asztali gépet és egy Bluetooth vevőt. Erre a problémára van valakinek megoldása? Persze, vehetnék rendes erősítőt, viszont az árban valószínűleg nem jönne ki túl takarékosan.

Aviation is proof, that given the will, we have the capacity to achieve the impossible.

(#22048) Ebit válasza 0021666 (#22047) üzenetére


Ebit
addikt

Szia!
Szerintem gondold át az értelmét.
A jel átalakítás, közösítés,impedancia illesztés veszteséggel, minőségromlással megoldható.
Az általad leírt eszközállomány működtetését, sem egyszerű megvalósítani a távolságok, eltérő tulajdonságok miatt miatt.

(#22049) lajthabalazs válasza 0021666 (#22047) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Az eszközeid gondolom aktívak ( "HiFi" hangfalpár is egy toronynak lehet a része, aminek az AUX bemenetét használod), így amire azt hiszed, hogy szükséged van, az egy keverőpult (esetleg egy előerősítő). Amire valójában szükséged van, az egy jó hangrendszer :)

Jól hangzik összerakni egy 6.2-es rendszert, de sok kábelezés (mindenhova elvinni a jelet, meg elvinni az áramot, és ott van 2.0 2.1-es rendszerek hangszórókábelezése is) és a használat körülményes: mindent kikapcsolni, aztán mindent visszakapcsolni (ha ezt nem teszed meg, a villanyszámlád néhány tízezerrel meg fog ugrani éves szinten). És a végén lesz egy hangélményed, ami talán hangosabb, mint a Logitech, és vitathatatlanul térhatású, de valószínüleg borzasztó lesz. Azt tippelem, hogy már egy belépő 5.1-es rendszerrel jobb élményt érnél el, mint ezzel a házi tunning megoldással. A bemenet-választó és a három, egyenként szabályozható sztereó kimenet elég drágává teszi az eszközt (30k alatt szerintem nem úszod meg). A kábelezés meg valószínüleg fel fog venni mindenféle zajt, és csak szerencse kérdése, hogy a különböző eszközök fázistolásai hogyan fogják a térben kiegyenlíteni vagy erősíteni egymást.

(#22050) Mikisys válasza 0021666 (#22047) üzenetére


Mikisys
őstag

Én úgy értem ezt, hogy egy hangkeverőre lenne szükséged.
Annyi bemenettel, ahány eszközt szeretnél rákötni és ezek hangerejét egymástól függetlenül lehet beállítani.
A keverő kimenete ráköthető a PC-re, vagy egyéb erősítő(végfok) bemenetére, amivel jóval nagyobb kimeneti teljesítményt is el lehet érni. Lehet a keverő kimenetére csatlakoztatni aktív hangsugárzót is, így egy pár hangsugárzó, vagy 2+1-es, esetleg 5+1-es hangosítás is megoldható.

Üdv!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.