Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19001) sonny007 válasza #10726912 (#19000) üzenetére


sonny007
tag

SAL-t még egyszer nem akarok bele :)
És mégis merre induljak meg?! :)

(#19002) #10726912 válasza sonny007 (#19001) üzenetére


#10726912
törölt tag

Gyűjtés (kicsit) és másik hangfalpár vásárlása? Nem érdemes nagyon költeni arra. A a jó hangfal nem itt kezdődik, ezt már magad is tapasztalhattad...ha elszálltak belőle a 16 centisek, akkor gondolom hangerő is volt...de mindegy. Venni bele hangszórót így hasra ütésre...ezt nem lehet. Sokan sokat kínlódnak hangszóró vásárlással, hangdoboz készítéssel. Van aki a Pázmándy féle hangszórókra esküszik, gondolom jelentkezik majd, akinek van...van aki több tízezres hangszórókat vásárol.
De ettől még a hírhedt Jamo Studió 180 is sokkal többet érne. Azt kompletten megkapod párban 20 ezerért. Bulizni kiváló, de nem az a HIFI gyöngyszem...de van Technics, és még csillió dolog csak itt a prohardveren is. Álló hangfalat is kapsz. 20 ezerért.
Ha ezen a vonalon indulsz el (mármint gyűjteni kicsit és vásárolni, vagy csak vásárolni), akkor két fórum is van: HIFIS és Házimozis. Ha építkezni akarsz (nem hangszórót vásárolni, ahhoz adtam segítséget), akkor keresek linkeket de te is neki láthatsz. (így látatlanban ennyit tudok mondani a rendszered ismerete és a felhasználási szándék-szokás ismerete nélkül).
Üdv!

(#19003) sonny007 válasza #10726912 (#19002) üzenetére


sonny007
tag

Igen én is gondolkoztam inkább nagyobb falak vásárlásán, de még én magam sem tudom melyik érné meg jobban. Kicserélni ezeket a rosszakat, igaz erre is rá megy 20eFt vagy eladni őket, és venni nagyobb falakat, ami talán bírja is a kiképzést.

Itthonra vannak/voltak nem bulizásra, de néha szeretem elengedni a gyeplőt és had szóljanak, és még kint voltam és váltott zenét a lejátszó akkor volt egy erőteljesebb basszus és kivágta őket :)

Én olyan hangrendszert szeretnék elsődlegesen ha nem figyelek oda és magasabb hangerőn van az erősítő akkor sincs az, hogy elszálljon. Másik része a minél dinamikusabb,erőteljes mélyeket nagyon szeretem hallani (fiatal 20 éves srácként nem csoda szerintem :) )
Az erősítőm egy QUAD-405-ös ami olyan 160W-ot ad le. Ha persze nem vágott át aki trafót cserélte nagyobbra :)
Tehát ennek mérten kellene, hangfal is. Csak ezeknek az ára szerintem nem 20eFt-nál kezdődik :/

(#19004) #10726912 válasza sonny007 (#19003) üzenetére


#10726912
törölt tag

Hm.
Hát hogyismondjamcsak....
Nagy hangerőt ki kell bírnia sok hangfalnak. Kérdés, a Te füled bírja e:)
Az erősítőd is lehetett ok, hogy tönkre mentek a hangszóróid. Az egyik legalja darabot használod...
Az egész rendszered vérzik. Vegyél egy jó erősítőt, ami érdemben tud hangokat kiadni magából (nem, nem csak a watt számít, hidd el, hiába "erős", ha mélyhangot nem adja ki magából érdemben, és a dinamika terén is gyengélkedik). Vehetsz pl Yamaha AX 5 vagy 6-os szériából egy sztereót. A QUADot add el (hátha elviszik, dicsérd, hogy nagyon erős de neked mozi kell eztán, legyen hihető).
Meglepődnél, ha megversenyeztetnéd a 405-öd egy jobb sztereóval szemben... egy Technics vagy egy Sony is elkenné :B Én hallottam már különbséget csak erősítő miatt, eget verő különbség van...olyan, mintha nem ugyanaz a hangdoboz szólna.
Add el a hangdobozt is. Ne vegyél bele semmit, add el így üresen, váltó, doboz előlap, stb...mindez lehet érték valakinek. Ha megvagy az eladással, akkor menj el hallgatózni. Egy Magnat Vector egy Yamaha-val párosítva...nem kéne aggódnod, hogy valami szétmegy zeneszám váltáskor, csak az üvegeket pakold el:))
Ez csak egy példa volt...van sok hangcucc. De ne arra az erősítőre építs. Az nem szobába való. Egy farsangon még csak-csak...PA hangosításra elmehet. De szobába egyszerűen rossz.
Lehet még házimozis vasad is. Aktív szubbal kiegészítve lenne annyi mély hangod, hogy nem éreznél hiányt semmiben.
Szóval a lehetőségek tárháza végtelen (ha nem akarsz hifi irányban mozogni, akkor HM erősítő 20 ért, hozzá egy pár "kisebb, de jobb hangú hangdoboz pár és egy 30 centis aktív szubb...megfelelhet az igényeidnek).

[ Szerkesztve ]

(#19005) sonny007 válasza #10726912 (#19004) üzenetére


sonny007
tag

Érdekes, mert van egy ismerősöm ő nagyon dicséri ezt a QUAD-ot, hogy sok erősítőt lenyom. És, hogy dinamikus a hangzása stb.

Nem mondasz hülyeséget, a falakat biztos eladom így ahogy vannak mert tényleg ahogy itt nézelődök aprón 20-ért már komplett 2 falat kapok és nem pedig 4db hangszórót. Amik épp nem is nagyon minőségiek.

Nehéz a döntés ha az ember keze a pénz miatt meg van kötve.. :D
A 2 hangfal pár felkerül eladásra aztán lehet rá pályázni. Az erősítőn még gondolkodom, akár mennyire is "leócsároltad" a hangzását, nekem a szivemhez nőtt :D

Egyenlőre jó lesz nekem a kis Genius SW-G 3000-es 2.1 is :)
Még ha hangerőben nem is veri a 2 nagyot, de szebben, és tisztábban szól az fix. :)

(#19006) #10726912 válasza sonny007 (#19005) üzenetére


#10726912
törölt tag

Teszteld meg a QUAD-ot.
Mehet egy régebbi sztereó ellen. (Luxmann, Pioneer, stb)
Nekem volt egy Panasonic SAE HA 80-as erősítőm (5*80 wattos volt). Szimplán elvérzett az 5*60 wattos Sonyval szemben (teljesítmény felvétel max 220 watt volt! a Sonynál :)) ). Egészen megéledtek a méllyek, a gyomromat rezegtette a Sonyval. Egy Yamahat is kipróbáltunk (rxv-495) ugyanezen hangrendszerrel. Az meg egyenesen sokkoló volt. Minőség és erő. A többi (sony és pana) lepkebélgáz ahhoz képest. S nem is hallottam még addig a nagyokat. (pedig akkor SAL-BEAG, HECO, Videoton egyveleg volt a szobámban, lepukkant cucc volt, nem ütős hangdoboz szett).
Szóval tapasztalj:) Volt SABA erősítőm (az kb azon a technikai szinten mozgott, mint a tied). Szólt az. Hangos is volt...de.... :)
Tapasztalj. Hidd el, van jobb...s elérhető áron.

[ Szerkesztve ]

(#19007) sonny007 válasza #10726912 (#19006) üzenetére


sonny007
tag

Hát mondjuk annyit tudok erre mondani, más hangrendszerrel jobban is szól, tehát dinamikusabban mint ezekkel a SAL-al. Viszont az se kétség, hogy biztos van ettől jobb erősítő is, kérdés mennyit is kellene rá szánnom egy jobb rendszerre?! :D

40-50K? :D

(#19008) #10726912 válasza sonny007 (#19007) üzenetére


#10726912
törölt tag

Ahhoz, hogy ezt megtudd, ahhoz kéne olyan ember, aki benne lenne egy kis kísérletezésben. Derítsd ki az erősítőd korlátaid. Akár ismerősöknél, akár olyan embereknél, akik árulnak erősítőt hangdobozzal. Elmész és kipróbálod az eladók erősítőjével is a hangdobozokat és próbáld ki a sajátoddal is. Nem egy évre veszed, érdemes bele fektetned az energiát!
Vagy haverodhoz is felviheted...de csak akkor, ha valami komolyabbnak kikiáltott erősítője van a hangdobozaihoz. (lehet akár tranzisztoros is, bár abból kevés volt az igazán jó).
S ne a hangerőt figyeld igazán, hanem a hangképzés változását.
Jól mondod: változik a hang hangdoboz cseréjekor is, és változik akkor is, ha az erősítőt cseréled. Változna akkor is, ha a hangszóró vezetéket cseréled. Már az is erősen befolyásolja!
Szóval...nem leszólás az erősítőddel szemben.
Csak tanács. A többi rajtad áll. :R

(#19009) Giot válasza sonny007 (#19003) üzenetére


Giot
addikt

Egy rendszerben nagyon számít mennyire érzékenyek a hangfalak. A SAL nem arról híres.
Csak hogy a saját példám álljon itt, jelenleg egy 2x20w-os erősítőt használok.
Igaz ideiglenes szándékkal került a rendszerbe, amíg a NAD-om fel meg nem újul. De a kis "gyösz" tisztességgel hajtja a két álló hangfalam. A NAD újítás emiatt is tolódik. :)

(#19010) agoka07 válasza #10726912 (#18996) üzenetére


agoka07
senior tag

Az út árából nem is tudom hány méter kábelt tudnál venni. :P Amúgy nem elég a CAT hatos így a hangfalon belül CAT 5e-t fogok használni. Remélem az is jó lesz.

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#19011) sonny007 válasza Giot (#19009) üzenetére


sonny007
tag

Akkor mind hangfalak, mind erősítőben milyet ajánlaná?

Hangfal márka + erősítő márka. Kíváncsi vagyok az összeállításokra! :)

(#19012) #10726912 válasza sonny007 (#19011) üzenetére


#10726912
törölt tag

Mennyiből? S milyen zenére? S mekkora alap területre? ÉSÉSÉSéééééééééésssss??? :DDD U.i: Nem vicc a kérdés...
Mondjuk egy Roksan erősítőt egy Standard2-es hangdobozzal? vagy rögvest csapjunk hozzá egy UtóPiát? :D
Egyébként ezt a témakört remekül megfeszgetik neked a HIFI topicban is:)

(#19013) Roliiii


Roliiii
aktív tag

Sziasztok!

A jobb hangfalamba elkezdett recsegni a magas dóm vagy hogy mondják erre fele és ezt szeretném kicserélni egy új párra olyan ~5e körül ráfordításból, a hangfal se ér számottevően többet, és a szett minősége szerintem nem is kíván drágábbat.

Lemértem tolómérővel, az egész dom kerettel együtt 8cm-s átmérőjű, szóval ez már elég szívás tudom. Nagyobb meg be se férne mert már jön a hangfal teteje.

Egy Modecom mc-shf80u-ról volna szó.

Valaki tudna ajánlani ebbe egy új dom-ot azt megköszönném!

Köszi a segítséget előre is.

http://www.ted.com/talks/shawn_achor_the_happy_secret_to_better_work

(#19014) #10726912 válasza Roliiii (#19013) üzenetére


#10726912
törölt tag

Szétszedted, kipróbáltad már a másik oldalon?

(#19015) Roliiii válasza #10726912 (#19014) üzenetére


Roliiii
aktív tag

Ilyen még nem történt. Gondolod, hogy a hangváltó vagy valamely elektronikai alkatrész játszik velem?

Igazából ha igen, az se lenne baj mert úgy is kiakarom dobni a saját erősítőjét és kikötni valahogy egy normálisra, mert kicsit alapzajos. Tehát ha a potit tekerem, az alapzaj nem változik, folyamatos halk, konstans hangerejű sistergéssel áld meg. :(((

Szétszedem mire kéne odafigyelni? Van valami ami gyakran kiváltja ezt a jelenséget?

[ Szerkesztve ]

http://www.ted.com/talks/shawn_achor_the_happy_secret_to_better_work

(#19016) #10726912 válasza Roliiii (#19015) üzenetére


#10726912
törölt tag

Amit megtehetsz magadtól: Szedd ki mindkét hangdobozból a magas sugárzókat és tedd át a jó helyére a rosszat. Az se baj, ha megcseréled.
Magas sugárzót egyébként találsz ezer forint környékén a Vakerán. Nem lesz számottevő a különbség.
Az erősítő akkor is zajos, ha nincs az alaplapra dugva? Könnyen lehet, hogy hálózatból szed össze zajt, az is lehet, hogy az alaplapi hangkártya ad le alapzajt....ellenőrizd le.
Dugd be máshova a hangdoboz cuccod. Megpróbálhatod fordítva bedugni a hálózatba a Modecom vezetékét. Van, mikor az is segít.
Nincs olyan, ami úgymond "gyakran" kiváltja ezt a jelenséget. Valami meghibásodott s most azt kell kideríteni, mi az. Az is lehet, hogy csak egy forrasztás engedett el...

(#19017) sonny007 válasza #10726912 (#19012) üzenetére


sonny007
tag

Ez attól függ, hogy a jelenlegi félbe álló SAL frontokat, és QUAD erősítőt mennyiért tudnám elpasszolni :D
Electro-House, Disco ilyen ti nevezzétek dung-dung zenére :D

Alap terület?! :D Pasz.. szoba mérete 4x3m-es kb ha jól tudom :)

ui: 25eFt-ért vettem a két frontot. elkérhetek most így hibás hangszórókkal mindennel együtt 15eFt körül érte? :D persze a 2dbért.. :)

[ Szerkesztve ]

(#19018) Giot válasza sonny007 (#19011) üzenetére


Giot
addikt

Az utánad feltett kérdések megválaszolása lenne az első feladat.
és még mit szeretsz inkább naturalisztikus, vagy fűszeresebb hangképet? Nem nem loudnessről és társairól beszélek, hanem a teljes rendszer alap hangkarakteréről.
Mik az igényeid, milyen zenét hallgatsz?
Milyen rendszert hallottál eddig?
Stb stb stb.....
Alapjáraton ha szép hangot akarsz a legendás Orion hs280 (és társai) jó választás lehet, szép hangú. Igaz nem bírja ha komolyan hajtva van. A Videotonok amik nálam jártak nekem ingerszegények voltak, de azokat is sokan kedvelik. JBL-ek. Jamo-k között is vannak jók.
Erősítő, Cambridge Audio, Rotel, NAD mesterhármas, ezekkel nem igazán lehet mellé nyúlni. Persze ahány típus annyi karakter.
Meg ezen kívül még ezernyi márka amik jók.
A pénztárca szab határt.
A legfontosabb hallgass meg minél többet.

Egyébként én nem vagyok mérvadó, épített dobozaim vannak.

[ Szerkesztve ]

(#19019) sonny007 válasza Giot (#19018) üzenetére


sonny007
tag

Ha lenne rá alkalmam meg is hallgatnék pár hangrendszer ami mondjuk a pénztárcámnak eleget tesz. Viszont nincs. Hangfal építésben én is gondolkoztam, de a fa anyag és mindent össze téve, már veszek egy 50-60eFt-os hangrendszert ami biztos megfelelne az igényeimnek. :)

(#19020) Giot válasza sonny007 (#19019) üzenetére


Giot
addikt

Igen 25e környékén használtan találhatsz jó erősítőt, ugyan ennyiért, ugyancsak használtan hangfalpárt.
Nézelődhetsz itt helyben az aprón, vagy AVX esetleg Vatera.

(#19021) Roliiii válasza #10726912 (#19016) üzenetére


Roliiii
aktív tag

Megpróbáltam most kiszedni, de úgy be van ragasztva, hogy max a puha műanyag összetörésével jönne fel, csavar nem is igazán volt ráhúzva, inkább a ragasztásra támaszkodtak ahogy elnézem, a két hangfalat nem tudom felcserélni sajnos mert fixen a jobb oldaliban van az erősítője.

Erősítője állandóan alapzajos(Xonar Dx-em van), máshova van bedugva, zavarszűrős konnektorba van, nincs rádugva semmi se, tabletre van dugva, folyamatosan.

Valamelyik nap akkor megpróbálom másik irányból megbontani és megnézni a valószínűleg "elsőosztályú" kábelezést :D

Köszönöm a tippeket/ötleteket!

[ Szerkesztve ]

http://www.ted.com/talks/shawn_achor_the_happy_secret_to_better_work

(#19022) #03969024 válasza #10726912 (#19006) üzenetére


#03969024
törölt tag

Miért akarod mindenáron kidobatni vele a QUAD-ot? Ha nem sajnálták rá a pénzt, akkor nem olyan rossz darab az...

(#19023) #10726912 válasza sonny007 (#19017) üzenetére


#10726912
törölt tag

Ehhez a zenéhez erősebben hajtható, mély terén erős (mély orientált) hangfal lehet a jó.
Magnat, JBL, régebbi HECO, stb.
Erősítőket már soroltam.
Kezd a gyenge láncszemmel: a hangdobozaiddal! Add el őket, hirdesd meg, aztán kiderül. Az erősítődet is hírhedetted, majd kiderül, mennyire rabolnak rá (főleg, hogy erős darab a leírásod szerint). Kereshetsz olyat is, amit esetleg elcserélnének, van aki a jobb hangminőséget feláldozná egy hajthatóbb darabért.(pl hangosítás).
Egy jó hangdobozhoz arra a 12 m2-re bőségesen elég az erősítők java része! Nem kell neked a 160 watt...inkább minőséget kell keress.
Az eddig felsoroltakon kívül érdemes lehet még akár egynémely Denont is figyelembe venned, de lehet Harman Kardon akár...
A legjárhatóbb út az lehet, ha elpasszolod a dobozaid, megveszed az új dobozpárt, aztán meghallgatod az erősítőddel. Lehet, hogy meg is maradsz annál a párosításnál.
lancerboy: Tippem, hogy elég sok erősítőnek jobb a hangja a Quadnál. Nem kidobatni akarom vele: adja el, ha tudja, előtte hallgatózzon, Marantz, Yamaha sorolhatnánk vonalon, aztán döntsön, ne vakon ugráljon. Biztosan vannak kiválóan megépített darabok belőle. Ennek nem hallottuk a hangját...általánosságban véve pedig...hallgatózzon. Ez így korrekt, nem? Ezt írtam eddig is...csak én hallottam már pár dolgot (Quadot is), erre alapoztam a tanácsom.
Üdv!

(#19024) sonny007 válasza #10726912 (#19023) üzenetére


sonny007
tag

Holnap csatolok róla belső képet az erősítőről, és kistabilizáljátok, hogy mennyire minőségi mennyire nem. Nem fogok megharagudni azért se ha le van ócsárolva, mondjuk úgy nekem erre telt :)

Visszatérve a dobozokhoz. Már a mai napon fel is tettem az itthoni összes kacat hangszórót, hangfalat, a SAL-al együtt :)
Dobozok. Az árakat nem mondanám FIX-nek, de ingyen ne akarja őket senki.

Meglehet, hogy nem a 160W kellene ide, viszont meghallgattam anno aki összeállította nekem ezt a QUAD-ot az ő hangrendszerén, és nekem nagyon tetszett ahogy szól, persze szép nagy SUB-jai is voltak :) Talán ez ami a SAL-ból nagyon hiányzik, a mély hang.
Összevetve megmutatta a Marantz, és a QUAD-om hangját.. Nem sok különbséget vettem észre, sőt inkább a azon a hangrendszeren, ugyan azzal a zenével, dinamikusabb, élvezetesebben szólt a zene, mint a Marantz amit produkált. Ugyan azon hangerőnél még le is oldott öröké. :D

Elsődlegesen hiába tűnik úgy, lancerboy , hogy ki szerette volna dobatni velem a QUAD-ot, a szívemhez nőtt, és ahogy ő is mondja, inkább mély orientált hangdobozok érdekelnek engem, ami a SAL-ba nagy hiány. Csak sajnos nem tudtam meghallgatni őket mielőtt megjöttek a világ másik feléről. :D Így elsődlegesen, eladom a jelenlegi hangfalakat, és nézek egy újabb hangfalakat. Meghallgatózom velük, és ha úgy sem tetszik akkor végső esetben erősítő csere :)

(#19025) #10726912 válasza sonny007 (#19024) üzenetére


#10726912
törölt tag

Megértetted, hogy mit szerettem volna mondani:) :R Nem tudom képről megmondani, milyen a hangja a tiednek. Nem láttam annak se a belsejét, amit hallottam :B Csak hallottam már jjobbat tőle. De minden esetben a Te szavad a döntő és mérvadó: ha Neked tetszok majd egy új doboz párral, akkor leld benne sok örömöd:)

(#19026) sonny007 válasza #10726912 (#19025) üzenetére


sonny007
tag

Örülök, hogy örülsz, és jót, beszélgetünk a témáról nem pedig egymásnak esve szidjuk egymást vagy a véleményeit! :)

Nem baj, ránézésre én se tudom mennyire minőségi de azért felrakok egyet hátha valaki tud megközelítést mondani rá :) Most azon imádkozom, hogy elkeljenek lehetőleg minél hamarabb, és találjak Magnat vagy JBL falakat elérhető áron :)

Köszönöm az eddigi segítséget is, és a véleményeket. Így már tudom merre induljak el legalább dobozok terén vagy, hogy számomra mégis milyen összeállítás kellene :)

(#19027) 8th


8th
addikt

Bocs az offért. Mennyi lehet a reális értéke egy pár Orion HS 280-nak? Buzerálásmentes eredeti ám kissé leharcolt állapotban van.

(#19028) #10726912 válasza 8th (#19027) üzenetére


#10726912
törölt tag

282-est láttam 5 ezerért is hirdetve, de 280-ast láttam 4 Ohmosból 25 ezerért is hirdetve. Mondjuk ez utóbbi az erősebb kivitel... :U Adok érte 3 ezret, ha elhozod borsodba ;] :D
Pardon :B
Komolyra fordítva: 10-15 között szerintem árulhatod.

(#19029) Giot válasza #10726912 (#19028) üzenetére


Giot
addikt

Az enyém 12ért ment el. [link]
Kicsit újítva, de teljesen gyári bendővel.
Szerk: szerettem a hangját, kicsit sajnálom hogy eladtam.

[ Szerkesztve ]

(#19030) 8th válasza #10726912 (#19028) üzenetére


8th
addikt

Vennék nem eladnék. Közben kiderült, hogy belemókoltak (kókány hangváltó csere + porvédő is hiányzik az egyik mély-középről) innentől számomra teljesen értéktelenné vált a cucc. Amúgy sem adtam volna egy tízesnél többet érte. Vagy talán még annyit sem. :N

[ Szerkesztve ]

(#19031) #10726912 válasza Giot (#19029) üzenetére


#10726912
törölt tag

Akkor nem mondtam vakot. Nekem 282-es volt, azokat szerettem, nem biztos, hogy nem szerelmesednék beléjük ismét :) Mély terén ne lenne annyira hiányos:) (mármint a 282-es), de küllemre, egyéb téren (s még mély terén is kompromisszumokkal) szerethető volt:)
8th: Ja :) Akkor 5 ezer, ha veszed... :D :R
A jófogáson láttam egy-két ígéretes darabot, 10-ért is volt hirdetve. (282-es)

[ Szerkesztve ]

(#19032) jolti05


jolti05
őstag

Sziasztok!

Szeretnék építeni egy hangfalat, amibe egy dómot és egy középmélyet raknék, amit tudok hordozni a hátamon, mint egy táskát és aksiról üzemel, valamint az sem lenne hátrány, ha a szabadban az elektromos gitáromat is rá tudnám kötni (akár torzított csatornán).
Tudnátok nekem ebben egy kis útmutatást adni? (Például mire van szükségem, mit-hogy tudok megoldani a legegyszerűbben, mire figyeljek oda.)

Köszi!

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#19033) zeix


zeix
senior tag

Tervezgetem a subládámat. BEAG HX 301 15ohm
Méretezésnél figyelembe kell venni a következőket:
(be kell férnie a tv állvány alá és nem lehet sokkal szélesebb mint a Sony gyári sub)
Így, hogy az erősítő (Grundig r1000) is beleférjen, a doboz nettó térfogata 51l lett.
Még azt nem döntöttem el, hogy a hangszóró lefelé vagy előre sugározzon.
5cm helyem van így a padlótól.
Zárt legyen vagy reflex?
A winisd számításai: kicsit sokallom a nyitott ládánál a 80Hz körüli kiugrást

Szerintetek?

(#19034) dreed


dreed
tag

Sziasztok!
Van egy Epicure M50-es hangsugárzópárom, amit szeretnék kicsit helyrepofozni és remélem tudtok segíteni.
Előző tulajdonosa sajnos gumiperemet (eredetileg szivacs úgy tudom) ragasztott rá úgy ahogy, ez szerintem nagyban befolyásolja a hangját...
- Érdemes javító kitet rendelnem pl.: [link]vagy itthon is találok megfelelőt?
- Szokás más javításokat is végezni a mély közepeken, pl mágnes rögzítése ragasztással? A magas hangszórók igényelnek valamilyen karbantartást?
- A kondit és az ellenállást cserélném, milyet javasolnátok?
- A belső kábelezés elég vékonyka, a magashoz vezetőt meghagynám (40éves öreg kábel), a mélyközép kábelét nem kéne helyettesítenem vastagabbal?
- Sárga üveggyapottal van megtömve a doboz, ami már eléggé széthullott. A lényeg, hogy a doboz minden falára kerüljön ebből az anyagból? Milyen vastagot tegyek?
- A csatlakozókat is cserélném. Bármilyen alap aranyozott megteszi?
- Betudom szerezni az összese alapanyagot jó minőségben, de nem aranyáron itthon is? (porvédő, kondi, ellenállás, szivacsperem, banán aljzat)

(IMG:/dl/upc/2014-03/26/114059_gwdcqppe9thgb2hy_dscf4570_2.jpg)(/IMG)

Üdv: Károly

(#19035) dreed


dreed
tag

A kondi: Callins 7435 6-cxpsd10-50np 10uF-50V nps
az ellenállás: kka5 1,8OHM5%4F

Üdv: Károly

(#19036) User64476 válasza sonny007 (#19024) üzenetére


User64476
őstag

Miért nem tekerteted újra azokat a SALokat? Kicserélik a csévét, és kész is. Párezerből szerintem megcsinálják darabját, ha valami rendes szakemberhez küldöd (Pázmándi pl.) akkor nagy eséllyel még jobb is lesz mint eredetileg volt, nem csak szólni fog. Ennél olcsóbban nem lehet megoldani... Aztán megint mehet egy darabig a buli :)

(#19037) User64476 válasza dreed (#19034) üzenetére


User64476
őstag

A H2000 kínálatában érdemes nézelődni. Van sokféle szivacsperemük, de nem tudom, hogy bármi hallható változást hoz-e egy gumihoz képest. SOkan a gumit istenítik...

(#19038) User64476 válasza zeix (#19033) üzenetére


User64476
őstag

Jó ütős lesz a mélye, nem feltétlen baj. :) Alsóbb tartományban a szoba kiemeli, ezt a winisd nem kalkulálja.

(#19039) zeix válasza User64476 (#19038) üzenetére


zeix
senior tag

Azt mondod akkor, hogy nyitott legyen?
Elég az 5cm-es rés a padlótól?

szerk. a zárt felé hajlok inkább a minőség miatt
Félek, hogy ha nyitott lesz, akkor csak a 80hz körüli hangokat fogom inkább hallani.

[ Szerkesztve ]

(#19040) Giot válasza zeix (#19039) üzenetére


Giot
addikt

Zártban nem megy olyan mélyre, de a reflexnek nehezebb az elhelyezése a szobában.
A szoba akusztika amúgy is fogós kérdés. Minél közelebb van a falhoz sarokhoz, annál jobban beleszól a mélyátvitelbe. Bizonyos frekvenciákon csúnyán kiemel, van ahol kiolt. Tönkrevágva ezzel az egyébként sem tökéletes frekimenetet az alsó tartományban.

(#19041) dreed válasza User64476 (#19037) üzenetére


dreed
tag

Én úgy tudom, hogy az újra peremezéstől is változhatnak a paraméterek. Ezért gondoltam, hogy két különböző anyag totál más karakterisztikát eredményez. Az ajánlott cégnél jóval olcsóbb a perem, mint az általam linkelt. Miért ekkora a különbség?

Üdv: Károly

(#19042) zeix válasza Giot (#19040) üzenetére


zeix
senior tag

Szerintem zárt lesz és előre fog sugározni, nem a földre, így nyerek még pár litert.
Reflex sub-om már van. Így a zárttal szépen kifogják egymást egészíteni remélhetőleg :)
Köszi mindenkinek a segítséget!
Képeket majd töltök fel, esetleg mérni is fogok (max. telefonnal tudok).

(#19043) zeix


zeix
senior tag

Más.
Vennék egy ilyen hangszórórácsot.
Viszont ezt beszeretném vonni vászonnal, mert így nem tetszik.
Mivel tudom az anyagot odaragasztani a rácshoz?

(#19044) 8th válasza zeix (#19043) üzenetére


8th
addikt

Ha nem kell, hogy fizikai behatások ellen 100% védelmet nyújtson akkor én inkább SAL GB védőrácsot vennék, az egész pofás.

(#19045) sonny007 válasza User64476 (#19036) üzenetére


sonny007
tag

Szia, gondoltam már ilyennel csak akit felkerestem vele nem kaptam semmi választ még.
A Pázmándit hol tudom, hogy tudom elérni?! :)

(#19046) Ari18 válasza sonny007 (#19045) üzenetére


Ari18
őstag

[link] Oldal alja felé megtalálod az elérhetőségét.

(#19047) sonny007 válasza Ari18 (#19046) üzenetére


sonny007
tag

Köszi, sajnos személyesen tuti nem tudok vele találkozni, postai úton is lehetne bonyolitani a dolgot?! Megbízható, minőségi munkát végez? :)

(#19048) Ari18 válasza sonny007 (#19047) üzenetére


Ari18
őstag

Postai úton is lehet és igen, keresve sem találnál rá jobb szakembert. Van egy stílusa, de a szakmai tudása megkérdőjelezhetetlen. Előre szólok, hogy nem két hét lesz mire megcsinálja őket, ha egyáltalán vállalja.

(#19049) sonny007 válasza Ari18 (#19048) üzenetére


sonny007
tag

Köszi segítséged, holnap írok neki emailt és megérdeklődöm tőle a dolgokat :) Ha nem 2 hét akkor kevesebb vagy több? :D

[ Szerkesztve ]

(#19050) Ari18 válasza sonny007 (#19049) üzenetére


Ari18
őstag

Több...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.