Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  GTA IV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:47:21

LOGOUT.hu

Mit jelent az Amerikai Álom napjainkban? Niko Bellicnek, az európai emingrásnak a reményt, hogy meg tud menekülni a múltjától. Unokabátyjának Romannak az álmot, hogy együtt megcsinálják a szerencséjüket Liberty Cityben, megnyitva az utat a lehetőségek országába.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14151) -=Sziszi=- válasza puttputt (#14146) üzenetére


-=Sziszi=-
aktív tag

Hogy pakoltál hullát a csomagtartóba? Olvastam, hogy lehet mindenfélét lehet bele rakni, de nem tudom, hogyan.
Üdv Szisz

"Pár évvel később azért a Doom, Wolfenstein 3D már szerves része volt a közoktatásnak is." - Dilikutya

(#14152) bendzso válasza AMD Power (#14149) üzenetére


bendzso
senior tag

Sajnos nincsenek rendes autó modok, mint SA-ba, csak olyan, hogy az emblémát kicserélik igazira, oszt'jóvan. :(

Sziszi: az egy küldetésben van. :)

Puttputt: Kipróbáltam pár modot amit küldtél, a vér az tényleg működik. :D
Viszont a taxis mod sajnos nem. Milyen patchet használsz?
A robbanás nevű cucc mit módosít?
A fegyvereket nem akarom lecserélni, igazából csak azt szerettem volna, hogy a snipernél a körön kívüli rész is látszódjon.
Az ülő modot még nem próbáltam. :B
:R

[ Szerkesztve ]

(#14153) puttputt válasza bendzso (#14152) üzenetére


puttputt
őstag

Sziszi - bizony, már megválaszolva :K Annyi volt a plusz, hogy cheat segítségével ki voltak iktatva a zsaruk, tehát nyugodtan furikázhattam így a városban, gond nélkül..., nem üldöztek.

Tévedés. Vannak teljes autó-átalakítások, de igaz, van olyan is, ami csak emblémát cserél.
Viszont sok olyan létezik, hogy fényezést, festést, kasznit...

A taxist még nem próbáltam, bevallom... úgy kell megpróbálni, hogy elveszel egy taxit, majd E gomb... jobban mondva, szerintem jobb ötlet, ha a kiosztásban (mert ugye E-nek a szerepe a taxik "lefüttyentése") adsz másik billt. ennek a dolognak, akkor az E felszabadul a modnak, talán...

Körön kívüli rész? Arra gondolsz, hogy K billentyűvel first person-re váltasz, aztán utána jobb egérgomb? Máshogy nem tudom elképzelni...

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#14154) bendzso válasza puttputt (#14153) üzenetére


bendzso
senior tag

De olyan is, hogy teljesen úgy néz ki utána a kocsi, mint egy pl bmw 5-ös?
A körön kívüli részt úgy értem, hogy amikor célzol a sniperrel, akkor ugye "belenézel a távcsövébe". És akkor eredetileg fekete lenne a körön kívüli rész, mert ugye a távcső kerek, a monitor meg kocka, és így szimulálja azt az érzést, hogy te épp egy távcsőbe nézel. És nálad a körön kívüli fekete rész az átlátszó valamennyire. Szólj ha nem érted. :)

(#14155) -=Sziszi=- válasza puttputt (#14153) üzenetére


-=Sziszi=-
aktív tag

Aham a kis cseles. A küldi az rémik. Azt hittem azon kívül is van ilyen.

"Pár évvel később azért a Doom, Wolfenstein 3D már szerves része volt a közoktatásnak is." - Dilikutya

(#14156) puttputt válasza bendzso (#14154) üzenetére


puttputt
őstag

Bizony. Tudok is küldeni linkeket - priviben -, ha érdekel.
Sokféle variáció létezik, főleg a már sorolt típusokra.

Bevallom, sosem vettem észre a különbséget :D

mod.: már látom, mire célzol. Nem lehet, hogy csak akkor olyan, mikor zoom-olok???
Szerintem elképzelhető... a tájékozódást megkönnyítendő... Meg mondjuk ez a 2-es számú távcsöves a game-ban.

Hogy az ezzel kapcs. "sztárképet" idézzem:

[link]

:)

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#14157) AMD Power válasza bendzso (#14152) üzenetére


AMD Power
titán

Elég baj. Pedig egy jó Renault megtekernék benne!:)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#14158) puttputt válasza AMD Power (#14157) üzenetére


puttputt
őstag

Ami késik, nem múlik :))

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#14159) Narancs


Narancs
őstag

Hali!
Feltoltam a gémet a kövi konfigra:
4200+ X2
2GB DDR2
X1950Pro
XP SP3
Cat 9.2

Két problémám van: a játék egy hajszálra van a játszhatóságtól, 22-23 FPS-en megy, akármilyen felbontást állítok be. (Szerintem proci limit lesz, igaz?)

A másik: minden árnyék borzalmasan fest. Visszaolvastam a topikban, ezzel a VGA-val sokan szívtak, de megoldást nem találtam...vagy nincs is?

Beauty is pain

(#14160) puttputt válasza Narancs (#14159) üzenetére


puttputt
őstag

Léteznek modok, amik ezt rendbeszedik, ill. olyan "visualsettings" van, hogy rendeződik a probléma.

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#14161) Źşë' válasza Narancs (#14159) üzenetére


Źşë'
addikt

hát ha azt vesszük alapul hogy a konfigod nem mai darab, a játék meg elég új akkor én nem csodálkoznék rajta, azt mondom csoda hogy elmegy 23fpsel -am proci is meg vga limit is sajnos. Az a 23 fps nem is olyan kevés ám :) mert némelyik mai pcvel megy ennyit a játék

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#14162) Narancs válasza puttputt (#14160) üzenetére


Narancs
őstag

Ööö mik azok a modok? Olan mint egy 3rd party patch?Fejts ki kicsit joban plz, vagy dobj egy linket ahol leírják a tutit...kösz :R

Beauty is pain

(#14163) Narancs válasza Źşë' (#14161) üzenetére


Narancs
őstag

Gondolom a minden felbontáson 23 FPS rész elkerülte a figyelmed. Ha VGA limit lenne, akkor a legmagasabb felbontáson nem ugyanannyi lenne pontosan az FPS mint a legalacsonyabbon. :K

Beauty is pain

(#14164) puttputt válasza Narancs (#14162) üzenetére


puttputt
őstag

Pontosan. Userek gyártotta modok. (Én pl. már nem is használok gyári patch-et :) )
Nem akarlak rossz helyekre irányítani, sajnos már rég szedtem le az enyémet, beépült a game-be, azóta meg megszűnt az a link...

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#14165) rup1u5 válasza Narancs (#14163) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Ez a GTA4 !
Ettől a játéktól ne várd azt hogy normálisan fog viselkedni! :DDD
Általába legtöbb gépen ez van vele, hogy tökmindegy mire állítod a felbontást ugyan annyi fps-t kapsz. Tedd fel a harmadik peccset és kapcsold ki az árnyékokat. Látom procid húzva van 2600-ra. Proci is kevés és a vga is. :( Ahhoz képest szép teljesítmény az a 23fps.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#14166) Źşë' válasza Narancs (#14163) üzenetére


Źşë'
addikt

nem vagy tisztaban a vgad teljesitmenyevel :U ugy ertettem h nem lenne tobb ha masik cpuval hajtanad meg a vgad (max kisebb felbontason), nem csak proci kell ala, hanem vga is (cpu csak a fizika szamolasahoz kell tobbnyire, ha leveszed minimumra az autok suruseget meg a latohatart akkor jol kene menni neki /tobbnyire/) ha nem akk bug

teszt

mikor anno ezt a gepet ujítottam akkor neztem teszteket h maradjon e a regi, es a kovre jutottam: 1magos 3500+om volt hawer elhozta a 8800gt-jét 3dmark 2k6ban 5800 pont-ig hajtotta ki a cpum, majd kerestem teszteket 2 magosra, talaltam egy 4400+ tesztet 8800gtvel ami picivel 9000pont felett volt (szoval nem annyira rossz az a 2 mag, csak meglehet raferne egy kis huzas még :F ) cpu+vga

[ Szerkesztve ]

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#14183) Narancs válasza puttputt (#14164) üzenetére


Narancs
őstag

Kösz, már csak egy kérdésem lenne:

Mennyit számít a VRAM mérete? 512MB sokat dob a képleten?
E három kari közül melyik lenne legjobb GTA4 szempontból?
1. 3850 256MB (ár:13K)
2. 3850 512MB (15K)
3. 8800GTS 320MB (17K)

Beauty is pain

(#14184) Narancs válasza Źşë' (#14166) üzenetére


Narancs
őstag

Vágom hogy kevés neki, csak azt nem értem miért nem nő az FPS ha lekapok mindent legalacsonyabbra, és miért nem esik vissza ha felteszem magasra? Ennek semmi értelme...szvsz ez valami bug...(időközben visszatettem a CPU-t alapra, de azzal sem esett vissza az FPS, így arra jutottam, hogy a CPU limitet is ki lehet zárni, ha az lett volna, akkor az órajel visszavételével az FPS is esett volna, de nem. Nem is nő, nem is esik, beszarás :N

Beauty is pain

(#14185) Narancs válasza rup1u5 (#14165) üzenetére


Narancs
őstag

Megpróbálom köszi, hátha segít valamit :K

Beauty is pain

(#14186) rup1u5 válasza Narancs (#14184) üzenetére


rup1u5
nagyúr

3850 512Mb :K

néha beesik ilyen 0-1 napos ember ide, azt hiszi ez itt egy warez chat, alapelveket nem olvas, aztán mehetek megint a "moderátort keresek" topikba takarítást kérni......

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#14187) CsíkosMókus válasza Narancs (#14184) üzenetére


CsíkosMókus
aktív tag

Nálam ugyanígy viselkedik.
Ez ilyen, de elnézzük neki. :)

(#14189) puttputt válasza Narancs (#14183) üzenetére


puttputt
őstag

Hát... az enyém, mint Adatlapon is látszik 1Gb-os, átlagos, vagy nem túl erős sebességgel.
Szerintem nagyon sokat számít a VRam (szakik szerint nem... inkább a márka meg a seb.)
Tapasztalatom viszont az, hogy nem volt olyan game, mióta ez megvan, hogy szaggatott volna v. ne indult volna el...
Persze van mellette a többi "alekeszrész" is... (sajátjaimra gondolok), azokkal együtt érdemes kombinálni.

Mellesleg nálam 1024-en (85hz) van, minden max.-on, kivétel a distance. Na, próbálgattam, gyak semmi különbség a mostani (55-ös) distance view és a 78-as között szabad szemmel..., szal. nem igazán érdemes... föléje meg már nem igazán enged :N

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#14190) Źşë' válasza puttputt (#14189) üzenetére


Źşë'
addikt

jaja fontos gtanal az 1 giga, amugy mas jatek nem hasznal 512 nel tobbet, ezt vhogy ugy irtak meg h a texturakat a vram tarolja, mivel nagyobb a sebessege sokkal a fizikaiénál, mondjuk szerintem nem lett volna az sem baj ha a fizikai ramokat fogjak munkara :s abbol uis tobb van mindenhol, ja nem konzolokban nem :) ez is latszik h konzol port, ez a csunya a r*ban, es en nagyon haragszok rajuk, gta pcn szuletett meg, erre igy kitolnak a pcsekkel h egy nyamvadt modot lasd lost and the damned-et nem kepesek pcseknek is elerhetove tenni :S ill h mindig nekunk kell varni a gtara :s szegyelhetik magukat! :((( :((

regebben neztem egy tesztet ahol mindent maxra toltak benne full hd meg minden, es olyan 1,8 giga vramot evett, ez azert picit durva :D

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#14191) puttputt válasza Źşë' (#14190) üzenetére


puttputt
őstag

Jut eszembe: "Lost and Damned"... láttam már rá PC-s modot is valahol..., de azért nem ajánlom, mert ugye az erősen átirat. (Ilyen ezt kicseréltük erre, meg ezt erre...) Pff...
Bár, én még az eredetivel sem végeztem, nem is fogok egyhamar, mert sok a dolog...

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#14192) Mariann294


Mariann294
őstag

1 hét után végre felnézek erre sehol senki? :F
Szombat vaaaan!!!!!!! :D

(#14193) bendzso válasza Mariann294 (#14192) üzenetére


bendzso
senior tag

Ilyenkor megy el bulizni az ember a barátjaival. ;) Szerintem a péntek este az ideális multis nap. :)

(#14194) Davidof92


Davidof92
senior tag

Üdv, nem tudom jó helyen járok-e a problémámmal.
Tegnap felraktam a gta IV-t, mondván úgyis elfog indulni. El is indult nagy römömre, ezért elkezdtem játszani a küldetéseket. Eljutottam addig aminek ez a neve: Clean getaway. Itt elkell menni egy helyre, ellopni egy kocsit, majd visszavinni egy garázsba. Végignéztem youtubon a küldetést,és amikor ellopja a kocsit, akkor felhívja Vlad-ot, aki elküldi a kocsimosóba és utánna viszi a garázsba. Namármost nekem egyből a garázshoz jelez, hogy mennem kéne, de ott nem vár rám semmi, csak bezárt ajtó, illetve van egy amibe betok állni de ott se tört. semmi. vidi alapján elmentem a mosóhoz majd a garázshoz, de ígyis ugyanaz a helyzet. Szerintetek hogy bírnám megoldani ezt a bugot?
Ezek a patchek vanak feltéve: 1.01 és 1.02
Egymás után raktam fel őket.

(#14195) puttputt válasza Davidof92 (#14194) üzenetére


puttputt
őstag

Nem tudom... én óvakodnék az 1.01 utáni patch-ektől, inkább csak moddolgattam utána, megy is a játék ;) (Legrosszabb esetben pakold vissza "Magic patcher"-rel - ha használtad eddig - az eredeti file-okat, aztán megint vissza... volt már ilyesmi, pl. kifagyott ugyanazon pontnál bug miatt a küldetés,- gondom, az megoldotta.)

E-Maxnak ment a privi!

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#14196) rup1u5 válasza puttputt (#14195) üzenetére


rup1u5
nagyúr

miért óvakodnál?
a 2.- 3. peccs nagyon jó lett!
érdemes felrakni őket, mert sokat javítanak a sebességen.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#14197) puttputt


puttputt
őstag

És ennek: [link]
a "galériasorozatnak" a folytatásaképp:

Már a zsaruk is rosszfiúk?
Szöveg: "Legyen sima ügy fiúk, ne legyenek civil áldozatok":
[link]
"Ez egy újabb ****** történet":
[link]
Egy esős estén... - szép grafikai megoldás:
[link]
Vajon felér odáig?
[link]
Cserélt textúra:
[link]
"Vajon mit láthat a szemét a kukában?":
[link]
Jaguar:
[link]
Kabumm (ezt kivételesen nem a "csapat" okozta):
[link]
Jó kis pia...:
[link]
"Nincs úszkálás" - a kiírás szerint...:
[link]
Le kéne mosatni a kocsit lassan...:
[link]
Egy bizalomgerjesző taxisofőr :) :
[link]

Köszi a megtekintést! :R

rup1u5: Nekem nem volt gondom a sebességgel sosem... meg, úgye tudod, a sebességnöveléshez grafikai megvonás is hozzátartozik...-meg egyszerűen összecsinálta magát a játék induláskor, úgyhogy nem kockáztatok.

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#14198) Davidof92 válasza puttputt (#14195) üzenetére


Davidof92
senior tag

Nem birom visszarakni az 1.01-et mert nem indul el, ujratelepítem sztem az egészet azt nem rakok fel semmit.

(#14199) rup1u5 válasza puttputt (#14197) üzenetére


rup1u5
nagyúr

miféle "grafikai megvonás"? :F
peccsekkel egy csomómindent optimalizáltak, új beállítási lehetőségekre nyílik lehetőség a grafikai beállításokban, magasabb fps-t és hibamentesebb működést eredményez. milyen megvonásokra gondolsz?

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#14200) Davidof92 válasza Davidof92 (#14198) üzenetére


Davidof92
senior tag

kipróbáltam az 1.0.3-as patchel, efc20 fatal errort irt vele.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  GTA IV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.