Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:20:56

LOGOUT.hu

Gyakori Kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7951) Edi77 válasza zeorsdfd (#7950) üzenetére


Edi77
őstag

Köszönöm, továbbítom az illetékeseknek, remélem, nem lesz már több hasonló. Oké, hogy kell a biztonság, de sztem ez azért már kicsit túlzás.

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#7952) Littoral


Littoral
aktív tag

Egyébként mi történik akkor, ha a telefonhoz kapcsolt gmail-fióknál jelszót változtatok? Hogyan kezeli a telefonos kliens? Nemrég óta van androidos telefonom, de már esedékes egy jelszócsere.

(#7953) Edi77 válasza Littoral (#7952) üzenetére


Edi77
őstag

Nem mostanában, de nem is túl régen váltottam jelszót, nem volt vele gond (kopp-kopp). A telón ilyenkor újra bejelentkezést kér a gmail fiók és/ vagy a Play.

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#7954) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

udv!

"Bejelentkezési kísérlet megakadályozva" üzenet jött.
hol lehet ezt kikapcsolni vagy bizonyos eszközöknek engedélyezni?

(lányom fiókjára jött, mert a telefonja küldene automatikus emailt nekem az aktuális helyzetéről, de a gmail miatt nem jön át)

#?*@&!

(#7955) zeorsdfd válasza zeon.hu (#7954) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Üdv!

4 hsz-al lejjebb asszem pont erről volt szó;-)

(#7956) zeon.hu válasza zeorsdfd (#7955) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Kösz!
(Kocsiból írtam, nem volt időm keresni)

#?*@&!

(#7957) Littoral válasza Edi77 (#7953) üzenetére


Littoral
aktív tag

Így működött, kösz' a tanácsot.

(#7958) nofi


nofi
őstag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy van egy @gmail.com -os címem, ami elég bejáratott. Van arra lehetőség a Google-nél, hogy havi/éves díjért ez a fiók egyedi domain-t kapjon? Mellette persze jó lenne ha még a régi @gmail.com-os végződéssel is ugyanúgy befussanak ide a levelek.

Xbox GT: nozsolt

(#7959) zeorsdfd válasza nofi (#7958) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Google apps for work, amit keresel.

(#7960) nofi válasza zeorsdfd (#7959) üzenetére


nofi
őstag

Köszönöm! :R

Xbox GT: nozsolt

(#7961) Mentolka válasza Edi77 (#7949) üzenetére


Mentolka
senior tag

Velem is hasonló törpént nemrég.
Semmit nem tudtam tenni, új gmail fiókot kellett készítenem, címjegyzéket újra összevadászni...

(#7962) Des1gnR


Des1gnR
őstag

Sziasztok!

Eltűnt minden levelem június közepétől mostanáig. Nem töröltem semmit, nem értem, hogy mi lehet a gond...
Valakinek volt már hasonló gondja?

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#7963) Des1gnR válasza Des1gnR (#7962) üzenetére


Des1gnR
őstag

A kukában megtaláltam őket, de nem tettem oda ez egészen biztos. :U

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#7964) Edi77 válasza Littoral (#7957) üzenetére


Edi77
őstag

Szívesen!

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#7965) csabi0805


csabi0805
aktív tag

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni,hogy meglehet valahogy szüntetni az archiválást a fiókban.
Azért kérdezem,mert így két helyről kell állandóan törölnöm a levleket.
Ha igen akkor hol?

(#7966) Madwe


Madwe
nagyúr

Sziasztok!

Kollegám kérését próbálnám teljesíteni, de lövésem sincs mi lehet a megoldás: D

Ha belép gmailbe, szeretné kitörölni az egyik javasolt email címet a listából. Már minden létező helyről kitörölte, kontaktok közül stb, levél írásánál már nem is jelenik meg a javaslatoknál. Azonban ha a felső keresősávba írja, akkor megjelenik (azt kiválasztva 0 találatot ad, de az lenne a cél hogy ne is jelenítse meg eleve javaslatként). Van rá valami mód? köszi!

(#7967) zeorsdfd válasza Madwe (#7966) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Elvileg törlés után még ki kell lépni egyszer a google fiókból, úgy rendesen.

(#7968) devil-k


devil-k
nagyúr

Sziasztok!

POP3 levelek letöltéséről lenne szó, egy szintén gmail fiókból, ahol engedélyezve van a POP3 letöltés.

Ezt a hibaüzenetet kapom:

"A szerver visszautasította a POP3-alapú hozzáférést a megadott felhasználónévhez és jelszóhoz.
A szerver hibát adott vissza: „[AUTH] Web login required: https://support.google.com/mail/answer/78754”

Mi lehet a probléma? Sajnos, eddig nem találtam megoldást.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#7969) bigdady válasza devil-k (#7968) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nincs kétlépcsős azonositas bekapcsolva?

(#7970) devil-k válasza bigdady (#7969) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nincs, semmi. :(

- mozi bolondéria -

(#7971) Littoral válasza Madwe (#7966) üzenetére


Littoral
aktív tag

Esetleg: vannak eltárolt levelei bármelyik mappában erről a címről, így aztán ismerős a rendszer számára?

(#7972) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Streak-el mi történt?
semmilyen jelzést nem kapok, hogy olvasták-e az elküldött leveleket.

#?*@&!

(#7973) Littoral


Littoral
aktív tag

Trollszűrőt kapott a Gmail

Mostantól két gombnyomással letilthatunk emailcímeket a Gmailben, tehát pillanatok alatt megszabadulhatunk a trolloktól és más idegesítő alakoktól. Eddig szűrőkkel kellett megoldani a kéretlen leveket eltávolítását.
A letiltást aktiváló gombot az üzenetek jobb felső sarkában lévő legördülő menüben találjuk meg. A gomb a küldő nevét is kiírja, hogy elkerüljük a tévedéseket.

A cikk >>

(#7974) TigerCat válasza Littoral (#7973) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ez baromi jónak tűnik.

Már csak egy faszagányos asztali alkalmazást szeretnék a böngésző helyett. Olyat, amit nem harmadik fél készített, hanem a Google. Ahol rendesen ablakban tudok levelezni, ide-oda pakolászhatom, stb. Sajna az OS X gyári kliense néha meghülyül vele. Pedig az nem lenne rossz...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#7975) Wyll


Wyll
őstag

Sziasztok!

Van egy címkém. Adri.
Szeretném ha ez a címke magától rákerülne minden olyan levélre, ami Adritól jött, vagy Adrinak (is) ment tőlem. Minusz a chatbeszélgetések. És értelemszerűen olyanokra sem akarom, hogy rákerüljön, ahol Adri is és én is címzettek voltunk. Arra majd rákeresek, ha nagyon akarok.
Tehát a kettőnk levelezését akarom így felcímkézni és gyorsan elérni. Ez amúgy egy elég alapvető igény, ha így belegondolok.

Ez a tippem (szűrők):

Találatok: (from:adri OR (to:adri AND from:willgabor)) -in:chats
Művelet: A(z) „Adri” címke alkalmazása; Soha ne legyen spam; Megjelölés fontosként

De amikor rákattintok baloldalt a címkére, akkor bejön egy olyan levél is, amiben mindketten címzettek vagyunk. Sőt, a chatbeszélgetéseket is kidobja. Miért? Hogyan kéne?

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#7976) Madwe válasza zeorsdfd (#7967) üzenetére


Madwe
nagyúr

Köszi, ez valóban megoldotta :)

(#7971) Littoral Neked is köszönöm, szerencsére kiderült mi volt a gond...

(#7977) spe88


spe88
senior tag

Sziasztok,

Meg szeretnék osztani pár telefonszámot a Gmaillel, PC-n! kijelölöm őket és semmi megosztás funkció vagy valami, át tudok lépni a régi címtárba, de ott meg csak exportálni tudom ráadásul az sem jó, mert egyszerre csak 250 névjegyet tud kijelölni aztán nem akarok lépegetni az oldalak közt!

Nincs benne ilyen opció, hogy kijelölök 5 névjegyet elküldöm e-mailben és becsatolja az adott fél címtárába?

Valszeg csak én nézek be valamit!

Köszi

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#7978) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Szeretnék kérni egy kis segítséget. Egy kollégám gmail fiókját valahogy hozzáfűztem a sajátomhoz. Szét lehet ezt valahogy választani? :R

(#7979) zeorsdfd válasza KaiotEch (#7978) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Itt kell szétnézni: Beállítások(fogaskerék), fiókok importálás fül

(#7980) KaiotEch válasza zeorsdfd (#7979) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Megvan. Csak ki kellett lépnem a másikkal. :P :R

(#7981) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok az alábbi gondom van ami lehet nem Gmail hiba hanem beállítás. Telefonomra be van állítva Gmail mint pop3 fiók. Amikor elküldöm Számítógépről az üzenetet nemsokkal később a telefonom jelez mintha email jött volna és azt látom amit elküldtem a gépről :)

(#7982) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Meg lehet azt csinálni, hogy egy egész számítógépről nem fogadok emailt, és ezt a küldőnek egy automatikus üzenet jelzi is, hogy a kézbesítés nem lehetséges? Tehát pl. Cégnév-től nem akarok emailt kapni. Ha a feladó emailcíme @cegnev.hu-ra végződik, akkor kapjon egy olyan üzenetet, hogy állandó jellegű hiba miatt levél nem kézbesíthető.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#7983) sgergi válasza tknof1871 (#7982) üzenetére


sgergi
veterán

Az automatikus válasznál nem lehet szűrést beállítani. Ahogy viszont nézegettem a Beállítások/ Labs fülön engedélyezhető az Előre megírt válaszok, amivel automatikus válasz küldhető a szűrő használatával. Én ezt próbálnám beüzemelni.
A másik opció, hogy tiltólistára teszed a címet, de akkor ő nem fog róla értesülni, hogy nem jönnek meg a levelek.

(#7984) Feri1977


Feri1977
senior tag

Sziasztok egy mezei, de fontos kérdésem lenne! Gyanakszom, hogy valaki nézegeti a leveleim, azaz tudj a jelszavam. Kérdésem az, hogy nem látok ugye erre utaló jelet, hiszen bárhonnan beléphetnek a fiókomba, bárki ha tudja a jelszót, a gmail meg nem ír semmi jelzést, azaz ha lenne ilyen, hogy kapnék valami figyelmeztetést ha lehetne ilyet beállítani a gmailbe, ha máshonnan lépnének be mint a gépemről telefonomról és jelezné, akkor örülnék. De semmi ilyesmi nincs. Viszont tudom, beléptek a fiókomba sajnos..vannak róla infóim..a gmail meg még csak egy levelet se küldött erről, hogy máshonnan beléptek, vagy egyáltalán kéne küldenie? Vagy van ilyen beállítás a gmailbe? Egyáltalán ha semmit nem állítasz be akkor észre se veszem, hogy valaki belépett máshonnan a fiókomba és csak úgy olvasgatja a leveleim?

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#7985) devil-k válasza Feri1977 (#7984) üzenetére


devil-k
nagyúr

A legegyszerűbb, ha megváltoztatod a jelszavadat és beállítasz egy kétlépcsős azonosítást!

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#7986) Feri1977 válasza devil-k (#7985) üzenetére


Feri1977
senior tag

Igen értelek és persze köszönöm, csak kérdezem, ilyen nincs gmailbe, hogy jelezzen, ha egyidejüleg mondjuk 2-en is használják..vagy egyáltalán küld valami figyelmeztetést, hogy más ip cimről is bejelentekztek amiről nem nagyon szoktak vagy valami?

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#7987) devil-k válasza Feri1977 (#7986) üzenetére


devil-k
nagyúr

Legutóbbi fióktevékenység: 10 perce
Részletek

Jobb alsó sarok!

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#7988) Feri1977 válasza devil-k (#7987) üzenetére


Feri1977
senior tag

Nagyon szépen köszönöm!!! Viszont ha mondjuk mobilon vagyok és nekem ugye be van állítva, hogy megkapjam az üzeneteket értesítsen, mert neten vagyok végig majdnem, azaz online vagyok, akkor folyamatosan azt írja, hogy 0 perc, ha mondjuk gépen megnézem azaz pc-n, mert mobilon végig online az ember a gmail miatt. Akkor az ip cimből tudom max. megállapítani?

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#7989) devil-k válasza Feri1977 (#7988) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ajánlom még a fiók biztonságossá tételét is.

Ezért kell a kétlépcsős azonosítás, akkor nincs olyan, hogy bárki be tud nézni a leveleid közé.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#7990) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

be lehet állítani, hogy bizonyos címről érkező leveleket automatikusan továbbítson a gmail egy megadott címre?
persze úgy, hogy saját fiókban is megmarad a levél.

#?*@&!

(#7991) zeon.hu válasza zeon.hu (#7990) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

megtaláltam.
viszont visszaigazoló kódot kér. ezt a a címzettnek küldi, tőle tudhatom meg?

#?*@&!

(#7992) Sanyi.mTs válasza devil-k (#7989) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

a kétlépcsős még azért jó, mert ha vki máshonnan be akar lépni, akkor te kapsz egy sms-t, h a kódot add meg a belépéshez. ha ez megtörténik, akkor beigazolódott a sejtésed.

(#7993) devil-k válasza Sanyi.mTs (#7992) üzenetére


devil-k
nagyúr

Pontosan! Bár ha a Hitelesítő programot használja, akkor nincs sms.

- mozi bolondéria -

(#7994) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Hogyan tudok spamfiltert létrehozni? Egy adott cím adott tárgyú leveleit szeretném egyből a spam mappába küldeni, viszont nem találok ilyen lehetőséget.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#7995) Bjørgersson válasza Bjørgersson (#7994) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Megvan már. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#7996) Dluinet válasza Bjørgersson (#7995) üzenetére


Dluinet
nagyúr

elárulod?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#7997) Bjørgersson válasza Dluinet (#7996) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Itt lehet új szűrőt létrehozni, olyan opció viszont nincs, hogy spambe kerüljön egy levél, egyből törli.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#7998) Dluinet válasza Bjørgersson (#7997) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ja, azt hittem spam-be tudod rakni

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#7999) EmberXY válasza Bjørgersson (#7997) üzenetére


EmberXY
addikt

A nemrég elérhetővé vált blokkolási funkció se jó? Elvileg ez a spambe érkezteti a szerencsés címről érkező leveleket. :F

Up the Irons!

(#8000) Dluinet válasza EmberXY (#7999) üzenetére


Dluinet
nagyúr

valakinek egy bizonyos tárgyú leveleit szeretné eltüntetni, nem az összeset

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.