Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:20:56

LOGOUT.hu

Gyakori Kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8901) [HUN]Zolee


[HUN]Zolee
senior tag

Üdv.

Van egy inviteles email címünk, amiről egy outlook szedi le a leveleket.
Ha én csinálok egy gmailt amibe beimportálom az inviteles e-mail címet, úgy hogy a szerveren(invitel) maradjanak a levelek, akkor ha a gmail áthúzta az emaileket utána az eredeti outlook is le tudja majd szedni a invitel szerverről a leveleket?

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#8902) TigerCat válasza [HUN]Zolee (#8901) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Igen, de gyorsabb ha egyből átdobod oda. A Gmail ritkán kéri le és nem tudod állítani a gyakoriságát.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#8903) [HUN]Zolee válasza TigerCat (#8902) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

Hogy érted hogy egyből átdobni oda? Nem tudom mire gondolsz.

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#8904) TigerCat válasza [HUN]Zolee (#8903) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Az adott címen beállítod, hogy a levelek menjenek a Gmail címre. Ne lekérd, hanem egyből továbbítsd alias címre.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#8905) [HUN]Zolee válasza TigerCat (#8904) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

És a gmail-ről le lehet tölteni 2 outlookba a leveleket? (bár 1 is elég lehet)

Bár nem tudom hogy invitelnél hol lehet ilyet állítani.

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#8906) TigerCat válasza [HUN]Zolee (#8905) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Simán, ebben az esetben POP fiókként kérd le és mindkét kliensben adj meg mondjuk 3 hetet a végleges törlésig. A fiókodba belépve biztos van továbbítás, az lesz az.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#8907) [HUN]Zolee válasza TigerCat (#8906) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

Köszi.

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#8908) TigerCat válasza [HUN]Zolee (#8907) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nincs mit!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#8909) hans989


hans989
tag

Sziasztok!

Egy elég idegesítő problémám van, ami feltehetően user error.

Amikor elküldök egy levelet, akkor van egy kis téglalap benne 3 ponttal, ami az ún. "csonkolt tartalom megjelenítése / kibonotott tartalom elrejtése" célt szolgálja. Mondjuk aláírásnak vagy céglogónak ez tökéletes is lenne, viszont nálam többször is előfordult, hogy az e-mailemet akár a legelejétől vagy épp random módon a közepétől megcsonkolta.

Természetesen ha rákattintok erre a kis téglalapra akkor lenyílik a teljes szöveg, viszont ez nagyon megtévesztő / hülye helyzetet is eredményezett már - lévén van aki azt hitte, hogy egy üres e-mailt küldtem neki vagy épp befejezetlent.

Hol lehet ezt levélírás közben kijelölni, hogy mikortól is csonkolja az e-mailemet?

(#8910) TigerCat válasza hans989 (#8909) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Beállításokban jelöld be ezt:

Az aláírás beszúrása a válaszokban az idézett szöveg elé, és az előtte lévő „--” sor eltávolítása.

Gondolom rosszul detektálja az aláírást...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#8911) hans989 válasza TigerCat (#8910) üzenetére


hans989
tag

Köszönöm szépen a segítséget, remélem megoldja a problémát :R

(#8912) saelin


saelin
veterán

Hogyan tudok más gmailes címeket átirányítani egy másikra (webes felületen)? Kezd túl sok lenni az email címem és unok fiókból fiókba lépegetni (még ha csak 2 kattintás is, akkor is), így inkább szeretném a leveleimet egy fiókba terelni.

Találtam erre egy "E-mailek ellenőrzése más fiókokban" funkciót, de nem működik. Hozzáadom a fiókokat, de a hozzáadott címek levelei nem jelennek meg az elsődleges postaládában. A "csatolt" címeken engedélyeztem a pop és imap alapú elérést is... Valamit rosszul csinálok?

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#8913) TigerCat válasza saelin (#8912) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Beállítások, Átirányítás résznél add hozzá, hogy hova akarod küldeni a leveleket. Amit rendszeresen használsz, arra irányítsd.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#8914) intensa_man


intensa_man
tag

Sziasztok!
Létre lehet hozni olyan rule-t a gmailben, hogy bizonyos leveleket (mondjuk feladó, vagy tárgy alapján) automatikusan tovább küldjön egy másik Gmail fiókba?

Köszönöm!

(#8915) Dluinet válasza intensa_man (#8914) üzenetére


Dluinet
nagyúr

igen
beállítások>szűrők

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#8916) intensa_man válasza Dluinet (#8915) üzenetére


intensa_man
tag

Köszönöm, sikerült! :)

(#8917) saelin válasza TigerCat (#8913) üzenetére


saelin
veterán

Ma volt időm babrálni kicsit és úgy tűnik, hogy azokat a fiókokat amiket átritányításra akarok használni át kell állítani "kevésbé biztonságos módba". Jól el van dugva a menüpont, de ez segíthet a megtalálásában: suppor.google

Ezután megjelennek itt a felvett email címek.

[ Szerkesztve ]

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#8918) balint82


balint82
senior tag

Sziasztok!

Rendszeresen kapok olyan levelejet, amelyeket nem nekem szántak, ma például Apple ID azonosítót (mondanom sem kell, semmi Apple kütyüm nincs) , de kaptam már repülőjegyet is, vizsgabeosztást és portfoliót is.
Tudom én, hogy ez az oka, de attól még valaki vár ezekre a levelekre és sehogy sem tudom elérni az illetőt, hogy egyeztessünk.
Valakinek volt/van ilyen tapasztalata?
:R

Google Pixel 4a

(#8919) napocska2 válasza balint82 (#8918) üzenetére


napocska2
senior tag

Rendszeresen kaptam meg én is más leveleit, ott az volt a probléma, hogy egy betű eltérés van az emailcímeink között és több helyen is rosszul adta meg a sajátját.
Egyszer ráuntam, mikor már lassan minden személyes adatát tudtam a mindenféle visszaigazolásokból, aztán facebookon ráírtam az illetőre és finoman felhívtam a figyelmét a probléma gyökerére. Bevált a terápia, mert azóta nem érkeznek hozzám eltévelyedett levelek. :DDD

(#8920) balint82 válasza napocska2 (#8919) üzenetére


balint82
senior tag

Mindez jó lenne, ha nem lenne tucatnevem :D

Google Pixel 4a

(#8921) napocska2 válasza balint82 (#8920) üzenetére


napocska2
senior tag

Az tényleg nem segít! :D Hátha kapsz olyan téves levelet, amiben telefonszám is van, azzal előrébb lennél.

(#8922) peugeotmate


peugeotmate
őstag

Sziasztok!
Egyik barátomnak eltűnt a Gmail fiókjából az összes idei, 2017-es e-mailje, a többi megvan visszamenpleg 2016-tól. Délben még megvolt neki mind, de délutántól nem listáz neki egyet sem. A csillagozott leveleket sem látja. A Gmail legutóbbi tevékenységeknél csak a mobilját és a számítógépét mutatja. Azóta küldött emailt magának, meg én is neki, azok megérkeztek.
Mi lehet a baj? Sajnos személyesen én sem vagyok mellette, hogy mélyebben kutassak. Több beállítást végignyálazott, de nincsenek meg.
Köszi előre is a segítséget!

[ Szerkesztve ]

meg

(#8923) EmberXY válasza balint82 (#8918) üzenetére


EmberXY
addikt

Szia!
Szerintem a legcélszerűbb megoldás az lenne, ha az egyik ilyen levélre válaszolnál, és leírnád, hogy mi a probléma, és ha a feladó valami más úton is el tudja érni a címzettet (pl ha vizsgabeosztás, akkor valószínű, hogy más adatait is ismeri valaki az adott intézményben), akkor tájékoztassa, hogy mi a szitu (már ha ez eddig nem történt meg). Bár, ha gyakran fordul ez elő, akkor nem értem, hogy az illetőnek ez eddig miért nem tűnt fel...

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#8924) EmberXY válasza peugeotmate (#8922) üzenetére


EmberXY
addikt

Szia!
Nem lehet, hogy valahogy archiválta a leveleket? Kukában sincsenek? (Bár ha törölte volna, akkor arra gondolom emlékezne.)
Érdemes kipróbálni azt, hogy a keresősávba beírja és rákeres a következőre: after:2016/12/31
Ez értelemszerűen a 2016.12.31 utáni leveleket hivatott kilistázni, ha ezzel sem találja, amit keres, akkor azok valahogy törlődtek.

Up the Irons!

(#8925) balint82 válasza EmberXY (#8923) üzenetére


balint82
senior tag

Adatvédelem miatt nem adhatják ki nekem az adatait :(

Google Pixel 4a

(#8926) saelin válasza balint82 (#8925) üzenetére


saelin
veterán

De azért kaphatod tovább a privátnak szánt leveleket... Adatvédelem. :DDD

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#8927) EmberXY válasza balint82 (#8925) üzenetére


EmberXY
addikt

Én nem is arra gondoltam, hogy neked adják ki, hanem hogy ők értesítsék a problémáról, elvégre nekik is fontos (legyen az akárki, itt említettél repülőjegytől kezdve a vizsgabeosztásig mindent :D), hogy jó helyre érkezzenek a megkeresések. Te itt csak szenvedő fél vagy, nem is a te dolgod lenne ennek helyreállítása, nem is igazán a küldő feleké, de ők tudnának lépni az ügyben (csak ne e-mailben ;] )...

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#8928) atirag


atirag
őstag

Van olyan lehetőség,hogy vissza tudjam kapni a mail fiókómat a benne lévőadatok vag mail cimek alapján?
Mert elfelejtettem a jelszót vagyis elfeljettem,hogy megváltoztattam. És most nem tudok belépni. Viszont jó lenne azért vissza kapni. Sajnos ez egy oylan mail cím amit nem hsználok csak ritkás és csak mellék e-mail-ként.
Tudok valahova írni emiatt ami nem fórumokra visz?

(#8929) stvnppp


stvnppp
senior tag

Sziasztok!

Olyan lehetséges, hogy ha feltörik a fiókomat, akkor megváltoztatják korábban kapott e-mailekben becsatolt mellékletek tartalmát? Pl egy word doksiba beleszerkesztenek? Ilyen van? Vagy feltörés esetén ugyanazt tudják csinálni, mint én? Levélkezelés, írás, fogadás. Nemcsak a gmail, hanem az outlook.com is érdekel. Igazából utóbbi.

Köszi
István

[ Szerkesztve ]

(#8930) EmberXY válasza stvnppp (#8929) üzenetére


EmberXY
addikt

Ha a feltörés alatt azt értjük, hogy megszerzik a jelszavad és belépnek a fiókodba illetéktelenül, akkor a válasz NEM, legalábbis webes felületen, beleszerkeszteni maximum a mentett piszkozatokba lehet, azoknál elképzelhető, hogy a csatolt dokumentumot letöltik, szerkesztik, majd újra feltöltik, az eredetit pedig törlik, de a már elküldött/fogadott levelek csatolmányain nem lehet szerkeszteni, ahhoz kb a google felhőbe (adatbázisokba) kellene bejutni, akinek ez sikerülne, az bekerülne a hírekbe is...
Levelező kliens esetén ha le vannak töltve a levelek a gépedre, akkor nagyon extrém esetben a gépeden tárolt verzióba bele tudnak piszkálni, de az eredeti, ami a szerveren van tárolva, ugyanúgy változatlan marad. Szóval a válasz tényleg inkább a nem...

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#8931) EmberXY válasza atirag (#8928) üzenetére


EmberXY
addikt

Van lehetőség, ezen el lehet indulni.

Up the Irons!

(#8932) Throme


Throme
veterán

Sziasztok!

Gmail böngészős (PC-n) felületén nekem a céges levelezésnél vízszintes scrollozással jeleníthető meg a beállítások és a beérkezett email oldalak lapozására szolgáló jobb-bal nyilak.

A linkelt képen látható vízszintes scrollozást, és a jobb oldali üres részt szeretném megszüntetni.

A függőleges scroll bar a képernyő szélére kéne, hogy kerüljön.... de most beljebb van

Ugyanezen gépen, ugyanilyen beállításoknál a privát mailcímeknél mindig látható a beállítás és a jobb-bal nyíl ikonok, scrollozás nélkül, nincs üres terület a jobb oldalon
.
A beállítást átböngésztem, hogy hol lehet a differencia, de nem találom.
Vagy valamilyen default kinézetet hol lehetne beállítani?
Más böngészőkben is ugyanez a helyzet, nem böngésző függő a dolog.

Ebben tud valaki segíteni?

Köszönöm!

szerk: Ilyen lenne a jó, jobb felső ikonok látszódnak, scrollozás nélkül

[ Szerkesztve ]

(#8933) pn4hvq


pn4hvq
senior tag

Kérdésem lenne, hogy tudok-e ilyet csinálni, és ha igen, hogyan: a gmailes címemre egy másik szolgáltatótól átküldök minden oda érkező levelet. Viszont el szeretném különíteni a másik szolgáltatótól érkezőket, mert azokat csak backup célzattal iránytom át ide. Ez eddig nem probléma, mert minden régicím@másikszolgáltató.hu-ra készítek egy szűrést, és átteszem egy másik mappába, "backup" cimkével. DE: a régicímre jönnek hírlevelek is, amik a másikszolgáltatónál nem zavarnak, a gmailben viszont nincs rájuk szükségem. A kérdésem: hogyan tudok úgy szűrni, hogy a régicímről érkező összes levél a backup mappába kerüljön, de kettészedve aszerint, hogy hírlevél vagy sem. Ha hírlevél (a feladó cím alapján), akkor a backup mappa Hírlevél almappájába tegye CSAK. Azt be tudtam állítani, hogy megkapja a backup és a backup/hírlevél cimkét is (és szerepelt a levél mind a backup, mind a backup/hírlevélben), viszont nekem csak a backup/hírlevél kellene.
Kivitelezhető ez?
Köszönöm.

(#8934) stvnppp válasza EmberXY (#8930) üzenetére


stvnppp
senior tag

ez biztos, hogy a feltöltött állományokat nem tudják utólag szekeszteni? akkor sem, ha Driveban, vagy Cloudban van, és nem egyszerű csatolmányként?

(#8935) EmberXY válasza stvnppp (#8934) üzenetére


EmberXY
addikt

Esetleg akkor igen, ha a forrásfájlt tudják szerkeszteni, ha drive-ból van feltéve, akkor nem kizárt, én a klasszikus csatolmányokra gondoltam.

Up the Irons!

(#8936) Dluinet válasza stvnppp (#8934) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Google Docs-ban lehet szerkeszteni, de naplózza a szerkesztési időket

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#8937) stvnppp válasza Dluinet (#8936) üzenetére


stvnppp
senior tag

de akkor azt nekem is látnom kéne, hogy a csatolmány a felhőben van, és szekeszthető. Én nem látom ezt, és módosult.

(#8938) sajog159


sajog159
aktív tag

Üdv!

Jól gondolom, hogy a 2-lépcsös azonositás, csak egy - biztonságot növelő - opció?
Ha akarom, aktiválom, ha nem maradok 1-lépcsösnél.

(#8939) sgergi válasza sajog159 (#8938) üzenetére


sgergi
veterán

Igen.

(#8940) RaZroX


RaZroX
addikt

Üdv!

Van egy minden napos email küldésem, aminek a imzettjei nem változnak, csak a benne lévő szöveg illetve a csatolt fájl. Tudok valami sablon szerűt létre hozni, hogy ne keljen mindig beirni minden egyes cimzettet ?

This is the way

(#8941) Dluinet válasza RaZroX (#8940) üzenetére


Dluinet
nagyúr

csinálsz a címtárban egy csoportot, a címzettnek pedig a csoportot adod meg

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#8942) RaZroX válasza Dluinet (#8941) üzenetére


RaZroX
addikt

olyasmi megoldást keresek ami egy parancsikon az asztalon, és megnyitja a kitöltött emailt. akár 3rd party megoldás is jöhet.

This is the way

(#8943) sajog159


sajog159
aktív tag

Már néhány éve van gmail/google fiókom, de eddig nem nagyon használtam, UPC levelezéshez szoktam hozza. Most, hogy esetleg megválok UPC internet szolgáltatótól, megpróbálok megbarátkozni gmail levelezéssel, így lesz jó pár „alapszintű” kérdésem.

1.Hol tárolódnak az gmailek? A PC-en (Outlook esetén) van egy OST file; mondhatjuk, hogy ez a PST megfelelője?
2.De, ha mobilon lépek be a Gmailbe, az honnan „olvassa ki” a maileket? A gmail fiókomból (ami valahol serveren van?)? Vagy Google fiókból? Ennek 19GB a méretkorlátja (free opcióban), igaz?
3.Nem igazán világos, mi az archiválás? Ez valami tömörítés, de serverem maradnak?
4.Az alapbeállításnál látom „kuka” és „{IMAP}/kuka” címkéket. Mi a különbség?

Kicsit utána olvasva a neten a Gmalről, úgy látom, hogy ez sokkal komplexebb, mint pl. az Outlook. Majdnem végtelen a lehetőségek száma, különösen kiegészítő programok segítségével. Ez kissé macerás, de nagyon hasznos lehet, ha ezt „munkára” használjuk.

Előre is kösz!

(#8944) bl4ze


bl4ze
veterán

Hölgyek, urak, segítsetek !

Android gmail app nem akarja asszony telefonján új email írásakor a gyakran használt emailt címeket, sőt semmilyen címet felajánalni, használni :(

Én ahogy elkezdem gépelni a címzett nevét, már ajánlja is fel a kontaktokból, vagy a gyakran használt email címekből az e-mail címet. mi lehet ez ? Hogyan lehetne fixálni, hogy neki is így működjön ? Köszi :) :R

.:. bl4ze .:.

(#8945) TigerCat válasza sajog159 (#8943) üzenetére


TigerCat
nagyúr

1. Szerveren és a kliens onnan szinkronizál.
2. Szintén, csak lekéri és megjeleníti.
3. Címke nélküli lesz a levél, így nem látod címkék alatt.
4. Az egyik talán lokális, míg a másik a Gmail kukája lesz.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#8946) sajog159 válasza TigerCat (#8945) üzenetére


sajog159
aktív tag

Kösz.

3. Nem igazán világos, mi az archiválás? Ez valami tömörítés, de serverem maradnak? "Címke nélküli lesz a levél, így nem látod címkék alatt."=> Ezt a válaszodat nem fogtam fel

(#8947) TigerCat válasza sajog159 (#8946) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nem kerül sem a kukába, sem sehova, de a szerveren marad. Csak az összes levél címke alatt látszik, de címke nélkül. Ha nem kell, inkább töröld és nem foglalja a helyet... Nekem is a kukába helyezés van beállítva archiválás helyett, amit időnként ürítek. Követhetőbb...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#8948) nofi


nofi
őstag

Sziasztok!

A leveleim rendszerezése miatt érdekelne, hogy van-e mód, akár külső alkalmazással a beérkezett leveleim tárgyának utólagos szerkesztésére. Lassan már annyi címkém van, hogy átláthatatlan és jó lenne ha szerkeszthetném, mint egy exchange szerveren. Sokan sajnos úgy küldenek fontos infokat, adatokat, hogy hiányos a mail és a kereséssel sem nagyon találok dolgokat :(

Xbox GT: nozsolt

(#8949) EmberXY válasza nofi (#8948) üzenetére


EmberXY
addikt

Szia!
Lehet, hogy én értem rosszul, de többféle tárgyból szeretnél -utólag- egyfélét, hogy könnyebben rátalálj az adott témájú levelekre? Említetted, hogy címkéket is használsz, namármost egy bizonyos címkét akármilyen levélre rátehetsz, utólag címkék alapján nem lenne könnyebb egy bizonyos körbe tartozó leveleket előszedni?

Up the Irons!

(#8950) nofi válasza EmberXY (#8949) üzenetére


nofi
őstag

Az a bajom, hogy kb. 2006 óta használom a Gmailt és már a "fontos" és a "munka" mailben is egy halom email van, tehát azokon belül is oldalakat kell görgetnem, hogy megtaláljam amit keresek, pedig ha bele tudnék írni a levélbe (pl. a tárgyba), akkor könnyebb lenne a keresés. Sok olyan levelem van, amiben van egy "Hali!" és át van küldve egy csomó tervrajz, vagy számla, de ha nem tudok beleszerkeszteni. Ezt utólag visszakeresni elég nehéz mert se utcanév, személy nem szerepel benne.
Azt tudom, hogy Exchangeben ezt meg lehet oldani (meg sok minden mást is), gondoltam itt is van rá mód, de nem igazán találtam megoldást. Szép dolog ez a felhős levelezés, de így 10+ év használat és több ezer levél után azért előjönnek bizonyos hiányosságok (vagy az én tudatlanságom :) )

Xbox GT: nozsolt

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.