Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21425) brickm válasza atidzsiforc (#21423) üzenetére


brickm
őstag

Mondjuk ez a video inkább image romboló, mintsem építő.
Azért a testre felszegelni a topot elég paraszt, akármennyire is praktikus. Akkor is ha ott ki lesz marva az anyag és nem marad benne a szeg.
A kész kivágott lecsiszolt testet úgy megkenik ragaccsal, hogy oldalt csurog ki. Sima színezetlen lakkot kapna a gitár csúnya ragasztófoltos lenne az egész gitár oldala, ugyanis a vízbázisú ragasztó beszívódik és eltömi a fa pólusait, ott pedig más lesz a színe. Konkrétan sötétebb lesz, sokkal.

(#21428) brickm válasza Moleman (#21426) üzenetére


brickm
őstag

Attól függ melyik kategória:
[link]

(#21456) brickm válasza Plazmacucci (#21454) üzenetére


brickm
őstag

meg egy jó hangfal, meg egy jó helyszín, meg egy jó fül.... semmi más... :)

(#21477) brickm válasza Ragnar_ (#21464) üzenetére


brickm
őstag

Ezt akartam mondani.
azért 15évvel ezelőtt igencsak ámuldoztunk rajta, hogy egy kis pedálban, ami akkora, mint az overdrive, simán lezúzza a haját az embernek....most meg... :D

atidzsiforc
A reapert tudom én is ajánlani, nagyon jó szoftver, az áráról nem is beszélve. Bőven töredéke, a hasonló tudású és összeszedettségű szoftvereknek. Otthonra megkapod 16ezerért áfával együtt.
ASIO4ALL driverrel simán zero latency-ben jön minden az USB-s kártyáról.

AMúgy tudtok jó plugineket hozzá?
Nemnagyon használok, csak a saját reaper clippert, compressort, limitert, EQ-t. Kipróbálnék pár bevált cuccot.

[ Szerkesztve ]

(#21504) brickm válasza kemotox (#21503) üzenetére


brickm
őstag

Inkább a 15wattos eszközt venném ezek közül. ugyanis van egy osztott bemenete, ami direkt otthoni kishangerős megoldásra tök jó. PLusz 15wattos. Nem írja, hogy lenne párhuzamos hangszóró kimenete, vagy leválasztható-e a gyári hangszóró, de kis módosítással köthetsz rá 2x12-es vagy 4x12-es ládát, amit azért 15wattos AB kapcsolással már elég szépen meg lehet küldeni.
Plusz alapból 12"-es celestion hangszórója van, ami a 8"-as szóróval szemben már alapból előny. Ha még a nevet is elé tesszük mindenképp a celestion.(még akkor is, ha amúgy a rocket hangja nekem amúgy annyira nem jön át.)
JA és lábkapcsolható... alapfelszereltség kellene legyen egy többcsatornás\boostolható erősítőnél szerintem.

Szerk.: Jh meg alapból a kicsiben 1db előfokcső van, ebben meg 3, az már tágítja a felhasználási lehetőségeket, plusz visszacsatolások szempontjából jóval előnyösebb, mint 1db dupltrióda.
A végfokban pedig 2 pentóda van, gondolom komnplementer kapcsolásban, nem pedig SE-ben, mint a kicsiben.

[ Szerkesztve ]

(#21505) brickm válasza brickm (#21504) üzenetére


brickm
őstag

Elvileg ez az ő kapcsolása.
Mint látható kapcsolható rá külső hangszóró is. ÉS ha igaz a rajz, akkor leválasztja a belsőt ezzel egyidőben.

(#21512) brickm válasza csadi0011 (#21508) üzenetére


brickm
őstag

jh..johnny casht.

(#21513) brickm válasza Mathiask (#21506) üzenetére


brickm
őstag

Vagy egy 8500dolláros 59true historic-et, amin mondjuk nutot kell cserélni,mert sz r műanyag...de azért állatjo.

(#21516) brickm válasza alvarezlopez (#21515) üzenetére


brickm
őstag

CtS, switchkraft, alpha... Ilyesmik. Potit 1500alatt ne vegyél, kapcsolóból lehetőleg valami aranyozott érintkezőset, VAGY ha azt tulzasnak tartod, akkor valami légmentesen zárt gázzal töltött házba szerelt kapcsolót vegyél. A Jack output,nem input...700ft körül kapsz teljesen jó nem oxidálódó érintkezőst.

(#21572) brickm válasza kemotox (#21571) üzenetére


brickm
őstag

Ez így nem teljesen igaz. És földelés sincs a hangszedőkben. Amire te gondolsz az árnyékolás. Viszont a hiánya egyáltalán nem zárja ki a felezhetőséget.
Az sem zárja ki, ha nem 4, hanem csak 3 eres kábellel van kivezetve.

[ Szerkesztve ]

(#21574) brickm válasza kemotox (#21573) üzenetére


brickm
őstag

Bocs, de nem tökmindegy, ugyanis a földelés a hálózati feszültség rendellenes megjelnésének elvezetésésre szolgáló potenciál, míg a hangszedő árnyékolása teljesen más célzattal van ott.. Mondhatni pont a hálózati feszültségnek nem kellene rákerülni a hangszedőre, mert akkor téged konkrétan agyonver a villany..Az árnyékolásnak nem földelve kell lennie...csupán az erősítő mindenkori gyengeáramú nulla pontjára kell legyen kötve. Ahogy minden minden rácsatlakozó kisjelű eszköz jelének egyik pontja... Hiszen ez a referencia.
[link]

a 3 eressel nem lehet fázist fordítani, illetve a tekercset átváltani. A bekötéskor választod meg melyik legyen a főtekercs, és melyik a leeső.
A 4eresnél is meglehet ugyan ezt csinálni. Igazából csak akkor kell 4eres hangszedő, ha konkrétan soros-párhuzamos, és\vagy fázisfordításos kapcsolát akarunk használni.

[ Szerkesztve ]

(#21584) brickm válasza Moleman (#21581) üzenetére


brickm
őstag

A fogólapot kenjed olajjal. Mondjuk paraffinnal. Meggátolja a retkelődést, tömíti a fát,plussz fényes marad a húrod is.
A kevés menet nem feltétlen baj a kulcsokon. Nekem a vastag húroko, 1 menet van, vagy 2max. A véknyakon,3-4-5. Nem szoktam lehangolódni.

(#21598) brickm válasza Moleman (#21592) üzenetére


brickm
őstag

"(elképzelésem nincs, hogy ott hogy lehet intonációt állítani, vagy ők ennyire bíznak a gyártástechnológiában?)."

Ez nem bizalom kérdése, ha precízen pontosan gyártanak különösebben nem kell állítani semmit, a nut bereszelésével lehet ellőnni az oktávot, de az úgyis kopik, tehát időnként cserére szorul.

[ Szerkesztve ]

(#21607) brickm válasza alvarezlopez (#21602) üzenetére


brickm
őstag

Hát.helytől függ...nem biztos,hogy ingyen beleteszik. Próbálj rá azért, kérdezd meg,hátha.

(#21617) brickm válasza Moleman (#21611) üzenetére


brickm
őstag

Nem baj, ha féloldalas a híd. A húrtartónál javarészt csak esztétika, hogy teljesen lent legyen a testen, vagy fentebb, kinek hogy tetszik. Aránylag ritka, hogy annyira feszíti a húrt a hangszer, hogy fentebb kelljen emelni, mert különben megtöri húrt a hídbaba.Bár volt már rá példa.
A hídnál nem árt ha a magasak lentebb, a mélyek fentebb vannak emelve, hiszen az első két vastag húr jobban kileng, mint az utolsó kettő, így azok hamarabb bele tudnak érni a bundokba, mivel a nyakprofil szimmetrikus(-ra törekszik)

"nagyon meg tudnak fogni a drága hangszerek, nem státusszimbólum mivoltuk miatt, hanem mert érződik, hogy egy más világ"

Jaja, és most képzeld el, egy 8500 dolláros hangszer hogy meg tud fogni. :)

[ Szerkesztve ]

(#21624) brickm válasza Moleman (#21619) üzenetére


brickm
őstag

Biztos, hogy nikkel? Nem csak krómozott?
Se zoknit se gatyát nem teszek rá (az enyém alapból lyukas) és mégsincs rajta karc.

[ Szerkesztve ]

(#21628) brickm válasza guitarguy (#21626) üzenetére


brickm
őstag

Számodra mindegy,hogy valami nikkel,vagy krómozott..."rosdásvasdarab"?
Egyáltalán nem mindegy, ha az lenne nem jelölné meg a kereskedő,hogy nikkel az anyag,vagy csak krómozott.

Egyébként meg ahogy Nesa mondta...megfelelő szerszám nélkül érdemi igényes munkavégzést nehéz végezni..pláne egy precíz hangszeren.

[ Szerkesztve ]

(#21673) brickm válasza Real Ghoost (#21671) üzenetére


brickm
őstag

Viszont később nagyon savallhatja hogy nincsenek benne azok a plusz ki-és bemenetek amik a másikban is. Szerintem annyival nem drágább, hogy a GX-et vegye. És később tényleg hiányolni fogja valószínűleg minimum a füles kimenetet.

(#21708) brickm válasza Skrilla (#21707) üzenetére


brickm
őstag

A marshall és az orange is ugyan azt az alkatrészkészletet használja, mint pl a behringer az alsó kategóriás eszközeiben. Itt érvényes a nevet fizeted meg felkiáltás.

Pl TDA2030-as IC-k, amiket előszeretettel alkalmaznak a 10-15W-os kombókban. Ugyan úgy a powerstate, a behringer, a marshall a fender....mind-mind.
Még azt sem lehet elmondani, hogy a többi alkatrész gyártója legalább válogatott. Ugyan azt a szr kínai elektrolit kondit teszik ezekbe is, mint a többibe. potik szintén, ne várj CTS-t meg eredeti alphát a marshalltól se.
Egyedül a hangszóróknál lehet észlelni némi minőségbeli pluszt. Mégpedig a marsshall celestion szórókat alkalmaz leggyakrabban. De ez sem törvényszerű, a behringer is gyárt kinyírhatatlan 15wattos 8"-os papírmembránost, én pl szeretem a hangját(van is itthon egy, használom is a lakásban)

Külön érdekesség, hogy a marshall megengedte magának egy időszakban, hogy költséghatékonyság képpen olcsó kínai kondikat, meg gagyi kimenő és táptrafókat alkalmazott a felsőkategóriás reissue erősítőinél is. Ez akkor volt kb amikor a forrszemes tökés offboard meg handwiring-től váltottak a PCB-s termelésre.
Ekkor terjedt el az a tévhit, hogy a PCB-s gitár erősítő szrabbul szól, mint elődje, amit kézzel huzaloztak, meg panel nélkül szereltek.
Sokan ma is állítják ezt a marhaságot.
közbe meg az alkatrészkészlet változott meg.

(#21709) brickm válasza brickm (#21708) üzenetére


brickm
őstag

Erre a VHT reagált is a saját panelén:
[link]

(#21739) brickm válasza oAcido (#21734) üzenetére


brickm
őstag

Mindenképp bronz húrt vegyél én speciel nagyon szeretem a hangját.

(#21749) brickm válasza Moleman (#21748) üzenetére


brickm
őstag

"de ezen a szinten valószínűleg régen túlléptek már a mai belépő szintű procik is."

Ne gondold...
A legtöbb dual core,meg intel atom proci megfő már az asio4all ZL-től is, ha még VST-t meg realtime monitorozást is akarsz neki adni leépítheted a windowsról a GUI-t is.

Nesa:
Sb audigy goldom volt azzal tudtam gitározni. Szerintem ezzel is fogsz tudni szépen.

(#21780) brickm válasza Töki bácsi (#21774) üzenetére


brickm
őstag

ne a szomszédokra alapozd a hangtechnikád. nyilván ne 200wattos rectifiert vegyél, de egy 10wattos kiskombót nehogy ne használhass. én pl simán beüzemelem itthon az 50wattos 6l6-ost is, azt akinek nem tetszik azt lekúrom az erkélyről.
én is kénytelen vagyok hallgatni szerda\péntek\szombat este a "bulizó" részegen őrjöngő, dübörgő ordibáló disznó társaságot....akkor nehogy már én meg ne zenélhessek.

(#21782) brickm válasza Töki bácsi (#21781) üzenetére


brickm
őstag

Különben meg ez pont olyan, hogy ha hívsz egy klímaszerelőt, akivel felszereltetsz 2 split klímát, az fog neked fúrni minimum 2db 50x50-es lyukat a falba, Jó esetben tégla falba így kb 3\4 órán át fog zengeni tőle MINDEN a környező lépcsőházakban is,..,..rosszabb esetben ha vasbeton a falad simán lehet lyukanként 1 óra a fúrás.
Akinek nem tetszik a gitározás az hallgasson lyukfúrást. és akkor nem is beszéltem még mondjuk egy lakásfelújításról.
Aki beszól azért mert egy kis 10wattos kombóval gitározol az elmehet a qrva tudja hovájába. Szerintem.

(#21790) brickm válasza nap (#21789) üzenetére


brickm
őstag

Ne haragudj, de szerintem te nem fúrtál még vastebonba 50-es lyukat....meg szerintem koronás fúróval se fúrtál még.
De ha kifúrod percek alatt megcsókolom a makkantyúdat. szerszám ide,vagy oda...

Azon túl a szerszámom egy 11321EVS SDS-max, illetve egy makita, amiről már lekopott a szériál, így azt nem tudom megmondani pontosan melyik típus, de legalább akkora, mint az előbb említett...

(#21808) brickm válasza Eastman (#21802) üzenetére


brickm
őstag

A hilti jobban viszi? Mert akkor komolyan elgondolkodok a bosch meg a mnakita cseréjén...már a szívgörcs környékez ha a vaskarónál leracsniz állandóan. Szinte könyörgök, hogy inkább törje le a vállam, csak forogjon...de nem :D

(#21824) brickm válasza UnConnecteD (#21818) üzenetére


brickm
őstag

Milyen hangszedők vannak az LP-dben? Nincsenek nagyon leengedve?
A 7,5-8-9 k_ohm-os humbuckerek nem fognak olyan húde állat metált hangot adni, esetleg ha teszel bele kerámia mágnes rudat.

(#21833) brickm válasza BluEyes (#21832) üzenetére


brickm
őstag

Ha kimoccab a cső általában zajos lesz a rendszer.illetve nem is szól.
Engem is az érdekel hogy uj,avagy használt a gép, gyanítom használt, ezesetben lehet kisebb AU-val rendelkező triódák kerültek az előfokba.
Ajánlanám megvizslatni a csöveken a feliratot és egyeztetni a gyári készlette....
Ez a vége az ebay-es "Orosz katonai cső-jobb mint az eredeti" beruházásoknak.

A 3 ecc83-valamelyikére gyanakszom.

[ Szerkesztve ]

(#21834) brickm válasza brickm (#21833) üzenetére


brickm
őstag

Illetve 12ax7-re mert egyik termékleirás ezzel emliti,a másik meg ecc-vel.

(#21836) brickm válasza Real Ghoost (#21835) üzenetére


brickm
őstag

Már ne is haragudj, de az ECC meg a 12ax közel sem ugyan az a cső...pláne nem jelenti ugyan azt...
Az egyik német gyártmány, a másik meg amerikai. A paramétereik részben egyeznek, de nem teljesen egyformák. Azon túl más a hangszinük is.
Az amerikai csöveknek mint pl az EH-12ax7-nek telt meleg a hangja, addig az ecc-nek kemény éles közepei vannak, míg az orosz megfelelőjének(ami viszont 6voltos fűtéssel rendelkezik) csilingelős magasai, rengeteg felharmónikussal.

[link]
Ha van egy jó fülesed, vagy hangszóród, hallhatod, melyik mennyivel érzékenyebb bizonyos frekvencia tartományokra, míg másokat esetleg elnyom...

[ Szerkesztve ]

(#21840) brickm válasza Humbucker (#21839) üzenetére


brickm
őstag

Pedig jó, nekem is mindig nyakamban van...anélkül neg se találnám a lakásban :-D

(#21861) brickm válasza Humbucker (#21853) üzenetére


brickm
őstag

Drop D-re majdnem minden menzúra jó. Csak megfelelő húrvastagság kell hozzá.
Ahogy az Eb-hez is.
A drop c, meg B azért már más. oda nem árt a hossz... de a húrvastagság is kell...nekem a 700mm-es menzúrán 9-es húrral dropB-n elég lazák a húrok.

(#21862) brickm válasza UnConnecteD (#21858) üzenetére


brickm
őstag

14-17 kOhm-os-at, AWG 44-es tekeréssel, alnico 2 vagy kerámia mágnessel. :D
Azzal biztos nem lősz mellé.
Lefotóznád minden irányból a gibson hangszedőd?
Van fedele? vagy nyitott?

[ Szerkesztve ]

(#21863) brickm válasza bigrob (#21852) üzenetére


brickm
őstag

Szia.
Nekem az MXR féle noise gate család jött be a legjobban. Pofon egyszerű a használata, és ahogy tapasztaltam nem vágja meg annyira a magasakat.
A boss nálam eléggé beleállt, ezért cseréltem le. Ha nem fontosak a tiszta széles magasak akkor a boss is jó, használtan 13ért is láttam már.
AZ ilyen ibanezes sm7-be épített "triggerlevel allcut" féleségeket kerüld szerintem, nagyon csúnya ha nincs átmenet meg lecsengés.

(#21874) brickm válasza UnConnecteD (#21873) üzenetére


brickm
őstag

Amennyire a képekről meg lehet állapítani, eredetinek tűnnek.
A gibsonra jellemző, hogy a 2 bobbint egybe letekeri textilszalaggal.
Remake-eknél sokszor bobbinonkénti külön tekerés látható.
A baseplate nikkel-silvernek tűnik színe alapján...

Küldök privátban egy hangmintát nálam hogy szól

(#21877) brickm válasza JustinBarnes (#21876) üzenetére


brickm
őstag

A gyári felületkezelés mindenfele más.
A fender gitároknál vannak lakkozott fogólapok, és natúrak is. Vannak olajjal zömített fogólapok(én ezeket preferálom javarészt meg a méhviaszos bevonatozást.)

Alapveten felbundozott állapotban nem nagyon fogod szépre megcsinálni, mert a bund akadályoz abban, hogy a bundtöveknél is fel tudd csiszolni felületet..

Én ajánlanám első körben a citlingelést, majd az üvegpapíros szálirányú "csiszolást" (3-400-as papírral polírozást), majd paraffinolajjal tömíteném. Az olaj a felületről pár óra alatt elpárolog(felszívódik jórészt) a felületed natúr sima fa lesz.
Ha szeretnéd még kenhetsz rá vékony réteg méhviaszos lakkot.

(#21884) brickm válasza Retekegér (#21881) üzenetére


brickm
őstag

Műanyagból csináltam, de azt pikkpakk megeszi a húr. Pedig olyan műanyagból csináltam, amit a műanyag nyílászárósok használnak...jó rugalmas anyag, de nem bírta. Végül maradt a rézcső.

(#21885) brickm válasza Humbucker (#21882) üzenetére


brickm
őstag

Azt a nyomorult RoHs feliratot tehették volna a hátsó takaróra öntapadós matrcia formájában. így elég dágványul néz ki rajta...
Ezzel az erővel az áthúzott kuka motívumot is oda festhették volna már.

szerk.:
Megnéztem megint a képet...a kuka is ott van :D:D nocomment.

[ Szerkesztve ]

(#21887) brickm válasza Moleman (#21878) üzenetére


brickm
őstag

Olyasmivel találkoztatok már,hogy win10 alatt az Asio4all idönként pirosra vált és megáll a hang?
Ha felveszem a samplét 300-ra ki és bemenetre ia,akkor is csinálja. Míg win7em volt nem csinálta,pedig akkor le volt véve minden teljesen zl-re.

Szerk:kb 10mp-enként lesz 1-2mpre piros a task ikonja az óránál- a feladatkezelö sherint nincs semmi rendellenesség benne...

[ Szerkesztve ]

(#21894) brickm válasza NeoPampalini (#21893) üzenetére


brickm
őstag

Az a vasalózsinór előfordulhat, hogy egy marha drága kábel :D Szintén ez a kategória a telefonkábel kinzetű csavart rugókábelek.
Jó drágák amúgy.
Én személy szerint szeretem a szövet bevonatos vasalózsinórt. flinges. Csak ha rálépnek sáros lesz...

Klotz-ból van 10éves kábelem (2 3méteres darab) még a jack-eket se kelett újraforrasztani rajtuk, bár az egyiknek most pont az fog következni, mert ha be van dugva és megnyomom akkor reccsen... hát na. 10év az 10év.

Humbucker:
Ne haragudj, hogy nem tudtam érdemi dolgot hozzászólni...azaz ne haragudj, hogy számomra ez a "veszélyes hulladék vagyok és még reklámozom is" felfestés eléggé lelombozó.
Hallani Cortokról jókat(nagyon jókat, ár\érték arányról), egyszer majdnem vettem is egyet.
De számomra fejlövés egy ilyen felfestés. Mintha a fender is felírná a fej hátuljára, hogy ne dobj kukába, mert amúgy meghalnak a hódok, meg a mosómedvék tőlem...nem túl elegáns megoldás.
Oké, hogy büszkék az ólommentes gyártástechnológiának, bár amennyi ólom\ólommentes anyag szükséges egy gitár elkészítésénél, az gyakorlatilag kimerül a forrsztóón meg a potméterek és kapcsolók anyagában....ami nem túl sok....de oké, legyenek rá büszkék. De ezt reklámozhatják a weboldalon, egy prospektusban....egy öntapadós leszedhető matricában(ahogy a fender is teszi pl a nyakrögzítő csavarok fémelmezén)...nade felfesteni a fejre....na mindegy.

Eastman:
Na ebbe már bele se megyek... :D
50-ért megkapja az ember a faanyagot, meg a hardverek egy részét. (és az se világmárka, csak jó schaller..ami mondjuk már tényleg nem csak kutyát dobálni jó..hanem zenélni is.)
Pláne hogy 2 tisztességes humbucker 40-50ezer újonnan...

(#21895) brickm válasza Moleman (#21888) üzenetére


brickm
őstag

Digitech gsp1101.
Jó hogy mondod a 3.0 drivert, nekem csak 3.0 aljzazom van. Lehet a win7 más deivert használt,ezért működött jól. Holnap visszaghost-olom a win7et,leveszem a drivert majd vissza a win10. Hátha.
Meg kipróbálom asio4all nélkül, a digi sajátjával..hátha jó..bár mindig is az asio4-t használtam mindenhez.

[ Szerkesztve ]

(#21901) brickm válasza bigrob (#21899) üzenetére


brickm
őstag

Szia! Nekem a smart gate jött be a légjobban, de amúgy mindegyik jó, én kifejezetten mxr-t szoktam ajánlani mindenkinek.
[link]

(#21921) brickm válasza Humbucker (#21918) üzenetére


brickm
őstag

Nemigazán...hacsak nem nyúlik a nyaka..de akkor az egy elég sz.r anyagból lett mékingelve.

(#21924) brickm válasza Humbucker (#21923) üzenetére


brickm
őstag

(#21929) brickm válasza bigrob (#21928) üzenetére


brickm
őstag

SZerintem az ő gitárjaikat is behangolnád... :D
[link]

(#21936) brickm


brickm
őstag

Sziasztok!
Érdemes lehet végignézni ezt a factory tour videót is:
[link]
Vagy 6 részes. A végeredmény magáért beszél.

(#21939) brickm válasza Eastman (#21938) üzenetére


brickm
őstag

Mondjuk számomra kb a harmadik legszebb dolog egy LP-n az eredeti hajóorr nyakillesztés.
Így nálam ez a fjúcsör bukós dolog.

(#21951) brickm válasza BluEyes (#21946) üzenetére


brickm
őstag

Jó,hogy mondod. Épp van nálam egy ac30,meg kéne zúgatni,mit tud...

Kíváncsi vagyok erre az analóg modellezésre ia...mit fog tudni. A behringernek is vannak ilyen analóg modellezői amúgy.

(#21956) brickm válasza Plazmacucci (#21952) üzenetére


brickm
őstag

Nem tudom milyen boss-od van, de boss gt8-al én is tapasztaltam ilyet, de a dighitech se annyira élethű, mint az igazi erősítőfej+láda kombináció...
Ez már csak ilyen.
Akárhogyis hangoztatja sok ember, hogy márpedig a multieffektek vannak olyan jók, sőt jobbak, mint a kispedálok....hát nem.

Viszont tény, hogy egy aréna koncertre bőven jó a kompresszált jel is, ami a multiból jön, mert úgyis olyan hangos lesz, hogy kutyát nem érdekel a dinamika.

A vágás majdnem minden multinál megvan, a bypass mód pedig nem valós bypass mód, ahogy a boss analóg pedáljainál sincs valódi bypass mód.
A multi legelső fokozata egy bufferelő (általában FET-es )fokozat, ami impedancia csatolásra van alkalmazva, gyakorlatilag az erősítése általában 1:1-hez.
Viszont bypass módban is átmegy ezen a fokozaton a jeled.
[link]
Ez a boss od kapcoslási rajza, ha megnézed a két FET úgy van bekötve, hogy a legelső és a legutolsó fokozat folyamatosan aktív, azon mindig átmegy a gitárod...ezért van, hogy elem nélkül nem megy át rajta semmi, akkor se ha kikapcsolt módban van...

(#21964) brickm válasza atomeec (#21961) üzenetére


brickm
őstag

a HD500-ast nagyon dicsérik én is gondolkodtam rajta múltkor, volt egy jó áron eladó.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.