Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29824) brickm válasza Humbucker (#29812) üzenetére


brickm
őstag

dobozhangja van.

(#29828) brickm válasza Citroware (#29827) üzenetére


brickm
őstag

Sok kérdés és magyarázat felmerült már ezzel kapcsolatban ebben a topikban. De ha "komolyan" akarsz gitározgatni és nem szenvedni a PC-vel, akkor vegyél egy használt multit amire lehet fülest\auxot dugni.

pl
pl2
pl3
pl4 ez pl kifejezetten jo

Ha gépre akarod dugni kelleni fog egy low latency kártya vagy driver, meg 'vas', hogy lekezelje CPU idővel a kártya hiányosságát. Kelleni fog egy VST host controller, vagy egy DAw meg persze a VST effektek.Kell még ezután egy cabinet IR, hogy ne csak nyers sercegésed legyen. Van sok ingyenes, meg sok fizetős. Vannak natív vst cuccok, pl guitar rig, amplitube, line 6 helix...stb stb.
Én multit vennék.

[ Szerkesztve ]

(#29836) brickm válasza Alexios (#29829) üzenetére


brickm
őstag

Ok, de egy interfész meg egy szoftver mindjárt többe kerül mint egy multi, arra hogy 6féle hangzást kikeverjen otthonra (feltételezve, hogy nem akar lopni interfészt is meg szoftvert is persze)
i5 2500k-d van, nekem i7 3632QM és néha megbírja zabálni a DAW ha sok sáv zötyög benne. De kipróbálod aztán lesz valami.

[ Szerkesztve ]

(#29837) brickm válasza Citroware (#29831) üzenetére


brickm
őstag

.

[ Szerkesztve ]

(#29996) brickm válasza funk648 (#29994) üzenetére


brickm
őstag

A babát felkell polirozni. Ha az se segit akkor kuka. Hacsak nem a hur a sz r. Kiprobalod egy standard dadarioval vagy ernie-vel ha az is szakad baba.

(#29999) brickm válasza lakospeti (#29998) üzenetére


brickm
őstag

Írsz a gibsonnak a szériaszámmal és visszaküldik amit arrol tudni kell

(#30009) brickm válasza Panzermeyer (#30007) üzenetére


brickm
őstag

A marshallokhoz annyira nem ilik az 1x12-es láda. Tapasztalataim szerint legjobban minimum 4-essel szól.
Ac30-am van. Bár nem ez az uj VR, de amúgy teljesen más a hangja mint a marshallnak.

(#30024) brickm válasza Ragnar_ (#30022) üzenetére


brickm
őstag

Ahhoz képest, hogy összesen két nyomógom van benne elég sok :))

(#30041) brickm válasza funk648 (#30039) üzenetére


brickm
őstag

Fogod otthon leveszed a babát és egy finom csiszolópapírral megcsiszolod. Megvan 300ft-ból. Nem kell egyből agysebészhez menni mert viszket a fejed.Nyilvána a hangszerboltban megmondják, hogy jo sz r a hidad, vegyél rá újat, 13ezer pluszs szerelés. Legalábbis csodálkoznék ha megúsznád 15alatt, hacsak nem ők is megcsiszolják 3ezerért.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#30044) brickm válasza funk648 (#30042) üzenetére


brickm
őstag

Sok híd sorjás alapbol, vagy az lesz ha pl meggyűrődik rajta a krómozás.
Ezért(is) használok csak NIKKEL és soha nem krómozott cuccokat a gitáron.

Ernie ball power slinky 12-es húrjaim 2-3 éveket simán bírnak a gitáron, (bírna többet is, csak takarítani is kell a foglapot ugye) szóval kicsi az esélye, hogy 2 gyári sz rt kifogj.

(#30051) brickm válasza Humbucker (#30050) üzenetére


brickm
őstag

És az elektromos gitárt erősítő nélkül fogod pengetni, hogy ez zavar? Cserélj húrt ha nem szűnik meg a hidad két oldalsó tőkecsavarján tekerj egy fordulatot kifelé. Ha ez sem segit meg kell nézni a nutban nincs e alámaródás. Azaz húrvályú. A kulcsok legvégső esetben zörögnek általában.

(#30052) brickm válasza funk648 (#30045) üzenetére


brickm
őstag

Tipikal olcsó hídbaba. Csiszold meg jolesz egy darabig. Érdemes egy bontott fender vagy jobb squier példányra cserélni később(8_10ezer korul vannak általában) , de annyira nem vészes még. Csak ez is krómozott hoki.

(#30066) brickm válasza funk648 (#30053) üzenetére


brickm
őstag

[link]
De ennyiert kb kapsz bontott squert jo az.

(#30067) brickm válasza Szten Márs (#30062) üzenetére


brickm
őstag

Valószínűleg senki nem fogja szemöldökcsontnak hivni továbbra sem, mivel 3.5x hosszabb szó mint a nut. Ha a menőzés lenne a preferencia a híd is bridge lenne, de nyilván mindenki a rövidebbet használja, pláne ha teljesen alap, bármelyik gitáros által könnyen értelmezhető szavak ezek is.

[ Szerkesztve ]

(#30100) brickm válasza 98bja (#30099) üzenetére


brickm
őstag

.
*csába-
Szóval a pontos tipust nem próbáltam még,de Adario-t használtam sok-sok évig, vagy 10. Mikor elkészült az LP-m akkor vettem először Ernie power slinky-t, azóta nekem csak az kell. Nálam nem rozsdásodik, nem szakad, nem zörög, nincs sz rabb hangja mint mikor feltettem, szóval.Erni+++

[ Szerkesztve ]

(#30103) brickm válasza Kobe (#30101) üzenetére


brickm
őstag

Milyen RG? Ibanez? Abba PAF?

(#30106) brickm válasza funk648 (#30085) üzenetére


brickm
őstag

Az 5ezer forintos full szett szerintem semmivel nem jobb, mint amid most van. Inkább akkor jobb babák drágábban.

(#30112) brickm válasza funk648 (#30110) üzenetére


brickm
őstag

Beállítod a gitáron az alaphangokat, majd húronként megfogod az alaphang egy oktávval fentebb lévő hangját és megnézed mennyivel tér el, ehhez képest a hátsó csavarral útánállítasz megfelelő irányba. Majd ismét az alaphangot pontosítod.
Mint mikor űrben keringő eszközhöz próbálsz a lehető legközelebb kerülni és lassítasz, majd felé haladsz, majd lassítasz...míg oda nem érsz. Gyerekjáték

(#30120) brickm válasza Kobe (#30115) üzenetére


brickm
őstag

A PAF hangszedők (ami ilyen 7-8 kOhm körüli DC res-el rendelkeznek) leginkább testes tömör fákba valók, mivel aránylag kicsi az RMS outputjuk, és elég sok a magasuk. Ha beleteszed egy vékony keméy fába, lesz sok magasad meg egy aránylag hamar elhaló hangod.

Oda iylen 400-450mVos, 12-14kOhm-os szedőt tennék inkább, mint a tone zone szériák és társai.
De persze te tudod. Én a PAF-okat dög nagy LP-kbe éreztem igazán jónak csak.

[ Szerkesztve ]

(#30145) brickm válasza Humbucker (#30142) üzenetére


brickm
őstag

Most nem tudom én értem-e félre, de az a kéréd,s hogy ki lehet-e tekerni egy csavart a gitárból?

(#30147) brickm válasza Humbucker (#30146) üzenetére


brickm
őstag

Hát ez elég öööö...

(#30181) brickm válasza Humbucker (#30178) üzenetére


brickm
őstag

Kopott 2 bund? Mit csináltak azzal a gitárral? A vonat járt rajta?

(#30198) brickm válasza Humbucker (#30193) üzenetére


brickm
őstag

Akkor levzetem, ha van egy hangszer amit rendszeresen mondjuk heti 8-10-20 órában használnak 16évig, nyilván kopik a bundozás. De nem kettő. Hanem mind. Nyilván ez is történt, csak kettő húr bund valamiért sokkal jobban elkopott. Nem tudom egymás mellett vannak-e pont, de pl rossz nyakbeállítás okozhatja, hogy a húr odaverődése jobban koptatja a bundot. Nyilván ezt nem azért érdemes megállapítani és megcisnálni, mert akkor 16év után neked nem az a két bund fog megint elkopni,meg nem is azért, mert annyira drága lenne 16évente bundot csiszoltatni, neadj isten cseréltetni, hanem mert okozhat a rossz nyakbeállítás egyéb zörejeket, kellemetlenségeket. De ezt csak látatlanban tippelem, lehet tényleg fát vágtak rajta.

[ Szerkesztve ]

(#30211) brickm válasza hNp88 (#30209) üzenetére


brickm
őstag

Mi a kérdés?

(#30212) brickm válasza Humbucker (#30204) üzenetére


brickm
őstag

Azért az a kettő, mert ott elég nahy a húrok kilengése. Gondolom a vastag húrok jobban csorognek..

(#30231) brickm válasza Humbucker (#30224) üzenetére


brickm
őstag

Neked meg x+1 embernek a fém kulcs a szép, nekem meg még x+1nek meg a műanyag. Kár ezen rugózni. Ha neked az kell tedd rá.

(#30239) brickm válasza Moleman (#30238) üzenetére


brickm
őstag

Lopott paypal accunttal csinálják, a paypal a bizonyitottan lopott akkunttal utalt penzt visszautalja.

(#30247) brickm válasza Kobe (#30245) üzenetére


brickm
őstag

100% payer safe a PP. Ha bizonyítod, hogy ellopták az accountod, gondolom erre nekik van belső szabályzat mi számít annak. Visszakapod a pénzt amit küldtek róla. Nem találom hol olvastam, de pont pár napja volt róla valahol szó.

Így van, banki utalás. Azt sokal nehezebb kivitelezni. Egy próbát megér kérdezz rá, ha erősködik, hogy PP vagy nem is válaszol akkor nem lettél átvágva, ha meg annyira kell neki megoldja így is... én is elmentem az unikreditbe, mert csak onnan fogadott pénzt a német cég tekercselőhuzalért :W :))

[ Szerkesztve ]

(#30253) brickm válasza tori196 (#30252) üzenetére


brickm
őstag

Fognak ajánlani a többiek közelebbit az tuti, de amúgy a stage-et merem ajánlani, korektek minden tekintetben.

(#30281) brickm válasza Alexios (#30274) üzenetére


brickm
őstag

Ott van a tele meg a strat. Mindkettő single coil, mégis egyértelműen észak és dél a hangjuk. Nyilván a fa miatt...

Ne az aktiv emg-vel példálozzatok, mivel az a magas kimenete miatt fa nélkül is hasonlóan szól, mint fával. Van teszz jutubon, légszerelt paf és társai mennyivel másabbak mintha a gitárban vannak. Plusz vannak paf in strat tesztek. Az is elég egyértelmű mitől olyan a hangja amilyen.

(#30283) brickm válasza Szten Márs (#30282) üzenetére


brickm
őstag

Jellemzőbb a tele kőris. Kőris strattal még nem találkoztam személyesen.

(#30285) brickm válasza Szten Márs (#30284) üzenetére


brickm
őstag

Ezt valószínűleg azért gondolod, mert a kezedbevett gitárok száma 5 és 10 közé tehető.

(#30302) brickm válasza Szten Márs (#30286) üzenetére


brickm
őstag

Nem taglalnám sem a fizikai hátterét, sem a saját meggyőződésemet, csak szimplán logika:
Ha a fa alig szól bele a hangszer hangjába elektromos gitár esetén, és egy szimpla effektezéssel, meg rezgőkörözéssel áthidalható az eltérés, akkor egy 'olcsóbb' gibson studio miért készül drága fából? Miért nem abból , amiből a legtöbb olcsó 40-60ezres LP copy? Miért nem lesz soha egy LP standarból kiszedett PAF-al, vagy burstbuckerrel, vagy probuckerrel az epinek olyan hangja, mint amiből kiszedték? Miért nem lesz egy olcsó strat copynak soha eredeti strat hangja, még azokkal a hangszedőkkel sem?
Kifaragtam idestova 4 teljesen saját hangszert, tudom mitől lesz más a hangja.

Nyilván ha egy retkes szuvas fa és a tömör mahagóni vagy üreges mahagóni között nem lenne eltérés mindenki venne egy harley bentont meg bele 2 SD PAF-ot, vagy valami értelmes hangszedőt, a gibson meg lehúzná a rolót, mert senkinek nem kéne 10000x túlárazott sz rja,.

De én ezt a fajta témát le is zártam, mindenki gondol amit szeretne, aztán vagy úgy van, vagy tökmindegy.

[ Szerkesztve ]

(#30318) brickm válasza Alexios (#30306) üzenetére


brickm
őstag

... Fizika?.... :U

(#30319) brickm válasza cucka (#30317) üzenetére


brickm
őstag

"nem nagy különbség műszakilag. A drága svájci óra meg az olcsó kinai kvarc ugyanúgy mutatja az időt, érted." -én már itt értem miért nem fogod soha megérteni ezt a dolgot.

De akkor pontokban:
A drága precíz óra 10évente téved 10másodpercet, a kínai meg hetente 2-t....Jó esetben ugye. Kinek mennyire fontos a pontosság meg a minőség.

A szakállas csávó nézése közben neked annyira fejlett lett a hallásod, hogy videó alapján "eléggé úgy szólt" megállapítással te átírtad a fizikát és megállapítottad, hogy a faanyag, amin rezeg a húr, aminek a fizikai rezgését elektromos mennyiséggé alakítunk NEM,vagy ALIG befolyásolja...Értem. Végülis miért is nem egy fajta fából csináljuk az összes gitárt, mondjuk fenyőből? Olcsó is, sok is van belőle.

Te ismét egy videó alapján megállapítottad, hogy a karotnpapír úgy szól, mint a fa..... Aha, végülis az is fa volt, csak ledarálták és összeragasztották és sokkal kisebb a keresztmetszete, meg a sűrűsége, műszakilag gondolom ez se sokat oszt szoroz feléd. Én egy videónak nem hiszem el, míg nem én magam hallom bocs.

Nem is fejtegetem tovább, én nem videókat nézek a gitárokról, hanem a kezembe veszem és használom, meg a saját fülemmel hallom. Ajánlom neked is, elég buli. Az meg, hogy kinek fejlettebb a hallása, annak aki egyformának hallja a kartongitárt meg a tömör fát, vagy aki nem....

Ui. a HB-ra hiába teszel GB delux kulcsot meg schaller hidat, meg CTS potit, kutya hangja lesz, bár lehet a jutubon találsz jó videót arról is, sőt.... De mondtam logika, ha a 30ezres gitár kulccsere meg hangszedő csere után úgy szólna, mint az 500ezres nyilván max a perverzek és 'nemtudomhovategyemapénzem' emberek vennék meg az utóbbit.

De mondtam mindenki gondoljon amit akar, megteheti. Befejeztem üdv!

[ Szerkesztve ]

(#30380) brickm válasza Eastman (#30370) üzenetére


brickm
őstag

A gitár fő paramétere hogy ragasztott a nyaka WOT :U

(#30572) brickm válasza V.Stryker (#30571) üzenetére


brickm
őstag

Melyik részét?

(#30574) brickm válasza V.Stryker (#30573) üzenetére


brickm
őstag

Én paraffin olajat használok. Gyorsan párolog nem szokott 2 3 nap után kellemetlen olajos tapintása lenni ha szárazra áttörlom. Ha nem alkoholos oldoszeres a lakk rajta alkohollal is tisztíthatod, de én azután is olajoznám.

A varrógépolajnál nem vagyok benne biztos, higy nem marad hátra semmi és szaga sem lesz..bár varrógépolajam 10plusz éve nincs itthon.

(#30665) brickm válasza kemotox (#30663) üzenetére


brickm
őstag

Dimarzio tone zone dp155. Vagy valami ahhoz hasonló nagyjelű cucc.
A koptatót lombfűrésszell kitudod vágni. Vagy fúrsz a 4 sarokba lyukat(azért nem elég kettő mert az eredeti sinle coil helye ferde, kikell bővíteni, vagy ferde lesz benne a humbucker is ami viszont ha jól emlékszem nem nyerő mert az alsó húrok elhalkulnak...aszem) aztán még pár kis lyuk és kipattintod, kireszeled.

(#30721) brickm válasza eszement24 (#30710) üzenetére


brickm
őstag

Helo. Dobj mar fel egy fotot a fejrol h hohy tetted fel a hurokat. Szerintem rosszul fuzted fel.

(#30722) brickm válasza arnyekxxx (#30716) üzenetére


brickm
őstag

:DD
Az zongora húr.

(#30724) brickm válasza eszement24 (#30723) üzenetére


brickm
őstag

A 3 nejlon húr full trágyán van feltekerve

(#30729) brickm válasza 98bja (#30727) üzenetére


brickm
őstag

Az első három csak csúnya. De alapvetően azt néztem, hogy az utolsó három összevissza van csévélve, nem szorítja a felső menet az alsót, tehát el tud csúszni feszítés hatására. Az első három szorítja az alját az elmegy.

eszement24
Szerintem az.SZerintem. Nézz jutubon videot, hogyan tekerik fel a húrokat. Van tutorial biztos vagyok benne.

[ Szerkesztve ]

(#30758) brickm válasza Matezol91 (#30757) üzenetére


brickm
őstag

Akkor a hídnál van a hiba.

(#30764) brickm válasza Whit3Rav3n (#30759) üzenetére


brickm
őstag

"E húrnál meg 2,5mm már magasnak számit. "

Nálam LP-n 3-3,5mm között ideális a vastag E 11-es húr esetén. Egyáltalán nem magas.
Átlag 2-2,5mm-et állítanék. Én...

(#30765) brickm válasza MATEO6600 (#30761) üzenetére


brickm
őstag

Csinálsz 2 csatornát és panorámába kiadod mindkét csatornára, vagy bekapcsolod a DAW-ban, hogy mono a bemenet.
Vagy sztereo jack csatit teszel a kábel végére és rövidrezárod a 2 melegpontot.

(#30767) brickm válasza Whit3Rav3n (#30766) üzenetére


brickm
őstag

Nyilván mindenkinek más a kényeslmes, csak azért mondtam, hogy ne jelentsük ki kategorikusan, hogy magas a 2mm feletti, mert én hazsnáltam 5mm -en is egy ideig. Az se kényelmetlen, csak más. Perzse vannak kisebb kezű emberek, van aki nyomni se szereti a fogólapot stb stb. Csak lehet neki se lenne kényelmetlen a 2,5mm és még zörögni se zörögne. :)

(#30771) brickm válasza FockeWulf (#30769) üzenetére


brickm
őstag

Így van! plusz egy 5kilóos gitár meg nem könnyű, egy zajos single coillal meg nem egyszerű, egy furcsa alakú kényelmetlen formájú gitárral meg macerás.... stb. Ez egy ilyen bicikli ;]

(#30850) brickm válasza Eastman (#30849) üzenetére


brickm
őstag

566 csaj is megnézte.

(#30859) brickm válasza arnyekxxx (#30858) üzenetére


brickm
őstag

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.