Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53883) brickm válasza X2N (#53606) üzenetére


brickm
őstag

Sidi Fractallal nyomja élőben, Ax8-cal. A mooer backup + próbatermi eszköz, meg talán sztereo kieg.

Amúgy kicsit bekapcsolódva a modellezős témázásotokba, a modellezett hang tökéletesen leképzi a mikrofonnal felvehető hangképet, mind erősítő, mind hangszóró szinten. A félremenést itt abban látom, hogy te a füleddel a szobában elhelyezett erősítő+láda hangját akarod hallani a modellben, amit nyilván nem fogsz, hiszen az nem azt modellezi, hanem a mikrofonnal közvetlen közelről vett hangot. Ezt egyébként kb minden multi tudja már. Volt annó Line6 HD500X-em, Mooer ge300, most Fractalon, Neuralon és Tonexen is tolom egyszerre, pl a fractal JCM800 2204-es modell a tökéletes mása a _BEMIKROFONOZOTT_ Marshall JCM800 2204-es erősítőmnek. Nem tudom megmondani mikor szól a modell és az igazi ha nem vagyok ott.

Egyébként csak tipp, de pl én leginkább az Amplitube 5-ben találtam meg a szobahangzást. AZ fejhallgatóval nagyon közel van hozzá a gyári IR-jeivel.

(#53885) brickm válasza X2N (#53884) üzenetére


brickm
őstag

Első kézből mondom neked, hogy Fractalt használ. Lehet, hogy volt egy időszak, amikor Mooerrel tolta, de jelenleg biztosan Fractallal. (Lehet, hogy van mooer is a rendszeren pl fülmonitorhoz, sztereóhoz stb,)

AX8am meg axeFXIII-asom van most.

[ Szerkesztve ]

(#53887) brickm válasza kutyek (#53886) üzenetére


brickm
őstag

PErsze, meg teljesen felesleges is.
A multi(meg a modellezés) pont arra van, hogy ne kelljen az igazi erősítőt, ládát cipelni helyekre, bemikrofonozgatni, amit nem is lehet kétszer egyformán kb.
Egyébként azt kell mondjam pl az Amplitube tényleg jól összerakta a room feelinget, az igen kényes fülemet nem zavarja. Na azt pl egy fractalban hiába keresed, tudsz csinálni hasonlót reverbekkel, meg ilyen olyan effektezéssel, meg IRrel, de az nem arra van.

X2N:
Győri koncert SIDI backstage, most nem találtam jobb közelit, de
[link]
[link]
[link]
Az ott egy Fractal FC12 -es vezérlő.

(#53925) brickm válasza espista (#53897) üzenetére


brickm
őstag

Az attól függ..
Az '59-es Les Paul, önmagában a Gibsonnál már egy típus. Több altípust magába foglal és több specifikációt is.
Lásd traditional, ami 59-es mintára lett tervezve, illetve van egy cosmó reissue, pont 59 néven, vagy R9 néven. A collector's choice-ban is van több, pl a Greeny.

Ha magára az évjáratra gondolsz, akkor igaz az állítás, olyan gitárt ma újonnan nem lehet venni, ami 64éve volt új.

(#53926) brickm válasza FockeWulf (#53917) üzenetére


brickm
őstag

Fogalmazzunk inkább úgy, ha használt cuccot veszel nem árt érteni is hozzá... Minden termékre igaz.

Én is vásároltam számos használt, nagyon régi eszközt is, semmire se fizettem rá, pláne nem irreálisan sokat, és a legtöbbtől drágábban, vagy akár irreálisan drágábban váltam meg. Van amitől 10x-es szorzóval.

(#53928) brickm válasza X2N (#53920) üzenetére


brickm
őstag

A gibson gitárok jók....

Ami a videón van egyébként szerintem nem eredeti.
Közel 100 Les paul(lévén fanatikusa vagyok A FORMÁNAK) járt már nálam, még egyiken sem volt ilyen esztétikai hiba, hogy hajszál lenne belelakkozva, nemhogy ezen az egy példányon legyen több is. Még a legolcsóbb the paul-on, vagy studion se.
(A videóban ha megnézed a hangszedő keret alját, az is hót sorja..., a hangszedők burkolata meg foltos...)
Amikor a hangja hallatszik egyébként se stock gibson hangja van, sokkal tömörebb, kompresszáltabb zsizsisebb a hangja, mint a sima standardoknak kellene lenni.

Egy gibsonom volt, amire ki merem jelenteni, hogy szar volt, egy 2014-es standard, de már öregebb fejjel nem is vagyok benne biztos, hogy ne lehetett volna megcsinálni, csak lehet pont annyira triviális volt, hogy eszembe se jutott....

[ Szerkesztve ]

(#53929) brickm válasza X2N (#53920) üzenetére


brickm
őstag

De az is lehet, hogy a csávó annyira balszerencsés, hogy még gibsonból is kifog egy romot végtére is más LP-ben is talált már hajat:
[link] Lehet fodrásznak kellett volna mennie.

(#53931) brickm válasza X2N (#53930) üzenetére


brickm
őstag

Nem is kell szellőztetni, túlnyomás alatt kell festeni/lakkozni.


Hidd el az én hangszereim a gibson gyárhoz képest _jóval_ szerényebb körülmények között készült és még ezekben sincs haj.

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

Csinált már sok hülyeséget az a cég, de szerintem ez nagy blődség lenne.

Szép az amp.

(#53934) brickm válasza X2N (#53932) üzenetére


brickm
őstag

Ez pont olyan, hogy miért kell csöves erősítőt építeni? pont jcm800-at, mikor még nekem is van belőle egy mindig. Egyébként ezek mind áttervezett LesPaulok, átmenő nyakas LP elég ritka a piacon, pláne autentikus 59-es vonásokkal, 700mm-es menzúrával meg még nem is találkoztam. Na nekem pont ilyenek vannak. Meg nekem egyébként sem tetszenek azok a modern formák, amiket vázoltál.

[ Szerkesztve ]

(#53948) brickm válasza X2N (#53947) üzenetére


brickm
őstag

Fractalon nem nagyon tudsz olyat kitalálni, amit nem lehet megcsinálni.
Mooer-en is tudsz WET-Dry kimenetet csinálni, vagy leágaztatni különféle helyeken.
Én arra használtam, hogyha pl kellett felvennem üres gitár sávot is, meg hallani/felvenni a modellezettet, vagy ha fizikai erősítő is ment párhuzamosan a modellezett vonal mellett.

A lne6 HD szériát is használtam párhzamosan erősítővel szerintem ott is tudsz ilyet.

EGyébként annó még a Digitech GSP1101-esnél használtam azt, hogy a gitár Y osztóba ment, onnan jött egy sáv felvételre/erősítőbe/effekt láncba, a másik ág meg ment a multiba és jött ki belőle a modellezett. Az is működött sokáig.

[ Szerkesztve ]

(#53950) brickm válasza X2N (#53949) üzenetére


brickm
őstag

2 Erősítőt nem tudsz mooerben azt hiszem. Sima sztereóra gondoltam. 300-as modellem volt. Tud fázist fordítani külön kimeneteken (pl main/aux) Fülmonitor miatt kellett is, meg külön EQ is van minden kimenetére (3 csoportra tudod bontani)

[ Szerkesztve ]

(#53955) brickm válasza X2N (#53951) üzenetére


brickm
őstag

Az a helyzet, hogy igen szűk réteg használ alapból sztereó erősítő szimulációt.Számomra is bőven kielégítő fractalon is, ha két ládám van, ami eltérő. Miért vna szükséged két erősítőre egy harmadik valós mellé?

(#53987) brickm válasza X2N (#53957) üzenetére


brickm
őstag

Szerintem ehhez bőven elég ha megy a jelutad és a modulációs effekteket párhuzamosan pakolod rá, nem sorosan. Végére egy enhancer és pont itt vagy. Az IR cabbal lehet megvadítani, hogy ebben a tartományban szóljon leginkább. Az a helyzet, hogy azokban a régi épített rackekben nem a hang a wow, hanem, hogy valaki összeszedte pont azokat a cuccokat, karbantartja... a hangja reprodukálható kb bármilyen multival.

A fractal USA LEad hangja kb ugyan ez, csak kell rá némi modulációs effekt.

(#53988) brickm válasza brickm (#53987) üzenetére


brickm
őstag

Update:
Van is benne gyárilag néhány preset, ahogy mondtam párhuzamosak a modulátorok:
[link]

(#53990) brickm válasza Ba cy lus (#53989) üzenetére


brickm
őstag

A teljesítmény az teljesítmény, matek, nem cső/nem cső kérdése.

10 W az 10W akkor is tranyóból jön, akkor is ha csőből.
Inkább arra figyelj, hogy az impedanciád a kimenő trafóhoz legyen illesztett az új szóró(kk)val is, mert ha túlterheled kisebb impedanciával, akkor lefüstöl a kimenő.

Ha meg alul terheled moslék hangja lesz

[ Szerkesztve ]

(#53993) brickm válasza X2N (#53991) üzenetére


brickm
őstag

Egy otthoni mixen se fogod kihallani, hogy line6 pod hd, vagy lexicon chorus szól. Élő zenéden meg mégúgyse.

Egy valamire való hangosításon alap, hogy 80-120-180 néha 280Hz alatt 6-8 dB/oktáv meredekséggel vágjuk a gitárt. 8000 de nagyon max 12000Hz felett dettó, még néha szűkebb tartományban.(5-6któl)

Az egészet megfejeli, hogy átmegy egy ládán, ami szintén jól megEQ-zza a hangot.

Előbb mondod meg, hogy milyen hangszedő volt a gitárban, minthogy vintage analóg, vagy digitális effektláncon ment át.

GMajor2-m pont volt évekig az volt az erősítős jelutamban.
Komoly stúdió felvételen hallhatod a nyers anyagon az eltéréseket, durván, de ott meg úgyis van NEVE, SSL, meg egy rakás jó cucc, nem kell neked bajlódni vele.

(#53994) brickm válasza Ba cy lus (#53992) üzenetére


brickm
őstag

Az erősítőnél megvan adva a kimenő impedanciája, hogy hozzá tudd illeszteni a terhelést.
Sok erősítőnél van több is, 6-8-16 Ohm, külön Jack, vagy kapcsolóval.
A 15 Ohm nem fogja túlterhelni, inkább alul.

Teljesítmény tekintetében meg erősítő névleges kimenő teljesítmény x 1,5. amit érdemes tartani, a hangszórók esetében, mert a gitárerősítő nem feltétlen RMS jelszinttel dolgozik, pláne ha megküldöd az elejét overdriveokkal.

[ Szerkesztve ]

(#53997) brickm válasza X2N (#53996) üzenetére


brickm
őstag

Nem az erősítő miatt kell vágni alul, de ez más téma …... nem is ez volt a lényeg, hanem, hogy tökmindegy milyen al és felharnónikusokat termel egy nagyon masszív analóg cucc, le van vágva az egész alul felül. A digitális cucc is pont ugyan úgy le van vágva úgyhogy pont egyforma hangja lesz az analóg meg a digit effektednek is.
Az érzelmi oldala más kérdés, én is elraknám a szekrénybe, de amiatt kiadni 4-5-6M forintot, hogy ilyen ‘80s gitárhangod legyen, felesleges. Ezt 100k alatt megcsinálja a multi és nem mondod meg, hogy multi.

(#54008) brickm válasza consono (#54006) üzenetére


brickm
őstag

Fenntartásokkal kell kezelni a tesztjeit, bár a linkeltet nem néztem még végig, de van egy videója, ahol a levegőbe kifeszített húrok, pont ugyan olyan hangon szólnak, mint a gitárba rakott hangszedővel..... kvázi nem befolyásolja lényegesen a test anyaga, milyensége az elektromos gitár hangját.....

Csak azt az apró részletet felejtette el, hogy nem minden hangszedővel/testtel igaz a teszt.
Én még nem láttam tömör testű gitárt üreges testű jazzgitár hanggal, pedig a gibson a korai modelleket pont ugyan azzal a PAF-fal szerelte......

(#56522) brickm válasza Ctrl+Alt~Del (#56519) üzenetére


brickm
őstag

No offense, de nem biztos, hogy tanácsos pont polírozásba belemenni, ha még azt sem tudod, honnan kell hozzá szerszámot venni.
Egyébként attól is függ milyen anyagú a bundod, milyen állapotban van, az esetek jelentős részében, ha a usernek feltűnik, hogy kéne kezdeni valamit a bunddal, akkor azt már rég síkolni is kellene meg profilozni.

(#56523) brickm válasza Moleman (#56513) üzenetére


brickm
őstag

Elég hibás életfelfogás, kis lépésre van attól, hogy testi fölényt igénybe véve "elkérd" a gyengébbektől a fizikai eszközt is, mert hát minek fizess érte, ha más odaadja ingyen....

[ Szerkesztve ]

(#56529) brickm válasza benedekco (#56527) üzenetére


brickm
őstag

Nem, nem szoktam tollat lopni, ha az irodában nyomtatok meg a saját nyomtatómmal nyomtatok, a saját tintámmal, mert enyém a cégem. Mivel szellemi termékeket fejlesztő-kutató cégem van, igen érzékenyen érint a téma. A lopás az lopás, tökmindegy mekkora volumenű, és tökmindegy, hogy nem kézzel megfogható. Aki ezen vitatkozik, az vagy szintén tolvaj, vagy idióta. Ezt kár tovább ragozni.

(#56531) brickm válasza rustysaw (#56530) üzenetére


brickm
őstag

A kiválasztott multieffekt user manuáljában benne van, hogy lehet-e ilyen bekötésben alkalmazni és ha igen, pontosan hogyan.

(#56534) brickm válasza Ctrl+Alt~Del (#56533) üzenetére


brickm
őstag

Értem, ezesetben ha kimaszkolod a bundközöket és mosogatószivacs dörzsi részével alaposan átdörzsölöd, az tökéletesen felfényesíti.
azt nem találod elégnek, akkor 300-as 600-as üvegpapír. Kapható szinte minden barkácsboltban.

van multicsiszolód pl, ahhoz szoktak adni/lehet kapni polírozó korongot is, szidollal, vagy ahhoz hasonló szemcsés anyaggal párosítva tökéletesen lehet vele még kisebb karcokat is eltávolítani.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.