Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23336) brickm válasza #20655360 (#23331) üzenetére


brickm
őstag

Én se szeretem, ezért maradtam a sellakk -nál a szokványos helyett.

(#23374) brickm


brickm
őstag

Ha már bitang hangról témázunk..:
[link]
Na ez leszabja a tökötök :D:D

(#23384) brickm válasza bigrob (#23380) üzenetére


brickm
őstag

Chorust meg reverbet szoktak serialba kötni az előfok elé. De csínnyán kell vele bánni, mert tud zavargásokat okozni. Speciel a vintage humbuckerekkel amiknek elég teltek a mélyei meg a közepei f sza kis hollow body soundot lehet csinálni így. Én is alkalmazom ezt.

[ Szerkesztve ]

(#23410) brickm válasza BluEyes (#23403) üzenetére


brickm
őstag

a szoftvertől nem lesz f sza gitárhangja, ahhoz kell alá az anyag is, preset ide, vagy oda.
Ha menne nélküle mindenki 50ezres fadarabokon játszana meg gitár riggel.

(#23417) brickm válasza Moleman (#23413) üzenetére


brickm
őstag

valami bluesosat mutass az LP-vel, kiváncsi vagyok.

(#23419) brickm


brickm
őstag

jh közbe ez van, akit érdekel.
[link]
[link]
[link]
[link]

3réteg politura van rá fellabdázva, felpolírozom, majd megy rá fujva még vagy 6-8réteg.
A fények kicsit csalókák, barnának néz ki a top, de nem az, legszélén fekete tigrisminta, befelé vörösödik, majd narancssárgásodik a top pedig erős méz színű (lesz mire megkapja az összes réteget.)

(#23429) brickm


brickm
őstag

Kösz mindenkinek, igyekeztem... remélhetőleg nem lesz f stos a hangja. :D

más:
Végig azt vártam hogy a történelem megismételje önmagát és lehulljon a vörös csillag, de gondolom az a vágatlan rendezőiben felejtették. Kár...1:10

(#23421) Moleman
Zsír, adja, majd valamelyik nap fellököm én is az amplitube-ot, meg hazahozom a nagy digiteket azt csinálok egy összehasonlítást 2egyforma berendezésű presetből.

[ Szerkesztve ]

(#23436) brickm válasza Eastman (#23435) üzenetére


brickm
őstag

juuj :D de legalább tuti nem okoz gerincsérvet :D

(#23462) brickm válasza Plazmacucci (#23461) üzenetére


brickm
őstag

A vonalkimenetre tesz hangszóró szimulációt (kompenzációnak hívja a legtöbb multi) az usb-re nem teszi rá gondolatom szerint.
Nézegesd meg a menüket, hátha van mód bekapcsolni oda is, ha nincs esetleg megpróbálni, hogy asio-n keresztül a vonalkimeneted nem késik-e és azzal felvenni, vagy tenni a felvételre egy cabinet simulation-t, esetleg azt rögzíteni és vissza is küldeni monitorba.
De szerintem rá lehet tenni az usb kimenetre is a gyárit, legtöbbször a kis multiknál az szokott lenni, hogy usb-ről nem lehet levenni, csak a vonalról.

(#23465) brickm válasza Moleman (#23464) üzenetére


brickm
őstag

Ha felvesz, gondolom akár több sávot is felvenne, amit persze visszamonitorozna,m ezesetben nem működik a dolog késéssel.

[ Szerkesztve ]

(#23472) brickm válasza edomaci (#23469) üzenetére


brickm
őstag

A hangszedő körüli szigetelés a tekercselést szolgálja védeni. Csak a potted hangszedőknél jellemző, hogy elengedi a ragacs őket. mert ugye a waxra nem tapad hosszútávon. Szerintem húrozás alkalmával érdemes kivenni, leszedni róla a régit és tenni rá újat, mert így csúnya is, meg a beeső csavar, vagy mellészúrt csavarhúzó könnyen sértheti a tekercselést.

(#23490) brickm válasza _t0Mi_ (#23473) üzenetére


brickm
őstag

minden gitárt be kell állítani vétel után, az újat pláne.

(#23494) brickm válasza haxiboy (#23493) üzenetére


brickm
őstag

Szerintem nem is vállalja húrozás nélkül egyik se, mert húr nélkül nem tudja kipróbálni, plusz vannak gitárok, amiket direk húrhoz kell állítani. Vastagsága és feszítő ereje miatt. Javarészt a csavarozott nyakak szeretnek megmoccanni, mivel a csavarok azért tudnak némileg nyujtani a fán bizonyos szintig. Olcsóbb stratokra\superstratokra jellemző, hogy a nyak alatti testrész nincs felületkezelve semmivel, ott nedvességet tudja kiegyenlítgetni a test, ezáltal a síkja is tud változni, ami mondjuk ott szemmel nem látszik, mert lehet csak egy 10-ed mm a változás, de ha hozzáveszed a nyak hosszát, annak a hossznak a végére már egy tized mm-es változás is kihat. Változik a nyak beesési szüge, amit ugye kompenzálsz a nyakpálcával. Illetve ugye a nut kopik, amit vagy vastagabb húrral kompenzálsz, vagy cseréled.

Nem tudok konkrét helyet és árat, itt olvastam asszem, hogy pesten 8-10e körül van egy ilyen procedúra, de gondolom állapottól is függ, mert ha minden bundot síkolni kell, az nyilván drágább, mint ha csak az oktávot kell beállítani meg megdörgölni minden bundot finomcsiszolóval egy-egy húzással.

(#23496) brickm válasza haxiboy (#23495) üzenetére


brickm
őstag

Kell is. Ez olyan mint az autón a kötelező szerviz. Uj autóra is kell majd olajcsere, szűrőcsere, ami komolyabb gépnél 40-60e is lehet, vagy amerikai járgánynál 100 :D

Használt gitárnál is érdemes elgondolkodni rajta, hiába állíttatta be frissen az előző tulaj, lehet neki nem úgy volt kényelmes, ahogy neked lesz.

(#23499) brickm válasza haxiboy (#23498) üzenetére


brickm
őstag

Ez azzal alakul ki,hogy egyre több gitárt használsz. Nekem volt széles fogólapom, nagy c profillal. Sokáig ezután a véknyak jöttek be inkább. Framus és társai féle keskeny kis c nyakprofil illetve az alacsony húrállás. Sík húrfekvéssel.
Ehhez képest már évek óta nem szeretek a keskeny kis c nyakakat se az alacsony húrokat. Jelenleg a testes 59es LP CD profil a szerelmem, 3,5mm-es oktávmagassággal és persze mostmár rádiuszíves húrfekvéssel. Kifejezetten zavar már a sík fektetés.

(#23522) brickm


brickm
őstag

NA feltettem az asszony 100ezres samsung laposára a podfarm2-t, asio4-all kis digitech. Semmi gyári driver vagy akármi. 2perc se volt beállítani a cuccot, nulla latency stb, ahogy kell.
Na mondom betöltök valami fasza 70's rock vagy jcm800 presetet azt mehet a kelemen kabátban...
hát...
azt leszámítva hogy a laptop tápja olyan zajt visz a rendszerbe, amit a gyári gate ki se bír vágni,csak ha hasznos jelet is pusztítja, elég gyengék ezek a presetek.
A vintage kimenetű hangszedőim is túlvezérlik max hangerőn. Ha meg elkezdem limitálni csökken a dinamika is. Végülis vagy 3\4-ed órát elbohóckodtam vele, értelmes soundot nem sikerült vele csinálni, míg a kis multival amit használtan 25-30 körül meg lehet vásárolni ez a folyamat kb 5percbe telik aztán mehet a reszelés.

[ Szerkesztve ]

(#23577) brickm válasza kazuma921 (#23576) üzenetére


brickm
őstag

Ha nincs földelés, akkor nincs földelés, erre nincs orvosság.
1:1-es balanced driverek léteznek, amik a di box olcsóbb változatai, természetesen ezek nem tartalmaznak transzformátort.
Illetve DIboxok.

(#23593) brickm


brickm
őstag

Volt gitáros, nincs gitáros...:D

Érdemes kb 4.perctől nézni...valami borzalom lehetett a keverés, mert elég mérges fejeket vág...a dobos is integet... :D

(#23594) brickm válasza #20655360 (#23590) üzenetére


brickm
őstag

az enyémek egy-két kivétellel 5kg felett vannak.
Az állítás meg csak részben igaz, egy faroslemez lapba hiába teszel jó hangszedőt, nem fogod győzni kompresszálni.
Most jöhet a lapátgitár metál hang miegymás, de jelzem, kompresszált hangot fogsz ott is hallani, azzal sose fogsz mélyenbúgó éneklő dallamot játszani.

(#23601) brickm


brickm
őstag

durva, hogy ebből meg lehet élni
[link]

Fényévekkel elmarad ettől a produkciótól, amiben egyébként brutál szép a basszusgitáros dallamjátéka végig az egész szám alatt..nem túl tolakodó, szépen kiemelt, nagyon jó hang.

[ Szerkesztve ]

(#23704) brickm válasza #20655360 (#23701) üzenetére


brickm
őstag

ja, hát őt pontosan készítik el, így nem kell állítgatni. Amúgy jazz\blues gitár, nincs szükség a tűpontosságra, de kinézem belőlük, hogy ha a gyári ajánlást használod húrból, akkor pontos lesz.

Amúgy a nuttal lehet korrigálni, ha nagy gáz lenne, de alapvetően az akusztikus gitárok módszerét követi, ha megnézed a húrlábat.

(#23743) brickm


brickm
őstag

na tudod mikor veszek drága gitárt megint..
[link]
[link]
fakje:D

[ Szerkesztve ]

(#23753) brickm


brickm
őstag

Sziasztok!
Ismerős szeretne venni epi hangszedőket, LP special-ből bontottakat nézett ki GS-en.
Személyes tapasztalatotok mi róluk?
Vagy keressek inkább neki SD paf-ot?

(#23758) brickm


brickm
őstag

Megint rámjött a stratos csörömpölhetnék. Viszont mert a stratom elkelt, csinálhatok másikat. Ez is matt elejű lesz és valami vöröses mahagóni pácos koptatót gondolok rá. Vagy bilikéket, még nem tudom..ja nem az a következő strat színe lesz.. :D
[link]
Most hogy itt olvasom, úgy látom a hss elrendezést preferáljátok, kipróbálom. Csináltam SHS -t az nem volt rossz épp, de nekem annyira nem jött át. Kíváncsi vagyok a HSS felezhető 17kOhmos humbuckerrel mit fog hozni.

[ Szerkesztve ]

(#23760) brickm válasza Moleman (#23759) üzenetére


brickm
őstag

A kupakot le lehet venni, ebayen kb 300ft egy fehér kupak. Én is vettem, mikor kellett a mérete, a koptatóméretezéshez.

Teszek a 2 hangszínpoti közé egy kapcsolót a H felezéshez, az lesz a legjobb, mondjuk épp egy DimTZ humbim van fölösbe, azt fogom beletenni, az elég metálos. Mindegy legfeljebb csak a nyakit fogom használni azt tsá :D
burns trisonic nyakim van, az a baj nincs meg a többi. Középre egy kerámia testmágneses 7.5kOhm-os van most "készleten" (ezt találtam a fiókban hirtelen, csak kell neki csinálni egy epoxi fület, mert letört az eredeti.) Plusz kimaradt a DimTZ150-es, jóleszazoda.

(#23762) brickm válasza Moleman (#23761) üzenetére


brickm
őstag

Ja pardon. Ezeken nem lehet. Az alul látható pcb-n van az egész tekercselés elhelyezve, betolják a kupakba,csavarokat kap aztán megy bele az epoxi. Sajna.

(#23767) brickm válasza Eastman (#23765) üzenetére


brickm
őstag

:D aha.
Sajna felizott a marófejem hegye, kipattant belőle egy darab és kiszakított egy akkora darabot a fából, hogy 2ujjam átfért rajta... mérgembe inkább átmartam az egész testet :D
Így biztos nem lesz 2kiló a cucc :D plusz tuti nem melegszik majd fel a hangszedő ha nagyon virmányosan verem a blúzt.

Elég speciális lesz a húrláb. Konkrétan egy teljesen fix 7ezer forintos fixbabás valami... HACSAK meg nem kaparintom a kiszemelt eredeti fender usa stratról bontott húrlábat, amiért 3 napja udavarolok kedves kolegámnak, hogy adja át nekem ...na arra készítettem fel a testet:
[link]

a swimming poolt illetően ő volt a felbujtó
[link]

(#23769) brickm válasza Eastman (#23768) üzenetére


brickm
őstag

Nem fejnehéz, de ha az lenne a húrláb alá tennék egy ólomkockát, vagy valami vasdarabot :D
Mindegy éted, csak ha bedugom a fuzz pedálba, meg a erősítőbe akkor zúgjon mint valami kanos vadmajom párzási időszak kellős közepén. ide nem kell sustain, zúgni fog meg búgni, meg sisteregni, meg minden amit el tudsz képzelni :D

cnc gép csinálta kivételesen a bundok helyének vágását, kíváncsiságból, kipróbáltam ezt is.
De ha esetleg elb szta a kompúter a dolgot legfeljebb nem lesz pontos a rákendról.
az a lényeg, hogy gerjedjen a single kójil

[ Szerkesztve ]

(#23771) brickm válasza Eastman (#23770) üzenetére


brickm
őstag

a bal tenyeremre estem egyszer rá 5ös falétra tetejéről, kezemben egy 35kilós motorral. eltört benne egy csont, de lekopogom megmaradt :D próbálok rá vigyázni, a magam módján. :)

De jövőhéten várhatóan jelentkezem az új kis ládámmal, sikerült szereznem egy kb 40éves hangszórót, gyönyörű közepei és magasai vannak, overdrive-val megküldve is egy fél wattos erősítővel gyönyörű és hangos. Kap egy dobozt, megérdemli.

(#23781) brickm válasza Kobe (#23776) üzenetére


brickm
őstag

Nem akarom leszólni a marshallt, de pl az MG széria forintnyival nem ér többet a cube-tól, sőt. A rolandnak van egy elég jó modellező cucca a kis erősítőben, míg a marshallnak nincs. Egy száraz kamuáramgenerátoros tda 2030-as végfok van benne meg 2 opa. Az alapanyagban a trafó, a hangszóró, és a szálcsiszolt lemezek a legdrágábbak... minden más forintos cucc benne.
[link]

(#23788) brickm válasza kemotox (#23783) üzenetére


brickm
őstag

Nem tranyós az MG.
A tranyós erősítőknek nagy az RnD költsége, rengeteg idő a fejlesztésük.
Teljesen más egy gitárerősítő, mint egy zenei erősítő. Míg zenéthallgatni lehet egy magasfrekvencián gerjedő erősítővel is, addig gitározni félig "öngyilkosság". Rövid időn belül leég az egész, mivel sokkal nagyobb vezérlőjeleket kap, sokkal nagyobb a hőmegfutása és sokkal nagyobb dinamikákkal dolgozik.

Az épített marketinget, meg a nevet meg kell fizetni, nincs azzal baj.
Jh pardon multkor haverom marshall dsl100 feje fullstack-ben küldve koncert felénél megdöglött... nem nevetett.
A 40éves JMP szakadt bőrrel nem sír, nem panaszkodik.

A jcm 800 nak az a nagy hibája, hogy nem szeret mindenféle hangszert.

a boss katana sem analóg, kőkemény dsp van a dobozban. Ilyen hangokat egyszerű tranyókkal nem lehet csinálni úgy, hogy ne gerjedjen, főjjön rommá a cucc.

[ Szerkesztve ]

(#23795) brickm válasza InHell (#23794) üzenetére


brickm
őstag

hali.
[link]
nagyja ugyan az most is, csak került be egy midi controller, a gmaJyor-hoz, meg a gsp-hez, illetve egy volume pedál pluszba. a fuzz cserélve lesz germániumra, illetve kap egy eleven amp pedált, meg lehet egy OCD-t, van egy wampler tweedem amit tlaán beledobok még a plexi után. kb ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#23798) brickm válasza kemotox (#23796) üzenetére


brickm
őstag

Az nem fiók. Direkt pedálboard. van fedele, zárható. Csak régen sokat hurcoltam, próbaterem, koncert, dőlt borult. Először műanyag dobozom volt(nem a gyári boss, az masszív) össze vissza tört. pedálokról levolt verve a festék...szarul nézett ki.

Azóta van kézzel készített pedálcsoportom, hogy szétszedtem pár gyári boss, meg uj ibanez pedált. Minekután 15-20 forintos kondenzátorok meg a legolcsóbb pcb-re ültethető jack, legsz rabb potméterek voltak bennük, így elkezdtem magamnak építeni őket, csak én a legjobb kondikat veszem a végleges cuccba, meg a legjobb potikat. Nincs is zajzáram ha megnézed... nincs is rá szükség.

Plusz így minden dobozkám egyforma, sötétben a ledek színéből tudom melyik mi.,

A táp meg külön mise, az asszony notebook töltője zavarta a gyári boss tápot, a t-rexetnem, de nézd meg mennyibe kerül. Na ezt nem zavarja... :)

[ Szerkesztve ]

(#23835) brickm


brickm
őstag

Azt azért tegyük itt hozzá a dologhoz, hogy a multieffekt és a gitár rig közel sem egy felhasználási területre készült.
Hiába ugyan az a megvalósítás szummája. Mindkettő ugyebár egy AD-n keresztül történő szoftveres jelfeldolgozás és modulálás, majd egy DA-n való kiközlés, DE míg a multieffektben egy aránylag egyszerű ÁM csak célfeladattal foglalkozó mikrokontroller dübörög, addig a PC-n millió plusz egy dolog terheli az amúgy évezredekkel erősebb CPU-t. Ettől persze nem lesz jobb hangminősége a PC-n történő gitározásnak.
Összességében elmondható, hogy mindkét eszköz használata mellett annyira lesz jó a hangminőség, amilyen a legsz rabb eszköz paramétere. MInthogy törött kábellel is zajos, csapzott lesz a gitárhang.
Multiknál annyi előny van pchez képest, hogy a gyártó garantál egy prezentált hangminőséget, egy soundot, és azt fogja tudni, függetlenül attól, hogy hifire dugod, vagy PA rendszerre, vagy USBn a gépre, vagy a fejhallgatóra.
A rignek meg az az előnye, hogy ha összeraksz egy rekket vele, majd félév mulva teljesen mást akarsz törlöd a csába és letöltesz hozzá mást, plusz a gyártó is ad ki új preset listákat, amiket megvehetsz, multiknál ugye ezt buktad, csak uj multival kapsz uj preseteket.

Amúgy mindkettőnek elég kompresszált hangérzetet nyujtó végkifejlettje van, mindegy, hogy free vst-ről, gitár Rigről UAD pluginről, Boss gt100-ról digitech gsp-ről vagy Podhd-ról beszélünk.
Mivel a legtöbb eszköz ugyebár figyelmen kívül hagyja a 20kHz feletti hangokat, pláne ha gitáros cuccokról beszélünk, sok már 5kHz-nél vág 3dB-t. Azt meg senki ne mondja, hogy az ember nem érzi a 48kHz-es hangokat, mert az összes értelmes keverő\eq\compressor\recorder 50--azaz ÖTVEN kHz-ig vesz mér vág csinál.
Illetve az audió cuccok nemztközileg elismert méréseit mind 1kHz-es SÁVKÖZÉPI frekvencián végzik, ami köztudott a 20 és 50 000 Hz mértani középpontjának felel meg.

Olvastam itt egy olyat valakitől, hogy a stúdiókban is modelleznek és nem szórakoznak már hardverekkel.
Ez részben igaz csak, modelleznek a stúdiókban, de nem hagyományos általunk is elérhető pluginokkal, hanem olyan szoftverekkel(lásd pl UAD) amikhez külön PCI hardver eszköz is kell, máskülönben el se indul. Az előfokokat pedig még mindig megveszik súlyos milliókért akár, mert azokat sem lehet\érdemes ahogy a kompresszorokat se szimulálni.
Persze más egy tape delay, meg egy rugós zengető, azt le lehet pluginelni.

Persze ettől még mindenkinek igaza van, van aki rigezni szeret, meg a pc-n ütyködni az egérrel, van aki meg multival érzi kényelmesnek. Felesleges ezen vitázni.

[ Szerkesztve ]

(#23837) brickm válasza Eastman (#23802) üzenetére


brickm
őstag

:D örülök, hogy örömet okoztam.
Kis perverz örömök az életben :D
Bírják a taposást, sőt igénylik.

(#23838) brickm válasza #20655360 (#23836) üzenetére


brickm
őstag

ÁÁ rengeteget lehet erről témázni. Annyi irányba el lehet kalandozni.
Nagyon tág dolog ez.

(#23843) brickm válasza Mathiask (#23841) üzenetére


brickm
őstag

Olvass vissza, nem mondtam, hogy hallod. A 20Hz et se hallod mégis tudod ha szól. Mivel érzed!? hm. pl az üreges részekkel, meg azokkal a szervekkel amiken hártyák találhatók, meg köztük folyadék. pl.

Állj be egy stack elé, dugd be jó szorosan a füled és megtudod mit érez a gyomrod meg a tüdőd, ha meg megtekered a B húrt utolsó előtti bundon valszeg a szemed is kicsavarodik.

"A trombita alapvetően alacsony, 465,4 Hz-en indul, maximális csúcsa körülbelül 2000 Hz-érték körül van (90,8 dB hangnyomással). A még kibocsátani képes 50 kHz-es hang körülbelül 12 dB-lel kisebb, mint a háttér zaj. A trombita hangja eléri a 80 kHz-et, a hegedű és az oboa közel 40 kHz-et,"
"valami" hangzásvilág .hu oldalról van.

[ Szerkesztve ]

(#23847) brickm válasza Mathiask (#23844) üzenetére


brickm
őstag

Látom nem sikerült rakeresni.
[link]

(#23864) brickm válasza Moleman (#23859) üzenetére


brickm
őstag

2500ért lehet venni olyat? szerzek egyet, a potit meg kihajítom azt teszek bele cts-t, vagy digitálisat.

(#23866) brickm válasza #20655360 (#23865) üzenetére


brickm
őstag

Ekkora kereslet van a pro co rat-re?:D
mik vannak.

(#23886) brickm


brickm
őstag

Azmá a szand
[link]

(#23920) brickm válasza cucka (#23888) üzenetére


brickm
őstag

Közel sem minden anyag kerül 16bit\44kHz-es konzerválásra. Pláne nem 2016-ban., Csak a direkt CD-re szánt anyagok.
A HD, FullHD, 4k 8k klippekre szánt és a DVD anyagok (lásd a flac kiadványokat is) mind veszteségmentes kivitelben kerülnek ki a stúdióból.

(#23949) brickm válasza haxiboy (#23947) üzenetére


brickm
őstag

Az aktív hangszedők egy passzív hangszedőből és egy hozzá épített kisjelű erősítőből áll.
Ennek köszönhetően ugye a hangszedő jele a lehető legrövidebb úton a lehető legkevesebb felvett zajjal fog bejutni az erősítő bemenetére, ahol elég magas impedanciával találkozik ahhoz, hogy ne legyen magas vesztése.
Csökken a szórt soros ellenállás és a parazita kapacitás.Ennek köszönhetően szinte teljesen zajtalan.

Az EMG az egyik legismertebb és leg elterjedtebb gyártó, aki aktív elektronikát is gyárt, illetve r\érték arányban a legjobbak.
Vannak tőle jelentősen olcsóbb és jelentősen jobb szedők is, csak ...nem feltétlen ér annyit a jósága a jobbnak, amennyivel többe kerül.
Jellemző ezekre a szedőkre, hogy elég transzparens a hangjuk, gyakorlatilag, ha egy lapátra teszed fel is eléggé olyan hangja lesz, mintha beleb szod egy félmilliós szolid badi LP-be.

A PC-s metálkodáshoz szerintem elég felesleges aktív elektronika szólógitárba... ugyanis a lehető legkevesebb kábelt tudod használni, durván alacsony zajképző VST-ket tudsz használni és elég kevés (színpadhoz képest) a külső elektromos zavaró tényező meg a visszacsatolás.
Kis túlzás, de még egy mikrofóniás hangszedővel is lehet jó metált csinálni otthon PC-n.
Amit mondjuk színpadon agyonver a gerjedés.

[ Szerkesztve ]

(#23950) brickm válasza brickm (#23949) üzenetére


brickm
őstag

Bocs, a telefon átírt pár szór, értsétek félre ti is ;]

(#23973) brickm válasza #20655360 (#23972) üzenetére


brickm
őstag

A behringer a low cost hangszeres és hangosítós cuccok királya.
Néha meglepően jó cuccokat csinál. Amit eddig hoztak hozzám erősítőt javítani, annak is olyan baja volt, hogy leesett székről, asztalról és súlyánál fogva leszakadtak benne dolgok. Potik kikoptak és sercegtek, meg kapcsolók elfáradtak. De fenderből is járt már nálam potihibás, sőt nekem is volt fender erősítőm ami 3év után sercegett.

A kis papírmembrános hangszórói amiket a kombókban használ a 10"-os, pl ilyen dirty blues-ra nagyon fain hangú, szerintem. Mondom ezt úgy, hogy sose volt saját behringer cuccom egy torzítópedált kivéve, amit cseréltem egy csatornaváltóra.

(#23980) brickm válasza FockeWulf (#23974) üzenetére


brickm
őstag

Aki az egyiken tud az a másikon is...

(#23988) brickm válasza #20655360 (#23987) üzenetére


brickm
őstag

legyengítette a mágneses teret, semmi extra. ettől jobb párhuzamosítani a két tekercset.
Amúgy meg egy humbuckernek sose lesz single coil hangja, akkor se ha lefelezed, érthető is, hisz a fizika az fizika...
a single coilBAN benne vanNAK a mágneses 2 pólusOK, míg a humbuckernek alatta van egy darab 2pólus és még el is van tolva a tekercstől.

(#24037) brickm válasza Moleman (#24034) üzenetére


brickm
őstag

A potigombok körül van még hatalmas... Ami a tradicionálra kerül.. az ezüst lapos. Rohadt drága.

(#24055) brickm válasza Eastman (#24052) üzenetére


brickm
őstag

A magasabbikat tedd fel...

(#24057) brickm válasza Eastman (#24038) üzenetére


brickm
őstag

Reflektor jh, a magasa peremes, szerintem az a legszebb. Vettem belőle 3 garnitúrát, de rohadt drágán tudják ám adni ahhoz képest, hogy 4 műanyagdarab.

Nekem azóta tetszik ez a potisipka mióta kezembe vettem a világ legszebb LP típusú gitárját.
[link]

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.