Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34390) brickm válasza Humbucker (#34377) üzenetére


brickm
őstag

A tele attól jo hogy 2 SC van benne meg 3babás réz tönkök.

(#34391) brickm válasza arnyekxxx (#34386) üzenetére


brickm
őstag

Elég ibanezes sajna

(#34463) brickm válasza Goose-T (#34450) üzenetére


brickm
őstag

“”Sokkal jobb gitárosnak éreztem magam””

Ilyenek az egyedi hangszerek.

(#34465) brickm válasza Goose-T (#34464) üzenetére


brickm
őstag

Bund benyomáshoz nem kell célszerszám.
Pillanatszorító meg egy bőrözött csiszolófa

Basszgitárt ne csinálj mahagóniból. Ha sikerélményre vágytok érdemes mondjuk kőrissel kezdeni. Nehezebb megmunkálni de egy single coillal is szépen szól

[ Szerkesztve ]

(#34468) brickm válasza Goose-T (#34466) üzenetére


brickm
őstag

Bassznak fényes hangú sűrű kemény fa kell.

(#34471) brickm


brickm
őstag

Az a vicces, hogy most így pár órával később ránéztem az írásomra és mondom MIII??? :D
aztán frissítettem és láttam, hogy nem csak nekem jutott ez eszembe róla :D
Pardon mösziők

[ Szerkesztve ]

(#34505) brickm válasza benedekco (#34503) üzenetére


brickm
őstag

Frontmannak doboz hangja? Nem tudom milyen frontmanod van de nálam van egy ami a sz rtól elég távol áll. Mondom ezt úgy, hogy a kövi kiserősítőm egy 2204

(#34553) brickm válasza Humbucker (#34549) üzenetére


brickm
őstag

😁 ennyire rossz arcod van, hogy nem engedtek be?

(#34567) brickm válasza #56474624 (#34566) üzenetére


brickm
őstag

Szia, nézd meg a kötéseket, valószínűleg az egyik forrasztás törni készül és átmeneti ellenállása van. Vagy lehet gond a potméterrel is.
Mindenképp tisztázni kellene, hogy soros vagy párhuzamos kötésben vannak a tekercsei, mert ha párhuzamosak, lehet törött a forrasztás vagy szakadt a tekercselés.

[ Szerkesztve ]

(#34673) brickm válasza Goose-T (#34671) üzenetére


brickm
őstag

Ne vegyél single coilból BaR mágnessel szereltet, hacsak nem direkt az kell neked.
Másak a paraméterei mint a classic fender SC-nak.

(#34696) brickm válasza benedekco (#34694) üzenetére


brickm
őstag

Amit írtál hülyeség.
Az olcsó gitárokat sűrűn kell állíthatni meg cs esztetni. A jó drágákat ritkábban. De azért az 5-10év elég prosztó ott is. Azért én kb évente vagy 2 leszerelem a hardvereket kiporolni, átolajozni, megjáratni. Ilyenkor mindent beállítok ujra. Márpedig az én gitárjaim az olcsótól k rva messze vannak.
De nem kell elhinni a többieknek. Cserél húrt és hagyd így.

[ Szerkesztve ]

(#34735) brickm válasza Goose-T (#34717) üzenetére


brickm
őstag

Ez egy igen érdekes dolog. Meglátásom szerint a Gibson LP attól jó, amilyen.
Minden hülyeségével és butaságával.

Szerintem ez a vagy tetszik valakinek, vagy nem tipikus esete.
Személy szerint én bele vagyok bolondulva kisgyerek korom óta ebbe a nagy, nehéz, nem annyira kényelmes(mint nagyon sok másik gitár a letöréseivel, meg a kikönnyítéseivel) mégse adnám oda soha a lespaulomat, vagy cserélném le a főgitárt másra.

Ahányszor LP-t építek vagy tervezek át eszembejut, hogy aránylag könnyen lehetne tökéletesíteni a dolgot, h kényelmes is leyen rohadt jól is szóljon, de elveszne a varázsa.
Ez egy élmény hangszer, annak aki szereti élmény ránézni, kézbe venni meg játszani rajta. Akármennyire is kényelmesebb pl egy jacksonon gyors riffeket tolni, meg még a hangja is odavágóbb egy blekkmetál számban, egy LP az egy LP.

(#34767) brickm válasza Goose-T (#34736) üzenetére


brickm
őstag

Amúgy Slashnek nem gibsonja van. (Az egy gibson logos hand made lp)

(#34770) brickm válasza kemotox (#34768) üzenetére


brickm
őstag

Valszeg nem kínai kopi 😂 hanem egy drágásított cucc.

(#34771) brickm válasza fattyu (#34759) üzenetére


brickm
őstag

Szép😈jo párositas.

[link]
[link]
Plusz épp készül egy tele. Meg a headstockok

[ Szerkesztve ]

(#34813) brickm válasza Goose-T (#34812) üzenetére


brickm
őstag

Akkor most térjünk vissza arra a pontra, hogy ez olyan jó, mint az eredeti, csak nincs rajta logo 😂😈

(#34816) brickm válasza Goose-T (#34814) üzenetére


brickm
őstag

De a tekercselésen belül nincs epoxi. Oda nem tudsz befurni és kitölteni. Ezért fontos az epoxi folyékonysága meg a két komponens, hogy ne legyen az edzőanyag sokkal kisebb tömegű mimt maga a kötő elem. Viaszolásnál se jó a hígítatlan wax mert bem jut be a tekercselésbe.

(#34877) brickm válasza Alexios (#34874) üzenetére


brickm
őstag

dobnál az alis diy-ről képet?
Ha 59-es blueprinttel cisnálták, akkor az a standard LP nyak. Mert az eléggé vaskos

(#34879) brickm válasza Alexios (#34878) üzenetére


brickm
őstag

Ja csak hogy LP-vel emlegetted, azt hittem.
Sebaj az is érdekel:D
Lehet 59es LP nyakat csináltak neki ling-lingék.

[ Szerkesztve ]

(#34919) brickm válasza benedekco (#34915) üzenetére


brickm
őstag

Fémházas? szigeteld el a JACK-ek testjét a fémháztól, használj csillagpontot a házon belül. A ház meg legyen valamiféle referencia nullára kötve

(#34923) brickm


brickm
őstag

. Megoldodott

[ Szerkesztve ]

(#34961) brickm válasza benedekco (#34957) üzenetére


brickm
őstag

sorba bemenettől:
MXR micro amp 1:1 jelkodícionálás>
MXR dyna comp>
Tube screamer modolva 3 féle torzítási karakterisztikával kapcsolható>
kalamazoo silicon fuz, brutál recsegni>
wampler plexi drive ami félig előfok>
MXR uAmp jelkondicionálás\szólókiemelő

Tervben van még egy kalamazoo 4knob kompresszor beiktatása, egy MXR distortion beiktatása is a rendszerbe, meg van egy wampler tweede is amit be kéne rakni.
Loopban van egy Gmajor2 meg egy állandó fender twin reverb can. valódi rugós zengető.

(#35025) brickm válasza V.Stryker (#35005) üzenetére


brickm
őstag

Válj el. 😏

(#35071) brickm válasza benedekco (#34964) üzenetére


brickm
őstag

Dehogynem. Nem egyszerre vannak bekapcsolva 😁 a fuzzt alig használom. De filinges a hangja sajnálom kivenni. Legtöbbet a ts megy.

(#35083) brickm válasza bigrob (#35082) üzenetére


brickm
őstag

Most énnis vettem egy alap amplitube-ot. Nem rossz. Bár a gsp1101 hasonló hangokat produkál fülesre szóval... D osztályún egy hangyaf sznyival talán mintha "kész zene" közelibb lenne az ampli. Nem annyira nyers hangszer hangja van. Nehéz leírni.

(#35114) brickm válasza Goose-T (#35112) üzenetére


brickm
őstag

Mondjuk a jack aljzat nem 200 inkább 2000 de ofkorsz 😁

(#35127) brickm válasza Goose-T (#35116) üzenetére


brickm
őstag

A jobbfajta jacken csak az arany kerül 200ba. Ha nem 400ba. És ott nem rézből van a lemez, hanem nikkelből.

(#35153) brickm válasza arnyekxxx (#35131) üzenetére


brickm
őstag

Gyakorlatilag nekem benne van a gitárban ~15 éve. Se kontakthiba se reccsenés se magasvesztés. Ja igen a jack ha leoxidálódik szól, csak veszted elfele a tartományokat. Amikor nem szól az már nagyon a vége.

Persze mindenkinek szive joga azt tenni a gitárjába amit szeretne.

[ Szerkesztve ]

(#35180) brickm válasza arnyekxxx (#35156) üzenetére


brickm
őstag

Alapvetően nincs szükség mért bizonyításra,(de ha lesz némi időm keresek) mivel egyszerű fizika az oxid réteg és az átvitel közötti összefüggés megállapítása. Mint ahogy 80-100MHz-en némi szennyeződés a jelút KÖZELÉBEN is megváltoztatja az átvitelt, nyilván ennek töredékén 3-5-10kHz-en is masszív jelvesztést okoz egy konkrét koszréteg.

(#35190) brickm válasza fattyu (#35189) üzenetére


brickm
őstag

nekem a 3watt\10" fél hangerőn jött be a legjobban lakásba. Ezzel se árt óvatosan vinnyogni, de feles hangerőn egészen jól szól és nemis remegnek a falak még.

(#35192) brickm válasza fattyu (#35191) üzenetére


brickm
őstag

Én az 50 meg 100as cuccokat már fél éve be se kapcsoltam :D sajna.

(#35250) brickm válasza arnyekxxx (#35236) üzenetére


brickm
őstag

Ez nem elméletezgetés, meg filózgatás, ez fizika. Meg tények., Ne kelljen már bizonygatni, mint, hogy a Föld nem lapos....

A kérdésedre a rövid válasz: igen. Minden hangszeres cuccomban a lehető legjobb minségű cuccok van
Ha gyári az eszköz és jobbnak gondolom, szétszedem kicserélem.

Kicsit off, de csak hogy értsd, a Tascam hangkártyám szétszedtem és lecseréltem az amúgy nagyon jó JRC072B műveleti erősítőt Analog Devices 8065-re, mivel lényegesen jobbak a paraméterei(holott a jrc is elég jó)(egyébként ebben is aranyozott az XLR. Ha jól emlékszem 22karátos)

Paraméterek:
NJM072B (eredeti)
Input resistance: 10^12 Ohm
noise: 10uVrms @ 10kHz
Slew Rate: 13V/uS
CMRR:70-76dB
Operation current: 3-5mA
Input Bias current:50 pA
Gain bandwith: 3-5MHz

Analog Devices AD8065:
Input resistance: 2*10^9 Ohm
noise: 7nV @10kHz
Slew Rate: 180v/uS
CMRR: 100dB
Operation current: 5-7mA
Input Bias current: 1pA
Gain bandwith: 145MHz

Fotókkal végig logolva a folyamat. Tudom, én csepet túltolom a sztorit, de kényes vagyok, ez van, Ettől függetlenül tartom, hogy ha neked jó a 800Ft-os vagy 200Ft-os, vagy talált jack, hát tedd bele. Meg bárki. Szíved joga,. De azt a b romságot ne terjeszd, hogy semmi értelme a drága aranyozott csatinak, mert ez nem igaz.

(#35255) brickm válasza bear_ (#35252) üzenetére


brickm
őstag

😁 nem akarok geci lenni, de nem mindegy, hogy két fém egymásra van téve és dörzsölik egymást, meg oxid réteg kerül közéjük, vagy össze vannak forrasztva, ami ugye jobbik esetben oxidmentes felületek légmentesen lezárva.

Egyébként ha méterárura veszed a gitár kábelt tudsz olyat, hogy neked megfelelő tisztaságú és bevonatú belső érrel vedd. Sajna vannak olyan koszos kábelek amik a szigetelésen belül oxidálódbak. Így folyatószerrel kell tisztítani a forrasztás előtt. De vannak speciális lakkozások, amik légmentesen zárják a rézszálak felületét, és csak forrasztási hőre szublimálnak el a felületről, ezzel adva a lehető legtisztább felületet.

Persze ez a kábel se jobb a másiknál, mert csak a nevét fizetnéd meg 😏. Amúgy ha jól előkezeled az olcsóbb kábel is nagyon jó lehet.

[ Szerkesztve ]

(#35259) brickm válasza arnyekxxx (#35256) üzenetére


brickm
őstag

Gitár esetében illene a 3-5kHz-be kapaszkodni, mintsem a 10-be, de sebaj.

Azt hittem nincs megosztóbb téma, mint az a tény, hogy a fa beleszól az elektromos gitár hangjába, de úgy tűnik de :D

Ezek nem puszta találgatások, meg eszmefuttatások, a fémek közti korrózió, és a koszosodás, meg a velük összefüggő jelvesztés egy TÉNY.
Figyelembe véve, hogy pl egy kopott potméter milyen jelenségeket is okoz(na milyet?.. sercegés, recsegés és magasvesztés) Vagy egy koszos oxidos elektroncső foglalat\láb (kevesebb gain, mivel kisebb a jelszint és magasvesztés) nem annyira totó húzás megkérdőjelezni ezt a jelenséget.

amúgy meg az, hogy valaki hallja-e, hogy kevesebb magasa van, mint másik kábellel\csatlakozókkal teljesen egyéni. Nekem pl rosszabb a szaglásom, mint az átlagnak, mégse mondom, hogy a szagok 70%-a nem létezik, csak az ők fantáziáiban.

(#35261) brickm válasza arnyekxxx (#35257) üzenetére


brickm
őstag

[link]

A többi csak nyugati flanc, mint az aranydzsekk ;]

Amúgy fóliáztasd le, pár száz forint és egészen pofás lesz.

Vagy ha igényesen akarod, akkor vizbázisu akrillakkos festés, mint a fendereken.Vagy a szitázás.

[ Szerkesztve ]

(#35262) brickm válasza freelanced (#35260) üzenetére


brickm
őstag

Szia. Az igazi tele fíling only single coil, ami kevésbé fogja amatőr körülmények között szeretni a magas torzítást. érzékenyebb a zajokra, pl tv, laptop töltő.
Ha keményebbe fogod tolni ez probléma lehet.

Egyébként ha blues rock vonalon akarsz mozogni mindkettő jó választás lehet.

Vagy kompromisszum, hogy HSS stratot, vagy HS telét veszel, amivel zúzósabban is lehet tolni, csak az nem annyira autentikus. Ennyi kb.

(#35263) brickm válasza brickm (#35259) üzenetére


brickm
őstag

Azt kifelejtettem a nagy lendületben, hogy maga a potméter is egy soros veszteség, mint maga az oxid réteg, ami szintén egy ellenállás = csökken a magasátvitel

[ Szerkesztve ]

(#35274) brickm válasza Moleman (#35267) üzenetére


brickm
őstag

Vagy SHS 😈😁

(#35303) brickm válasza NeoPampalini (#35276) üzenetére


brickm
őstag

Ezt szépen megírtad!
A gitár jel kezelést annyira nem értem hogy értette a kérdező. Sima plug en pléj jelleggel sehogy se mehet bele a gitár, viszont annak értelmét se látnám, mert f sul szólna. Lehet bemikrofonozott erősítőre gondolt inkább, vagy multieffekt vonaljelére?

(#35315) brickm válasza benedekco (#35314) üzenetére


brickm
őstag

én. így is úgy is szoktam. miért?
(most készül a saját fejlesztésű mikrofonom, már szól egész jól, csak van még mit csiszolni)

(#35345) brickm válasza Goose-T (#35344) üzenetére


brickm
őstag

Hy. Öcsém Milleniumon tolja, de itthon vette. Annó a debreceni fejes hangszerben, mostmár más a neve de google dobja emlékeim szerint.

(#35346) brickm válasza Kobe (#35338) üzenetére


brickm
őstag

Ilyened nincs?
Ha ez direkt monitoron van nem tudsz ráküldeni semmit a DAW-ból.
Ezeket lesd meg:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#35392) brickm válasza Kobe (#35358) üzenetére


brickm
őstag

A skálázás egy jó kérdés. Nem tudom, mert én mindent 120-150%al nagyítok, ha nem a 13.3on tolom.

Az easy prüntyögést meg úgy cisnáltam meg, hogy nyitottam egy üres projektet egy trackkel, amiben ki van választva a ki és bemenet, meg fix REC és direkt monitor állandóra. Így nem kell felvételt indítani, ha beindul a reaper már megy is minden. (a megszokott orange crunch 'homokkal' ;] )

(#35442) brickm válasza Kobe (#35393) üzenetére


brickm
őstag

trombita

(#35443) brickm válasza Humbucker (#35412) üzenetére


brickm
őstag

"a hangszedők is szarul állnak."

XDDD

(#35444) brickm válasza consono (#35423) üzenetére


brickm
őstag

3 wattost félhangerőn óvatosan tolom kis 10-es szóróval.

(#35445) brickm válasza Alexios (#35425) üzenetére


brickm
őstag

:D:D:D engem jópár éve az ajtóban állva várt két rendőr, hogy csendháborítás miatt jöttek hozzám, mert hangos vagyok. Mondjuk én 45percnyivel odébb voltam egész álló nap, de nem probléma, felvették a jegyzőkönyvet :D (szerk: jegyzőkönyvbe vették, hogy nem értek egyet a csendháborítással)

[ Szerkesztve ]

(#35482) brickm válasza FockeWulf (#35479) üzenetére


brickm
őstag

Ez hülyeség. Van amit már nem lehet kapni. Azoknál nyilván felfelé megy az ár

(#35484) brickm válasza FockeWulf (#35483) üzenetére


brickm
őstag

Nem. Én a kapcsolódó link altt lévő egyik gibsont néztem meg, amilyet már tuti nem veszel a boltban. Sőt itthon amugy is elég ritka(volt)

(#35508) brickm válasza bigrob (#35503) üzenetére


brickm
őstag

Fekete bútorjavito viasz.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.