Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22389) brickm válasza GoTReX (#22388) üzenetére


brickm
őstag

(#22395) brickm válasza Humbucker (#22394) üzenetére


brickm
őstag

EOS5DM2-vel. :)

(#22400) brickm válasza Humbucker (#22396) üzenetére


brickm
őstag

Csak vicceltem. De hogy komoly választ is adjak, szerintem kb mindegy mivel veszed fel.
Keress egy free progit, ami rögzíti a kamera képét lehetőleg valami avi, mp4, vagy mkv formátumba, azt csókolom. A lényeg, hogy az utómunka során használt szoftver kezelni bírja a konténerét.
szóval innen kb bármi jólehet.

(#22417) brickm válasza poking (#22415) üzenetére


brickm
őstag

Minden további nélkül.

(#22424) brickm válasza Moleman (#22422) üzenetére


brickm
őstag

A lespaul semmivel nem zajosabb,mint akármi más...biztos árnyékolatlanok a fedlapok,meg nincs a potisipkán rendes hibaáram mentes gnd.

Ennyiért nem drága 2 kondi...18ezerért a bumble bee inkább drága ha úgy vesszük.

(#22427) brickm válasza Moleman (#22425) üzenetére


brickm
őstag

Hogyne lenne. a kondikat itt is ki lehet cserélni, legfeljebb nem ül le szépen a PCB-re az alkatrész.. A testet itt is le tudod szedni, ottvan a csptetős sorkapocsban a hídra menő...azt át kell forrasztani a poti sisakokra is.
Amúgy meg forraszd ki a potikat hajítsd ki a PCB-t alóluk és huzalozd össze sima 6x0.22 vagy 4x0.22-es belső erekkel őket.

A stageshop jó hely, tőlük szoktam venni az alkatrészeket. Segítőkészek, nem sza rakodnak.

[ Szerkesztve ]

(#22430) brickm válasza Moleman (#22429) üzenetére


brickm
őstag

A kapcsoló tekintetében arra figyelj, hogy amit linkeltél kis kapcsoló rövid szárú, tehát a gibson topon valszeg nem ér át, így be kell süllyesztened. Hangszerboltban kaphatsz olyat, aminek "long shaft"-ja van, tehát hosszú szára, így átér a lespaul topon.
Illetve általában abban más a 6-10ezres kapcsoló, mint az ezres, hogy légmentesen zárt a háza, védőgázzal van töltve, illetve az érintkezők nem sima rézlemezek, vagy rugóslemezek. Nem oxidálódik gyakorlatilag...Illetve keményebben kapcsolnak, érezhetően helyre kattannak...ilyenek.

Ha nem hurcolászod ki a házból a gitárt télen-nyáron, elmegy bele az 1000-es kapcsoló, csak majd ki fog kopni és olyan vajpuha lesz a váltás, illetve nem árt pár évente lecserélni az oxidáció miatt. (( vagy minimum megreszelni 'a la hometuning módon. :P ))

(#22432) brickm válasza Moleman (#22431) üzenetére


brickm
őstag

jh a stratba, igaz írtad, csak közbe a gibson belső miatt eltévedtem.

Abba jó a kicsi teljesen.

A gibsonnál ez a standard...a zárt házasnak nagyobb a helyigénye.[link]

[ Szerkesztve ]

(#22460) brickm válasza Eastman (#22459) üzenetére


brickm
őstag

Jobbulást neki!

(#22518) brickm válasza Eastman (#22517) üzenetére


brickm
őstag

Az iron maiden dual rail szedőkkel tolja,nem? Nem tusom mert 10+éve nem láttam videót se róluk,de igy emlékszem.

(#22519) brickm válasza brickm (#22518) üzenetére


brickm
őstag

vagy is-is
[link]
[link]

(#22521) brickm válasza Moleman (#22520) üzenetére


brickm
őstag

"a márkanéven kívül valószínű nincs is."
Azért 99%, hogy van más is...

(#22533) brickm válasza FockeWulf (#22526) üzenetére


brickm
őstag

Kinek hogy van rá hajlama.

(#22541) brickm válasza atomeec (#22536) üzenetére


brickm
őstag

Pengetési irány?? hát el ne játsza helyetted a "kotta"? :D

(#22542) brickm válasza jmarcell (#22539) üzenetére


brickm
őstag

A boss sd torzítási mennyisége kb olyan mint a tube screamer csak nincs jellegzetes középkiemelt hangja. ha jól emlékszem. de lehet keverem már az OD-vel. 10éve nem volt kezemben. Minden esetre nem lehet egyik se egy high gain erőmű. Inkább boostolásra használják ismerősök is.

(#22545) brickm válasza Plazmacucci (#22543) üzenetére


brickm
őstag

hát jh, ehhez képest sehol sincs a boss 2 említett pedálja.Ezzel már lehet citerázni.

jmarcell
Már csak azért is marshall, mert az TB-os, a boss meg FET-es áteresztős digitkapcsolós.

[ Szerkesztve ]

(#22560) brickm válasza dynamicrossh (#22558) üzenetére


brickm
őstag

Ez az ember sugárhajtóműveket, meg atombunkert épít kedvtelésből...szerintem amit a fejébe besz azt végigviszi...

(#22565) brickm válasza FockeWulf (#22564) üzenetére


brickm
őstag

mint elektromoson, és basszusgitáron:egyéni ízlés függvénye.

[ Szerkesztve ]

(#22568) brickm válasza FockeWulf (#22566) üzenetére


brickm
őstag

Mondom megint: Kinek mi a kényelmes, meg a szimpatikus. Állíthatod szólógitáron is oktávnál 1,5mm-re meg 5-re is...de 10-re is ha neked úgy jó. Nincs se szabványa, se előírása, se bevált magassága. Gitártípusonkén, eltér, függ a hídtól, a nyaktól...a bundprofiltól a húrtól.

(#22571) brickm válasza cucka (#22569) üzenetére


brickm
őstag

Az gyártói AJÁNLÁS. Mert ők azzal a szettel állítják be a nyakat, a húrlábat a nyerget, a hangszedőket.
A garanciához semmi köze, ha te 9-es húr helyett 12-est spanolsz rajta standard E-re és elgörbül a nyakad, nem fogják megkérdezni, hogy de ugye feltétlen csak 9-es húrt használtál rajta?! És pont ezért van lehetőség bizonyos hangszereknél állítani a nyak szögén. Bizonyos hangszereknél meg nincs szükség az állításra, mert nem görbül. A gyártó sem mondhatja meg hogy hol tartsd a húrodat, van aki lányosan penget, alig rezegnek a húrok, van aki meg vadul csapja a húrokat. Én pl csattogtatom is, tehát ha nekem megmondaná a dzsibzon hogy bizony garancia is csak 1.5mm-es oktávtávolsági húrmagassággal van, mégpedig 10-es húrral, akkor visszaadnám, hogy köszi nem kell, mert 12-es húrt használok és 3.5 - 5mm-en mert így is veri a jumbo bundot ha elgurul a gyógyszerem.

FockeWulf:
"egy elfogadott,úgymond szabvány húrmagasság méret...tól-ig..."

Ez olyan, mint a farokméret. Állítsd be valahogy ahogy neked kényelmes, azt annyi.

(#22577) brickm válasza Moleman (#22576) üzenetére


brickm
őstag

Azért a munkáin látni a szakértelmet, meg a tapasztalatot. Ráadásul tegyük hozzá elég veszélyes dolgokkal műveli ezt a sportot. Akkora hülye csak nem lehet.

(#22579) brickm válasza benvolio (#22578) üzenetére


brickm
őstag

Erre a válasz egyértelmű nem... Okfejtésbe már bele se érdemes menni...

(#22582) brickm válasza BluEyes (#22580) üzenetére


brickm
őstag

De mindettől a hangszóró érzékenysége egy kalap sz r lesz...
Mondjuk egy pár JBL-t már lehetne értékelni.

(#22597) brickm válasza MATEO6600 (#22588) üzenetére


brickm
őstag

A wireless-en miért nem megy át minden?
A gitárhoz használatos frekvenciatartomány mind fel van ültetve a 2.4GHz-re, vagy ha sima URH-s akkor arra, amit használ.

(#22631) brickm válasza Szten Márs (#22629) üzenetére


brickm
őstag

Nekem a bundos rész tetszett... Autója sincs mert nem elégg egyszer tankolni egy életben...

(#22641) brickm válasza Eastman (#22635) üzenetére


brickm
őstag

én is..mondjuk én 10w40-es castrol-t, nem gitárt, de na..:D

(#22651) brickm válasza nagyArc (#22650) üzenetére


brickm
őstag

Azért már rég nem a régi
[link]

(#22667) brickm válasza bigrob (#22666) üzenetére


brickm
őstag

Nézd meg melyik nem fűt fel, az nem világít. Akkor fűtőszál szakadása van, esetleg kiveheted megcsiszolni a lábát, hátha annyi a baja. Ha nem akkor szakadt a szál.
Csere, párba cseréld lehetőleg.

Ha a többi se fű fel, akkor nagyobb a gond, lehet bizti baja, ha nem látszik hogy szakadt, még lehet szakadt, műszerrel mérném ki. Illetve lehet szekunder oldali baja. Ellenállás szakadás pl, soros folytó.

[ Szerkesztve ]

(#22670) brickm válasza kemotox (#22669) üzenetére


brickm
őstag

Olcso hangszedők. 3ezer darabja ebay-en kb. De lehet sokat mondtam. A potik is ilyen 250forintosak. A koptató lemez ami ha nincs sérülve ér vagy 3ezret.

Ha ennek tükrében ugy érzed hogy neked ér 16ezret,akk hajrá. De ezt Ebayről 10ből összeszeded.

(#22673) brickm válasza kemotox (#22671) üzenetére


brickm
őstag

Hát nézd. Működni biztos működik. Elég paraszt lenne eladni egy csapat tekercs szakadt szedőt. A potik meg a kapcsoló ha recseg serceg ki seréled, vagy olajfürdőt adsz neki. Egyébként o nan ismerkszik meg az olcsó single coil, hogy az alján egy nagy mágnesrúd van, a drágábbakban a slugok vannak felmágnesezve. Ez nagyban befojásolja a jelszintet és a dinamikát. Teljesen más egy ilyen sc mint egy olyan... De kinek mi jön be amúgy.

(#22679) brickm válasza Moleman (#22675) üzenetére


brickm
őstag

A stage-be szinte minden van. Ami nincs azt meg szereznek. Szinte mindent tőlük veszek, sosincs velük baj.

(#22704) brickm válasza bigrob (#22702) üzenetére


brickm
őstag

Ki kell szedni a csöveket és a lábukat megcsiszolni.

(#22739) brickm válasza SugarJet (#22738) üzenetére


brickm
őstag

Electro Harmonix, egyik legjobb!!

(#22759) brickm


brickm
őstag

kicsit off, de ha esetleg van valakinek, vagy ismerősének eladó seymour duncan 59-es szett hangszedője (A PAF alapú,csak lényegében teljesen más...) és megválna tőle gondolhat rám, érdekelhet a dolog.

(#22773) brickm válasza Plazmacucci (#22772) üzenetére


brickm
őstag

Lehet, de a nutodat se árt megnézni, a hangolókulcs is engedhet, illetve a húrláb is.
A húr a végtelenségig nem tud nyúlni, új húrokra jellemző, hogy felteszed, beállítod, másnap fél hanggal lentebb van minden. De ha ez 1-2-3 napon belül nem áll meg, és hangolgatni kell minden nap a gitárt, az véleményem szerint valamelyik alkatrész hibája. Nem tudom ki mennyit hangolgat én kb hetente 1x nézek rá és akkor se kell utánállítani. 2-3 hétig simán jól megtartja.

szerk.: illetve a húr ha rosszul van befűzve a hangolókulcsnál, tud ilyet okozni. Pl egymáson vannak és beállítás után vissza tud lazulni.

[ Szerkesztve ]

(#22782) brickm válasza Fitzgerald (#22777) üzenetére


brickm
őstag

mondjon bárki bármit. A hogy a Gibsonok az USA-ban készülnek, és az USA made gitárokért szeretnek jókora felárat elkérni, legyen szó bármelyik nagynevű amerikai gyártóról."

Ez nem egészen helytálló megfigyelés. A gibson a drága hangszereibe azért odateszi a CTS-t, a bumblebee-t meg az AAA topot, 2darabból ragasztott görcs és hasadásmentes testet... ez az epikről és társairól nem mondható el...
Illetve gibsonnál is megvan az olcsó kategória,ahol nincs prémium alkatrész csak középfelsö kategória... az csak 360k és stúdió a neve.

A marshall angol mégis vetekszik az amerikai erősítők árával,de egy korrekt hazai utánépített jcm800 se 40ezer...az ár a minőség és a ráfordított munka függvénye. És bizony a gyártónak maga a brand és a pr is befektetett munka.

[ Szerkesztve ]

(#22791) brickm


brickm
őstag

Na ezért szeretem én jobban a Framus és Gretsch gitárokat bármelyik gibson, vagy ibanez gitárnál..
Az elkészítés módja:
[link]

(#22798) brickm válasza haxiboy (#22795) üzenetére


brickm
őstag

Ha van benne nyakpálca talán érdemes, bár nem biztos, hogy érni fog annyit, amennyit ráköltesz.
Gondolom a bundok se teljesen jók már rajta.

Egy átlag noname műanyag felső nyere 500ft,
alsó nyereg 500ft,
hangolókulcs készlet 2x3-as kétoldali: 3500-5000 körüli forintot képvisel.
Ha nem magadnak cseréled rájön a munkadíj, bundprofilozással húrcserével új húrkészlettel, kb 10k-15,

(#22802) brickm válasza Eastman (#22799) üzenetére


brickm
őstag

gondolom ilyen 40dekás hangszer, nem egy tömör testű 5kilós LP :D

(#22810) brickm válasza UnConnecteD (#22809) üzenetére


brickm
őstag

Hanyas az a húr 10? Próbálj rá 9est. Ha a bund magasabb akkor sajna sikolni kell..az összes többivel együtt. Ha van nyakpálcát esetleg pozitív irányba állítható minimálisan, ha nem viszi el végleg az oktávot. Ellenkező esetben marad a síkolás.
Emelje a húrlábon ha nem áll ki tőle nagyon a rádiuszból a húr akkor megoldás lehet az is.

(#22845) brickm válasza haxiboy (#22835) üzenetére


brickm
őstag

A theremin teljesen más...
Azt hangot gitárral, plusz hangerőpedállal is lő lehet csalni. HA ehhez még hozzáteszel egy stúdiót is, akkor meg aztán bármit.

(#22848) brickm válasza theiron320 (#22846) üzenetére


brickm
őstag

Szia vegyél egy olcsó usbs multifunkciós. Pl digitech. Van füleskimenete kimegy rá a backing track plusz a gitárt is hallod...
Felvenni reaper 16ezer ft. Tökéletes.

(#22850) brickm válasza brickm (#22848) üzenetére


brickm
őstag

multifunkciós helyett multi effekt. csak a telefon javítgat

(#22865) brickm válasza Eastman (#22860) üzenetére


brickm
őstag

Sikerült beindítani a gépet?

Moleman
Dunlop fehér, kék teknőssel. 10éve vettem kettőt. még mind a kettő megvan és jó, bár az egyiknek már odébbkopott a hegye, de jónak mondanám. Illetve az elmúlt 1 évben plexi lapból kivágott pengetőt használok. Se nem kemény, se nem puha, olyan pont jó, ha jó szöget sikerül vágni a hegyének. Eddig a másodikat nyövöm(mert az elsőt elhagytam)

(#22867) brickm válasza Moleman (#22866) üzenetére


brickm
őstag

az 1mm-es a jó, jh.
Nekem is az van.

(#22868) brickm


brickm
őstag

még mindig azon vagyok kiakadva, hogy hogy jöhet ki ebből az emberből ilyen hang...
[link]
Bár gondolom nem kevés köze van hozzá a duplamikrofonnak, meg a hangmérnöknek, de akkoris na.

(#22874) brickm válasza UnConnecteD (#22871) üzenetére


brickm
őstag

Zajzárat tegyél a jelút VÉGÉRE.
Nézd még megvannak-e a test pontok gitárodon,nincs e kábeled árnyékolásellenállása megnőve.földhurkot is nézz nincs-e.
Bár nem írtad milyen emg-k, az aktívak jelszintje mellé nem kell sok gain.

(#22879) brickm


brickm
őstag

itt már igen lesz valami
[link]
[link]
[link]

(#22883) brickm


brickm
őstag

(#22936) brickm válasza FockeWulf (#22934) üzenetére


brickm
őstag

én be szoktam nyomni a jutyubot rábökni valami zenére random mód, aztán amiket dobál utána,m azokat játszom. mindegy hogy kelemen kabátban, vagy kisgrófót dob...a lényeg hogy el kell játszani.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.