Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41757) Carlos Padre válasza benedekco (#41756) üzenetére


Carlos Padre
veterán

12" a Yamaha.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#41765) Eastman válasza Carlos Padre (#41764) üzenetére


Eastman
őstag

Téged nagyon elővettek itt a Pacifica miatt. :) Mi ez, valami X-Aktás vagy illumináti modell? Miről nem tudok? Belevillantott valaki a szemembe? :U :DDD Pedig karakteréből adódóan annyira nincs szegényke a céltábla közepén. Kb. olyan mint a legátlagosabb barna félhosszúhajú lány a gimiben. Nem hiszem, hogy kárt tenne bármelyik kezdő vagy újrakezdő gitárosban. :D

„A Yamaha egy több területen jelen lévő óriás. Jamaha Torakuszu alapította 1887-ben Nippon Gakki Szeidzó Kabusiki Gaisa (日本楽器製造株式会社, ’Japán Hangszergyártó Rt.’) néven. Kezdetben kizárólag hangszereket gyártott, amire a márka három, egymást keresztező hangvillát ábrázoló logója még ma is utal.”

Ez alapján abszolút vállalható.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#41767) Carlos Padre válasza Eastman (#41765) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Fun fact, a Pacifica amerikai :D
"The line was originally designed in Yamaha's California custom-shop by Rich Lasner, working with guitar builder Leo Knapp. Initially intended by Lasner and Knapp as a test project, Yamaha Japan chose to produce the instruments."

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#41771) Berreh válasza benedekco (#41770) üzenetére


Berreh
tag

Egy paraméteren kár vitatkozni, a gyár honlapja szerint 12" a Cort G260DX a fogólap rádiusza.
Egy percig sem vitatom, a Pacifica 112 nagyon jó gitár, többször akartam én is venni, aztán találtam összehasonlításokat (vélemények azok is, nem vitathatatlan tények) és én lebeszéltem magam, nem lenne jobb vétel egy másik HSS jellegű gitár. Most csak azért bátorkodtam a Cort-ot megemlíteni, mert most egy árban vannak, a Yamaha ára ment fel jelentősen az elmúlet egy évben (ami persze, majd az összes gitárról elmondható, pl: a Vintage V100-ról is).
Pláne, hogy ennek a G260-asnak több generációja is volt, OPN, Alder és most a CS ...
És, Eastmen örökbecsű szavaival élve, Peace, béke :)

[ Szerkesztve ]

(#41799) Idiofil


Idiofil
aktív tag

Köszönöm a korábbi, penzkoltos tanácsokat, megfogadtam és vettem egy elég szép állapotú, hasznalt Yamaha Pacifica 112V-t GSfanaticrol(58 volt).
[kép] [kép] [kép] [kép] [kép]

Ami viszont tegnap elszontyolitott:
Athuroztam (csak Elixir 10-52 Long life volt itthon). Amikor kezdtem beallitani, mentem sorba, majd amikor az utolsóval végeztem, az elsőt lecsekkoltam és teljesen máshol volt, akkor vettem észre, hogy a hidat a tremolo miatt húzza fel a feszített húr. Levettem a hátlapot, egy kicsit csavartam bentebb a két csavaron. Ujrabeallitottam, már sokkal kevésbé, de még mindig elment. Huztam meg a két csavaron. Ujrabeallitottam, jó lett. Ma felvettem, ellenőriztem a hangolást és hát alig volt 1-2 hang a helyén. Ez mindig ilyen szívás az olcsó tremoloval, vagy a vastagabb húrt nem bírja annyira feszíteni? Mit tudok tenni? Végső esetben lehet a tremolot fixalni?

Ami viszont tetszett:

Sokkal kényelmesebb, mint az SG, keskenyebb a nyaka, könnyebb, valahogy jobban a kezemre áll.

Köszönöm a tanácsokat megegyszer :)

"Those who want respect, give respect"

(#41912) Mexbacsi


Mexbacsi
tag

Sziasztok! Tudnátok nekem a gitárhoz megfelelően húrkészletet ajánlani? yamaha c40-ről van szó.

(#42114) Berreh válasza zseko (#42112) üzenetére


Berreh
tag

Ilyen árfekvésben érdemesebb használt gitárt keresni, pl ezt a Cort M200-ast , vagy ezt, konkrétan lehet, hogy vastagabb a nyaka (úgy rémlik az M600 az LP-k hasonlít), de jókat írtak róla. Vagy ez a KX5 , többen bírtokolnak itt ilyet, általánosan jó véleményeket olvasni róla. Vagy érdemes Yamaha Pacifica 112-t keresni, nemrég 40 ezer körül volt fent néhány. És akkor még nem beszéltünk a Harley Bentonokról újakat kaphatsz ennyiért, bár a stratocasterek nyaka is vaskosabb.

[ Szerkesztve ]

(#42271) Idiofil


Idiofil
aktív tag

Sziasztok,

Egy kérdésem lenne tapasztaltabb gitárosok felé (tőlem szinte mindenki tapasztaltabb).

Van egy Vintage VS6-om, illetve egy Yamaha Pacifica 112V-m.

A Yamaha valamelyest kényelmesebb, viszont az SG-nek jobban tetszik a hangja, így szívesebben is gyakorolok azon.

Kérdésem az, hogy egy Vintage V624 tekinthető egy öszvérnek, kényelem tekintetében inkább a Yamahahoz, hangzásban pedig inkább a VS6hoz húz?

Most a Yamahat cserélném le egy ilyenre, de nem titkolt szándékom hogy csak 1 gitár maradjon (aztán majd elindulok a lejtőn újra) :)

Előre is köszönöm az infókat, kommenteket, akármit :)
:R

"Those who want respect, give respect"

(#42275) Idiofil válasza Moleman (#42273) üzenetére


Idiofil
aktív tag

Köszönöm a választ,

Igen, tremolo a mostani pacifican is használaton kívül van, az az új jövevénynél sem számítana.
Az elején nézegettem a Yamaha Pacifica 120-át (HH)m illetve Fender/Squier oldalon is HH kiosztású gitárokat, viszont mivel a Vintageről sok helyen írták, hogy ár/értékben kiemelkedő, illetve engem nagyon meggyőzött (bár ez másnak nem jelent sokat, nekem igen) a VS6, így ezen irányba indultam el, így jutottam el a V624hez.

Amit most találtam mahagóni, strat és HH az egy ibanez.

Gyarló vagyok, de a telecaster nem tetszik.

Viszont a C terven még gondolkodok (bár mivel kevés szabadidőm van, így a szerelgetésre fordítandó időt inkább gyakorlásra szánnám :)

"Those who want respect, give respect"

(#42477) SidCorky válasza SidCorky (#42476) üzenetére


SidCorky
senior tag

Annyit írok, hogy még a szerkidőből is kicsúszok. :D Közben próbáltam keresgélni valamit, ami jó lehet és tetszik is, velük mi a helyzet az Affinityhez viszonyítva?

Yamaha Pacifica 012
Ibanez GRG 140
Jackson JS Series Dinky Arch Top JS22 DKA Most nézem, hogy ezen meg csak humbucker van.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#42478) Alexios válasza SidCorky (#42477) üzenetére


Alexios
veterán

Nem ismerem a yamahat sem, de a másik kettőt az olcsó floyd miatt biztos nem venném.
Szerintem amúgy semmi baj nincs a mostani affinity stratokkal, ha azt szeretnéd vedd azt. Nézd meg esetleg thomannon/andertonsnal, ott lehet van raktáron

(#42481) consono válasza SidCorky (#42477) üzenetére


consono
nagyúr

Ha Yamaha Pacifica, akkor inkább valamelyik 112-est válaszd, azok jobbak. Az Ibanez is a kínálat alja náluk, de nekem mindig szimpatikus volt, bár sosem használtam. Milyen zenét szeretnél játszani?

"In God we trust. All others must bring data"

(#42483) Carlos Padre válasza SidCorky (#42477) üzenetére


Carlos Padre
veterán

A Yamaha Pacífica 012 nagyon ajánlott kezdő gitár.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#42484) Berreh válasza SidCorky (#42482) üzenetére


Berreh
tag

Nekem volt Ibanez GRG140-esem (ha szigorúan nézzük ez superstrat gitár, kisebbek a lekerekítő ívek a test éleinél, hosszabbak a szarvak), nem volt rossz, de a bundok szélei nem voltak rendesen eldolgozva, Amikor a tuningoláson gondolkodtam, több műhelyt megkerestem, a hangszedőket és a szerelvényeket éppen nem javasolták cserélni, hogy kezdő gitárhoz képest azok egész jók. A test meg még mahagóni volt, azóta ez változott. A nyaka nagyon kényelmes vékony volt, nem tudom a Fendereké milyen. A Yamaha 112 biztosan jobb, de az sem klasszikus stratocaster alakra és akkor már érdemes a Cort 250/260 gitárokat is megnézned.

[ Szerkesztve ]

(#42510) SidCorky


SidCorky
senior tag

Guys, rosszul rémlik, hogy van innen valakinek Yamaha THR5 erősítője? De lehet, csak a THR igaz, a modell viszont más. :D Ezek a jack bemenetes motyók mennyire alkalmasak a gitározás mellett zenehallgatásra, mennyire kivehető a többi hangszer és a vokál a gitár mellett? Ha jól tudom, azért van rajtuk a jack in, hogy zene mellett tudj játszadozni, szóval nekem úgy lenne logikus, hogy nem olyan rosszak ilyen szempontból. :)

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#42517) benvolio


benvolio
őstag

Ha már képek, akkor teszek egy sajátot. Hosszú idő eltelte után "upgrade"-eltem a kis Spider-t egy Nux-ra, a Stagg-ot egy Cort-ra. :)

De még egy Jackson-ra és Yamaha-ra szeretnék szert tenni ha lesz stex, money, ruppó rá. :D

(#42723) Carlos Padre válasza Sirandrish (#42722) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Yamaha. A minőségéhez képest nagyon olcsó.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#42752) Berreh válasza #98320896 (#42751) üzenetére


Berreh
tag

Mindenképpen próbáld ki, mert a Les Paul-ok nem a világ legkényelmesebb gitárjai, akármilyen is hangjuk :) Még ajánlható a Cort CR-ek 200-tól felfele, vagy a Yamaha PAC120, azon is HH hangszedők vannak, de startocaster testben, ami kényelmesebb :)

(#42820) Mexbacsi


Mexbacsi
tag

Sziasztok! Van egy Yamaha c40es gitarom és segítségét szeretném kérni, hogy a sorozatszám alapján mikor lehet? Sajnos neten nem sikerült megtudnom. Száma 00K014030

(#42822) benedekco válasza Mexbacsi (#42820) üzenetére


benedekco
addikt

Nekem ez Q0K014030-nak tunik. Azaz az első az nem egy Q betű?
Ezen esetben April 1st, 2010 or 2020

Ha viszont QO azaz nem nulla hanem o betű, akkor viszont April 1st, 2008

Remélem sikerült segíteni. Itt egy sorszám határozó Yamaha klasszik gityókhoz.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#42829) espista válasza robi-k (#42828) üzenetére


espista
senior tag

Yamaha vagy Cort. Attól függ milyen zenét szeretne rajta játszani. De ennyi idősnek valami kisebb méretű lenne jobb. Jumbo és Deadnought szerintem kilőve. Koncert/auditorium méret vagy esetleg parlor. Szemelyesen ki kell próbálni. Akár új Akár hasznalt. Valami nagyobb hangszerboltba kell bemenni körülnézni.

Romani ite domum!

(#43047) gaborbol


gaborbol
őstag

Hello mindenkinek,

Gabor vagyok, 42 eves es alkoholista.

( Ebbol a mondatbol csak ketto igaz! )

Nem tudom megmondani igazabol ,miert de ugy erzem hogy itt az ideje beszerezni egy gitart es belekezdeni a tanulasba.
Harom gyerekem van (3-3-5 evesek ) az elmult evekben gyokralitalg 0 percet forditottam magamra, talan innen jon a vagy, hogy estenkent mikor mar kesz a melo, feleseg gyerekek alszanak akkor lenne minden nap 15-20-30 percem magamra.

Nezelodnek, kepeznem magam kicsit gitar ugyileg, minden tanacsot szivesen vennek. :R

Egy gipszkarton hazban lakom, ahol az also szinten tudnek gyakorolni, amig felettem alszik a csalad. Nagyon nagyon csend van ejjel, minden kis zaj meghallatszik igy a prioritas a minnel halkabb eszkoz lenne.

Ami igazan kozel all hozzam hangzasban az az akusztikus gitar vagy a banjo.( amerikaban elek)

Talan az amerikai folk, banjo-femes gitar hang az ami igazan bejon es szivemhez szol, de gyakorlatilag bamilyen mufajbol tudnek valasztani a rock, blues, country, pop, mufajon bellul is.

Par youtube link:
[link]
[link]
[link]
[link]

Kicsit mas:
[link]

Elektromos gitar:

[link]
[link]

Ket hangszerboltba fordultam meg eddig, ezeket ajanlottak:

1: Vegyek egy $200 dollaros Yamaha akusztikus kezdo gitart vagy banjot-t tegyek egy gumigyurut a hanglyukba, egy vastag zoknit a hid ele, es csa.

Masik bolt: Az akusztikus felejtos, mert soha nem lesz olyan halk mint egy elektromos.Vegyek egy elktromos gitart($150 dollar-tol indul) meg egy erositot 250 dollarert, abba tudok tudgni egy fejhallgatot, meg racsavarom az akusztikus gitar effektet es olyan kezdo-bot amilyen en vagyok ugysem tudja megmondani a kulonbseget. De persze meg tudom mondani majd a kulonbseget, mert elektromos hangbol akarok akusztikus hangot ami kb fabol vaskarika, de szerintuk meg igy is ezzel jarnek a legjobban.

Mar azon is filoztam, hogy akkor elekrtomos gitar valami mini hordozhato erosito vagy dobozka a foldon fulessel, es akkor nem kell meg egy koffert kipakolni meg elrakni estenkent.

Abbol kiindulva ,hogy a budos eletbe nem volt meg kezemben gitar, lehet hogy megveszek valamit amit az otodik alkalom utan leteszek orokre nagyon max 750 dollart szannek az egeszre.
Hasznalt cucc is lehet, gitarboltbol, kulonben esellyem sincs megmondani mit veszek milyen allapotban.

Ezek alapjan ki mit javasolna?
Aludjak ra egyet, es ebbol a penzbol mar egy komolyabb mennyisegu keszletet lehet felhalmozni tomenybol?
( nem iszom alkoholt, csak vicc)

Az anyagi buko annyira nem faj, ha oda jut akkor csak eladom majd max felaron, tenyleg nem az a lenyeg. Mindenkeppen adnek magamnak egy esellyt ezzel.

[ Szerkesztve ]

(#43055) nap válasza gaborbol (#43053) üzenetére


nap
addikt

Squier Bullet, Affinity, Jackson Dinky, Yamaha Pacifica, ezek megfelelőek lehetnek kezdésnek.
Lehet jobban jársz, ha használtan veszel valami komolyabbat.
Ha nagyon ragaszkodsz a 120$-hoz, akkor egy Kramer Focus, de semmiképpen nem epiphone.
Néhány ötlet, ha nem ragaszkodsz ahhoz a bolthoz: [link] [link] [link] [link]

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#43056) Moleman válasza gaborbol (#43053) üzenetére


Moleman
addikt

Az sem rossz ötlet, én is sokszor gyakoroltam elektromos gitárral anélkül, hogy bedugtam volna.

Az LP Specialt én is inkább mellőzném, a Standard/Plustop már kellemes tud lenni, ha már Epi, de ahogy elnézem, az már 600 dollár, annyit nem ér, mikor olyat akartam venni, azt átszámítva 400 dollár körül néztem.

Első körben érdemes lenne becélozni, hogy milyen stílusú/hangú elektromos gitárt szeretnél, sokat számít, hogy milyen hangszedők vannak benne, de a forma is eléggé meghatározó lehet, akár kényelem szempontjából is. Félig-meddig country irányból indultunk, így alapértelmezettnek tűnhet egy Telecaster, 400 dollárért van Squier Classic Vibe, de hiába, ha az Neked éppen kényelmetlen, vagy nem is szereted a hangját.
Mindenképpen javaslom, hogy sétálj be egy boltba, kérdezd meg, hogy mit ajánlanak, régen szkeptikus voltam, hogy rám akarják sózni a sokat hozó gitárokat, de néhány angliai látogatás után már máshogyan látom, tényleg jó ötleteket tudnak adni, a jó értékesítő rá tud érezni, hogy mire van szükséged. Félig-meddig akusztikus-elektromos átmenetnek lehet, hogy egy semi-hollow elektromos lesz az ideális, ahogy nap fórumtárs is említette korábban.

Ha stílusban is még kicsit útkeresés a cél, nekem titkos tippem a HSS Stratocaster vagy superstrat, nagyon sokféle hangot tudnak, a többségnek kényelmes is, mint pl a Yamaha Pacifica 212 (vagy akár 112), vagy nagyon kövér lúdnak a Fender Player Stratocaster HSS, de egy PRS SE Standard is nagyon jó allrounder lehet. Ha Les Paul vagy SG a cél, akkor maradnak az Epik, az SG mondjuk nem is annyira drága.

A használt gitár is járható út, ha van kit megkérned, hogy segítsen kipróbálni, előfordulhat 100-150 dollárért akad egy gyöngyszem (találkoztam már olyannal), de lehet 500-ért is rossz, van benne kockázat.

#43055 nap
Squier Bulletet vagy Affinity-t nem mernék venni, nem tudom pontosan, hogy most milyenek, de a régiek (15+ éve) kifejezetten rosszak voltak, akkoriban a Squier Standard volt nekem a megbízható belépőszint.

[ Szerkesztve ]

(#43064) espista


espista
senior tag

A Player szériával nekem rossz tapasztalatom van. Csak a nyak és a bundok teljes és alapos átnézése után venném meg. Amúgy alap, de nagyon jó gitár, ha a fentiek rendben vannak. A CV-vel szerintem nem tudsz mellélőni. Az Ibenez nagyon más világ, mint a másik három, de kitűnő gitár az is. Nagyobb, hangosabb, más a menzúrája, más a hangja. A Yamaha pedig az első kettő újraértelmezése.

Romani ite domum!

(#43074) Carlos Padre válasza gaborbol (#43059) üzenetére


Carlos Padre
veterán

De kis szép az a Yamaha <3

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#43082) fattyu válasza Tommyka21 (#43079) üzenetére


fattyu
veterán

Nem értek egyet. Yamahanal több gitárt kapsz ugyanazért a pénzért.fendernel meg nevet.

Ha a kolléga immunis a fejen lévő felirat okozta erekciofaktorra akkor irigyelhetjuk és sok sok örömet.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#43259) TheKresh


TheKresh
csendes tag

Tiszteletem!

Egy elveszett lélek keresi kezdő pengetni valóját.

Röviden az indítatás: Még szobacirkáló koromban kaptam egy 100% műanyag kínai vackot ,valami damil húros játékgitárt ,iszonyatmód élveztem pengetni (legalábbis így emlékszem :D) és mostmár így huszon évesen végre megtehetem ,hogy vegyek egy igazi gitárt és kipróbáljam magam ,hogy még mindig élvezném-e annyira a dolgot ,mint annó.

A probléma fő forrása ami miatt ezt írom ,hogy gőzöm sincs mit és min játszanék a legszívesebben.
Zenehallgatás szempontjából mostanában a legtöbbet heavy metalt bömböltetek ,de elég sok műfajt nagyon szeretek.
Legutóbb ez a srác játéka nagyon megtetszett: [link]
Ha jól gondolom ezt egy Ernie Ball Music Man Majesty-n játszotta el.

Kb 1 hete olvasgatom a fórumot ,hallgatok videókat youtuben és még azt sem tudom pontosan hogy Stratocaster vagy Les Paul típusok között nézelődjek... :W
Az biztos hogy akusztikus nem opció ,mert sokszor este vagy hajnalban pengetnék.

Használt gitár vásárlástól nem zárkózom el ,a keret pedig mondjuk legyen max. 100.000 Ft ,de nyílván így hogy azt sem tudom mi lesz a sorsa a gitárnak ,jobb lenne minél olcsóbbal kezdeni ,ha továbbadnék rajta.

Eddig hirtelen használtpiacon ezeket találtam ami kinézetre tetszik és ahogy néztem a fórumot jobb márkák között vannak:
[YAMAHA RGX121]
[Ibanez GSA-60 WNF Gio]
[Yamaha Pacifica 012 DBM]
[Fender Squier Stratocaster Pack IL Black]

Persze ha bármi egyéb ajánlott gitár van ,szívesen fogadom. :R

[ Szerkesztve ]

Üdvözlettel: Kresh

(#43260) V.Stryker válasza TheKresh (#43259) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Arra a Yamaha Pacificara én is csorgatom a nyálam egy ideje. :D :D

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#43278) Carlos Padre válasza TheKresh (#43268) üzenetére


Carlos Padre
veterán

A másik Yamaha vagy a Jackson. Metál/rock vonalra kell a bridge humbucker.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#43279) Berreh válasza Carlos Padre (#43278) üzenetére


Berreh
tag

Az a másik Yamaha már elkelt, de itt van egy másik :)

(#43287) Goose-T válasza TheKresh (#43286) üzenetére


Goose-T
veterán

Azt azért tudnod kell, hogy az az Ibanez JS100 újonnan kétszer annyiba került, mint a Yamaha 311H, ahhoz képest annyival nem drágább. Meg biztos nagyon kényelmes is, nem véletlenül Joe Satriani modell. :)

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#43524) espista válasza Goose-T (#43523) üzenetére


espista
senior tag

Yamaha FS800-as széria vagy Sigma 000 széria.

Romani ite domum!

(#43526) benedekco válasza prokxy (#43522) üzenetére


benedekco
addikt

Nekem úgy tűnik, hogy humbuckeres hangszedőket jobban szereti, szingli coil-al jobban hibázik.
Valami olcsóbb Yamaha is jó még ha találsz annyiért.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#43537) prokxy válasza benedekco (#43526) üzenetére


prokxy
veterán

Köszönöm mindenkinek a választ, ezt néztem ki, közel is van és elvileg nekem ideális lesz: :)
Yamaha EG 112
Erről vélemény? FB link

[ Szerkesztve ]

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#43648) NOKA32


NOKA32
aktív tag

Sziasztok.
Szeretnék megtanulni gitározni (elektromos) régóta vágyálmom.
Tudom nem ajánlott de új gitárokat nézegettem, korábban akartam venni, csak elnapoltam.
Yamaha Pacifica szériát ajánlották akkor, és elég sok gitárt is néztem. De gondoltam itt is véleményt kérek.Feleslegesen nem akarok drága gitárt venni, és a fix húrlábat preferáltam.
Valami jó erősítőt is szeretnék, amibe tudok dugni fejhallgatót, esetleg olyat lehetséges hogy bejátszom a gitár alá valami loop background hanganyagot?usb ről vagy gépről?
Szeretném eljátszani ezt a rövid riffet, ezt érzem célomnak de van tervem utána is [link]
Ár nagyjából 120 ezer, fölé nem nagyon mennék mert úgy érzem megszaladna velem a ló
Köszönöm szépen a segítséget.

(#43724) Berreh válasza bjoey (#43722) üzenetére


Berreh
tag

Szia! Azt én írtam :) Amikor 3 éve egy éven át keresgéltem a második, igazi és utolsó (na persze :))) gitáromat, rengeteg kezdőknek, 200, 300, 500 dollárig összehasonlító oldalt böngésztem végig, és akkor szinte az összesen szerepelt, mint kezdőknek ajánlott gitár. Akkor egy Ibanez GRG140-esem volt, amit nem forgalmaztak világszerte, így nem minden (sőt csak elvétve) listába került be. De az is nagyon jó, vagy az azóta megjelent GRX40-es is.
De úgy szoktuk kezdeni, hogy milyen zenét szeretsz, mert a tapasztalat azt mondatja, Te is hasonló hangzást szeretnél kicsalni a gitárodból. Aztán ahhoz tudunk ajánlani hangszert. Általános, ha van rá alkalmad, menj el boltba kipróbálni, melyik kényelmes, az Ibanezek nyaka vékony, de lehet, hogy egy Yamaha, Squier nyaka pont belesimul a tenyeredbe. Szépen elmondjuk majd, mire kell figyelj, ha használt hangszert vennél. Ha be is jön a hobbi, előbb-utóbb másik gitárt is kipróbálnál, vennél, ha eladnád, kisebb veszteséggel tudod tovább adni. Szerintem az összes kismultin van füllhallgató kimenet, de olyat keress, ami külső hangkártyaként is működik.

(#43756) NOKA32


NOKA32
aktív tag

Hali újra emberek
Nos a helyzet az hogy megrendeltem magamnak a kinézett gitárt pontosan egy Yamaha Pacifica 112v Silvert eszeveszett színe van, és pont a rendelésem után 24 órával kifutott, a bolt azt írta nem tudják megrendelni sem mert nem gyártják (gondolom az adott színt), most döntenem kellene mit akarok helyette. Sokat nézelődtem, de nálam a szín elég meghatározó volt, és a legegyszerűbb megoldás úgy tűnik az lenne ha egy Fender Squier Affinity Stratocaster HSS IL Slick Silvert választanék helyette, csak valahogy nem volt szimpatikus elsőre. Nagyon nincs semmi más az adott boltnál (Hangszerdiszkont) ami tetszene, és ne haladná meg nagyon az összeget (amit már amugy elutaltam).
Szóval szerintetek jó lesz kezdésnek a Fender? usb interfacen keresztül gépre szeretném dugni (rendelkezem vele), aztán majd idővel lehet veszek egy fejhallgató erősítőt vagy multit.
Köszönöm szépen.

(#43763) Moleman válasza NOKA32 (#43756) üzenetére


Moleman
addikt

Én 11 éve jártam így, narancssárga Yamaha BB414-et akartam venni, erre pont akkor vezették ki, külföldön se lehetett kapni, már csak fehéret rendelhettem volna, a régi árnál drágábban... Lett helyette egy metálpiros Cort, jóval olcsóbban. :D

(#43902) espista válasza V.Stryker (#43901) üzenetére


espista
senior tag

Szerintem adott árkategórián belül nincs nagy különbség. Megkockáztatom, hogy ezek a gitárok ugyan abban a gyárban készülnek. Kisérteties hasonlóság van egy-egy Ibanez-Fender-Yamaha-Cort azonos kategóriájú hangszerei között.

Romani ite domum!

(#43978) gaborbol


gaborbol
őstag

Meg annyit tennek hozza, hogy a ket tok alap Yamaha pacifica vasarlasat nem bantam meg (teljesen), full - abszolut nulla kezdo letemre, mert le lesznek harcolva, utve, meg igazuk volt az eladoknak, hogy diszno ele gyongyot szorni felesleges ...

Azert amikor gitart kerestem es leakaszottam egy 800 dollar koruli fendert, az olyan szepen szolt, hogy azota sem felejetettem el, valamit volt egy ( szamomra) teljesen ismeretlen gitar , EVH Wolfgang WG ami szinten nagyon renozalt hangzasban a lelkemmel, aztan rakerestem es Eddie Van Halen, akinek a zeneje iszonyat messze volt az eredeti ,folkos beutestol amit kerestem :)

Megneztem jopar videot, es rengeteg profibb gitaros, javasolja, hogy full kezdo ne koltson penzt gitarra, nem kell leizzadni miatta, meg cikinek erezni. Aztan azt is hozzateszik, hogy ha viszont azt veszed ami igazan bejon es szep is melle a gitar akkor tobbet fogsz vele gyakorolni erthet okokbol.

Aztan este 11- ejjfel fele lekoccolok a nappaliba amikor mindenki alszik kicsit gitart "simogatni" es a vegen betolom a kanape ala a szonyegpadlon.( ez is rosszul esik, de nincs hova tenni)
A hangzasa a pacifikanak legjobb esetben is csak elmegy, es ez fix , hogy az atkozott Paul Davis hibaja :W :D
Persze o valoszinu a pacifikan is ugy tudna jatszani, hogy lefo.nam a bokamat.

Na ennyi, kinyavajogtam magam. Sorry!

[ Szerkesztve ]

(#43984) consono válasza WolfheartGR (#43975) üzenetére


consono
nagyúr

Én családi házban a 20W-os modellezős BlackStar-t sem tudom kicsit sem feltekerni, mert van család körülöttem :D Leginkább porosodik csak egy éve és fülesben gitározom, már amikor gitározom... Nyilván mötál a Marshall, a 4x12 meg a csöves fej, én is bírtam mikor Laney Klipp-en játszottam szombatonként a próbán, de nem otthon a hálószobában... Én alapjában véve purista vagyok, gitár, madzag, erősítő, ennyi, de lassan én is ott tartok, hogy egy jó multi jobb otthonra. Vagy egy Yamaha THR 5/10 ha már hallgatni is akarjuk.
Felmerült a Marshall Code 25 mint alternatíva, a Marshall logó azzal is meglenne és otthoni körülmények között sokkal "játszhatóbb", csak annak meg mindenki lesajnálja a hangminőségét (én nem próbáltam, nincs tapasztalatom)...

"In God we trust. All others must bring data"

(#44056) consono válasza gaborbol (#44055) üzenetére


consono
nagyúr

Kell a gyakorlás, nagyon, meg egy alapos beállítás a gitárnak. Arról nem is beszélve, hogy a YT videókban nem a "nyers" hangját hallod a gitárnak, hanem rengeteg utómunka van rajta, amit az otthoni kis erősítő meg a te kezdő mivoltod még jobban kihangsúlyoz. Szerintem mondjuk nem a Yamaha lesz a szűk keresztmetszet a hangzásban...
Eretnek dolog, de elgondolkodhatnál azon is, hogy pár, pár tíz órát veszel egy gitártanártól, hogy az alapokat helyretegye, ne a videóról jól/rosszul lelesett technikád legyen az akadály.
Meg még egy tipp: én nagyon sokára jöttem rá, hogy a kompresszió mennyit számít a gitárhangzásnál. Mikor meglett az első kompresszorom, csak azt használva, minden más effekt nélkül is helyére került a sound. Vertem is a fejem a falba....

"In God we trust. All others must bring data"

(#44134) gaborbol


gaborbol
őstag

Tiszta nepmese vettem is gitart meg nem is ....

Penteken talatam egy akusztikus gitart aminek nagyon bejott a hangja, Yamaha FG-TA TransAcoustic Dreadnought... Kiprobaltam, mondom meg korbenezek, de alapbol a hangja nagy betalat.

Meg mondja az elado, hogy van egy extra ebben a gitarban, beepitett reverb/chorus, mutogatja, bekapcsolod- kikapcsolod, tenyleg, lehet hogy majd a jovoben jol jon, nem kell hozza erosito, semmi....Okes.

Elmentem par boltba ma, korbeneztem volt par Martin meg Taylor aminek ugyan uj bejott a hangja, de azok kb dupla arban voltak.

VIssza a boltba, utolso darab, meg megvan. Okes akkor megveszem, az egyik Pacifikat nayon korrekt arban beszamoltak, kifizetem. Adjak at a gitart es gond van, a kis aksi tarolo hianyzik a gitarbol...

Jon a manager, van rengeteg extra aksijuk csak eppen nem ebbe. Vegignezik az osszes gitart a falon, hatha valamelyik passzol, es kb 10 kulonbozo gitarbol lopta ki valaki az aksikat a hetvegen :W

Gitar vissza, igy nem adhatja el, mert hianyos. 40 percen keresztul telefonalgatott, egy darabot talalt valahol azt holnap atkuldik hozzajuk, esetleg szaerdan at tudom majd venni...

Remelem nem jon be annyira mint ahogy gondolom , mert akkor megint vehetek meg egyet a ceghez is :DDD

(#44143) gaborbol


gaborbol
őstag

A hasznalt arak eleg erdekesek nalunk. Beneztem par boltba elotte, volt ugyan ez a gitar hasznaltan mashol egy szetkopott kemenyfedeles tokkal $899 - ert. A gitar javasolt ara 1100 dollar a Yamaha oldalan, de bakker minden boltban $650-680 zsir ujjonan.
Szetturtam a netet tegnap a legolcsobb hasznalt 580 volt kicsit leharcolva es az felett.
Adtak kedvezmenyt, beszamitottak a pacifikat, $520-ba megallt afaval mindennel.

Nezem az 1/2 es Yamaha akusztikust a gyereknek, 95 dollar hasznaltan. Uj ara meg $125 ingyen postaval meg afaval. :F

(#44220) gaborbol válasza arnyekxxx (#44207) üzenetére


gaborbol
őstag

Meg annyit, hogy pl az elozo infos ceg akiknek dolgoztam mindig borotva elen tancolt, nem azert mert szarul ment, hanem mert minden penzt visszaforgattak a cegbe, csak ugy mint a fent emlitett cegek.
Kb ugy terveznek, hogy mindent visszaforgat es nem gazdagszik meg belole 10-20-30 evig. Aztan majd nyugdijj elott eladja milliokert es csa, majd onnan elvezi as eletet, mert realis hogy meg 80-90 eves korodban is normalis eletet elsz.

Ez a lemgyek a balcsira es 3 ev alatt megveszem as 5-so bombit a langossutobol mentalitas nem jellemzo.

Hogy on is legyen, a Yamaha hangja annyira bejon, hogy vennek valami hasonlo hangzasu lerugott olcso gitart ami meretben es hangzasban is melle valo. Van a helyi apron egy Yamaha es egy Taylor is mindeketto serult. 75 dollart kernek ertuk, 50 korul elviheto. Ahogy olvasgatom annyira nem serul a hagjuk a fizikai serulestol.
Ez igaz lehet?

(#44230) gaborbol


gaborbol
őstag

A bevetel nem egyenlo a tiszta adozott nyereseggel.
En konkretan az ugyfeleimrol beszeltem a Covid kapcsan nem csak altalaban, ha nem erne meg akkor nem csinalna senki. Egy egy dokis kis rendelo ami mar ki van fizetve, be van jaratva biztos kevesbe erezte meg.
Ha magan emberkent keresek tisztan 1 millat egy honappan akkor nem gond a felretett penzbol lehuzni meg harmat. Ha bejon 30 milla egy honapban es abbol marad 3 tisztan majd beut a covid es kene 90 milla hirtelen mert 0 a bevetel akkor meg gond van.
Van ugyfel akivel 11 dolgozunk egyutt es szoltak, hogy minden beszallito, bedolgozo fel lett fuggesztve,mert vagy kirgugnak 40 embert vagy csodbe mennek. Masik ugyfel korhazi beszallito meg 300%-os forgalmat produkalt az elmult evben.
Elegge elkanyarodtunk, arrol volt szo, hogy egy orvosi iroda is nehez helyzetbe kerult nem, hogy a hobbi termeket arulo gitaros mamut vallalat.

Lehet sikerult ma egy oreg Yamaha-t beszerzni akkor teljes lesz a vilag :)

(#44235) gaborbol


gaborbol
őstag

Mindenki megnyugodhat, vettem gitart :DDD Mehet tovabb a forum, nem kell mar tovabb aggodni.

Az uj Yamaha FG-TA melle erkezett egy Yamaha FG-375S, illetve annak lett hirdetve, de a cimke szerint FG-375S ii. A gyari szam alapjan meg UFO, mert semmivel nem sikerult kibogaraszni, hogy az alapjan mikori gyartas.
Azt irjak mindenhol, hogy a Yamaha iszonyat threhany munkat vegzett a gyari szamokkal kapcsoltaban, sok elve hibas, meg a szamozas is 10 evente ismetlodik tehat pl egy 1977-ben gyarott gitar ugyan azon a gyari szamon futhat mint egy 1987-es vagy akar 1997-es. Szoval 3 gitar 30 ev kulonbseggel osztozik ugyan azon a szamon.

A hozza kapcsolodo forumokat,szakirodalmat alaposan atneztem a Yamaha forumokban szinte lebeszelnek rola, mert ugyan gyonyoru a hangja, de az esetleges hibalista amit at kell nezni a vasarlas elott az hosszabb mint a Boeing 747-es hasznalti utmutatoja. Nagyreszuk kivalo lehet fali disznek, tuzifanak, mert a javitasi koltseg joval fole megy az aktualis ertekukkel es jatszhatatlanok.

-> Szoval kell. Instant get. :D

1975-1985 kozotti gyartas, nem mai csirke, 300 dollart kert ert az ember aki nagyon szimpatikus volt az SMS-ek alapjan. Volt pont mellette pont melom, mondom elugrok megnezem, barmi gyanus akkor ott hagyom azt csa. Ami megtetszett benne, az a forumokon az aradozas rola a tulajoktol, hogy a hangja az olyan, hogy ujonnan vette, a mai napig megvan. Gitarok jottek, mentek de ez maradt es maradni is fog amig szet nem hullik.

Na de vissza Dan-hez.
Kerdezem, hogy mit tudunk a portekarol reszletesebben, mert ez nem az autozas hondaja vagy toyotaja ugye?

Hat 15 eve gitar tanar, egy gitar javito/ ertekesito muhelybol vette, van par olcso extra gitar ami szepen szol, elmeny hallani, diak jon gyakorolni, nem hoz sajat gitart, kell neki valami olcso noralis gitar, stb. aztan Covid, diakok nem jonnek.
Zoom oktatas van, de az sem veri a plafont, elkezdte eladogatni az extra portekat.

Mondom neki , hogy mi helyzet meg hogy mire kell. 40 eves multam, van 2 melohelyem, 3 gyerek, soha nem gitaroztam, de valami mozgat hogy kene-kene..nyugalom.. kikapcsolodas. kilepes kicsit az allando porgesbol.

.Azt modta, hogy ez annyira meghatotta, hogy engedett egy szemmel lathato osszeget, es radobott meg egy korban kb passzolo kemeny tokot!

Talan takonyzold loncsos kutyaszorrel belelve.
Az annyira meghatott engem is, hogy akar mikor kinyitom a tokot, kb hallom a odoc Tibi hagja, hogy Vaaaaahhh, csukd le gyorsan,csukd mar le,csukd ar le, ne nezz oda,

Na de a gitar tenyleg szep es a mi alenyeg, hogy tenyleg nagyon bejon a hangja. Magyarorszagon milyen arban mennek az online elo oktatasok.
Dan azt mondja, hogy O egesz olcso . 40-50dollar/ 60 perc. Attol fuggon mennyit veszel egyszerre.
Eleg meredek.Viszont tanar tenyleg kene. Van valakinek konkret ismerose aki vallal online tanitas? Milyen arban?
Ilyen 35 dollar/ 60 perc az indulo amit tlatam 75 dollar/ oraig bezarolag.

[ Szerkesztve ]

(#44277) Moleman válasza FockeWulf (#44275) üzenetére


Moleman
addikt

Ja bocs, én is ott vettem, csak keverem őket. :D

Akkoriban kipróbáltam nagyon sok gitárt kb 200 ezerig, Fender, Seagull, Cort, Yamaha, de magasan a Sigmák illettek a legjobban hozzám, már a 100 ezer körüliek is nagyon jók voltak. Egyedül a Dowina maradt ki a potenciális versenyzők közül, olyannal még nem volt személyes találkozásom.

(#44335) MyNameIsBalu


MyNameIsBalu
újonc

Sziasztok!

1 éve van elektromos gitárom (Yamaha Pacifica 112J), kb a gitárral egy időben vettem egy Vox Pathinder 10 erősítőt gyakorlásra, majd új barátnő miatt sokat ingáztam, ezért vettem egy pici elemes Blackstar Fly-t is. 1 év alatt szerencsére rengeteg időm volt (gamer gép hiányában :D ) gyakorolni, mostanra jutottam el hogy egy pici extrát belevinnék még, első körben egy audio interface + vst megoldáson gondolkodtam. Pár hónapja lett egy gamer laptopom, talán elég erőforrás. Viszont jártam itt a napokban és pont téma volt multi effect pedál, melynek létezéséről eddig nem is tudtam.(vagy is inkább azt hittem ezek 200k-nál kezdődnek). Utána nézve ez is szimpatikusan hangzik, de semmit nem értek hozzá (inkább amúgy is informatikai beállítottságú vagyok). 40-80 ezer közötti kategoriában tudtok valamit ajánlani, amiről van is tapasztalata valakinek? Vagy egyszerűbb lenne az interface+szoftver jelen esetben? (Szerintem ha nem most de pár év múlva úgy is ez lenne a vége :DD )

Köszi előre is!

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.