Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36218) Kobe


Kobe
veterán

sziasztok......búék mindenkibe

pont egy újévi fogadalom kapcsán kellene segítség :) igazából az irány már megvan, csak a döntésben hezitálok. Bocs ha hosszú, de lehet tanulságos, én most jutottam egy kvanagy fordulópontra a saját hülyeségem miatt :)

Sajna az utóbbi évben elég szarul mértem fel az igényeket és képességeket az eszközparkban és a helyben, és ennek látszik az eredménye is: 4 hónapja kb 0 tanulás, gyakorlás, és elég sok ablakon kidobott pénz, csak az által, hogy sosem az igényeknek legmegfelelőbb vonalat választottam és emiatt kényelmetlen "kényszer" lett a gyakorlás

Ami már volt: különböző interfacek, rocksmith, katana 50, jelenleg focusrite + BIAS FX / Helix Native, de sajnos ez az irány sem az igazi, főleg a lentiek miatt:

Két szűk keresztmetszet van:
1, rohadt kicsi a lakás, emiatt gyakorlatilag 0 hely van:
perpill nincs íróasztal, vagy bármi hasonlónak hely, többnyire csak laptoptartón napi pár percre leülök letölteni valamit a géphez, így a focusrite használata is kényelmetlen, itt-ott ahol adott napon van 1 db laptopnyi hely éppen, oda összekötögetni a motyót...

2, kvára nem tudok gitározni, a nagyon lelkes amatőr vagyok aki az alapoknál elakadt:
pont azért mert többször estem a tudás bűvkörébe ahelyett amire jelenleg tényleg szükség volna - jó dolog a helix meg a bias, csak ha 40-50 perc gyakorláshoz ugyanennyit kell összerakni a cuccot (hely híján), és DAW-ot állítgatni, az is elveszi a kedvet, illetve elveszek a részletekben

a focusrite elpasszolása mellett voksoltam és kiegészítve visszaforgatnám egy tényleg jó gyakorló cuccba, aminek hasznát is veszem. Több vonal is játszik, ezek között kéne help dönteni. Akármi lesz a végkimenetel, de az alábbiakat kéne tudnia:

-kevés helyet igényel, könnyen mozdítható, lakásban akárhol használható cucc (méret mondjuk max egy focusrite 2-3xosa)
- elsődlegesen fülhallgatóval használnám, ha van lakásbarát beépített hangkeltője, akkor az sem jön rosszul
- tudjon inkább kevesebbet de azt tudja jól, minőségben, hangban
- nem feltélen kell 30-40 effekt, inkább legyen benne a 4-5 fő effekt, amivel tanulás során lehet ezekkel ismerkedni és kísérletezni, de nem visz tévútra, nem kezd el egy hozzámhasonló figyelemzavaros luzer órákat tekergetni :)
- legyen meg benne a fun factor, és nem árt ha van valamilyen community mögötte ahonnan tanulhat az ember (fórum, tone library, facebook csoport megfelelő létszámmal stb)
- bővíthetőség akár FW update formájában, pl 1-2 új erősítőmodell előny (az elején rögtön nem szükséges, de ne is legyen lehetetlen kivitelezni)

Keret: 80K (pluszminusz 10%, de ha valami kvaütőssel meggyőztök, gyűjtögetek hozzá)

Ami játszik, beférhet a keretbe:
Yamaha THR10 Andertonéktól (nem tudom ez már a V2-es változat-e)
Roland Cube GX
Balckstar HT1 / HT1 head / ID Core 10 pl
Használt mooer ge200
Zoom G5N / G3N újonnan
Kisebb ko
nagyon elborultan: hagyni a csába az egészet és pár K ért szerezni egy iRiget és iphoneon kipróbálni a BIAS-t, hátha az épp elég és még komfortos is :) (nem tom van e kül a hangban attól függően h macbook, teló vagy tabon fut a progi)

jöhet a savazás :)

[ Szerkesztve ]

(#36227) bigrob válasza fattyu (#36226) üzenetére


bigrob
őstag

+1
Én pedig Yamaha THR-re szavazok, bekapcsolod és használod... Bitang kis cucc!

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#36231) bigrob válasza fattyu (#36229) üzenetére


bigrob
őstag

Majd utánanézek a te ajánlásodnak is holnap, de ma már nem.. :DDD

Nagyon kis helyen elférő, plug and play, gyakorlós (nem gagyinak érteni a gyakorlóst, hanem nem betonfal bontó hangerőnek) cucc kell neki én azért javasoltam a Yamahát. Továbbá van benne annyi beépített effekt, hogy nem fog mellé kisvasút kelleni szerintem. :D Looper meg egyéni preferencia kérdése, nekem volt, 2x használtam és el is adtam inkább.
Nagy Máténak (Omen) is volt ilyen kis Yamaha THR bestiája, csak lecserélte most egy Kemperre ha jól emlékszem.. :P

(#36230) Goose-T
Nem feltételnül kell tekergetni ész nélkül mindent.. :D
A Helix VST-ben még egy egyéni presetet sem csináltam, mert megtetszett 2-3 gyári és csak azokat váltogatom.. :DDD

Persze az új dolgok varázsa miatt én is rengeteget buziskodtam a POD Farm-mal és még amikor nem volt BIAS app csak VST abban is több idő ment el az állítgatással mint a játékkal, de egy idő után beleuntam és megvan az a pár preset ami tetszik, minimális belenyúlás játszik már csak (picit kevesebb gain, delayen tizedek állítása) ha egy adott "száund"-ra fáj a fogam.. :DDD

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#36237) cucka válasza Kobe (#36235) üzenetére


cucka
addikt

Szerintem kicsit tévúton jársz. Nincs szükség effektekre ahhoz, hogy jól szólj. Szerintem amit a kezdőknek mindenki elfelejt elmondani - jó hangzás 90%-ban azon múlik, hogy te mennyire jól játszol a gitáron.
Ha hangzásokkal akarsz kísérletezni, akkor kezdd a játéktechnikával, a pickup választóval, a tone potméterrel és az erősítőn a gain és eq potméterekkel.
Másik tanács - ne abból indulj ki, amit a youtube-on látsz, ott többnyire gitárbuzi hangszergyűjtők mutatják be a szponzor termékeket.
Nézd meg Phil X-et, hogy mit tud kihozni egy egy hangszedős gitárból és egy sima 1 csatornás erősítőből.

Erősítőből a yamaha mellett akár egy roland micro cube is jó lehet - normálisan szóló erősítő modellek, fapad egyszerűségű kezelőfelület.

Az ilyen Boos meg Vox multieffektekkel az én tapasztalatom, hogy kezdőként nagyon sok időt fogsz azzal tölteni, hogy szarabbnál szarabb hangzásokat keverj ki magadnak. Amikor a próbateremben megkértem a két multieffekt-gitárosunkat, hogy kapcsolják ki a kütyüket és simán dugják be a gitárt az erősítőbe, na akkor hirtelen tízszer jobban szóltunk :)
(Az egyik asszem egy itt ajánlott Boss ME-80 volt, abból jó hangot nem hallottam kijönni. Egy sima olcsó tranzisztoros Marshall fél-stack az egy hipertérugrás volt ahhoz képest.)

[ Szerkesztve ]

(#36280) RaGi91 válasza bigrob (#36279) üzenetére


RaGi91
senior tag

Igen, kifelejtettem, bocsi. Elsőre a stratocaster forma jön be a legjobban. Nézegettem a yamaha pacifica gitárokat, jókat is olvastam róla, de akkor erősítőre és kiegészítőkre nem marad annyi.

[ Szerkesztve ]

(#36288) V.Stryker válasza bigrob (#36279) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Hídhoz mindenképp legyen egy humbucker (dupla) hangszedő. - Miért?

Amúgy nem értek hozzá, de kezdőként tuti vétel a Yamaha Pacifica 112. Használtan néztem, nem nagyon van. De újonnan 75k körül van, 25k-ért meg használtan lesz első erősítőnek való. Sőt. Én mostani ésszel és ennyi pénzmaggal pl. tuti ezt venném.

A többieknek:
- Köszi az infókat. Nem akarok hangszedőt cserélgetni, csak kíváncsi voltam,hogy hogy megy ez, mert láttam, hogy vannak külön, de azért 25k körül, kínából olcsóbban és érdekelt volna egyáltalán van-e valami adat ami figyelni kell és ami alapján várhatod, hogy milyen irányba megy el a hangzás. De ahogy nézem ez próba alapon megy. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#36296) RaGi91 válasza RaGi91 (#36294) üzenetére


RaGi91
senior tag

Elírtam, #36295, szerk idő meg lejárt :) nembaj

Azért kérdezném, mert most ha már ez így megoldható, akkor a gitár egy yamaha pacifica lenne, az nagyon megtetszett és akkor keret fölött lennék.

Illetve milyen kiegek kellenek így elsőre?

Pengető (mennyi, milyen vastag), húrok, szerszámok, hangoló, jajnekem segítsetek :Y
Lehet mégis elmegyek egy boltba aztán legfeljebb egy kicsit az agyára megyek az eladónak. Mondjuk fórumon jobban szeretek tudakozódni, mert itt haszna a szakiknak rajta, szóval sokkal őszintébb infót kapok. Legalábbis informatika téren ezt tapasztaltam, nem tudom zenei ágon ez mennyire van így, de informatikai boltba úgy b@szarintják át a laikus-t, mint a picsa.

[ Szerkesztve ]

(#36839) freelanced válasza Tommyka21 (#36838) üzenetére


freelanced
addikt

Nem saját célra lett, magamnak valamilyen olcsóbbat szeretnék majd. Igazából erősítő téren sokfelé jutottam, de végül elengedtem a csöves retteneteket, bármennyire is szeretném, kezdésnek, otthonra megteszi valami kis gyakorló erősítő, például egy Yamaha THR. Úgy is rajtam múlik, hogy és mit szólaltatok meg rajta.

Aztán ha már elértem egy szintet és esetleg elköltözöm, akkor tudok úgy tervezni, hogy valami jó kis csöves erősítőt vásároljak, mert nyilván ég és föld, egy adott hangerő után.

Szóval hasznosan teltek az elmúlt hónapok, viszonylag sokat próbálgattam, hallgatóztam ilyesmi, már amennyire időm engedte ( sajnos ebből nem volt túl sok ).

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#37035) bot1978 válasza arnyekxxx (#37033) üzenetére


bot1978
senior tag

Kollégámnak teljesen gyári Yamaha akusztikusa van és az is lemerül, ha bekapcsolva felejti. Mondjuk azon van egy piros LED is. Az a LED is felvesz valamit, ami a semminél több, de szerintem ez döntően azon múlik, hogy milyen opampot építesz be. Van olyan is, ami már 3V-os tápfesszel is megy, ergo szétalázott 9V-os elemmel is szól.

Az EMG leszedi a feliratot, szóval nem tudod milyet használ. De volt egy cikk a neten, amiben kvázi ilyen kvázi ipari kémkedés szinten végig mérték és a mérési eredmények alapján gondoljuk, hogy milyet is, abban volt egy IC szám, azt rendeltem, hogy ha már után építés akkor lehetőség szerint olyan legyen a hangképe, mint a gyárinak és ennek az IC-nek valszeg nagyobb fesz kell minimum. Egyébként sok gitárban van gyárilag két 9V-os elem, nyilván nem véletlenül.

(#37034) arnyekxxx

88-as száraz fát ütni? Á, hát fa előbb elreped, mint a gyanta, (már ha az van rajta).

(#37115) bigrob válasza Rejtj (#37114) üzenetére


bigrob
őstag

Szetteket elfelejteni!

LP vs ST: ehhez el kéne menni egy hangszerboltba megfogdosni, hogy neked melyik áll jobban kézre. (bár ha nem tetszik valami akkor úgysincs értelme!)

A Squier és Cort sem rossz vétel, viszont az újabb Harley Bentonok sem rosszak otthonra, nekem is van 3 belőlük, igaz ebből 2-t Dekonak vettem és a nüansznyi hibákat helyrepofoztam. (Thomann.de-n megnézed, Audioll.hu-nak írsz mail és kicsit olcsóbban hozzák)

Stílus miatt hídhoz (a nyaktól távolibb) humbuckert ajánlanék. (szóval HSS, a lényeg hogy olyan dupla legyen a hangszedő)

HA gépen is el tudod képzelni a kihangosítást, akkor hangkártya és 2 stúdió monitor (scarlett 2i2 és jbl lsr 305 vagy krk rokit 5 és társaik)

HA mindenképp erősítőt szeretnél, akkor valami boss katanát javasolnék ÉN (bár szívem szerint yamaha thr-t inkább de az drágább)

Hirtelen ennyire telt borozás és sörözés után, ha később eszembe jut valami pótolom! :DDD

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#37377) bot1978 válasza benedekco (#37376) üzenetére


bot1978
senior tag

Az van, hogy az 5 húros basszusnak a nyaka elég széles tudod és emiatt egy ekkora rádiusz sok. Nézegettem és például a Yamaha nem olyan hülye, hogy hagyja túlnyúlni a fogólapot a nyakon, nem tudom a Benton miért csinálja, pláne így, hogy ilyen előre hozza a hangszedőt. A sarkát talán egy kicsit jobban lekerekíti, mint ahogy elsőre csináltam, viszont meghagyja egyenesre a Yamaha. Szóval végülis nem életidegen egyenesen sem hüm-hüm hááát nem tudom. Én is vakarózom egy kicsit rajta, hogy ez hogy is lenne szép...

(#37396) b.kov


b.kov
senior tag

Sziasztok!
A négy gitár közül melyiket ajánlanátok, és miért? Esetleg ha van hasonló árkategóriában valami más, azt is szívesen meghallgatnám. :)

1. Cort AD810
Olcsó, jókat írnak róla.

2. Yamaha F310 TBS
Ha minden igaz, ébenfa fogólapja van, illetve erről is jókat olvastam (+ ez tetszik kinézetre a legjobban :) ).

3. Cort Earth70
A topikban sokszor láttam, mint ajánlott gitárt.

4. Cort SFX
Elektroakusztikus, illetve cutaway szól mellette.

Igazából vegyes használatra venném. Főleg akkordozni, és fingerstyle játékra használnám, elsősorban saját magam szórakoztatására.

Köszi! :R

(#37563) fattyu válasza NeoPampalini (#37562) üzenetére


fattyu
veterán

ja. basszushoz egyáltalán nem értek. spec saját privát véleményem szerint gitárnál sem találok élvezetet semmiben a tipikus 10 col alattiakban.
yamaha thrt nem próbáltam még :D az lehet kivétel akár, bár részemről. alapvetően cső párti vagyok. a laney lc15 a celestion g10-60 al álomszerű lett. szerintem picinek az zseniális.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#37652) Rejtj válasza consono (#37645) üzenetére


Rejtj
újonc

És milyen igaz... :D

A gitárok:

Ibanez GRG-121

Ibanez GRG-140

Yamaha Pacifica-112

Yamaha ERG-121

Yamaha EG-112

(#37655) Berreh válasza Rejtj (#37652) üzenetére


Berreh
tag

Yamaha Pacifica 112V - ezek közül szerintem a legjobb, majd' az összes "Best guitar under 500 $" válogatásban ajánlott gitár. Ibanez GRG140-em volt, a bundok nem voltak eldolgozva, a hangszedők hangja elég gyatra volt.
És még ezen érdemes elgondolkodni Cort G250

[ Szerkesztve ]

(#37663) nagyArc válasza Rejtj (#37652) üzenetére


nagyArc
tag

Nekem van egy Yamaha Pacifica 112v, és szerintem baromi jó. Volt EG-112 is, nekem azzal sem volt bajom, de a Pacifica 112v-ben sokkal jobbak a pickup-ok. Azért lehetőleg próbáld ki valahol, mert a Yamaháknak kicsit keskenyebb a nyakuk a szokásosnál, kicsit kisebbek a húrtávok. Ez van akinek tetszik (pl. nekem), van akinek nem annyira.

[ Szerkesztve ]

(#37835) benedekco válasza Goose-T (#37834) üzenetére


benedekco
addikt

Őrület. Én most egy superstrat-ra mennék rá, munkahelyi bedugás nélküli gyakorlásra.
Aztán kollégának egy fretless 4es bass, magamnak meg valami hagyományos bass, 24-s yamaha vagy Fenderes p/j forma.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#38126) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Nem látott valaki mostanában Yamaha THR10-et?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#38157) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Én nem találtam olyan boltot, ahol ki lehetne próbálni egy Yamaha THR erősítőt. Nem ugranék bele egy 10 ropis vásárlásba vakon. Szerintetek?
:R

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#38919) Plazmacucci válasza Enton (#38918) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Igen Paf7 van ebben is.
A kis Yamaha erősítőm öt centis hangszórói befosnak standard G-től 😂

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#39041) Alexios


Alexios
veterán

[link]

Frissítették a Yamaha THR szériát

(#39853) Tommyka21


Tommyka21
tag

Tegnap néztem egy videót az új Yamaha THR30II Wireless cuccról. Rohadt jól szól, de azért 170 EFT-ért kissé túlárazták... Mondhatnám úgy is hogy vicc ennyiért :D.

Ennek tükrében a Positive Grid Spark az egyik legjobban beárazott, kigondolt, szoftverrel megtámogatott cucc csak sajna a Balkánt nem értékelik és kis hazánkba nem szállítanak :D:D:D...

Aki még nem ismeri a Tom Quayle féle Youtube tesztvideót ajánlom :R . Piszok jól szól, millió lehetőség, Bias Engine támogatás, stb...

[ Szerkesztve ]

(#39888) illes0102


illes0102
aktív tag

Sziasztok!
Teljesen kezdőként szeretnék gitárt vásárolni..
A környékemen kettő volt ami felkeltette az érdeklődésem.
Ibanez GRG170DX
Aria pro ii st3 sl (ezen van egy Warman hangszedő, és talán egy cort mbc1-é?!)
illetve még egy ami hasonló árban van Yamaha ERG 121
Nézegettem itt fórumon de nem igazán kerültek szóba az Ibanezen kivül ezek.
Melyiket tudnátok ajánlani?
Köszönöm előre is :R

(#39892) Alexios válasza Goose-T (#39890) üzenetére


Alexios
veterán

Az Aria-t én nem ismerem, de szerintem a Yamaha belépő gitárjai kifejezetten jók.

[ Szerkesztve ]

(#39893) Goose-T válasza Alexios (#39892) üzenetére


Goose-T
veterán

Ott voltam nemrég az Alleeban, ahol az R55 rögtönzött Yamaha-kiállítást. Kipróbáltam többféle belépőszintű gitárt, de egyikről sem voltam elájulva, még a 130 ezres Revstartól sem. Igazából azt állapítottam meg, hogy bármelyik otthoni gitárom jobb volt azoknál.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#40012) espista


espista
senior tag

Én ilyen otthoni gyakorló erősítőben a Yamaha THR-nél még jobbat nem hallottam.

Romani ite domum!

(#40016) ElGatto válasza nap (#40014) üzenetére


ElGatto
aktív tag

Hi,
De gondoltam rá pontosabban néztem Laney pici kombót, de azt elvitték a GS - ről.
Ránéztem a Yamaha thr árakra kapásból 3* ammyoba kerül a legkisebb mint amennyiért én néztem használtakat sajnos.
Ez a hangfal rákötés nem is annyira rossz ötlet :P

(#40159) Carlos Padre válasza SATO98 (#40153) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Yamaha nagyon jó gitár, magasan az ára felett van a minősége.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#40161) SATO98 válasza Goose-T (#40154) üzenetére


SATO98
csendes tag

Köszi mindenkinek, megpróbálok egyben válaszolni mindre :D
Már szét is néztem a GS-en, találtam is jókat/jobbakat :D
Igazából még pontosan és sem tudom mit hogyan játszanék. Ami akusztikusban már kimerülnek. jó kis black sabbath, meg ozzy nótákat :D azok nem tudom minek számítanak

-cucka- -Carlos Padre-Lehet lesz inkább 40k és akkor egy Cortot veszek. Bár itt is már találni yamahákat.
Így ha annyira jók akkor Yamaha/Cort között lesz a fő döntés. (persze a többi nagy nevek mellet) De az is lehet hogy ebben az árban maradva, és yamaha lesz végül. :D

(#40175) Carlos Padre válasza Goose-T (#40162) üzenetére


Carlos Padre
veterán

A Yamaha Pacifica 25-1/2" (648.0mm), nincs nagy különbség, könnyű a váltás közte és az LP között. Annyi, hogy a Yamaha flexibilisebb tanuló gitár a kétféle pickup miatt.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#40497) freelanced


freelanced
addikt

Üdv!

Miért utálják itthon a Yamaha akusztikus gitárokat?

A hangszerboltok fele nem tart, a többi részük meg 1-1 modellt, mert elvileg az adott árkategóriában sokkal jobb hangszerek vannak, de őszintén nekem eddig ez nagyon nem úgy tűnik...

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#40500) andor80 válasza freelanced (#40497) üzenetére


andor80
senior tag

Teli van az online üzletek Yamaha akusztikus gitárral.
Sima üzletek meg amúgy is felejtősek manapság amikor egy nap alatt jobb áron házhoz hozzák a cuccot.

Kytary használtam mint a Muziker igen semmi gond nem volt velük

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#40501) Tommyka21 válasza freelanced (#40499) üzenetére


Tommyka21
tag

Kytary-ból rendeltem már én is, rendben volt.
De a Muzikert preferálom.
Tavaly felmentem a nagy pesti hangszertúrára cimbivel.
Yamaha az volt elég sok helyen.
De sehol se találtam a kiszemelt gitárt, Tajtiéknál azt mondták már nem is gyártják :D:D:D... Vegyek mást :D, pfff:D...

Aztán a Muzikernél hogy hogy nem lett és kihozták 2 nap alatt.
Fender CD140SCE volt a kiszemelt (natúrban kemény tokkal), azóta is szerelem a hangja, minősége.

A korábbi akusztik gityómhoz képest ég és föld, pedig ez csak 1 középkategória.

(#40543) SATO98


SATO98
csendes tag

Sziasztok.
YAMAHA RGX 220 DZ -ben milyen hangszedők vannak. Pontos típus szerint.
Van olyan jó/ugyan olyan/jobb mint a cort evl k4.. EMG-HZ H4 hangszedői?

(#40590) espista


espista
senior tag

Vagy Yamaha THR5-öt.

Romani ite domum!

(#40699) ElGatto válasza BluEyes (#40694) üzenetére


ElGatto
aktív tag

Aham értem, vagyis nem...
Szóval akkor csak úgy derül ki ha kipróbáljuk és beszereljük az adott gitárba, vagy azért van valami amire lehet támaszkodni?
Konkrétan amit ajánlottak nekem a SD Nazgul - Sentient vagy a Gibbo Dirty Fingers.
A stílust elég nehéz meghatározni konkrétan vannak nagyon reszelős nóták is illetve classic rock n roll témák is amit játszunk.

Még egy kérdés hátha tudtok segíteni.
Pici próbateremben, kkkkk-nagyon hangos dobos mellett, egy Yamaha emx312 keverőerősítőre már nem lehet hangot tekerni mert gerjed az ének.
Viszont halk az ének. tudnátok javasolni valamit melyik gombot nem találjuk meg? :F :W

Köszi!

(#40913) benvolio válasza benvolio (#40904) üzenetére


benvolio
őstag

Vagy ez a Yamaha minőségibb, mint a Cort: [link] (rock, metál a célirány)

(#40917) Carlos Padre válasza benvolio (#40913) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Én a Yamaha-ra szavazok. Azt azért nem árt tudnod róla, hogy rövid menzúrás, mint a Gibson.

[ Szerkesztve ]

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#41163) Alexios válasza cappa72 (#41162) üzenetére


Alexios
veterán

Ha ár nem számít, akkor Yamaha THR, az pont erre van kitalálva. Olcsóban szerintem még mindig egy használt Roland Cube a legjobb, gsfanaticon szokott is lenni belőle eladó

[ Szerkesztve ]

(#41322) Carlos Padre válasza Ace Ventura (#41321) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Kezdetnek egy fontos szűrés, ha rövid ujjaid vannak, akkor valami les paul, sg, vagy yamaha gitárokban gondolkozz a rövidebb nyak miatt, ha hosszúak mehet a fender forma hosszabb nyakú is. Ezen belül meg ami tetszik.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#41365) Carlos Padre


Carlos Padre
veterán

Yamaha LS-TA, woww :Y

[ Szerkesztve ]

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#41617) Lokids


Lokids
addikt

Sziasztok!

Szeretnék elkezdeni hangszeren megtanulni játszani. Életembe nem fogtam még gitárt (na jó, ez nem igaz, volt kezemben 1 basszus kb 3 percig, de csak pengettem a húrokat mint egy balf..), ezért nem biztos, hogy ez számomra a megfelelő (digitális zongorán gondolkodom még).
Lenne pár kérdésem teljesen amatőrként. HA hülyeséget kérdezek, akkor elnézést.
Tudom, hogy elektromos gitárból többféle is van, egy sima egyszerű St teljesen megfelelne. Ezek hangzásban mennyire képesek a végletekre? Értem itt a classic vs metál hangzást ugyanazzal a gitárral.
Youtube /egyébb neten található anyagok alapján el lehet kezdeni a tanulást, vagy nem árt, ha van valaki, aki meg is mutatja az embernek élőben, hogy hogyan nyúljon a gitárhoz?

Kezdésnek milyent lenne érdemes venni? Gyors google alapján a legtöbb a yamaha PAC112V-t ajánlja kezdésre. De az egy 100K-s gitár. Annyit nem szánnék rá.

végül: Mit kell még venni egy elektromos gitárhoz, hogy az használható is legyen? (Mindenképp kell valami erősítő, vagy rá lehet dugni PC-re?)

[ Szerkesztve ]

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#41620) Alexios válasza Lokids (#41617) üzenetére


Alexios
veterán

Szia,

Tudom, hogy elektromos gitárból többféle is van, egy sima egyszerű St teljesen megfelelne. Ezek hangzásban mennyire képesek a végletekre? Értem itt a classic vs metál hangzást ugyanazzal a gitárral.

Itt nem teljesen értem mire gondolsz classic alatt, ha a nylon húros klasszikus gitárt akkor nyilván nem fog tudni ugyanúgy szólni. Kezdésre amúgy teljesen jó egy strat, nem fog pont ugyanúgy szólni mint a lemezen, nem ugyanolyanok lesznek a pickupok, de amíg az akkordok fogásai stb sem mennek úgy sem ez lesz a legnagyobb baj, simán tud szólni hogy elég jó legyen. Ha biztosra akarsz menni vegyél egy SSH kiosztású stratot, aztán azon lesz minden amit szeretnél.

Youtube /egyébb neten található anyagok alapján el lehet kezdeni a tanulást, vagy nem árt, ha van valaki, aki meg is mutatja az embernek élőben, hogy hogyan nyúljon a gitárhoz?
El lehet, justinguitar.com és komplett kezdő kurzus van, ennél jobbat ingyen biztos nem találsz. Ettől függetlenül ha tudsz érdemes elmenni tanárhoz, főleg kezdésnél, nekem pl. sokat segített, de ha nem akkor neten is el lehet boldogulni, jobb mint nem csinálni semmit.

Kezdésnek milyent lenne érdemes venni? Gyors google alapján a legtöbb a yamaha PAC112V-t ajánlja kezdésre. De az egy 100K-s gitár. Annyit nem szánnék rá.
Én pontos típust nem fogok tudni mondani, Harley-Bentonokból vannak egész jó ár/értékű darabok thomannál(Thomann.de), illetve ha hajlandó vagy használtat venni szintén simán lehet jókat kifogni, bőven 100k alatt.

végül: Mit kell még venni egy elektromos gitárhoz, hogy az használható is legyen? (Mindenképp kell valami erősítő, vagy rá lehet dugni PC-re?)
Nem kell mindenképp, bár jó tud lenni. PC-re 2 lehetőséged van, egy audio interfész(egy olcsóbb darab valahol 10-20k körül van, ez egy kezdőnek mindenre is elég), vagy megpróbálhatod simán bedugni a géped input jackjébe, van aki így is egész jó eredményeket tudott elérni, és akkor ráérsz később venni valamit. (nekem személy szerint mindig használhatatlan volt, de a topikban is vannak akiknek ment)

[ Szerkesztve ]

(#41629) benedekco válasza Lokids (#41617) üzenetére


benedekco
addikt

A srácok itt lehet megzavarnak az SSH-val ez amúgy HSS hivatalosan. De kereshetsz még HH-t és HS-t is. Szóval ezt keress! Ez a hangszedők típusára utal. Ha a metál kell, akkor legyen egy H ebben. csak P90, SS illetve SSS kicsukva.
Használt gitárt tessék nyugodtan. Yamaha, Cort vagy egy Squier is jó lehet. Ha találsz linkeket akkor told ide megnézzük többen is és tudunk mondani pro és kontra dolgokat.
Ha olyat látsz, hogy floyd rosem, akkor lépj tovább, arra ugyanis egyelőre nincs szükséged.
Itt szerintem sokan végletekkel jönnek. Én amondó vagyok, hogy ha most kezdesz és nem tudsz erről semmit, akkor lehet egy használt multi effekt pedált kellene venni amiben vannak előre beállított preset-ek és hangláda+erősítő szimuláció, ezekre keress rá, azért kell, hogy fülest, otthoni hi-fit, aktív hangszórót ne verje szét a hang.
Ha PC wizzard vagy akkor nyugodtan maradj a line in-nél, én évekig tökéletesen elvoltam vele, nem kell félni ettől. Ha már megy pár akkord és jönne a metál, akkor úgyis veszek egy külső hangkártyát, addig meg úgyis mindegy hogy szól. Egyelőre még az se biztos, hogy billentyűs vagy húros legyen, szóval perpill az ismerkedés első fázisában én azt mondanám a hangszer sokkal többet fog nyomni a latba mint a hangzás.
Arra figyelj, hogy nincs egyetlen egy út. Itt a topikban sok szélsőséges hozzáállás van, ami működik bizonyos keretek között, bizonyos zenészeknél. Te még csak nem is fogtál gitárt a kezedben, ha valami ajánlást szélsőségesnek ítélsz vagy nincs jól alátámasztva akkor várj míg valaki más ír, nem kapsz tőlünk szent írást!
Szerintem 50-60+ropitól már lehet használhatóbbakat venni, használtan meg tuti. De ebben nem vagyok jó. Rám ne hallgass :D
Elektromos gitárt multi pedálba dugva lehet vele fém akusztikusat szimulálni. De ha erősítés nélkül a tábortűz mellett énekelve nem működik, azt felejtsd el. Gyakorláshoz otthon a szobában viszont nem feltétlenül kell se pedál, se erősítés, ajánlott de nem kötelező.
Húrcserére, ahogy már írták előttem, attól függ. Egy normálisabb húrral, valószínűleg nem lesz gondod és hónapokig pörgeted majd. De egy idő után csere az fix, vannak bevonatos drágább húrok azok tovább bírják. Attól is függ mennyit játszol rajta és milyen stílusban.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#41631) Alexios válasza Lokids (#41630) üzenetére


Alexios
veterán

Mondjuk ezt szerintem pont ne, akkor már inkább használtan egy affinity squier ha mindenképp márkán belül, vagy valami cort, yamaha ilyesmi. Vagy hasonló árban egy Harley-Benton st thomanntól

(#41716) Carlos Padre válasza fattyu (#41714) üzenetére


Carlos Padre
veterán

A Yamaha is eljátssza ugyanezt.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#41740) Carlos Padre válasza Idiofil (#41739) üzenetére


Carlos Padre
veterán

A tremolo kiékelhető és onnantól nem okoz gondot. Személyes preferenciám a Yamaha Pacifica mert a legolcsóbb gitarjai is nagyon jó minőségűek és mert rövid menzurás, mint a Gibson így könnyebb az átjárás és játszani is kevésbé fajdalmas rajta, mert kezdőként bizony fájni fog.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#41741) nap válasza Carlos Padre (#41740) üzenetére


nap
addikt

Ebben biztos vagy?
A Yamaha weboldalának más a véleménye. [link]

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#41743) Idiofil


Idiofil
aktív tag

Koszonom az eddigieket. Nezegettem a hosszt, a mostani SG-m 628as (Vintage VS6)az osszes yamaha amit lattam meg 647es.
megnezem a HB-ket is :)

"Those who want respect, give respect"

(#41753) Berreh válasza Idiofil (#41739) üzenetére


Berreh
tag

Mindamellett, hogy a a Yamaha igencsak ajánlott gitár, de ha már ennyiért adják, akkor érdemes ezen a Cort-on is elgondolkodni, külföldi fórumok szerint jobb gitár.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.