Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11851) bubi92


bubi92
őstag

Hejho

Egy Yamaha EG-112-öt mennyiért lehet eladni?(eladni akarom nem árulgatni). egy húr hiányzik róla, a hátulján van egy horpadás/benyomodás, egy-két hajszálkarc, az alsó hangszedő kivan cserélve egy szimplára, mert a gyári beszart.

Nem az enyém a gitár, én csak az elpasszolásával vagyok megbízva, szóval ne engem ostorozzatok, hogy a hangszer érző lény és miért nem vigyázok rá:D

üdv:
bubi92

(#11973) Seraph 16


Seraph 16
őstag

Sziasztok!

Na egy gyors összefoglaló basszus vásárlásról.
1. Állomás: Hangszerker. Választék van, de sajnos az általam preferált basszusok közül csak a Yamaha rbx 170 ew volt. Ez volt az a hely, ahol kicsit azt éreztem, hogy az eladók kereskedő gondolkodásúak, és mindent agyon dicsérnek, bár érdekes volt, hogy erősítőből egy olcsóbb kevésbé ismert márkát akartak ajánlani. Ettől függetlenül az elejétől segítőkészek voltak. Áraik a legjobbak között vannak.

2. Állomás: Mezzoforte. Kicsit várnom kellett a soromra, utána viszont mondtam, hogy mit szeretnék (itt is csak egy, Ibanez gsr180 volt) Hamar bezártak egy csendszobába, és mondták, hogy nyugodtan próbálgassam ameddig csak akarom. A gitár meglehetősen tetszett, sajnos ahol kilátszott a fa mintája pont volt a lapok összeillesztésénél egy kis szépséghiba, úgyh úgy döntöttünk, hogy nem vállaljuk be.

3. Állomás: Coda. Itt mindössze két Cortot találtam az egyik egy matt action volt, jó kis harapós hanggal szép gitár volt nagyon, csak nem ezt a színt keressük. A másik a GB34J típusjelzésű volt. Ez utóbbi egy jazzbass szemben az előzőekkel, amiknek (pbass és jbass hangszedőjük) is van. Mindkét cortnak parádésan pontos nyaka volt az előbbiekhez alacsony húrmagassággal. Az eladók mondták, hogy van még harley bentonjuk, de azt ne vegyem meg. Itt is nagyon segítőkészek voltak.

Sum:
Boltok: Az első helyen kicsit szétszórtabbak voltak most, máskor is voltam náluk próbálgatni mindenfélét, nem volt velük különösebb gond, árban az egyik legjobbak. A második helyen korábban az volt az érzésem, hogy kicsit kapkodósak, most pont az ellenkezője, nyugodtan nézelődtem mindenfele. A harmadiknál első élmény volt, az pedig pozitív.
Gitárok: Nem vagyok basszusos (sőt még gitáros sem), de hirtelen mégis én értettem a legtöbbet hozzájuk, ezért ért a megtiszteltetés, hogy válasszak. Érdekes volt, és először azt hittem, hogy hiba, hogy a nyakak lejtenek kicsit az E húr irányába, de ez mindegyiknél így volt, talán a cortoknál kicsit kevésbe. Mindegyiken könnyű volt lefogni a húrokat. Hangzásilag sajnos nem egy helyen tudtam összehasonlítani őket, de az Ibanez és a Cort action elég hasonlónak tűnt, a yamaha is, bár talán egy kicsit lágyabb hangzással (de erre most meg nem esküdnék), a GB34J pedig kevésbé volt röfögős, mint a többiek, ez az egy lógott ki egy kicsit a sorból. Mindegyik nagyon jó gitár, és a hangjukban sem találtam hibát a döntés a következőképpen történt: Cort action: színe nem jó, Cort GB34J sokkal szebben néz ki, mint amilyen árkategóriában vanám kisebb a variálhatósága, és a lányoknak nem tetszett rajta a koptató (szerintem nem vészes). Ibanez: dizájnra nekem ez volt a favorit, és talán hangzásra is, de ha az ember egy normális gitárt vesz, akkor az előlapon nem legyen eltérés a fa színében, ahol összeillesztették (+ egy kis sötét csomó is volt mellette) és nem szabad elfelejteni, hogy ajándék lesz, így pláne nem akartuk bevállalni. Amikor neten nézelődtem, ez volt az első számú versenyző, és élőben sem okozott csalódást hangzása jól variálható, olyan all-round hangszer. Húrmagassága nagyobb, mint a cortoknál volt, de nekem nem tűnt túl magasnak (láttam korábban egy Ibanez gsr200-at, na annak a példánynak nagyon durva volt, a megnézett gsr180-nál azonban kellemes). Külön poén, hogy ez a 170 EW típusjelzés egy új szériához tartozik, ahol nem a megszokott agathisból készül a test, hanem tömörebb mangóból. Karácsony után tudok felrakni képet, és kicsit többet is írni, most egyelőre ennyi. :)

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#12201) pigatt


pigatt
őstag

Sziasztok!

Yamaha hangszereknél valahol meglehet nézni mikor és hol gyártották? Egy Yamaha RBX 250 Basszgitárról lenne szó.

i9 / 4080 / 32"

(#12207) Eastman válasza izomhod (#12206) üzenetére


Eastman
őstag

http://www.guitardaterproject.org/Yamaha.aspx

Yamaha gyári számok, serial.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#12209) pigatt válasza izomhod (#12206) üzenetére


pigatt
őstag

A PDF-ben benne vannak, hogy milyen szériaszám rendszereket használt a Yamaha.

Az én példám: JO25146
Tehát két karakter 5 szám. Ez a 11-es rendszernek felel meg, itt már kiderült, hogy Taiwan. És 1984-2002-ig használták ezt a számozást.
Első karakter az év a "J" az első oldalon látható magyarázat alapján 3-nak felel meg, mivel 1984-2002-ig használták ezt a rendszert ebből következik, hogy 1993. a második karakter a hónap "O" szintén a táblázat alapján a megfelelője a 8, tehát augusztus. Utána a 25 a nap, az utolsó három pedig a napi sorszám.

Keresd meg, hogy a Te szériaszámod melyik használt rendszernek felel meg majd használd az első oldalon lévő táblázatot.

Eastman: Igen csak 10 évente ismétlődnek a szériaszámok a Yamahánál ez az oldal nekem 3 lehetséges évszámot dobott ki.

[ Szerkesztve ]

i9 / 4080 / 32"

(#12427) madgie válasza izomhod (#12423) üzenetére


madgie
titán

Csatónak van lánya? :D

Anno (jó rég) a Mantrával és velük volt egy közös turnénk, emlékszem, mikor megerkeztünk az első helyszínre, beleptünk, Csató meg valami iszonyat durva gitársound-dal, szintén brutál hanggal kiabálta beállásnál: "nem kell kutyaként élned"... a szőr felállt a hátamon :) Rég volt, de jó volt! Még gitárom sem volt, nemhogy gitárszinti, egy harmincezerért vett kontakthibás Yamaha DX-11-gyel gyűrtem a duplagitárok alá a szőnyeget, és még annyi hajam volt, ami mai szemmel nezve elképzelhetetlen :D

Nesa: nem szeretek hangszerhez nyúlni, meg fényképezőhöz sem. Néha - főleg másnaposan - képes vagyok olyan orbitális hülyeségeket összehozni, hogy az fájdalmas. Példa? Egyszer nagyon ügybuzgóan be akartam magamnak lőni az oktávot az első gitáron. Floyd Rose, nem nagy ügy, pár imbusz ki, odébbrak, vissza, ha jó, meghúz erősen. Naná hogy nekem túl erősen sikerült meghúzni a H húrnál, eltört a csavar :D Persze kettes imbusz hol lenne ilyen kisvárosban? Egy kedves ismerősöm mentett meg, az itteni GE-ben melózott (volt Tungsram), ott volt olyan és még eloxálni (ebben nem vagyok biztos, hogy így hívják) is sikerült :))

(#12794) pigatt válasza Plazmacucci (#12792) üzenetére


pigatt
őstag

Hát én igazából a "kontakt spray" megoldásra gondoltam. :)
Csak azt hagytam ki, hogy Yamaha RBX 250-ről van szó.

i9 / 4080 / 32"

(#13113) Seraph 16 válasza sajtee (#13109) üzenetére


Seraph 16
őstag

A korábbi emlékeim alapján ez is nagyon megér egy próbát Yamaha FG700MS Olcsóbban plusz egy pont a cortnak.

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#13757) pc-user


pc-user
aktív tag

Helló! Szerintetek van valamilyen minőségbeli különbség a Squier Affinity és Yamaha EG112 között? A két típus kb. egy árban van (kb. 50-55e ft).

(#14019) izomhod válasza M3aN (#14018) üzenetére


izomhod
senior tag

cort ad810

cort ad810

yamaha

fender cd60

cort earth 70 ez már 30e ft kategória, tömör fenyő fedlapja van ami miatt szebb a hangja, mint a 810-esnek, de ez ízlés és hallás kérdése:)

[ Szerkesztve ]

(#14141) Plazmacucci válasza Bobrooney (#14138) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Vagy Yamaha THR10. Fasza. [link]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#14752) Bobrooney válasza madmike (#14749) üzenetére


Bobrooney
senior tag

30 körül pl egész jó cort-ot lehet venni, ha elektromosba gondolkodsz, akusztikusba meg 34 ezerért láttam pl yamaha-t nekem bejött mind a 2 gitár, persze ízlések és profonok.

(#14801) madmike


madmike
őstag

Ismét egy kiszemelt, de amilyen mákom van nem lesz már meg neki, persze telefonszám nincs.
Yamaha, pontos típus nincs, de a Yamahákról nem sok rosszat írtatok.

Egyébként azt honnan tudom, hogy egy gitár mekkora méretű, néztem, hogy vannak 4/4 3/4 1/2 méretek.
Félek, nehogy egy ukulelét vegyek :D

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#14806) Bobrooney válasza Szten Márs (#14799) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Meg elég fontos szerintem maga a nyak fogásának kényelmessége is elég fontos, bár írtátok lejjebb, hogy ez megszokás kérdése.
Vorson EDG-46-om van nekem ez a típusú nyak kényelmes, ibanez-t próbáltam, mondjuk annak kicsit jobb a nyak része (meg mondjuk a többi is :DDD), Yamaha Pacifica112V is jó volt. Igaz ezek elektromos gitárok.

(#14966) Bobrooney válasza Plazmacucci (#14964) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Alapvetően szerintem attól is függ, hogy hol helyezkedik el az üzlet.
Bemegyek próbálgatni, hogy állnak hozzá az emberhez, nekem itt Győrött a Primo hangszerbolt (itt hatalmas arc az eladó, igaz többnyire szintiket árul, de igen jó kis Yamaha gityók is vannak nála), második legjobb meg a Zenebutik itt is igen korrekt az üzletvezető.
Igaz a zenebutik tőlem messze van de megéri kimenni mindig :))

[ Szerkesztve ]

(#15131) Bobrooney válasza nesa (#15130) üzenetére


Bobrooney
senior tag

KSP csinál szerintem nagyon szép strato gitárokat, bár érzem hogy úgy is yamaha-nal kötök majd ki strato téren :)

(#15909) pigatt


pigatt
őstag

Sziasztok!

Szeretném lecserélni a Yamaha RBX 250 preckómat és meg is találtam egy lehetséges kiszemeltet. Sterling by Musicman SUB Ray 4.

Ez árban még nekem elérhető, videók alapján a hangja nekem nagyon tetszik és a Musicman Stingray stílus egyszerűen gyönyörű.
Valaki közületek ismeri esetleg jobban ezt a típust? Megéri, nem éri?

Köszönöm a segítséget előre is.

i9 / 4080 / 32"

(#16508) Dealer95


Dealer95
őstag

Írtam tegnap az Árkádiának, hogy van-e náluk az alábbi balkezes gitárokból, vagy csak rendelni tudnak.

"Cort SF5LH NS balkezes"
"Ibanez EW20LASE NT BALKEZES"
"Ibanez AW300LECE NT"
"Ibanez AS53L TF balkezes"
"Cort SFX10LH NAT balkezes"
"Yamaha APX-700L II NT Elektroakusztikus gitár"

Egyikből sincs....Kipróbálás nélkül meg már nem veszek.
És jó lenne, ha legalább kettőt kipróbálhatnék, hogy össze tudjam vetni őket.
De hát egy sincs :(

[ Szerkesztve ]

(#17096) Neuler


Neuler
csendes tag

Érdekes kérdés, mindössze kíváncsiságból.
Ti a következő gitárok közül melyiket választanátok?

Epiphone Les Paul Standard
Cort M600 (nem tremolos)
B.C. Rich Mockingbird Masterpiece
Yamaha Pacifica 311H
+
Ha hozzávesszük az Epiphone Les Paul custom Pro-t akkor változik-e a kiválasztott.

A yamaha az a leírások alapján egy nagyon "érdekes" gitár. A külalakja nem tetszik olyan eszméletlenül, de a lockingos hangolókulcsok, a különleges nyaki hangszedő és a felezhető hídi, illetve maga a híd (+ átmenő húrozás )miatt egészen jónak néz ki.
Azt ne nézzük ,hogy "mire kell", tegyük fel azt ,hogy mindenre, kísérni, szólózni stb.

Ui.: Továbbra is várom a tippeket akusztikus gitárkombóra (amit eddig néztem: Fender Acoustasonic 15w, Kustom sienna 30 W)

Szép napot.

(#17105) BluEyes válasza Neuler (#17096) üzenetére


BluEyes
őstag

A Yamaha eléggé kilóg ebből a csapatból, de jó gitár, Yamahát vehetsz bátran :)
B.C izé az a fajta, amit meg se nézek, nekem az yampigitár, max tükör előtt pózolni jó. Vagy sokadik gitárnak, hogy olyan is legyen otthon.
M600 vehető, pláne a Diszkontos keménytokos akcióban.
Epikkel az a gond, hogy előbb-utóbb mindenki Gibsont akar belőle csinálni. Namostan egy használt USA Gibson pickup-szett alsóhangon 40k, egy jó állapotú keménytok, ami szintén úgyis kelleni fog, kb. 15k. Tehát ha az ember kicsit előre gondolkodik, akkor ezt veszi: LP Tribute.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#17106) Neuler válasza BluEyes (#17105) üzenetére


Neuler
csendes tag

Igen, eléggé kilóg a yamaha, de nemrég megláttam és arra gondoltam ,hogy "ez valami nem mindennapi". Ultimáte gitáron szoktam nézegetni teszteket. Hát erről nincs egy sem.

A LP Tribute plus egy érdekes dolog, mert a fent említett oldalon nem kapott annyira jó értékelést (főleg a szavazatok alapján).

(#17107) BluEyes válasza Neuler (#17106) üzenetére


BluEyes
őstag

Az LP Tribute-t konkrétan 1 koma véleményezte, az átlagot a gyári beállítás minősége vitte le, a többi pontszám 9-10. De hagyd a fenébe azt az oldalt, nem tudod ki írja, mi alapján, mihez képest, ha ismernéd lehet nem adnál a véleményére.
Én ebből a listából a Cort és a Yamaha között választanék. Epi Tribu csak annak kapcsán merült fel, hogy ha Epiphone-t választasz, és esélyes a tuningolása, akkor nem érdemes kínlódni vele, meg így olcsóbb is, mintha egy egyszerűbb modellt okosítanál fel.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#17108) Neuler válasza BluEyes (#17107) üzenetére


Neuler
csendes tag

A yamaha p90-es pickupjáról (ami a yamaha sajátja nem az eredeti asszem gibsonos) tud valaki valamit?
Megszoktam ,hogy a nyaknál humbuckert használok, szeretem a telt hangokat, de néha ott most nekem túlságosan "egybefolynak" a hangok.
A yamahán ami tetszik az a hangolókulcs készlet, jó helyen vannak a potik meg a pickup váltó, nem esik a pengetés útvonalába (mint a mostani gitáromon...), tetszik benne ,hogy a hídnál felezhető, jó ,hogy van belőle fekete, de bárcsak lenne hozzá fehér/gyüngyház koptatólap...... :), kicsit "rusnya" nekem az a régi barna/piros koptató.
Azt néztem ,hogy a faanyag amiből van az az olcsóbb fajta (pl mahahónihoz képest), de ahogy láttam a stratok hagyományosan ebből készülnek, pl.: a félmillás yngwie malmsteen fender is típusra ugyan ilyen fából van.
Nemtom, lehet ehhez a yamaha gityóhoz külön koptatót venni valahol? (Talán majd 1-2 éven belül lecserélem a mostani gitáromat.... :) ki tudja).

(#17143) Neuler


Neuler
csendes tag

Most találtam ezt a videót: http://www.youtube.com/watch?v=NF2u3ebZ29I
Eléggé sokszínű az a yamaha 311h. Meglepett, persze erősítő meg effekt kérdése is, de nagyon menő.

(#17144) Neuler válasza Neuler (#17143) üzenetére


Neuler
csendes tag

Megtaláltam végre egy teljesnek mondható specifikciós leírást a yamaha 311h-ról mely a következő:
Body: Alder
Neck: Maple
Fingerboard: Rosewood
Nut: TUSQ-XL nut
Pickups: 1 x P-90. 1 x Custom Shop Humbucker with coil-tap
Selector Switch: 3-way
Tuners: Grover Locking tuning machines
Bridge: Custom Shop Hard-tail
Pickguard: Tortiouse Shell
Finish: Gloss Black

Az ára asszem olyan 89-90 000Ft
Szerintetek ár/érték arányban milyen? Illetve úgy általánosságban?

+
Aki írta ,hogy megakadt a tanulásban:
Én is így vagyok, talán most török ki ebből. Én azt javaslom, ne csak dalokat/számokat tanulj, egy pici zeneelméletet is és ami szerintem fontos és nekem segített: teknikák gyakorlása. Ehhez tudok javasolni egy oldalt is: nem nagy durranás de van 1-2 jó gyakorlat: http://musicdiscipline.com/
Ez nekem nagyon hamar javított a pontosságon, amikor "gyorsabban" játszom 1-1 részt már em csak hadonászok a húrok felé, de többnyire el is találom.. xD
Szóval viccet félretéve, tényleg jó. A metronómra meg nagyon figyelj benne, és tényleg ne akarj gyorsabban játszani mint ahogy tudsz. Tanusíthatom, igaz az alábbi:
Inkább lassan gyakorold be,de jól mint gyorsan, de rosszul.

(#17224) Neuler


Neuler
csendes tag

Na nekem következő kérdésem lenne:
A Yamaha Pacifica 311H nyaki hangszedője egy p90-es.
Namost ha valakinek ez nem jön be akkor elileg ennek a helyére passzol az EMG P91? (Ami egy humbucker.)

+ Már szűkül a lista...talán...
Az alábbiakból kinek melyik miért? .. :)

-Epiphone LP Standard
-Cort M600 (nem tremolo)
-Yamaha Pacifica 311H

(#17225) nesa válasza Neuler (#17224) üzenetére


nesa
veterán

En csak az epit es a yamahat hagynam bent, ezeknek az epitese jo, es az epit valasztanam egyszeruen toretlen a szerelem a forma irant.

(#17236) Neuler


Neuler
csendes tag

Akkor ezen kép alapján a Yamaha az igényesebben elkészített hangszer: [link]

És rákérdeznék még pár általános, a gyártást illető dologra:
A nyakakat vehetjük megtárgyaltnak, köszönöm az erre vonatkozó információkat.. :)

A hidat vegyük most egy kicsit górcső alá (azon belül is a fix húrlábakat).
-Tone Pros féle húrláb, majd külön a nyak felé híd--> ez jó vagy nem? (pl.: Cort M600, les paulok stb.)
-Testen átmenő húrozás. (Mint mondjuk a yamaha---> ez külön tetszik, a húrláb mert húronként állítható a húrmagasság és az intonáció)
-stb.

Nézzük meg a hangolókulcsok elrendezését is. Csak esztétikai a különbség a 6 és 3+3-as között vagy van más is ami miatt az egyik jobb, vagy csak valamiben eltér a másikhoz képest.

A gitártest anyaga. Van-e általánosan jobb vagy csak különbözőek.
Nyak anyaga (ugyan úgy mint fent).

Azt nem tudom ,hogy ezek a témák már ki voltak-e vesézve, ha igen akkor elnézést kérek (vagy nem :)) )

OFF:
@nesa: Te egyébként hangszerkészítő vagy? Csak azért kérdezem mert mindig ilyen szemszögből nézed a gitárokat, ami számunkra hasznos.... :) így nem csak 1 gitárhoz adsz tanácsot, hanem mindegyikhez ,hogy mit érdemes megnézni, köszi. :K

(#17259) kisgabor87


kisgabor87
tag

És gitárral kapcsolatban abban tudtok segíteni, hogy a Yamaha Pacifica 112J jó kezdőgitárnak számít? Max. 50e Ft-om lenne gitárra és két ember is azt mondta hogy inkább a Yamaha mint a Squier. Pedig nagyon csábító hogy a Squier fejére oda van írva hogy "by Fender", de félek hogy csak a márkát fizetem meg, minőségileg meg nem kapok jobbat...

(#17260) Neuler válasza kisgabor87 (#17259) üzenetére


Neuler
csendes tag

Bár nem használtam a kettő közül egyiket sem, de én is nagyon nézegetek egy Yamaha 311H gitárt, gondoltam írok valamit ide, hátha segít, hol keress stb.
Én az alábbi összehasonlítást találtam:

MIM Strat >> Pac 112 series
MIM Strat >> Pac 212 series
MIM Strat <=> Pac 312/311
Pac 412 >>>>> MIM Strat

(MIM = Fender, made in mexico), a relációs jelek mutatják melyik jobb, vagy kb. ekvivalensek-e teljesítményben.

A squier-ből elvileg a classic vibe széria ami ténylegesen jó.
A Yamahának minden gitárjára "Limited Lifetime Warranty" van, nézz utána az oldalukon ,de ha jól olvastam akkor ez elsősorban a gitártestet és a nyakat érinti, a hardver elemeket nem (arra is van 1 év).
+ ezen kép alapján [link] egyenes a fej , vagyis a nyak vonalában van ami a tremolózásra jótékony hatással van, és egy darabból van (elvileg) a nyak. + A neten mindenhol elég jó értékeléseket kapott.

Szerintem egy ilyennel nem lehet nagyon mellélőni.

(Egyébként lehet ,hogy ezeket te is nézted, ha igen akkor bocsi, ez esetben semmi hasznos... :) )

(#17265) Neuler válasza BluEyes (#17262) üzenetére


Neuler
csendes tag

Látom szereted a Jacksont... :)
Egyébként nem szarok azok, gondolom ezt ironikusan mondtad.
Nesa azt mondta ,hogy ő nem szereti, én azt olvastam ,hogy így tudják a nyak szögét megfelelő biztonsággal megvalósítani. A fát amiből a nyak készül a fej előtt elvágják egy adott szögben és fordítva visszaragasztják, ezt követően faragják ki a nyakat és a fejet. Ez a megoldás egyrészt költséghatékony, másrészt így elvileg stabilabb, erősebb a nyak és nincs meghajtva ott a fa, ami kritikus pont lenne.
Fontos itt a ragasztás minősége is.
Hozhattad volna példának az Ibanez Wizard III-as nyakat ami ha jól tudom 5 darabból van.

Egyébként pedig a "csak" odaírtam ,hogy egy darabból van, nem mondtam ,hogy ami többől van az rosszabb, ehhez nem értek annyira.

Itt konkrétan a Yamaha PA 112J-ről van most szó, és leírtam mi az ami szerintem jó benne, egyébként bizonyára tudod ,hogy mivel egyenes a fej így könnyebb 1 darabból kifaragni a nyakat, emellett az egyenes fejrész segíti a vintage típusú tremolók müködését, mert a nutot nem dörzsöli úgy szét a húr a nyúlás lazulás miatt.

(#17294) BluEyes válasza kisgabor87 (#17287) üzenetére


BluEyes
őstag

Bátorításképpen némi Yamaha (by Yamaha :) ) gitárhangok, nagyszerű arcok tolják itten a finom bluest.
[link] [link]

[ Szerkesztve ]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#17366) Neuler


Neuler
csendes tag

Sziasztok mi a véleményetek erről a gitárról? [link] (Kramer Striker Custom 211)

És érdekelne az is ,hogy egy Yamaha 311h-hoz képest milyen.

(#17377) Neuler


Neuler
csendes tag

Sziasztok!
Erről a gitárról tud valaki valamit? [link]

Grover hangolókulcsok (ez nem satus..)
Felezhető hangszedők, egyedi forma nekem tetszik, testen átmenő húrozás és 100 000 alatti ár újonnan.
A garanciára vonatkozó dolgokat nem találtam.
Szerintetek ez jó gitár, illetve a márka jó?

(Milyen ez a Yamaha 311h-hoz képest??)

Előre is köszi.. :)

(#17900) Hadeska22 válasza B1T3 (#17899) üzenetére


Hadeska22
aktív tag

Ez a fender a cortnál semmivel nem ad többet, de kevesebbet sem.

Nem sok jó gitárosnál látok Cort gitárokat ,nem véletlenül.
Amire ki van találva arra legtöbbször tökéletes,de nem hiába lesz egy schecter,bc rich, jackson, ibanez az ami.
nem is lehet egy lapon említeni velük.

pl. kx10, szerintem egy nagyon szép gitár, ár-érték arányban ha nem is a legjobb de jó.
Ellenben csak addig érzed hogy úgy szól ahogy kell, amíg nem teszel mellé egy Ibanezt.
pl. s420.
Onnantól kezdve az egész el van dőlve.

Én a fendert venném egyébként, kezdőgitárnak egyáltalán nem rossz, bár nem is jó.
Ha teheted kérj meg valakit hogy kísérjen el téged hangszertboltba, aztán nézzetek meg 1-2 Yamaha-t :)..
Yamaha akusztikus gitárokat csak ajánlani tudom.

LTD--> ESP.

Nem pont ugyanez a helyzet, de nem is feltétlen a minőséget fizeted meg, ellenben a nevet biztosan.

(van különbség egy ESP és egy LTD között, ellenben ahhoz nagyon ügyesnek kell lenned hogy észre is vedd azokat (vagy iszonyatosan gazdagnak hogy megvehesd, mert van olyan darab ami legalább 4x annyiba kerül, mint az LTDs variáns)

LTD
ESP

B.C Rich...Jackson...Ibanez(?)

(#18403) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Sziasztok, nemrég vásárolt Yamaha EG112-es gitáromon az utóbbi pár napban észrevettem hogy az A húron a 2-3-4-5 hangok pengetésekor a húrláb zizgő-rezgő hangot ad ki, ami erősítő nélküli gyakorlásnál nagyon bosszantó tud lenni. Ha kicsit megütögetem a húrlábat akkor abbahagyja, de pár perc múlva megint kezdi. Csak ez az egy húr csinálja és csak ezen a 4 hangon, a többin nem. Biztos van valamilyen komponens a húrlábban ami vele egy frekvencián rezeg, vagy nem tudom mi lehet a baja.
Valaki tapasztalt már ilyet, esetleg tudjátok hogy mit tehetek ellene?

(#18469) Morgal


Morgal
tag

Sziasztok!

A napokban furcsa problémába ütköztem. Van egy Yamaha RBX375 aktív elektronikás basszusgitárom és elkezdett kontakthibás lenni a jack aljzata, ezt lehet javítani vagy cserélni kell úgy ahogy van? A másik, dolog, hogy elkezdett zajolni, főleg ha a High EQ-t boost tartományba viszem, nem nagyon pattog hanem inkább zúg. A másik gitárom egy BC. Rich NJ Warlock egyáltalán nem zúg, ugyanazzal a kábellel és erősítővel vagy számítógépes programmal sem. Levettem a Yamaha elektronika fedő lapját és az árnyékoló festés is épnek tűnik, tehát nem értem a hiba okát :F Amint hozzáérek a belső falhoz kézzel vagy a fém potikhoz, gitárkábel széléhez, megszűnik a zaj.

Mi lehet a probléma? (a konnektorok rossz földelését, rossz gitár kábelt már kizártam, mert akkor a másik aktív elektronikás gitár is zajolna)

(#18611) pigatt válasza akela91 (#18610) üzenetére


pigatt
őstag

DR stainless-ről tényleg jókat hallani, nekem személy szerint rossz tapasztalatom volt vele olyat fogtam ki belőle aminek új korában is elég "döglött" hangja volt. De van egy ismerősöm aki csak azt használja és nem tapasztalt ilyeneket. D'addario-t és elixir-t nem próbáltam még. Ernie stainless-em volt és Drop D-ben próbáltam nekem a sustain nem volt vele meggyőző, de lehet, hogy az a gitárom hibája volt, mert az a másodlagos hangszeremen volt ami egy olcsó gitár volt, Yamaha RBX 250.

i9 / 4080 / 32"

(#18847) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Megrendeltem az Epi AJ-220S-t 40 ropiért végül. Hetek óta keresem a legjobb alternatívát ebben a szegmensben. Megnéztem több Takamine, Cort, Yamaha gitárt is hasonló árban, de az Epi volt a legmeggyőzőbb.

(#18880) North15


North15
csendes tag

Sziasztok!

Régóta gondolkozom azon, milyen jó lenne megtanulni gitározni, de most erősödött meg bennem igazán. A tettekhez viszont kellene egy gitár is. Ezzel kapcsolatban kérném véleményeteket. Full kezdő vagyok, sose játszottam hangszeren, csupán hobbyszinten akarom űzni: magamnak, "tábortűz", ilyesmi. Csak akusztikus jöhet szóba, és szigorúan új. Nézegetve a palettát, itt a régi hozzászólásokat, és egyéb szempontjaimat a keret olyan 30000 körül lenne magára a gitárra, kéretik szűken kezelni.

Még egyáltalán nem döntöttem el, hogy nylon vagy fém húrosat akarok. Egyelőre a hangzás, hangerő, tanulhatóság a főbb szempontjaim. Na de a kérdéseim:

1. Fémhúrosok közül látatlanban a Cort AD-810-et néztem ki magamnak. A kategória ezen szintjén itt és máshol is gyakran ajánlották, és igazából más versenyzőt nem is tudok mondani. Viszont itt felmerül bennem a húrokkal kapcsolatos témakör. A különböző oldalakon nem igazán látom feltüntetve, hogy milyen húrral is árulják az adott gitárokat. A Muszty-Dobay féle könyv kifejezetten írja, hogy a gyári húrok felejtősek. Ez igaz? Érdemes azonnal beruházni egy másik húrkészletbe? Ha igen, kezdőként milyen húrmárka vagy milyen árkategória az amit érdemes megvenni, mert előrelépés vagy mert esetleg könnyebb lesz? Meg tudok csinálni egy húrcserét?:)

2. Nylonhúros ajánlásokat a kategória ezen szintjén szinte egyáltalán nem láttam. Itt az eddigi jelöltjeim abc-sorrendben: a Cort AC-100, a Fender ESC-105 és egy Yamaha C30M is beleférhet. Melyik lehet a nyerő vagy milyen különbségek lehetnek ezen gitárok között? Gondolok itt pl. minőség, vagy nyakméret, ami befolyásolhat (vékony hosszú ujjaim vannak) stb., vagy van egyéb jelölt, ami érdemes lehet?

Egy boltban persze majd megvizsgálgatom őket, és úgy döntök, de szeretnék minél több infóval felvértezve odamenni. Előre is köszi a segítséget.

(#18908) NSiS


NSiS
csendes tag

Sziasztok!

Külső hangkártya választásában kérném a tanácsotokat. Van egy kis Yamaha keverőm, ebbe menne bele 2 hangszer és egy mikrofon, tehát 3 ember munkájának egyidejű felvétele lenne a lényeg. A keverőből pedig továbbítanám a jelet egy USB-s hangkártyára, amit a laptopra kötnék. Ez a hangkártya a hátsó vonalbemeneteivel megfelel a célra?

[ Szerkesztve ]

(#19262) eszement24


eszement24
aktív tag

Sziasztok! Én még nagyon új vagyok itt, egy yamaha c-40 akusztikus tulaja és még csak most kezdem vele az ismerkedést, amibe beletartozna egy húrcsere is. Egész pontosan 2 db fémhúrt kéne lecserélnem. Ki mit ajánl hozzá? Nézegettem, hogy 2000ft körül van hozzá egy húrszett(?) de több olyan tulajdonság is meg van adva, amit nem tudok. Még abszolút kezdő vagyok, tehát még csak most fogok elkezdeni rajta tanulni. Minden tippet/segítséget előre is köszönök :R

(#20083) NeoPampalini válasza kemotox (#20079) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

A konkrét típussal nincs tapasztalatom, szóval passz... Olcsó kategóriában egy Yamaha RBX 170-esem volt, azzal azt csináltam, hooogy:

- húrcsere (a gyári hulladékok helyett)
- beállítás (sztem mindenki meg tudja csinálni, nem kell hozzá 3 diploma, pofoneccerű)

Eztán már rendesen lehetett játszani rajta. Persze csodát nem kell várni, az olcsó hangolókulcsok nem tartják a hangolást (a húrlábbal nem volt semmi gond), a kivitelezés-összeszerelés hagyhat kívánni valókat maga után, pl. sorjás bundok, stb...

Nyakra nem tudok mit mondani, ha jobbra-balra-hátra nem görbe, akkor jó, amúgy meg mindig kell, hogy legyen benne egy pici ív, különben állandóan csörögnének a húrok, vagy játszhatatlanul magasra kellene állítani a húrlábat. :D

(#20162) Bobrooney válasza kemotox (#20161) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Yamaha bass

(#21040) brickm válasza NeoPampalini (#21038) üzenetére


brickm
őstag

Ez mindig attól függ. Aki otthon a városban sík terepen bicajozik, ne vegyen 300ezres ktm bicajt, mert minek?
Elég egy 40ezres is akármi is.
Ha normálisan karban van tartva azzal is lehet tekerni és megy is.
A drága hangszer a minősége miatt kell annak, aki ki is használja azt. Gondolok itt arra, hogy egy 500ezres gitárban olyan elektronika van, ami nem gerjed ha szembenéz 30 monitor hangfallal fél méteren belül, meg 40lámpával. Ez otthonra bőven felesleges.
Otthoni powermetálra elég egy gitár rig meg egy akármilyen keskeny nyakú, vékony tömör testű hangszer, amiben 17kOhmos humbuckerek vannak, esetleg aktív elektronika.

Lásd Lukács Peta olcsó yamaha gitárja.

[ Szerkesztve ]

(#21646) Moleman


Moleman
addikt

Boldog karácsonyt mindenkinek!

A sok szabadidőtől újra beindult az álomgyár, elektroakusztikból mi az általános ajánlás? A mennyország egy Taylor 310ce lenne, de úgy látom, hogy a megfizethetőségbe csak a fedlap tömörsége fér bele. Natúr szín, dreadnought, testkivágás, vékony nyakprofil, minél hókuszpókuszosabb elektronika (belső mikrofon blend jó lenne, de nem nagyon találtam olyat) a cél. Most egy Squier SD-6-om van Artec piezoval, nagyon szeretem, meg is marad tábortűz mellé.
Eredetileg Fender CD-140 vagy CD-280 volt az elképzelés, de a low end elektronikájuk miatt nem szimpatikusak. Régen próbálgattam 1000 euró környéki Guildet és Martint, azok nagyon tetszettek, ezért a legjobban most a Sigma fogott meg, ami valami Martin licensznek tűnik. Ez a DRC-28E tényleg olyan jó lehet, mint amilyennek látszik? Vagy esetleg Cort MR-730FX tömör háttal, vagy Yamaha FGX-720, FGX-730?
Utólagos elektronikával lehet, hogy jobban járnék most is, de a cutaway jól jönne, az pedig általában csak a gyári elektromosokhoz jár.

Még nagyon messze, évekre van a vásárlás, csak most kezdem megálmodni, de hangszerboltban kipróbálhatatlannak tűnnek, alig van készlet minőségibb akusztikból, ezért próbálok minden infót begyűjteni, hogy melyikeket érdemes kipróbálásra levadászni. :)

Köszi!

(#22071) atomeec válasza Plazmacucci (#22070) üzenetére


atomeec
senior tag

Na igen, a Helix...elgondolkodtam rajta, hogy nem veszek semmi mást, csak arra verem el idén a pénzem, és utána sírnék, hogy nem kellett volna. Ha nem 450000 sok nulla lenne, de jó is lenne, de ha összejön a hd500x, már annak is úgy fogok örülni, mint egy gyerek :)
Amióta kijött, sőt, még azelőtt is már nagyon reklámozták, sokkal több videó van mint az "elődjéről". Mindenhol azt olvastam, hogy a Yamaha jót fog tenni a Line6-szel. Variax-okat is néztem, de valószínűleg elvakított a sok csilli-villi funkció és tekerhető gomb, kütyü :B

(#22255) atomeec válasza Eastman (#22254) üzenetére


atomeec
senior tag

Köszönöm :R

A poti sapkák a potméter tengelyére nem merőlegesek, ha nem gond fényképem arról nincs, de nem zavaró. A gitár gyönyörű, egy álom. Bitang nehéz, persze ülve nem gond. A hangja miatt nem vagyok kibékülve és emiatt kezdtem el mégiscsak valami kombón gondolkodni. Szinte ugyanúgy szól a POD2.0 -> számítógép hangszórón keresztül, mint az Ibanez...valami nem stimmel. A nyakon picit állítottam, meg feljebb vittem a húrokat, érdekes módon az A húr a problémás végig az összes bundon, erős pengetésnél érinti a bundot (hangszórón nem hallani). Még az intonációt kéne állítani, de azt majd, annyira nem vészes. Nagyon kényelmes úgy hangolni a gitárt, hogy nem kell a híddal pepecselni :)

Fel sem tűnt a boltban, csak már otthon, hogy az erősítő, amit ajánlgatott a "srác" valami új cucc. Vox VT40X. Sajnos választékuk nem nagyon van, illetve mivel most láttam élőben a Peavey 60 wattos csöves kombóját...nem épp szobába való. Képeket nézegetve nehéz lesz tudatosítani, ha valami nem épp otthonra tervezett. De lehet megtartom a POD-ot és veszek mellé egy 40GX-et vagy XL-t, amire anno vágytam, csak végül elmaradt. Mindenképp még nézelődöm, nem akarok kapkodásból úgy járni, hogy veszek valamit és megbánom; nem lesz pénz, hogy évente másikat vegyek próbaképp.

Ami a boltban volt az a Vox, talán majd később lesz Vypyr VIP 2, de sajnos kb ennyi a kisebb erősítőkből. Esetleg online tudok rendelni Mustang II-t vagy III-t vagy Yamaha THR10-et azokat nagyon dícsérik mindenhol. A HD500X-ben elbizonytalanodtam, hogy értelmes kimenet híján fájni fog az eredmény - csak fejhallgatóval nem használnám :U

(#22513) frank04 válasza Moleman (#22512) üzenetére


frank04
tag

Igen, ahogy most néztem a videókat a Squier Bullet HSS, amit BluEyes ajánlott, illetve a Cort G210-esnek van jobb hangja. Nem tudom ezekről mi a véleményetek, olcsóbb kategóriások, gondolom ez az alja mindennek.

Néztem azt is, amit linkeltél, csak az szegedi volt.
Most ez a Yamaha marhára megtetszett BluEyes-tól, kár hogy ez is Ajka.
+1 hogy nagyon örülnék, ha valami pirosszerű is lenne rajta :D

(#22594) benvolio válasza BluEyes (#22592) üzenetére


benvolio
őstag

Köszi az infókat!
Leírom miért akarok ilyen aktív hangfalat, hátha van jobb ötleted vagy másnak a problémámra.
Van egy Line6 Spider III 15W kombóm, de most a gitár mellé vettem egy Yamaha DD65 elektromos dobot. Ez a házi-mozi 5.1 erősítővel nagyon jól szól, line in-be hozzáadva zenét /pl. Poison-Fallen Angel/ nagyon király, "benne vagyok az együttesbe".:) De szükségem lenne hordozható cuccra, házi bulikhoz amin vagy gitározok vagy dobolok. A Spider az alkalmatlan a dobhoz, illetve megszólal, használható de, nem az igazi hangja van a dobnak ami érthető, mert nem ehhez találták ki. Igy jutottam el az említett Stagg-hoz, de van a Hangszerdiszkont-ba más márkájú hasonló is. Szóval egy ilyen, meg egy Element multi akkor megfelelne nekem. Ha van jobb ötlet, hogy a két hangszerhez egy cucc legyen akkor jöhet. Találtam még a Kustom-ok között ami tetszene, ilyesmi, de itt nem nagyon árulják.
Üdv!

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.