Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44351) nap válasza Hdave98 (#44346) üzenetére


nap
addikt

Ha az az álmod, hogy legyen egy schecter omen extreme 6-od, akkor feltétlen vedd meg! Lehet, hogy csalódni fogsz benne, de legalább nem lesz benned életed végéig a tüske, hogy mi lett volna, ha...
Nekem az elmúlt tíz év alatt legalább harminc gitárom volt. Az, hogy mennyire szerettem, vagy mennyire volt jó játszani rajta, hogy milyen volt a hangja, az nem az árcimkétől függött.
A legkényelmesebb egyértelműen a Jackson Kelly volt, hajszálnyival megelőzve a Warlockot. A legjobb hangja a hardtail Squier Jazzmasteremnek volt.
Volt néhány hangszer, amit bánok, hogy elszalasztotam. Ilyen például a Yamaha EGV-103, Fender Showmaster, PRS EG4, Ibanez Jet King, St. Blues Bluesmaster II, PRS NF3, Höfner 463. És amire sose lesz igazán pénzem: Gibson Les Paul CS, PRS Silver Sky, Eastman El Rey.
Most megvettem a legolcsóbb fejnélküli gitárt, mert kíváncsi voltam, milyen lehet egy ilyen. Gagyi, ahogy kell, de mégis vigyorgok, amikor játszok rajta.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#44361) gaborbol


gaborbol
őstag

"ismeretlen" gyarto gitarjat elengettem,
Yamaha JR1 FG Junior ( folk acoustic) elmeletileg 3/4-es meretre, de inkabb 1/2 a valosagban. Hasznaltan sikerult beszerezni nagyon-nagyon olcson es lehet, hogy holnap lesz meg egy elado belole. :K Egy hurt kell rajta cserelni, ami persze acel.

Sokan irjak, hogy at lehet szerelni muanyag hurosra, nem tul nagy hatulutovel, rengeteg gyarto nyomja az erre a celra gyartott hurt: D'Addario, Martin, Fender stb.

Erdemes ezt meglepni a 6 eves csaj szamara, hogy ne vagja az ujjait a fem hur, vagy tegyek fel egy Extra-Light-Gauge Marquis Silked szettet? :F

[ Szerkesztve ]

(#44364) gaborbol válasza Moleman (#44363) üzenetére


gaborbol
őstag

Koszi! Annyira nem parazok a faragastol, mert filleres cucc, es lehet tudok venni meg egyet ilyen atszamitva kb 3-4 ezert forintert, igaz annak allitolag mar picit kezd levallni a hidja.Legalabb van min gyakorolni :)
Akkor marad a fem hur, lehet csak parszor lesz hasznalva aztan megy a szekrenybe, majd kiderul.

Munkatrsam mutatott egy itteni aukcios oldalt, kinezetre kb egy fapados Ebay, de az arak eszmeletlen alacsonyak. Gyakorlatilag van minden, minden adomanybol jon, lomtalanitas, felesleges hagyatek, rendorsegi lefoglalas, talat targy amiert nem jelentkeztek, nagy cegek el nem adott termekeik.
Mindent eladnak es a befolyo penzt a szegenyekre-hajlektalanokra forditjak.

Hatulutoje, hogy nincs leiras szinte semmirol, a fenykepek kb 2-3 megapixelesek es semmilyen kerdesre nem valaszonak. Az eladoknak kb semilyen tapasztalatuk nincs semmirol es semmilyen szinen nem erdekeltek az eladasban. Ennek alapjan erthetoek az arak, kb meg lehet saccolni , hogy mit veszel , de vagy bejon vagy nem.
Valamivel jobb mint lottozni, mert azert lesz belole valami.

Kerestem hasznalt kemeny tokot a Yamaha traszakusztikusnak, talatam egyet naluk, van benne valami oreg akusztikus gitar, fenykepek alapjan egesz szep allapotban van mar annyira ki lehet venni, persze semmi konkret info nincs rola csak a meret. Van hozza extra hur szett, pengetok, es cakk-pakk es fele annyiba sem kerul mint egy uj alap kemenytok magaban.
Annyit lehet rola kivenni, hogy a marka Sekova es made in Japan, de szinte semit nem talalok mar a gyartorol sem. Talan 60-as 70-es evekben keszitettek gitarokat, de nem maradt fel rola semmi.
Szinte mindig valami USA gitar klonok, meg az elektros gitarjaik itt ott megtalalhatoak, de az akusztikus talat gyakorlatilag semmi.
Ezek a regi cuccok baromi jol neznek ki.

(#44401) gaborbol válasza Moleman (#44363) üzenetére


gaborbol
őstag

Valamelyik este megrendeltem, megjott, tegnap ejjel felraktam as osszes hurt es ahogy pakolom el az ures zascskot... size 12 :DDD Jol sikerult a beszerzes.

Maga a gitar jopofa meg en is elvagyok vele, tenyleg inkabb 1/2 meretre, jol szol, egy kis pity-puty van az elejen meg a nyak hatujan, de amugy egesz egyben van. 28 dollarert ingyen volt.
Yamaha sorszam szerint vagy 2007-es vagy 2017-es, kinezetre inkabb 2007. Ami kulon orom, hogy a 6 eves nagylany negyszer vette fel csak ma, o sem tud elmenni mellette annelkul, hogy kezbe ne venne.

Nem ertem a PH, miert forgatja el a kepeket.

[ Szerkesztve ]

(#44725) gaborbol


gaborbol
őstag

Jaja, lehet hogy igazad lesz! Ez tenyleg nagyon hasonlit! :R
Irtam egy csomot, de aztan melo jott nem tudtam elkuldeni..

Valoban “Lawsuits era” 70`es evek amikor a Japanok masoltak a legjobb amcsi gitarokat, volt hogy egy nagyobb japan ceg akar 40-50 kulonbozo neven arulta ugyan azt a termeket vagy csak minimalisan modositassal.

A legnagyobb keszitokrol is alig maradt fent info ebbol a korbol mint pl Yamaha, Suzuki, Toyota, ezert ezekrol a almarkakrol meg szinte plane nincs semmi.

Itt talahato par nev:

[link] [link]

Pl Gibson hummingbird az eredeti kiadas a 60`as evekbol 5000-10000 dollar kozzott megy manapsag, egy japan vagy koreai masolat a felhasznalt anyagtol fuggoen ebbol a korbol vagy a 70`-es evekbol meg 200-1000 kozott es ezeket sem a pajtaban takoltak ossze.

Rendes nagy markak evtizedes multal, japan munkaszellemben, tudassal es minoseggel precizen masoltak oket. Van par masolat szetkava YouTube-on es olyan technikakkal vannak epitve mint a nagyon komoly gitarok. Ha a faanyag nem is mindig ugyan olyan minosegu mint az eredeti, de a megmunkalasa, osszerakas, kulso- belso reszletesseg iszonyat profi. Nemelyik erzerte, hangzasban megkulonbozhetetlen az eredetitol nemelyik meg teljesen troger masolat es gyakorlatilag fali disz vagy tuzifa kategoria.

Nincs kozeli kepem egyenlore, de nagyon igenyesen van osszerakva diszitve. Ez a 70-es evek kinezet nagyon becsipodott :)

Van itthon pont egy Aria klasszikus amit csak "megnezni-kiprobalni " vettem meg egy Conn-t is, ami meg jott tegnap szinten a 70`es evekbol. Filleres gitarok. Mind project kulonbozo szinten. Az Aria csak egy polirra jott eredetileg, az elado elfelejtette megemliteni, hogy a hidnal a hurmagassag megegyezik a Boieng 747 utazo magassaggaval.

[ Szerkesztve ]

(#44986) Goose-T válasza andor80 (#44985) üzenetére


Goose-T
veterán

Nem fikkantottam le, csak egyszerű szemmel nézve nem látom benne a selling pointot. Ránézel, mit látsz? Egy tucat stratot. Lehet ettől még jó gitár, mint pl. egy Yamaha Pacifica, de nem látom, mi fogja ezt eladni nekik. Az anyaghasználat biztos nem. A hangzása? Bármiből ki lehet hozni manapság jó hangzást. Az elektronikája faszának tűnik azzal a kapcsolóval megbolondítva, de a kezdőknek ez semmit nem ad, nem is értik. A kényelmét pedig ki kell próbálni, ami a mai webshopos világban elég ritka, rengetegen csak specifikáció alapján vásárolnak.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#45145) bear_


bear_
aktív tag

Sziasztok!

Hozzám került egy [ilyen] jólszituált yamaha a 90-es évek elejéről. Beállítottam, egész jól jatszható, a pickupjai mondjuk nem egy nagy színvonalat képviselnek. Mennyit érhet szerintetek?

(#45209) gaborbol válasza Eastman (#45206) üzenetére


gaborbol
őstag

Justine gitarral kezdtem az elofizeteses verzioval, nem jott be csak ugy mint az alap Yamaha pacifica.
Aztan par honapig probaltam egy masik online verziot, meg sima akusztikus gitart, picit jobb volt, vegul "megallapotam" a klasszikus gitarnal es Fender Play-nel.

Igazabol egyikkel sincs gond , csak az elejen minden neheznek tunik , meg minden terhelo. Most mar sokmindent mashogy latok, de nem akarom, hogy Fender Play legyen a harmadik dolog amit abbahagyok, csak hogy valamit megint elorol kezdjek.
Most hogy lesz tanar, az elet egyszerubb lesz. Igazabol turelmetlen vagyok, elegge onfeju is, a sajat donteseimnek koszonhetoen eleg sokaig eljutottam az eletmas teruletein, itt azert sikerult megrazni a pofonfat parszor :)

Gyakorlatiag az olyan egyszeru kerdesktol kezdve elbizonytalanodtam neha, hogy pl hogy fogd a pengetot, amit szivem szerint alapbol nem is hasznalnek. De aztan tobb Youtube video, Justin gitar stb " a kezdok 90% kihullik azok kozul akik nem hajlandoak penzgetot hasznalni. OK
Kozpes kemenysegut kell minden kezdonek hasznalni! Justin gitar, a legvekonyabbat vedd.

A klasszikus gitar, sokkal jobban bejott a szeles nyak miatt es a muanyag hur miatt, amivel sokkal hamarabb sikerult elvezheto hangzast eloallitani mint barmi massal. Nade az 52mm-es nyak gyakorlatilag nem letezik se eletromosba se fem hurosba 97%-ba.Nem akarok klasszikus muveket jatszani , tehat ha a vilag 43mm-es nyakat gyart akkor erdemes a szeles nyakat elengedni es atszoktatnom magam ra.
Most itt tartunk.A munkamban haromfele keppen elo tudok allni barmifele problemara, itt meg olyan alap dolgokon tudok rugozni, hogy milyen kezdo erositot vagyek ?

2021-ben informatikus reven nem ertem meg ,hogy miert nem lehet egy alap erositobe BT, vagy wifi a backing track nek, vagy hasznalni mint egy vezetek nelkuli hangszoro, fejhallgato kimenet akar meg vezetek nelkuli, miert nem lehet a hangerot levagni pl 1 W-ra, legyen benne egy pedal beepitve es interface kent lehessen hasznalni. Ezt kb 2-3 darabbol lehetne osszegyurni.

Nagyon neztem a boss katana KMII-t vegul egy fender junior go lett, ami szinte mindent tud, kiveve a hangero levagast, legszivesebben visszavinnem es elhoznek valami mast :DDD

Szoval ez kegyetlen ,na. Kedvencem Rick Beato egy idosebb arc, amikor o tanult akkor internet sem volt, bakelitet lemezt porgetett es a gitaron addig proballkozott amig meg nem talalta az adott hangot, es igy tanult meg. Nekem egy gombnyomasra eloall minden a telefonon, es igy is picsogok.

[ Szerkesztve ]

(#45222) Neuler válasza Neuler (#45221) üzenetére


Neuler
csendes tag

Jajj és egy fontos elem kimaradt a listából: Yamaha Pacifica 311H ... :D

(#45417) gaborbol


gaborbol
őstag

Szerintem is jo a hangja nagyon, nade mit latunk ott a hatterben???
Fiamnak nezek valami dob padot “jatszani” es pont van egy Yamaha DD-60 atszamitva 5-6000 forintot kernek erte. Mi a velemeny rola? Semmit extrat nem csinalna vele illetve a szokasos, valoszinu par nap alatt tonkrevagja majd.

[ Szerkesztve ]

(#45422) benvolio válasza gaborbol (#45417) üzenetére


benvolio
őstag

Nekem először a fentebb említett Lidl-s volt, hát azon túladtam, gyerek játéknak elmegy. Ez a Yamaha más kategória. Tele a jútúb vele. Igazi hangja van. Kis hangerőn hallani a gumi közvetlen kopogását ahogy ütöd, de ezt a kopogást nem veszi át a hangzásba, csak kis hangerőnél pluszba hallod mint mikor ütsz valamit. Erősítőre kötve ezt nem hallod, nem veszi át pluszba, tehát kell egy hangerő szint, hogy ezt a mechanikai ütés hangot ne halljad vagy gyengébben ütöd. Nem tudok dobolni, de "illuminált" állapotban viszont nagyon kenem, igazi fenomén vagyok és qrv@ jó. ;] Csak egy példa a yt-ről, hogy mit tud: [link]

(#45645) gaborbol


gaborbol
őstag

Visszakanyarodva kicsi az elektronikus dobpadokra, teljesen efeledkezdtem a Yamaha DD-rol, aztan hetfon jott szembe egy ilyen 150 dollarert, csak kivancsisagbol elhoztam es majd megtalaja a gazdajat, mert se hely se ido nincs ra, gyerekeknek meg overkill.
Rakotottem a kis csoves erositore , nem rossz cucc, tud 10 fele hangzast ami mai szemmel valoszinu nevetseges, de abbol parat rendesesen tol.

(#45647) consono válasza gaborbol (#45646) üzenetére


consono
nagyúr

Yamaha, mi? :D Haveromnak pont ilyen Rolandja van már jó rég óta, a hangok nem is annyira érdekesek, mert MIDI-n bármit tud vezérelni, olyan dobot csinálsz belőle, amilyent akarsz. Ja, meg ha akarsz zongorázol rajta...

"In God we trust. All others must bring data"

(#45648) gaborbol válasza consono (#45647) üzenetére


gaborbol
őstag

Eloszor Yamaha-t akartam, valaki valami olyasmit irt itt, hogy nem tudok dobolni, de egy-ket ital utan leulok ele es en vagyok a vilag legjobb dobosa. Ez annyira inspiralt, hogy egy lepessel tovabb kellett lepni, hogy a “klasszikus” dobforma is meglegyen a baromkodashoz. De tenyleg jo moka, de se hely de ido ra, valaki biztos elviszi meg karacsony elott es picit fogok is meg rajta.

Senki nem nezett bele a Disney fele Beatles filmbe?
Nekem ez a fajta dalszovegszerzes nem volt meg, igaz errol sincs semmi tapasztalatom. Meglepo igy hozza nem ertokent, hogy vagy egy vagy max ket sor dalszoveg, es kore halandzsat enekelnek, majd a haladzsa helyere keresgetik a megfelelo szavakat.

A barna fender telecaster is kegyetlen benne, barcsak behoznak a sorozatba megint. Minden van ebben, John Lennon a lecsiszolt epiphone-ja, egy korai mini slide gitar, fender erositok, villany zongora, minden kepkockaban van valami erdekes. A studio epites meg a kabelezes kegyetlen benne.

[ Szerkesztve ]

(#45656) benvolio válasza gaborbol (#45648) üzenetére


benvolio
őstag

Én voltam! ;] A kis Yamaha-n ezt az alapot innen megtanultam: [link] Aztán autodidakta módon és alkohol % arányába, már minden ment. :DDD A kedvencem a Poison - Fallen Angel szám, nagyon lehet neki ütni, de Europe, Bon Jovi ismertebb számait is nagyon jó verni. :)

(#46079) consono válasza cappa72 (#46076) üzenetére


consono
nagyúr

Pauld Davids ezt a gitárt hozta ki győztesnek (a Yamaha Pacifica-val holtversenyben) valamikor egy hete az olcsó gitáros tesztjében. Nézzétek meg esetleg a videót a YouTube-on.

"In God we trust. All others must bring data"

(#46224) consono válasza terepkigyo (#46222) üzenetére


consono
nagyúr

150-ért nagyon sok gitárból válogathatsz, ha a használt piacon is körül nézel. Ekkora kerettel szerintem érdemes lenne. Ha újban gondolkodsz a Squier Classic Vibe vonal biztosan jó választás, volt ilyen Telém, de majd a többiek biztos adnak még ötleteket (pl. Ibanez AZ széria, Yamaha Pacifica xxx, stb.). Én 6-8 éve nem vettem gitárt, mióta megvan a mexikói Fender Strató :)

[ Szerkesztve ]

"In God we trust. All others must bring data"

(#46761) Bobrooney válasza Ctrl+Alt~Del (#46759) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Figyi nézd meg a zenesulisokat, nem hiszem, hogy sok választása van h mit játsszon. Volt itt Győrben egy Yamaha hangszer üzlet, főleg szintik meg elektromos zongorái voltak. Az eladó mindig játszott valami olyat hogy az állam a földön volt és mindezt brutál lazasággal, majd mondja h de utáltam amikor ezt kellett játszani 100x is mert valami nem volt jó.

(#46789) chaosmonger válasza Ctrl+Alt~Del (#46787) üzenetére


chaosmonger
tag

Vagy lecseréled az erősítődet egy olyanra aminek eleve van usb kimenete és működik interface-ként is (Boss Katana, Positive Grid Spark, Yamaha THR1011 stb.). Persze előtte nem árt tájékozódni hogy mac-re van-e drivere, de gondolom van ezeknek.

(#48330) espista


espista
senior tag

Ma lecseréltem a PreSonus Eris E3.5-öt egy Yamaha HS5-re. Ahogy mondani szokták zongorázni lehet a különbséget.

Romani ite domum!

(#48890) benedekco válasza adrian14 (#48889) üzenetére


benedekco
addikt

Használt hangszer?

Ha van 100-130K az összegre, akkor az Affinity is beleférhet még a büdzsébe, az egy lépés felfele. Esetleg találhatsz a Yamaha Pacifica modellek között is 100K környékén.
Kombó kell-e vagy fülessel/aktív hangszóróval/hifin és multi pedállal nyomnád, esetleg számítógéppel és fülessel/aktív hangszóróval/hifin?

Amúgy én inkább azt venném amelyik jobban tetszik, a hanghoz hamarabb hozzászokik a fül mint a szemed a kevésbé széphez.
Mindenképpen próbáld ki őket, számomra a strat-ok kényelmesebbek mint az Epik.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#48897) espista válasza adrian14 (#48891) üzenetére


espista
senior tag

Nekem egy Yamaha THR5-öm van (5W) és nagyon jó hangja van. Mondjuk nem is a 20 eFt-os kategória. A Fender Mustang erősítőket tudom még ajánlani jó szívvel. Persze ezek mind csak akkor érvényesek, ha torzított hang is kell. Tisztát szinte bárki tud csinálni 500 Ft-ból. A gain az a tudomány.

Romani ite domum!

(#50332) DrDoktor válasza Ctrl+Alt~Del (#50329) üzenetére


DrDoktor
tag

Aaz nem csöves .Yamaha digit.

A szerelem az szerelem ahogyan a propaganda is propaganda ukrán és orosz oldalon is!

(#50336) SidCorky válasza Ctrl+Alt~Del (#50329) üzenetére


SidCorky
senior tag

Ahogy a kolléga is mondja az egy modellező cucc, Yamaha THR10II, csak pofás kis narancs LED-ek vannak benne. :D Bár sokat még nem használtam, de egyelőre jobban tetszik a hangja, mint a Code 25-é, amit előtte használtam (és panelbarátabb is), bár az árkülönbség sem kicsi, ezért sem ezt vettem elsőre.

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#50356) benedekco válasza Alexios (#50355) üzenetére


benedekco
addikt

"A keret mondjuk valahol 150 ezer forint körül lenne de igazából nem nagyon van. :DDD "
Ez azért elég fontos mondat volt ahhoz, hogy én is a CV-t merjem ajánlani.

Re erősítő fejhallgatóhoz. m3tr0
Valamelyik Yamaha thr.
Valamelyik Boss Katana.
Valamelyik Line6 Spider.
Esetleg valami modellezős pedál, az új Zoom G3/5 széria valamelyike, Mooer GExxx sorozat, Hotone Ampero széria, Line 6 Pod vagy Helix széria, Headrush-ok közül bármi (MX5 az jó kezdésnek), esetleg egy Boss multi. Minden a pénztárcán múlik igazából.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#50361) Alexios válasza m3tr0 (#50358) üzenetére


Alexios
veterán

Stagget ne vegyél, akkor már inkább bármilyen Squier vagy Ibanez :DÉn egy Staggel kezdtem, mégis ember lett belőlem, de így utólag szerintem ritka szar volt, bár cserébe olcsó. Baromi vastag nyak, állandó harc mindennel(kb hullott szét a gitár :D), nekem nincs jó tapasztalatom vele.
Ami még tipikus kezdőgitár az a yamaha pacifica esetleg

[ Szerkesztve ]

(#50375) m3tr0 válasza bigrob (#50372) üzenetére


m3tr0
senior tag

Találtam marketplacen egy Yamaha Pacifica-t hozzá egy Peavey Rage 158-at 125 ezerért.
Nem tudom még hajlandó-e a srác engedni az árból,de még talán így is jó áron lenne a szett.
A gitár tetszik, a kombón van fejhallgató kimenet,jónak tűnik.
Ettől függetlenül még elmegyek ma-holnap egy hangszerboltba. :D

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#50377) arnyekxxx válasza m3tr0 (#50375) üzenetére


arnyekxxx
veterán

az a yamaha ujkét 83ezer (mondjuk rendelésre van kb mindenhol), a Rage 158 60e.

A GS-en 30ért válogatni lehet a kis kombók között 45-ért meg van egy Rage 258 meg Blackstar ID15 meg még egy halom másik ezek mellé a yamahánál jobb gitár is belefér a limitbe használtan vagy ugyanaz a kategoria vadiujan.

[ Szerkesztve ]

(#50379) m3tr0 válasza arnyekxxx (#50377) üzenetére


m3tr0
senior tag

Esetleg [ez]alkuval megérheti? :D
Vagy jobb lehet mint a Yamaha?

Köszi a linkeket,nézem őket! :R

Apropó, csak nekem tűnik fel,hogy a használt piacon az árazás épphogy csak az új árak alatt van? (korábban írt Yamaha, azóta is néztem ezt-azt és alig egy új ára alatt hirdetnek nagyon sok gitárt) :U

[ Szerkesztve ]

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#50396) benvolio válasza m3tr0 (#50393) üzenetére


benvolio
őstag

Az èn ÚJ cucc ajánlásom: Yamaha Pacifica 112 J vagy V (jó nyak), Zoom G1 Four multi (minden van benne, bármire ráköthető, yt tele van hangzás beállításokkal), Kustom KG112FX 3.0 kombó (12" hangszóró, "sallang" mentes) Árba sajnos több mint a keret.

(#50397) benedekco válasza benvolio (#50396) üzenetére


benedekco
addikt

Igen, Yamaha is jó választás.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#51894) doc válasza Goose-T (#51893) üzenetére


doc
nagyúr

:DDD
Mostanaban nagyon rakapcsoltak minden teren, en is kapom folyamatosan a spam SMS-eket es tarsait... Hirdetek elado motort is (nem akar valaki egy szuper Yamaha TDM900-at vagy BMW F800ST-t? :D), ott is jonnek a "megvan meg kerekpar?" uzenetek :D

(#52620) Moleman válasza Goose-T (#52618) üzenetére


Moleman
addikt

A Cort ennél aljasabb dolgokra is képes, egy barátom vett egy basszusgitárt, papíron habos jávor top, ehhez képest még furnér sem jutott rá, egy kicsit pixeles nyomtatott papír van a fényezés alatt. :D

Ettől függetlenül jó gitárok ezek, az én 4 húrosom 13 éves elmúlt, de ugyanolyan jó, mint újkorában volt.

Azt mondjuk azóta is sajnálom, hogy nem sikerült az eredeti terv, egy taiwani Yamaha BB414-et akartam venni, de pont akkor vezették ki, annyi eszem meg még nem volt akkoriban, hogy használtat keressek. :D

(#52881) cucka válasza benedekco (#52879) üzenetére


cucka
addikt

Szerintem teljesen normális, hogy fontos a kinézete a hangszernek.
Squier-Fender vonalon basszusgitárnál is ugyanazok a termékkategóriák, mint gitároknál.
És ezeken mind vastag poliuretán fényezés van, szerintem az alatt a fa sehogy se öregszik.

Sire tuti tipp 200 ezer alatt, azzal nem fog senki mellényúlni. Squierek se rosszak, esetleg ha kifogsz egy Sandberg Electra-t annyiért, az tuti lesz. De a középkategóriás Cort-oknak sincs semmi bajuk a márkanéven kívül :D . G&L-eket nem nagyon lehet kapni sehol.
Ha modern hangszerek is játszanak, akkor a Yamaha még tuti tipp.
Basszusgitárnál ez a 100-200 ezer közötti ársáv szerintem a belépő kategória, amiért már hangszert kapsz, és nem hangszer formájú tüzifát.

Harli Bentont biztos nem vennék első hangszernek, mert valóban olcsó, de vagy egy jól sikerült darabot kapsz, vagy tüzifát. És ha még nem volt a kezedben hangszer, akkor nincs honnan tudd, hogy melyik eset áll fenn.

Egyébként egy jazz bass-en a híd egy faék egyszerűségű hajlított fémlemez, a kulcsok is egyszerűek, ezekkel nem szokott gond lenni. Itt nincs tremoló és nem része a játéknak a folyamatos vibrátó meg nyújtások, szóval az elhangolódás se akkora probléma.
Ami az olcsóságra utal, az inkább a bundozás minősége, meg talán a potik nem bírnak pár évnél többet.

[ Szerkesztve ]

(#53422) benedekco válasza doc (#53421) üzenetére


benedekco
addikt

A franken az sokkal szebb, Vai JEM gitárokért sem vagyok oda, de az új PIA az egy fokkal jobb, de biztos nem kellene.
Szempont, hogy egyedi meg feltűnj az igen, de attól nem lesz szép valami ;)
Mondanám, hogy pl ilyen a hód arcú BMW, ocsmány de mindenki észre fog venni az utcán. Vagy azok a nők és férfiak akik nem feltétlenül szépek, de rommá vannak sminkelve valamiért. Nem tudod nem nézni a csúnya arcukat :D
Mindenkinek mások a preferenciái.
Ha már felmerült a szépségverseny akkor, az én preferenciám szerinti szépség listám valahogy úgy alakul, hogy
1. SSS Fender Strat, bármilyen hagyományos színben
2. Gibson LP valami jó custom shop goldtop, cherryburst, honeyburst vagy az apetite amber
3. PRS S2 Custom 24, kb bármilyen egy színűt el tudnék képzelni
4. Yamaha Revstar P90-el
5. PRS Mira, valami egy színű
6. SS Fender tele, butterscotch
7. ESP Eclipse, valami szép kék, BLUE NATURAL FADE
8. Gibson Explorer, piros talán
9. Gibson 335 piros
10. Gray guitars, emperor model

Hogy ebből mi a használhatósági vagy "kellene" ranglétra az már teljesen más. Pl Gibson LP biztos nem kerülne a második helyre egyiken sem :D amiket próbáltam baromi kényelmetlenek voltak mind.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#54046) arnyekxxx válasza Ctrl+Alt~Del (#54042) üzenetére


arnyekxxx
veterán

PA a színpadi hangosítás ami a közönségnek szól. Ha ampszimet használsz akkor az közvetlenül megy a keverőbe onnan a nagy végfokba onnan meg a hangfalhegyekbe a szinpad körül. Ha erősítőzöl akkor a mikrofonkábel megy ugyanide aminek a mikrofonja az erősítőd hangfala elé van rakva.

Studio monitor az olyan erősítő/hangszóró összeállítás aminek az a célja, hogy minél többmindent visszaadon a felvételből anélkül, hogy színezné a hangot. Vagy hogy annyira elbaszott hangja legyen, hogy ha azon jól szól a felvétel akkor mindenen jól fog szólni (ez tipikusan az a yamaha doboz ami kb minden studioban ott van

(#54527) benedekco válasza Ba cy lus (#54499) üzenetére


benedekco
addikt

Hú de jó érv. Fogadok a templomi orgonistának is rothad otthon egy hordozható Yamaha vagy Korg csoda, hogy tudjon otthon is néha gyakorolni, kipróbálni valamit, esetleg elvigye a sound-ot külső helyszínre. Csak nem a templomot viszi magával mindenhova?

re: X2N
Pl mert nem járok koncertre. Vagy azért mert nem is igazán úgy akarok szólni mint a stúdió album, hanem csak valahogy amire tökéletesen elég a Headrush gigboard.
Amúgy meg felejtsük el ezt a 100 erősítő modellt. Nekem van kb 2 max 3 amit használok, bőven elég pár ami jól szól. De most megint arról van szó, hogy otthon egy koca gitárosnak mi az amire valóban szüksége van.

re: Ba cy lus
Most már azt mondod finoman, hogy nem szükséges hogy eltűnjenek a csöves erősítők.
Erről nem is volt szó. Arról volt szó, hogy van akinek nincs rá szüksége mert megoldja a sound-ot másképp, illetve megelégszik mással is. Nem értem hol itt a baj?
Szerintem ne 0 és 1-ben gondolkodjunk hanem fogadjuk el, hogy van, igenis van akinek elég a modellező és attól hogy az elég neki még nem feltétlenül egy gyökér, tudatlan esetleg igénytelen ember.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#55031) Moleman válasza X2N (#55011) üzenetére


Moleman
addikt

Én se vettem soha fekete gitárt, aztán mégis lett. :D

A használt kínálat és az anyagi megfontolás miatt úgy alakult, hogy másodlagos a szín, hiába vannak vágyott színkombinációim 20+ éve, kb egyiket sem sikerült még megvalósítani. :D Na jó, a classic vibe telével ki vagyok békülve, abból nem kéne más színű.
De honeyburst LP helyett worn cherry lett, goldtopból is csak egy alsópolcos Harley Bentonra futotta, narancssárga Yamaha basszusgitár helyett metálpiros Cort lett... :D
A stratokról ne is beszéljünk, szeretnék belőle pirosat, metálkéket, surf greent, cherry sunburst-öt, mégis olympic white lett. Mondjuk azt pont nem bánom, most már nagyon tetszik.
Évekig akartam kék Cort M600T-t, de végül azóta sincs PRS-jellegű gitárom, talán a kék KX300 áll hozzá a legközelebb. PRS-ből kell még valami kék-zöld Custom24, meg egy charcoal burst Hollowbody. A kék-zöld vágyakozáson most már azért segít valamennyit az RG421. :)

(#55262) Moleman válasza X2N (#55256) üzenetére


Moleman
addikt

Teljesen egyetértek, bár én nagyon vigyázok a gitárjaimra, amiket karcmentesen vettem, azokon 10-20 év után sincs karc.
Néha én is elgondolkodom, hogy minek 20 gitár, vehetnék helyettük 1 darab szinte bármilyen custom shop csodát, de annak főleg nem lenne értelme.
A drágább gitárok már így se nagyon kerülnek elő a tokból, évente egyszer-kétszer előveszem őket megsimogatni, megszagolgatom a nitrólakkot, aztán visszateszem. :D

Mostanában a legtöbbet talán a karcos hátú Yamaha nejlonhúrosom használom, amit ötödáron vettem, mert mindig kéznél van, nem sajnálom, hogy porosodik az állványon.

#55257 m3tr0
Ha azt szeretnéd, hogy Fender legyen a fejére írva, akkor jó bármelyik mexikói. A Playereket nagyon dicsérik, nekem jobban tetszik a 22 bund miatt, de régi mexikóiból is fogtam már nagyon jót. A koreai Lite Ash Strat is nagyon jó, kicsit megdrágultak, de még belefér a keretbe. Mondanám még a Highway One és American Special szériát is, régen aránylag olcsók és jók voltak, de az elmúlt években brutálisan elszállt az áruk.
Ha nem fontos a Fender logó, akkor én is nyugodt szívvel ajánlom a Classic Vibe-ot, nekem is bevált, kellett egy tele, csak hogy legyen egy telém, nem vágyom helyette jobbra. Egyedül a vastag tapadós lakkozás kellemetlen kicsit rajta.

Bár sosem próbáltam, de így messziről az Ibanezed a menzúrát leszámítva elég közel van egy "igazi" strathoz, ha elégedett vagy vele, nem feltétlen éri meg venni még egyet. Kivéve ha kihagyhatatlan áron látsz egyet használtan, akkor meg kell venni. :DDD

(#55700) cucka válasza printer71 (#55691) üzenetére


cucka
addikt

Szerintem menj el egy hangszerboltba, és ott válassz. Ha nem tudsz gitározni és nincs gitáros ismerős, akkor is. Megkérheted az eladót, hogy pengessen kicsit.
Azért javaslom, mert ezek az olcsó hangszereknél elég nagy a szórás, internetről nem érdemes venni. Élőben fogod hallani, melyik szól szebben, melyik van jobban összerakva, melyik nem zörög, stb.

Ha van rá keret, ne a legeslegolcsóbbat vedd, vegyél ugyanabból egy 1-el magasabb kategóriát.

Elektroakusztikus gitár ilyen célra és árkategóriában abszolut pénzkidobás, azért ne adjál pénzt.

Az ilyen telibe fújt fekete-kék-akármilyen gitárok menőnek tűnhetnek egy 14 évesnek, de amúgy nem véletlen, hogy a profi drága hangszereken nagyon vékony átlátszó lakkokat használnak.

Az akusztikus gitár sajnos olyan, hogy ami jó belőle, az drága. Elektromosnál lehet "csalni" 1-2 tuningolt alkatrésszel és egy jó beállítással.

Amit kinéztél, az egy dreadnought forma, azok elég nagy testű gitárok, de a boltban ezt személyesen jobban látod-érzed. Minél nagyobb a gitár teste, annál hangosabb, és annál teltebb a hangja.

Egy ismert márka (pl Cort) előnye, hogy használtan nagyobb esélyed van eladni értelmes áron. A Yellowstone az kb. egy noname gitár, ha nem jön be a lányodnak a gitározás, akkor azt max. tüzifa árban fogod tudni eladni.
Esetleg Yamaha vagy Fender nincs a kiszemelt árkategóriában? Én azokra is ránéznék.

[ Szerkesztve ]

(#55718) Moleman válasza printer71 (#55702) üzenetére


Moleman
addikt

Szerintem is menj el a boltba, akár csak egyedül, nézz körül mit ajánlanak annyiért, amennyit rászánsz, aztán már csak abból a pár gitárból kell választania a gyerkőcnek.

A Cort a legolcsóbb márka, ami már kiszámítható minőséget ad, a belépő szint is használható, de pl az Earth60-Earth70 széria alig drágább és kifejezetten jó hangú, azoknak a fedlapja tömör fából van, nem rétegelt lemezből, mint az olcsóbb gitároknak.

Picit magasabb árkategóriában a Yamaha-Fender vonal szerintem is szuper, plusz én a Sigmát ajánlanám még, a 100 ezer fölötti kategóriában én azokat szeretem a legjobban.

(#55795) Alexios válasza X2N (#55794) üzenetére


Alexios
veterán

Hát de mi másra lenne való, vagy mire akarnád még használni? :D létezik csomó ilyen cucc, katana Air, yamaha thr amik a leghiresebbek talán.

Simán lehet telefon nélkül is használni, pont úgy mint bármilyen kombót, nyilván ha többet akarsz és az utolsó porcikajat is allitgatni ott az app aki azt akarja, vagy lehet nélküle is. De lényegében majd minden gyakorló kiskombo ilyen manapság, a katanának ott a szerkesztője PC-re, line6 catalyst szintén, spidernek szerintem mobil appja is van, fender mustangnak appja van vagy kijelző rajta, stb

[ Szerkesztve ]

(#56343) Moleman válasza FockeWulf (#56342) üzenetére


Moleman
addikt

Akkor én sem értem, hogy miért jelentetted ki, hogy szerinted egy fillért sem érnek, ha nem is láttál még egyet sem. :DDD

Én sem terveztem soha, mégis úgy alakult, hogy vettem kettőt, az alsókategóriás LP Goldtop valóban elég szar, talán a legrosszabb gitárom, kicsit meg is bántam, hogy pénzt adtam érte. A Fusion II viszont az egyik legjobb minőségű gitárom, hiába HB, szerintem az újkori bolti árát is megéri. :K

#56340 Mária. B
Erre a stílusra valamilyen nejlonhúros "klasszikus" akusztikus gitár a legjobb, lehet kapni belépőszintű tanulógitárokat már 20-30 ezerért is, de azokkal még valószínűleg küzdelmes lenne a tanulás. :)

Sok tapasztalatom nekem nincs velük, anno egy 1986-os ukrán nejlonhúroson kezdtem gitározni, az borzalmas volt, nemrég újra próbálkoztam a nejlonnal, most kicsit magasabb kategóriás Yamaha és Ibanez van itthon, azokat merem ajánlani. Pl erre a Yamahára szívesen ránéznék, ha közelebb lenne.

Persze ha nincs, aki segítsen a használt gitárt megnézni/kipróbálni, akkor marad a hangszerbolt, most hirtelen ránéztem a kínálatra, Cort, Yamaha, Fender, van mindenféle 50-60 ezer ft környékén, azok már jók lehetnek.
Az eggyel magasabb kategória, aminek elvileg szebb hangja is van, itt a fedlap nem rétegelt lemezből, hanem tömör fából van, ez pl Cortból 71 ezernél kezdődik.

(#56344) FockeWulf válasza Mária. B (#56340) üzenetére


FockeWulf
tag

Nylonhúrost mindenképp spanyol zenére. Anno én egy Hora márkanevű román gitáron kezdtem, ami tömör fedlapos(!) volt. Nem tudom hogy forgalmazzák-e még a márkát, de merem ajánlani. Ami márkák olcsók és teljesen használhatóak, az említett Yamaha, Cort mellett én még említeném a Valencia, Suzuki, Toledo és mindenek előtt a Cara Bogner márkát, ez utóbbi az árához képest talán a legjobb.

Moleman@: :D :D

[ Szerkesztve ]

(#56350) Mária. B válasza FockeWulf (#56347) üzenetére


Mária. B
kezdő

Rendben köszönöm. Csak a Yamaha van 4/4 colt 3/4.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.