Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22654) Moleman válasza KreeZonas (#22652) üzenetére


Moleman
addikt

A Juliát én sem ajánlanám kifejezetten, egy barátomnak azt választottam 8 éve, annyi pénzért használható gitár, de nem túl jó minőségű, nem is sarkallta tanulásra, azóta is a tokjában áll.

A gsfanatic-on valóban rendszeresen vannak elég jó akusztikus gitárok 20-30 ezer között, azokkal nem nagyon lehet mellényúlni (pl Yamaha, Cort).

Ami a húrválasztást illeti, egyéni preferencia kérdése. Nekem az első fémhúros akusztikomon 11-es húrok voltak, azóta is azt használok rajta, fél napnyi folyamatos gitározás után még ma is kirojtosítja az ujjamat néha, de egyáltalán nem fáj, hozzászoksz (de ha vékony elektromos húrokat nyújtok sokat, az sokkal jobban szétvágja). Ennek ellenére én kezdésnek támogatom az elektromos húrkészletet (9-42), sokkal puhább érzés, nem is lesz akkora hangereje, de sima akkordozásnál nem kéne bántania az ujjad különösebben. Bár a barátom arra is panaszkodott, hogy vág. :) Ki kell próbálni.

[ Szerkesztve ]

(#22700) Joltee


Joltee
aktív tag

Sziasztok! Yamaha Pacifica 112 elektromos gitárra szeretnék kápót venni. Vannak ajánlott típusok? Lehetőleg olyan kellene, amit nem túl komplikált felrakni.

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#22743) Fitzgerald válasza GoTReX (#22742) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Visszaolvastam, látom 40 körül van a keret.
Strat formából Yamaha Pacifica 112 lehet jó fogás ennyiért, az egyik legajánlottabb kezdőgitár.
SG formából Vintage VS6-ot keresnék ilyen árban, Les Paul formából pedig Vintage V100-at, ha esetleg egy picivel feljebb tudod tolni a keretet (50000, van is fent gitárshopon most egy ennyiért).
Ezek mindegyike kiváló minőségű kezdőhangszer, ár/érték arányban nagyon ott vannak.

[ Szerkesztve ]

(#22744) Moleman válasza GoTReX (#22742) üzenetére


Moleman
addikt

Ki lehet fogni nagyon jókat is 40-ért, én annyiért vettem a noname superstratom, amitől most 120-ért sem válnék meg, de hasonló árban volt a Cort KX-5 is, amit nagyon merek ajánlani. Most épp kettő szépet árulnak [1] [2], nem tudom, hogy a gyöngyházfehérsége hátrányt jelent-e nálad, idővel felbukkanhat fekete is belőle.
Én alapvetően drop H metálra vettem, de annyira szép hangja van tisztán is, hogy legtöbbször úgy játszom rajta C# standardben. :)

Amúgy klasszikusabb formájú, kisebb hangú gitárból én is a Yamaha Pacificát vagy a Squier Standard Stratot ajánlanám, azok is szoktak 50 ezer körül lenni, most épp drágább. A Vintageket ritkán adják ennyire olcsón, nekem nem is nyerte el a tetszésem, de a kényelem nagyon szubjektív dolog.

[ Szerkesztve ]

(#23096) Moleman válasza Bencsizy (#23094) üzenetére


Moleman
addikt

A billentyűt önmagában akarod használni, vagy mindig valamire dugva? Mert az a Fatar valószínűleg nagyon jó minőségű cucc, viszont abból midi jelen kívül semmi nem jön ki, se saját hangja, se hangszórója nincs.
Az, hogy melyiket érdemes, egyéni preferencia kérdése, próbáld ki minden esélyes versenyző billentését, nekem pl a Yamaha DGX-650-esé nagyon tetszik, de nagyon keveset játszottam valódi zongorán, így nem tudom, teljesen valósághű-e.

(#23108) Bencsizy


Bencsizy
csendes tag

Ertem, koszi mindenkinek!
A fatar az 12 eves haszalt lenne, elektronikaja ki tuda meddig birja,ezert vacillalok. Casio privia px-150 lenne egesz jo aron(125k), es annak egesz jok a tulajdonsagai, de akkor lehet leteszek rola a hallottak alapjan. Yamahat nem talaltam ebben az arkategoriaban, Roland FP-30at talaltam meg 185-ert, illetve a Korg SP170et 150-ert. Megprobalom a helyi boltokban kiprobalni oket, aztan meglatjuk, bar nem jatszottam meg igazi zongoran sokat, igy keves a viszonyitasi alapom.

(#23113) Bobrooney válasza Bencsizy (#23108) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Yamaha P-45 hidd el jobb vétel mint a Casio, egymás mellett volt a 2 így tudtam kipróbálni őket. Állványon lehet spórolni mert szerintem egy asztalos olcsóbban megcsinálja.

(#23199) Moleman válasza Bobrooney (#23198) üzenetére


Moleman
addikt

Volt nekem is pár rossz, de általában véve jók. A 200 ft-os 9-es "Yamaha" elektromos húrból sokat vettem, eddig három készletből csak 1 volt használhatatlan, abból is csak a vastag E húr. A 3-400 ft-os akusztikus készletek kifejezetten jók. Kibontáskor látszik, hogy kevésbé minőségi húrok, nem rúgják ki magukat azonnal, mint ami a többinél megszokott, de a gitáron ez már nem érződik. Az elhasználódásuk sem gyorsabb, mint bármilyen tetszőleges kezeletlen húrnak. Arról nem is beszélve, hogy egyszer licittel eredeti Daddario húrt sikerült vennem, harmad áron. :C Ha valaki veszi a fáradságot a gyakori húrcseréhez, szerintem jobban jár, ha ilyen olcsó húrokat cserélget pár havonta, mintha egy drágát használna évekig.

(#23202) Moleman válasza bigrob (#23200) üzenetére


Moleman
addikt

Köszi, várom, két fokkal igényesebbnek tűnik, mint a "Yamaha". :D

Nekem is van egy lehangolt gitárom, 25.5", drop H vagy C# standard szokott lenni, arra 12-56-os húrokat tettem, sodort G húrral. A legmélyebb húr nem fér be a felsőnyeregbe, szétbarmolni nem akarom miatta, de így is tökéletesen használható. Drop C-re még biztosan jó, drop D-ig már nem húznám. :)

(#23201) GoTReX
A nejlonhúros gitár még a gyakorlott gitárosoknak is kihívás a széles nyak miatt, szerintem érdemes gyakorolni rajta, annyival is több vagy. Én is sokat szoktam gyakorolni a 11-52-es fémhúros akusztikomon, bár egy félhangnál többet nem nagyon tudok nyújtani azokkal a húrokkal.

[ Szerkesztve ]

(#23757) Moleman válasza Alexios (#23737) üzenetére


Moleman
addikt

Jajj, én Chapmant nem is láttam. :(

Viszont kipróbáltam az álom American Special HSS Stratot, tényleg álom, nagyon kell. :) Nagyon finom sima a nyaka is, lehet, hogy egy pici lakk is van rajta, de egyáltalán nem tapadós.

Sok drága akusztikot is ki tudtam próbálni, Sigma DRC-28E, DMC-4E, Yamaha FSX-830, A1R, és nagyon tanulságos volt, egyrészt a szaguk borzalmas, másrészt nincs meg bennük az az érzet, mint a többszázezresekben. Ugyanúgy hibás, porszemes a lakk, repedezett a nyakcsatlakozásnál, és semmivel nem szólnak jobban, mint a 90-120 ezresek. Használtan jó vételek lehetnek, de újonnan már tuti nem veszek ilyet.

(#23746) Humbucker
Melyiket mennyiért? A KX-5-ömet én 45-ért vettem, ennyiért nagyonszuper, de többet nem igazán adnék érte. Az M520 szerintem is komolyabb hangszer lehet, bár még csak az M600-ast próbáltam. Nagyon más világ a kettő, nyaka is, teste is, faanyagok is.

[ Szerkesztve ]

(#23951) nagyArc válasza haxiboy (#23926) üzenetére


nagyArc
tag

Gratulálok hozzá, nagyon szépen néz ki.
Én két hete vettem egy Yamaha 112v-t, én meg azzal vagyok nagyon megelégedve :)

(#25282) strcpy


strcpy
tag

Sziasztok!

Kezdőként szeretnék váltani az Amplitube/GuitarRig-vonalról valamivel kicsit életközelibb élményre/hangzásra, ebben kérek segítséget. :)
A közeljövőben szeretnék egy multieffektet-, majd később erősítőt venni, de a budzsém most erre elég szűkös. Egy belépőszintű(?) Yamaha Pacifica 112V-t nyúzok; általában pop, rock, punk, funk vagy ezeknek a keverékét játszom. És szeretnék egy olyan szettet, ami segít ismerkedni az effektekkel és erősítőkkel, de nem szorít be később sem a fent említett zsánerek közé.

Most egy Zoom G3X-el szemezek, mert leírás alapján sokoldalúnak tűnik és van benne erősítő modellezés. Egy BOSS GT-1-gyel összehasonlítva próbálgattam (rendesen erősítőre kötve) a kistestvérét, a G1Xon-t, de nem győzött meg.
Amíg nem veszek épkézláb erősítőt a G3X-et fülessel vagy házimozi erősítővel használnám, majd tavasszal beruháznék mondjuk egy Blackstar-ra.

Szerintetek ez jó ötletnek tűnik? Vagy felejtsem el ezt a multieffektet és a multieffekteket úgy általában?

[ Szerkesztve ]

(#25319) strcpy válasza g@bo (#25316) üzenetére


strcpy
tag

Ez egy borzasztóan kellemes kis gitár. :)
Húgom vett pár éve egy ilyen Yamaha-t használtan 30 ezerért. Annyit megért. Ő anno arra panaszkodott, hogy nehéz lefogni a húrokat rajta. Ezért kapva-kaptam az alkalmon és cseréltem vele egy régi klasszikus Aria-ra. (Azon sem tanult meg gitározni, tehát lehet, hogy nem a gitárban volt a hiba. :D)
Én full amatőrként is jól eljátszom vele, csak a gyári húrokat kell róla gyorsan levágni, meg a nyakat kicsit domborúbbra állítani.

(#25359) Kobe válasza #20655360 (#25357) üzenetére


Kobe
veterán

nekem a jazz 3 már nagyon nagyon pici, nem tudom rendesen megfogni, a tortex meg néha túl nagy. A kettő között egész jó arany középút a JP (ez a fajta), vastagságra hajszálnyival vékonyabb mint a jazz3, de hosszban pont a jazz és tortex között helyezkedik el

idén korán jött a jézuska, idő előtt kikerültek a helyükre a karácsonyfadíszek :D

[link]

illetve visszakaptam a z custom 2-t szervízből, teljes nagygenerál, bundsíkolás, polír + elektronika. Sztem korábbi képekhez képest is látszik mennyire jót tett neki, csillog mint a salamon töke

[link]

[link]

viszont nagyon töröm a fejem, hogy mi legyen....a 2 gittyó a márka / széria alapján szinte tök ugyanaz kéne legyen, mégis iszonyat mások...az 1-es egy dögösebb hard, classic rockos valami, a 2-es meg egy metálbalta, de a hasonló konstrukció ellenére már a nyers hangjuk is ég és föld.

Valahol feleslegesnek érzem tanulófázisban majdnem tök ugyanazt tartani 2x....gondolkoztam, hogy a z custom 1-et eladnám, és valami régebbi, japán jacksont , vagy esetleg yamahat szerezni helyette, hasonló értékben....de szemezgettem én is a peaveyvel

Nomeg került fel pár frissebb ibanez is: [link], [link]

csak jó lenne valami olyasmit kifogni, ami mondjuk 20 év múlva is értéket képvisel, vagy megvan benne a relikvia faktor....nem rosszak ezek a cortok, nekem nagyon passzol az ízlésvilágomba, csak valahogy nem tudom elképzelni, hogy 10-20 év múlva "bezzek azok a cort z customok" felkiáltással gondolna vissza rá az ember :) ugyanze mondjuk igaz a linkelt ibanezekre is....de persze ebbe közrejátszik az is, hogy nem tudom pontosan belőni mondjuk a z custom 1 értékét (nem az anyagi, hanem a használhatósági értékét)....olyan bizniszbe meg nem akarnék belemenni, amiből úgy érzem, negatívosan jöttem ki (pl hiába régi, japán cucc, ha kényelmetlen, macerásabb, vagy beáldoztam valami egykorúra csak azért mert ibanez van ráírva :) )

[ Szerkesztve ]

(#25375) Kobe válasza #20655360 (#25373) üzenetére


Kobe
veterán

Nem feltetlen LP forma lesz, gondolkozom hogy egy strato johetne a custom melle....egy ilyen egy olyan alapon :)
De lehet inkabb kivarok, szivem szerint valami jo regi, japan vagy usa gyartasut vennek, eddig a peavey es a yamaha tetszett a jelenlegi kinalstbol, de hatha akadnak mrg gyongyszemek :)
De pl ibanez Rg szerianal is nagyon nagy lett a szoras, mind arban, mind tartalomban, szinte mar dompig van belole :) jacksonok kicdit "egyertelmubbek" ilyrn szempontbol

(#25417) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Sziasztok!

Cort AC120CE NAT [ACC11ME] vagy Yamaha CX 40?!

Illetve: fémhúros akusztikus gitár nyak állításához milyen méretű imbuszkulcs való?! :F

Illetve: erről a Tuner-ről mi a véleményetek elég pontos?! Vagy muszáj lesz venni egy kis csíptetős fizikai tunert?!

Köszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#25428) #20655360 válasza Alexios (#25427) üzenetére


#20655360
törölt tag

Na, ez rohadt érdekes. A sok kis köcsög imitátor. ;]

Azt hittem valami Yamaha Pacifica, SX strat vagy ilyesmi lesz az első.
A Squierek azért mennek.

(#25621) gandalf666 válasza Moleman (#25619) üzenetére


gandalf666
csendes tag

Nézegettem használtakat gsfanatic-on. Ezek közül érdemes valamelyikre áldozni?
LTD VIPER-10
SQUIER STAGEMASTER STANDARD
YAMAHA ERG 121C
IBANEZ GRG121DX WNF
VINTAGE V100
Meg esetleg még CORT X6 vagy CORT EVL-X4

(#25701) Kobe válasza #20655360 (#25689) üzenetére


Kobe
veterán

Azert legalabb egy vacsi vagy mozi vagy valami dukalna egy ilyen elszolas elott... :DDD

Kivancsi leszek milyen eloben, a leirasa alapjan eleg jo fogasnak tunik, de a peaveyk "rangsorolasaval" mindig bajban vagyok, plane ha strato kopiarol van szo.
Van ez, meg egy nagyon hasonlo yamaha made in japan jo oreg, floydos strato ugyanilyen aron...annal viszont limitalt a cserelehetoseg.

Remelem azert valami eszmei erteket is hordoz a cucc, mint ahogy az usa / japan made holmiknal szokott lenni

(#26561) Moleman válasza #20655360 (#26560) üzenetére


Moleman
addikt

Azért felrakom, pár hét próbát megér, ha már ki van bontva. :) Csak nehogy olyan legyen, mint a 200 ft-os "Yamaha" készlet, aminek annyira göcsörtös volt a vastag E húrja, hogy nem tudott normális hullámban rezegni. :D (Igaz, háromból kettő készlet ott is hibátlan volt, hiába nem állt egyenesen.)

[ Szerkesztve ]

(#27028) InHell


InHell
senior tag

Jajj de szépen szól ez az akusztikus Yamaha. Egyik kedvenc YouTube gitárosom.
[link]

< béna duma helye >

(#27322) strcpy


strcpy
tag

Anyám, én nem ilyen lovat akartam.

Hétvégén beforrasztottuk a Yamaha strat nyakába az Ebay-ről rendelt SD Hot Rail utánzatot. Így HSS-ből HSH lett. Örültem, mint majom a farkának, egészen addig amíg ki nem próbáltam. Aztán sírtam.
Noha, nem azért, mert olyan sz*rul szólna, sőt bitang jó crunchy hangja van, ráadásul az árából 2 jobb sör sem jönne ki. Még vásárláskor bebeszéltem magamnak, hogy a felezett humbuckernek is lehet szép, tiszta, fényes single coilhoz hasonló hangja. Tévedtem.
Majd rádöbbentem, hogy torzítva szebb hangja van, mint a gyári humbuckernek.

Aztán ujra sirva fakadtam,
Anyám, én nem ilyen lovat akartam,
Anyám, én nem ilyen lovat akartam.

(#28140) wednesday


wednesday
őstag

Sziasztok!

Én is rászántam magam a gitározásra így felnőtt fejjel. Ehhez nagy lökés volt, hogy kaptam egy Yamaha F310-es gitárt. Az sem tántorít el, hogy ez egy jobbkezes gitár, balkezes létemre.

Autodidakta módon próbálkozom, most tanárhoz nem járnék. Tudom az lenne a legcélszerűbb, mert azonnal kapnám a visszajelzéseket, hogy mit és hogyan kéne...

Most gondolkodom fizetős online leckéken. pl: gitartanfolyam.hu vagy gitaroznijo.hu-n. Nem tudom ezek megérik -e kezdésnek. Nekem ezek a modulos felépítések tetszenek.

Azt látom, hogy telon lévő hangoló progik nem a legjobbak (gondolom hardwares korlát). Pl: Elvileg jól belőtt E-hang, 5. bundnál lefogva már nem tökéletes A-hangot ad a progi szerint.

(#28382) Kobe válasza Humbucker (#28378) üzenetére


Kobe
veterán

Regi japan gyarto, az elejen kevesbe volt ismert, azota kb a Gibson arszintjere kuzdotte fel magat, meg ugy minosegben is.

Nem tudom a srac miert csak ennyiert hirdeti, de ez keves erte,, hamar elviszik majd. multkor probaltam egy szinten 80-as evekbeli tokait, a srac aki vette, rovid idon belul 30% haszonnal adta tovabb.

Ha olcsobb strat kell, akkor a masik peavey predatorra kellett volna lecsapni, 80ert ajandek volt az is.....vagy fent van meg a feher yamaha is, 80ert, japan gyartas, floyd roseos tremolo, de strato forma, erdekes / jo darab az is

[ Szerkesztve ]

(#28877) twi452


twi452
senior tag

Sziasztok én teljesen kezdő vagyok és nemrég olvastam itt, hogy beszéltetek az olcsó ali-s húrokról.
Mennyire érezhető különbség ezek között és a drága márkás darabok között?

Biztos meg fogtok kövezni de én elsőnek új gitárt vettem nem egy hasonló árú (gondolom sokkal nevesebb és jobb) használtat. Egy yamaha pacifica 112v-be estem bele... anno régi asztalosipari tanulmányaim folyományaként ez a natúr kinézet eléggé vonzott a kiválasztáskor :)

Gyárilag (összehasonlítás után szerintem) .09-es szettel volt húrozva ezt cseréltem le egy "méregdrága" elixir nanoweb .010-esre ami eszméletlen finoman csúszik az előzőhöz képest. Sokkal jobb érzés játszani rajta.

(#28878) Moleman válasza twi452 (#28877) üzenetére


Moleman
addikt

Érezni nem nagyon lehet a különbséget, inkább funkcionalitásban marad el a kínai húr, ha épp rosszat fogsz ki, nekem volt olyan 200 ft-os "Yamaha" E húrom, aminek volt egy nemkívánatos rezgése is, ami miatt folyamatosan zörgött. Vagy mint a 11-es Orphee, ami a vastagsága ellenére nem volt elég erős. Van benne rizikó, de hosszú távon megérheti olcsó húrokat használni.

Elixirt én soha nem vettem, nálam a Fender és a Daddario számít drága húrnak, azokból sose volt gyári hibás (Amerikából szoktam rendelni multipakkban, szállítással is olcsóbb mint itthon).

(#28894) Saccco


Saccco
nagyúr

Tudnátok segíteni?
Egy ismerős szeretne gitárt. Teljesen kezdő.
Ezek merültek fel:
Yamaha F310
Ibanez V50NJP
Cort AD 810 OP
Epiphone DR 100
Fender CD 60

Pro-Kontra? Igen-nem?

Köszi :D :R

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#28922) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Sziasztok!

Fémhúrosról után ki akarom próbálni a klasszikust is, lehet a puhább húrok miatt az (még :D ) jobban menne...

Elektro-akusztikusra gondoltam, későbbi felvételek miatt. A Cort AC120CE jó gitár ennyiért? Vagy esetleg valamelyik Yamaha jobb lenne? 40K környékén gondolkodom.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#28924) SunMount3r válasza Moleman (#28923) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Szerintem nekem még jobb is a vastagabb nyak. Elég vastag újaim vannak és az ujjbegyeim is relatíve nagyok, néha be is takarok vele pár akkordnál az alsóbb húrokra.Most nézem, hogy elekro-akusztikus Yamaha nincs ennyiért, akkor marad a Cort...

(#28987) Plazmacucci válasza consono (#28982) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Yamaha THR :K

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#28994) consono válasza NeoPampalini (#28985) üzenetére


consono
nagyúr

A Bugerát leszámítva ezeket is néztem, de a csövestől, még ha csak 1W is, tartok otthonra. A Vox AC4 is ezért esett ki. Az igazi tényleg a Yamaha THR 10 (vagy 10c, esetleg az 5) lenne, amit Plazmacucci is ajánlott, de annyit igazából nem akarok erősítőre elkölteni...

"In God we trust. All others must bring data"

(#29106) Paarthurnax


Paarthurnax
senior tag

Nekem egy Yamaha THR10 van, ami kicsi, konnyu egyik szobabol a masikba vinni, megy elemmel is es szobaba pont eleg a hangereje. Le lehet tolteni extra hangzasokat is, amit memoriaba ment el.

Diablo 3 - BoGyesz#1484

(#29336) consono válasza Eastman (#29334) üzenetére


consono
nagyúr

Érdekes. Ez miez? Érzésre valami Yamaha....

[ Szerkesztve ]

"In God we trust. All others must bring data"

(#29378) Alexios válasza Kobe (#29377) üzenetére


Alexios
veterán

Mondjuk azért a Katana 50W-ja lehet lakásba akár hangos is tud lenni, de azért mégis csak digitális 50w, és nem "valódi" :D Az evh 5150-em 15w-ja olyan hogy 4w-ra lekapcsolva sem tudtam a minimálisnál feljebb tekerni a hangerőt mert már kezdtek remegni a falak :D

Pod-al összehasonlítani szerintem nincs értelme, katanához akkor már inkább egy mittudomén Zoom g3n hasonlít, a hd500x más szint.
Amúgy Yamaha THR10 otthoni gyakorlásra, hangerőben, hangminőségben is tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#29387) Alexios válasza Kobe (#29386) üzenetére


Alexios
veterán

Yamaha THR 10 használtan, THR5 újonnan :D
Fender GT40 is tetszik a looperes lábkapcsolójával, de a hangja elég dobozszerű

[ Szerkesztve ]

(#29417) FockeWulf válasza #72797440 (#29409) üzenetére


FockeWulf
tag

Tömör cédrus fedlapos Hora SM-200, asszem 32-33 ezer ft körül van az ára újan, annyi pénzért megéri. 30-40 között megfelelő a Yamaha (C 40 pl.) szériái, vagy a Cort (AC 100).

(#29422) Moleman válasza FockeWulf (#29421) üzenetére


Moleman
addikt

Fellépéshez elengedhetetlen, de otthon se hátrány. Nekem a régi akusztikomban van egy előfokos Artec piezo, beszereléssel együtt volt kb 15 ezer ft 9 éve (a káva érintetlen maradt). Nagyon jó felvételeket lehet csinálni vele, keverve sokkal gazdagabb a hang, mint egy mikrofon magában. Az más kérdés, hogy ritkán van rá szükség, az új akusztikomba nem is rakattam, pedig pont lett volna akciós Bluestick valami 40-ért. Egy Presys Blendre is kíváncsi lennék, mit tud. Ja, meg a mikrofonmodellezős Yamaha SRT2 is jóféle.
Ha választani lehetne, én elektroakusztikust vennék, a lehetőség megléte miatt, plusz néha hiányzik a cutaway.

[ Szerkesztve ]

(#29592) Plazmacucci válasza Kobe (#29590) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Majd jövök ontopikkal ha összejön megint a gitáros sarok felépítése.

Egyébként Music Expón a Kemper eléggé csalódást okozott. Rá volt dugva egy szál fejes, és borzasztóan szarul szólt. Szerintem nem így kellett volna beállítani/kiállítani. Ilyenkor mindig rájövök, hogy halandó embernek bőven elég a POD HD :)

Egyébként félreértés elkerülése végett, a Katanát pontosan annyira nézem csak le mint pl a Spider szériát. Amiben fantáziát látok az a Yamaha kisméretű fejei, ha már "digi kombóról" beszélünk.

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#30163) BluEyes válasza Szten Márs (#30152) üzenetére


BluEyes
őstag

Mint olyan ember, akit - egy ideje már - kizárólag a nylonos gitárok hoznak lázba,

Nem kicsi elfogultságot vélek itten felfedezni. De nincs ezzel semmi baj.
Az említett post egy totál kezdőnek ment, aki még csak közelébe se merészkedett korábban semmiféle gitárnak. Mint mostanra kiderült, a jelenlegi érdeklődőnk detto, most megy majd valami boltba, ahol megtekinti a két konstrukció közötti különbségeket. Az összeghatárt is megtudtuk (30k), amire nagyjából vakon fogadtam volna. Valahol korábban azt a postot is megtalálod tőlem, ahol a fémhúros Cort-ot meg a Yamaha C30 klasszikust ajánlom. És most is ezek lesznek az ajánlataim. Szerintem látható, hogy fölösleges mélyebben belemerülni, csak zavart okoz a kezdők fejében a túl sok információ, tartom hogy a postomban leírtak bőven elegek az első gitár megvételéhez. És azt is tartom továbbra is, hogy a legnagyobb kikúrás klasszikus gitárt tukmálni olyanra, aki nem kíván a klasszikus zenével foglalkozni.
Amikről te beszélsz, az a haladó(bb) gitárosoknak szól, és én erősen biztogatlak is, hogy szedd össze az anyagot, és írjad meg, akár egy Logout cikkben.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#30611) Plazmacucci válasza Kobe (#30610) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Én a Yamaha THR szériával szemezek, de csak álom marad. Nem csinálok gyakorlatilag gitáron semmit. Na majd januárban :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#30710) eszement24


eszement24
aktív tag

Sziasztok!

Klasszikus gitárhoz (Yamaha c40) milyen húrkészletet ajánlotok? Eddig egy daddario ej27n volt rajta, így most is azt vettem meg, és az előzővel ellentétben, ezt képtelen vagyok beállítani rajta..mintha el lenne írva a színek és a húrok sorrendje. az e1 sehogy sem jön ki, a hangolók teljesen össze vannak zavarodva és fül utáni hangolásra sem tudom addig tekerni, egyszerűen elpattan, nem bírja. annyira meg kéne húznom. A régi a másik dobozos ej27n-el semmi ilyen bajom nem volt :( Végigmegyek a hangoláson, és kezdhetem elölről, mert elmászik az összes hang! Nem értem..de már több órányi próbálkozás után nagyon ideges vagyok.

Amúgy kezdő és évek óta megvan a gitár, csak el volt hanyagolva kicsit :( De megtisztítottam és leolajoztam a fogólapot is, most szépen ragyog, csak használni nem tudom így..

Az elhasznált, leszedett húrokkal mit csináltok amúgy?

Köszi a válaszokat :R

(#31234) Moleman válasza pocokxx (#31233) üzenetére


Moleman
addikt

Így a videó alapján Yamaha, Epi, Ibanez top3-at állítanék össze, de nyilván ízlés kérdése, melyik hogy szól. Az Epit tudom, hogy nagyon kényelmes volt, mikor próbáltam, a többi felejthető volt.

De érdemes a használtpiacon is szétnézni, 40 körül már lehet kapni néha tömör fedlapos gitárokat, jobbára Cortokat (nekem személy szerint nem szimpatikus a nyakprofiljuk, ennek ellenére ár-érték arányban akkor is verhetetlen).

(#31236) nap válasza pocokxx (#31233) üzenetére


nap
addikt

Video alapján Fender, Ibanez, Yamaha.
De ezek tényleg ennyivel jobbak, mint a gitárod?

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#31241) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Rendben, köszi mindenkinek! :R
A Fender-t közben elvetettem, kicsivel túl lóg a kereten. Nekem pl. Yamaha vagy Ibanez szimpatikus. Köszi mégegyszer! :)

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#31377) Alexios válasza V.Stryker (#31376) üzenetére


Alexios
veterán

Squier-ből inkább a Classic vibe/Vintage modified amit ajánlani szoktak. Ha azok sokba vannak, akkor ott az affinity, de 60k körül nagy csodák sajnos nincsenek, érdemesebb használtan körbenézni, illetve más gyártókat is, pl. a yamaha pacifica szerintem simán jobb mint hasonló árban egy affinity

(#31379) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

Gitárokhoz nem értek, de basszus vonalon volt egy Squier Vintage Modified Jazz Bass-em, valami 100k-ért vettem anno újonnan, ennyi pénzért korrekt hangszer. Olcsóbb sávban a Yamaha lehet a befutó, az első basszusgitárom egy újonnan 60k-s Yamaha cucc volt (a pontos típusra már nem emlékszem), teljesen vállalható vót. :D Használtan meg még óccóbb minden. :DDD

(#31381) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Köszi mindenkinek a tanácsokat. Ez egyenlőre agyalás szintjén van. Amíg a családot kellő minőségben nem tudom szórakoztatni, nem vehetek másik gitárt. :)

De akkor kérdezek másképp. :B 80k-ig melyik típusokat érdemes nézegetni, ha szeretnék egy stratot? Néztem a yamaha-t, végülis nem rossz.
Most Vintage VS6-on tanulok, amit szeretek, szép is, jó is, de szeretném a másik oldalt is megpróbálni. (Én a gitárokat Gibson és Fender oldalra osztottam fejben, meg van egy kis szelet számomra szóba se jöhető más... ezek a kis testű háromszöges nyomorék FV -k. :) )

Ibanezt valahogy nem merem nézni, mert olyan vegyes a kínálat, tök sok olcsó, aztán vannak drágák, a franc se tud kiigazodni, a végén valami drága szart sóznának rám.

Facebook csoportban az elmúlt héten kétszer is futottam bele olyan hirdetésbe, ahol az újonnan 30k-s gitárt 40-ért hirdették és nem azért, mert át akartak b.szni bárkit is, hanem mert nem értettek hozzá.

Mondjuk a teleclaster is tetszik.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#31385) nagyArc válasza V.Stryker (#31381) üzenetére


nagyArc
tag

Nekem van egy Yamaha Pacifica 112V-m, és csak jókat tudok róla mondani. Talán belefér a keretedbe, 87.900 Ft újonnan. Igaz, hogy nem az a klasszikus strat, mert a hídnál humbucker van, de az nekem kimondottan tetszik. Nagyon jól össze van rakva és nagyon kényelmes, jók benne az alnico pickup-ok is, igazából semmi hibáját nem tudok mondani.

(#31392) Alexios válasza V.Stryker (#31391) üzenetére


Alexios
veterán

Nem a floydra gondolsz? Fix hidas strat nem mondom, hogy nem létezik, de nagyobb esélyed lesz tremolósra, de ez ettől még nem floyd.

Én amúgy az affinity-t még mindig nem erőltetném, persze ha sürgős, és mindenképp strat kell akkor ez van, de amúgy akár squier-en belül is jobb már a standard széria is, vagy használtan akár egy vintage modified, yamaha pacifica, g&l tribute, schecter california. Ezek mondjuk 60k-nál többek, de hosszabb távon jobban jársz velük.

[ Szerkesztve ]

(#31393) V.Stryker válasza Alexios (#31392) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nem sürgős egyáltalán, sőt.... Amúgy a floydos kérdésed nem értettem, de ez az én tudatlanságom miatt van. :B

Nézegettem többet, azokat amiket írtatok és egyre jobban a yamaha pacifica tetszik legjobban így elsőre.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.