Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43828) NeoPampalini válasza consono (#43827) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Igen, de ez jobb esetben kiderül a kézikönyvből. :D

Behringernél a legolcsóbb interface-ek mennek A4A driver-rel, a többihez van saját.

(#43829) Berreh válasza arnyekxxx (#43822) üzenetére


Berreh
tag

Majd' 4 éve volt, akkor a Rakarrack-ból kicsalt hangot nem sikerült bevinni az Audicity-be. Én is azt gondoltam, hogy utólag egy még jobb effekttel lehet módosítani a gitárjátékot, de sokat nem foglalkoztam vele.
#NeoPampalini (43825):
Nekem nem sikerült párhuzamosan a két hangrendszert üzemeltetni, ezt küszöböltem ki egy USB Behringer keverővel. A Zoom teljesen jól használható a Tonelib szoftverrel, de a G1Four nagyon egyszerű, nem USB hangeszköz, de a jóval többre hivatott Boss GT1 is ennyire működik csak együtt a linux-szal (Fx FloorBoard).

(#43837) arnyekxxx válasza ham_ (#43823) üzenetére


arnyekxxx
veterán

a HD-khoz tényleg van valami saját, a kisebbekhez az asio4allt adja be a behringer.com

nem olvastam tovább sorry

[ Szerkesztve ]

(#43844) NOKA32


NOKA32
aktív tag

Sziasztok na sikerült beszereznem egy Pacifica 112v gittyot használtan a Vintage 52s boltbol, csak nincs hozzá tremolo kar, valako tudja milyen lenne kompatibilis vele?Esetleg valakinek nincs eladó? Illetve gépre szeretném kötni egy Behringer Um2 vel ehhez gondolom kellene valami szoftver. Köszönöm.

(#43849) arnyekxxx válasza Alexios (#43846) üzenetére


arnyekxxx
veterán

pedig a behringeren is az a4all van fent drivernek az um2-nél (is), mondjuk pont ezt még nem használtam csak az umc22-t, az ment vele minden gépen amire rádugtam.

(#44412) SRC válasza arnyekxxx (#44399) üzenetére


SRC
junior tag

Oké, igazad van. Csak én nem azért használok stúdiót, mert azt szeretnék használni, hanem mert a VST-k miatt kvázi rá vagyok kényszerítve. Szóval látok itt némi üzleti rést. Lenne itt szerintem még pár sötét gyökér, már rajtam kívül. Tuti sokan hagyják a fenébe, persze lehet már korábban. Már ott, amikor az Asio4all hiánya miatt késik vagy nem szól és odáig már el sem jutnak, hogy fel is kéne venni. Fene tudja. Azért nekem a pc-s alapom átlagon felüli, de én is a csóróság miatt vacakolok csak ezzel. Most csak ez a vitruális cuccom van, ezért most valahogy ki kell szaszerolni. Muszáj. Ha lenne lóvé a fenti gondolatmenet miatt egyébként én is hagynám a fenébe, még ha fordítva ülök is a lovon és nincs is igazam. Nagyon szar autodidakta beleszokni ebbe a környezetbe.

#44406 Goose-T
Pedig amit 10 rongyért vettél a Behringer Bass V-Amp bal oldalát ki tudod kapcsolni (két gombot kell nyomva tartani már nem emlékszem melyik kettőt) azzal csak a jobb oldalával azért a B550-ből ennél jobbat is ki lehet tekerni, nem olyan rossz az a B550, hogy csak torz brummogás legyen. Lehet úgy nem próbáltad, hogy csak a bal oldala ment.

[ Szerkesztve ]

(#44416) Goose-T válasza SRC (#44412) üzenetére


Goose-T
veterán

Egyébként próbán eddig tényleg azzal a Behringerrel sikerült a legjobb hangzást a keverőbe küldeni a basszusgitáromról. Csak stúdiózásra nem a legjobb ötlet ilyen multieffekteken keresztül küldeni az interface-be a hangot.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#44532) NeoPampalini válasza jmarcell (#44530) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Pl. a Focusrite Scarlett Solo-n van ilyen, mondjuk az csak mono. Persze meg lehet buherálni egy jack-XLR átalakítóval a másik bemenetet, és úgy használni a kettőt együtt, de az azért na. :DDD

Ha sztereó kell, akkor a olyat kell keresni, amelyiken vagy kettő mono jack, vagy kettő kombi XLR-jack kombó bemenet van.

Nem tudom, a max. keretből mennyit szánsz rá, 50k-ba Behringer, Presonus, Steinberg belefér, Focusrite (Scarlett 2i2) már kicsit túl van, nagyjából 60k körül újonnan.

(#44815) andor80 válasza capulet75 (#44814) üzenetére


andor80
senior tag

Ha van hangfalad és PC akkor hangkártya
Behringer 204HD a minimum
Azután meg teli a net ingyenes gitár erősítő szimulációkkal és hangfal simekkel is
Hacsak fejhallgatós gyakorlás Mooer ge 200 használtan
Vagy valami kombó!

Ui gitár jó döntés volt ár /érték arányban tök oké.
Sőt ha feljebb lépsz könnyen bővíthető jobb hangszedőkkel .(Egy nazgul/sentent szett pl gyilkos bele.)

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#44972) Goose-T


Goose-T
veterán

Valakinek van tapasztalata a Behringer XR18 keverővel? Ritkán próbálunk, aztán jó lenne, ha nem kéne minden próba elején a hangzás belövésével vacakolni. Ezzel biztos el lehet menteni presetet az appban. Fel is szoktuk venni, amit játszunk, és ezzzel lehet sávonként is rögzíteni, nem csak sztereóban, mint a mostani Behringer X1222USB-vel. Így legalább nem lenne kuka a próbatermi felvétel, ha valami túl hangosra vagy halkra volt állítva.

Dugnánk bele három modellezős multieffektet (két gitár + egy basszus) sztereóban, egy elektromos dobot és egy Boss VE-20-at (akár azt is sztereóban).

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#44984) Goose-T válasza Goose-T (#44972) üzenetére


Goose-T
veterán

Némi szerencsével hozzájutottam ma egy Behringer XR18-hoz. Egész Európában hiánycikk a chiphiány miatt, eBayen láttam egy eladónál 400 ezerért, Japánból szállítva. Persze nem onnan vettem. :D

Ez a cucc egy csoda! Ilyet kellett volna már a legelején vennem! Elképesztő tudása van egy analóg keverőhöz képest. Szabadon állítható routing a csatornák között, effekthegyek, parametrikus EQ/kompresszor/gate minden csatornán, 6 busz, 4 effektcsatorna, sztereóba linkelhető csatornák... Nagyon durva. Lényegében egy hardveres DAW, lehet irányítani PC-ről, telefonról, tabletről. 18 csatornás interface-ként működik. Nincs több elrontott arányú próbatermi felvétel, minden külön sávra megy.

Már alig várom, hogy próbáljunk, ott lehet majd játszogatni vele.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#45080) arnyekxxx válasza beteg (#45077) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Just for fun. Ezeken a felvételeken a gitár egy Zoom H1 diktafon interfészével a basszus meg egy behringer umc22-vel lett feljátszva.

https://open.spotify.com/artist/2AGQKq8pnP77R565gnuyhd

(#45196) Goose-T


Goose-T
veterán

Jackson kész, holnap azzal tolom próbán. Egész jó hangja van a pickupoknak.

Végre kipróbáljuk élesben is a Behringer XR18-at, nagyon kíváncsi vagyok rá. Minden sávot külön tudunk majd rögzíteni, remélem bírja majd a próbatermi gép. 10 sáv van, mert mindent sztereóban küldünk a keverőre. Egy AMD A10-7850K van a gépben és 8GB RAM.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#45326) Lavar válasza Alexios (#45324) üzenetére


Lavar
aktív tag

Köszi a tippet, megnéztem most, sajnos nem elérhető ott, amit kinéztem, még átgondolom akkor. Vagy más módja is van, pl. ha írok nekik mi kellene? :B

kemotox: Lett valami a tavalyi MIDI Controller projektből? Én elengedtem a dolgot utána, majd egyszer később talán. :D
"Helyette" ma váltottam le a 13 éves Behringer GM108-am, erre a Boss Katana Mini-re és azt kell mondjam, nagyon jó cucc. :K

[ Szerkesztve ]

(#45525) Moleman válasza sugarforce (#45524) üzenetére


Moleman
addikt

Time Force-ot még nem próbáltam, nekem Time Core van, nagyon elégedett vagyok vele. Korábban volt Behringer Digital Delay (DD400, ezt nagyon szerettem) és Joyo Analog Delay (JF-33, ez nem tetszett, nagyon sötét hangja volt), viszont a Nuxban minden opció nagyon tetszik.

Egyszer volt problémám Nux pedállal, vagy a Time Core, vagy a Mod Core úgy zajongott, mintha az erősítőben halódtak volna a csövek. Rá is hoztam a frászt szegény próbatermes srácra. :D Egy áramtalanítás megoldotta a problémát, azóta nem jött elő újra.

(#45585) arnyekxxx válasza Goose-T (#45583) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Nem hinném, hogy a zoom H1 diktafon meg a behringer umc22 jobb lenne mint a scarlettek mégse nevezném használhatatlannak az ezekkel összerakott felvételeinket. Persze ez csak egy vélemény.

(#45600) benedekco válasza Goose-T (#45598) üzenetére


benedekco
addikt

Na majd este nekifutok otthonról, köszi a mintákat.

Perpill egy Zoom U-44-em van, ez kb melyikkel van pariban, az m-audio-val?

re: studio monitor hangszórók hogy szólnak clarett-el
Ehhez mondjuk kell motyó is, egyelőre nekem csak valami vicc Behringer-em van amit tervezek lecserélni egy öreg stereo hi-fi rendszerre. Szóval nem hiszem, hogy én kihallanám annyira a különbséget. Ha lenne valami jó pár hangdobozom, krk vagy valami komoly darab, akkor lehet úgy lenne értelme.
Az a baj, hogy nem tudom mit akarok én sem. Ezért kérdezek, hogy letisztázódjanak a dolgok.

Pl, azon agyalok mi lenne ha egyszerűen csak kivágnám az öreg Zoom G3-at és tennék a helyébe egy modern multit amiben normális cab/amp sim van, akkor nem kellene marháskodni a hangkártyával. Perpill melyik adja a legtermészetesebb hangzást, HeadRush gigborad-al van valakinek tapasztalata? Ha azzal ki tudnám váltani a TH-U, Amplitube és egyéb VST-ket akkor lehet egyszerűbb lenne arra váltani. Teljesen el vagyok veszve. A lényeg, hogy szarul szól a cucc, ami jól szól az a TH-U meg az Amplitube. Ha azokkal variálnék hosszútávon akkor a Clarett lehetne az opció, ha nem, akkor a multi effekt.
:B

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#45602) arnyekxxx válasza benedekco (#45600) üzenetére


arnyekxxx
veterán

az az m audio egy olcsókategóriás cucc, így a felvétel alapján szerintem szarabb mint a 15ezres behringer umc22. A zoomu44eddel van valami bajod hogy cserélni akarod? Nem ismerem de ebben a 70ezres árkategóriában azért már jók szoktak lenni hétköznapi használatra ezek a kütyük

(#45677) Moleman


Moleman
addikt

Újabb tagokkal bővült a kis család, nem volt kilométerhiányom a hétvégén. :D

A HB vonalat elengedtem, a CST-24T helyett inkább egy Cort KX300-ért mentem el, ami valószínűleg sokkal jobb minőség, cserébe ugyanannyiba került, keménytokostól. A célközönség valószínűleg nem én vagyok, nagyonmetál, de nagyon tetszik.

Aztán hívtak Bécsből, hogy mehetek a dobcuccért, brutálisan koszos volt, de takarítás és egy kis javítás után minden tökéletesen működik. Még a saját hangja is tök jó, gyakorláshoz nem fog kelleni DAW-ban szórakozni vele.

Ez főleg hihetetlenül jó vétel volt, 150 euróért kaptam mellé még két doboz mindenféle cuccot ajándékba, köztük egy Behringer LX-1X gitármultit és egy Pearl P122TW duplázót is (a képen nincs rajta a másik fele).

(#45770) arnyekxxx válasza Baltincs (#45767) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Just for fun Behringer BDI21 13ért? SansAmp Bass Driver DI klón. Nekem gitárra a GDI van, az is sansamp kopi, egy időben azt használtam fejládának.

(#45776) Baltincs válasza gaborbol (#45769) üzenetére


Baltincs
tag

Köszönjük szépen, igyekszünk, igen, a dobos a legerősebb láncszem a csapatban, csoda vele minden próba. Igyekszünk minél előbb színpadra jutni, tavaly csak süket fülekre találtunk, de ez az év talán gyümölcsözőbb lesz :) Nemsokára érkeznek új zenék is :)

arnyekxxx - megnézem, félek a behringer cuccoktól, de ennyiért egy próbát megér a dolog :)

[ Szerkesztve ]

(#45777) Moleman válasza Baltincs (#45776) üzenetére


Moleman
addikt

Ne félj tőlük, az első pedálom egy Behringer delay volt 15 éve, nagyon szerettem, de én hülye eladtam, mikor nagyobb kisvonatépítésbe kezdtem, mondván "az csak Behringer". Több drágább delay pedálban csalódtam, mire megtaláltam a Behringer hangját a Nux Time Core-ban. :D
Van egy Behringer midi kontrollerem is, 2006-os gyártás, de még ma is olyan, mint az új. Az még akkor is működni fog, mikor én már nem leszek. :DDD

(#45778) Goose-T válasza Baltincs (#45776) üzenetére


Goose-T
veterán

Nekem van egy Behringer XR18 digitális keverőm, az a leghasznosabb cucca a bandánknak. :)

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#45779) Baltincs válasza Goose-T (#45778) üzenetére


Baltincs
tag

Nekünk mackie van, hasonlóan jó az is :) Azért választottuk azt, mert pont volt használtan jó áron.

Megnézem akkor ezt a behringer motyót, sokat nem veszíthetek rajta, max ha nem jön be eladom és valószínűleg az MXR lesz a befutó.

(#45899) Moleman válasza warezxts (#45898) üzenetére


Moleman
addikt

Nagyon szívesen.

Igen, nem pont ez a Behringer volt, hanem ez, de feltételezem, hogy ugyanaz a beltartalmuk, túlságosan hasonlítanak. :)

(#45900) arnyekxxx válasza Moleman (#45899) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Nekem van egy ilyen noném ami kb használhatatlan szar, késik mint a fene meg pattog, basszerosunknak anno ugyanilyenje volt csak a behringer és az teljesen jól működött. Az első kliphez még azzal vettük fel a basszust. Szóval a külső egyezése nem feltétlen jelent beltartalom azonosságot egy ilyen olcsó vacaknál.

@warezxts ha nincsenek nagy távlati terveid házi lemezrögzítésre akkor szerintem az a Moleman linkelte behringer UMC22 a GSről teljesen jó megoldás.

(#46073) Goose-T válasza beteg (#46072) üzenetére


Goose-T
veterán

Ez a trükközés elég instabilan hangzik. Legegyszerűbb venni egy négycsatornás külső hangkarit (pl. egy ilyet), azzal már nem kell annyira trükközni, de azért még géphez vagy kötve.

Ha nem akarsz géphez kötve lenni, akkor érdemes egy keverőt beszerezni, és akkor annak a fejhallgató-kimenetét rákötni egy elosztó-erősítőre (pl. ez egy olcsó és használható cucc). Sajnos az olcsóbb analóg keverők sokat rontanak a hangminőségen, nekem például volt két olcsó analóg Behringerem is, azok után ég és föld volt a drága digitális Behringer XR18. Ezzel a megoldással mindenki ugyanazt fogja hallani.

Ha azt szeretnéd, hogy mindenki más mixet halljon, ahhoz már sokbuszos keverő kell, abból használhatót csak a százezres nagyságrendben kapsz (értsd százpárezertől a csillagos égig). Ráadásul a monitorkimeneteik vonalszintűek, így kell hozzá fülmonitor-rendszer is, amiből a lehető legolcsóbb vezetékes az AliExpressen 40$ (itteni boltban ugyanaz 20 ezer). Ebből kell fejenként egy darab. Vezeték nélküliből a használható 100 ezernél kezdődik.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#46375) arnyekxxx válasza Ctrl+Alt~Del (#46372) üzenetére


arnyekxxx
veterán

egy tizenezres behringerrel tökéletesen el tudnál lenni amig nem akarsz albumot felvenni otthon (meg utána is, mi a basszust legtöbbször egy umc22-vel vesszük fel) de érdemes lehet a használtpiacon is figyelgetni, én 12ezerért vettem egy line6 UX2-t pár hónapja, mondjuk ez igen alkalmi vétel volt jelentős mázlival. GX1 15-20e-ért van a GS-en

(#46790) arnyekxxx válasza Ctrl+Alt~Del (#46787) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Annyira szerintem nem high-end az erősítőd, hogy annak a mikrofonozott hangzását siratni kellene. Valami interfész meg egy gitárszimulációs progi és tolhatod a laptopmetált. Vannak a fentebb már említett gigatudású fizetős programok de ha nem akarsz elveszni a részletekben (50 erősitőmodell ugyanennyi hagfallal meg háromtucat pedál) akkor itt van ez tök ingyen: BlackSun van benne ez zajzárpedál, boosterpedál, TubeSreamer pedál, egy brutálhangú erősítő, egy tucat hangfalszimuláció (bővíthető) meg egy eq-chorus-delay-reverb effectrack.

Szerintem amig nem akarsz komoly felvételeket kiadásra készíteni addig tök elég egy olcsó* behringer interface is de ez ízlés és pénztárca kérdése

*megnéztem az új árakat, basszus egy umc22 nemrég még 14e volt most meg 20e, a GS-en ennyiért van használtba Line6 pod UX1, 35ért meg Audient ID4. Ha nincs újeszközfétised akkor érdemes lehet a használtpiacot figyelni, én pár hónapja egy UX2-re csaptam le 13ezerért a fészbukon

[ Szerkesztve ]

(#46827) Alexios válasza Ctrl+Alt~Del (#46825) üzenetére


Alexios
veterán

Valahol Bp-en van otthon nekem egy ilyen behringer um2 interfacem [link] , nem egy nagy szám, de ha megtalálom odaadom neked ingyen ha kell, gitárt összekötni a géppel kezdőként teljesen elég

[ Szerkesztve ]

(#47130) Moleman válasza Ctrl+Alt~Del (#47129) üzenetére


Moleman
addikt

Hajrá PRS! :C

Más: találkozott már valaki 9V AC táppal?
Tavaly hozzámvágtak ingyen egy Behringer X V-Amp (LX1-X) multieffektet táp nélkül, akkor bedugtam egy random adapterrel, világított, konstatáltam, hogy működik. Most oda akartam adni az asszonynak tanulni, bedugtuk, és csak zaj jön belőle, gondolom azért, mert az összes normális adapterből egyenáram jön. :D Természetesen elemfoglalat sincs benne, mert abból is egyenáram jönne. :DDD
Kerestem hozzá való tápot, de kb 30 dollárnál kezdődik, annyit az egész pedál nem ér, akkor már inkább valami gagyi új multi kéne.

(#47227) V.Stryker válasza arnyekxxx (#47224) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Köszi, megnézem.
Van a csomagban egy BStar A412 free pack. Azzal mit lehet csinálni?

Goose-T: Nagyon béna egy minőségi usb kábel? úgyse tudok gitározni. :DDD Haver amúgy pont hirdet egy zsír új Behringer UM2 U-Phoria -t. De ha ilyet veszek, akkor hangfal is kéne... sose állnék meg anyagilag. :)

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#47377) RoliHero válasza RoliHero (#47371) üzenetére


RoliHero
tag

Illetve még abban szeretnék segítséget kérni, hogy ha veszek egy Behringer UMC202HD hangkártyát amibe a pc hangfalat (2.1) szeretném csatlakoztatni akkor hogyan oldjam meg hogy szóljon a mély is? Mivel csak a jobb és a bal oldali hangfal csatlakoztatható külön külön.

Itt a hangkártya:

Ez meg a hangfalam:

A felső left, right kábel egyesül és 1 jack lesz belőle:

A mély meg külön megy bele, szóval csak akkor mükszik ha ezt az egyet csatlakoztatnám.

De ha jól sejtem nem lehet megoldani :)

MSI B450 Tomahawk Max* Ryzen 7 5800X*RX6700XT Nitro+* Kingston HyperX Predator 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz* Acer Nitro VG271UP

(#47439) V.Stryker válasza Ctrl+Alt~Del (#47438) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Én is kint voltam. Nagyon kitettek magukért. Minden fillért megért a jegy. :C

Ami nem tetszett, hogy ha nagyon figyeltél a dobosra, akkor cirka fél másodperc késés volt a látott és a hallott között. Illetve a hangosítás a felszopó zenekaroknál gyér volt nagyon. Maidenen már jobb lett.

Régi kérdés:

Scarlett Solo 2i2 2.gen vagy Behringer UMC202HD? Otthoni prüttyögésre.... árban kb ugyanott vannak.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#47441) Moleman válasza V.Stryker (#47439) üzenetére


Moleman
addikt

Ha ugyanott vannak, akkor én a Scarlettet venném, vagy hasonló kategóriában a Steinberg, Roland is jó.
Nem tudom pontosan, mennyire sikerült feljönnie a Behringernek, de régen az volt a mondás, hogy nagyon jók a Behringer cuccok, amik nem hangfeldolgozásra valók. Amiből hang jönne ki, azt inkább ne. :D Személyes tapasztalatom nincs, csak a midi lábkapcsolóm Behringer, abból meg nem jön ki hang. :D

(#47442) arnyekxxx válasza Moleman (#47441) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Fentebb ott van az albumunk linkje, a basszussávok nagy részét egy behringer umc22-n (nem HD) keresztül vettük fel.

Mindemellett ha egy árban vannak akkor a scarlett mert később azt jobban el lehet adni mert a neve jobb.

(#47444) Goose-T válasza V.Stryker (#47439) üzenetére


Goose-T
veterán

A Behringer interfészekben Midas preampok vannak, ami igen jónak számít. Állítólag a Metallica is ilyen preampokkal vette fel annak idején a fekete albumot, csak akkor még külön cég volt a Midas, azóta megvette a Behringer. De a preamp nem változott, ezért is hirdetik olyan büszkén. DI-nál nagyon sokat számít a preamp minősége. Az A/D konverterek manapság már nagyon jók az alsó kategóriás cuccokban is, az nem szokott szűk keresztmetszet lenni.

Az még nem mindegy, hogy Scarlett Solo vagy 2i2, mert ez két külön termék. A Solonak egy bemenete van, a 2i2-nek kettő, ahogy a Behringer UMC202HD-nek is. Jó, ha van két bemenet, egy bemeneteset szerintem ne vegyél.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#47445) arnyekxxx válasza Goose-T (#47444) üzenetére


arnyekxxx
veterán

ez el is kerülte a figyelem, ha a solo van egy árban a 202 HD-vel akkor a behringer felé kezd tolódni a dolog.

(#47450) Goose-T válasza Smiley (#47449) üzenetére


Goose-T
veterán

Szinte minden valamirevaló interfészen van direct monitor, az említett Behringeren is. Itt most az a lényeg, hogy nincs rajtuk olyan poti, amivel lehetne állítani a direct input és a feldolgozott hang közötti arányt.

Szerk.: a MIX feliratú poti hiányzik, ami pl. a Steinbergeken van:

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#47460) Alexios válasza Goose-T (#47458) üzenetére


Alexios
veterán

Van nekem valami párezer ft-os behringer noise gate, az is biztos megy elemről, meg láttam már olcsó pedált ami ment róla :D
Le kell csavarozni az alját hozzá persze, nem lehet olyan könnyen mint a boss pedáloknál(de amúgy nem budget árfekvésben csomó pedál képes erre, pl. Fenderek)

[ Szerkesztve ]

(#47462) Goose-T válasza Alexios (#47460) üzenetére


Goose-T
veterán

Pont most volt nálam egy Behringer TM300, abba sem tudtam elemet tenni, amikor jött a vevő kipróbálni. Még jó, hogy találtam egy 9V-os adaptert, amit egy vezetékes fülmonitorhoz adtak. Bár most nézem a leírását, elvileg megy elemről, de nem volt ráírva sehol, hol lehetne beletenni. Biztos azt is szét kell szedni.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#47463) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Köszönöm mindenkinek a tanácsot. Itt az ár fog dönteni nagyjából, mert amire nekem kell, arra pont jó lesz valami ilyen. Most találtam 20-ért Behringer 202HD-t... meglátjuk.


Másként mi a legolcsóbb vállalható monitorhangfal egy ilyen szetthez? Hangsúlyozom...otthoni prüttyögéshez. :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#47468) arnyekxxx válasza Goose-T (#47462) üzenetére


arnyekxxx
veterán

A bossfazonú behringereknél a taposandó lap tengelye kétoldalt rugós, ott kell benyomni és leemelni a lapot, ott van alatta az elem helye :)

(#47471) Goose-T válasza V.Stryker (#47463) üzenetére


Goose-T
veterán

Hát, minél nagyobb legyen a hangszóró benne, az a lényeg. :D Nemrég lőttem egy pár Electro-Voice S-40-et 24 ezerért, rákötöttem egy AliExpresses mini D osztályú erősítőre, és nagyon frankón szól. Mondjuk ennyi pénzből megveheted ezt a Behringert is.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#47477) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Most melyiket vegyem? Egyikkel sincs tapasztalatom.

- behringer 202hd - 20k
- scarlett solo - 25k
-steinberg ur22 mkii - 28k

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#47478) bigrob válasza V.Stryker (#47477) üzenetére


bigrob
őstag

Behringer vagy steinberg, az a mix poti nem tudom megéri-e a felárat. Én a behringerre mennék rá.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#47480) Alexios válasza V.Stryker (#47477) üzenetére


Alexios
veterán

Arra, hogy össze tudd kötni a gitárt a géppel a behringer is bőven elég

(#47487) V.Stryker válasza espista (#47481) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nem úgy volt, hogy ezekhez nem kell asio? Sőt, pont azért kell ez?

Amúgy meglett a behringer.... Majd eljatszom vele.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#47501) Moleman válasza arnyekxxx (#47150) üzenetére


Moleman
addikt

Na, meglett az AC táp is 5.5/2.5 átalakítóval együtt, nem volt pénzkidobás, hibátlanul működik a kis kék Behringer multi. :C Köszi a biztatást! :D

A Samick akusztik is hazaért végre, brutáljó hangja van, méretéhez képest nagyon hangos.
A nyakpálca sajnos teljesen le van darálva benne, de 12-es húrokkal D standardre hangolva pont jó a nyakgörbület, úgyhogy minden rendben, úgyis akartam egy "bariton" akusztikot. :DDD

(#47913) Ctrl+Alt~Del válasza bigrob (#47879) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Sosem állítottam az ellenkezőjét.

Kroki fórumtárstól kapott Behringer interfészem úgy működik, hogy rákötöm a Mac-re, játszom, amit akarok, de az cincogás, felveszem gépre, utólag meg úgy effektezem, ahogy szeretném.

Csak ebben az esetben nem érzem, hogy gitároznék, nem hallom az elektromos gitár hangját.

A többivel nincs tapasztalatom (hangkártya, ilyen plugin, olyan izé). De azt tudom, hogy nem számítógépen szeretném hallani azt, amit játszom. Hanem bedugni az erősítőbe a gitárt, bekapcsolni, és szóljon.

W | W | H | W | W | W | H

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.