Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28349) kenyocsaba23 válasza Humbucker (#28345) üzenetére


kenyocsaba23
tag

Ammplitube 4-al vettem fel a gitárok sávjai ugye az alap amikor megnyitod a progit+ a behringer vonal kimenete, a dob pedig youtube-ról egy ingyenes dob backing track. Az ilyen impró sávokat általában így veszem fel, ami ebben a lényeges, hogy szerintem nulla utómunkával is egész szépen szól a behringer
:D

(#28455) Tommyka21 válasza brickm (#28454) üzenetére


Tommyka21
tag

Kössz :D!
Annak húzós ára van :D...
Vmi környezetbarátabb :D?
Boss NS 2 vagy Electro Harmonix Silencer?
Sokan a Behringert is dícsérik?
Szerinted?

(#28456) brickm válasza Tommyka21 (#28455) üzenetére


brickm
őstag

Pont van egy használt mxr GS-en 25ért.
Nekem a Boss nem vált be, legalábbis mellétéve az MXR-nek,a magasakat vágta. Az mxr-t nem hallottam meg.
A behringerrel annyi a bajom, hogy műanyag a háza....most alapbol egy kispedál legyen árnyékolt(tapasztalat, egy fadobozba épített effekt árnyékolás nélkül zajos. Ez a műanyaggal sincs másképp)
Pláne egy zajzárnál....
Akkor már inkább a joyo, az fémházas, de azt nem ismerem egyáltalán. (az meg 7 gs-en)
Az EH silencert sem próbáltam, de kapcsolásirajzát tekintve nem maradtam ki sok jóból.

[ Szerkesztve ]

(#28687) Madness87


Madness87
csendes tag

Sziasztok!

Behringer UCG 102
IK Multimedia iRig 2
IK Multimedia i-Rig HD

Ezeket működésre lehet bírni pc-vel (windows) és telefonnal (android) egyaránt? Ha igen, melyiket ajánljátok?

(#28689) kenyocsaba23 válasza Madness87 (#28687) üzenetére


kenyocsaba23
tag

A behringerből ebay, AliExpressen lehet kapni 1200ft ért utánzatot. Olyannyira jól sikerült nekik hogy gép és telefon is egyaránt behringernek látja.

(#28837) bear_ válasza NeoPampalini (#28834) üzenetére


bear_
aktív tag

Szerintem is eltalálták :)

@bigrob én egy használt multieffektet vennék, mondjuk egy behringer V-amp-et, azt később is tudnád használni . Vagy ha van almás kütyüd, akkor ahhoz egy adaptert + biasfx

(#30805) fototrend666 válasza jmarcell (#30792) üzenetére


fototrend666
csendes tag

Fivérem akkor pláne ne nyúlj a gitárhoz!
Az erősítő ajánlatom még áll ha későbbkomolyan gondolod késöbb majd bandázni..Egyébként meg pc +amplitube(orange láda fej szimulátor gain kiteker) és egy behringer ultragain tube preamp.Költséghatékony megoldás a Downos soundra

[ Szerkesztve ]

(#31828) Alexios válasza kemotox (#31826) üzenetére


Alexios
veterán

De a linkelt Behringer 1010 az egy sima midi pedál végülis :D

(#32153) funk648


funk648
aktív tag

Köszi mindenkinek az ajánlásokat, átgondoltam, jobban járok, ha egy kicsit többet költök rá, és akkor biztos működni fog rendesen. A max. 30k-s árkategóriáig akkor a Steinberg UR22-őt ajánljátok?
Most vettem észre az ajánlottak között a BEHRINGER UMC202HD -t, meg a Focusrite scarlett solo -t. Ezekkel működni fog a Guitar rig+Youtube kombó, igaz?

[ Szerkesztve ]

(#32175) BluEyes válasza funk648 (#32140) üzenetére


BluEyes
őstag

Biztos működne, csak neked nem ez kell, mert ennek nincs nagy impedanciás gitárbemenete. Olyat vegyél, amin van ilyen.
Továbbá nézz utána, hogy a kártyának legyen win10 drivere, és tudja a 24bit/48khz felbontást, ez ma már alap, viszont ez fölé fölösleges menni.
Wasapi-t minek erőlteted?

[link] [link] [link] [link] [link] [link] [link] [link] ... és itt meguntam a keresgélést :)
A Behringer csak 16bit.

[ Szerkesztve ]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#32481) Whit3Rav3n válasza fattyu (#32470) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Nekem van egy olcso 7 hurosom amit hazilag scallop-oltam de nemetorszagban valoszinüleg kicsit messze van megnezni. :D

@Tommyka21: megnezheted a behringer monitorokat is, azok is kifejezetten jok az olcsobb kategoriaban. Nekem pl a 3031A van, ez kb 48hz-ig linearis basszusban es kifejezetten jol szol az arahoz kepest.

(#32610) Berreh válasza bigrob (#32607) üzenetére


Berreh
tag

A Yamaha THR-nek ha jól tudom egy bemenete van, nem?
Nekem a Yamaha keverőket ajánlották (pl: Yamaha MG-06X keverő).
De én multieffekt mellé most vettem Behringer Xenyx 302USB, ez legalább működik gond nélkül linux-al (elletétben a BOSS GT-1 effekttel).

[ Szerkesztve ]

(#32789) Whit3Rav3n válasza bigrob (#32787) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Ha valami olcso minden tudo interface kell akkor a Behringer UMC204 pl egy jo valasztas, de thomann sajnos mar nem arul behringer termekeket.

[link]

(#32790) sza.sa válasza Whit3Rav3n (#32789) üzenetére


sza.sa
tag

Nekem volt Behringer UMC hangkarim, de eladtam, mert gitárhoz nem volt jó nekem, alig feltekerve a gaint már clippingelt :( Pedig sima hangszedők voltak benne, semmi nagyjelű.
Utódja egy Steinberg UR22 lett, ez nekem tökéletesen megfelel, jó drivere van és jár hozzá egy Cubase AI is, ami olcsóbban lehet upgradelni nagyobbra ha valakinek az kell.

sza.sa

(#32802) bigrob válasza kemotox (#32801) üzenetére


bigrob
őstag

Lehet majd eladom az SX-et és veszek egy rövid menzúrás Ibanezt, szólok ha így lesz! :) (feka SX PJ)

Mondjátok már meg, hogy ezen a Behringeren az RCA-k mellett az balanced jack akar lenni? Ha igen akkor ezt vesszük itthonról :DDD
Bocsi a link miatt, telorol vagyok..
https://m.muziker.hu/behringer-u-phoria-umc204hd

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#34503) benedekco válasza bigrob (#34489) üzenetére


benedekco
addikt

és re a többieknek is Plazmacucci, Libria, adam014

Igen, nehéz ügy. Szeretném ha lenne egy kis ereje annak amit játszok, perpil egy fostaliga Behringer MS20-on van a rendszer. Kb semmi hangja, marháskodásra jó, de nemrég megint játszottam azon a trágya Frontman-en és olyan jó érzés volt hogy leszakítja a fejem, pedig amint írtam eléggé doboz hangja van.
Van egy zoom usb.s interface-em. Van egy Zoom G3-am amit perpill kikötöttem a rendszerből, ugyanis az effektelést jobban meg tudom oldani Amplitube-al. Általában van rajta digi reverb, valami jazz-es vagy blues-os clean beállítással, néha ráteszek egy kis gaint de ennyi. A spring reverbet nem szeretem digi párti vagyok. MP3/Youtube és egyéb dolgokkal párhuzamosan sokat játszom, adott videó anyagára gyakorlok és egyebek.

Szóval több lehetőségem van
1. normális stúdió hangszórók, de nem tudom ez mennyire hozná egy jó kombó erejét
-van minden mint most is, kérdés a hangerő és a dinamika

2. egy jó kombó A-B választó kapcsolóval és a zoom-al, de ebben az esetben igazából nincs kimenetem hangkártyára. Vagy lecserélem a Zoom G3-at valami olyanra aminek van monitor kimenete vagy ilyesmi
-vagy macera mert át kell dugni a kábelt ha felvenni akarok
-vagy extra kőcségekbe verődés, hogy olyan effekt pedált veszek amin van monitor a hangkariba, ekkor a felvételt külön kell effektelni amplitubon vagy ilyesmin mint most is, ez nem gáz mert megvan a beállítás ami eddig bejött

3. a hangkariból viszem ki a hangszóróba a jelet a zoom-on keresztül a kombóba
-ekkor nem szólhat semmi a pc-n mert az megy a kombóra vagy visszalépek az alaplapi hangra ami zajos és trágya hangot ad

4. foggalmam sincs mit lehetne még tenni

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#34545) GoTReX


GoTReX
őstag

Sziasztok

Két Gitár Multieffektel kapcsolatban kérdeznék,első Effekt lenne. 1. Behringer v-amp Lx1-x és 2. Korg AX3G gitár multieffekt . Nincsenek kimondottan nagy igényeim , lévén hogy első gép lenne, bár számomra az első szimpatikusabb.

Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

XBOX ID: GoTReX #4839

(#35072) Moleman válasza Kobe (#35069) üzenetére


Moleman
addikt

Néha ki akartam próbálni, de végül mindig lusta voltam. Ha van interface, onnantól van Amplitube (vagy bármi más), az meg kezeli a midi lábkapcsolókat, ezért még analóg wah se kell elé, mert meg tudom oldani midivel (olcsón, Behringer FCB1010). Persze ehhez midis interface kell, de nálam ez elsődleges elvárás volt (a 3rd party USB-s megoldásokban nem bízom).
Ha nincs midi, akkor egy pedalboardot ugyanúgy lehet használni az input előtt, mint egy sima erősítővel tennéd.

Fun fact, hogy most hirtelen belegondolva fogalmam sincs, hogy hol a fenében lehet az a 4 kilós vasdarab a lakáson belül. :D

(#35272) Jazz


Jazz
veterán

Keverőkkel kapcsolatban van valaki aki otthon van? Kicsit összekeveredtem.:)

Olyan keverő kéne olcsón, ami tud keverni 3 vonal (sztereo) jelet. Jó ha tud mikrofon vagy gitár jelet is kezelni.

Ezt találtam pl. Behringer 1002, kicsit drága, de ami 3+ vonal sztereo csatornás abból csak ilyet találtam.:(

Kérdéseim:
1. A mono mikrofon bemenet helyére rálehet dugni a gitár jelét? Vagy nem fog egyezni az impedancia és az érzékenység és inkább a vonal bemenetre kell kötni?

2. Az a 2-2 RCA CD TAPE bemenet / kimenet mit takar? Ezt is össze tudja keverni a többi jellel? Vagy ez csak a fejhallgató kimenetre kever rá, és nem a fő kimenetre?

3. Az FX send mire jó?

4. A main out megy az erősítő vonal bemenetére? A Control room kimenete meg mehet egy másik erősítő bemenetére? (monitor hangfalak pl.)

5. Mit jelent az hogy 2 buszos a keverő?

6. Erre az eszközre Behringer 802 miért azt írják hogy 1 sztereo csatornás mikor én 2 sztereo csatornát látok a képen? 3/4 és 5/6. Vagy valamit rosszul értelmezek?

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#35276) NeoPampalini válasza Jazz (#35272) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

1. A mono mikrofon bemenet helyére rálehet dugni a gitár jelét? Vagy nem fog egyezni az impedancia és az érzékenység és inkább a vonal bemenetre kell kötni?

Ha vonalból tennéd, akkor értelemszerűen a Line in kell neked, ha mikrofonozod, akkor meg a mikrofon bemenet. :) Alternatíva: bármelyik sztereó bemenet bal (L) csatornája használható mono jelforráshoz.

Oh, most látom, sima gitár? Mindenképp vonalszintű jel kell ide, tehát minimum egy DI box, vagy erősítő vonalkimenete, esetleg (multi) effekt.

2. Az a 2-2 RCA CD TAPE bemenet / kimenet mit takar? Ezt is össze tudja keverni a többi jellel? Vagy ez csak a fejhallgató kimenetre kever rá, és nem a fő kimenetre?

Sima RCA be/kimenetek, saját hangerőszabályzó nélkül. A bemeneten érkező jel választható, hogy hova menjen: control room és/vagy main mix. A kimeneti rész pedig a normál kimenet, azaz ugyanaz "megy ki" itt is, mint a normál kimeneteken. A fejhallgató kimeneten szintén a main mix megy ki.

3. Az FX send mire jó?

Külső effekteket tudsz vele használni, pl. kompresszor, reverb, satöbbi. Az FX send az adott csatornára vonatkozóan szabályozza, hogy "mennyi" megy ki az FX Send kimenetre. Mivel külön FX return bemenete nincs a keverőnek, így az egyik sztereó bemenetre tudod csatlakoztatni a külső effekt kimenetét.

4. A main out megy az erősítő vonal bemenetére? A Control room kimenete meg mehet egy másik erősítő bemenetére? (monitor hangfalak pl.)

Igen. Igen. :)

5. Mit jelent az hogy 2 buszos a keverő?

Azt, hogy egy adott "sáv" mennyi felé küldi a jelet. Ennél az eszköznél kettő van: a bemenet elágazik az FX Send (egyik bus), valamint a Main mix felé (másik bus).

6. Erre az eszközre Behringer 802 miért azt írják hogy 1 sztereo csatornás mikor én 2 sztereo csatornát látok a képen? 3/4 és 5/6. Vagy valamit rosszul értelmezek?

Őszintén? Fene tudja. A Behringer saját oldala/manualja sem ír ilyesmit. Inkább úgy kell nézni, hogy van-e ezeken olyan és annyi be/kimenet, amennyi neked kell.

[ Szerkesztve ]

(#35562) Kobe válasza V.Stryker (#35560) üzenetére


Kobe
veterán

Nem biztos hogy ertem hogy mit szeretnel szamolgatni, de a chordtime pl tud olyat hogy 1-2-3-4 v habybakkordot akarsz gyakorolni es azokat milyen tempoval, akkor az alapjan rakja ossze az akkord valtogatos feladatot

Mas: lehet jovore teszek egy erdekes kiserletet, kivancsi lennek az osszhatasra: behringer fcb midi pedalboard kb 40K + helix native - elvileg kovetkezo frissitesben kiteljesedik a midi vezerles - helix lt szint kihozhato okosba 100K alatt

(#36313) Goose-T


Goose-T
veterán

Készítettünk decemberben a zenekarommal felvételeket, feljátszottuk egy szám gitár- és basszusgitársávjait. A napokban írtam rá midiben dobot: először feljátszottam élőben a számítógép billentyűzetével, aztán javítgattam rajta. Mindent pontosan a helyére húztam, mert a késleltetések és a billentyűzet limitációi miatt nagyon pontatlan lett. Így viszont már túl gépi, szerencsére rájöttem, hogy van a Reaperben Humanize funkció, azzal kicsit emberibbé lehet tenni a túl pontos midit.

Lesz majd feljátszva rendes dob is, csak azért csináltam gépdobot alá, hogy addig is tudjak kíserletezni a mastereléssel. Az a lényeg, hogy minden gitár vonalból lett felvéve, mikrofon használata nélkül. Ezeket használtuk: M-Audio M-Track 2x2 a basszusgitárhoz és a crunchos gitárhoz, Behringer MIC500USB Tube Ultragain a torzított gitárhoz (ez volt kéznél). Effektezésre a jó öreg Boss ME-50-t és tesóját, az ME-50B-t használtuk, ezeken keresztül ment a gitárok hangja az interface-re. Ezekre a nyers sávokra ráküldtem az Amplitube-ot, majd az egészre egy FET kompresszor plugint, és meglepően jó lett az eredmény.

Este még meghumanizálom a dobot, addig ha érdekel valakit, hogy szól, küldjön privát üzenetet, és akkor elküldöm neki a linket, ahol meg tudja hallgatni. Nem akarom egyelőre ide nyilvánosan kirakni, mert még csak félkész.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#36425) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

Tegnap kísérleteztem egy kicsit a meglévő pedálokkal és a Focusrite interface-szel. :D

Ugye sokszor úgy vesznek fel gitár/bassz sávokat, hogy van egy tiszta jel, meg az effektezett. Ezt sikerült a következőképpen megoldanom egy körben:

- 1. (tiszta) jelút: gitár -> VT Bass Deluxe előfok, ennek parallel kimenete -> Focusrite 2. bemenet
- 2. (effekt) jelút: gitár -> VT Bass Deluxe előfok, ennek FX loop-ján a Zoom B1xon multi -> VT Bass DI kimenet -> Focusrite 1. bemenet (ezt meg lehetne oldani a VT Bass sima jack kimenetén is, amihez a fogadó oldalon is jack bemenet kellene, viszont a Focusrite-on csak egy XLR, meg egy jack aljzat van)

Frankón működik, így egyszerre lehet felvenni tiszta és effektezett jelet, és most arra gondoltam, hogy ezt a pedalboard-on is meg szeretném csinálni, annyi kiegészítéssel, hogy a tiszta jelre tennék egy EQ-t, mert ott csak a mélyeket hagynám meg. Erre nem találtam "egy pedálos" megoldást, de hátha valaki már foglalkozott ilyesmivel.

Hogyan fussak neki? Tudom, van a Boss LS-2-es vonalválasztó, viszont amennyibe az kerül (28e Ft körül, és EQ még mindig nincs), annak a feléből ki lehet hozni egy Behringer MX-400-as mini mixert, meg egy Behringer basszus EQ pedált (hát ez utóbbi nem szép, de legalább ronda :DDD ).

A Behringer-eket illetően kissé szkeptikus vagyok a minőséget illetően, ezen kívül viszont max. annyi jutott eszembe, hogy építtetni kellene egy egyedi mixert, wet/dry potival, kimeneti hangerőszabályzóval, meg a tiszta bemeneten egy tone potival (esetleg egy plusz DI kimenettel), de itt megállt a tudomány.

(#36431) cucka válasza NeoPampalini (#36425) üzenetére


cucka
addikt

Pedálboard-ra tuti nem vennék semmi Behringert, ahogy olvasom, a legfőbb problémájuk a tartósság.
Eljátszottam már én is a gondolattal, de arra jutottam, hogy az LS-2 a legjobb megoldás. Egyrészt mert elhiszem róla, hogy 10 év múlva is ugyanúgy fog működni. Másrészt mert tudja azt is, hogy gombnyomásra váltogatsz a két jelút között, ami hasznosnak tűnik.

Ahogy én próbálkoznék: LS-2 és a két jelút:
A - ide beraknám a VT Bass-t eq-nak
B - ide jöhet a kedvenc torzítód, filtered, fuzz-od, stb.

Az LS2 elé a hangolót, egy kompresszor meg nemtudom, vagy a lánc elejére, vagy a végére.

(#36726) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

Hát ez kész... Az előbb próbáltam segíteni egy tagnak FB-n, gitár vs. USB hangkártya ügyben, bearanyozta az estémet. :DDD

Probléma 1.: a problémáról, a hangkártya típusáról nem írt semmit a posztban, csak privátban, mert mit tudom én!? Úgy kellett belőle bármi infót kiszedni
Probléma 2.: valami Behringer UCA csodát kapott, amin csak RCA bemenet van
Probléma 3.: nincs hozzá nagy jack -> RCA adaptere
Probléma 4.: budapesten lakik, de nem megy el venni egy 250 Ft-os adaptert (hogy miért, azt továbbra is jótékony homály fedi), rendelni meg x ezer pénz
Következtetés: hiába van gitárja és hangkártyája, így kukába megy az egész

Konklúzió: aki nem akarja, hogy segíts rajta, azon nem is lehet! :N

(#36904) Goose-T válasza Moleman (#36903) üzenetére


Goose-T
veterán

Jól benézték azt is. Mondjuk szoktak lenni érdekesen árazott cuccok a V52-ben is. Nemrég a Facebook Marketplace-en nézegettem kis Behringer keverőket, ott is sok helyen a bolti ár felett hirdették használtan. Két ember hirdetett összesen Q1202USB-t, ami pont megfelelne a céljaimnak, az egyik már eladta, de háromszor rakta fel és még mindig nem vette le a hirdetéseket. A másikkal megbeszéltem, hogy megveszem tőle a hirdetett 30 ezer helyett 21-ért (24 rugó a Thomann-nál B-stockosan), múlt héten rábólintott, de nem volt nála, mostanra meg meggondolta magát. Szóval marad a Thomann, oszt jóvan.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#37125) Goose-T


Goose-T
veterán

Lassan beköltözünk a házunkba, ahol majd berendezem a garázsban a próbatermet. Lesz egy elektromos dobszett, két gitár modellezős effektekkel (Vox Stomplab IIG + Zoom G5n), egy basszusgitár és mondjuk két mikrofon énekre és vokálra. Keverőpultra fogok mindent kötni, erre a Behringerre gondoltam. Az a jó benne, hogy van beépített kompresszora, más effekt nem létfontosságú az énekhez. Hangrendszernek 2.1-es rendszert szeretnék, szerintetek melyik lenne a minimum, ami használható lenne?

Hangsúlyozom, hogy nem lesz akusztikus dob, nem kell semmit semminek túlszólnia. Egy kb. 3x10 méteres garázsban lesz a cucc, néha vinnénk kisebb koncertekre is, ha ott nincs hangosítás, de a monitorozás most nem téma.

Ezek a jelöltek, növekvő ársorrendben:
1. the box CL 106/112MKII Basis Bundle
2. the box CL 108/115MKII Basis Bundle
3. Kustom KPX Party Set
4. the box pro Entertainer Set Easy
5. the box pro DSP 112 / 18 Basis Bundle

Vélemények? Jobb ötlet esetleg?

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#38127) nakos1212


nakos1212
senior tag

Sziasztok, DAC-ot/hangkártyát keresek, amin van legalább 2 vonalbemenet és jó minőségű kimenete van, 60 ezer forintig, mit ajánlotok?
Kinézett darabok:
Behringer UMC404HD
Focusrite Scarlett 2i2
Focusrite Scarlett 2i4

Rákötnivaló cucc:
HBZ-2005 aktív hangszedős basszusgitár, elektroakusztikus gitár.
Fontos lenne hogy a zenehallgatás is rendben legyen vele.

(#38140) nagyArc válasza nakos1212 (#38127) üzenetére


nagyArc
tag

Nekem egy ilyen Behringerem van, tökéletes és olcsó. Két bemenete van. Zenét is azon hallgatok, abba van bedugva a fejes.

(#38220) Goose-T válasza bot1978 (#38219) üzenetére


Goose-T
veterán

Hehe, pont tegnap vettem meg ennek a kistesóját egy 10-esért. Reggel megláttam a hirdetést, felhívtam, aztán deal! Mondjuk utána láttam, hogy Korg AX3B-t is árulnak, csak a Multieffekt, nem a Basszusgitár multieffekt kategóriában. Viszont lehet, hogy jobban is jártam a Behringerrel, mert itt azt írják, hogy modellezésben a V-Amp sokkal jobb. Nekem meg pont arra kell, semmi másra.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#38355) Goose-T válasza benedekco (#38354) üzenetére


Goose-T
veterán

Grat a banyóhoz! A képre meg: :DDD

Egyébként nem bound, hanem bund.

Más: ha valaki kíváncsi az új énekesünkkel felvett első próbára az új próbatermemben, akkor küldök neki privátban linket, nyilvánosan azért nem tenném ki, annyira nem jó. :D Elvileg dobosunk is van, csak beállt a dereka, nem tudott most eljönni, de egyszer már ő is volt próbán. A dob így most gépről ment. A deko HB CST-24 gitár Zoom G5n-en keresztül, a deko MM-85A SB pedig Behringer V-Ampon keresztül volt rákötve a keverőre, ami pedig Thomannos 2.1-es PA-ra volt kötve. A felvétel ájfónnal készült.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#38727) Goose-T válasza ElGatto (#38725) üzenetére


Goose-T
veterán

Valami effekt sem árt, hogy szóljon is valahogy. A legfontosabb a kompresszor, aztán valami reverb vagy chorus, hogy ne legyen annyira nyers. Valószínűleg eq is fog kelleni.

Szerk.: ha effektes keverőt veszel, akkor az általában megfelelő erre a célra. Én egy Behringer QX1202USB-t vettem, ebben van csatornánkénti kompresszor, eq és effektek is. A csatornánkénti kompresszor igen ritka dolog az ilyen kis keverők körében, ennél is csak az USB-s verzióban van.

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#39059) Reaper


Reaper
őstag

Sziasztok!
Van arra valami megoldás, hogy gitárt kössek PC-re és valami effekt programmal gitározgatok fejhallgatón, miközben megy mondjuk a youtube alatta?
Tudom, hogy sokszor volt az ASIO a téma, de pont ilyet nem találtam, vagy rosszul kerestem.
Szóval van egy Z97 Gaming 5 alaplapom, ennek a Realtek hangkarijához kaptam Realtek ASIO drivert. Amplitubeon beállítottam in-outra szólt is szépen, de a youtube hangkártya audio render hibát dobott. Utána már as ASIO se működött.
SZóval van valami megoldás erre a szerintem nem nagy elvárásra?
Nézegettem ezeket a külső hangkártyákat, Behringer 202hd, Line 6 GX, Focusrite 2gen cuccok, de ahogy látom ezek is asio-t használnak, vagy ezek máshogy?
Sajnos muszáj így gyakorolgatnom otthon, mert hiába van otthon rendes kombó, van otthon egy 1 éves gyerkőc is, így halkan, este tudnék csak játszani.
Próbáltam a kombót is rákötni simán a line-inre, de durva latency volt, meg amúgy is, ha van jobb megoldás, akkor a kombót el is adnám, mert annyira nagy szükségem nincs rá, nem tudom kihasználni.

(#41155) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

Köpjetek le, én egy ideje az öreg multi után tett nyócezerforintos behringer erősítő és hangszórószimulátoros DI-boxal tolom próbán. Önmagában a fej+4x12 marci jobban szól, de baromira irányitott a hangja, teljesen megváltozik a hangkép ha egy méterrel odébb sétálok így mikrofonozás nélkül a zenekar teljesen mást hall mint én igy rászoktam, hogy alap halkra véve és mikrofonnal kimegy a PA-ra. Akkor jött az ötlet, ha már ugyis PA akkor minek a láda. A multimat szeretem de a hangfalszimuláció eléggé kőkorszaki benne meg eleve nincs xlr kimenete így a Di-box eléggé kívánatos volt, kalandvágyból megrendeltem a kis behringer szart és jobban szól mint a kimikrofonozott láda. Nem mondom, hogy egy Kemper, és nem ezzel állok neki studiozni, de rosszabbul se szól élőben mint amit az elmúlt években a koncertjeinket hallottam.

(#41159) arnyekxxx válasza benedekco (#41156) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Má mé köpénk le?

a nyócezerforintos behringer miatt :)

(#41172) arnyekxxx válasza consono (#41161) üzenetére


arnyekxxx
veterán

annyi nem elég, hogy nagyon olcsó és behringer ? :) egyébként ez az

Behringer-V-Tone-GDI21

[ Szerkesztve ]

(#41173) benedekco válasza arnyekxxx (#41172) üzenetére


benedekco
addikt

Az betyár :D qrva primitív (félreértés ne essék, én szeretem az egyszerű dolgokat, nálam ez pozitív jelző)! Tetszik az ötlet. Az más kérdés, hogy milyen hangja van. De ugye a lényeg hogy neked és a hallgatóságnak tessék. Nekem kellene még mögé egy reverb. Ha ultra luxust kívánnék akkor még egy delay is, illetve elé valami screamer/dist, tube vagy valami hasonló vagy egy plimsoul (Az nektek meg van, hogy a Plimsoll az a torna csuka, ez szóvicc akar lenni a plimsoul-al?), de ha annyira jó a hi gain lehet ez nem is kellene.
Nekem a "stúdijó" "hangfalaim" Behringerek, meg vagyok velük, elég bután szólnak de igazából leszarom, leginkább a hangerő hiányzik, lehet a nagytesóikkal már jobban meg lennék békélve, meg mintha a balos nem ugyanazt a hangerőt tolná. Nem megyek be vele a hifis topikba az tuti. Behringer MS20. De két bemenete van, egy digi meg egy analóg, előbbibe a hangkártyám megy, másodikba az alaplapi fos, elsőből minden kivéve Rocksmith, másodikból viszont csak az szól.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#41451) Goose-T


Goose-T
veterán

Van valakinek otthon elfekvőben valami kis gyakorló basszuskombója? Budapest vagy Szolnok környékén lenne jó. Nagyon olcsó legyen, tizenpárezer, vagy annál is olcsóbb. Az unokaöcsémnek vettem születésnapjára egy basszusgitárt (deko HB B-450 :D ), aztán jó lenne, ha meg is tudná szólaltatni valamivel. A hirdetéseket nézegettem a gs-en és a fácsén, de nem nagyon találtam eddig. Ha nem lesz, az sem baj, legfeljebb odaadom neki a Behringer Bass V-Ampomat, azt rá tudja kötni az aktív hangfalaira, talán nem lövi ki vele úgy.

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#41480) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

Próbatermi felvétel: korgAX1500G + behringer GDI21 erősítő/hangfalszimulátoros DIbox

https://youtu.be/RBylyXSPIl8

(#41907) Lavar


Lavar
aktív tag

Sziasztok,
[link] egy ilyen gitárom van, 2008-ban vettem újonnan, nem hirdetni szeretném, csupán megkérdezni, hogy ha úgy adódik, hogy el szeretném adni, mennyiért tudnám szerintetek?
Én 30 körül gondoltam, voltam egy üzletben felújítani (nyakbeállítás, új húrok, bund tisztítás) egy tízesért, és azt beleszámolva megkérdeztem őket is, azt mondták ez reális ár lehet érte, ha feladom, de kíváncsi lennék a véleményetekre.
:R

szerk.: Meg van egy Behringer V-Tone GM108-am is, a gitár mellé vettem anno azt is 2008-ban, azt meg egy tízesre saccolom maximum.

[ Szerkesztve ]

(#42075) andor80 válasza Goose-T (#42073) üzenetére


andor80
senior tag

Behringert berendeletem.(itthon)Arra,hogy lássam valóban födhurok gond e tökéletes.Mégegyszer köszi pénteken jövök a teszteredménnyel.

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#42116) Berreh válasza Lavar (#42115) üzenetére


Berreh
tag

Szia! Jó effekt nekem is van, bár időnként kísértésbe esem, hogy újabb verzióra cseréljem. Akad itt akinek mindkettő van, tőle konkrét összehasonlítást is kaphatsz. Kis hangszóróval nem próbáltam, keverőn (Behringer Xenyx 302 USB) keresztül használom, de valószínűleg a fülhallgató kimenetről (ez egyébként 6,3 mm-s jack) biztosan működik. Adapter szerintem felesleges, USB kábellel teljesen jó. Itt találsz néhány nem gyári patch-et, jó mulatság :)

[ Szerkesztve ]

(#42228) andor80 válasza benvolio (#42227) üzenetére


andor80
senior tag

Cuccaik jók nincs velük általában gond.Viszont a két erősítő nagyon hasonló sok értelmét otthonra lakásba nem látom a cserének.Ha van otthon pcd és fejlesztenél is akkor hangártya
és használt studió monitor plugin irányba indúlj el szerintem .
Behringer 202HD sokszor 15 ért már van behringer studio monitor a legolcsobb is fel -felbukkan használtan 25 körül.Azzal és modern 64bites pluginokkal azért hangban hatalmas az előrelépés.Szerintem persze.Megnéztem a nuxot szép állapotú azzal se lősz mellé mondjuk.

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#42293) benedekco válasza arnyekxxx (#42286) üzenetére


benedekco
addikt

Nagyon hasznos infó, köszi! :R
Én is attól tartok, hogy ez a Zoom valószínűleg nem szól jól akár a Behringer-hez képest sem. De perpill anyagilag nem vagyok a legjobban hogy beleálljak ilyen vásárlásokba meg tesztelésekbe. Mondjuk lehet a használt piacon azért rajta tartom majd a szemeimet.

re: Idiofil
Tartani nem kell tőle (aktív hangszedő) de a mostani Vintiged-től másképp fog szólni szerintem. Ellenben ha nagyon nem tetszik a hangja akkor akár le is cserélheted másikra a hangszedőket, akár passzívra is, csak másképp kell majd azokat behuzalozni.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#42805) andor80 válasza benedekco (#42804) üzenetére


andor80
senior tag

Ciki már ez a vélemény erőltetés.Láttunk pro kontra videókat.
Tied is a kolléga is amit linkelt + meghalgattam tegnap összehaspnlításképpen.

A két mooert ha olvasnál.IS! Arról nyomatod 3 napja ;] :DD

A cuccaim:
Bugera 333 infinum
Harley Benton 2x12 vintage 30

Shure 57 beta A
Behringer C1

Headrush Gigboard
Vintage V100
SD APH2-S szett

Jackson Js32q
Nazgul-Sentient szett
Hagkártya : Roland Octa-Captures
8 magos amd 16 giga ram
De ez ,hogy jön ide?
Minek kérdezted?

Engedjük el...Saját fülem győzött NEKEM Semmivel nem jobb normális IR ekkel mint írtamTwo Notes legjobbjait vettem meg használom. :R

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#43407) arnyekxxx válasza Goose-T (#43382) üzenetére


arnyekxxx
veterán

ahogy nézem a dapperekben nincs usb, nincs cserélhető IR így nyilván semmi köze a belüknek egymáshoz

Próba utáni vélemény: ezentúl ez lesz az erősítőm. Rátettem itthon egy random 4x12 marshalláda IR-t, multiból ment torzított hang a dobozba, clean erősítő+IR és szólt mint állat. behringer kékdoboz marad utána kikapcsoltan DIboxnak. Ráadásul így van egy rendes backup, ha koncerten lerohad a multim akkor mehet tovább a buli a pirosdobozról (nyilván némileg visszafogottabb effekthasználattal de az is jobb mint a gitárnélküli koncert) ha lerohad a pirosdoboz akkor mehet tovább a buli a korábbi multi+behringerkombóval.

(#43632) starr


starr
őstag

Üdv!
Ha olcsó pedált vennék, akkor Behringer vagy Joyo?
Esetleg más, a mi olcsó?
Előre is köszönöm a válaszokat!

(#43636) Moleman válasza starr (#43632) üzenetére


Moleman
addikt

Nekem volt két Behringer, most van sok Joyo, néhány Nux, Rowin, Biyang, alapvetően jónak tartom őket.
A Behringerek a műanyag háza nem túl bizalomgerjesztő, valamelyik drágább Nuxnál (Time Core vagy Mod Core Deluxe) pedig előfordult néha, hogy elkezdett sípolni, újra kellett indítani.

Általánosságban elmondható, hogy megközelítik az eredeti pajtásaikat, szerintem megéri kísérletezni velük harmad-ötöd áron. :)

Most már majdnem mindről van jóféle bemutató videó a neten, szerintem is hang alapján válassz, amelyik tetszik. Ugyanebben az árkategóriában van néhány Digitech, TC, vagy hazai kisiparos pedál is, pl EWR, MM, vannak közöttük gyöngyszemek.

(#43820) arnyekxxx válasza cappa72 (#43817) üzenetére


arnyekxxx
veterán

az ASIO a windows saját hangrendszerét megkerülő driver, a komolyabb interfészekhez a gyártó ir sajátot. Az asio4all meg egy univerzális cucc, a behringer UMC sorozatnál is elintézik annyival a drivert hogy ott a link a weboldalon az asio4all-hoz de én pl a zoomomhoz is ezt használom nem a sajátját mert sokkal több mindent be lehet benne állítani. Linuxra is megcsinálták ha valaki wine-t használ, ott wineasio a neve.

(#43823) ham_ válasza arnyekxxx (#43820) üzenetére


ham_
tag

a behringernek van hálistennek saját asio drivere (umc202hd-nek legalábbis biztosan)

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.