Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17610) Ricsko :D


Ricsko :D
aktív tag

Sziasztok! Üzleteltem kicsit egyik haverommal és szerintem jól jártam
Nem rég vettem egy ilyen 1800-ba került noname cucc ( de nem volt jo az enyémmel illetve hangos volt.
Na ezt elcseréltem egy ilyenre: [link] ez pont az én Behringer erősítőmbe való. Megérte ugye?

LG 4X HD The Best Phone :DDD

(#17674) freelanced


freelanced
addikt

Amúgy ha egy Behringer V-Amp 2-t összekötnék az géppel, amihez egy aktív hangfal van kötve akkor olyan lenne mint egy olcsóbb erősítő nem? Mármint működne, ugye?

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#17922) kisgabor87


kisgabor87
tag

Azoktól kérdezném akik használtak már Behringer guitar linket: megéri a cucc, jobb hangminőséget produkál mint egy hangkártya, vagy pénzkidobás az egész?

(#17925) Hadeska22 válasza kisgabor87 (#17922) üzenetére


Hadeska22
aktív tag

Melyikről lenne szó ?
Nekem itt van egy Behringer UCG-102s az asztalon, de épp készülök eladni.Na nem azért mert rossz, hanem nincs rajta output.
Ellenben nekem peavey Xportom van,azon már van out is.amúgy lényegi különbség nincs.Mindkettőnek jó a hangja :D.Guitar Rig5t szeretik.Ha gondolod veszek fel ma vele anyagot és feldobom felhőbe.

B.C Rich...Jackson...Ibanez(?)

(#17972) kisgabor87 válasza Ricsko :D (#17970) üzenetére


kisgabor87
tag

Igazából én most fogok venni egy ilyet amit linkeltél, eddig az alaplapi gagyi hangkártyával használtam a programot. Igazából van egy Marshall MG10-es erősítőm, meg kölcsönben egy Behringer GM-108-as, de egyik sem tetszik annyira mint az Amplitube, még így is, hogy alaplapi kártyáról szól. Én is azt mondom, hogy a feelingje jobb a valódi erősítőnek, de gyakorlati szempontból gyakorlásra, kísérletezésre (pláne egy kezdőnek) tökéletes egy ilyen program. Főleg kezdetben mikor az ember még nem tudja, hogy az egész gitározás téma neki való-e, és nincs sok pénze. Járok tanárhoz, és ő is azt tanácsolja kezdetben minden diákjának, hogy addig ne fektessen be erősítőre, amíg nem telik el pár hónap, nincs kialakult ízlése, és amíg nem tud megfizetni egy magasabb kategóriás erősítőt.
És amúgy külföldi szakmai lapokban rengeteg cikk és teszt jelent meg ezzel kapcsolatban, és mindenhol az az eredmény hogy nem sokkal marad el a szimuláció az eredeti erősítő hangjától, és olyan iramban fejlődik ez a technika hogy évek kérdése és olyan kiforrottak lesznek ezek a programok, hogy észrevehetetlen lesz a különbség.

(#18038) Hadeska22 válasza Aucor (#18037) üzenetére


Hadeska22
aktív tag

Szia!

külső hangkártya leginkább.

Hallottam extrém megvalósításokat pl. a gitár 6.3s kimenetét egy 6.3--->3.5s bemenetre kötni és ezt így a gépre.
A fenti módszert nagyon nem ajánlom, inkább külső hangkártya

Ha nagyon olcsót szeretnél akkor Behringer UCG-102, ellenben ha kell line out is kell a headphone mellé akkor peavey Xport.

Írj egy PM-t és elküldöm a sample-t amit egy ilyen kütyüvel vettem fel :)..

B.C Rich...Jackson...Ibanez(?)

(#18076) Tibor0426 válasza BluEyes (#18074) üzenetére


Tibor0426
újonc

Ez a megoldás nekem annyira nem tetszik, mert kaptam kölcsön egy Behringer guitarlinket és próbálkoztam az Amplitube program ingyenes verziójával, de nekem nem tetszett a hangja. Olyan halott hangja van a dolognak, ezt nem tudom másképp mondani, az igazi erősítő jobb. Éppen ezért ha a multieffektek is nagyjából ennyit tudnak az nekem kevés. Inkább erősítőben gondolkodnék, nem kell hogy 100 féle effekt legyen benne.

(#18080) BluEyes válasza Tibor0426 (#18076) üzenetére


BluEyes
őstag

Értelek, de szerintem ott valami más baj lehetett. Először is a technológiát ne a legolcsóbb eszköz alapján ítéld meg. A Behringer ezen terméke a piac legolcsóbb, leggyengébb hangú eszköze, ami ez alatt van, az már gyakorlatilag használhatatlan. Ne ez legyen már a mérce.
A másik, hogy mivel szólaltattad meg? Hangfalad nincs, a fejhallgatódról se tudunk sokat, de azok is tudnak cifrákat csinálni.
Biztosan vannak a modellezettnél jobb hangú erősítők, nyilván például az eredeti típus, amiről a modell készült, de hidd el, az a kis tranyós Orange nincs közöttük.

szerk: Digi-Csövi összehasonlítás

[ Szerkesztve ]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#18454) Dealer95 válasza BluEyes (#18453) üzenetére


Dealer95
őstag

"No, hát pont az ilyen és hasonló kici-occó "erősítőktől" szeretnélek megóvni. "
+1

#18452 alpihun
Hát igen, ha anno nem sikerül majdnem ingyé beszerezni egy Zoom G2.1u-t, akkor lehet, hogy abba is hagyom a gitározást. (használt gitár mellé adták ingyen; a gitárt eladtam, a Zoom megmaradt.. pár ezres lett csak a difi)

Egy 10W-os SX erőstőm volt, "gyönyörű" torzítottkapcsolóval. ( a clean elég jó volt egy 8k-s erősítőhöz képest)

Meglett a multieffekt... életre kelt :) és még gépre is rá tudtam kötni, és az ottani 2.1-en is szépen szólt + normális minőségben felvettem dolgokat vele.

Utána lett egy Behringer GMX210 (enne brutál torzított csatornája volt, szobában bőven elegendő minőséget produkált, 2 független csatorna, lábkapcsoló. Otthonra több nem is kellhet).
Ehhez valamiért nem volt valami jó a multi effekt. Elég gyenge volt a minőség rajta, rosszabb mint az SX-en ezért a Zoom elment.
Ez megvolt vagy 2-3 évig.

Most pedig egy Bugera V55HD (ki kellett próbálni egy csövest is :D ) + saját készítésű láda egy Celestion G12 75W-os szóróval. (+Palmer Solid Metal)
Na, ennek szép hangja van :)

Tehát:
Mindenképpen inkább egy "drágább" erősítőt vegyél, ha nem akarod abbahagyni a gitározást pár hónap után.
Nézz inkább használtan, de valami jót.(segítünk itt a fórumon, akár én segítek keresni is GSFanatic-on)
Szerintem legyen benne pár effekt is vagy valami és akkor te is boldogabban fogsz neki a dolgoknak.

Talán gitárból is egy olcsóbb, használt, (ami újonnan 70-80k, azt használtan már 40 körül sokszor megkapod, és hibátlanul, hajszálkarcokkal, amik a tiéden is megjelennének egy kis idő után úgyis)
Pl. Cort KX5.

Nekem csak használt gitárjaim voltak, kivéve az elsőt (csak ezen buktam pénzügyileg), és nem volt velük gond.

Remélem nem lett túl hosszú az irományom és találsz benne valami hasznosat magadnak.
A helyesírási hibákért felelősséget nem vállalok :DDD .

[ Szerkesztve ]

(#18518) izomhod válasza akela91 (#18517) üzenetére


izomhod
senior tag

heló!

a laneyt nem ismerem, de ezt igen
GK
pár hete adtam el az enyémet, mondjuk az 15 colos volt, szólt, mint annak a rendje!

ilyen behringert is hallottam már, nagyon hangos volt, bár a GK karaktere nekem jobban tetszett

Orange - ezt izgatja a fantáziámat, bár semmit nem tudok még róla

usa peavey, 15 colos hangszóró, ezzel sem hiszem hogy sok baj lenne, biztos jó cucc

(#18571) izomhod válasza bigrob (#18562) üzenetére


izomhod
senior tag

heló!

line6 lowdown kombók is effektesek úgy rémlik, de drágák, és ha azokat nemtom ki szervizeli :)

[link]

GK, behringer 40ért, de a ww-et és az ashdownokat is megnézném szívesen, hogy mit tudnak

innen a fenser rumble, az orange és a peavey tko, ami szerintem ár/értékben jó, és el tudom képezni, hogy jó cuccok

üdv

(#18575) BluEyes válasza bigrob (#18562) üzenetére


BluEyes
őstag

bigrob:

Az UX1 jóval komolyabb hangminőség, tehát ha a fő csapásirány a pc, akkor ő a jó választás. Játszadozni, kísérletezni a gitarlink is elég lehet, ha éppen működő példányod van (ami nekem jött anno, az egy darab szar volt, már ha ugyanarról a Behringer-utánzatról beszélünk).
Én mindig próbálom a kezdőket itten a kiskombók felé terelgetni, de mindig jön valaki, aki megmagyarázza nekik, hogy a pécés szimuláció köll nekik, egérrel, monitorral, asio-val. Írhatnál pár gondolatot erről, így hogy mindkettő rendelkezésre áll, te melyiket javasolnád egy 0 kilométeres kezdőnek?

Sayuar

Az ugye tiszta sor, hogy a faanyag önmagában még nem " a hangszer ". Nem véletlenül drágább a Classic Vibe sorozat, azok már nagyon a mexi Fenderek szintje minőségben és hangban egyaránt (egyesek szerint még jobbak is, én ebben nem foglalnék állást). De az Affy teljesen jó választás, olcsóbb, kis tuninggal egészen komoly dolgokra képes.

[ Szerkesztve ]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#19173) kemotox


kemotox
addikt

Sziasztok!

Max 20ezer környékéig keresek külső hangkártyát. A kiszemeltek:
Behringer UM2
Lexicon Alpha
Roland UA-11 MK2

Szerintetek melyiket érdemes megvenni? Főleg a Behringerrel szemezek, mert pont azt nyújta amire szükségem van (gitározgatás, zenehallgatás, meg van mikrofon bemenet is ami a későbbiekben jól jön ha majd akkuszitkus gitárt is akarok felvenni), se többet se kevesebbet, és fasza árban van. (Hangszerdiszkontban 16 rugó, a másik kettő 21-22)

Előre is köszi a válaszokat!

(#19175) BluEyes válasza kemotox (#19173) üzenetére


BluEyes
őstag

Ha megnézed a honlapot vagy letöltöd a manualját, láthatod, hogy a Behringer nagy betűkkel hirdeti a 24bit-képességet a két nagyobb modellben, a kicsik esetén erről mélyen hallgat, tehát kábé biztos, hogy csak 16 bitet tud az UM2. Tehát a másik két jelölt közül válassz szerintem, amelyik szimpatikus, szolgáltatásban megfelelőbb, stb.

Ja, és ha nem sürgős, várj egy kicsit, a használtpiacon néha felbukkannak. Nemrég 10k volt egy Lexi Alpha a GS-en.

[ Szerkesztve ]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#19311) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Szisztok ide is feltenném a kérdést, lehet ez a relevánsabb topic:

Jópár év kihagyás után úgy döntöttem leporolom a kis olcsó Hohner Rockwood Pro gitáromat, veszek rá húrokat és hiányzó húrlábat is megpróbálom valami webshop-ból pótolni. Magam örömére pengetgetnék és írogartnék dal-kezdeményeket, amikkel később talán még valamit kezdeni is lehet, ehhez keresnék valami tényleg olcsó és best-buy megoldást, kezdetnek persze, utánna komolyabban is kinőheti magát a dolog, de maga a gitárom se valami csúcs, újra meg most inkább nincs keret, így a PC-stúdió eszközöket is is ehez a szinthez lőném be (pedig kiszemelt gitár lenne bőven) :).

Ezekkel van valakinek valami tapasztalata: behringer-ufo202-u-phono-usbaudio-interfesz [link], behringer-u-control-uca222-usb-hangkartya[link], alesis-linelink-kabel[link], behringer-ucg-102-usb-gitar-adapter[link], bespeco-bmusb300-usb-gitarkabel [link]

Elektromos gitár hang rögzítésére kelle, tudom nagyon messze van ettől még a kis házi stúdiók hangzása is, de manapság már annyit fejlődött ez a terület is, hogy én is kipróbálnám és keresgélek. Egyelőre ebben az árkategóriában vagyok kénytelen gondolkodni. Vagy inkább megéri gyűjtögetni mondjuk erre: focusrite-scarlett-solo-kompakt-usb-hangkartya[link], nagy lehet a különbség minőségben a két szint között és ajánlott darab, vagy gitárhoz inkább pl egy Line 6 lenne a jobb?

Erősítőm, effektem (csak egy kicsit hibás Boss MT-2-es pedálon kívül) nincs, minden utó munkát a szoftverre bíznék. Megoldható ez a felsoroltakból, hogy élvezhető eredményt kapjon az ember?

A válaszokat köszi!

[ Szerkesztve ]

(#19660) Zsombo®


Zsombo®
csendes tag

üdv! pár napja vettem a jelenglegi pedáljaimhoz (3db arctec és egy behringer) egy 9V-os rockpower tápegységet 5 kimenetes polipkábellel ez az . a probléma az, hogy ha az összes pedál erről megy, a behringer egyáltalán nem, viszont a többi pedál (főleg a fuzz) hangosan sípol. ha csak két pedált működtetek rajta, egyik sem sípol... bármilyen ötletet szívesen fogadnék arra vonatkozóan, hogy mi okozza a problémát, vagy hogy lehet orvosolni :R

(#20179) Neuler


Neuler
csendes tag

Nekem az effekt egy kis behringer keverőbe van kötve annak meg van stereo kimenete és az megy a laptopba.. :)

(#20514) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Sziasztok!

Egy USB-s DAC/Interface-t keresek otthoni gyakorláshoz/felvételhez elektromos gitárhoz (főként), 40K környékén.

Eddigi internetes kutakodásom során arra jutottam, hogy egy hangkártya hiába van ellátva instrument/mic/line váltóval a bemenetek terén, az olcsóbb kategóriában gyakori, hogy a bemenet erősen túlvezérelt lesz még alacsony gain-en is, ha elektromos gitárral akarjuk használni. Gyak. erre a célra alkalmatlanok. :(
Így a következő elvárások merültek fel:
-vagy legyen rajta PAD funkció kapcsoló (amivel redukálódik a jelszint)
-vagy legyen rajta Hi-Z bemenet (tk. a legjobb opció)

Eddig ezeket a variációkat találtam:
Behringer UMC202 vagy UMC204 (PAD funkció, kevés review-t lehet róla találni)

M-Audio M-Track Plus (nincs PAD, de valamilyen "guitar switch" van rajta, ami lehet megfelelne a célnak, de ezt se tudni, hogy gyakorlatban mit jelent. Sajnos kifutó darab, de lehet még el csíphetnék majd egyet és sajnos az M-Trac Plus II-őn már nincs ilyen funkció).

Focusrite Solo + Behringer: ULTRA-DI DI400P DI-Box (A review-öket olvasgatva az Amazon-on, a Solo magában alapból alkalmatlan elektromos gitárokhoz, de ezen állítólag segít ez a DI-Box, ami lekezeli a magas gain-t. A kérdés csak az, hogy mennyire kapnék így jó minőségű gitárjelet. :F )

A legközelebbi "normális" Focusrite termék amin lenne PAD funkció az a 2i4 és ez már jóval kilóg a keretből. De a legjobb persze alapból mégis csak a Hi-Z bemenet lenne...

Kérném, hogy ha van tapasztalatotok a fentiekben ill. ha tudtok javasoljatok valami megoldást!

Köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

(#20531) guitarguy válasza SunMount3r (#20527) üzenetére


guitarguy
csendes tag

Nem kell ezt túlbonyolítani. Steinberg UR22, Focusrite Scarlett 2i2. Mind2-ről találsz részletes leírást, értékeléseket.
Olcsóbban esetleg Behringer U-PHORIA UMC202. Bár erről nem sokat tudok, papíron jól fest és egy 10-essel olcsóbb a másik 2-nél.

Am tudom, marha sok van, nehéz választani. :) Ja, am asszem egyes keverőpultokban is van beépített hangkari, csak hogy kicsit összezavarjalak. :))

Amúgy meg ne legyen olyan hatalmas elvárásod. Egyszerű demo-kat is milliós holmikkal szoktak összehozni, tapasztalt szakikkal, nem 1 munkaóra alatt.

(#20533) sza.sa válasza SunMount3r (#20514) üzenetére


sza.sa
tag

Szia!

Nekem Volt Behringer UMC 202-őm, nagyon túlvezérelte az elektromos gitár, nem is tudtam csinálni vele semmit. Illetve igen, lecseréltem egy Steinberg UR22-re, ez tökéletesen működik...

sza.sa

(#20854) persil


persil
nagyúr

Sziasztok!

Egy Behringer vtone gmx 212-nek "mire elég" a hangja? Úgy értem... mennyire hangos ez a cucc? Utoljára évekkel ez előtt volt a kezemben ilyen, amikor egy barátom megvette magának, nekem tetszett, de sosem volt rá szükség, hogy rendesen kihajtsuk, ezért kérném a segítségeteket. Egy rocktogon/showbarlang, ilyesmi helyre ez már elég lehet talán, vagy nagyon kevés?

Előre is köszi

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#21384) bence1990


bence1990
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap vettem egy használt Cort Z42 gitárt (passziv pickupos), és mivel az albérletben nem szeretnék hangoskodni erősítővel ezért fülessel szeretném használni PC-re kötve valamilyen programmal mint pl. Guitar Rig.

Az lenne a kérdésem, hogy milyen olcsóbb külső hangkártya interfészt tudnátok ajánlani? Sajnos nem maradt túl sok keret rá, maxmium 15k. Hallottam régebben hogy a Line 6 POD pl. nagyon jó minőségű csak ugye azok 30-tól kezdődnek...

Én a Behringer cuccait találtam olcsón 13k körül, pl. Behringer UCA 202, ezekről van valakinek tapasztalata? Mennyivel jobb kb így a minőség fülesen keresztül mintha csak simán rákötném a gitárt a PC-re az input jackbe? (új alaplapom van Asus H97, állítólag ezeknek nem olyan szörnyű a hangkártyája)

Van esetleg más alternatíva?

Köszi szépen!

(#21386) BluEyes válasza bence1990 (#21384) üzenetére


BluEyes
őstag

Szinte minden cuccon van füleskimenet, kombókon, multieffekteken, tehát csak ez miatt ne vegyél hangkártyát. Ha veszel, akkor olyat, amin van spec gitár- vagy Hi-Z- (nagy impedanciás, azaz gitár-) bemenet. Ezen a linkelt Behringeren nincsen ilyen.
Multieffektet vegyél, bedugod, szól. A hangkártyás dolgokkal néha ez nem ilyen egyszerű. V-amp2 PocketPOD DigitechRP155 KorgAX5G YouTube-n hegyekben a tesztek ezekről.

[ Szerkesztve ]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#21394) Ragnar_ válasza bence1990 (#21387) üzenetére


Ragnar_
addikt

Line6PodStudioGX Ez árban x2 a Behringerhez képest, de nézd meg milyen erősítő+hangfalmodeleket kapsz hozzá, ami később bővíthető, podfarm a számítógépes vezérlőprogija is elég felhasználóbarát, ráadásul ugye direkt erre fejlesztett hangkártya, és interfész.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#21466) Moleman válasza Ragnar_ (#21464) üzenetére


Moleman
addikt

Ha már multieffekt: tudnátok tanácsot adni midi vezérlőpedál ügyben? A Guitar Rig és az Amplitube vezérléséhez szeretnék egy pedált, tudom, hogy az igazi multieffekt pedálok közül csak a Boss GT-100 és társai rendelkeznek midi kimenettel, de ők kiesnek a körből, mert csak 30 ezret tudok rászánni. Használtan nézegettem Behringer FCB1010-et és Roland FC-200-at, de most egyikből sincs szabad préda, csak Bécsben. Van még más opció, ami megfelelne? Expression pedálra mindenképp szükségem van.
Köszi!

(#21581) Moleman válasza BluEyes (#21524) üzenetére


Moleman
addikt

Figyelem, kisregény következik.

Nehézségek árán, de tegnap végre megérkezett a gitárom. :)
10 napot vártam rá, sajnos DPD-vel jött, akik nagyon nem álltak a helyzet magaslatán. Nem lehetett tudni előre, melyik futárszolgálattal fogják küldeni, 4 nap után adták fel, és Bolognából még München felé kerültek, fene a logisztikájukba. Amint Pestre ért, telefonáltam, a másnapi kiszállításra címet változtattam, ennek ellenére a korábbi címre vitték... Plusz egy nap csúszás. Az ügyfélszolgálaton azt mondták, hogy nem tudják mikor ér vissza vele a futár a telephelyre, este már nem lehet átvenni. Ennek ellenére odamentem este 9 után, pont 10 perccel korábban ért vissza a futár, így megkaptam. AZ átvevőpontos ügyintéző már nagyon kedves volt, részben elvette a rossz szájízt.
Ott ki is bontottuk, így az unboxing videó elmaradt, de nagyon elégedett voltam.


Egy bazinagy papírdobozban volt az egész, kibélelve kisebb-nagyobb légzsákokkal és karton távtartókkal, a közepén a tok pukifóliával sokszor körbetekerve. A tokon belül a gitár a szokásos 1-2 mm vastag szivacszsákban volt. A pickupváltóról lespórolták a hungarocellbogyót, pedig az még keménytokon belül is szokás.


A tok a képek alapján nagyon gagyinak tűnt, de élőben nem olyan rossz, vastag szivacs, puha szőrös belsővel, a hátán 2 állítható vállpánt is van.

A zsebében voltak a kiegészítők, szerszámok a beállításhoz, garanciapapír, használati útmutató, minőségellenőrzési lista és egy kép a gitárról a minőségellenőrzésnél (letettem a hajam).


Maga a hangszer: fantasztikus. Gyakorlatilag fényképezhetetlen, sose adja vissza, milyen színű, de nagyon szép.

Üreges mahagóni test (barázdált a felülete), sima domború C grade juhar top, szintén barázdált mahagóni nyak, vékony selyemfényű nitrocellulóz lakk mindenhol. A koptatót leszedtem, kicsit csúnya az elülső csavar helye, de nem szerettem.
A nyak a félelmeim ellenére nagyon kényelmes, pont tenyérbeillő, jobban örülök neki, mintha 60's slim lenne. Az üreges test miatt az egész gitár csak 3.5 kiló, 90 dekával könnyebb mint bármelyik más elektromos gitárom (a strat, a superstrat és a basszus is 4.4 kiló).

A fogólap az egyetlen, amivel nem vagyok kibékülve, elvileg rózsafa helyett sütött juhar, a színével nincs is gond, viszont olyan mintha csak durván legyalulták volna, sprőd, érdes a felülete. Ha a kezem zsírjától nem simul ki belátható időn belül, lekezeltetem valahol hangszerésszel.

A hangolókulcsok klasszikus tulipánok, elég masszívan mozognak, de a gyári húrozás kicsit tesséklássék, kevés menet van a tengelyeken, nagyon sokat mozgott, mire nagyjából tartja a hangolást. Valami hibrid Daddario készlet van rajta, talán 9-46 (tolómérővel 9-49, de olyan tudtommal nincs). A nyaki húrvezető és a bundok rendben vannak, de nem annyira kiemelkedően simák a szegélyeik, mint egy fél millió fölötti gitárnak. A húrmagasság tökéletes volt, az intonáció viszont majdnem mindenhol rossz, sokat kellett tekergetni, a vastag E húron el is értem a húrláb menetének a végét.
A potik először durván jártak, de 2 tekerés után már jók, a pickupváltó is kellemes. Le nem vettem a takarólemezeket, de ha egyszer odajutnék, csinálok képet a villanyászatról is.

A Burstbucker Pro hangja... na az mindenért kárpótol. A fogólapért, az AAA top hiányáért, a relatíve hatalmas kiadásért. Minden hangerő és hangszín állásban más karakter bújik elő belőle, nem hiányzik a felezhetőség. Nagyon tisztán szól mindenhol, nem sárosodik el a hangja, és semmi zaj nincs. Nagyon sokkal tud többet nálam, évek kérdése, mire felnövök hozzá. De már dolgozok rajta, az itteni tanácsok alapján elkezdtem skálázni és így 13.5 év után végre rendeltetésszerűen használni a kisujjamat... :D


Pont egy nappal a gitár érkezése előtt sikerült beszereznem a kiválasztott midi pedált is (Behringer FCB1010, gyári 2.4.1 chip), egy kis konfigurálás után tökéletesen működik, stompbox és expression, standalone és VST egyaránt. A preset léptetés hektikusan működik (jobbára nem működik), de azzal már együtt lehet élni.

Nagyon köszönöm minden érintettnek az ötleteket és a javaslatokat, összehoztátok nekem a tökéletes gitárt. :R

(#21708) brickm válasza Skrilla (#21707) üzenetére


brickm
őstag

A marshall és az orange is ugyan azt az alkatrészkészletet használja, mint pl a behringer az alsó kategóriás eszközeiben. Itt érvényes a nevet fizeted meg felkiáltás.

Pl TDA2030-as IC-k, amiket előszeretettel alkalmaznak a 10-15W-os kombókban. Ugyan úgy a powerstate, a behringer, a marshall a fender....mind-mind.
Még azt sem lehet elmondani, hogy a többi alkatrész gyártója legalább válogatott. Ugyan azt a szr kínai elektrolit kondit teszik ezekbe is, mint a többibe. potik szintén, ne várj CTS-t meg eredeti alphát a marshalltól se.
Egyedül a hangszóróknál lehet észlelni némi minőségbeli pluszt. Mégpedig a marsshall celestion szórókat alkalmaz leggyakrabban. De ez sem törvényszerű, a behringer is gyárt kinyírhatatlan 15wattos 8"-os papírmembránost, én pl szeretem a hangját(van is itthon egy, használom is a lakásban)

Külön érdekesség, hogy a marshall megengedte magának egy időszakban, hogy költséghatékonyság képpen olcsó kínai kondikat, meg gagyi kimenő és táptrafókat alkalmazott a felsőkategóriás reissue erősítőinél is. Ez akkor volt kb amikor a forrszemes tökés offboard meg handwiring-től váltottak a PCB-s termelésre.
Ekkor terjedt el az a tévhit, hogy a PCB-s gitár erősítő szrabbul szól, mint elődje, amit kézzel huzaloztak, meg panel nélkül szereltek.
Sokan ma is állítják ezt a marhaságot.
közbe meg az alkatrészkészlet változott meg.

(#21710) Skrilla válasza brickm (#21708) üzenetére


Skrilla
csendes tag

A lényeget értem, de nagyon sok minden technikai részletet nem. Amit kihámoztam, hogy ebben az árkategóriában a márka mindegy. Akkor tökmindegy, hogy Marshall, Fender, Orange, Behringer, Vox, Harley Benton, Blackstar, Roland, Line6, Ibanezt veszek?

(#21951) brickm válasza BluEyes (#21946) üzenetére


brickm
őstag

Jó,hogy mondod. Épp van nálam egy ac30,meg kéne zúgatni,mit tud...

Kíváncsi vagyok erre az analóg modellezésre ia...mit fog tudni. A behringernek is vannak ilyen analóg modellezői amúgy.

(#22130) brickm válasza kemotox (#22129) üzenetére


brickm
őstag

Szia!
..
amiket én kipróbáltam és kb mindenen jól szóltak:
behringer vintage tube overdrive Ne várd tőle, hogy ettől plexi hangja lesz a tranyós erősítőnek, de jó kis harapós dög hangja van. ELőfoknak is jó, mert nagy a kimenete.
csináltam belőle egy párat, jól működnek azóta is. (a legöregebb kb 3-4éves)

Arbiter fuzz face
Ismerni mindenki ismeri...Ha nem tudsz hozzá szerezni bontott GE tranyót bele se kezdj, amúgy kb 500ft az anyagköltsége, ha nem számolom a potikat, meg a kapcsolót, meg a dobozolást, meg a jack aljzatokat.

A kedvencem overdrive szinten Számomra etalon,csináltam belőle jópárat, mindnek nagy sikere volt\van. Én is rendszeresen használom. a jcm800-at is ezzel boostolom. Kihagyhatatlan.

Másik kedvencem/L]
Pont most fogok mégegyet összerakni belőle, nagyon bejött.

EZen kívül, ami még bejött a wampler plexi drive, illetve a Fulltone OCD.
De ezeknek kicsit körülményesebb az anyaghasználata. kényes cuccok

[ Szerkesztve ]

(#22137) brickm válasza bigrob (#22134) üzenetére


brickm
őstag

Holnap hónom alá kapom a cuccom, elviszem a haverom vermónájával tolok valamit. :D

Nálam először ilyesmi formába kerülnek kipróbálásra a cuccok:
Így tesztelődik a hangkarakter, a stabilitás, az átvitel, meg a jel\zaj viszony.
[link]
[link]

Aztán átkerülnek dobozba:
Ez a behringer csöves előfok pont csak ebben még nincs lerögzítve a cső, meg nincs potisityak..felirat.ilyesmi

MXR uAmp
[link]

(#22713) 98bja


98bja
senior tag

Sziasztok!
Olyan problémával fordulok hozzátok, ami nagyon sokmindenkinél előfordul. ZAJ
Elmondom a setup-om, utána egy kicsit bővebben a problémáról.
SX (Ez a márka) SG formájú gitár stock hangszedőkkel ---> Digitech RP90 multieffekt ---> Behringer RV600 reverb pedál (ez csak bizonyos számokhoz kell szóval nagyrészt bypass-on van) ---> Vox VT20+ kombó.

Szóval amikor minden így egybe van kötve, és a Digitechből jön az előre beálított hangzás, akkor iszonyat nagy a zaj a gitárhang alatt. Azt sem mondhatnám hogy a torzítás miatt, mert még egy sima tiszta delay-es hangzás alatt is nagyon zavaró. Viszont ha kiveszem az effektet a sorból és a gitár direktbe megy a kombóba és ott állítok be vagy egy distrotion-t vagy csak simán delay-t akkor meg mondhatni eltűnik ez az idegesítő alapzaj. Még itt is megvan, de jóval halkabb és csak akkor halljuk ha tényleg kifejezetten arra figyelünk. Ezért gondolom hogy a multieffekt a tettes. A lakás több földelt konnektorjában kipróbáltam már és semmi változás, szóval nem a földeléssel lesz gond. Már jó pár éve megvanannak ezek a felszerelések, de csak az utóbbi hetekben kezdett el irtóra idegesíteni. (igaz volt egy jópár hónapos kihagyás mikor nagyon keveset gitároztam). Az is lehet hogy már a kezdetektől így van, csak akkor még nem idegesített, vagy nem tudom. Ötlete esetleg van valakinek? :(

(#22851) bigrob válasza Moleman (#22847) üzenetére


bigrob
őstag

Aliexpressrol egy ugyanolyan szappan hangkartya 1500 huf behringer logo nélkül (guitar link)

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#23165) Moleman válasza GoTReX (#23161) üzenetére


Moleman
addikt

Ha asztali géped van, és van rajta PCI port, akkor egy 10+ éves Audigy belső hangkártya is tökéletesen megteszi, 3-5 ezer ft. Ha a kényelmes utat választod, külső hangkátyával, előerősítővel, akkor 20-30 ezer között vannak már használtan is jók.
A szappan nálam nem késett, viszont élvezhetetlen volt a hangja.

(#23158) bigrob
Wow, a Time Core-on nem is gondolkoztam eddig, mert drágának tűnt, de most látom, hogy a muzikernél 21 ezer. Akkor 10 ezerért nem is olyan rossz vétel Kínából (a chorust 5700 ft körül rendeltem). Most egy Behringer DD-100-as "boldogít" delay téren, 10 éve vettem, hibátlan, de most az amplitube-os effektek után igencsak csalódtam a hangjában. :D Reverb se ártana, mert hiába forrasztottam meg a tekercset a Marshallban, szállításnál elengedi és újra nem szól, egy új tank meg 10 ezer ft fölött van...

(#23162) Plazmacucci
Már a 11 éves P4-emen is késés nélkül ment a Guitar Rig az Audigy-vel, és sokkal jobban szólt, mint a Zoom 707 II multim. Az ingyenesség része valóban könnyen átcsaphat cigánykodásba. :D

[ Szerkesztve ]

(#23180) Moleman


Moleman
addikt

Visszatérve a pedálokra: szétszedtem a Marshall reverb tankját, és stabil a múltkori forrasztásom, viszont mégsem szól, a be- és kimenet közt nincs folytonosság, nem látok kiutat. Egy cseredarab 10 ezer fölött lenne, de mivel nem restaurálni akarom az erősítőt, hanem használni, engem nem zavar, ha pedállal pótolom. Ilyen olcsó izéje van valakinek? Videók alapján nem olyan rossz. Többet sajnos nem tudok kiadni rá, hiába tetszenek a 30-40 ezresek. :) B terv, hogy a régi Zoom multieffektem kötöm FX loopba, csak reverbbel, jól is szól, de kicsit overkillnek érzem. :D
Bigrob kolléga javaslatára valószínű egy Nux delay-t is beszerzek, a Behringertől pedig megszabadulok.

@GoTReX
Látod, ennyire veszélyes elkezdeni kisvonatozni. :DDD Ma egy hónapja, hogy kezdtem, máris a tizedikkel szemezek.

(#23971) Moleman


Moleman
addikt

Ha valaki midi vezérlőt szeretne, ez nagyon jó ajánlat, ennél olcsóbban nemigen lesz. :) Nem kell tartani tőle, hogy Behringer, hang nem megy keresztül rajta. :DDD
Nem én árulom, csak nemrég volt érdeklődés iránta.

(#23972) #20655360 válasza Moleman (#23971) üzenetére


#20655360
törölt tag

*insert random behringer-t elszántan védő hsz* Mert mindig kell egy ilyen is... :DDD

(#23973) brickm válasza #20655360 (#23972) üzenetére


brickm
őstag

A behringer a low cost hangszeres és hangosítós cuccok királya.
Néha meglepően jó cuccokat csinál. Amit eddig hoztak hozzám erősítőt javítani, annak is olyan baja volt, hogy leesett székről, asztalról és súlyánál fogva leszakadtak benne dolgok. Potik kikoptak és sercegtek, meg kapcsolók elfáradtak. De fenderből is járt már nálam potihibás, sőt nekem is volt fender erősítőm ami 3év után sercegett.

A kis papírmembrános hangszórói amiket a kombókban használ a 10"-os, pl ilyen dirty blues-ra nagyon fain hangú, szerintem. Mondom ezt úgy, hogy sose volt saját behringer cuccom egy torzítópedált kivéve, amit cseréltem egy csatornaváltóra.

(#24376) Kobe


Kobe
veterán

Elkezdtem nezeetni a kulso usb interfaceket.

Amiket talaltam az lexicon alpha, behringer umc22 vagy um2, esetleg hasznaltba egy e-mu 0202, de a behringer uj arahoz kepest kicsit huzos

Szerintetek ilyen 15ig melyik lehet a legjobb ? (Vagy lehet az hianyzik a listarol?)

(#24382) sza.sa válasza Kobe (#24376) üzenetére


sza.sa
tag

Volt Behringerem, UMC202. Teljesen korrekt cucc, leszámítva azt hogy a gitár szinte rögtön túlvezérelte :(
Egy DI Box-al meg lehetett volna oldani, de aztán sikerült egy UR22-re cserélnem.

sza.sa

(#24593) Kobe


Kobe
veterán

GS en van most fent egy roland duo capture mk2 interface, jó áron.

újonnan a behringer umc22-n gondolkoztam, de az 3x drágább.
Vajon megér annyival többet ?

(#24886) madmike


madmike
őstag

Sziasztok!
Elhatároztam, hogy megtanulok gitározni. Sok olvasgatás után az elektromos gitár mellett döntöttem.
Mindenki óva intett a Lidlis gitároktól, így remélem jó döntést hoztam, hogy átmentem a szomszédos Aldiba. :F
Viccet félretéve, ma vettem használtan egy Epiphone Les Paul Special II-t.
Most még egy olcsó gitárkombót kell vadásszak hozzá.
Behringer GM108-ról illetve a csöves AC108-ról mit gondoltok? Jó lehet kezdésnek? Szempont, hogy tudjon torzítani, legyen a gitárbemeneten kívül mégegy bemenete és egy kimenete.

[ Szerkesztve ]

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#25311) Madness87


Madness87
csendes tag

Sziasztok!

Behringer UCG 102
IK Multimedia iRig 2

Ezeket lehet használni laptophoz és telefonhoz (android) egyaránt? Ha nem, létezik olyan megoldás ami mindkét eszközzel (teló+laptop) működik?

(#25520) Moleman válasza WolfheartGR (#25517) üzenetére


Moleman
addikt

Nekem a szimulációs rész Steinberg UR22 hangkártya, Amplitube, Behringer FCB1010 midi lábkapcsoló, problémamentes. De csak a hardverek árából már bőven kijön egy Katana 50, ha tényleg csak gitározásra kell, lehet, hogy én is inkább azt ajánlanám. És ugye meg is kell szólaltatni valahol, én az erősítő gitárbemenetére szoktam dugni a hangkártya kimenetét, de nem minden erősítő bírja ezt a nagyobb spektrumot (pl a 10"-os Fender FM25R nem szereti).

A fizikai cuccokkal még keresem az utat, most van egy 50W fullcsöves Kox kombóm (Fender kópia), egy 80W 2×12 tranzisztosos Trace Elliot kombóm, meg egy 80W előfokcsöves Marshall kombóm, utóbbi már csak hurcolós-nemsajnálós. Mindet csak azért vettem, mert épp olcsó volt, így alakult. A Kox tiszta hangja hibátlan, de torzítást csak pedálokkal tudok kicsikarni belőle, ezért még nem álltam le a kereséssel (bár kétségkívül hasznos, hogy próbateremben így csak egy tiszta csatornára van szükségem, minden drive a pedálokból jön, így majdhogynem erősítőtől független a sound).

Kispedálokkal nagyon jó dolgokat ki lehet hozni, de még a legolcsóbb kínai és használt cuccokból is többe kerül egy pedálsor, mint egy HD500X, bár attól függ, mik az igényeid. Most ritmusgitárosként csak egy 7 pedálos kis boardot hurcolok magammal (kompresszor, 5 féle drive, reverb), ez kb 60 ezerből megvolt, de még egyszer nem tudnám ilyen olcsón beszerezni őket. A multi mindenképpen sokoldalúbb választás, de ahhoz nekem ott van az Amplitube, ezért inkább a kispedálokat választottam. De lehet, hogy eljön még az az idő, hogy én is beszerzek egy HD500-at, ha látok jó áron, mert hihetetlenül jó cuccnak tartom.

(#25752) Panzermeyer válasza V.Stryker (#25749) üzenetére


Panzermeyer
tag

Csak én kezdem kicsit szarakodásnak érezni?

Most hogy 20 vagy 30 ezerért veszel kezdő gitárt, ugyanmindegy, egy kaptafa. Sokat ne várj tőlük, megtanulsz 10 akkordot és már kevés lesz (persze ha komolyan gondolod).

Itt van 3 kombó, mind megfelel az igényednek:

Behringer 15W 12 ezerért
Johnson 30W 13 ezerért...
Stagg 10W 12 ezer Ft

Ajánlottam neked egy gitárt, a fenti 3 kombóból hozzáadod valamelyiket és 40 alatt vagy. Mi kell még?

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#25784) brickm válasza Panzermeyer (#25752) üzenetére


brickm
őstag

most hoztak hozzám egy olyan behringer-t átalakításra. 10wattos, nem 15.
TDA2030 van benne végfok gyanánt, jó amugy.
Rányomtam a 412-esre..

(#26146) InHell


InHell
senior tag

Behringer EQ700-at használt már valaki?
Megéri 5 ezerért? FX Loopba kellene nekem a delay pedálom mellé, szóló kiemeléshez egy kis hangerőt emelnék vele csak. Ha viszont zajosabb lesz emiatt akkor inkább nézek valami komolyabbat.

< béna duma helye >

(#27590) kenyocsaba23 válasza Humbucker (#27586) üzenetére


kenyocsaba23
tag

Nagyon nem az üzlet helye de én annak idején nem bántam meg hogy megvettem egy behringert, modellezős szinte mindent tud, csak sajnos el kell válnunk egymástól mert be akarok ruházni egy orange-ra.

(#28342) kenyocsaba23


kenyocsaba23
tag

Azért a behringer kombóból is lehet szép hangzást kicsikarni vonal kimeneten :D [link]

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.