Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6800) lakisoft válasza atidzsiforc (#6799) üzenetére


lakisoft
veterán

Volt már ilyen Behringerem de az nem jó kicsit komolyabb kellene 2ms alatti.

(#7934) Plazmacucci válasza _seth_ (#7930) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Egyébként még mindig harley benton mint valami noname szar a teszkóból. Még a teszkós behringer szett-hez járó gitár is olyan, hogy max tüzelni vele (görbe nyak, beállíthatatlan, vicc kategória kulcsok). Sajnos volt hozzá szerencsém. Bár a behri erősítő fasza.
Pl a hihetetlenül olcsó uniwell gitárok is csapnivaló "hangszerek".
Egy epiphone special szériás gitárral, már el lehet lenni évekig főleg ha találsz egy jót használtan 30 körül. Nem érdemes nagyon szar gitárt venni, hiába csak most kezd az ember. Meg fogja szívni. Ha csak 20 ropink van inkább akusztikus.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#8601) pc-user


pc-user
aktív tag

Az alábbi 3 kombó közül ki melyiket választaná (és miért) otthoni játékra:
- VOX Pathfinder 10
- Powerstate PG-25
- Behringer GM-108

Mindhárom azonos árban van (használtan). Előre is köszi!

(#8603) BluEyes válasza pc-user (#8601) üzenetére


BluEyes
őstag

Ezekből a Behringer.
8" hangszóró, Sansamp GT2-re erősen hasonlító :K előfok.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#8613) pc-user válasza BluEyes (#8603) üzenetére


pc-user
aktív tag

Köszi a segítséget! Valahogy nekem is Behringer a legszimpatikusabb...

(#8809) 98bja


98bja
senior tag

Hellósztok!

Imádok gitározni van egy SX SG formájú elektromos gitárom SX erősítőm aztán majd most fogok venni egy Vox vt20+ nevű erősítőt. Van két effektem is az egyik egy multieffekt: Digitech RP90 a másik egy kispedál: Behringer RV600. + Még van egy klasszikus és egy elektroakusztikus gitárom is (Fender CD60CE). Az RV600-at főként a shimmer-el használom.

Legfőképpen U2-t és Green Day-t játszom (mivel ők a kedvenceim :D )

Nézzétek a csatornámat a youtube-on ahol nyilván gitározom :D

[link]

plusz még itt van pár kép a cuccaimról:







(#10140) 98bja válasza blackmacs (#10139) üzenetére


98bja
senior tag

Van egy ilyen Sg-m: http://m.arukereso.hu/?p=p110648695

Meg februárba meg szeretném lepni magam egy ilyen Stratocasterrel: www.hangszerdiszkont.hu/hu/shop?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=1777&category_id=1&manufacturer_id=45

+van egy Digitech RP90 multieffektem, meg egy Behringer RV600 pedálom ami a shimmer-hez kell. :)
és neked? :D

[ Szerkesztve ]

(#10972) izomhod válasza Seraph 16 (#10971) üzenetére


izomhod
senior tag

a jó ég tudja, nem ismerem se a kicsiket, se a nagyokat:)

vagy talán egy ilyen 20 wattos?

behringer

(#11816) Handariel válasza Plazmacucci (#11815) üzenetére


Handariel
csendes tag

Igen, kb 25 be jon ki, atszamoltam.
erosito amit emlitettel, behringer v-tone GM108
ez: http://www.behringer.com/EN/Products/TU100.aspx
a gitar,
kabelek hozza,
vmit egy gitartok...

(#11830) BluEyes válasza Handariel (#11823) üzenetére


BluEyes
őstag

Ha balkezes vagy, akkor vegyél balos gitárt.
A nutot nem lehet csak úgy átfordítani, cserélni kell. balos jobbos És akkor még a test mindig jobbkezes marad, ezért a magas fekvéseket nem lehet kényelmesen elérni, a tremoló fordítva lesz, ami kényelmetlen, a kapcsolók és potik útban lesznek, szóval csak a szívás lesz egy ilyen gitárral.
Használtan vegyél erősítőt (akár egy ilyen Behringert), így több marad gitárra, és egy jobb minőségű balkezes hangszert keressél.

Az, hogy a Youtube-n valaki játszik egy ilyen gitáron, nem jelent semmit. Kérdezd meg a komát, hogy egyébként van-e neki otthon ilyen, vagy venne-e ilyet magának? (szerintem a válaszok: nincs és nem.)

[ Szerkesztve ]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#11873) Plazmacucci válasza Handariel (#11872) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nem tom megnezni a linket. Behringer azt latom. Ha multi akkor Vamp es az elmegy. Ha erosito akkor olcso es annyit is er.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#12242) 98bja válasza Eastman (#12238) üzenetére


98bja
senior tag

Itt van egy hanganyag magáról a zúgásról: [link] Eléggé torzít amikrofon de a lényeget hallani.

KÖzben pedig rájöttem: Van nekem két db effektem. 1.: Digitech rp90 és egy behringer rv600. Namost egyenként kipróbáltam és a behringer rv600 a hibás.. :S Ha az nincs bene az összeköttetésben akkor jóval alacsonyabb a búgásszint ami meg már természetes. :W :W Szóval megoldottuk..:)

(#12607) McCann


McCann
tag

Hoi, most találtam a Hangmesteren, esetleg érdekes lehet valakinek :)

(I)Behringer gitár + tok + Behringer V-Tone GM108 15W erősítő! Használt, jó állapotban! Kezdőknek ideális! (Csak személyesen Budapesten!) Ár: 20.000 Ft e-mail: kraftwerk88@gmail.com (Képet is küldök!)(/I)

Plazmacucci, zsír lett a multieffekt cikked! :R

[ Szerkesztve ]

Washburn px-solar 170 c, man. Yeah.

(#13923) csui83


csui83
csendes tag

Guitar Link külső hangkártyáról van tapasztalata valakinek? Érdemes ezt megvenni? Főleg az olcsóbb, noname verziójára gondoltam, nem a Behringer-re, az a drágább.

(#13927) BluEyes válasza csui83 (#13925) üzenetére


BluEyes
őstag

Sajnos oka van a noname kínai vacak olcsóságának. Csak a külseje hasonlít a Behringerre, de belül valami más, egészen hitvány, használhatatlan elektronika van ezekben. Ha nagyon kicsi pénzed van, akkor is inkább egy használt Behringer, az legalább működik, lehet vele játszadozni. 7-8k körül szoktak menni.
A 24bit/48khz már kiváló minőség, többre nem igazán van szükség. Az ilyen kártyákból az olcsóbbak bőven 20k alatt mennek használtan. Ezek közül a nagy sztár - nem ok nélkül - a Line6 Studio GX, a mellé adott Podfarm miatt. Aztán az ESI UGM96, Lexicon Alpha, Alesis IO2, M-Audio kártyák stb. is jók. Figyelni kell a hirdetéseket. Pl. itt egy Roland.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#13931) csui83 válasza BluEyes (#13927) üzenetére


csui83
csendes tag

A Behringert javasolod akkor? Sokkal jobb ez a Roland?

(#13932) BluEyes válasza csui83 (#13931) üzenetére


BluEyes
őstag

A kínai szemét helyett javasoltam a Behringert.
A Roland és a többi, amiket felsoroltam, már egy magasabb minőségi- és árkategória.
A Behringer csak 16bit-48khz felbontást tud. A többi tudja a 24bit-48khz-t, ezáltal pontosabb a mintavételezés, nagyobb dinamika, kisebb torzítás és jel-zaj viszony érhető el velük. Az elektronika jobb minőségű ezekben.
PC-n gyakorolni, ampsim progikat kipróbálni, a rendszerrel ismerkedni, agyatlankodni a Behringer tökéletes, komolyabb hangminőséghez, otthoni stúdiózáshoz, demo készítéshez viszont minimum ezekből az általam felsoroltakból, vagy esetleg a még ezeknél is drágább kategóriából válassz.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#15753) McCann válasza sajtee (#15752) üzenetére


McCann
tag

Persze, vágom :)

Nekem a Marci előtt Behringer kombóm volt, az is hasonló paraméterekkel rendelkezett, mint a Frontman.
Nincs ezekkel semmi baj, mikor mélyebbre merülsz a gitározásba, úgyis kialakul, hogy merre vezet az utad, mi kell a te soundodhoz :)

Washburn px-solar 170 c, man. Yeah.

(#15965) sajtee


sajtee
senior tag

Hűha.. Boldogítalak titeket már jó ideje, de most jövök egy kérdéssel, amiért végleg megutáltok.. :DDD

Tehát, szeretnék venni valami USB interface-t/külső hangkártyát. Házi "stúdiózgatásra", felvételre, semmi komoly. A lényeg természetesen a kis latency és a viszonylag szép, tiszta hang. Néztem sima USB-jack kábeleket is, de sok rá a panasz, ezért gondoltam külső hangkártyára, erre rá tudom kötni az erősítőmet is. Tudom, hogy a legjobb választás talán a Line 6 Studio GX lenne, de ennyit nem igazán adnék egy ilyenért egyelőre. Nos.. a lehető legolcsóbban és viszonylag jól melyik lenne a legjobb választás? Behringerre is sok a panasz, de ha nem zúg, megelégszem azzal is.
Elnézést ismét a kérdésért.. :)

Szerk.: Ja, a keret.. Hát, lehetőleg 20.000 alatt legyen.

[ Szerkesztve ]

(#15966) Dealer95 válasza sajtee (#15965) üzenetére


Dealer95
őstag

Nekem van egy eladó Behringerem, UCAxxx sorozatszámú, nem tudom fejből :)
Nincs rá panaszom, csak nem használom.

[ Szerkesztve ]

(#15968) Dealer95 válasza sajtee (#15967) üzenetére


Dealer95
őstag

Behringer GMX212-t kötöttem rá, és aztán az UCA-t pedig a gépre és úgy vettem fel a hangot.

(#16324) Ricsko :D


Ricsko :D
aktív tag

Sziasztok! :)

A kezdő már 2 éves Behringer gitáromnak annyi lett mert nagyon el van hangolódva és nem érné meg megcsináltatni....
Az szeretném kérdezni milyen gitárt ajánlotok használtan 35 ezer környékén :)
Egy 13 éves srác vagyok és amilyen gitárok bejönnek a LP-k meg a Stratocaster-ek :)
Melyik lenne a legjobb választás?
Illetve ha még fontos ezeket a számokat tudom eljátszani már:
Guns'n Roses Paradise City
Sonny Rolling St Thomas
Sunny :))

Köszi előre is a segítséget :R :R

LG 4X HD The Best Phone :DDD

(#16331) nesa válasza Ricsko :D (#16330) üzenetére


nesa
veterán

Van egy LP-m, ha erdekel beszamitom a behringert.
A kephez kepest annyi elteres van hogy a felso nyereg feketere van cserelve a 3 as kapcsolon meg csontszinure a pocok, es custom felirat logo a fejen.

Hangszedok kivetelevel teljes epiphone elektronika.
A gitar nagyon pontos minden popecul mukszik ahogy kell.

[ Szerkesztve ]

(#16338) Plazmacucci válasza Bobrooney (#16336) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Vagy lehet hogy valóban egy húszezer forintos gitárról van szó, ami nem sok mindenre jó. Láttatok ti már teszkós behringer szettet? Én igen. Ellenségemnek sem kívánok ilyen cájgot.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#16340) Plazmacucci válasza Ricsko :D (#16339) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Behringer gyárt hulladék gitárt, eredeti pozdorja :D Vagy nem tudom hogy érted. Alsó kategóriában versenyez kb az Univellel :D Itthon ezt láttam boltban : [link]
Ez minden csak nem hangszer :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#16342) Bobrooney válasza Plazmacucci (#16340) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Gitárt nem próbáltam Behringert, de mondjuk nem hiszem, hogy valaki még a Behringert is hamisítani akarja :DDD
Nekem Vorson EDG-46-om van, miután kicseréltem a hangszedőit nagyon megszerettem. Árkategóriájában teljesen jó gitár.

(#16343) Plazmacucci válasza Bobrooney (#16342) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Én ismerek olyat akinek ez a Behringer szett van, az erősítő elég jó, de a gitárnak pár év múlva csavarodott a nyaka, a teste meg egyértelműen valami préselt anyag :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#16369) sza.sa válasza BluEyes (#16368) üzenetére


sza.sa
tag

Tudtam hogy rizikós... De volt fórum, ahol gond nélkül működik valakiknek...
Sebaj, bele volt kalkulálva, amúgy is rendes hangkarit akarok venni (Lexicon Alpha, vgay az új Behringer U-PHORIA UMC22 ) csak épp egyiket sincs rakin... :(

sza.sa

(#16394) Plazmacucci válasza Bobrooney (#16393) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Behringer gitár után bármi más instant lvl up!

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#16639) Ricsko :D


Ricsko :D
aktív tag

A G400-as hapsi nagyon bizonytalan... Szivéhez nőt a gitár és gondolkozik hogy eladja-e vagy nem :W Nekem meg már télleg kéne egy új gittyó... a mostani Behringerem szerelőnél van pontosabban új húrok meg beállítják a nyakat meg ilyenek :D
Erről a márkáról valakinek van valami tapasztalata?
Köszi :R

[ Szerkesztve ]

LG 4X HD The Best Phone :DDD

(#16653) Ricsko :D


Ricsko :D
aktív tag

Na találtam végre egy eladót aki nem sz*rakodik....
Már időpontot egyeztetek vele hogy kipróbáljam a gityót. Remélem 2 héten belül meg is veszem!
Erről a gitárról lenne szó Illetve úgy veszem meg hogy 40-et fizetek+ Behringer gitárom de ő ad a gitárhoz tokot meg falra tehető állványt
Szerintetek nem baj hogy Floyd Tremolós? :F .

LG 4X HD The Best Phone :DDD

(#16795) atidzsiforc válasza nesa (#16794) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Rossz Behringenel mar csak a rossz Behringer utanzat veszelyesebb.

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#16799) BluEyes válasza nesa (#16797) üzenetére


BluEyes
őstag

Jó lenne, ha nem beszélnél hülyéket. Itt az egyik áldozat [link], volt nekem is, meg ezekszerint másnak is itt a topicban. Ez egy szar utánzat, nem működik, nem ismerek gitárost, aki ilyet használ, mindenki csak árulja ezt a ganét. Pénzkidobás. A YT-n sincs egyetlen demó sem erről a cuccról.
Ellenben a Behringer működik, olcsó, ott vannak a videók, persze van ennél jobb kártya, de nem ennyiért. A kérdés az volt, mi a legolcsóbb, ami tuti működik. Ez a Behringer.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#16804) madgie válasza BluEyes (#16799) üzenetére


madgie
titán

Jó lehet ez a Behringer, nekem a lustaság miatt (iOS) egy iRig Pro csorog a postával most lefelé (nem itthoni áron persze), remélem jó lesz (a sima iRig sajnos elég sok zajt összeszed).

(#16996) Nunder válasza Ricsko :D (#16993) üzenetére


Nunder
őstag

Nem, nem ér meg még egyet sem, de te tudod :)

Amúgy messzebb nem is járhatnál az igazságtól, neked nem egy egyszerű külső hangkártya kell, hanem egy olyan, amivel hangszert lehet felvenni. Tulajdonképp egy audió interfész, ami megteremti a géped és a hangszer közötti kapcsolatot. Legyen az kondis mikrofon, vagy gitár vagy szintetizátor. És ezek nem filléres tételek.

Innen meg innen kezdj el nézelődni, szerintem az M-Audio, a Line6, a Behringer és társai jók lehetnek a célra, de egy kis otthoni stúdió kialakításánál a hangkártya csak a jéghegy csúcsa :)

[ Szerkesztve ]

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#16999) KaraDani válasza Ricsko :D (#16998) üzenetére


KaraDani
addikt

Az ez lesz amúgy: [link]

Én rendeltem egyet nemrég, a hozzáadott driver szar, azt írták több helyen, hogy a behringeré jó hozzá. Fel is megy, de nekem win 8.1 alatt nem működik úgysem.

(#17003) Aucor válasza Ricsko :D (#17001) üzenetére


Aucor
senior tag

Mindenképp USB-set vegyél, hidd el, nem akarod te használni azt a realtek integrált hangkártyát.

A behringer másolatot ne vedd meg, az nem nagyon működik, de a behringer az már jó valamire. Továbbá Line6, M-Audio, Roland termékek. Azok még jobbak.

(#17020) Ricsko :D


Ricsko :D
aktív tag

Megvan milyen erősítőt veszek!! :D Behringer AC112. 30 ezer lenne de ha adok 15-öt akkor elvihetem és majd részletekben kifizetem a többit. Amúgy a gitártanárom adja el és megbízok benne...

LG 4X HD The Best Phone :DDD

(#17023) nesa válasza Ricsko :D (#17022) üzenetére


nesa
veterán

Te magad linkelted, de amit en linkeltem MG szeriat az 30 volt, a valvestate szerintem nagyon mas dimenzio mint a behringer, de igazabol ugyis aztveszel ami epp eledkerul a szomszed utcaba.

(#17025) Nunder válasza izomhod (#17024) üzenetére


Nunder
őstag

Nemá, hogy ez eddig kimaradt :Y
Nem szeretem őket, de azért pár nótát ismerek tőlük.

Ricsko: egyet kell értsek nesa-val. Megérdemled, ha egy Marshall helyett Behringer-t veszel. Kinézetre sem ugyanaz a kategória, és tudásban sem említeném őket egy lapon.

Egyébként meg nem bántásból, de ha csak azért jársz ide, hogy mindenről silány vacakról kikérd a véleményét a közösségnek, amit aztán rendre figyelmen kívül hagysz és mész a saját fejed után, akkor nem kellene ide járni. Nem baj az ha az embernek saját ízlése vagy véleménye van, de ne játsszunk már a más idejével. :B

[ Szerkesztve ]

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#17032) Ricsko :D válasza izomhod (#17028) üzenetére


Ricsko :D
aktív tag

Nem értelek titeket... Néztem és 30-ért olyan szutykokat árulna és ez a Behringer azért azokhoz képest... És van benne effekt ami a Marcikban nincs. Meg ha ennyim van ennyim van. :((

LG 4X HD The Best Phone :DDD

(#17061) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

Valaki itt korábban emlegetett Behringer cuccot... Hát, Behringerből max. keverőt vesz az ember, meg esetleg végfokot, de hangszererősítőt nem. :DDD Gitáros cuccokban nem vagyok nagyon képben, de szerintem a gitárshopon találsz annyiért értelmes kis kombót. Kis pénzből használtat érdemes lőni. Vagy, ha még nem cél azonnal színpadra állni, amit javasoltak, multieffekt pedál, aztán rákkenroll! :)

(#17406) Ricsko :D válasza Dealer95 (#17404) üzenetére


Ricsko :D
aktív tag

Behringer AC112 :K
Elég sok bemenete van

[ Szerkesztve ]

LG 4X HD The Best Phone :DDD

(#17529) atidzsiforc válasza kisgabor87 (#17527) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Asio4all driverrel minden hangkartyat ra lehet venni a dologra, de ha adsz a hangminosegre, akkor legalabb vegyel egy roland duo capturet (15-20ezer korul van nem tul olcso). Ha valaki tud vmi hasonlot olcsobban irja mar le, a behringer guitar link sz#rokat kiveve, az eleg tipszmiksz kategoria (az enyem be sem kapcsolt).

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#17530) BluEyes válasza atidzsiforc (#17529) üzenetére


BluEyes
őstag

De a tied (meg az enyém) nem Behringer volt, hanem egy hasonló formájú noname szar hamisítvány. Az igazi Behringer működik.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#17531) atidzsiforc válasza BluEyes (#17530) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Lehet felreertheto volt az a hsz-em, de igazi behringer volt. :(

[ Szerkesztve ]

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#17542) sza.sa válasza kisgabor87 (#17535) üzenetére


sza.sa
tag

Én is így jártam hogy Asio4All-al, illetve olyan hangkarival, aminek nem rendes Asio drivere van hanem univerzális Asio (pl. az új Behringerek olcsóbb modelljei), ott a progi (pl. Cubase) lefoglalja a hangkártyát kizárólagosan. Aminek rendes spec ASIO drivere van, ott nincs gond szól mellette akár a Youtube is...

sza.sa

(#17567) Dealer95


Dealer95
őstag

Na sikeresen eladtam a régi, Behringer GMX210 kombómat szép áron.

Az alábbi multieffektek közül melyik a legjobb? (50.000 alatt keresek)
-Vox Tonelab St
-ZOOM G5
-ZOOM G7.1
-BOSS GT6
-BOSS GT8

Esetleg ha van valami más alternatíva, amit nem írtam le és nagyon jó, szívesen fogadom :)

(#17583) kisgabor87


kisgabor87
tag

Van valakinek tapasztalata a Behringer ucg102-vel kapcsolatban? Használható a cucc? Nem a világot akarom vele megváltani, csak otthoni gyakorlásra kéne, Amplitube 3-mal használnám. A neten össze-vissza lehet olvasni jót és rosszat is. Valaki használt már ilyet, ha igen mik a benyomásai?

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.