Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#20651) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Ez a kép fogad BIOS reset után.

Mit kell beállítanom, hogy újra menjen?

Köszi!

Aquila non captat muscas.

(#20652) Fire/SOUL/CD válasza Hegyirabló (#20651) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha valóban csak "sima" BIOS Reset volt, akkor alapvető dolgokat ugyanúgy vissza kell állítanod, ahogy a BIOS Reset előtt volt. Ilyen alapvető dolgok a SATA portok üzemmódja ill. az elsődleges Boot eszköz, valamint a BIOS üzemmódja is, ami Legacy mód(ezt néha ún. CSM modul engedélyezésével lehet elérni) avagy UEFI mód lehet(ilyen üzemmód váltás persze csak akkor lehetséges, ha egyáltalán van ilyen opció a BIOS-ban)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#20653) Crytek


Crytek
veterán

Van két SSD-m: Kingston SSD Now 300 és Samsung 840 EVO.

Ezekhez mit kell majd beállítani egy új gépnél mi a legjobb nekik trim, ahci, uefi legacy stb.....?
Win 10-el lesznek már használva hamarosan.

Annak van bármi jelentőség hogy melyiket melyik sata portba dugom be?

Next PC Upgrade: 2022

(#20654) varmi2 válasza Crytek (#20653) üzenetére


varmi2
nagyúr

Amin a rendszer lesz, az dugd a legkisebb sorszámúba.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#20655) Qru válasza Hegyirabló (#20651) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Változtasd meg a boot sorrendet a bios-ban. Az legyen az első a listán amin az OS van.

#nincsbennetarcsi

(#20656) lemusz


lemusz
addikt

Sziasztok!

Mostanában lassabbnak érzem a gépem, mint korábban, de nem tudom eldönteni hogy csak a képzeletem játszik-e velem vagy tényleg volt-e lassulás. Egy 60 gigás kingston ssd-t használok, azon van a rendszer, sata 3-ba van dugva az alaplapon. 15-20 giga mindig is szabadon volt rajta. sata 2-be pedig még dugva van 2 hdd is. Csináltam egy ilyen benchmarkot, nem tudom ebből ti megtudjátok-e állapítani, hogy rendben van-e vagy sem. Sajnos korábban nem csináltam ilyet, úgyhogy nem tudom az értékek normálisak-e:

[ Szerkesztve ]

(#20657) mrrr74 válasza lemusz (#20656) üzenetére


mrrr74
aktív tag

Sziasztok,

Lehet hülyeséget kérdezek. Win7-ről váltottam Win10-re. Minden OK, viszont 97/100-as értéket látok, eddig 100/100 volt. Nem tudom mikor csökkent, de vélhetően az új oprendszer óta. Esetleg állíthatott be automatikusan defragot a 10-es? Vagy csak rég néztem és ennyit romlott.
Köszi

[ Szerkesztve ]

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#20658) xuldar válasza lemusz (#20656) üzenetére


xuldar
őstag

Így mérj:

Gyorstalpalo_ssd_sebesseg_problemasoknak

mrrr74: Mutass egy SSDOK képet, az hány %-ot mond.

[ Szerkesztve ]

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#20659) mrrr74 válasza xuldar (#20658) üzenetére


mrrr74
aktív tag

Nem az otthoni gépen vagyok, de az mutat 97/100-at. Az tény, hogy rég néztem.
2014. február óta van a gépben, az itt leírtak szerinti beállítással használom. Este fel tudom tölteni, köszi

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#20660) mrrr74 válasza xuldar (#20658) üzenetére


mrrr74
aktív tag

Ő lenne az

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#20661) Doky586 válasza mrrr74 (#20660) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ne csodálkozz ha a lassulós firmwaret őrizgeted rajta...
...frissítened kellene. Erre:

És NE az AMD drivert használd hanem a szabványost..

[ Szerkesztve ]

(#20662) mrrr74 válasza Doky586 (#20661) üzenetére


mrrr74
aktív tag

Folyamatosan nézem, azt írja ez a legfrisebb. Furcsa is volt. Le lehet ezt szedni?

[ Szerkesztve ]

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#20663) lemusz válasza xuldar (#20658) üzenetére


lemusz
addikt

(#20664) mrrr74 válasza Doky586 (#20661) üzenetére


mrrr74
aktív tag

Közben felmentem a Samsung honlapra. Ezt tényleg csak cd-re kiírva telepíthetem, vagy olvassak tovább?

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#20665) mrrr74 válasza mrrr74 (#20664) üzenetére


mrrr74
aktív tag

Ok, továbbolvastam. Ezt a Magic cuccost frissítettem, ez már írta, hogy van újabb, de drivert kell cserélnem.
Azt épp most keresem. Keresem, keresem

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#20666) xuldar válasza lemusz (#20663) üzenetére


xuldar
őstag

Én nem látok itt semmi különöset, hozza az elvárt sebességet. Talán azért érzed lassabbnak, mert már belakott windowsról van szó, amire feltelepült már ez-az.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#20667) lemusz válasza xuldar (#20666) üzenetére


lemusz
addikt

Pont ezaz, hogy 2 hete lett újra húzva a windows 7 és mivel bajlódnom kellett a kábelekkel is, még arra is gondoltam lehet rossz helyekre dugdostam valamit, vagy bioszban állítottam el véletlen valamit. Szokásom letiltogatni olyan dolgokat, amikről azt feltételezem nincs rá szükségem. Pl windowsban is indexelést, meg írási gyorsítótárat bepipálom stb. Most ezt az Asmedia sata kontrollerrel teszteltem le, de kb hasonló eredményt mutat azzal is mint nélküle, szóval... kicsit abnormálisnak néz ki, hogy abba a 4K-ban írás gyorsabb mint az olvasás, de ha azt mondod rendben van a cucc és nincs normálistól nagyon kiugró érték, akkor köszönöm a segítséget.

(#20668) mrrr74 válasza mrrr74 (#20665) üzenetére


mrrr74
aktív tag

A firmware frissítést elkezdtem a z alap driver visszaállítás után a samsung progival, kiírta, hogy újraindul, azóta se kép se hang. Ötlet?

Ha az ssd-t lehúzom be tudok lépni biosba, amúgy még azt sem.

Szerk: Megemberelte magát, nem akarom tudni mi volt ez...

[ Módosította: radi8tor ]

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#20671) Emperor_ válasza lemusz (#20667) üzenetére


Emperor_
addikt

Egy ssdok kepet kerunk meg. Biztos ami biztos.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#20672) Ringman


Ringman
nagyúr

hello!

van 2 ssd-m, egy kingston SVP100S2/96G és egy 120-as v200+.

most a v100-as van használatban win 8.1-gyel (több gépet megjárva min. 4 éve használom - semmi bajom nem volt vele). másik gépen vista van, ez kapna ssd-t.

érdemes megcserélni a kettőt - tehát a vistásba menne a V100+ (pl trim miatt), vagy tökmindegy melyik gépbe melyik ssd megy?

mindkét gépen csak sata 2-es port van és egyiknél sem számít a tárhely - a 96GB-osan is elférek jelenleg, szóval ez a kettő nem szempont.

(#20673) King Unique


King Unique
titán

Üdv!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy SSD esetében működik-e USB 3.0-án, vagy USB 3.1-en a TRIM :F

Annyi infó van, hogy esetleg USB 3.0 UASP módban működhet [link].
Egyik fórumtárs SSD-t tett egy ilyen 2,5" külső házba, viszont ez nem UASP-s, hanem csak sima BOT adatátvitelt tudó.

SSDOK-ban nem látszik a meghajtó 3.0-án, Trimcheck szerint nem működik, de ennek ellenére a HDS ezeket írja nála:

Lemez modelszám,TOSHIBA THNSNJ128GCSU
Lemez revízió,JULA0101
Lemez sorozatszám,*******************
SSD Vezérlõ,Toshiba TC358790XBG
Teljes méret,122103 MB
Energiatakarékossági üzemmód,Aktív

SSD Jellemzõk
Adatcsomag menedzsment,Támogatva
TRIM parancs,Támogatva
Meghatározott olvasás TRIM után,Támogatva
Op. rendszer TRIM funkció,"Támogatva, Engedélyezve"

Lemez Információ
Formátum,"2.5"""
Kapacitás,128 GB (128 x 1 000 000 bájt)
Csatoló felület,Serial-ATA/600
Eszköz típus,Toshiba 19nm MLC NAND
Szélesség,"69,8 mm (2,7 inch)"
Mélység,"100,0 mm (3,9 inch)"
Magasság,"9,5 mm (0,4 inch)"

Tehát ezek alapján működik, vagy nem a TRIM?? Illetve olyan infó kéne a megerősítésére / cáfolatára, hogy vki konkrétan ki is próbálta 3.0/ 3.1 házban az SSD-t és tud esetleg screenshotot is mutatni róla. Nem olyan, hogy ha SATA-n megy, akkor biztos eSATA-n is és USB-n nem.

[ Szerkesztve ]

(#20674) varmi2 válasza King Unique (#20673) üzenetére


varmi2
nagyúr

Usb esetén nincs trim. A hd sentinel, azt nézi, hogy támogatva, illetve engedélyezve van-e a trim. De hogy a driver ténylegesen közvetiti-e Trim parancsot, azt nem nézi.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#20675) xuldar


xuldar
őstag

Úgy tűnik, én is belefutottam abba a hibába, hogy random időközönként (ma már vagy 8x) kb. fél percre totál lefagy a gép, a kurzor még épp mozog, de semmire nem lehet kattintani, alt+tab nem működik, aztán hirtelen magához tér és megy tovább.

Néztem az erőforrás-figyelőt, direkt kiraktam, hogy ne takarja semmi, amikor ez bekövetkezik. A "Rendszermegszakítások" és a "perfmon.exe" procihasználata ugrik fel ilyenkor az egekbe. A perfmon-t kizárnám, mivel az maga az erőforrásfigyelő. Már is panaszkodott már ilyen mikrofagyásokra, de megoldást még nem nagyon olvastam a topikban.

Azért ide írtam, mert HDD-vel korábban ilyet nem produkált, csak mióta SSD van. Szerintetek SSD vagy inkább windows-problémáról van szó?

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#20676) King Unique válasza varmi2 (#20674) üzenetére


King Unique
titán

Akkor ezek szerint a HDS kijelzése nem mérvadó...jó tudni ezt is.

Viszont ez, a TRIM működésére utalva, egy általánosított válasz, nekem ez így kevés. Konkrét adatok, screenshotok kellenek, hogy működik / nem működik.
Ki is próbáltad netán pl. egy USB 3.0 rack+SSD ---> 3.0 portban, UASP módban és Win8.x+ alatt?? Tudsz mutatni screenshotot, ami alapján nem működik?

[ Szerkesztve ]

(#20677) Kernel válasza King Unique (#20676) üzenetére


Kernel
nagyúr

Innentől kezdve nincs más tennivalónk, a TRIM működik. Ennek leellenőrzésére két mód létezik, egy gyors és egy lassú. A gyors módszer keretein belül teszteljük le az SSD írási sebességét valamelyik benchmarkkal (AS SSD, CrystalDiskBench, Atto, HDTune stb.), majd írjuk teli az SSD-t, aztán írjuk teli újra, hogy a tartalékterület (spare area) is biztosan megteljen. Ha ezután letörlünk mindent, és újra lemérjük az SSD sebességét, akkor az első méréssel megegyező eredményeket kell kapnunk. A lassú módszer a következő: mérjük le az SSD sebességét, majd használjuk "normálisan" pár hétig/hónapig, végül újra teszteljük le. Az előtte és utána mért írási sebességeknek egyeznie kell. [link]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#20678) King Unique válasza Kernel (#20677) üzenetére


King Unique
titán

Igen, ez is egy lehetőség, de mivel nem az enyém és időigényes méregetni, így vmi másra gondoltam. Egy diagnosztikai programra, ami konkrétan, kapásból kijelzi, hogy működik-e, vagy sem.
Illetve, amikor itt egyesek azt állítják, hogy USB-n nincs TRIM, azt mi alapon, talán lemérték, kipróbálták a fentebb említett összetevők szerint :F
Amúgy egyre több a piacon a külső, USB 3.0/ 3.1 SSD, így vmi megoldás gondolom van ezeknél, hogy működjön.

Azért köszönöm ezt is.

[ Szerkesztve ]

(#20679) Bodor válasza xuldar (#20675) üzenetére


Bodor
veterán

Sok ötletem nincs. Bár a bios elég régi, de az újabbakban sem láttam olyat,amihez köze lenne a problémának.
Oprendszer ilyet nem szokott csinálni. Talán ram. Gondolom a driver az nem cserélhető, ez nem chipsetes , hanem a Windows rakta fel. Gyanús, hogy SSD vezérlő hiba. Melyik topikban olvastál erről az SSD-ről mikrofagyásokat?
Bár fél perces az már nem is mikro...

(#20678) King Unique: Talán ezzel?

[ Szerkesztve ]

(#20680) ubyegon2 válasza King Unique (#20678) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Live Linux az SSD-s írásban lévő ellenőrző parancsokkal nem jó?

[ Szerkesztve ]

(#20681) xuldar válasza Bodor (#20679) üzenetére


xuldar
őstag

Ebben a topikban jelezte már más ezeket a fagyásszerű dolgokat, bár itt pl. másabbak a tünetek. Lassan 1 éves lesz az SP600, és csak az utóbbi pár hétben kezdte. Új programot nem használok, irodai gép. Azért egy BIOS-frisítést lehet, hogy elvégzek, mert 12 verziót adtak ki azóta.
A drivert természetesen a windows rakta fel magától, de hát van TRIM, nem foglalkoztam vele. A sebességgel nincs gond, csak ezek a megállások kezdenek idegesíteni, ahogy szaporodnak.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#20682) King Unique válasza Bodor (#20679) üzenetére


King Unique
titán

Ezt már fentebb írtam, hogy a program serint nem működik a TRIM.
Akkor vsz tényleg nem, ha ez azt írja.

(#20680) ubyegon2: majd továbbítom felé, de ha Windows az adott program szerint nem, akkor gondolom Linux alatt sem.

Köszönöm az ötleteket. Bár nagyon úgy néz ki, magamnak kell ezt majd alaposabban letesztelnem, ha pontos választ akarok. :D

[ Szerkesztve ]

(#20683) ubyegon2 válasza King Unique (#20682) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

de ha Windows az adott program szerint nem, akkor gondolom Linux alatt sem

Igaz, csak azért ajánlottam, mert aki otthon van Linuxban is kicsit, annak egy gyors módszert jelent mindenféle telepítés és hosszasabb vizsgálat nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#20684) oba


oba
addikt

Üdv!

Ezek az értékek mennyire számítanak jónak vagy rossznak? Használt ssd -t vettem, sentinel szerint 100/100, futási idő 170 nap (ez nekem talán soknak tűnik, de lehet hogy nem az?). Köszönöm!

kép: [link]

(#20685) wwwolfman


wwwolfman
tag

Sziasztok. Találós kérdés Lenovo ThinkPad T500 módra.

Adott a fenti lapos, meg a régi vinyón egy eredeti, gyári OEM Win7, amivel rendkívül jól elparittyáztam eddig, az összes bizbasz-gomb-funkció-anyámkínja működött. Vettem SSD-t, próbáltam rá a rendszert migrálni, e nem ment, lehet, hogy rosszul csináltam.

A kérdés tehát: hogyan tudom itthon ezt megoldani úgy, hogy van egy T500-asom, egy Ultrabay dokkom, amiben merevlemezt cserélhetek, illetve számos USB csatim, köztük egy Express Cardos 3.0, plusz egy eSata, valamint egy ugyancsak Ultrabay CD-m (értelemszerűen Ultrabaybe vagy HDD, vagy CD, vagy SSD)...

Illetve bónuszkérdés: feltétlenül muszáj nekem Win8-at, vagy win10-et használni? Nagyon gyűlölöm a win8-win10 felületet, irodai gépemen is az van, és inkább teleszemeteltem az Asztalt a leggyakrabban használt alkalmazások parancsikonjával (namegpersze fájlokkal), csak hogy ne kelljen használni a vindózbillentyűt....

A gép egyébként Intel Core2 Duo T9400-as (2x2,53GHz), 8GB RAM-ot használ. Gyorsasággal (így SSD-vel) nincs bajom, tempója így tízévesen gyakorlatilag azonos a mostani gépekkel mindennapi használatban...

Köszönöm előre is a segítséget/javaslatokat :))

(#20686) Vakegérke válasza wwwolfman (#20685) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szia!

"Illetve bónuszkérdés: feltétlenül muszáj nekem Win8-at, vagy win10-et használni?"

Nem. A lányom pár hete vett egy laptopot, Win8.1 volt rá telepítve. Azonnal ráeresztettük a Win7-et, azóta is megelégedéssel használja.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#20687) King Unique válasza Vakegérke (#20686) üzenetére


King Unique
titán

Lehet elég lett volna rá csak egy külső start menü, amiben a modern felület egyéb eléréseit is lehet szabályozni.
8.1 nyilván jogtiszta volt, a ráeresztett 7-es már nem biztos...vagy vmi downgrade, netán vásárolt, egyetemi DreamSpark verzió?

(#20688) stairmaster


stairmaster
tag

Sziasztok!

Van egy laptopom amibe van egy 850 pro ssd. Most telepítettem fel rá Win7-et. Minden működik, azt szeretném kérdezni a gyári magician programba melyiket érdemes választani? Maxiumum capacity, performance vagy reability. Én első blikkre a reabilityt választanám, hogy tovább bírja. (esetleg van egy haladó opció is ahol magam tudom beállítani őket)

Ti mit ajánlotok?

Köszi a válaszokat! :R

(#20689) Peter M


Peter M
tag

Üdv mindenkinek,

Valaki találkozott e már az alábbival:
Win újratelepítés után szánalmasan belassult a Samsung SSD 840 (250Gb)m és nem értem hogy miért.
(Health: Good, 12TB írással, AHCI, Sata 3, OS setting -> Perf, RAPID off, legutolsó firmw: EXT0DB6Q, legfrissebb Magician 4.7)

Magician szerint:
Seq Read: 555 MB/s
Seq Write: 530 MB/s
(ezekkel még semmi bajom)
Ám az alábbiak:
Random Read: 12598 IOPS
Random Write: 10905 IOPS
(ez durván a 10% amit hoznia kellene)

AS SSD:
Read Seq: 427,90 MB/s
Write Seq: 416,08 MB/s
Read 4k: 8,04 MB/s
Write 4k: 14,57 MB/s
Read 4k - 64Thrd: 160,49 MB/s
Write 4k - 64Thrd: 93,07 MB/s
Read Acc.time: 0,361 ms
Write Acc.time: 0,254 ms

Van e valami tool amit előtte le kell futtatnom gariztatás előtt?
(első tulaja vagyok még bő 1 év van a garanciából, remélem ezzel nem ráznak le ennél még Hybrid HDD is gyorsabb)

https://www.behance.net/marosi-peter-k

(#20690) varmi2 válasza stairmaster (#20688) üzenetére


varmi2
nagyúr

magician progi felesleges, egyedül a fw frissítéshez kell, semmi másra. Jobb ha le is szeded.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#20691) Vakegérke válasza King Unique (#20687) üzenetére


Vakegérke
veterán

A lányom pedagógus. Hogy honnan van a lemez, azt nem tudom, de jogtiszta, ez biztos. Ami azt illeti, a Win7-hez van szokva, szereti, ezért telepítettük.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#20692) Peter M válasza Peter M (#20689) üzenetére


Peter M
tag

Kifutottam a szerkesztésből, mellékelem a branchmark screenshotokat:

[ Szerkesztve ]

https://www.behance.net/marosi-peter-k

(#20693) King Unique válasza Vakegérke (#20691) üzenetére


King Unique
titán

Ja értem, az más. Biztos vmi tisztaszoftveres.

(#20694) Bodor válasza stairmaster (#20688) üzenetére


Bodor
veterán

Ti mit ajánlotok?

Ezt.

Magiciant meg szedd le.

(#20685) wwwolfman: Ha klónozni szeretnél, akkor ezt használd. De sokkal jobb egy tiszta telepítés Win 7 esetében is.

(#20692) Peter M: 4K értékek egy kicsit kevesek, de egyébként rendben van ez. IOPS-okkal én nem szoktam törődni.
Tedd vissza a Windows 10 alap driverét, 4. pont hátha segít a hőn áhított iopsok elérésében.
Lehet , hogy egyébként a mérés alatt futott valami a háttérben, Windows-t ( SSD sebességet) nyugalmi állapotában tesztelünk.

Az is előfordulhatott, hogy valamit elállítgattál abban a sz@r magicianban. Állíts vissza mindent, amire emlékszel, aztán szedd le.

(#20695) Peter M válasza Bodor (#20694) üzenetére


Peter M
tag

Hmm nem a számok érdekelnek elhiheted.

Érezhetően használhatatlan lett a rendszer:
Print screen és mentes infanview ban cca 40mp

Windows Billre a menu összeállítása cca 25mp

Windows telepítés másfél óra volt (usb3 pendriverol)

Magician ben csak az OS opt for ssd lett benyomva (nélküle meg szanalmadabbak voltak a számok).

Tehát akkor maximum az Intel drivert probalhatom meg eltávolítani hátha megoldja. :/

https://www.behance.net/marosi-peter-k

(#20696) stairmaster válasza Bodor (#20694) üzenetére


stairmaster
tag

Köszi mindenkinek! Akkor le is szedem a többi az be van állítva! :R

(#20697) Bodor válasza Peter M (#20695) üzenetére


Bodor
veterán

Azt írtad, hogy Win újratelepítés után lett lassabb az SSD. Akkor valószínű, hogy nem az SSD-vel van a baj, hanem valamilyen Windows, vagy egyéb szoftver beállítás lehet a ludas, ha jó a logikám.
Azt meg te tudod, hogy mit csináltál máshogy az újratelepített Windows-on.

(#20698) Peter M


Peter M
tag

Partíció törlés, formázás minden más ugyanaz. Mindezt 2x mert azt hittem valami hibás volt először (másik img ből)

Win10 meg az indexelest is kikapcsoltam mert először azt hittem az fogja.

Sorry a nem válaszért.

[ Szerkesztve ]

https://www.behance.net/marosi-peter-k

(#20699) Peter M válasza Peter M (#20698) üzenetére


Peter M
tag

Akkor native ACHI driverrel:

Amit tapasztalok:
Pl Prohardver fórum (200as listazasnal) oldalbetöltődés, kész majd legörgetek az aljára és ilyen 10mp amikor a chrome elkezdi kirajzolni az utolsó hozzászólást.

Indítok egy intézőt és így egyeslével kezdi el bedobálni h képek dokumentumok...

https://www.behance.net/marosi-peter-k

(#20700) wwwolfman válasza Bodor (#20694) üzenetére


wwwolfman
tag

Köszi, a gondom csak az, hogy a win7 oem, vagyis nincs hozzá telepítőlemez.... :W erre kéne valami megoldás...

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.