Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#20051) godorbalint


godorbalint
újonc

Sziasztok!

Múlt héten vettem egy Samsung 850 EVO SSD-t. Mivel még nem volt az optikai meghajtóm helyére keret hogy az eredeti winchesteremet is visszategyem így csak az SSD-t használtam. Tök szuper volt, 15 másodperc alatt állt az egész rendszer, a böngészés is gyorsabb volt, Photoshop és társai gyorsan nyíltak stb.

Közben ma megérkezett a 9,5 mm-es tokom, így vissza beletettem az 1 TB-os HDD-met. Beállítottam, hogy az elsődleges bootoandó dolog az SSD legyen, viszont így is baromi lassan jön be a Windows. Szinte már lassabban, mint a sima HDD-vel.

Most már órák óta böngészem a netet, külföldi fórumokat is, de nem találtam semmi használhatót, vagy csak lehet így hajnali kettő felé már fáradt vagyok.

Esetleg van valami ötletetek, mit kellene tennem, hogy akkor is repüljön a kis laptopom ha az SSD mellet a HDD is bent van?

Előre is köszi a válaszaitokat!

Bálint

(#20052) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Kérnék egy kis felvilágosítást, aki járatos a témában. A közeljövőben kicserélném a jelenlegi 60 GB-os SSD-met egy 250 GB-osra. A jelenlegit megtartanám, pár ezer Ft-ért fölöslegesnek tartom eladni, az lenne az elgondolásom, hogy külső adattárolóként használnám. Magyarán lehetséges-e, olyan kábellel használni amelyiknek az SSD felöli vége SATA csatlakozó, a másik végén meg USB van, és azzal csatlakoztatnám a géphez, valamelyik USB portba, ha szükségem van rá? Amennyiben működne ez a dolog, kérhetnék egy linket, egy ilyen kábelről, amit előre is köszönök.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#20053) I2oli válasza pendre54 (#20052) üzenetére


I2oli
tag

ezeket külső háznak hívják, lehet válogatni :)

(#20054) Aurig@ válasza I2oli (#20053) üzenetére


Aurig@
őstag

Nem feltételn külső ház!

(#20052) pendre54

Ilyen is létezik, nekem is van két darab.

USB 3.0 to SATA Converter Cable

eBay-en 3.500 Ft körül van szállítási költséggel együtt. Nem tudom mennyit változtak-e az árak, én még februárban vettem.

[ Szerkesztve ]

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#20055) pendre54 válasza Aurig@ (#20054) üzenetére


pendre54
addikt

Köszi neked is, meg I2olinak is, de azért érdekelne, hogy amit linkeltél, az hazai piacon beszerezhető-e?

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#20056) Aurig@ válasza pendre54 (#20055) üzenetére


Aurig@
őstag

Van, csak jóval drágább, mint eBay-en.

Delock USB 3.0 to SATA 6 Gbps átalakító

Delock Converter USB 3.0 to SATA 61757

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#20057) zsoca29


zsoca29
tag

Megnézte az ssd hát kiderült,hogy olvasási hibás vagy mi.
Pedig csak annyit ment míg felraktam a rendszert rá.

(#20058) Ice&Lime válasza zsoca29 (#20057) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Küld el gariba (csak) a programok képével együtt, jó esetben aznap, más esetben 2-3 hét múlva cserélhetik. Bár ki tudja...

[ Szerkesztve ]

(#20059) zsoca29 válasza Ice&Lime (#20058) üzenetére


zsoca29
tag

Akkor ez cserés?
Visszaviszem a boltba,cseréljék ki vagy másra,vagy más fajtára....

(#20060) Ciccuka válasza zsoca29 (#20057) üzenetére


Ciccuka
veterán

Hard Disk Sentinel mit mutat?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#20061) Ice&Lime válasza zsoca29 (#20059) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Jobb minél hamarabb kideríteni, a képeket (hdsentinel,ssdlife) viszont mellékelned kéne.

(#20062) zsoca29


zsoca29
tag

(#20063) Ice&Lime válasza zsoca29 (#20062) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Előtte küld el a boltnak, hogy mit mondanak rá, aztán vidd be.

(#20064) zsoca29 válasza Ice&Lime (#20063) üzenetére


zsoca29
tag

Az jó ötlet.
Elküldöm nekik aztán meglátjuk mit mondanak rá.

(#20065) gg72


gg72
veterán

A kérdés: van egy SSD-m, rajta UEFI-s Win7-el (GPT lemez), erre szeretném feltenni a Win10-et tiszta telepítéssel szintén UEFI módban. Elég, ha a telepítéskor leformázom a Win-nel, vagy egy másik gépbe betéve csináljak teljes "biztonsági" törlést gyári állapotba hozva az SSD-t? Ha ez utóbbi, akkor erre milyen programot javasoltok?

[ Szerkesztve ]

(#20066) radi8tor válasza gg72 (#20065) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Isten ments, hogy mélyformázást csinálj. :)
Simán formatáld majd Win10 telepítőjével.

⭐ Stella

(#20067) izomhod


izomhod
senior tag

sziasztok!

ketté van particionálva a samu ssd-m, mivel nyissam egybe, hogy megmaradjon rajta, ami van?

a rendszer részén van adatm a másikon nincsen

köszi

(#20068) radi8tor válasza izomhod (#20067) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ezt akár Windows beépített programja is meg tudja csinálni.
Törölnöd kell az üres partíciót, majd kötet kiterjesztése lehetőséggel megnövelni C partíció méretét.

⭐ Stella

(#20069) gg72 válasza radi8tor (#20066) üzenetére


gg72
veterán

OK. :) De az amúgy miért lenne olyan nagy baj? A 120 gigányi írás miatt?
A lemezen most két partíció van, az egyiken a win, a másikon az efi partíció. Elég a winest formatálni, vagy inkább az egész lemezt?

Másik kérdés: el akarok adni egy másik SSD-t, ennek törlését végezhetem a Samsung Magician Secure Erase opcióval, vagy csináljak normál (nem gyors) formatálást win alól? Ja, és ezeket végezhetem külső USB 3.0 rackba téve a meghajtót?

[ Szerkesztve ]

(#20070) szentark


szentark
újonc

Sziasztok!
Kezdő SSD használó vagyok! Vettem egy Samsung SSD 850 EVO 250GB-t. Az ssd-hez kapott lemezen, a samsung magician program OS Optimization részénél, a maximumra állítva a setup után, rögtön visszaállította a lapozó fájlt magára! A neten olvasva minden hol azt írják, h ki kell kapcsolni ha van elég ramom! 8Gb-nek kb csak a 30%-át szokta használni a vas!
Most akkor kell v nem kell? (Az SSD-n fut a rendszer).
:(

(#20071) HornedReaper


HornedReaper
senior tag

Érdemes lehet szétkapni az SSD házát, és hűtőbordázattal ellátni a chipeket? :)

[ Szerkesztve ]

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#20072) Vakegérke válasza HornedReaper (#20071) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szerintem nem, 70 fokig bírnia kell az üzemhőmérsékletet. Ha mégis nekiállsz, borda nem fog a házba férni. A gap pad viszont jó eséllyel. Kiméred a hézagot, és olyan vastagot veszel.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#20073) B.Á.L.!.N.T


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Hali

Lefrissítettem egy Corsair Force Ls 120 gigás ssd-t, onnantól kezdve nem látható még a bios-ban se a cucc, ilyenkor mi a teendő ?

Valahogy visszalehet szenvedni a egy régi firmware-t ? gari? vagy kuka?

[ Szerkesztve ]

(#20074) Kernel válasza HornedReaper (#20071) üzenetére


Kernel
nagyúr

Intel 520 SSD-nél van hővezető gumi a tokot képező alulemez és az IC között. Vagy több gumi, már nem emlékszem.

Egy érdekesség viszont, amikor lehúztam róla a SATA-kábelt, vagyis csak tápot kapott, 10-20 perc után határozottan belangyosodik. Jobban, mint rendes működés közben.

Ezt kétszer is tapasztaltam.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#20075) Doky586 válasza gg72 (#20069) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A lassú formázás abban különbözik a gyors formázástól hogy végig olvassa a lemezt. Írás (törlés) mennyiségük azonos.

szentark (#20070): "h ki kell kapcsolni ha van elég ramom!"
Nem kell ! Miért tennél ilyet? Ha erre az a válaszod hogy 'csak mert megtehetem'... :W
A kikapcsolásnak van több negatív hatása is, amíg egy 400MB-os lapozófilenak semmilyen negatív tulajdonsága sincs.

(#20076) Kernel válasza Doky586 (#20075) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ez csak XP-ig volt igaz, Vista óta a lassú formázás biztonsági felülírást is végez.

Ellenőriztem diskeditorral, ez így van. Olyan szépen kinullázza a tartalmat, ahogy illik.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#20077) Doky586 válasza Kernel (#20076) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

OK elhiszem, nekem ezt liksoft mondta az adatmentés házigazdája (magam nem teszteltem), vele boxold le ha összefuttok. nekem 8

[ Szerkesztve ]

(#20078) ViSAS


ViSAS
senior tag

Szerintetek minden rendben? :R

[1. kép]; [2. kép]; [3. kép]; [4. kép]

Szerk.: 500MB lapozófájl milyen esetekben nem lenne elég / lesz belőle "baj"?

[ Szerkesztve ]

(#20079) Ice&Lime válasza ViSAS (#20078) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Rendben.

Általános felhasználásnál valószínűleg nem fog jelentkezni hiba, de egyes programok kérhetnek többet, ha így lenne, majd növelj rajta.

(#20080) Mottie: na, legalább rendbejött.

[ Szerkesztve ]

(#20080) Mottie válasza Ice&Lime (#20035) üzenetére


Mottie
őstag

Úgy néz ki mégsem ssd hiba volt szerencsére, mert most egy újrahúzás (clean install) után jól működik. HDSentinel 95%-ra mondja.

Valamilyen Windows korrupciós hiba lehetett, ami furcsa mert áprilisban lett újrahúzva. Mikor végre sikerült bebootolnom USB-ről akkor viszont a normális 119 GB helyett csak 112 GB-nek látta a rendszer partíciót. Ennek törlése és újra allokálása után már települt is.

Ennek örömére fel is rakom a Win 10-et.

SSDOK

CDM

Be Victorious!

(#20081) niklebi


niklebi
senior tag

Vettem egy ilyen Pci-e kártyát. Három napi szenvedés után sikerült működésre bírnom. Az usb3-as része hozta az elvárhatót! Kb: 5x-rös lett a pendrive sebessége az előzőekhez képest. A megdöbbenést a sata3-as része hozta. Ha abban voltak az ssd-ék akkor az olvasási sebességük jó 65-75 mb/s-al kevesebb lett mint a sata2-es alaplapi csatlakozókon. Csak a sata2-ről van mentésem.

A sata3-ról csak ilyen van

CrystalDiskMark 5.0.2 x64 (C) 2007-2015 hiyohiyo
Crystal Dew World : http://crystalmark.info/
-----------------------------------------------------------------------
* MB/s = 1,000,000 bytes/s [SATA/600 = 600,000,000 bytes/s]
* KB = 1000 bytes, KiB = 1024 bytes

Sequential Read (Q= 32,T= 1) : 204.885 MB/s
Sequential Write (Q= 32,T= 1) : 186.397 MB/s
Random Read 4KiB (Q= 32,T= 1) : 138.208 MB/s [ 33742.2 IOPS]
Random Write 4KiB (Q= 32,T= 1) : 107.872 MB/s [ 26335.9 IOPS]
Sequential Read (T= 1) : 198.800 MB/s
Sequential Write (T= 1) : 182.472 MB/s
Random Read 4KiB (Q= 1,T= 1) : 20.030 MB/s [ 4890.1 IOPS]
Random Write 4KiB (Q= 1,T= 1) : 48.103 MB/s [ 11743.9 IOPS]

Test : 1024 MiB [C: 40.4% (43.3/107.3 GiB)] (x5) [Interval=5 sec]
Date : 2015/08/21 17:41:39
OS : Windows 8.1 [6.3 Build 9600] (x64)

Elég megdöbbentő, hogy csak írásban gyorsabb.
Arra lennék kiváncsi ,hogy ez így jó vagy valamit nem jól csináltam. Az alaplapom Asus Rog.II-es. A saták AHCI módba vannak állítva a Bios-ba.
Az Asmedia1061-hez találtam a neten új firmware verziót, de nem tudom telepíteni mert a windows nem ismeri fel. Szerintem parancsablakból kellene telepíteni mert ilyenek vannak benne: dosexe; bat file meg hasonlók. Azt pesze nem tudom hogyan kell telepíteni.
Bocs, hogy ilyen hosszu lett, de remélem valaki tud segíteni.
Ui: tudom,hogy nem lesz sokkal gyorsabb a sata3-ban sem, de ha már van jó lenne abban használni az SSD-ket-

[ Szerkesztve ]

(#20082) anorche1


anorche1
őstag

138nap 15 óra alatt 4,16TB írás mennyire vészes?
Hdsentinel szerint 97% a kondíció.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#20083) Emperor_ válasza niklebi (#20081) üzenetére


Emperor_
addikt

A linkedet nem tudom megnyitni, mert hibaüzi jön a termék helyett.
Gyanítom, hogy a kártya maga PCI-E 1.0-s (vagy a csati ahova dugtad), ekkor a sávszélesség korlátozva van 250 MB/s-re. Forrás.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#20084) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Mindenkinek elteroek a felh. szokasai, annyi a mennyiseg amit hasznalsz. Ha soknak erzed, akkor kideritheted, talan van egy program, ami dolgozik feleslegesen a hatterben. Egyebkent tipusfuggo is lehet.

(#20085) icp1970


icp1970
senior tag

Sziasztok.Segítséget szeretnék kérni hozzáértő fórumtársaktól.Van egy 120GB ADATA S510 2.5 ös SSD amin Firmwaret szeretnék frissíteni.Innét letöltöttem az ehhez szükséges programot,és kicsomagoltam:[link] csak az a gond hogy mikor el indítom a progit ,és azon belül ki pipálom az ssd-t,majd rá kattintok az fw updatera,kéri az sw féjl helyét.és hiába jelelöm ki azt is(azt is kicsomagoltam)nem látja.Illetve megjelenik egy piros x,ha indítani akarom.win 8.1 et használok és egy dell latitude e5540 notiról van szó.Légyszi segítsetek hogyan csináljam pontosan,és szájba rágósan ha lehet.Előre is köszönöm.

(#20086) Doky586 válasza icp1970 (#20085) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mi a régi verzió és mi lenne az új ? Pár screenshot nem ártana..

A nagy piros X általában a kincs helyét jelöli..

[ Szerkesztve ]

(#20087) niklebi válasza Emperor_ (#20083) üzenetére


niklebi
senior tag

Rosszul gyanítod! A kártyát Pci-e 2.0 helyre kell tenni, és oda is lett téve. Amit linkeltél azokat az adatokat én is ismerem. Épp ezért nem értem az egészet. ilyen a kártya. A sata3-hoz windows 8.1-ben a hozzáadott telepítési leírás szerint nem kell telepíteni a drivereket. Én találtam egy oldalt ahol van hozzá a legújabb, sőt a win.10-hez is van fenn driver. Megpróbáltam telepíteni de a win. kidobott egy hiba üzenetet egy elég hosszú listával, de ami érdekes a telepítő befejezte a telepítést. Itt van:

Nem tudok angolul, így nem tudom miket írt a telepítő. A gépen két oprendszer van a két SSD-én. A 8.1 -be jött ez az üzenet, a win 7-be simán feltelepült. A sebességek mind a kettőben még is közel azonosak. Ezért nem értem ezt az egészet.

[ Szerkesztve ]

(#20088) Aurig@ válasza anorche1 (#20082) üzenetére


Aurig@
őstag

Elég soknak tűnik!

Nekem 1015 nap (ez majdnem 3 év!) után változott 100-ról 99%-ra, 6,86TB írás után, napi 14-16 óra használattal. Akkor még "csak" egy Corsair Force 3 60GB-os SSD-m volt. Ezt odaadtam öcsémnek, Ő jóval kevesebbet használja a gépet.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#20089) Ice&Lime válasza Aurig@ (#20088) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Nem mindegy milyen ssd-ről van szó.

(#20090) ViSAS


ViSAS
senior tag

Újra itt... :))
Gondoltam meglesem, hogy van-e firmware update az SSD-mhez (Kingston 3K SH103S3/120G). Azonban elég fura módon, a gyárilag rajta lévő firmware nem ehhez a modellhez tartozik, hanem egy Kingston Fury SHFS37A/120G-hez: [kép]
Ilyenkor szerintetek mi a teendő? :F Hagyjam rajta ezt, vagy tegyem rá a hozzá valót?

(#20091) anorche1 válasza Ice&Lime (#20089) üzenetére


anorche1
őstag

Kingston SSDNow V300

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#20092) Doky586 válasza ViSAS (#20090) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ezt már többen jelezték itt...

Sajnos egyikőjük se írta meg mit intézett a supportnál vagy hogy hogy végződött a firm-frissítésük (downgrade).. :(((

(#20093) Ice&Lime válasza anorche1 (#20091) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Pedig ezeknél ez normálisnak mondható.

(#20094) ViSAS válasza Doky586 (#20092) üzenetére


ViSAS
senior tag

Parádé. :((( No' igen, ez meg a másik, hogy a jelenleg gyárilag rajta lévő (elvileg nem hozzá tartozó firmware) újabb kiadású mint az eredetileg rá írt legfrissebb (July 02, 2014 vs April 09, 2014). Ha nem így lenne, már frissítettem volna, de így inkább hagyom. Gondom nincs vele elvégre és az a lényeg.

(#20095) Ice&Lime válasza ViSAS (#20094) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Nem tudtad volna meg, ha nem néztél volna utána. A fw.-rel nem szokás foglalkozni, csakis akkor, ha az ssd működésével valami nincs rendben, különben, ha van egy 5 éves ssd és jött ki tegnap egy új fw. hozzá, teljesen felelsleges frissíteni, ha az különben ugyan olyan jól üzemel, mint régen.
Ettől függetlenül, érdekes.

[ Szerkesztve ]

(#20096) ViSAS válasza Ice&Lime (#20095) üzenetére


ViSAS
senior tag

Igen, ezzel egyetértek, viszont ettől függetlenül valljuk be, hogy valami nem stimmel a gyártó részéről, ami jó pár vásárló fejében egy nagy kérdőjelet generálhat...most az enyémben. Mindenesetre kivettem az SSD-t, a hátulján megnéztem a cimkét és ugyanez az a firmware verzió van rányomtatva ami most is van rajta, szóval nem tévedésről van szó, szándékosan rakták ezt rá. Mindenesetre írtam nekik egy emailt. Ha válaszolnak, azt majd itt is megosztom veletek, elkerülve mások leendő kérdéseit ezzel kapcsolatban.

(#20097) Doky586 válasza ViSAS (#20096) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Én még régebben vettem az ssdmet, és máig 100%-on van az ssdlife értéke, de aki az idén vette ugyanezt a tipust, fury firmel az arra panaszkodott hogy jóval gyorsabban csökken a ssdlife értéke mint várható lenne. Hogy ez valós gond-e vagy csak rosszul számol a firm miatt, az nem derült ki..

(#20098) ViSAS válasza Doky586 (#20097) üzenetére


ViSAS
senior tag

Tehát te anno ezzel a firmware-el vetted és azóta is ez van rajta?
Mellékesként egy CDM eredményt tudnál mutatni, ha megkérlek? Régebben készült is jó, nem muszáj frissnek lennie.

(#20099) Doky586 válasza ViSAS (#20098) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

azóta már cseréltem 1x v 2x firmet rajta,,,

(#20100) Emperor_ válasza niklebi (#20087) üzenetére


Emperor_
addikt

Értem.
A hibaüzenet azt mondja, hogy nem találja az idézőjelek közötti könyvtárat.

Az amazonos userek eléggé lehúzzák, szintén sebesség problémákról számolnak be.

Elvileg kéne hoznia a kb 500 MB/s-et. Nincs ötletem, hogy miért nem teszi.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.