Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#20201) I2oli válasza KD6-3.7 (#20199) üzenetére


I2oli
tag

Hasonló esetem volt. A gépben HDD eredeti Win8.1-el, ezt neten felfrissítettem 10-re.
Aztán kicseréltem SSD-re, majd az hivatalos MS oldalról leszedtem egy win 10 telepítőt, a teljesen üres ssd-re elkezdtem telepíteni, amikoris kérte a reg. kódot.
Nah mondom biztos az kell ami a 8.1-nél volt, de nem fogadta el, ezért kihagytam ezt a lépést, majd a rendszer tulajdonságainál írta is, hogy nem aktivált.
Felengedtem internetre, win update szöszölt pár dolgot, aztán már azt írta, hogy aktiválva. :)

Ergo, ezeknél már tényleg nem kell kód, hanem amikor kimegy netre és "haza köszön", tudni fogja, hogy arra a gépre volt már aktiválva a win 10, akárhányszor telepíted újra,

szerk.: igaz, rá egy napra visszatértem win 7-re :))

[ Szerkesztve ]

(#20202) KD6-3.7 válasza zsoca29 (#20200) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Azert kerdezem, mert azt olvastam, hogy az alaplapot nezi a rendszer es ahhoz koti az aktivalast. Akkor gondolom egy hdd csere nem kavat be, de ott a pelda, hogy sikerult.

(#20203) zsoca29 válasza KD6-3.7 (#20202) üzenetére


zsoca29
tag

Ha azt cserélsz akkor nem.
Én más fajta Windows nem raktam rá mint ami eredetiben van rajta.
De ezek szerint az is eredeti lesz.

(#20204) norbert1998 válasza Bodor (#20196) üzenetére


norbert1998
veterán

De. Az volt :W

Tudod, hogy raktam össze a gépet pár hete? User's manual? Az meg kinek való? *visszadobja a dobozba*:B

Egyéb dolgok persze mentek nélküle is :) csak a hibás BIOS flash nem.

(#20205) mrszitya válasza Ciccuka (#20198) üzenetére


mrszitya
senior tag

A lényege az a Momentum Cache-nek, hogy a Crucial segédszoftvere a gépben lévő RAM-ot is felhasználhatja, gyorsítva egyes írási és olvasási műveletek végrehajtását. A Samsung toolbox-a is tud hasonlót egyes meghajtói esetében.
A RAM ugyebár az SSD-nél is sokkal fürgébb, ez az egyik oka a funkció beépítésének. A másik előnye pedig az SSD írási műveleteinek a leredukálódása. Hátránya az adatvesztés lehet áramszünet esetén, mivel mint tudjuk a RAM folyamatos tápellátást igényel.
Szóval kizárólag szünetmentes tápegység vagy akksi mellett ajánlott aktiválni a Momentum Cache-t. Erre a szoftver figyelmeztet is.

Beidézném a PH! Samsung 840 EVO tesztjének egy pár sorát, ugyanezen elven működik a Crucial megoldása is:

Az új SSD Magician kétségkívül legérdekesebb fejlesztése a RAPID (Real-time Accelerated Processing of I/O Data), mely jelenleg kizárólag 840 EVO SSD-ken aktiválható, és abból is csak egyetlen darabon az adott konfigurációban. Engedélyezésével a rendszermemória, azaz a RAM egy részét (legalább 25%-ot, maximum 1 GB-ig) bufferként fogja munkára a szoftver. A RAM sebessége a legújabb processzorok, illetve DDR3-as modulok esetében akár a 15-20 GB/s-ot is elérheti, amitől a jelenlegi SSD-k sebessége fényévekre van. A funkció működési elve kissé hasonlít a RAM drive-hoz, de azért ennél összetettebb a megoldás, hisz a RAPID alacsony szinten épül be az SSD elé.
Amikor a funkció aktív, akkor az SSD Magician a háttérben folyamatosan elemez, és amennyiben hasznosnak ítéli, akkor bizonyos adatokat először a rendszermemória korábban leválasztott részébe helyez, melyek később innen kerülnek az SSD NAND chipjeibe.

A tesztből az derült ki, hogy általánosságban olyan hatalmas előnye azért nincs a rapid módnak valós esetben a teljesítmény szempontjából (szintetikus teszteken persze szárnyalás van), de bizonyos esetekben pl. virtuális gép futtatásánál már abszolút van értelme a dolognak.

[ Szerkesztve ]

(#20206) szabolcs77


szabolcs77
tag

Sziasztok!

Adott egy Kingston HyperX FURY 120GB-os SSD, és egy frissen telepített win 8.1 pro.

A problémám a következő, általában word/excel fájlt ha megnyitok, akkor minden ok, amikor menteni szeretném, akkor meg lefagy a mentési ablak (nincs hálózati mappa, sem másik meghajtó) és így az alkalmazás is. Ha pl az excelt kilövöm feladatkezelőből, majd ugyanezt a doksit megnyitom gond nélkül lementi. Mitől lehet ilyen?

HDS 100/100, Kingston SSD Toolbox nem ír hibát.

További adatok (tudom hogy SATA2 van, de az alaplap ezt tudja csak):

(#20207) Ice&Lime válasza szabolcs77 (#20206) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Szerintem próbálkozz az excel/win8 topikban.

(#20208) ImI882


ImI882
tag

Sziasztok!

Durván szólva képben vagyok az SSD-kel, hiszen az én gépemben is egy általatok preferált típus (Hyperx 3K) duruzsol kiválóan. Viszont van a családban egy másik gép, ami nem támogatja az AHCI-t, és ugye kérdéses a TRIM is.
Az alaplap egy csodálatos ASUS P5KPL-EPU, Sata II-vel azt ennyi.
A kérdés az, hogy szerintetek egy Intel 535-el érdemes-e erre a platformra beruházni, érezhetően látszódni fog-e a gyorsulás HDD-hez képest. Sajnos nincs összehasonlítási alapom, mert nálam minden klappol, megy a TRIM, jók a sebességek...stb.
???

Meghagylak abban a tudatban, hogy neked van mindenben igazad! Így álltathatod magad abban a hitben, hogy igazoltad minden hamis és feltételezett állításodat!

(#20209) Bodor válasza ImI882 (#20208) üzenetére


Bodor
veterán

Ha sikerül felvarázsolni rá legalább egy Win7-et, akkor alap driverrel IDE módban is menni fog a TRIM.
Akár az Intel 535 is jó bele.

(#20210) ImI882 válasza Bodor (#20209) üzenetére


ImI882
tag

köszi a választ, win7 megy rajt most is... szerinted sebesség ügyileg? észrevehető lesz?

Meghagylak abban a tudatban, hogy neked van mindenben igazad! Így álltathatod magad abban a hitben, hogy igazoltad minden hamis és feltételezett állításodat!

(#20211) Bodor válasza ImI882 (#20210) üzenetére


Bodor
veterán

Mihez képest?

(#20212) ImI882 válasza Bodor (#20211) üzenetére


ImI882
tag

jogos a kérdés: egy WD 500 GB/7200-höz képest. Pontost típusát sajnos nem tudom.

Meghagylak abban a tudatban, hogy neked van mindenben igazad! Így álltathatod magad abban a hitben, hogy igazoltad minden hamis és feltételezett állításodat!

(#20213) worxland válasza ImI882 (#20210) üzenetére


worxland
addikt

ASUS P5KPL-AM sokat gyorsult.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#20214) Bodor válasza ImI882 (#20212) üzenetére


Bodor
veterán

Bármelyik HDD-hez képest is sokkal gyorsabb egy SSD, már csak az elérési ideje miatt is, vagyis legfőképp amiatt.

(#20215) samyr


samyr
csendes tag

[L:/dl/upc/2015-09/03/178088_iij9ymgwjy8k4ve8_screenshot_150903234004_kingston_shss37a240g.png](IMG:/dl/upc/2015-09/03/178088_iij9ymgwjy8k4ve8_screenshot_150903234004_kingston_shss37a240g.thumb.png)(/IMG)[/L]

Üdv!
A hd sentinel miért ez írj a ki az ssd élettartamára és nem a GByte-okat?
Régebben azt írta ki.Mintha nem ismerné fel.
Kingston HyperX Savage 240GB ssd volna
Mit kellene állítani hozzá?Vagy nincs valami telepítve?
Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

(#20216) Gabis


Gabis
őstag

Sziasztok,
van valakinek tapasztalata PCI-E-es Sata-s bővítőkártyával?
Van egy régi nForce 430-as chipset-tel szerelt alaplap, amibe szeretnék egy SSD-t kötni.
Mivel rizikós, hogy egyáltalán működne e és a Trim is ugrana, ezért bővítőkártyára gondoltam :B
Előre is köszönöm. :R

(#20217) Addel


Addel
senior tag

Sziasztok. Van egy régebbi kb. 5éves core2-es gépem Gigabyte GA-EP45-DS3 alaplappal. Volt benne egy ocz agility3 60GB-es SSD 1.5-2 éve. Ment is minden tökéletesen csak kevés volt már a hely, így vettem egy nagyobb 250GB samsung 850 evo SSD-t és kb. 1 hete azzal szívok. A tesztek szerint (ssdlife, hdsentinel) nincs gong a 850 evo-val, de még egy szaros windows-se megy fel rá kékhalál nélkül, ha mégis akkor pár óra után már jönnek a hibák, 1-2 nap után el sem indul még csökkentett módba sem. Windows 7 és windows 10-et is próbáltam. Ötletek ?

(#20218) Vertigo18 válasza Addel (#20217) üzenetére


Vertigo18
addikt

Mi a kék halál? Van megjelölés! Mit ír ott ki? Mondjuk win10 alatt whea uncorrectable error?

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#20219) jejike


jejike
tag

sziasztok. egy ssd vel van bajom. bementem a lemezkezelésbe ott feldob egy ablakot hogy inicializálni kell ok-ra katt rá és utána rögtön irja hogy hozzáférés megtagadva. már van bent egy ssd de annál ezt nem csinálta. most mi a baja? előre is köszi.

(#20220) Gabis válasza Gabis (#20216) üzenetére


Gabis
őstag

Első körben ilyenre gondoltam :B + egy HyperX 120GB FURY

(#20221) Addel válasza Vertigo18 (#20218) üzenetére


Addel
senior tag

Nem figyeltem, de most utoljára csak annyit írt, hogy "A Windows telepítő nem tudta konfigurálni a windows rendszert ezen számítógép hardverén való futásra "

Mondjuk ez is új, ilyen még nem volt eddig.
https://www.dropbox.com/s/ndz90zojsdwnskx/2015-09-04%2022.04.06.jpg?dl=0

[ Szerkesztve ]

(#20222) kpal


kpal
veterán

SATA 3 SSD-nél mennyire számít hogy a kábel SATA3-as legyen vagy jó a régi is ? Ez mennyire van hatással a sebességére ?

[ Szerkesztve ]

(#20223) Addel válasza Addel (#20221) üzenetére


Addel
senior tag

Fel tudtam tenni rá egy windows 10-et, kb. 1-2 óra után jött is a kék képernyő.
"Driver_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL (storahci.sys)"

(#20224) patow


patow
senior tag

Sziasztok ,egy éves a samsung evo-m 1.58 tera használat van rajta ez sok vagy kevés.

(#20225) Bodor válasza patow (#20224) üzenetére


Bodor
veterán

Kevés.

(#20226) zsoca29 válasza jejike (#20219) üzenetére


zsoca29
tag

Formáztasd a lemezt?

(#20227) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Sracok akkor most hogy is van ez? Tegyuk fel teszek a gepembe egy M.2 foglalatos NVMe feluletu SSD-t a gepembe aminek torteneţesen a PCIe aljzataban van egy GTX970 kerdesem mi igáz abbol, hogy osztoznak a sebessegen es ebbol adodoan visszafogjak egymas teljesitmenyet?
Allitolag mind a ketto kozvetlenul a CPU-val kommunikal...

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#20228) jejike válasza zsoca29 (#20226) üzenetére


jejike
tag

nem lehet formázni. nincsen neki betűjele sem. felismeri a rendszer hogy ott van az ssd. de nem lehet inicializálni mert a hozzáférés megtagadva. a hozzáférésen kéne változtatni csak nem tudom hogy.

(#20229) zsoca29 válasza jejike (#20228) üzenetére


zsoca29
tag

Értem,akkor lehet a biosban kellene valamit állítani...

(#20230) patow válasza Bodor (#20225) üzenetére


patow
senior tag

Köszönöm és menyit bírnak ezek az ssd-k amikor még nincs jelentős teljesítmény csökkenés

(#20231) jejike válasza zsoca29 (#20229) üzenetére


jejike
tag

és mit??

(#20232) Ice&Lime válasza patow (#20230) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Egy teszt alapján elvileg kb. 80TB-ot bír ki összesen.

(#20233) patow válasza Ice&Lime (#20232) üzenetére


patow
senior tag

Köszi akkor még nyugodt lehetek egy darabig

[ Szerkesztve ]

(#20234) jejike


jejike
tag

sziasztok. egy ssd vel van bajom. nincsen neki betűjele sem. de viszont a saját progija is és a rendszer is látja hogy ott van. bementem a lemezkezelésbe ott feldob egy ablakot hogy inicializálni kell ok-ra katt rá és utána rögtön irja hogy hozzáférés megtagadva. már van bent egy ssd de annál ezt nem csinálta. most mi a baja? előre is köszi

(#20235) Locutus


Locutus
veterán

Kingston Predator PCIE SSD 240gb

Bal oldal: PCIE kártyán, x4-ben, win7 64bit alatt, max4gene+2500k-val (max load temp 50 fok)
Jobb oldal: M.2 slotban, x4-ben, win10 64bit, max8gene+6700k-val (max load temp 56 fok - ami nem csoda, az m.2 slot a 980 alatt van :) )

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#20236) zsolt501 válasza Locutus (#20235) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Oda valami hűtést találj ki, mert hosszútávon ezt a hőmérsékletet nem fogja tolerálni.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#20237) Ice&Lime válasza zsolt501 (#20236) üzenetére


Ice&Lime
veterán

(#20238) Locutus:neked is.
70°C-ig van hitelesítve, addig még van 14°C és az 56°C csak max. terhelés alatt ennyi. Ha nincs terhelés alatt, márpedig javarészt nincs, akkor ez az érték jóval kevesebb. Szóval nincs gond ebből.

[ Szerkesztve ]

(#20238) Locutus válasza zsolt501 (#20236) üzenetére


Locutus
veterán

Van egy venti oldalt, ami onnan húzza a meleget, de azzal együtt ennyi.
Gyakorlatilag teljesen a 980 alatt van a predator. Talán 3-4mm légrés van köztük, meg az alaplaphoz is talán 2mm alatta.
Viszont a 980 hője már nem terjed ki rá, tehát az nem melegíti tovább.

Kingston support szerint ezzel semmi baj sincs...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#20239) zsoca29 válasza jejike (#20231) üzenetére


zsoca29
tag

Hát így látatlanban.....nem tom milyen a bios mi hol található..

(#20240) jejike válasza zsoca29 (#20239) üzenetére


jejike
tag

kezdem feladni. nem tudom hogy mi a baja. lehet hogy hibás????

(#20241) Vakegérke válasza jejike (#20240) üzenetére


Vakegérke
veterán

A lemezkezelőben nem tudsz neki betűjelet adni?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#20242) jejike válasza Vakegérke (#20241) üzenetére


jejike
tag

nem. mert nem engedi inicializálni.

(#20243) Doky586 válasza jejike (#20242) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"mert nem engedi inicializálni"
Ha már egyszer inicializálva van nyilván.. Inkább képekben mutasd...

(#20244) jejike válasza Doky586 (#20243) üzenetére


jejike
tag

(#20245) jejike válasza Doky586 (#20243) üzenetére


jejike
tag

(#20246) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Egy live Linux sem tud mit kezdeni vele?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#20247) Kernel válasza jejike (#20245) üzenetére


Kernel
nagyúr

Milyen típus ez, nem Samsung véletlenül?

Másik topikban is volt valakinek gondja, a BIOS-ban ATA-jelszót adott neki, míg egyszer nem fogadta el a jelszót, azóta nincs hozzáférés, felülírhatatlan stb.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#20248) Archttila válasza Archttila (#20227) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Senki nem vágja ennyire a témát? :/

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#20249) jejike válasza Kernel (#20247) üzenetére


jejike
tag

nem samsung. sandisk ultra 2 az első ssd-m is az. valami nagyon nem jó mert a pendrivot sem ismeri fel mos.

(#20250) jejike válasza jejike (#20249) üzenetére


jejike
tag

2.0 usb-n nem ismeri fel a pendrivot sem de 3.0-ban meg igen. mi a fene baja van??????

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.