Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#21601) SkyLaci válasza Emperor_ (#21597) üzenetére


SkyLaci
őstag

Megetettem amit tudtam.
Így rendben van?



(#21602) teglasatesz válasza deicide (#21600) üzenetére


teglasatesz
tag

Köszönöm a választ. Próbáltam m.2 ssd-t, sm951 oemet, 2 alaplapom sem ismerte fel,félek már tőle.

Atesz

(#21603) oravecz56 válasza teglasatesz (#21599) üzenetére


oravecz56
aktív tag

Szia
Kipróbáltam nekem 2 db -ssd raid1-ben csak a szemnek tetszetős nagyobb irást olavasást hozta .Valojában betöltésnél ,tömörítésnél ,kibontásnál és film konvertálásnál nem volt külömbség érdemben.Csak annyi hogy sokba került és kinlóttam velük a trim mire beindult mind a kettő raid1-ben.A trim nékül 80% volt a teljesítményük ami nem tesz jót az ssd-k nek husszűtávo.
Ez csak az én véleményem
Szép napot

Oszika

(#21604) deicide válasza teglasatesz (#21602) üzenetére


deicide
veterán

Azzal voltak gondok, igen, nincs hozzá support. A 950-el már nem szabadna ilyen probléma legyen.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#21605) SkyLaci válasza SkyLaci (#21601) üzenetére


SkyLaci
őstag

valami vélemény? jó ez így? (amíg nem biztos hogy oké, addig inkább nem lakom be a rendszert)

(#21606) Doky586 válasza SkyLaci (#21605) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Igen, jó. A Gyorstalpaló szerint (jobb felül) a CDM-el 0fill-el mérj és jobb értékeket fog mutatni. Ha a lapodon csak SATA2 van akkor ennél feljebb nem fog menni.

[ Szerkesztve ]

(#21607) fer válasza oravecz56 (#21603) üzenetére


fer
őstag

Film konvertálásnak mi köze van az ssd-hez? Azt tudtommal a processzor végzi, mindig az is végezte! Meg tök hülyeség ssd-re menteni filmeket (pláne nagy hd-ket)!
A trim hiány nem árt az ssd-nek ha jobban megnézzük akkor inkább károsan befolyásolja az életciklusát! Hogy a hiánya miatt belassul, az megint egy más kérdés!

[ Szerkesztve ]

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#21608) deicide válasza fer (#21607) üzenetére


deicide
veterán

Azért ezt így kijelenteni, hogy hülyeség...
Én mi az anyámra mentsem, ha nincs más a gépben, csak 1.5TB-nyi SSD? :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#21609) teglasatesz válasza deicide (#21604) üzenetére


teglasatesz
tag

Ennyit még megér... Kipróbálok egy 950et akkor.

Atesz

(#21610) oravecz56 válasza fer (#21607) üzenetére


oravecz56
aktív tag

Szia
Esetleg csak azért mert 1TB ssd van a laposban és a külső tárolót amit nem hordok magammal mert 6TB
és 2db ssd rid 1 ben az egy asztali..A munkámhoz meg kell vágni konvertálni tömöriteni és van hogy telepiteni hálozatokat,redszereket.

Oszika

(#21611) Emperor_ válasza SkyLaci (#21605) üzenetére


Emperor_
addikt

Most mar minden oke.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#21612) robag72


robag72
csendes tag

Sziasztok!

Egy régi msi vr630-al laptop nvidia vezérlő, ahci nem működik nagyon belassul, így ide módban tudtam
csak telepíteni a win10-et, sata2. silicon power s70 240gb
-----------------------------------------------------------------------
CrystalDiskMark 5.1.0 (C) 2007-2015 hiyohiyo
Crystal Dew World : http://crystalmark.info/
-----------------------------------------------------------------------
* MB/s = 1,000,000 bytes/s [SATA/600 = 600,000,000 bytes/s]
* KB = 1000 bytes, KiB = 1024 bytes

Sequential Read (Q= 32,T= 1) : 268.431 MB/s
Sequential Write (Q= 32,T= 1) : 220.499 MB/s
Random Read 4KiB (Q= 32,T= 1) : 102.847 MB/s [ 25109.1 IOPS]
Random Write 4KiB (Q= 32,T= 1) : 85.505 MB/s [ 20875.2 IOPS]
Sequential Read (T= 1) : 257.071 MB/s
Sequential Write (T= 1) : 213.299 MB/s
Random Read 4KiB (Q= 1,T= 1) : 63.979 MB/s [ 15619.9 IOPS]
Random Write 4KiB (Q= 1,T= 1) : 52.358 MB/s [ 12782.7 IOPS]

Test : 1024 MiB [C: 5.9% (13.2/223.1 GiB)] (x3) <0Fill> [Interval=5 sec]
Date : 2015/12/14 19:56:36
OS : Windows 10 Professional [10.0 Build 10586] (x86)

jók az értékek?

[ Szerkesztve ]

(#21613) Fire/SOUL/CD válasza robag72 (#21612) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Az NVidia driver-k nem támogatják a TRIM parancs küldését. (SSDOK is ezért nem indul el, a Te deszkád ilyen chipset-es, és felkerült az NViida driver)
Cseréld le az OS alap IDE vagy AHCI diver-ére (gyorstalpalóban le van írva hogyan), utána minden rendben lesz.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#21614) robag72 válasza Fire/SOUL/CD (#21613) üzenetére


robag72
csendes tag

A win10 szabványos sata diverrel még lassabb volt, ezért raktam föl a nvidia-at.

[ Szerkesztve ]

(#21615) Fire/SOUL/CD válasza robag72 (#21614) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

OK. Ezt a meghajtót nem ismeri az SSDOK, viszont az érdekes, hogy van egy olyan NVIdia driver. ami a TRIM-t támogatja... (jó pár éve nem láttam ilyet)

Küldjél riportot az SSDOK-ról és akkor a következő SSDOK talán támogatni fogja(mi a neve a meghajtónak, ahogy forgalmazzák...)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#21616) robag72 válasza robag72 (#21614) üzenetére


robag72
csendes tag

Akkor most működik a trim vagy nem?

Köszi a választ.

(#21617) Fire/SOUL/CD válasza robag72 (#21616) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

TRIM látszólag megy, csak W10 alatt, hogy lehet így telepíteni? :F (vagy tényleg nincs rajta AHCI mód?(nem néztem után a neten, ezért kérdem)) :R

UI: Akkor is cseréld le a vezérlőt az OS alap IDE driver-ére...(még1x kérdem mi a pontos típusa a meghajtónak?)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#21618) robag72 válasza Fire/SOUL/CD (#21617) üzenetére


robag72
csendes tag

Silicon Power S70 240GB 21090 Ft. volt 5 év garival ED-ben

Ide módban tudtam csak telepíteni, ahci-ben a 2 másodperces formázás is egy negyedóra volt,
rendesen megszívatott.
Elküldtem a reportot, szólj, hogy megkaptad ?

[ Szerkesztve ]

(#21619) jel1 válasza Csorbi (#21557) üzenetére


jel1
aktív tag

itt volt róla szó, helycsinálás miatt :*

igaz 2-3 éve, de akkoris! :D

[ Szerkesztve ]

(#21620) m2i


m2i
újonc

Sziasztok!

Adott egy kb. 2 hetes ADATA SP920 128GB SSD.
Dell N5110-ben váltott egy HDD-t.

Normál használat közben érezhetően meleg, pedig csak az op. rendszer fut, semmi más.
A korábban használt 7200-as HDD intenzív használat mellett melegedett csak 50 °C fölé.
A leírása szerint 0-70 °C a működési hőmérséklete.
Szerintetek normálisak ezek az adatok? Ilyen körülmények között inkább átrakom az aszatliba, hátha ott jobb.

Esetleg akinek ilyen SSD-je van megírhatná, hogy neki mennyire melegszik!

Köszönöm!

(#21621) Ueda válasza m2i (#21620) üzenetére


Ueda
senior tag

Nekem 70 fok is megvolt másfajta SSD-vel. [link] AHCI helyett IDE módban telepítettem, hogy lassabb legyen és így kevésbé melegedjen.
Jut eszembe, 5 év után a laptop ventilátorát is kitisztítottam, mert el volt dugulva a lerakódó portol.

[ Szerkesztve ]

OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444

(#21622) helkis


helkis
addikt

Sziasztok, a minap vettem egy sm951-es 256gb-os m.2 ultra ssd-t x99-es lapokban próbáltam működésre bírni, de egyiknek sem láója a biosa sem, sem a rendszer..
Ötlet?
Előre is köszi!

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#21623) Fire/SOUL/CD válasza helkis (#21622) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Úgy látszik ezen év végén sláger lesz az SM951 OEM (sajnos :((( ).
(OEM-t nem veszünk, alapszabály, csak ha bevállalja a user, hogy nem a Samsung adja a támogatást, meg semmilyen szoftvert sem...)

Sajnos nem Te vagy az első ezzel a problémával, annyit tehetsz, hogy BIOS-t frissítesz és próba.
(SSD-hez Firmware nincs, mert nem készít a Samsung hozzá, Magician-al sem tudnád frissíteni)

UI: Természetesen BIOS frissítést csak saját felelősségre elkövetni!

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#21624) helkis válasza Fire/SOUL/CD (#21623) üzenetére


helkis
addikt

Hmm, frissítettem már biost, de semmi.. u.a.
Illetve ilyenkor mi a teendő? Írtam as Asrock supportnak..
Furcsálom ezt a frissítéses dolgot is, ha van m.2 csati a lapon, akkor működnie kellene, nem?
+ ezt el kell játszani külön -külön mindegyik m.2 drive esetében? :B

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#21625) Fire/SOUL/CD válasza helkis (#21624) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Itt nem a deszkák a ludasak a dologban(legalábbis döntő többségben), hanem az OEM SSD (anno HP OEM masinákban kezdték el forgalmazni)...
A 950 Pro-val (nem OEM) nincs ilyen gond (persze BIOS frissítés szükséges lehet itt is, de azután eddig még mind ment rendesen, olyan deszkába még nem futottam bele, ami ne kezelte volna)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#21626) helkis válasza Fire/SOUL/CD (#21625) üzenetére


helkis
addikt

Azért ez elég pöpec.. :(
Pro biost rá lehet rakni erre is? Vagy inkább felejtsem el gyorsan?

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#21627) Fire/SOUL/CD válasza helkis (#21626) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem lehet más FW rátenni. Mármint mit felejtsél el, a FW "cserét" vagy a SM951-t?
(Mondjuk a legjobb az lenne ha mindkettőt)
Azt megkérdezhetem, hogy mennyiért vetted? (nem tisztem más zsebében kotorászni, de elnézve az adatlapodat, az a 8-10K plusz, amivel többe kerül a 950 Pro, talán nem okozott volna anyagi gondot számodra)

UI: Az alaplapod pontos típusát azért megadhatnád.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#21628) helkis válasza Fire/SOUL/CD (#21627) üzenetére


helkis
addikt

Kicsit átalakulóban van a konfig, most egy Asrock x99 extrem4 3.1 illetve egy Gigabyte x99 Gaming 5p van itthon, az ssd-t 40k ban sikerült beszerezni.. Nem gondoltam volna, hogy ennyire nem fog menni.. :(

Annyit olvastam neten, hogy pl a régébbi asrockhoz már jött biosupdate, azokoban működnek ezek az ssd-k.. Asszem kivárok..
Köszi a helpet!

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#21629) Fire/SOUL/CD válasza helkis (#21628) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Így még meglepőbb, mert a Giga deszkád hivatalosan is támogatja ezt az OEM meghajtót...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#21630) tom_tol válasza helkis (#21628) üzenetére


tom_tol
addikt

Mit vettél ? Lehet kuka a motyó ?

(#21631) vittorio7


vittorio7
őstag

Sziasztok!

Vettem egy új SSD-t.

Mennyire jók ezek a sebesség értékek? Kicsit talán többre számítottam.
Előre is köszönöm a választ.

(#21632) m0ski


m0ski
aktív tag

Sziasztok!

Vettem egy Samsung 850 250GB EVO-t, rendben fel is települt a Win, SSDOK és CDM alapján rendben.
A problémám az, hogy a Win10 a telepítés után a az SSD-t és a 2 HDD-t eltávolítható eszközként jelöli, és a tálcán ott vannak a pendrive mellet mint lekapcsolható eszközök.
Google szerint Win7-re még volt egy regedit-es trükközés az msahci-val, de nem tudom, hogy ez működik-e a StorAHCI-val. Vn valakinek ezzel tapasztala, másnál is jelentkezett ez a tünet?

Tudom, hogy nem kifejezetten SSD téma, de talán valaki tud segíteni.

Egyébként ASUS P5K alaplap, Microsoftos AHCI driver ment fel alapból.

(#21633) RaGi91 válasza m0ski (#21632) üzenetére


RaGi91
senior tag

Nekem is ott vannak, engem mondjuk nem érdekel. A HDD-m telepítés előtt Win7-en is ott volt. Évekig no problem. Mondjuk én nem értek hozzá, lehet egy szakember szerint ez gond, engem speciál nem érdekel.

(#21634) m0ski válasza RaGi91 (#21633) üzenetére


m0ski
aktív tag

Igazából annyi, hogy zavar. Amíg nem volt SSD, megoldottam Intel driverrel, mert azzal normálisan kezelte az AHCI meghajtókat. Most viszont nem szívesen tennék fel külön drivert, már csak a telepítési ajánlásban leírtak miatt sem.

(#21635) Doky586 válasza m0ski (#21634) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Akit zavar az biosban egyenként lemezenként letilthatja melyik látszódjon leválaszthatónak és melyik ne...

(#21636) m0ski válasza Doky586 (#21635) üzenetére


m0ski
aktív tag

Biztos van olyan BIOS, amiben ezt állítani lehet, de az enyémben nem. Igazából nem is láttam még olyat, ahol ilyen opció lett volna :)

(#21637) keke69 válasza m0ski (#21636) üzenetére


keke69
őstag

Az enyémben is kikapcsolható. ASUS P8P67.

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#21638) m0ski válasza keke69 (#21637) üzenetére


m0ski
aktív tag

Mint írtam, az enyém nem egy mai játékos (SATA3 nincs is rajta), az internet emlékezete szerint legalább 2007-es. :)

Már az is külön kaland volt, hogy olyan BIOS kerüljön rá, amivel megy az AHCI, mert a gyáriból egy frissítés után kikerült.

(#21639) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

ADATA SP920 256 GB :)

Mennyi szabad helyet hagyjak rajta? 20-25 GB körül? Vagy elég lesz 10-15 is?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#21640) RaGi91 válasza Bjørgersson (#21639) üzenetére


RaGi91
senior tag

10-15% a biztonság kedvéért.

(#21641) smiti


smiti
addikt

Sziasztok!

Gondolkodom egy új SSD beszerzésén, ezért rápillantottam HD Sentinellel az állapotára.
Kb. másfél éves az SSD ( Adata XPG SX900 256GB ) és nyugtalanít az a sárga felkiáltójel:

Van valami jelentősége vagy csak túl reagálom ?

Ennyit üzemelt :

(#21642) hengelhof


hengelhof
senior tag

Sziasztok!

Vettem egy új SSD-t. Ha nem muszáj nem szeretném az oprendszert azon futtatni. Csak a játékokat.
Ebben a formában milyen javasolt beállításokra van szükségem? Pl. a trim-et az operációs rendszer automatikusan kezeli? (W10)
Az, hogy a rendszer HDD-n van lassítani fogja valamilyen formában a játékok futását SSD-ről? Jobb lenne, ha még is az SSD-re tenném a rendszert?

(#21643) smiti válasza smiti (#21641) üzenetére


smiti
addikt

Bocsánat, kissé figyelmetlen voltam és ez lemaradt:

(#21644) Anonymus23 válasza hengelhof (#21642) üzenetére


Anonymus23
veterán

Az egész függ attól is, hogy mekkora SSD-t vettél, és milyen játékokat (nagyságra) akarsz rajta futtatni.
Én mindenképpen elsősorban a rendszert SSD-re telepíteném, mert a HDD önmagában visszafogja a teljesítményt.

;) - The Power of the Light Side

(#21645) Bjørgersson válasza RaGi91 (#21640) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Köszi, azt hittem, azóta már csökkent ez a %. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#21646) hengelhof válasza Anonymus23 (#21644) üzenetére


hengelhof
senior tag

egy SAMSUNG 250GB 850 EVO-t.

Pár 10 gigás játékok. A rendszert igazából nem is nagyon használom másra.

Tehát mondhatjuk azt, hogy a játék: rendszer+játék az SSD-n gyorsabban fut, mint rendszer HDD-n, játék SSD-n konfiguráción?

(#21647) fer válasza smiti (#21641) üzenetére


fer
őstag

Nekem is ui. van és meg kell hagyni elég érdekesen számolja a dolgokat! Milyen fw van rajta?

Nálam nincsen sárga felkiáltójel! És miért akarsz másikat venni?

[ Szerkesztve ]

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#21648) Anonymus23 válasza hengelhof (#21646) üzenetére


Anonymus23
veterán

Mivel sok mindent használ a gép a rendszerrel kapcsolatban feltétlenül.
Azért a 250 GB-ba sok minden belefér.
Nekem egy ugyanilyen típusú, de 500 GB-os SSD van 100/400-ra partícionálva, a W10 (+néhány telepített program) foglal ~40 GB-ot) igaz rendszer visszaállítások, stb mind le van tiltva, és mivel van 16GB memória, ezért a virtuális memória is minimumra le van véve.
Ha jól csinálod akkor max ~40-50 GB-ból bőven megvan a rendszer része...

;) - The Power of the Light Side

(#21649) varmi2 válasza hengelhof (#21646) üzenetére


varmi2
nagyúr

Egy játékban nem fogsz több fps-t kapni, ha ssd-n futtatod. Csupán annyit fogsz elérni, hogy gyorsabban töltödnek be a pályák. De a játék nem lesz gyorsabb. Az fps szám a cpu és vga párostól függ.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#21650) smiti válasza fer (#21647) üzenetére


smiti
addikt

Hirtelen nem is tudom. Melyik progival tudom megnézni a firmware verziót?

Még nem tudom vegyek-e másikat, amíg nem tudom hogy jelent-e valami gondot ez a hiba, addig nem is gondolkodom rajta.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.