Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4201) okiteki válasza Bélaaaa (#4200) üzenetére


okiteki
tag

Most már megy!

(#4202) nfsu17 válasza Sanyi.mTs (#4198) üzenetére


nfsu17
veterán

én photosba töltök videókat 2 napja, de semmit nem konvertál át kisebb méretűre.
tehát anno feltöltöttem egy 100MB-os 1080p videót és csinált belőle mondjuk 70MB-osat.
De ez oké, így van beállítva.
Aztán a 4k videót is levette 1080p-re, meg kisebb bitrátára. De ez is oké.
Most meg csak a képeket teszi át kisebbre, a videókhoz nem nyúl.
Ami persze nem baj :D , csak most ez is bug, vagy ez a jövőben is így marad?
Valaki esetleg kipróbálná?
Tehát mondjuk egy mobilos 1080p-t kéne google fotókba feltölteni és pár óra/nap múlva ránézni, hogy kisebb lett-e a mérete. Eddig mindig gyorsan megcsinálta ezt, max pár óra volt az átkonvertálás.
Jó ez így, szó se róla, csak szerintem ez bug és nem fjúcsör és nem álltatom magam azzal, hogy nekiállok videókat feltenni eredeti méretben.

(#4203) 7s26c válasza Bélaaaa (#4200) üzenetére


7s26c
senior tag

szintén ment. két napja nyúzom.

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#4204) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Felhőbe szeretnék backupolni egy gépet. Eddig csak a "köztudott" szolgáltatókról hallottam, de tegnap az Engadget-en szembe jött a Zoolz.
Most van egy promójuk miszerint 50 dolcsiért lifetime kapsz 1+1tb tárhelyet. Mi itt a buktató vagy a kisbetű?
Ezt a tárhelyet lehet úgy használni mint pl egy drive-ot, vagy ez valami spéci dolog?

Köszi előre is.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#4205) tonyrulez válasza nfsu17 (#4202) üzenetére


tonyrulez
őstag

Nemrég töltöttem le egy pár hetes videót, méretre és kiterjesztésre is megegyezett az eredetivel. Remélem ezt nem számítják bele így sem a tárhelybe.

4 8 15 16 23 42

(#4206) okiteki válasza adamssss (#4204) üzenetére


okiteki
tag

Ezek a lifetime opciók eddig amelyik cég csinált ilyen promót mind becsukta a boltot hamarosan ez tény sajnos ami nagyon olcsó ott mindig sántít valami, és ez a zoolz valamiért semelyik cloud teszten nem végzett elől, ennek oka van.

(#4207) okiteki válasza adamssss (#4204) üzenetére


okiteki
tag

Hozzászólásokat olvas el :W mint a bokrot úgy szidják.

https://www.cloudwards.net/review/zoolz/

(#4208) Sanyi.mTs válasza Sanyi.mTs (#4198) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

bejelentkezéskor megint ez volt, a mappákat se akarta betölteni.
gondoltam egyet és a bal felső sarokban rákattintottam a google drive szövegre és onnantól működik rendesen. a fene se érti.

(#4209) pintert


pintert
csendes tag

Sziasztok,

Office 365 melle jaro 1TB OneDrive tarhelyet hasznalja valaki kozuletek rendesen?
Rendesen = nem csak fenykepeket es videokat automatan menteni, hanem dokumentumok, stb stb napi szinten? Magyarul mennyire megbizhato abban az esetben, ha az ember erdemi cuccot is tarolna rajta...

(#4210) okiteki válasza pintert (#4209) üzenetére


okiteki
tag

Megbizható, de mindig ott van hogy backupnak a backupja a mentés tétel. És feltolok 85 gigát o365 onedrivba :D

[ Szerkesztve ]

(#4211) pintert válasza okiteki (#4210) üzenetére


pintert
csendes tag

Marmint, te elesben hasznalod es csinalsz mentest, vagy a OneDrive a mentes? Mert az utolso mondatod elbizonytalanitott... :)

"És feltolok 85 gigát o365 onedrivba"

Az termeszetes, h a minel tobb mentes az igazi... Nekem is aktiv a gep+NAS+Havi egyszeri kulso HDD...

De itt most a kerdes, h mennyire mukodik annak a OneDrive, aki elesben, aktivan hasznalja, nem csak a telefon, stb elvileg felmenti a kepeimet... De ha nem az se gond...

Remelem ertheto, mire gondolok...

(#4212) azka79


azka79
aktív tag

Amazon Cloud Drive-al (Unlimited) valakinek van tapasztalata?

(#4213) okiteki válasza pintert (#4211) üzenetére


okiteki
tag

Nem én néha menteseket rakok fel onedrivba nem napi szinten hanem ahogy esik ugy puffan mnost épp 90 gigát tolok fel. De a onedrive kliens sajnos nem az igazi alternativa igyenes nincs :(

(#4214) okiteki


okiteki
tag

Egy újabb aki lehúzza a rolót :(

Most jött mail!

Just a reminder that the Infinit file transfer service is shutting down on March 31, 2017.

If you didn't back up your files yet, you have two more weeks to do it before our official closure. This will be our last email.

What’s happening to my files on Infinit?
Until March 31, the file transfer service will operate as normal. You’ll be able to transfer files between devices/users as usual as well as upload files to the cloud.

We advise you to back up/download the files you’ve uploaded to the cloud if you don’t want to lose them. Past March 31, all the users’ data will be deleted from our servers.

I have uploaded a lot of files on Infinit. How can I download all them back easily?
If you have a lot of files and you don’t want to download them one by one, please send us an email at contact@infinit.io and we’ll help you with that.

I'm a premium user, what’s happening to my account?
You can continue to use the premium features until March 31 but you will not be charged for it. Also, you will be refunded pro rata for the remainder of the year or month from February 1st.

I have been using Infinit for transferring & uploading files. What am I going to use to replace it?
There are several alternatives available such as: Resilio, CloudApp, Droplr, Send Anywhere, JumpShare, Dropbox, WeTransfer, etc.

Can I delete my account?
Yes, you can do so in your account.

(#4215) goop válasza okiteki (#4213) üzenetére


goop
őstag

Nekem már jó ideje megy 2 kliens egymás mellett, az otthoni és a vállalati, semmi baj a kliensekkel, az ingyenes 5 Gb os van a telefonon is, képek miatt, ami pár perc eltéréssel lent van a számítógépen is, a vállalati 1 terás pedig több ezer kép és videó ill. dokumentumokhoz van, kb. 160 Gb most.
Régebben volt a fájl limit, de már az sincs.

(#4216) pintert válasza goop (#4215) üzenetére


pintert
csendes tag

Ugye a lakossagi Office 365-hoz ami jar OneDrive 1TB az nem uzleti OneDrive, hanem inkabb a sima talan...
Te akkor rendesen hasznalod, mint "halozati meghajto"? Normal, napi hasznalatban?
Eszre vettel vele valamit, ami miatt nem erdemes, vagy a mostani Win10-el mar teljesen vallalhato normalis es megbizhato kategoriaba tartozik?

(#4217) okiteki válasza goop (#4215) üzenetére


okiteki
tag

Ok én épp tegnap aktiváltam 1db o365 fiókot és tegnap 9 gigát töltöttem fel ma pedig elöbb 86,5 gigát toltam fel 219 perc alatt 6,5 m/sec felel meg. Csak épp amikor legutobb aktiváltam o365 fiokot és toltam fel cirka 50 gigányi cuccot nagysebességgel kaptam 24 órás lockot microsoftól hogy szerintük túl gyorsan töltök fel nagy mennyiséget :D
50 gigát ja és nem először kapok ilyen mailt hanem már két különböző fiókba toltam fel mentéseket 40-50 gigát darabolva és ott is kaptam mailt + lockot! amit 24 óra elteltével vagy épp csetelve velük feloldották!
kiványcsi vagyok kapok e-mailt újra ;]

[ Szerkesztve ]

(#4218) goop válasza pintert (#4216) üzenetére


goop
őstag

Iskolai diákoffice (gyerek miatt), amellé járt az 1 Tb, nem hálózatiként, mivel úgy elhasalt a nagyobb fájloknál, hanem a saját kliensével ezzel a sötétkék színűvel. :D Windows 10 pro, x64. Minden megy vele amit írtam, kb 53-54000 fájlt tart szinkronban. A telepítés utáni első szinkron kicsit lassabb, mire mindent ellenőriz, de utána már szépen dolgozik.

@okiteki: jó, én nem napi szinten tolok fel száz gigákat. :P

De amúgy sebességre se lehet panasz, ált. 100-150 Mbit körül megy fel cucc. Amikor elöször felment az akkor még csak kb 120-130 Gb az is gyorsan ment, semmi gond/felszólítás nem volt.

[ Szerkesztve ]

(#4219) starr


starr
őstag

200GB OneDrive Cloud Storage - New Method http://appraisin.com/article/23102/200gb-onedrive-cloud-storage---new-method

Itt le van írva, hogy kell kihekkelni a 200GB-os Seagate bónuszt. Boccs, mobilról nem tudok linket beszurni

[ Szerkesztve ]

(#4220) goop válasza starr (#4219) üzenetére


goop
őstag

Köszi, tényleg megy, 2 évre + 200 Gb. \o/ Tutti. Sose árt a plusz tárhely. :P

(#4221) starr válasza goop (#4220) üzenetére


starr
őstag

Még nem próbáltam. Szóval 2 évre csak?

(#4222) goop válasza starr (#4221) üzenetére


goop
őstag

Igen, miért az nem jó? Ingyen? :D Fiókban írja is, valid: 18/03/2019

(#4223) Ghostman78


Ghostman78
senior tag

Van egy 105 gigás one driveom. Beregeltem a segates dolgot azzal a mail címmel amivel 105GB-n vagyok.
Regisztráció megvolt,de nem lettem 305 giga. :Y

Csak új fiókot lehet regelni 200gigára ?! :F

(#4224) starr válasza goop (#4222) üzenetére


starr
őstag

Nemrég lejárt a 200gb Bing bonuszon, akkor jól jött volna. Azóta máshol vagyok fizetősön.

(#4225) azka79 válasza starr (#4219) üzenetére


azka79
aktív tag

Köszi 1TB mellé jól jött :C

(#4226) starr válasza goop (#4222) üzenetére


starr
őstag

Ez elvileg megvásárolt csak Seagate termékek után járna, de ha ilyen hülyék...

(#4227) Ghostman78


Ghostman78
senior tag

Ez a 200GB plussz hely nálam nem megy. Samsung bonus helyem van 105GB-al, de nem dobott hozzá plussz 200 Gigát.
Próbáltam újból regelni, de kiírta a seagatnél, hogy ez a mail cím már társítva van...

(#4228) jbl válasza Ghostman78 (#4227) üzenetére


jbl
aktív tag

Dettó

(#4229) starr válasza Ghostman78 (#4227) üzenetére


starr
őstag

Akkor rájöttek a turpissagra :)
Valószínű másnak sem fog már menni

[ Szerkesztve ]

(#4230) Ghostman78 válasza starr (#4229) üzenetére


Ghostman78
senior tag

Na. Jelzett 2 user, hogy törölték máris a plussz 200gigát.
Valaki tapasztalt ilyet ?

(#4231) meridaharcos válasza starr (#4219) üzenetére


meridaharcos
senior tag

:C :R :R

"Nem vagyok senki, űzöm a vadat, Másoknak hajtok, mások hajtanak."

(#4232) goop válasza Ghostman78 (#4230) üzenetére


goop
őstag

Nekem még megvan. Amúgy aki regelt, végig is vitte? Azaz onedrive fájlfeltöltés, majd online doc nyitás. Csak utána adta hozzá a 200 gigát.

(#4233) Ghostman78 válasza goop (#4232) üzenetére


Ghostman78
senior tag

Természetesen.
https://preview.onedrive.com/seagate kezdetű link sem él már

(#4234) dragon1993


dragon1993
őstag

Sziasztok !
Elég furcsa kérdésem lesz.
Jelenleg van 2db google driveom, azt szeretném ha az adatok titkosítva kerülnének fel mind a két fiók alá.

Erre melyik programot ajánlanátok ?
Nem, nem vagyok örült :DDD

(#4235) Bélaaaa válasza dragon1993 (#4234) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Truecrypt

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#4236) dragon1993 válasza Bélaaaa (#4235) üzenetére


dragon1993
őstag

Ha ott módosítok egy fájlon akkor az egész konténert újra kell tölteni G Drive esetén.
Egyenlőre cryptomator-t néztem ki magamnak, mert ez nem egy nagy fájlban tartja a dolgokat, a google drive több példány futtatásnak kell még utána járnom, de hátha tudtok valami egyszerűbbet.

(#4237) okiteki


okiteki
tag

DEGOO 100 GB teszt!

Degoo free 100 gigas cloudot teszteltem az egész 74 gigányi cuccot KB 5000 file vegyes teszt cucc jpg,doc,ppt,xls,darabolt rarok. A cuccok 1 része fenn van kb 10 hónapja 25 giga az elmúlt 30 nap ment fel és kíváncsi voltam milyen sebességgel lehet visszaállítani, a teszt gépet direkt csak ez futott 0-24 ben és figyeltem letöltési grafikont is. Napi 10 gigát limitet számoltam recoveryben így tartott 8 napig a visszatöltés. Hiánytalanul visszajött minden.

A csomagokat random hullámokba küldte a szerver,és Max 2-3 mega/sec jött a cucc nálam nem volt limit ;] a 95% nál a 8-dik napon újraindítottam a gépet tesztelve hogy folytatja a visszaállítást és folytatta. :R

Tapasztatom szerint otthoni használatra pont elmegy még ez a backup és visszatöltésre is alkalmas. :C

https://degoo.com/

[ Szerkesztve ]

(#4238) air válasza dragon1993 (#4236) üzenetére


air
nagyúr

http://www.guidingtech.com/17243/run-multiple-google-drive-instances-windows-sync-accounts/

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#4239) height


height
aktív tag

Sziasztok tagok!!

Van olyan felhő tárhely amelyik nem rontja le a képminőséget ?

(#4240) air válasza height (#4239) üzenetére


air
nagyúr

Flickr egyáltalán nem konvertál, és 1TB ingyenes.
De a Google Fotóknál sincs látható minőségromlás, és korlátlan a tárhely.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#4241) height válasza air (#4240) üzenetére


height
aktív tag

köszönöm !! :R

(#4242) moma válasza dragon1993 (#4236) üzenetére


moma
őstag

Ha találsz valami kényelmes megoldást erre, akkor megírod ide?

Az is egy kérdés lehet, hogy ha esetleg nem a szokásos eszközről kell elérni egy filet, akkor megoldható e ott szintén a kititkosítás.

we all deserve a bit of luck.

(#4243) hans989


hans989
tag

sziasztok!

Az alábbi -minél megbízhatóbb- felhőtárhely megtalálásában szeretném a segítségeteket kérni:

- 100 GB / 250GB / 500 GB körüli tárhely, minél kedvezményesebb áron
- képeket, pdf-ket és photoshop és építész tervfájlokat tárolnék rajta
- a fentebbi fájlok ritkán akár 1 gigásak is lehetnek, így min. ekkora méretű fájlt engedjen feltölteni
- legyen android app hozzá, amely app tudja megnyitni a képeket és pdf-ket a telefonra való letöltésük nélkül
- legyen asztali alkalmazása windowsra, illetve weblapon is elérhető legyen
- lehetőség szerint teljes mappákat is tudjon feltölteni, ne csak fájlokat
- megosztott mappáknál be lehessen állítani, hogy a másik fél szerkesztheti-e vagy csak olvashatja azt
- a lehetőségekhez mérten minél magasabb szintű biztonság és hosszabb távú backup fontos lenne

A degoo-tól kissé tartok, a dropbox plus 99 eurós árát pedig kicsit sokallom, ráasául 1 TB tárhelyre szinte biztosan nincs szükségem.
Ezek függvényében tudtok nekem ajánlani valamit?

Előre is köszönöm! :R

(#4244) okiteki válasza hans989 (#4243) üzenetére


okiteki
tag

Na ahogy leírtad elég sokat kell hogy tudjon a CLOUD szolgáltató ha elég 100 giga/ év most 6900 ft/év akkor neked google drive a nyerő :R
Ha több kell pl 250gb csomagot senki sem használ ilyen csomagot :N ugorjunk, 500 gigára abban pedig vagy

https://www.pcloud.com/cloud-storage-pricing-plans.html?freebox=off&features=off&freelink=on
48 dollár/év vagy

https://www.sync.com

49 dollár/év szintén 500 gigás csomag.

Mind a kettő tudja azt amit kérsz melyik a szimpatikusabb.

Tesztelni lehet mindkettőt.

(#4245) moma


moma
őstag

Ti mennyire bíztok meg ezekben az online tárhelyekben? megmeritek azt csinálni, hogy csak ott tároltok valamit offline nem is? Mert így lenne az igazi, hogy az előfizetésért cserébe nem kellene vinyákat venni az adat tárolásra. Csak ezek a cégek tönkremehetnek. Meg amúgy sem nagyon lehet tudni mi az esély, hogy náluk vesszen el egy file, mert ott történik valami meghibásodás, akár szoftveres, akár hardveres.

A kérdés még inkább nehéz, mert nyilván nem ugyanannyira megbízhatók az egyes szolgáltatók. Egy google vagy egy MS nem valószínű, hogy tönkremenjen. De egy pCloud? És ha bedől, akkor vajon fogja e hagyni, hogy leszedegesse mindenki a rengeteg ottani adatot még?

we all deserve a bit of luck.

(#4246) hans989 válasza okiteki (#4244) üzenetére


hans989
tag

Köszönöm szépen, mindhármat megnézem!

A magától értetődő google drive-ról meg is feledkeztem, bár pont a 100 GB az ilyen necces alsóhatár, de könnyen lehet hogy ez jön be végül :)
Ennél az előfizetésnél egyébként a tárhely a meglévő ingyenes 15 + 100 = 115 GB lesz vagy összesen csak 100-at adnak?

(#4247) air válasza moma (#4245) üzenetére


air
nagyúr

Paranoiások ne tároljanak felhőben semmit!
Egy szolgáltatás nem csak akkor tud megszűnni, vagy korlátozódni, ha a cég tönkremegy.

"Meg amúgy sem nagyon lehet tudni mi az esély, hogy náluk vesszen el egy file, mert ott történik valami meghibásodás, akár szoftveres, akár hardveres."
Egy fájl elég nehezen tud elveszni, akár szoftveres, akár hardveres meghibásodásból.

"És ha bedől, akkor vajon fogja e hagyni, hogy leszedegesse mindenki a rengeteg ottani adatot még?"
Persze, biztosan, naná! :D

Nagyon nem életszerű dolgokat feszegetsz.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#4248) Ereshkigal válasza moma (#4245) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Időben szoktak szólni, ha bedőlnek, van időd leszedni a cuccokat. Google, MS biztos nem fog bedőlni, aki ettől fél, az válassza őket.
Én nem bízom 100%-ig a felhőben (ez mondjuk az én hülyeségem, mert nekik is vannak biztonsági másolataik), így ami nagyon fontos, megvan backup vinyón is (pár dolog pluszban blu ray lemezeken is). Mondjuk az én "életem" elfér egy vinyón, így nekem a backup nem olyan sok pénz.

(#4249) hans989 válasza moma (#4245) üzenetére


hans989
tag

Kevésbé bízok meg bennük, viszont a kétlaki ( debrecen-pécs :)) ) élet és a sokszori távmunka miatt nem nagyon találok a felhőtárhelynél jobb megoldást, főleg ár-érték arányban nem.
Hiába van dell precision gépem, vagy épp külső vinyóm, ezeket továbbra is elhagyhatom / leejthetem.

További előnye ha véletlenül az íróasztalomon hagyom a pendrivot/vinyót a tervekkel és csak féltávon jut eszembe a dolog, még mindig ott a felhőtárhely, ahonnan gyorsan letölthetem :)

Szóval nálam inkább kényelmi funkciót tölten be, mert pl. a kapott/küldött látványterveket vagy épp terveket telefonon / tableten is simán meg tudom nézni, vagy mutatni bármikor.

[ Szerkesztve ]

(#4250) moma válasza air (#4247) üzenetére


moma
őstag

Tök nem életszerűtlen kérdések.

- Tök nagy a verseny ezen a cloud piacon, simán megtörténhet, hogy egy cégnek nem lesz gazdaságos versenyben maradni. Ahogy be is zárt már jó cég. (ahogy régebben email szolgáltatók is sorban, ahogy a gmail elterjedt)

- Simán vesznek el file-ok. Ritka, de megtörténik. gmail levelek is tűnnek el. ha rákeresel neten előfordul. Valamelyik kisebb cloud file tárolós oldalnál, ahol nem azonnal érhetők el a filok, egy reviewnál voltak hszek, hogy egy részét a file-oknak nem tudták letölteni. Support nem reagált, vagy kikerülő válaszokat írogatott vissza. És ez a legdurvább. Most rákerestem és dropbox-nál is van ilyen eset.

Amúgy feltöltöttem pCloudba webes felületeten a zenéimet és a végén volt 20 giga különbség lent és fent. Nyilván valami nem ment úgy, ahogy kellett volna. És nem is tudtam rájönni mi hiányzik fentről ami lent megvan, mert rengeteg file-ról van szó. Újratöltöttem a asztali klienssel és így jó lett. Szóval simán lehetnek gebaszok.

- és jah egyéb gondok is lehetnek. mondjuk google vagy ms átnézi a filejaidat és úgy találja, hogy az tiltott és letiltja. szerintem ilyenre is van esély.

---

Asszem azt fogom csinálni amúgy, hogy ami nem változik gyakran és nem annyira kritikus az elvesztése azt fogom fent tárolni. Ez nem lesz lent meg egyáltalán. Pl zenék. És ami meg kisebb gyorsan változó dolgok, azt meg folyamatosan syncelem lent és fent. És időnként egy második lenti gépre(vagy egy pendrivera) is leszedem. Viszont itt van egy csomó file, ami elég bizalmas adatokat tartalmaz szóval ezeknél meg lehet jobb lenne valami titkosított tárolás, ahol a szolgáltató sem fér hozzá mi van benne. És ezt úgy, hogy kényelmes legyen, mert napi szinten szerkesztem őket.

Ami még jó lehetne egy ilyen cloud-os dologban, ha tényleg bízhatna benne az ember, hogy ami ott van, az a tuti. Mert akkor ami nekem még gond, hogy ha csinálok backupokat és nem vagyok elég figyelmes, akkor ott is ellehet kúrni és már nem tudom miből hol melyik verzió van meg :D

[ Szerkesztve ]

we all deserve a bit of luck.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.