Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3251) devil-k válasza okiteki (#3250) üzenetére


devil-k
nagyúr

Pedig nem lenne rossz!

- mozi bolondéria -

(#3252) Edi77 válasza Melack (#3245) üzenetére


Edi77
őstag

De aki pl nem előfizető és van 30GB helye, annak is lecsökkentik?

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#3253) Melack válasza Edi77 (#3252) üzenetére


Melack
veterán

A blogpost alapján igen.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#3254) Edi77 válasza Melack (#3253) üzenetére


Edi77
őstag

Hurrá, ez örvendetees :U ... ez a kedvenc tárhelyem pedig

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#3255) mirci18


mirci18
addikt

Szevasztok.

A onedrive tárhely bejelentése után gondolkoztam új tárhely keresésén.
Mert számomra 5 gb kevés.

Segítsetek légyszives melyik a legnagyobb ingyenes tárhelyekkel foglalkozó oldal jelenleg.
Hol adják a legnagyobb ingyenes tárhelyet.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#3256) devil-k válasza mirci18 (#3255) üzenetére


devil-k
nagyúr

"Segítsetek légyszives melyik a legnagyobb ingyenes tárhelyekkel foglalkozó oldal jelenleg.
Hol adják a legnagyobb ingyenes tárhelyet"

Miért ez a szempont? Nem az, hogy biztos helyen legyenek az adataid, ne kelljen horror árat fizetni, megbízható legyen a felhő szolgáltatója... stb.

[link]

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#3257) SG3rg0 válasza devil-k (#3256) üzenetére


SG3rg0
őstag

Hát ez a OneDriveos bejelentés elég gáz. Még jó hogy van 80gb Tresoritom. De engem is érdekelnének más alternatívák!

Most nekem az a szívás hogy a OneDrival cloudoztam és minden fontos mailt az outlookra irányítottam.
Tehát egyben kezeltem minden, de így hogy az egyik szolgáltatásukat ennyire megcsapták. Lehet email váltás is lesz számomra.

(#3258) Fecogame válasza mirci18 (#3255) üzenetére


Fecogame
veterán

MEGA? Van asztali kliense is, sebességben megfelelő, fájlméret korlát pedig nincs. 50GB-ot ad.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#3259) SG3rg0 válasza Fecogame (#3258) üzenetére


SG3rg0
őstag

Igen, de benne van a pakliban hogy ez is bedől úgy mint az upload.

(#3260) F34R válasza SG3rg0 (#3259) üzenetére


F34R
nagyúr

Mint ahogy az osszes tobbi, en mikor utoljara a tresoritot neztem akkor meg volt ingyenes verzioja, most amikor neztem csak elofizetoi csomagjaik vannak. Erdekes es aljas huzas volt a Microfostol, hogy kibasznak a felhasznaloi taborukkal. Es ez alapjan mar 100%-ig biztoz, hogy atellenoriznek minden adatot ami a cloudban van. Mega-ban az a baj hogy tenyleg csak egy sharing tool, ugyan azt csinaljak mint az elodjevel, tolnak fel ra mindent: filmet zenet stb....

(#3261) devil-k válasza F34R (#3260) üzenetére


devil-k
nagyúr

Valahol megértem a felhőszolgáltatókat is. Nyilván mindig lesz egy mézesmadzag vagy egy kis kedvezmény amivel az emberek ingyenes tárhelyhez juthatnak, de elsősorban nem ez a cél, hogy egy felhasználónak 8 felhőben legyen ingyenes tárhelye... Vagy vásárolnak vagy mehetnek a francba és ez teljesen jogos. Csak az emberek többsége nem szeret fizetni egy szolgáltatásért, de azért mindenből a legjobb legyen, de ez is a legolcsóbban.

- mozi bolondéria -

(#3262) F34R válasza devil-k (#3261) üzenetére


F34R
nagyúr

Nekem nem kell nagy terhely, csak legyen normalis. Ha egy TB-s kellene akkor vennek egy HDD-t achivumnak.

(#3263) devil-k válasza F34R (#3262) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nekem van 1 TB felhőm és a 15 TB-nyi HDD-m. A felhőbe a családi fotókat tartom, amik megvannak fizikálisan egy HDD-n is, csak ha lenne valami azzal az eszközzel, akkor ne tépjem ki a hajam, mivel van egy biztonsági másolat.

- mozi bolondéria -

(#3264) SG3rg0 válasza F34R (#3260) üzenetére


SG3rg0
őstag

Szia, basszus most nézem tényleg nincsen free verzió. :((
Kíváncsi vagyok azokkal mi van akik régebbről használják a freet úgy mint én.
Rájuk írok és kíváncsi vagyok mit mondanak. Majd megosztom a fejleményeket.

(#3265) Ereshkigal válasza SG3rg0 (#3264) üzenetére


Ereshkigal
őstag

A 80 giga tresorit neked ingyenes? :Y Én a 3+2 giga free-t használom, amióta bedőlt a Wuala. Remélem ezt nem veszik el.

(#3266) F34R válasza SG3rg0 (#3264) üzenetére


F34R
nagyúr

Lehet jobban jarsz ha nem kerdezed meg oket ilyenkor a hallgatas tobbet er :D

(#3267) mirci18


mirci18
addikt

Köszönöm a válaszokat.
Maradok a mega feltöltőnél.
Családi felvételekhez kell.
Biztonsági mentésnek.
Így kell az 50 gb. Köszönöm a segítséget.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#3268) SG3rg0 válasza F34R (#3266) üzenetére


SG3rg0
őstag

Sokat leveleztem velük fejlesztés tesztelés miatt nem hiszem hogy kibasz.n.k velem. ( bár ma már minden lehet ) Meg eddig mindig adtak + 1,2,GB-ot.

[ Szerkesztve ]

(#3269) devil-k


devil-k
nagyúr

Sokan fogtok emiatt utálni, de egyébként remélem, hogy hamarosan a többi felhő szolgáltató is észhez tér és lecsökkentik a tárhelyeik ingyenes méretét. Tudok olyanról, aki 10 TB adatot "cigánykodott" össze, de fizetni persze nem akar... Ezek szerint azok nem is lehetnek fontos adatok, nem gáz, ha eltűnnek az éterben. Mindenkinek minden ingyen kellene, de fizetni meg senki sem akar.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#3270) Melack válasza devil-k (#3269) üzenetére


Melack
veterán

A nagyobb gond a 15+15 eltörlése OD esetében. Azt. 30-at nagyon sokan használtak, mert annyi pont elég volt nekik. A többi már csak hozadéka.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#3271) 66zio


66zio
aktív tag

Onedriveba azt szeretem, hogy lehet megjegyzést írni a képek alá. Nagyon sok képem van fent és egyesével mindegyik alá beírtam a lényeges dolgokat, dátum helyszín, kik szerepelnek ott stb. Na már most, ez az adat hol tárolódik? Mert ha letöltöm a képet sehol nem találom. Vagyis az újabb képeknél (amik azután kerültek fel, hogy megváltozott az onedrive képnézegetője) jobb klikk, tulajdonságok részletek és ott cím vagy témánál van. Kicsit szomorú leszek ha kiderül, hogy feleslegesen gépeltem régen órákat.

(#3272) Edi77 válasza Melack (#3270) üzenetére


Edi77
őstag

Ez az én gondom is, meg sztem az egyik legjobban kezelhető felület web-en (nekem ez elsődleges szempont). De, gondolom, a felvitt adatok nem vesznek el, vagy azt is törlik? Igazán barátságtalan húzás lenne.

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#3274) cekkk


cekkk
veterán

Sziasztok!

Olyanban kérném a segítségeteket, hogy két gépem lenne az egyiken lévő dokumentumok mappát szeretném látni a másikon is, ha az egyiken módosítok akkor a másikban is módosuljon a fájl vagy a mappa tartalma.
Google Drive alkalmas erre vagy esetleg, hogyan lehetne megoldani ezt?

(#3275) devil-k válasza cekkk (#3274) üzenetére


devil-k
nagyúr

Igen, alkalmas a Google Drive és a Dropbox is akár. Le kell tölteni az asztali klienst, hogy fusson a gépen és ha módosítod "A" gépen a fájlt, akkor a "B" gépen ugyanazt fogod látni.

- mozi bolondéria -

(#3276) cekkk válasza devil-k (#3275) üzenetére


cekkk
veterán

Le is van töltve, de hogyan tudom be állítani, hogy a Dokumentumok mappát A gépről B gépre szinkronizálja le? :R

(#3277) devil-k válasza cekkk (#3276) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ja, akkor lehet, félrebeszéltünk egymás mellett.

A metódus a következő.

Letöltötted a Google Drive (vagy Dropbox) asztali kliensét. Annak van egy mappája, amiben el tudod érni a felhőd tartalmát. S ha abba belehúzod a dolgaidat, akkor az szinkronizálja és a "B" gépre telepített kliens mappájában ugyanúgy eléred és láthatod.

- mozi bolondéria -

(#3278) SG3rg0 válasza F34R (#3266) üzenetére


SG3rg0
őstag

Szia válaszoltak! ( Tresorit )

Szia!

Még mindig lehet free userként regisztrálni és a free Basic fiókok sem lesznek megszüntetve.

Köszönjük, hogy érdeklődtél!

Üdv,

Best regards,
The Tresorit Team

[ Szerkesztve ]

(#3279) cekkk válasza devil-k (#3277) üzenetére


cekkk
veterán

Értem, köszi, azt hittem én is megadhatok neki mappát amit frissítsen.

(#3280) Edi77 válasza #40993792 (#3273) üzenetére


Edi77
őstag

Köszönöm :)

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#3281) devil-k válasza cekkk (#3279) üzenetére


devil-k
nagyúr

Közben megnéztem még valamit, ami működik.

Egyszerűen egy parancsikont hozol létre a Google Drive mappában (PC) és akkor amit a gépeden csinálsz a pl. a Dokumentum mappában, az a felhőn szinkronizálva lesz. :)

- mozi bolondéria -

(#3282) alapz@j válasza SG3rg0 (#3278) üzenetére


alapz@j
tag

Ja, van még náluk ingyenes csomag, csak 1.) elrejtették a honlapon és 2.) visszavették a paramétereit (3 megosztható könyvtár, 3 device, stb.,).

(#3283) alapz@j válasza cekkk (#3276) üzenetére


alapz@j
tag

Azt nem tudom, hogy a Dropbox vagy a Google Drive kliense konkrétan tud-e ilyet, de van pár olyan szolgáltatás, ahol a gépeden lévő tetszőleges mappát kijelölhetsz szinkonizálásra. A SugarSync, a SpiderOak vagy a Tresorit biztosan tudja.

(#3284) SG3rg0 válasza alapz@j (#3282) üzenetére


SG3rg0
őstag

Ezekkel a paraméterekkel működött eddig is. Én csak adat tárolásra használom. Osztásra OneDriveot használtam eddig. Most azon gondolkozom mi legyen helyette. Szerintem a legjobb alternatíva a Dropbox. Oda is van 31GB.

(#3285) Oldman2


Oldman2
veterán

Van-e arra lehetőség a Dropbox/MEGA/stb. tárhelyeken, hogy a megosztott fájl letöltések számát lássam?

(#3286) alapz@j válasza SG3rg0 (#3284) üzenetére


alapz@j
tag

Itt van egy nagyon jó összeállítás az alternatívákról:KATT

(#3287) cocka válasza Oldman2 (#3285) üzenetére


cocka
veterán

Nem sűrűn. Konkrétan kettő szolgáltatót tudok, ahol tutira van letöltési statisztika. Az egyik a sendspace.com a másik pedig a 4shared.com. Ezt a kettőt használom én is.

(#3288) cocka


cocka
veterán

De ha már itt vagyok kérdeznék is.

Ti fontosnak tartjátok, hogy mekkora a tárhelyre feltöltés sebessége? Nézegettem már pár szolgáltatót, de szinte majdnem mind lassabban tölt fel free accountok esetén, mint a google drive.

Vagy ami esetleg hasonlóan gyorsan tölt fel, ott freeben csak lassan lehet letölteni a cuccokat.

Aztán nálam még fontos szempont pl. a jogosultságkezelés vagy pl. lehessen mappákat is megosztani, jelszavazni stb.. lehetőleg legyen ftp vagy ha nincs, akkor vmi kliensprogi, esetleg webdav.

Vagy legyen pl. direct link lehetősége bárkinek. stb..

(#3289) m2m válasza cocka (#3288) üzenetére


m2m
csendes tag

Te mond csak most jöttél a falvédőről :P a válasz tömören mert különben nem fizetne senki se értük ha mindent tudna a free cloud szolgáltató :D

(#3290) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Sziasztok!

Jelenleg free Dropbox esetében 23 giga a maximum tárhely, amelyet ösze lehet szedegetni?

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#3291) llaszlo


llaszlo
veterán

Onedrive-val kapcsolatban hol lehetne biztos infóhoz jutni?

Én nem használok ilyen terrákat meg hasonló mennyiségű adatokat.
Csak az alap onedrive fiókom van ez 15GB plusz meghívókkal növelve +1GB és a filmtekercs bónusz amit a fényképek feltöltéséhez adtak (nekem pont ez volt a lényeges)+15GB=31GB.
Ezekből marad összesen 5GB?

[ Szerkesztve ]

(#3292) galaxys80


galaxys80
veterán

Nem találtam meg a Google fotóknál fel lehet-e úgy venni az intézőbe a mappáját, mint a dropboxnak vagy a drive-nak?
A drive - google fényképekben nem jelennek meg a feltöltött képeim.

A Mega asztali kliensében meg csak a megasync mappa jelenik. A Camera Uploads már nem.

Költöznöm kellene a Dropboxból és a fent említet funkció nekem nagyon kellene.

(#3293) cekkk válasza devil-k (#3281) üzenetére


cekkk
veterán

Köszönöm szépen! :Y :R

(#3294) Bélaaaa válasza llaszlo (#3291) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Szia, igen sajnos.

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#3295) MrRL19


MrRL19
senior tag

Hello

vki tudna segíteni ONEDRIVE létre hoztam asszonynak is egyet laposon + telon is beléptem beállítottam auto feltöltést ,de nem kaptam meg a +15GB miért lehet ez? :F

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#3296) Bélaaaa válasza MrRL19 (#3295) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Sokra nem mész vele sajnos, ha meg is adja. Januártól el is veszi. Marad az alap 5 GB.
Inkább a Google Drive-t használd!

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#3297) MrRL19 válasza Bélaaaa (#3296) üzenetére


MrRL19
senior tag

Értem az nem jó meg rengeteg képet mentettem fel oda ;] esetleg valami stabil felhő ?! ami telefonon is tud lenni automatikus feltöltéssel ?! (és nem vesznek el az adatok fél év műlva :F )

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#3298) Edi77 válasza Bélaaaa (#3296) üzenetére


Edi77
őstag

Én is most költözöm a Drive-ra.. olyan mértékben szemét húzásnak tartom ezt a tárhelycsökkentést (adatvesztéssel együtt), h törlöm is a fiókomat és vissza sem regisztrálok többet. Nagyot csalódtam, ez volt számomra a legkezelhetőbb és legátláthatóbb tárhely. Remélem, h jó sokan elpártolnak majd tőlük.

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#3299) MrRL19 válasza Edi77 (#3298) üzenetére


MrRL19
senior tag

Hát számomra elég kellemetlen az ,hogy töltsem át több 100 képet/videót :) :F

[ Szerkesztve ]

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#3300) Edi77 válasza MrRL19 (#3299) üzenetére


Edi77
őstag

Van a MultCloud alkalmazás webes felületen, át lehet oda mozgatni, én azzal csinálom :K

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.