Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3151) Fecogame


Fecogame
veterán

MEGA tárhelyet egy IP-ről maximum hányan használhatjuk? Iskolai környezetben, 8-10 PC-ről menne a kliens különböző account-okkal, backup céljából.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#3152) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Sziasztok!

Google Drive-al kapcsolatban lenne egy kérdésem: nagy méretű fájl feltöltését legközelebb honnan kezdi/folytatja, ha még a feltöltés végezte előtt ki kell kapcsolni a gépet?

read-only mode on the forum

(#3153) gabor7th


gabor7th
addikt

Mi az amit nem raknátok a felhőbe mert nem bíztok benne?

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#3154) devil-k válasza gabor7th (#3153) üzenetére


devil-k
nagyúr

Semmi olyan dolgot nem raknék a felhőbe, ami ugyanúgy kellemetlen lehet, ha más kezébe jut, mintha mellettem lenne és úgy nézne bele a dolgaimba.

- mozi bolondéria -

(#3155) gabor7th válasza devil-k (#3154) üzenetére


gabor7th
addikt

Akkor jól csinálod.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#3156) Edi77 válasza gabor7th (#3153) üzenetére


Edi77
őstag

Családi képeket, videókat.

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#3157) devil-k válasza gabor7th (#3155) üzenetére


devil-k
nagyúr

Muszáj. Attól, hogy valami felhő (legyen az Dropbox, Google Drive, OneDrive), nem azt jelenti, hogy 100%-ig rábíznám az életemet.

(#3156) Edi77
Na, abban nem látok kompromitálót, kivéve ha homevideó. ;]

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#3158) gabor7th válasza Edi77 (#3156) üzenetére


gabor7th
addikt

Családi képeket pont sokan raknak fel. Miért nem akarsz családi képeket felrakni?

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#3159) Edi77 válasza devil-k (#3157) üzenetére


Edi77
őstag

De gonosz vagy! :) A kérdés az volt, h mit nem tennénk fel... ebbe nem csak a kompromittáló tartozik bele, vagy tévedek? :P

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#3160) Edi77 válasza gabor7th (#3158) üzenetére


Edi77
őstag

A családi képeket féltem a legjobban, én úgy gondolom, hogy egy külső HDD-n jobb helyen vannak ezek. (Egyetemi)Jegyzetek, zene, egyéb videók mehetnek oda.

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#3161) gabor7th válasza Edi77 (#3160) üzenetére


gabor7th
addikt

A kettő nem zárja ki egymást.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#3162) kovisoft válasza Edi77 (#3160) üzenetére


kovisoft
őstag

Én is a családi képeket féltem a legjobban, éppen ezért tolom fel a felhőbe is (amellett, hogy egy külső HDD-n is ott vannak). Így bármi gond van HDD-vel, marad egy mentés a felhőben.

(#3163) Edi77


Edi77
őstag

Hát, végül is így átgondolva, lehet, hogy igazatok van.

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#3164) devil-k válasza kovisoft (#3162) üzenetére


devil-k
nagyúr

Abszolút osztom!

Céges vagy nemzetbiztonsági dolgokat viszont semmiképp nem oda raknék. :D

Edi77
:R

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#3165) Edi77 válasza devil-k (#3164) üzenetére


Edi77
őstag

Végül is, miért nem? Cégek is használnak felhőt doksik, egyebek tárolására, munkára, stb.

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#3166) devil-k válasza Edi77 (#3165) üzenetére


devil-k
nagyúr

Persze, általános doksikkal nincs semmi baj, de az igazán kényes ügyeket akkor sem ott tárolnám. Viszont a családi képeket én is így tartom itthon. Külső HDD + felhő.

- mozi bolondéria -

(#3167) Edi77 válasza devil-k (#3166) üzenetére


Edi77
őstag

Na, akkor lassanként felkerülnek a képek. One Drive-ot választottam erre a célra, mert a webes felülete nekem jobban bejön. Dropboxom is van, de nem tűnik olyan átláthatónak gépről.

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#3168) gabor7th válasza Edi77 (#3165) üzenetére


gabor7th
addikt

Kiderült pl. hogy az amerikai titkosszolgálat nemzetbiztonságra hivatkozva lopkod üzleti titkokat, találmányok leírását akár amúgy szövetséges államoktól is... De több probléma is van a felhővel pl. mi van ha megszakad a netkapcsolat... Írtam róla blogomban.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#3169) devil-k válasza gabor7th (#3168) üzenetére


devil-k
nagyúr

"mi van ha megszakad a netkapcsolat... Írtam róla blogomban."

Ez érdekel! Hol lehet elolvasni?

- mozi bolondéria -

(#3170) Fecogame válasza devil-k (#3169) üzenetére


Fecogame
veterán

Ha nem mobilról írtál, akkor láthatod az aláírásában a blogjának elérhetőségét :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#3171) devil-k válasza Fecogame (#3170) üzenetére


devil-k
nagyúr

Na látod, kiszúrta a szememet. Bocsánat. :U

- mozi bolondéria -

(#3172) gabor7th válasza devil-k (#3171) üzenetére


gabor7th
addikt

A cloudos dolog az elején van. Sok más is van ott...

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#3173) devil-k válasza gabor7th (#3172) üzenetére


devil-k
nagyúr

Minden tiszteletem a tiéd és nagyon érdekes témákat feszegetsz, de úgy érzem, hogy túlságosan szkeptikus vagy egy-két helyen. Ha pedig nem szkeptikus, akkor csak bele-bele kapsz egy témába, de nincs mögötte gyakorlati/tartalmi kifejtés. Abszolút egyetértek veled, hogy az "okosvilágban" nincs 100%-os biztonság, mert nincs. Lehet, hogy túl sok Orwellt olvastunk, de nem kell ahhoz okostelefon, felhő, internetre kötött kamera, hogy megfigyeljenek.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#3174) gabor7th válasza devil-k (#3173) üzenetére


gabor7th
addikt

A clouddal kapcsolatban meg más dolgokkal kapcsolatban is ha olvasod pl. az It-cafe-t tudhatod, hogy mennyi probléma van konkrét esetekkel alátámasztva... Én általánosítva írok leginkább. Orwllt-en már túl is léptünk, az egyéb veszélyek is reálisak. A pozitív oldalt viszont tényleg eléggé hanyagolom, mert kb. bárhova mész máshol csak azt látsz... Én ezt fordítva tárgyalom.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#3175) AtHoS válasza AtHoS (#3152) üzenetére


AtHoS
nagyúr

szvsz. elölről kezdi a feltöltés minden gépindításnál. Na ez azért nem kóser, hogy egy menetben kell mindenképpen feltölteni a cuccot, mert nem tud kezelni részfeltöltést

Az összes hasonló szolgáltatás ilyen módon működhet?

read-only mode on the forum

(#3176) F34R


F34R
nagyúr

Hy

Keresek cloud szolgaltatast ahonnan tudok linkelni, kepet videot stb... tarolni stb.
Egyetlen kriterium hogy free, vagy vagy opensource legyen, semikepp sem johet szoba freemium.
Leginkabb oylan lenne jo mint az owncloud.

(#3177) devil-k válasza F34R (#3176) üzenetére


devil-k
nagyúr

Van olyan felhő amiért nem kellene fizetni?

- mozi bolondéria -

(#3178) Melack válasza devil-k (#3177) üzenetére


Melack
veterán

Bárányfelhő? :B ;]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#3179) #14595328 válasza devil-k (#3177) üzenetére


#14595328
törölt tag

OneDrive-on ingyenes az első 15 GB (regisztrációval kapod) és 15 GB-ot kapsz, ha bejelentkezel mobilos kliensen.

#3169 - Mivel a Microsoft kivette a OneDrive-ból Win 8.1-ben használt Placeholdereket, így a gépeden is megvannak az adatok, nem csak az online tárhelyen. Jópár éve használom (az üzleti felhőjüket is), de olyan még nem volt, hogy elérhetetlen lett volna.

[ Szerkesztve ]

(#3180) F34R válasza devil-k (#3177) üzenetére


F34R
nagyúr

Persze. A sajatert. Most is van ilyen nekem,de sajnos osztozik az email tarhellyel igy az a 1gb kevesnek bizonyul.

(#3181) devil-k válasza Melack (#3178) üzenetére


devil-k
nagyúr

:DDD

(#3179) efs
De az is csak promóciós. ;)

- mozi bolondéria -

(#3182) #14595328 válasza devil-k (#3181) üzenetére


#14595328
törölt tag

Milyen promócióra gondolsz?

(#3183) devil-k válasza #14595328 (#3182) üzenetére


devil-k
nagyúr

Minden 15 GB felett fizetni kell, nem?

- mozi bolondéria -

(#3184) #14595328 válasza devil-k (#3183) üzenetére


#14595328
törölt tag

A kapott bónuszok után nem. Ilyen pl. a mobil kliens (amit írtam) vagy a meghívás. Egyszer belépsz, feltöltöd a fényképeket és kapod a +15 GB-ot örökre.

Ezen kívül többször vannak promó kódok, amikkel lehet szerezni akár 100GB-ot is 1-2 évre. Ezek ha lejárnak, akkor vagy bővíted már pénzért, vagy elveszik. De ilyenkor sem törli a feltöltött adatokat, csak már nem tudsz mást feltölteni.

(#3185) MrRL19


MrRL19
senior tag

Helló

képekre videókra mi a legalkalmasabb felhő ?! (win 10 miatt onedirve aktiváltam ,de nem osk az a 15gb ;] ingyen lehet bővíteni esetleg?!)

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#3186) kispx válasza MrRL19 (#3185) üzenetére


kispx
addikt

+15 GB-ot kapsz, ha a mobilos kliensen is bejelentkezel. Esetlen a MEGA van még 50 GB tárhellyel. Videókra meg ott a youtube.

[ Szerkesztve ]

(#3187) MrRL19 válasza kispx (#3186) üzenetére


MrRL19
senior tag

Most aktiváltam +15gb :K és egyébként melyik legjobb ,ha van olyan ;]

(feltöltés/letöltés melyik a jobb one vs mega? )

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#3188) kispx válasza MrRL19 (#3187) üzenetére


kispx
addikt

Nincs olyan, hogy a "legjobb".

(#3189) MrRL19 válasza kispx (#3188) üzenetére


MrRL19
senior tag

gondoltam :) m1 marad a onedrive 30gb már elég :K

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#3190) TRob1 válasza MrRL19 (#3189) üzenetére


TRob1
veterán

Sztem a Dropbox-OneDrive-GDrive triumvirátus a legjobb. És nekem mondjuk bőven elég is ez a 26,1GB+30GB+17GB.

¤ R'n'R ¤

(#3191) Sanyi.mTs válasza MrRL19 (#3185) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Képre flickr.com
Yahoo tulajdona, 1TB hely, viszont a webes felület tele van nem kívánt tartalommal, mások piblikus képeit tolja az arcodba, de ki lehet bírni. Ha jól tudom már videokat is lehet feltölteni, még nem próbáltam.
Androidos kliens egész türhető.
Elsőre viszont fura a webes felület kezelése

(#3192) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Sziasztok!

MEGA-t aki használja megbízhatónak találja? Anno mikor használtam volt olyan hogy az ott tárolt dolgaim elszálltak. Az igaz hogy ez a MEGA első évében volt.

(#3193) MrRL19 válasza Sanyi.mTs (#3191) üzenetére


MrRL19
senior tag

köszönöm mindenkinek :R szerintem megfelelő lesz a 30GB onedrive :K

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#3194) F34R válasza SG3rg0 (#3192) üzenetére


F34R
nagyúr

A mega.co.nz?

Dontsd el te magad [link]

[link]

Respond

Mindamellett a MEGA ugyanaz mint az elodje volt egy sharing site tele osztott cuccokkal. Nem csodalkoznek ha par ev mulva ugyan arra a sorsra jutna mint a megaupload.

[ Szerkesztve ]

(#3195) net91 válasza MrRL19 (#3187) üzenetére


net91
senior tag

Hogyan kell aktiválni a +15 GB-t?

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#3196) MrRL19 válasza net91 (#3195) üzenetére


MrRL19
senior tag

Telefonra letöltöd ondrive +belépsz és szerintem automatikusan aktiválja a +15gb :K

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#3197) F34R


F34R
nagyúr

Hubic vagy Copy.com ? Mondjuk azt nem ertem miert taroljak tobb peldanyban mas szervereken a fajlt.

Mindegy kepeknek sztem barmelyik jo lesz.

(#3198) net91 válasza MrRL19 (#3196) üzenetére


net91
senior tag

Tabletről beléptem a OneDrive fiókomba, de nem kaptam +15 GB.

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#3199) MrRL19 válasza net91 (#3198) üzenetére


MrRL19
senior tag

Annyira nem vagyok benne a témában ,de lehetséges ,hogy csak telefonon engedélyezi passz...
(vki biztosan tudja mi a probléma) :)

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#3200) net91 válasza MrRL19 (#3199) üzenetére


net91
senior tag

Köszönöm a segítséget.
Telefonról is bejelentkeztem, így sem kaptam plusz tárhelyet.
Na mindegy, szerencsére több felhőt is látogatok. :)

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.