Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3601) Mela Kehes válasza bisti79 (#3600) üzenetére


Mela Kehes
addikt

Ha úgy látom az sem baj. Akkor oda gomdolom tölthetek is fel. Kipróbálom.

vacs: asztali kliensen gondoltam

[ Szerkesztve ]

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#3602) bisti79 válasza Mela Kehes (#3601) üzenetére


bisti79
tag

Persze, az úgy működik. Nekem is otthon egy megosztott mappa is megjelenik, simán megy az összes fájlművelet vele.

(#3603) Mela Kehes válasza bisti79 (#3602) üzenetére


Mela Kehes
addikt

Jól értelmezem, hogy akkor látom a másik fiók tartalmát, de a fájlok ott maradnak és annak a helyét terhelik?

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#3604) bisti79 válasza Mela Kehes (#3603) üzenetére


bisti79
tag

Igen. Csak kapsz hozzá írási/olvasási jogot.

(#3605) alapz@j válasza Tigerclaw (#3576) üzenetére


alapz@j
tag

A Cubby csinál olyat, hogy minden szinkronizált fájlnak megőrzi a korábbi talán három verzióját, a Hubic pedig a backup mappákra csinál hasonlót.

(#3606) Mela Kehes válasza bisti79 (#3604) üzenetére


Mela Kehes
addikt

Ez box-nál is működik?

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#3607) smallmer válasza okiteki (#3598) üzenetére


smallmer
őstag

Köszönöm mindenkinek választ :)

(#3608) bisti79 válasza Mela Kehes (#3606) üzenetére


bisti79
tag

Ott nem próbáltam.

(#3609) starr


starr
őstag

Nah, ehhez mit szóltok?
[link]

(#3610) Edi77 válasza starr (#3609) üzenetére


Edi77
őstag

Hát.... akkor megválok tőlük asszem, ha mégis meglépik :((

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#3611) Bohus válasza starr (#3609) üzenetére


Bohus
aktív tag

Ez az visszamenőleges zsugorítás nem túl etikus lépés. Akinek Windows op-rendszer vásárlásakor az is döntő szempont volt, hogy ezzel 15GB online tárhelyhez jut, akkor nem is már nevezhetjük ingyenesnek a szolgáltatást, mert a felhasználó az op.rendszer együtt a felhő szolgáltatást is megvásárolta. Persze lehet érvelni, hogy nem, a OneDrive az egy külön ingyenes szolgáltatás. De ez is sántít, mert úgy bele van gyúrva a windowsba, hogy még leszedni sem lehet, csupán inaktiválni.

A Föld legnagyobb problémája maga az ember.

(#3612) galaxys80 válasza starr (#3609) üzenetére


galaxys80
veterán

Ha ezt tényleg meglépik, akkor leírtok minden microsoft terméket a készülékeimről az tuti. Hát hülyének nézik ezek az embereket? Ha januárban meglépik ezt, akkor még azt mondom hagyján. De, hogy bejelentik, hogy mégis megmarad a 15 gb és utána ennek ellenére megvágják....
Mindegy. Újra lett 50 gb tárhelyem 2 évig a Dropboxnál. Maximum megint visszaköltözök oda.

(#3613) starr válasza galaxys80 (#3612) üzenetére


starr
őstag

Egy éve még eszetlenül osztogatták a 100GB-okat. Én is szereztem 200GB-ot a Onedrive-on a Binggel, és a Dropbox-szal. Csakhát azok lejárnak.

[ Szerkesztve ]

(#3614) Edi77 válasza starr (#3613) üzenetére


Edi77
őstag

És ha valaki nem menti le a fájljait a felhőből, azokkal együtt csökkentik a tárhely méretet?

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#3615) Rimuru válasza Edi77 (#3614) üzenetére


Rimuru
veterán

Addig nem tolthetsz fel ujat amig be van telve a tarhely.

Vigyázat, csalok!

(#3616) Edi77 válasza Rimuru (#3615) üzenetére


Edi77
őstag

Akkor hagyom fent a fájlokat... gépen van mentés róla azért, hátha mégis..

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#3617) starr válasza Edi77 (#3616) üzenetére


starr
őstag

Csak annyi, hogy fel már nem tölthetsz, nem módosíthatsz, de letölthetsz.
Aztán nem biztos, hogy örökre ebben az állapotban marad. A múltkor egy éve időt adtak, hogy leszedje az ember.

[ Szerkesztve ]

(#3618) Edi77 válasza starr (#3617) üzenetére


Edi77
őstag

Értem. Köszönöm :)

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#3619) Hatii


Hatii
tag

Üdv!
Nem biztos, hogy jó helyen kérdezem, de mégis kapcsolódik a felhőhöz.
Telefon a kamerás képeket automatikusan feltölti a GPhotos-ba. Fel is tölti, viszont van, hogy egy képet kétszer is. A nevük annyiban különbözik, hogy egyiknél pluszban ott van a végén, hogy _TOP, és ezeknek a méretük is nagyobb. De más nem változik. A képeken minimális a különbség látható.
Másnál nem fordult elő? Valami ötlet, hogy hol keressem az okot, telefonon vagy photos-ban?
Köszi

(#3621) vadorzó


vadorzó
aktív tag

Sziasztok,

pCloud mennyire ajánlott?

You can't see California without Marlon Brando's eyes

(#3622) okiteki válasza vadorzó (#3621) üzenetére


okiteki
tag

A kliense többet tud mint a onedrive vagy a gdrive rugalmasan megy telefonon is sebesség jó mert amazon serverei vannak a háttérben vagyis a dropbox sebességét hozza.
Havernak lejár az ingyen 50 giga dropbox kénytelen valami alternatívát venni és az 500 giga 4$ csomag jobban megfelel neki mint a dropbox 1 tb csomagja.
Ingyen 10 gigát ad tehát ki tudod probálni.

Persze fontos te mire akarod használni?

(#3623) vadorzó válasza okiteki (#3622) üzenetére


vadorzó
aktív tag

1 tb-ossal szemezek, köszi az infot.

You can't see California without Marlon Brando's eyes

(#3624) okiteki


okiteki
tag

Itt egy újabb cloud szolgáltató épp magyar és eléggé új lehet.
Kicsit tresoritos beütéssel.
https://blog.crosssec.com/adatmentes-vilagnapja/

Lehet tesztelni aztán megírni a tapasztalatokat.

(#3625) vadorzó válasza okiteki (#3624) üzenetére


vadorzó
aktív tag

Tresorit ad 1 tb-ot is ingyen, csak ne felejtsd el lemondani a próbahónapot...

You can't see California without Marlon Brando's eyes

(#3626) maestro87 válasza okiteki (#3624) üzenetére


maestro87
őstag

Köszi, beregeltem de nem látok letölthető klienst hozzá. Így nem sokat ér.

(#3625) vadorzó: Hogy ad 1TB-ot ingyen??

(#3627) Ereshkigal válasza maestro87 (#3626) üzenetére


Ereshkigal
őstag

30 napos trial van. Utána felmondod vagy fizetsz.

A Crosssec meg elég fukar banda, még az 5 gigás ingyenes csomagot is csak fél évre adják. Bár érdekes, mert az angol oldalon Free forevert írnak, a magyaron meg Ingyenes 6 hónapig.

[ Szerkesztve ]

(#3628) maestro87 válasza Ereshkigal (#3627) üzenetére


maestro87
őstag

Ezt hol írják a Crosssec-nél? A 15GB itt meddig lesz jó?

[ Szerkesztve ]

(#3629) Ereshkigal válasza maestro87 (#3628) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Nem tudom. Gondolom az vagy megmarad, vagy a 6 hónap arra is vonatkozik. Kérdezd meg őket vagy regelj, abból lehet kiderül.

(#3630) vadorzó


vadorzó
aktív tag

Tresorit-ot próbáltam, iszonyat lassú. (Nyilván közrejátszik a feltöltési sebességem, de akkor is...)
Tud valaki gyorsabbat ajánlani esetleg? (1tb tárhely kellene.)

You can't see California without Marlon Brando's eyes

(#3631) okiteki válasza vadorzó (#3630) üzenetére


okiteki
tag

Milyen neted van fel/le ?

(#3632) vadorzó válasza okiteki (#3631) üzenetére


vadorzó
aktív tag

3/30-as.

[ Szerkesztve ]

You can't see California without Marlon Brando's eyes

(#3633) okiteki válasza vadorzó (#3632) üzenetére


okiteki
tag

Hát akkor felfelé kimaxolja a tresorit szerintem sebességben. Ha gyorsabb hasonló 1 TB cloud kell akkor www.pcloud.com a javasolt gyorsabb mert amazon szervereit használja tárolásra.

(#3634) vadorzó válasza okiteki (#3633) üzenetére


vadorzó
aktív tag

Igazából elég lenne egy 1tb-os vinyó 1 napra :P

You can't see California without Marlon Brando's eyes

(#3635) r4z


r4z
nagyúr

Sziasztok!

25-50GB tárhelyet keresek telefonos képeknek-videóknak, plusz nagyobb fájloknak (3-4GB), lehetőleg ingyen. iOS és Android app feltétel, Mac kliens hatalmas előny. iCloudom van, de ott nem lehet csak a cloudban tárolni a fájlokat, mindent leszinkronizál a gépemre is.

Eddig Copyt használtam, de hó végén lelövik, úgyhogy más után kell néznem. GDrive, Dropbox, Mega nem játszik. Mit ajánlotok, mit próbáljak ki?

[ Szerkesztve ]

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#3636) starr válasza r4z (#3635) üzenetére


starr
őstag

Hubic.
Ha meghív valaki (pl. én) 30GB-al indíthatsz, utána meghívásonként 5GB-ot kapsz, összesen így 55-ig lehet felnyomni ingyen.

[ Szerkesztve ]

(#3637) nfsu17 válasza Hatii (#3619) üzenetére


nfsu17
veterán

Óvatosan kell bánni ezzel a google fotókkal, mert később lesz nagy szemmel nézés, ha az eredeti fájlok eltűntek és majd a fotókból akarod letölteni az ottani képeket.
Ha úgy van beállítva, hogy a minőséget csökkentse, akkor a mobilos kb. 5MB-os képeid majd onnan letöltve jó, ha 2MB-osak lesznek. A felbontás marad (pl. 4000x3000), csak kisebb méretűek lesznek, azaz értelem szerűen romlanak is.
Ha a másik beállítást használod, akkor nincs gond, ott a drive helyét foglalja, azaz 15GB-ot.
Megoldást sajnos nem tudok a gondodra, sosem szerettem az automatizált dolgokat.
De mivel gondolom sokan azért használják a fotókat (nem tudom, hogy Te miért), mert jól hangzik az ingyenes korlátlan tárhely, gondolom majd sokan nem is fogják érteni, hogy az addigi X méretű képek, miért lettek X-Y méretűek. Persze feketén-fehéren le van írva, hogy csökkentett minőségben, de azt vajon hányan értelmezik is?

[ Szerkesztve ]

(#3638) Hatii válasza nfsu17 (#3637) üzenetére


Hatii
tag

Át szoktam nézni a beállításokat, korlátlan tárhelyre van beállítva, és tudom is mivel jár. Amit nem értek, hogy miért csinál némelyik képből kettőt is, más méretben. Mert ha mindből csinálna, vagy egyikből sem, akkor ok, de hogy (számomra) véletlenszerűen, azt már nem értem.
Nem vagyok nagy fényképezős, meg az sem érdekel, ha ront a minőségen, telefonon úgy is tárolom, amíg elférek, viszont könnyebb az 1-2 oldalas jegyzeteket, feladatokat megosztani gépen, mint telefonon. Ezeknél meg nem számít a minőség, amíg olvasható.

(#3639) haligali72


haligali72
aktív tag

Sziasztok!
Több felhőt használtam már, de kinőttem a helyemet és mivel tanár vagyok szeretném kihasználni az ingyenes microsoft onedrive tárhelyet, viszont van egy kis gondom:
Beállítom az alapértelmezett onedrive mappát majd behúzom a kb 50 Gigányi szinkronizálni kívánt mappákat, el is indul a szinkronizálás vagyis a feltöltés, de egy idő után hiba jelentkezik, hogy nem tud néhány fájlt feltölteni és kéri hogy újra lokalizáljam a felhő alapértelmezett mappáit.
Mi lehet a gond? Tudna valaki segíteni? :F

(#3640) haligali72


haligali72
aktív tag

Az előző gond megoldódott egy uninstall installal, viszont az hogy a cput 100% on pörgeti folyton a onedrive az normális? Egy coe 2 duo E6550 procim van és 2G ram.

(#3641) okiteki válasza haligali72 (#3640) üzenetére


okiteki
tag

Valami nálad nem koser az biztos, az igaz hogy a géped a minimumot üti meg sajnos ma már. :(

(#3642) starr válasza haligali72 (#3640) üzenetére


starr
őstag

Nálam is eltartott 2-3 óráig, amikor felraktam az új gépemre, és bemásoltam a Onedrive mappát.
Sokáig pörgött, mire végignézte mit van már fent, és mi nincs. Kb 35GB adat volt 20ezer képpel.
Pedig idén vettem a legújabb Skylake processzorral.

(#3643) haligali72 válasza starr (#3642) üzenetére


haligali72
aktív tag

Tudom hogy pörgeti akkor amikor átnézi hogy változott e valami, de a feltöltésnél is így pörög? Azt is tudom hogy a gépem a minimum. :F

(#3644) starr válasza haligali72 (#3643) üzenetére


starr
őstag

Nem kellene így pörögnie.
Féléve még egy 10 éves gépem volt, a tiédnél eggyel régebbi generáció, és az sem pörgött 100%-on.
Nem hagyja abba egy idő után?
Lehet,hogy titkosítja az adatfolyamot feltöltéskor,és az megy neki nehezen.

(#3645) okiteki


okiteki
tag

Most akciós a Office 365 Personal 1TB Onedrive al az edigitalban csak 6000 ft ingyen futárral 1 évre :D
Én is vettem ismerősnek :)

[ Szerkesztve ]

(#3646) haligali72 válasza starr (#3644) üzenetére


haligali72
aktív tag

Nem hagyja abba, valószínűleg a tömörítés az oka, nagyobb fájlokat is felrakok, nem válogattam semmit, mindent nyomok fel és ez lehet a gond...gondolom

(#3647) bisti79 válasza haligali72 (#3646) üzenetére


bisti79
tag

Win 10-et használsz a notebook-on? Abban kritikán aluli a beépített kliens, de az igazi gondot a fájlindexelő-rendszer okozza... Ez az állandó gyorsítótárazás katasztrófa! :(

(#3649) koviamy


koviamy
csendes tag

Egy kb 7 gigabyte-os (legális) fájlt szeretnék megosztani a barátaim között. Mi ma a legegyszerűbb, gyors és ingyenes módja ennek?

(#3650) starr válasza koviamy (#3649) üzenetére


starr
őstag

Google Drive

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.