Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3051) Orionk


Orionk
senior tag

Sziasztok !

A DropBox és Cubby tárhelyek esetében valami miatt 1 órán át tart, mire letölt egy 313 MB-os fájlt. Ez miért lehet ? Miért ilyen lassú most ez a két tárhely a letöltésnél ?

Ja, a 313 MB-os fájlt én töltöttem fel.

köszönöm szépen a véleményeiteket !

(#3052) Gyb001


Gyb001
senior tag

Sziasztok hogyan lehet megoldani hogy egy dropbox mappa véglegesen törlődjön?
Hiába törlöm az összes gépről és az online felületen is a mappát 5 perc múlva ujra ott van és megjelenik benne az adat amit töröltem. ELég idegesítő mivel lejárt a htc promóciója és csak 4 gb helyem van mindjárt betelik a képekkel.

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#3053) Feralheart


Feralheart
tag

Sziasztok!
Ha feltöltök felhőbe torrent oldalról letöltött zenét, akkor mi lesz?

(#3054) Edi77 válasza Feralheart (#3053) üzenetére


Edi77
őstag

Hogyhogy mi lesz? Nekem sok zeném van felhőben, semmi gond nincs

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#3055) Feralheart válasza Edi77 (#3054) üzenetére


Feralheart
tag

De pl. nem büntethetnek érte?

(#3056) Edi77 válasza Feralheart (#3055) üzenetére


Edi77
őstag

Ha letöltötted a gépre, onnan azt csinálsz vele, amit akarsz, bár mondjuk én csak saját használatra tartom ott a zeneszámokat, senkivel nem osztom meg, évek óta nem volt baj.

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#3057) Feralheart válasza Edi77 (#3056) üzenetére


Feralheart
tag

Én is saját használatra tartanám, csak nem akarok "szerzői jogvédők"től egy szaftos csekket kapni.

Te melyik felhő tárhelyet használod erre a célra?

(#3058) Edi77 válasza Feralheart (#3057) üzenetére


Edi77
őstag

Dropbox és onedrive, gdrive

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#3059) Feralheart válasza Edi77 (#3058) üzenetére


Feralheart
tag

Körülbelül mennyi éve használod zene tárolásra?
Illetve mire használod még?
Mennyire ajánlod a megát?

(#3060) Edi77 válasza Feralheart (#3059) üzenetére


Edi77
őstag

Nem tudom, pontosan mióta, de évek óta. Képeket, doksikat tárolok rajtuk. Mega nekem nem jött be, túl lassú volt a feltöltésnél, sokszor le is állt és a szisztéma sem tetszett.

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#3061) scott_free


scott_free
senior tag

hi,

nagynénémnek keresnék biztonsági mentéshez ingyenes felhő tárhelyet - fényképek, doksik, videók részére. (egy ismerős beszedett egy cryptowall vírust és minden képe, doksija odalett, szóval most pánik van nála is)

ami fontos lenne, hogy én választhassam ki a feltölteni/szinkronizálni kívánt könyvtárakat, ill. hogy egy esetleges cryptowall típusú vírus ellen is védve legyenek a már feltöltött fájlok. (tehát, hogy a jó fájlokat ne írja felül a vírusosakkal egy szinkronizálás során)

Mega, Copy vagy más? :F

(#3062) kispx válasza scott_free (#3061) üzenetére


kispx
addikt

A program nem tudja megkülönböztetni a jó és a titkosított fájlokat. Ha megfertőződik, akkor a lekódolt fájlokat is felfogja a kliens tölteni. Ez ellen max úgy lehet védekezni, ha a felhőszolgáltatónak van verziókezelése. Ekkor ha feltöltődik az új (=titkosított) fájl, akkor még a felhőben (egy ideig) elérhető lesz a régebbi verzió.

Mennyi tárhely kel, fizetős vagy ingyenes?

[ Szerkesztve ]

(#3063) scott_free válasza kispx (#3062) üzenetére


scott_free
senior tag

és melyiknek van ilyen verziókezelője?

tárhely ingyenes lenne jó, és persze minél nagyobb. ;)

(#3064) kispx válasza scott_free (#3063) üzenetére


kispx
addikt

dropbox :)

(#3065) scott_free válasza kispx (#3064) üzenetére


scott_free
senior tag

hm, ott azért elég kicsi a tárhely :(

(#3066) Orionk válasza Orionk (#3051) üzenetére


Orionk
senior tag

Senkinek semmi infója erről, hogy mért lassú ?

köszönöm

(#3067) scott_free


scott_free
senior tag

ownCloud vagy Pydio tapasztalata van valakinek?
(tárhelyem lenne hozzájuk, lehet, hogy ez jobb megoldás, mint egy külső szolgáltató?)

(#3068) megint én


megint én
őstag

Sziasztok. Egy gépre több dropbox felhasználó is szikronizálhat?

(#3069) kispx válasza megint én (#3068) üzenetére


kispx
addikt

Can I have two Dropbox accounts on the same computer or device?

Ezt megtoldanám azzal, hogy ez egy felhasználói fiókra vonatkozik. Ha több felhasználói fiókkal rendelkezik a gép, akkor mindegyikre külön érvényes a fenti link.

(#3070) llaszlo


llaszlo
veterán

A sugarsyncnél lehet olyat, hogy megadhatom melyik mappát szinkronizálja és melyiket ne. Akár az almappákra is be lehet állítani ilyet.
Van olyan felhő tárhely ami ezt tudja csak ingyenesen?
Mert ugye az az alap, hogy van egy főmappa és amit abba beledobok az lesz szinkronizálva. De ezt eléggé hülye megoldásnak tartom, mert, akkor így szinte minden amit szinkronizálni akarok az duplán lesz meg. Pl a Documents mappában van amit feltöltenék és van amit nem.

[ Szerkesztve ]

(#3071) Pikkolo^^ válasza llaszlo (#3070) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Cubby-ra váltottam amikor a SS már pénz kért.

(#3072) llaszlo válasza Pikkolo^^ (#3071) üzenetére


llaszlo
veterán

Tényleg az van nekem is. Már nem tudom, hogy miért nem használom. Talán a kicsi tárhely miatt. És a meghívás sem működött rendesen. Neked működik? Mennyi a max? SS-nél volt elég nagy tárhelyem volt talán 54GB ha jól emlékszem.

(#3073) Pikkolo^^ válasza llaszlo (#3072) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

5G az alap és 20G-t lehet meghívásokból kapni.

(#3074) llaszlo válasza Pikkolo^^ (#3073) üzenetére


llaszlo
veterán

Utána néztem én is. Korábban nem ment a meghívás, szerintem azért, mert nem gépen regisztráltak, hanem mobilon. Kibővítem 25GB-ra ha lesz időm és akkor használható lesz. :) Bár az SS-től még így is messze lesz.

(#3075) Gyb001 válasza Gyb001 (#3052) üzenetére


Gyb001
senior tag

Valaki?

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#3076) vgyuri válasza Gyb001 (#3075) üzenetére


vgyuri
őstag

Valahonnan visszatöltődik a mappa tartalma. Ha valahol a webes felületen ki lehet törölni az engedélyezett eszközöket, akkor töröld ki mindegyiket, próbálj ki- és bejelentkezni pc-ről és a mobil eszközökről.

Pl. Android-on FolderSync-ben be lehet állítani csak feltöltést, és törléseket se szinkronizálja, így is visszakerülhet a könyvtár.

[ Szerkesztve ]

(#3077) King Unique


King Unique
titán

Üdv!

Másik topikban nem kaptam rá egyértelmű választ, így megkérdezem itt is.
Olyan gondom van, ha megosztok OneDrive-ban egy Excel táblát csak megtekintésre, akkor utána Excel Online-ban ottmarad a letöltés opció is, amit én nem akarok [link].
Ezt valahogy be lehet állítani (tiltani), mint pl. Google Drive-nál, vagy alapból felejtős?? Esetleg létezik olyan online tárhely + táblázatmegjelenítő kombó (Drive-on kívül), ami ezt tudja :F
A Drive majdnem jó is lenne, csak azzal meg az a kis bibi, hogy saját táblázatok alkalmazása átkonvertálja az MSO formátumot, néhány formázás elveszik stb.

:R

(#3078) F34R válasza scott_free (#3067) üzenetére


F34R
nagyúr

Owncloud nekem is van, csak nem nagyon szoktam hasznalni. telefonra is van client es elegge biztonsagos mindenfele szempontbol.

(#3079) llaszlo válasza King Unique (#3077) üzenetére


llaszlo
veterán

És le is lehet tölteni vagy csak megjelenik a lehetőség? Nagyon nem mindegy.

(#3080) King Unique válasza llaszlo (#3079) üzenetére


King Unique
titán

OneDrive + Excel Online verziónál igen, le is lehet tölteni 1-1-ben.
Ha nincs előre beállítva, akkor a fájl menüből a Google táblázatoknál is, de ott a megosztásnál alul van erre is tiltási opció, míg az előzőnél nincs.

(#3081) F34R


F34R
nagyúr

Mi lett a MEGA-val ? [link]

(#3082) llaszlo válasza King Unique (#3080) üzenetére


llaszlo
veterán

Azt hiszem itt a megoldás. [link]

Esetleg még ezeket nézd meg. [link]

(#3083) King Unique válasza llaszlo (#3082) üzenetére


King Unique
titán

Megpróbáltam a 2. oldalon lévő módszert, hogy a beágyazásnál kivettem a letöltés elől a pipát, de utána megosztva, ismét aktív volt a letöltés opció...VISZONT, ha csak sima beágyazás által generált linket másolom be, annál már működik, nincs letöltés egy egyebek se, valamint kilépve a fiókból is elérhető. Gondolom az is vmi megosztásfélét csinál. :))

Köszönöm az ötletet. :R

[ Szerkesztve ]

(#3084) King Unique válasza King Unique (#3083) üzenetére


King Unique
titán

Vissza nem működik mégse, pedig a javascriptben false van....nem jegyzi meg, ha kiveszem a letöltés elől a pipát és ugyan a beágyazási url-t megadva, először megjeleníti a táblázatot anélkül, de alul, ha rámegyek a teljes méretre, akkor bejön az Excel Online és ott a letöltés opció... :(
Lehet, hogy meg lehet jobban túrni a kódot, de nincs ezzel türelmem vesződni és lehet lehet mégiscsak Drive lesz belőle, ha nincs más opció.

(#3085) llaszlo


llaszlo
veterán

Cubby-nál van ilyen általános meghívó link amit pl belinkelhetek egy fórumra vagy mondjuk FB-re kirakhatok? Mert én csak az egyedi email meghívásos dolgot találtam. Hol találok ilyet?

…..
King Unique, hát akkor nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#3086) nand


nand
csendes tag

üdv,

röviden: több munkatársamnak szeretnék felhő alapon megosztani könyvtárakat - könyvtárszerkezetet.
a másokkal megosztott könyvtár szerkezeteket szeretném, h mások is a saját könyvtárukban a saját gépükön szinkronizálva lássák és ne csak böngészőn keresztül érjék el a megosztott könyvtárakat.

hosszan: adott 201-es_munka könyvtár, amiben az egyes munkatársaim az adott alkönyvtárakhoz olvasási jogot kapnak, de a saját munkáit tartalmazó könyvtárhoz minden kolléga írási jogot is kap.
évente kb 30 ilyen munka van, és minden munkához külön ilyen könyvtár szerkezetet szeretnék létrehozni.

azt a megoldást szeretném megtalálni, amikor a megosztott könyvtár szerkezetet, az többi kolléga a saját mappájában láthatja.
azaz menyitom pl. totalcommanderrel és B-kollega látja a saját felhős könyvtárában a saját gépén, nem csak a Chrome böngészővel megnyitva a fiókját.

Ezen a képen látható, h a maga-ban ezt nem tudtam elérni:
https://www.dropbox.com/s/40vymstxf9fnpfd/mega_shared_feature.png?dl=0

Dropboxban ez működik, de sajnos kevés helyet ad ingyen.
Mega.co.nz-ben ezt el lehet érni?
Onedrive sem tudja sajnos.
Van még valami a nap alatt, ami tudja ezt a megoldást?

tudom, csak kicsivel kényelmetlenebb a jelenlegi megoldás, de hátha meg lehet oldani valahogyan...

[ Szerkesztve ]

(#3087) llaszlo válasza nand (#3086) üzenetére


llaszlo
veterán

Copy? Az elég sokféle beállítást tud és a tárhely is jól bővíthető. Nekem van több, mint 400gigám. Persze ennek a fele is bőven elég lenne csak sokan regisztráltak az én meghívó linkemmel.
Van benne ilyen együttműködő rész is. Amikor többen használhatják a tárhelyet és az összeadódik meg hasonlók. Azzal talán meg lehet oldani ezt is.
Kérj meghívó linket az +5GB-ot már a regisztrációnál is meg a meghívónak is.

[ Szerkesztve ]

(#3088) nand


nand
csendes tag

ha dobtok egy copy.com meghívó linket, akkor...

(#3089) Met


Met
nagyúr

Degoo-ról mik a tapasztalatok?

Copy reflink :B

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#3090) llaszlo válasza Met (#3089) üzenetére


llaszlo
veterán

Nem tudom, de mindjárt tesztelem. :) degoo meghívó link [link]

(#3091) llaszlo válasza llaszlo (#3090) üzenetére


llaszlo
veterán

Nagyon tetszik, hogy hozzá lehet adni egyéni mappákat is. Ez egy nagyon nagy plusz pont. :)
Viszont droid app az nincs ez meg egy nagy mínusz pont. :(

[ Szerkesztve ]

(#3092) Met válasza llaszlo (#3090) üzenetére


Met
nagyúr

Regeltem ;)
Feltolom oda is a cuccaimat, aztán majd meglássuk.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#3093) SybenX


SybenX
őstag

Sziasztok!
Melyik a legjobb felhő alapú tárhely 100GB film számára?De inkább 200GB lenne jó.

(#3094) devil-k


devil-k
nagyúr

Lassan lejár a Samsungtól kapott Dropbox tárhelyem, ami 2 évre szól. Szeretnék rá előfizetni. Nem tud valaki esetleg egy kuponkódot? :B

- mozi bolondéria -

(#3095) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Sziasztok! Láttátok, hogy a Copy átalakul? A kliense nagyon jó lett! Hálózati meghajtóként csatolja fel a tárhelyet. A webes felülete is változott. Új név, új színvilág.
[link]

(#3096) tonyrulez válasza Met (#3089) üzenetére


tonyrulez
őstag

Úgy látom ez csak backup cloud. Egy eszközt lehet csak hozzácsatlakoztatni az ingyenesen, és csak naponta egyszer hajlandó automatikusan szinkronizálni.

Egyelőre a favoritom a MEGA: eszközök közötti szinkronizálás, gyors Android app, bármilyen mappa kiválasztható és 50GB alap. Ha a GDrive tudná ugyanezt, vagy legalább kezelni a symlink-et akkor váltanák a 100GB-os plan-re, de anélkül...

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#3097) llaszlo válasza SG3rg0 (#3095) üzenetére


llaszlo
veterán

Remélem a 400+GB-os tárhelyem továbbra is ingyenesen megmarad. :)
Viszont a kliensnél már látom, hogy elqrták, hogy csak osx 10.10-től támogatott. Ez csúnya baki azért.

[ Szerkesztve ]

(#3098) Fandango válasza SG3rg0 (#3095) üzenetére


Fandango
veterán

A Copy megmaradt, ha megnezed a plans aljan ezt irja: Looking for a personal plan? Visit Copy.com

A CudaDrive a business verzio.

[ Szerkesztve ]

(#3099) Edi77


Edi77
őstag

Másnál is leáll a dropbox feltöltés? (webes) De az oldal is alig akart betölteni.

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#3100) whited


whited
addikt

Sziasztok
Keresnék egy olyan felhő alapú tárolási lehetőséget amivel a következő dolgot tudnám megoldani:
Szeretnék több albumot létrehozni benne, amiben pár nagy felbontású képet szeretnék megjeleníteni.
Bővebben arra gondolok, hogy épp honlapot készítek az autókereskedésünk számára, viszont oda korlátozott számban lehet képet feltenni, ezért gondoltam rá, hogy inkább 1 linket raknék oda, ahonnan átirányíthatom az illetőt egy dropbox-hoz hasonló rendszerbe és ott meg tudná nézni a képeket albumonként ( nyilván csak az adott kocsié jelenleg meg neki alapértelmezetten)

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.