Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3951) Cheesy válasza Ereshkigal (#3949) üzenetére


Cheesy
őstag

Ebben igazad van. Nekem azért nem szúrt még szemet mert próbálok egyszerű könyvtárstruktúrát tartani.

www.vakbelmutet.hu

(#3952) Pikkolo^^ válasza Pikkolo^^ (#3950) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Nem megosztani hanem felhőbe rakni....

(#3953) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,
valami gond van a dropboxommal. Sehogy nem akar a program szinkronizálni és ha az oldalt megnyitom akkor néha az sem jön be, ha bejön és letöltenék egy fájlt akkor ezt kapom chromeban:

A webhely nem érhető el

dl-web.dropbox.com szerverének DNS-címe nem található.
Próbálkozzon a Windows Hálózati diagnosztika futtatásával.
DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN

(#3954) F34R


F34R
nagyúr

Udv, megarol nem enged tolteni mert par MB utan jon a limit, viszont en mar regen nem rendelkezem accountal, muszaly regisztralnom, hogy legalabb napi par GB lecsorduljon?

(#3955) nfsu17


nfsu17
veterán

Hello.

Létezhet az, hogy drive-ra 165 Mbps-nál gyorsabban nem enged feltölteni? Mintha itt lenne kimaxolva.
Van ennél gyorsabb hely amúgy?
Mármint ahonnan majd gyorsan is lehet lehúzni, mert azzal nem vagyok kisegítve, hogy 1 perc alatt felmegy, de 1 nap mire majd lejön :D

(#3956) okiteki válasza nfsu17 (#3955) üzenetére


okiteki
tag

A saját tesztjeim alapján magyarországról ingyenes cloudok közül a leggyorsabb a google vagy a mega drive de még egyszer csak a napi limitig erejéig és nem mindegy melyik szolgáltatónál vagy :W Ha fizetősre gondolsz akkor már más a helyzet ott a legjobb per pill az arubacloud ott elérhető 500-600 mbit/s mivel nekik van a legközelebb saját szerverközpontjuk.

(#3957) thre


thre
csendes tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni. Felhőszolgáltatást bérelnénk. Elsődleges szempont a biztonság, és hogy csak mi férhessünk a fileokhoz hozzá (ingyenes nem opció). Főleg dokumentumok elérésére használnánk.
Tudnátok valamit ajánlani?

Köszi, üdv:

András

(#3958) kispx válasza thre (#3957) üzenetére


kispx
addikt

(#3959) thre válasza kispx (#3958) üzenetére


thre
csendes tag

Szia!

Esetleg valami magyar szolgáltatót tudnál ajánlani? A felhasználók közül 3-4en nem beszélnek angolul, és már nem túl fiatalok, néha az excel feladja a leckét nekik :D

Köszi, üdv:

András

(#3960) Cheesy válasza thre (#3959) üzenetére


Cheesy
őstag

A Tresoritot ha jól tudom magyarok fejlesztették.

Amit tudok ajánlani: Sync.com
Kanadai szerverek kizárólag, mely ország nem tagja az USA Patriot Act-nak. Kliens oldali decryptálás.

www.vakbelmutet.hu

(#3961) okiteki válasza thre (#3959) üzenetére


okiteki
tag

Céges felhasználásra ha biztonság az első akkor bizony csak és kizárólag angol nyelvű cloud szolgáltatók jöhetnek szóba!
Magyar nyelvű szolgáltató nincs is ami figyelembe vehető ha van szóljatok :R

Természetesen t-system tud neked cloudot adni magyar nyelvű supportal de árban kis cégnek nem éri meg ;]

https://tresorit.com/ vagy https://www.pcloud.com/ ezek nagyon biztonságosak. De szerintem a közös céges munkában gyengék, sőt nehézkesek a céges munkához és ez a lényeg ha nehézkesen megy a közös munka ezen elbukik az egész cloud buli :W

Céges csoport közös munkához más a prioritás mint magánembernek erre ajánlott a http://www.egnyte.com/ vagy a https://www.box.com/ .

Árban céges környezetben min 5 felhasználó a belépő szinte mindenhol vagyis a tarifát így kell számolni !!!!

Tehát költség 8$/fő/hó vagyis egnyte 480$ / év 5 felhasználóval !
12$/fő/hó box 720$/év 5 felhasználóval hasonló paraméterekkel!

[ Szerkesztve ]

(#3962) Declare


Declare
őstag

Sziasztok!

Van arra barkinek barmilyen ötlete, hogy mitöl lehet a dropbox extrem lassu, ha a weben akarok valamit feltölteni? Ceges gepemröl szeretnem, eddig müködött jol, most par napja gyakorlatilag 0,5Mb fajlt sem tudok feltölteni.....probakepp egy 22kb os excelfajt felment, kb 15 perc alatt. :F

Probaltam a tüzfalat kilöni, virusirtot, semmi nem segit....van erre valakinek valami tippje, hogy indulhatok el a hiba megtalalasaban? :R

Kiprobalatm a windows tüzfal kilöveset, akkor sem valtozott semmi.

Probaltam Chrome es IE vel is....ugyan az :(

[ Szerkesztve ]

(#3963) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

Mi a legkönnyebb illetve leggyorsabb módja, ha egy kezdő nagyobb terjedelmű (videó fájl) anyagot szeretne eljuttatni másokhoz neten? A szempont, hogy ez minőség romlás nélkül történhessen!

Gmail regisztráció és oda feltöltés majd megosztás?

F.K.T.

(#3964) Melack válasza psg5 (#3963) üzenetére


Melack
veterán

toldacuccot?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#3965) nfsu17 válasza psg5 (#3963) üzenetére


nfsu17
veterán

én google drive-val oldanám meg.
ha van gmail címe, van drive-ja is és 15GB-ja.
feltölti és a megosztási linket elküldi emailben.
fel is és le is elég gyors a google

(#3966) okiteki válasza psg5 (#3963) üzenetére


okiteki
tag

A toldacuccot az lassú ehhez képest és korlátozott méretű!
Pontosan gmail a leggyorsabb és legpraktikusabb és ingyen van :DDD

(#3967) psg5 válasza nfsu17 (#3965) üzenetére


psg5
veterán

Köszi nektek! Csupán valahogy figyelni kell ugye hogy eredeti méret legyen beállítva.

F.K.T.

(#3968) okiteki válasza psg5 (#3967) üzenetére


okiteki
tag

A google drive-ban mindig eredeti a méret nem nyúl hozzá a google te keversz valamit a kép nem egyenlő a videóval!

(#3969) psg5 válasza okiteki (#3968) üzenetére


psg5
veterán

Ok. Köszi!

F.K.T.

(#3970) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

iCloud szinkronnal kapcsolatban szeretném kérni a segítségeteket.

iCloud szinkron Windows alatt. Vagyis az iCloud drive-val kapcsolatos az alábbi problémám.

A mai nap az irodában 100/100-as net mellett kb 8 órányi idő alatt sikerült neki 65 megát letölteni a fent tárolt 9 gigából. Nem akarom ezt bőven fejtegetni, ez szánalmas teljesítmény. Az itthoni iMac a 9 gigát pár óra alatt feltöltötte.
Emellett generál egy 30-35%-os prociterhelést Windows alatt. Ami azért is baj mert ez egy laptop, és ahogy elnézem az elkövetkező hetekben ameddig ezt az adatmennyiséget leszüttyögi, hordoznom kell majd a gépet, és nem szeretnék búcsút mondani az akkuidő 1/3-ának. Van valami tippetek, javaslatotok hogy fel tudjam gyorsítani a letöltést?
A feladatkezelő szerint kb 5-10 másodpercenként van egy-egy letöltés, akkor néha másfél megával is száguld lefelé az anyag.
Speedtest.net szerint megvan a 100/100 sebesség.

(#3971) okiteki válasza lugosi (#3970) üzenetére


okiteki
tag

Munkatárs is így járt múlt héten aztán megjavult magától Windows 7 van a gépén 1-2 napig szarakodott azt megjavult esetleg kliens uninstall reboot aztán install újra lehet próbálni.

[ Szerkesztve ]

(#3972) lugosi válasza okiteki (#3971) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi. Várok akkor vele pár napot.

(#3973) Pikkolo^^


Pikkolo^^
addikt

Ingyenes Cubby alternatíva továbbra sincsen ahol különböző könyvtárakat lehetne szinkronizálni?

(#3974) lugosi válasza okiteki (#3971) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Így is lett ahogy mondtad. 3 napot gondolkozott valamin, aztán gyorsan leszinkronizálta.

(#3975) starr válasza Pikkolo^^ (#3973) üzenetére


starr
őstag

A Mega windowsos kliense tud ilyet.
Amúgy mklink /J paranccsal bármit be tudsz linkelni bárhova pl.:
mklink /J S:\OneDrive\Audio S:\Audio
mklink /J S:\OneDrive\Video T:\Video
mklink /J S:\OneDrive\Documents U:\Documents
Ilyenkor ugyanúgy szinkronizál, mintha valóban ott lennének az adatok.

[ Szerkesztve ]

(#3976) alapz@j válasza okiteki (#3961) üzenetére


alapz@j
tag

> Magyar nyelvű szolgáltató nincs is ami figyelembe vehető ha van szóljatok

https://crosssec.com/hu/

Megmondom őszintén, nem tudom, hogy a szervereik hol vannak, de a cuccot pécsi srácok fejlesztik.

(#3977) Pikkolo^^ válasza starr (#3975) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Köszönöm szépen, ezt nem tudtam. Junction-t tettem fel, mert mklink nincsen W10 alatt. Már csak törölnöm kellene, mert rosszat linkeltem :)

[ Szerkesztve ]

(#3978) starr válasza Pikkolo^^ (#3977) üzenetére


starr
őstag

Nálam van mklink a W10 alatt is.

(#3979) Pikkolo^^ válasza starr (#3978) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Nekem nincsen, mások is írták, de nem lényeg, mert a junction működik Onedrive alatt azonban sajnos Google drive alatt nem.

(#3980) okiteki válasza alapz@j (#3976) üzenetére


okiteki
tag

Tényleg van még 1 magyar cég aki clouddal foglalkozik :R de per pill fejlesztenek ezerrel mindössze 1 éve alakultak :Y nincs semmi tapasztalatuk a trezorithoz képest ezért majd ha kiforrták magukat akkor számba lehet venni addig nem vesszük számításba :U

(#3981) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

tresorit-nak van pc-s kliense?
weben hogyan tudom megváltoztatni az egyik mappa nevét? mert jelenleg csak törölni engedi :W

(#3982) SG3rg0 válasza Sanyi.mTs (#3981) üzenetére


SG3rg0
őstag

Szia!

Persze van PC kliens a webes felületet pár hónapja kezdték el tolni még béta szerintem!

(#3983) Sanyi.mTs válasza SG3rg0 (#3982) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

valóban, lent a lap alján nem kerestem. köszi.

[ Szerkesztve ]

(#3984) Ereshkigal válasza Sanyi.mTs (#3981) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Nem lehet megváltoztatni tudtommal.

[ Szerkesztve ]

(#3985) air válasza Pikkolo^^ (#3977) üzenetére


air
nagyúr

Mit jelent az, hogy "Junction-t tettem fel, mert mklink nincsen W10"?
Az egy külön program? Mert a junction az mklink (ami egyébként van W10-en) egyik opciója.
Sajnos ahogy látom Google Drive alatt azonban nálam sem megy.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#3986) Pikkolo^^ válasza air (#3985) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Simán commandba berva, hogy mlink nem találta meg, ezért rákerestem és egy MS oldal írta a junction-t, letöltötem tőlük és azt használtam.

(#3987) air válasza Pikkolo^^ (#3986) üzenetére


air
nagyúr

Aha. Most rákerestem így. Ez a sysinternals része volt, de 2010-ben befejezték a fejlesztését. Lényegében ugyanazt tudja, mint a Vistában bevezetett mklink.
Furcsálom, hogy az mklink-et nem találta meg neked a W10. Parancssorba beírva simán működik.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#3988) lalakov


lalakov
senior tag

Sziasztok!

Használ valamelyikőtök My Passport Ultra-t és Dropbox-ot együtt?

Köszönöm,
lalakov

(#3989) air válasza Pikkolo^^ (#3986) üzenetére


air
nagyúr

A Mega kliense tényleg nagyon jó.
Hasonló mint a Cubby. Bármit beállíthatsz neki.
A Google Drive sajnos nem követi sem a symlinket, sem a junction-t.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#3990) Pikkolo^^ válasza air (#3989) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Nem is kellett linkelnem. Helyi mappának kiválasztottam azt amelyiket szeretném szinkronizálni számítógépek között és így egyszerűen meg lehetett oldani. Amint látom a kliensben több mappát is meg lehet adni, így a linkelés értelmét is veszti.

(#3991) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Mai gép-bekapcsoláskor olyat játszik a dropbox, hogy uploading 6000 files, indexing 19000 files. Nyilván tegnap este óta nem változott meg semmi a gépemen. Annyi hogy a tegnap esti kikapcsolás és a ma délelőtti bekapcsolás között volt egy rendszer-visszaállítás, mivel a havi egyszeri windows update mint hónapok óta már rendesen, valamit elcsesz, és vissza kell állítanom ilyenkor a gépet, de ez már szokásos rutin nálam. Ez okozhatta?

(#3992) Rimuru válasza lugosi (#3991) üzenetére


Rimuru
veterán

Valoszinu dropbox (lokalis) adatbazisat is visszallitottad, ezert pedig leelenorizte az osszes fajlt.

Vigyázat, csalok!

(#3993) lugosi válasza Rimuru (#3992) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi. Remélem ez lesz.
Remélem nem áll neki újból szinkronizálni a 9 gigát. Ott hagytam a gépet, eljöttem ebédelni, remélem mire visszaérek, végez is.
Már azt hittem kifogtam egy kriptovírust és épp letitkosított mindent, úgyhogy most cseréli a régi dokumentumokat az újakra.

(#3994) Rimuru válasza lugosi (#3993) üzenetére


Rimuru
veterán

Hat ha a felhoben hulye fajlok jelennek meg akkor megszivtad. ;]
Amugy feladatkezeloben nezhehet hogy mi tekeri a HDD-t, ha valami gyanus akkor erdemes kiloni a gepet, aztan kivulrol (pl live linux) ellenorizni.

Vigyázat, csalok!

(#3995) lugosi válasza Rimuru (#3994) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Úgy tűnik igazad volt, mert csak végigtekerte az adatbázist szerintem, 1-2 óra alatt végzett. 25000 file, 9 giga, szóval ezt biztos nem töltötte fel annyi idő alatt. Másik, hogy ha feltöltötte volna, akkor az otthoni gépen meg le kellett volna töltenie, de az pedig semmit sem csinált tegnap, direkt figyeltem.
Amúgy van mentésem, de ha csak 1 napi munkám veszne el, akkor is pipa lennék. De természetesen van rendes, fizetős antivírus és internet security programom, és semmi gyanús dolgot nem nyitok meg a gépen, tehát remélem, hogy az ilyesmit el tudom kerülni amennyire el lehet.

(#3996) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok!

Kérdésem lenne, mégpedig, Onedrive esetén, a legnagyobb csomagnál (2990 Ft), az 5 felhasználó dropboxra is érvényes, vagy az csak az office-ra? Vagy ebben az esetben már mondjuk onedrove-ra is adhatok hozzá plusz felhasználót?

Esetleg ezt már próbálta valaki? Vagy ez csak office-ra érvényes?

Bár, lehet meg is válaszoltam magmanak: Bár, ezt még jó lenne tudni, hogy ez miként managel-hető. Főként a onedrive miatt lenne fontos.

Minden felhasználónak jár 1 TB felhőbeli OneDrive-tárterület, továbbá havonta 60 Skype-perc, amellyel mobilkészülékek és vezetékes telefonok hívhatók

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#3997) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,
amint felrakom a dropbox alkalmazást windows 10-re egyből kér egy lemezellenőrzést.
Másnál nincs vele gond?

(#3998) bacus válasza smallmer (#3997) üzenetére


bacus
őstag

de, le is szedtem a win10-t azonnal.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#3999) Fandango válasza smallmer (#3997) üzenetére


Fandango
veterán

Nálam nincs gond vele.

(#4000) mate1396


mate1396
tag

Sziasztok!
Kaptam egy linket (dropbox) amivel 5 GB-os zip file-t szeretnék letölteni. Sajnos 600 MB-nál megáll a letöltés leáll 0-ra, illetve a letöltési sebesség is 100 kbite/s körül mozog. Ezzel lehet kezdeni valamit, hogy le tudjam szedni még ha ilyen csiga tempóba is?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.