Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Fallout 4

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-13 17:05:15

LOGOUT.hu

A Fallout 4 egy poszt-apokaliptikus szerepjáték, ami a többszörös díjnyertes Fallout 3 és Elder Srcolls: Skyrim játékok alkotóinak legújabb játéka, mely 2015. november 10-én jelent meg Xbox One, Playstation 4 és PC platformokra. A sorozat főbb kiadásai tekintetében ez a rész az ötödik, amellyel a Bethesda Games Studios új területeket kíván meghódítani a nyitott világú játékok terén.
A játék a Fallout játékok történetének legmeghatározóbb napján, a Nagy Háború idején veszi kezdetét, de egy váratlan esemény következtében egy nukleáris háború sújtotta világban találjuk magunkat több, mint kétszáz évvel később. Az események helyszíne ezúttal az Államközösség (The Commonwealth), ami Bostont és a titokzatos Intézetet (Institute) foglalja magába. A játék eseményei a Fallout 3 után tíz, és a New Vegas után hat évvel zajlanak.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7101) sqpp válasza bitpork (#7100) üzenetére


sqpp
őstag

Példa volt... Mindenesetre remélem ezt az utolsó mondatot viccnek szántad :)

(#7102) Ptech válasza sqpp (#7099) üzenetére


Ptech
őstag

Nem is adódik össze a VRAM SLI-ben :P ;]

Amúgy a töltési idő nekem fura.
Csak vanilla-t tök gyorsnak éreztem még amikor kijött, most meg GOTY mintha háromszor annyi ideig töltene.
Pedig azóta 750 Ti-ről 1050 Ti-re váltottam :(((

[ Szerkesztve ]

(#7103) sqpp válasza Ptech (#7102) üzenetére


sqpp
őstag

Jó most nem ez a lényeg...

Annyi, hogy elvileg bírnia kéne a sok VRAMot is nem? Nekem anno random CTD volt, amire nem találtam magyarázatot, nyilván lehet valamelyik mod, de akkor miért véletlenszerű és nem mindig egy helyen.. Akkor gyanakodtam arra, hogy betelt a 8 GB de most már arra is gondoltam, hogy nem szeretné, ha sok?

Mellesleg SSD-re is gondoltam.. Hogy az alá jobb lenne.. Azt tudom, hogy az F4 esetében nagyon sokat számít, hogy SSD vagy HDD

[ Szerkesztve ]

(#7104) bitpork válasza sqpp (#7101) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Na tán sajnálod tőlem az irigységet ? :P Én olyan szegény vagyok h még példaként sem jut eszembe kettő darab 1080ti ;]

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#7105) Ptech válasza sqpp (#7103) üzenetére


Ptech
őstag

Olyan baj eeeeelvileg nem lehet, hogy túl sok a VRAM.
Amúgy nekem is előfordul hogy kivág desktopra, bár én is a modokra gyanakszom. 5-6 óránként egy crash nekem belefér.
Véletlenszerű simán lehet ahogy megpróbál épp valamit olvasni/irni memóriából.

[ Szerkesztve ]

(#7106) sqpp válasza bitpork (#7104) üzenetére


sqpp
őstag

Nem :D nekem most VGA sincs csak IGP, de majd jön egy jobb :D

Remélem az SSD és az új VGA megoldja a gondot! :)

[ Szerkesztve ]

(#7107) Gyula84 válasza sqpp (#7103) üzenetére


Gyula84
veterán

hogyne bírná biztos nem az a baj, hogy mert túl sok van :D

[ Szerkesztve ]

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#7108) sqpp válasza Gyula84 (#7107) üzenetére


sqpp
őstag

Részben ezért is veszek kövi héten 1080Ti-t, mert jobb lenne a több VRAM, szerettem a textúrákkal szórakozni

(#7109) Ryder62 válasza micafighter (#7097) üzenetére


Ryder62
őstag

Rendben, köszi. Akkor felfejlesztem a karizmát 10-re.

Ptech:

A töltési időt valamelyik utolsó peccsel elrontották. Előtte harmad annyi idő alatt betöltött. Ez főleg Bostonban érezhető interiorból kimenet.

[ Szerkesztve ]

(#7110) Desy válasza sqpp (#7108) üzenetére


Desy
tag

... talán az is kevéske és be kell majd állítani mellé még egy azonost. :K

Эволюционные станции: Free Country, Slave Country, Terrorist Country....

(#7111) Ptech válasza Ryder62 (#7109) üzenetére


Ptech
őstag

Köszi, legalább tudom hogy nem nálam van a hiba akkor.

(#7112) sqpp válasza Desy (#7110) üzenetére


sqpp
őstag

Az SLI-nek szerintem semmi értelme, illetve egy szóval nem mondtam hogy kevés vagy úú de gyenge az 1080Ti.

Csak azt, hogy volt mikor betelt a VRAM nekem Fallout 4-ben és ezért is gyanakszom a crash-re főleg, hogy teljesen véletlenszerű és bárhol megesett..

[ Szerkesztve ]

(#7113) Desy válasza sqpp (#7112) üzenetére


Desy
tag

... ezt a gondot a legtöbb alkalommal a plusz kiegészítők felpakolása után élveztem. A játék önmagában elég stabil egységet mutat. Tény a kiegészítés megfelelő pluszt ad, de hatással van a stabilitásra... szerintem ez inkább egy amolyan vagy-vagy választási lehetőség.
Sajnos.
Valamiért nem igazán sikerült összehozni ezeket a plusz dolgokat probléma mentes formában. És ez nem feltétlenül a videó memória hanem inkább a terhelési sorrend /vagy a kiegészítésben rejlő hibák miatt vannak.

Эволюционные станции: Free Country, Slave Country, Terrorist Country....

(#7114) Ptech válasza sqpp (#7112) üzenetére


Ptech
őstag

Próbáltad modok nélkül is futtatni? Csak mert annak az esélye, hogy a teli VRAM a hibás és nem a modok, kb csillagászati imho.

(#7115) sqpp válasza Ptech (#7114) üzenetére


sqpp
őstag

Modok nélkül nincs értelme, mert úgy nyilván nem telik be a VRAM soha. Megnézném, ha a Fallout 4 megenné mondjuk a 11 GB-ot modok nélkül.

Értem én mire gondoltok, ezért is fogok ez alkalommal kb minden modot egyenként tesztelni órákon át, hogy úgy stabil-e?

(#7116) Ptech válasza sqpp (#7115) üzenetére


Ptech
őstag

Nem csinál a játék amúgy valami crash reportot, amikor elszáll? Lehet egy fokkal könnyebb lenne azonosítani a problémát.

(#7117) Desy válasza Ptech (#7116) üzenetére


Desy
tag

... jó annak aki tudja, hogy az effélével mit kezdjen.
De még is azt vélem, nem igazán fog senki nekiállni és javítani a programozáson, majd ... megosztani azt az eredményt amit elért a készítők legnagyobb kudarcaként. :( :K

Эволюционные станции: Free Country, Slave Country, Terrorist Country....

(#7118) sqpp válasza Ptech (#7116) üzenetére


sqpp
őstag

Ez volt az első, de semmi..

(#7119) Ptech válasza Desy (#7117) üzenetére


Ptech
őstag

Ha nem is tudja valaki, de el lehet indulni valami alapján, ami egy fokkal jobb, mint a találgatás.

Mondjuk unofficial patch is volt/van, ami előbb javitott jópár dolgot, mint a hivatalos patchek, ami pont az hogy a hivatalos verzióban levő bugokat javitotta.

(#7120) sqpp válasza Ptech (#7119) üzenetére


sqpp
őstag

Ezeket mind felraktam

(#7121) woryz


woryz
senior tag

Újra kérdezem, hátha találtatok már valami megoldást (mod, ini, valami) amivel nem kötelező hogy felfogadjam a tetves dögöt (Dogmeat) kísérőnek? És nem, nem szeretnék cicát, se thomas a gőzmozdonyt, semmit. :) Szeretnék játszani a játékkal, de hogy rám akarják tukmálni azt a dögöt, nem tetszik (sőt!). És az milyen már, kifejezem örömömet, hogy "jajj, de cuki kis kutyuli, gyere velem", majd két másodperc múlva (amikor végre én irányítom a párbeszédet) akkor meg elzavarom a bolhás dögöt. Nem tűnik túl következetesnek a karakterem, és nem egy pszichopatát akarok megtestesíteni... :W

Skyrim óta nekem ne adjon kísérőt a Bethesda, mert nem vagyok hajlandó vele játszani...

(#7122) bitpork válasza woryz (#7121) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ebben az esetben ennek tortenelmi hagyomanyai vannak. Maga Dogmeat meg nem lete gyalazna meg a Fallout univerzumot.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#7123) woryz válasza bitpork (#7122) üzenetére


woryz
senior tag

Lehet, a többit nem ismerem (pontosabban az NV van még meg). :) Legyen benne felőlem, csak az zavar, hogy kötelező "játék elem". Lehetne egy opció, hogy nem, nem szeretném, hogy velem gyere, mert utállak te bolhafészek (és allergiás is vagyok a kutyaszőrre), stb... Vagy legalább el tudnám úgy küldeni a francba, hogy másfél másodperccel azelőtt még nem a seggemet csapkodtam örömömbe a földhöz miatta... Nem tudom, miért csinálok ekkora ügyet belőle...

(#7124) bitpork válasza woryz (#7123) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Őszintén? Engem is zavar. Ugyanakkor a Fallout 1-ben Dogmeat az egyik legnagyobb segítség volt - elég jól nyomta a harci segédet.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#7125) Chabe89 válasza woryz (#7123) üzenetére


Chabe89
addikt

No Essential Npcs

Fogod és agyonlövöd jó messziről, ha ennyire zavar. Természetesen mivel a főszál egyik küldetésében szükséged lesz rá, így nagy valószínűséggel tönkreteszi az egész játékodat. Amúgy miért nem kerülöd ki azt a helyet jó messziről? Nincs ott semmi érdekes.

[ Szerkesztve ]

(#7126) sqpp


sqpp
őstag

[link]

(#7127) micafighter válasza woryz (#7123) üzenetére


micafighter
nagyúr

Én sem tudom, ez a legkisebb probléma a játékkal, engem például a túlontúl leegyszerüsitett párbeszédrendszer jobban zavar speciel.

(#7125) Chabe89 Anno én is ezt mondtam, és nekem úgy rémlik kikerülte.. csak ugye jóval később az adott küldetésnél elő fog tünni.

,,Fogod és agyonlövöd jó messziről, ha ennyire zavar." :DDD :DDD

(#7126) sqpp holy.... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7128) woryz válasza micafighter (#7127) üzenetére


woryz
senior tag

Nekem még nem nagyon volt lehetőségem megtapasztalni a párbeszédeket, a kutya elég hamar elvette a kedvem. :)

(#7129) sqpp válasza Chabe89 (#7125) üzenetére


sqpp
őstag

Mögötte van barlang :)

(#7130) Chabe89 válasza sqpp (#7129) üzenetére


Chabe89
addikt

Amiben szintén nincs semmi érdekesség. Oda meg le tud menni úgy, hogy meg sem látja a kutyát. :D

(#7131) sqpp válasza Chabe89 (#7130) üzenetére


sqpp
őstag

Igazad van, de nekem félév után esett le, hogy van ott olyan xD Most nincs VGA-m, szóval csak hétvégén lesz F4 :( Rendesen rossz már a várakozás, mert valljuk be amikor 1080 Ti-re vársz az minden csak nem türelmes lehet!

(#7132) woryz válasza sqpp (#7129) üzenetére


woryz
senior tag

Upsz, nem tűnt fel semmiféle barlang, a kerülést is azért nem tettem eddig meg, mert jött a sugárfertőzés... De akkor majd talán karikor nekifutok még1x, és kikerülöm azt a bolhafészket, és megnézem milyen barlang van ott. :)

(#7133) sqpp válasza woryz (#7132) üzenetére


sqpp
őstag

Nekem se először, a mai napig meg tud lepni a Bethesda, hogy rohadjon meg (jó értelemben xd). Mindig van valami új dolog, hiába játszottam már ki :)

(#7134) bitpork válasza sqpp (#7133) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ha a kúton bent elolvastátok volna az irodában amit el kell olvasni akkor tunnátok mi hol :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#7135) sqpp válasza bitpork (#7134) üzenetére


sqpp
őstag

Tudom, most így fogom kitolni, eddig csak nagyjából olvastam el a dolgokat, akkor is a főszállakat, de majd most 4k60-ban meg szétmodolva :D

[link]

Mondjuk én csücsös nőket nem rakok be sose, mert arra ott a felnőtt film, játszani akarok nem ...

(#7136) micafighter válasza woryz (#7132) üzenetére


micafighter
nagyúr

Ki tudod kerülni a kutyát, akkor nem is találkozol vele majd csak jóval később, az egyik fő küldetésnél, mert ott szükséged lesz a segítségére, de nem kell mgkeresni a kutyát hozzá, megtalál majd ő téged amikor szükséged lesz rá. ;) A küldetés után meg el tudod küldeni egy melegebb éghajlatra :DDD És akkor a kiválasztott településen lesz majd, csak akkor találkozol vele ha oda mész.

[ Szerkesztve ]

(#7137) sqpp válasza micafighter (#7136) üzenetére


sqpp
őstag

Nekem volt, hogy elküldtem valahova és köddé vált, pl Sanctuary Hillsbe minden házban néztem és sehol. Lehet elharapták a nyakát a Ghoulok útközbe :O

(#7138) micafighter válasza sqpp (#7137) üzenetére


micafighter
nagyúr

Kutyaházat kell rakni a településre, akkor általában könnyebb megtalálni :DDD Amugy a vaultos DLCben van egy terminál amivel meg tudod nézni melyik segítőd hol van, de konzolbol is magad mellé tudod spawnolni.

[ Szerkesztve ]

(#7139) vottokar


vottokar
senior tag

Tapasztalt valaki hasonlót, hogy az F4 indítás után (még menüben) bármilyen gombnyomásra kilép? Néhány napja még játszottam vele, még semmi nyűgje nem volt. Volt azóta egy Win10 december havi frissítés, ha ez számíthat valamit. A gép Dell7559, jogtiszta W10Home eng, vásárolt F4 GOTY semmi magyarítás vagy mod. :(

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#7140) bitpork válasza vottokar (#7139) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Itt a baj, hogy minden jogtiszta ;]

Viccet félretéve, próbálj meg ráereszteni egy install verify-t

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#7141) woryz válasza micafighter (#7136) üzenetére


woryz
senior tag

Oké, majd megpróbálom (remélem, nem fogok belepusztulni a sugárzásba... ;) ).

(#7142) vottokar válasza bitpork (#7140) üzenetére


vottokar
senior tag

:) Tudom én, de a dell céges vásárlás gyári winnel. Az F4-et nyomtam lassan egy éve (egetverő hülyeségei ellenére, nekem bejön) "virágboltos verzióban. Nemrég megszereztem jogtisztán (meg a New Vegast is mivel az árát messze megéri), hogy azért mégis, de úgy látom, hogy nem kellett volna.
buta kérdés.. mi az az intall verify? :B

[ Szerkesztve ]

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#7143) SaGa59 válasza vottokar (#7142) üzenetére


SaGa59
őstag

Én is ezzel küzdök tegnap óta, már harmadszor rakom újra és az sg−n is van egy sorstárs. Eszembe jutott, hogy tegnap volt steam kliens frissítés. Legyalultam a klienst (ezzel persze minden lejött, ami fenn volt, de majd visszarakom ami kell), így most megint várom a telepítést, de te addig megnézheted, hátha ez az új funkció a bűnös:

New feature: Shader Pre-Caching. Whenever possible, depending on hardware and driver support, Steam can download pre-compiled shaders for your specific video card. This reduces load times and in-game stuttering during the first few launches of OpenGL- and Vulkan-based games on supported hardware. This feature may use a small amount of additional bandwidth as Steam uploads and analyzes a shader usage report after each run of the game. The feature can be disabled via a new entry in the Settings dialog.

Ki lehet kapcsolni, ahogy írják is.

Az install verify a steam kliens egyik szolgáltatása, ellenőrzi, hogy a nálad fennlévő verzió azonos-e azzal, amiről ők tudnak, hogy nálad fenn kéne lennie és ha nem, akkor javítja. Nekem ez húzott le tegnap este vagy 20 gigát a harminckettőből, de nem lett jobb tőle, sőt.

[ Szerkesztve ]

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#7144) SaGa59 válasza SaGa59 (#7143) üzenetére


SaGa59
őstag

Megvan a „megoldás” a hibára. Tegnap óta a steam fórum tele van ezzel a jelenséggel. Azt ugyan még senki se tudja, mi okozza (ott a flash player frissítést vették gyanúba, de azt leszedtem a gépemrő, az összes tegnap telepüt egyéb patchel együtt, csak a steam kliens frissítést nem tudom visszacsinálni, ami pont azelőtt került a gépemre, hogy elkezdődött a hiba, de nem segített), viszont kerülő megoldás van rá: le kell tiltani a hálózati kártyát, miután a steam kliens elindult, de még mielőtt a Falloutot indítod. Megspóroltam volna magamnak több órányi telepítgetést, ha előbb kezdek a steamre gyanakodni és körülnézek az ottani fórumokon.

[ Szerkesztve ]

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#7145) sqpp


sqpp
őstag

Azért ez durva, végre nincs lag Bostonban egyáltalán és 4K-n mindez :C

(#7146) frame>24


frame>24
addikt

Hello!

Hát nem gondoltam, hogy ide jutok, srácok:
1. két év után kicsit elővettem újra a gamet, friss steam-es telepítés után faszán ment.
2. elkezdett idegesíteni a dialogue, ezért NMM-el nagy lélegzet után feltettem a Full dialouge modot.
(valamit pofázott a pluginokkal, de mindent megcsináltam, amit kért, ini szerkesztés, etc...
3. a Game CRASHEL load után a "press any button to start" megnyomása utáni pillanatban

4. full dialogue mod uninstallálva
5. összes *.ini törölve a doku és a steam mappában is
6. AMD driver a legfrissebb Adrenaline edition
7. Microsoft win10 OneDrive törlöve, kikapcsolva, stb.
8. game reinstall-al is próbálkoztam
9. registry clean CCleaner-rel...

Újabb startnál SEM INDUL el, mindig a 3. pontban említett helyen CTD.
Kicsit kurvaélet hangulatom lett, lvl 25-ön vagyok.
Utolsó 3 autosave-et töröltem, de az sem segít.

Ötlet? A legutóbbi Win10 frissítés megölte????

szerk, n-edik: az install verify sem csinál semmit!!

[ Szerkesztve ]

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#7147) frame>24 válasza SaGa59 (#7144) üzenetére


frame>24
addikt

Óbakker ne már, a hálókártya letiltással tényleg megy... :Y :(

Bocs, kissé write only arcnak tűnhetek, pedig a hsz előtt keresgettem a topikban...

[ Szerkesztve ]

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#7148) vottokar válasza SaGa59 (#7144) üzenetére


vottokar
senior tag

Örök hála! :R Wifi kikapcs kellő időben, és már működik is.
De jó, hogy már megint a fizetős vendég shoppingol...

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#7149) Ryder62


Ryder62
őstag

Na, lehet már tudni mitől játszhatatlan a játék? Win 10 update vagy Steam update?

(#7150) SaGa59 válasza Ryder62 (#7149) üzenetére


SaGa59
őstag

Mivel a Skyrimosok nagyjából pont ugyanakkortól morognak, úgy tűnik, a Creation Club hireinek beolvasásán akad fenn. Az oka még nem ismert, én még mindig a steam kliens frissítésére gyanakszom, mert az utóbbi napokban telepített összes frissítést leszedtem (után meg jókat szoptam a visszaállíásukkal, külön hibakeresőt kellett letölteni és használni), de nem oldotta meg a dolgot.
Egyébként nem kell letiltani a hálókártyát, elég felvenni egy blokkoló tűzfal szabályt a gépen:

Vezérlőpult, Windows Defender tűzfal, Speciális beállítások, Kimenő szabályok,Új szabály, program alapon, ki kell tallózni a Fallout4.exe-t, tiltani minden forgalmat, minden profilban. Adsz neki egy nevet és már működik.

Így a steam kliens azért tud beszélgetni a rendszerrel.

A legszebb az az egészben, hogy miután túljutottál a Fallout főmenün, akár vissza is kapcsolhatod, a következő újraindításig nem okoz gondot.

[ Szerkesztve ]

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Fallout 4
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.