Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Fallout 4

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-13 17:05:15

LOGOUT.hu

A Fallout 4 egy poszt-apokaliptikus szerepjáték, ami a többszörös díjnyertes Fallout 3 és Elder Srcolls: Skyrim játékok alkotóinak legújabb játéka, mely 2015. november 10-én jelent meg Xbox One, Playstation 4 és PC platformokra. A sorozat főbb kiadásai tekintetében ez a rész az ötödik, amellyel a Bethesda Games Studios új területeket kíván meghódítani a nyitott világú játékok terén.
A játék a Fallout játékok történetének legmeghatározóbb napján, a Nagy Háború idején veszi kezdetét, de egy váratlan esemény következtében egy nukleáris háború sújtotta világban találjuk magunkat több, mint kétszáz évvel később. Az események helyszíne ezúttal az Államközösség (The Commonwealth), ami Bostont és a titokzatos Intézetet (Institute) foglalja magába. A játék eseményei a Fallout 3 után tíz, és a New Vegas után hat évvel zajlanak.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6801) Warton


Warton
őstag

Itt pedig a szintén félkész legendary fegyverraktáram. Itt pedig az üveg fogyott el és ezért nem tudtam a világítást normálisan megcsinálni.

(#6802) Ryder62 válasza Warton (#6800) üzenetére


Ryder62
őstag

Én Country Crossingot építem be.

Nagyon hangulatos, főleg hogy minden ház be van bútorozva, csak az npc-k hülyék, nem megfelelően használják. Beakadnak, lefagynak, tetőn álldogálnak... Pedig csak földszintes, egyszobás házakból áll a település.

[ Szerkesztve ]

(#6803) Warton válasza Ryder62 (#6802) üzenetére


Warton
őstag

Szép. Én komplett városokat sosem tudtam összehozni, mindig csak egy-egy épületet, kivéve persze amikor az építési határt túllövöm. Egy városnál elég hamar elvesztem az érdeklődést. Viszont haladok a PA Múzeummal. A cél az, hogy legalább két szintes legyen plusz a pince, ahol a generátorok vannak, meg egyéb olyan dolgok, amik nem baj, ha nem látszódnak (pl. kút) A földszinti padló a normál átriumos padló, viszont az emeleti padlót átlátszóra szerettem volna csinálni. Üveg felület meg tudtommal csak a warehouse-os tetők közt van. Szerintem egész jól néz ki így:

És, ha majd jól viselkedtek, egyszer majd elmondom, hogyan lehet a warehouse-os üvegtetőt szneppeltetni a Vaultos korláttal. :DDD

(#6804) TheProb válasza Warton (#6800) üzenetére


TheProb
veterán

Ez mod, ugye? Ha igen, melyik?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#6805) Warton válasza TheProb (#6804) üzenetére


Warton
őstag

Nem ez teljesen vanília. Csak a vaultos meg a contraptionos dlc kell hozzá.

Építő módban normál vaultos padló elemeket lerakod és rászneppeled a korlátot. Ez eddig simán menni fog ezután jön a szívás.

Az összes padlót elbontod egy kivételével, ahhoz hozzászneppelsz egy falépcsőt. Ez kb. 5 perces tökölés, de nem lehetetlen. Aztán a falépcső aljához, lehetőleg ahol felette nincs vaultos padló egy warehouse falat és annak a tetejére rakod a warehouse üveget. Így egy szintben lesz az üveges tető a vaultos padlóval. Utána mindent elbontasz kivéve az üveget, és ahhoz hozzászneppeled az összes üveget ami tökéletesen fog passzolni a korláthoz. Nekem most így néz ki.

Az oszlopokat csak a realitás kedvéért tettem oda, hogy ne tűnjön úgy mintha lebegne az egész a semmibe, viszont hála istennek azok is tökéletesen illeszkednek az "idegen" üveges elemhez.

És ezt mind a finanszírozta a kajagyár:

:DDD

(#6806) Desy


Desy
tag

Akad itt olyan valaki, aki [fotó realisztikus] őrültködéssel próbálkozott? :Y

Эволюционные станции: Free Country, Slave Country, Terrorist Country....

(#6807) Chabe89 válasza Desy (#6806) üzenetére


Chabe89
addikt

NAC ugyan ez + - egy két dolog. Régebben sokat használtam, de lecseréltem, mert idegesített, hogy a skin tone-ba is belepiszkál.

(#6808) Desy válasza Chabe89 (#6807) üzenetére


Desy
tag

És ez a vizuális nagyjavítás MOD? Ez volt már a palettán?

Эволюционные станции: Free Country, Slave Country, Terrorist Country....

(#6809) Chabe89 válasza Desy (#6808) üzenetére


Chabe89
addikt

Ez nekem egy szimpla "color correction-nek" tűnik. A PRC és a NAC azért ennél jóval több.

(#6810) Desy válasza Chabe89 (#6809) üzenetére


Desy
tag

... értem.
Gondoltam, keresek valamit ami kicsit jobban interaktív mozi élménnyé változtatja a dolgokat. A projektornál majdnem mindegy a felbontás. Habár a minél nagyobb az a jobb de a gép már kevéskének tűnik hozzá. Ám a "Dishonored" után némileg változtatni kellene a külcsínt. Sajnos nem feltétlenül érti mindenki hogy a 6gb nem mindenre elég a ha vizualitásról van szó. Az eredmény számít ... a költségek meg leesnek a fáról ... :O

Эволюционные станции: Free Country, Slave Country, Terrorist Country....

(#6811) Chabe89 válasza Desy (#6810) üzenetére


Chabe89
addikt

Ha a teljesítmény is fontos és nem zavar a fent említett skin tone változtatás, akkor szerintem tegyél egy próbát a NAC-cal. Vannak előre beállított témák, de el is lehet vele tökölni, ha azok nem tetszenek.

(#6812) Desy válasza Chabe89 (#6811) üzenetére


Desy
tag

Nos, igen az Atmoszférikus világgal próbálkoztam, de ez nem tesz különbséget a szoba és a világ közt. Vagy ha igen, minimális és kb olyan, mint amikor a házban is esik az eső és nem csak kívül... szörnyű. :( A lámpák meg tényleg úgy fénylenek mint ha 200 évesek lennének... és kivételesen jó ipari termékek mert még mindig, habár pislákolva de működnek.

Majd ezt is górcső alá veszem. :K

Эволюционные станции: Free Country, Slave Country, Terrorist Country....

(#6813) Chabe89 válasza Desy (#6812) üzenetére


Chabe89
addikt

Vannak ilyen olyan megoldások, de az esőt az sajnos a motor kezeli egy kicsit furcsán. Tudtommal egyedül a True Storm készítője tudta valahogy orvosolni ezt a dolgot.

(#6814) 4264adam


4264adam
veterán

Gránát használat + mod hatásai:



:C

(#6815) hubai38


hubai38
aktív tag

Hello sziasztok,a problémám az lenne zárnyitásnál nem mutatja az épen kinyitandó zárat,csak az Esc-gomb kilépését.Mi lehet a probléma?

(#6816) Chabe89 válasza hubai38 (#6815) üzenetére


Chabe89
addikt

Milyen felbontáson játszol?

(#6817) 4264adam


4264adam
veterán

Végre :P ;]
Season Pass 5.300Ft-ért.

2 éve játszom, szerintem 5. nekifutás, 11 ezret (alapjáték+dlc's) nagyon is megért ez az időszak.

[ Szerkesztve ]

(#6818) TheProb válasza 4264adam (#6817) üzenetére


TheProb
veterán

Hol húztad be ennyiért?
Bár sok jót nem hallottam amúgy a F4 DLC-kről, megéri ennyiért?

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#6819) 4264adam válasza TheProb (#6818) üzenetére


4264adam
veterán

Nézz az utolsó vásárolt értékelésemre.

Az alapjátékot pedig mikor 20€ volt, olyankor is a PH-! eladók a steam és G2A ár alá mennek kicsivel.

2 évig játszottam az alap játékkal, most kezdtem el a MODolást. Nekem már a Far Harbor és a Nuka World miatt is megéri, plusz rengetek órát fogom rakni az építésbe is.

[ Szerkesztve ]

(#6820) hubai38 válasza Chabe89 (#6816) üzenetére


hubai38
aktív tag

1280-1024,de ugyebár nem huzta ki teljesen a képet,így át kellett írnom a felbontást.

[link]

hogy érsd miröl is beszélek.

(#6821) Chabe89 válasza hubai38 (#6820) üzenetére


Chabe89
addikt

(#6822) Ryder62 válasza 4264adam (#6817) üzenetére


Ryder62
őstag

13 ezerért vettem az alap játékot, 10-ért a SP-t. Nekem megérte. Steam szerint 500 órám van a játékban. Ja és ez aktív játék, nem szoktam otthagyni meg ilyesmi.

(#6823) hubai38 válasza Chabe89 (#6821) üzenetére


hubai38
aktív tag

Köszönöm szépen,nagyon jót tett a játéknak,valahogy könyebb ltt az egész grafika.A fények az egész jobb lett,még egyszer köszönöm szépen. :R

De viszont még mindig meg van a probléma a zárnyítással. :F :F

(#6824) xFreex válasza hubai38 (#6823) üzenetére


xFreex
aktív tag

talán így

- This one is a live one. - BULLSHIT! You're lying. - Let the zone take me if I am...

(#6825) hubai38 válasza xFreex (#6824) üzenetére


hubai38
aktív tag

Ho-ho ember de szeretlek,te mindig ott vagy ahol kell :R :R :R

Tudod e hogy a Stalkek már nagyon hiányolnak,kérdés va ne valami saját fejlesztésű mod a fallout 4-hez neked.

(#6826) sqpp


sqpp
őstag

Hoho, kicsit sok a VRAM fogyasztás :C

[ Szerkesztve ]

(#6827) 4264adam


4264adam
veterán

Újratelepítettem a rendszer, + 100/+200Mhz a vga-n. ULTRA beállítás. Jó még a mai napig a GT 970. Levett oldalappal mindenhol nyertem 10°C-ot.

(#6828) bitpork válasza 4264adam (#6827) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

GTX 970? Nekem is az van és a modokkal is elég szépen mocorog rajt.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#6829) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Kicsit off amiért bocsánatot kérek, de ezt találtam :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#6830) 4264adam válasza bitpork (#6828) üzenetére


4264adam
veterán

Nekem is vannak rajta MOD-ok csak a fénykép keletkezésekor még nem telepítettem mindent vissza.

(#6831) bitpork válasza 4264adam (#6830) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem grafikai overhaulra értettem a modot :B Viszont mindent ultrára rakott alapból a telepítő és úgy is maradt.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#6832) sqpp válasza 4264adam (#6827) üzenetére


sqpp
őstag

1070-t is gondold meg, jó választás hosszabb távra is 1080p esetében.

(#6833) 4264adam válasza sqpp (#6832) üzenetére


4264adam
veterán

Nem akarok semmit vásárolni GTX970 tuningal referencia GTX980 teljestmény alatt van.

Ha váltani fogok az AMD oldal lesz 40-75Hz Freesync monitorom van, 1070 pedig overkill casual gamehez "számomra"

[ Szerkesztve ]

(#6834) TheProb


TheProb
veterán

Trade routok kiépítése hogyan zajlik? Minden egyes "bázison" meg kell építeni az azonos típusú tradert, hogy mozogjanak a cuccok?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#6835) Chabe89 válasza TheProb (#6834) üzenetére


Chabe89
addikt

Neked kell kijelölni egy emberkét (Provisioner) aki járkál egyik helyről a másikra.

(#6836) TheProb válasza Chabe89 (#6835) üzenetére


TheProb
veterán

És azt hol/hogy? Azt hittem hogy ha assign-olok lakókat az egyes pultokhoz, az elég.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#6837) Chabe89 válasza TheProb (#6836) üzenetére


Chabe89
addikt

Ugyan úgy ahogy hozzárendeled a dolgokhoz, csak ott van egy olyan lehetőség, hogy provisioner. Rámész, kiválasztod, hogy merre járkáljon és kész. Lehet, hogy Brahmin kell hozzá, arra már nem emlékszem.

(#6838) 4264adam


4264adam
veterán

2 deathclaw játéka:

szuperül lehet használni a terep adta lehetőségeket ellenfelek bujkálása elől:


(#6839) Warton válasza TheProb (#6836) üzenetére


Warton
őstag

Kiválasztasz egy jagellót Enter aztán azt hiszem Q (Supply line) aztán kiválasztod a várost, ahonnan tradelni akarsz. Azért vedd figyelembe, hogy nem fogod látni a másik város raktárját, csak build és craft módban. Azaz építeni tudsz belőle, de nem tudod betenni a saját inventorydba.

(#6840) TheProb válasza Warton (#6839) üzenetére


TheProb
veterán

Aha, megvan, köszi. Ugye jól látom, hogy elég 1-1 emberkét beállítani az egyes bázisokra, nem kell külön-külön pl. armor-ra vagy kajára, stb.

1. Egy idő után megdöglenek a kaját adó termések vagy mi? Sancuary-ban ültettem mindenből egy valaggal, de jó ideje már nem tudom egyiket sem leszedni, mer nincs mit és a színük is olyan, mint ha döglött lenne mind. Több lakost is assign-oltam, hogy szedje/gondozza őket.
2. A lakók honnan szedik a weapon/armor-t? amit berakok bench-be, azt fel tudják venni vagy mi? Bár ezt kétlem. Netán manuálisan kell feltápolni őket? Akkor viszont mit ér az armor/weapon trading route? Bmelyik bench-nél felvehetem a fegyvereimet pl.?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#6841) micafighter válasza TheProb (#6840) üzenetére


micafighter
nagyúr

A palánták nem halnak meg. Azért nem tudod leszedni, mert idő kell neki amíg nő rajta termés. Ha pedig assignoltál valakit rá, akkor ök leszedik neked és a workbenchbe teszik. Valamennyi vizet és élelmet felhasználnak a telepeseid, ha van többlet az viszont a workbenchben gyülik. A trading route azért jó, mert nem kell minden településen mindent termelni, hogy az emberek ellegyenek. Pl nekem van közel 20 településem, az egyiken csak vizet termelek, annyi viz jön hogy az elég az összes többi településnek is. Ha nem lenne trading route akkor a többi településem szomjazna.

A telepeseknél alapbol van valami felszerelés amit magukkal vittek, azt el tudod tölük venni, meg tudsz nekik ujakat adni. Nálam az őrök mind egyenruhában, a magas löállásokban mesterlövész, a többinél is jó fegyverek. Még power armorba is be tudod öket küldeni ;) illetve ha otthagyod a power armort benne akksival, akkor hajlamosak elvinni a telepesek egy körre maguktól :DDD De ha épp emberek támadják a településed, ök is elvihetik egy körre :) Ezért érdemes az akksit mindig kivenni amikor leteszed a power armort, akkor nem piszkálják.

Telepeseknél a fegyverhez való löszerböl elvileg elég egy db, és az nem fogy ki náluk.

[ Szerkesztve ]

(#6842) Warton válasza TheProb (#6840) üzenetére


Warton
őstag

Nem értem az első kérdést. Szerintem te kevered a supply line-ot a trade shopokkal.

Egy ember azt hiszem 4 vagy 6 egység kaját tud kezelni. A trade shoppok azért kellenek, mert a városban pénzt termelnek neked, illetve boldogságot növeli, ami nem igazán tudom, hogy miért jó, de mindegy, talán akkor többen akarnak a városodban letelepedni.

1. A növények, már amiket te ültetsz azok nem döglenek meg, de idő kell nekik mire újratermelődnek, azt hiszem, úgy 24óra minimum, de lehet, hogy több.
2.

Van egy saját pipe fegyverük, de te is adhatsz nekik jobbat, illetve tudomásom szerint, ha fegyvereket teszel a benchbe akkor onnan ki tudja venni ha jobbat talál a sajátjánál, elvileg láttam már ilyen youtube videót, ahol ezt taglalják, de nekem valahogy sose akarják felvenni a beszórt fegyvereket, illetve armort.

(#6843) Warton válasza micafighter (#6841) üzenetére


Warton
őstag

Szerintem a vizet nem viszi át a supply line, azaz minden településen kell kutat ásnod.

(#6844) TheProb válasza micafighter (#6841) üzenetére


TheProb
veterán

Akkor lehet azért nem volt sose termés, mert mindig leszedték. Bár ennek ellenére sose tudok cuccot főzni, ami ragasztót ad...

(#6842) Warton:Ja, közben a gyakorlatban már rájöttem, hogy a 2 nem ugyan az. De akkor a shopok mit adnak el és kinek? A pénz hova megy, mert bench nem tud pénzt tárolni, tudtommal. Amúgy írtátok, hogy rohadt sok pénzt lehet szerezni, jelenleg már lenne mit eladnom, de kb tényleg csk barterezni tudok, mert a kereskedőknél jó ha van 600 cup-nyi lé, az meg nem valami sok.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#6845) Warton válasza TheProb (#6844) üzenetére


Warton
őstag

A termést szerintem a settlersek nem szedik le és nem kerül be a benchbe magától, azt vagy te leszeded vagy ottmarad.

A benchben tárolódik a caps, amit a shopok termelnek, mindig oda kell menni, és kivenni belőle ennyi.

(#6846) Ryder62


Ryder62
őstag

Hányas karizma kell, hogy a hapiness ne ragadjon le 80-nál? Van védelem, víz, kaja dögivel, van piac, mindenből a legjobbat tettem le, van macska, kutya is, már tényleg nem tudom mit kéne csinálni, hogy elérje a 100-at. Most 9-es a karizmám.

(#6847) Warton válasza Ryder62 (#6846) üzenetére


Warton
őstag

Lehet 1-es is a karizmád nem befolyásolja.

Videó ITT

Összefoglalva, minél több lakód van, annál nehezebb elérni a 100-as boldogságot.

[ Szerkesztve ]

(#6848) Desy válasza Ryder62 (#6846) üzenetére


Desy
tag

Ami azt illeti, nem az efféle dologtól függ, hanem a játéktól. Itt van, 100%. Na és? Volt már a 88 is ennyi. Amikor itt a 88-ban panaszkodik a lakó, hogy nincs ágy és nem tudnak pihenni.... szét röhögöm magam. Van 55 ágy és 35 lakó. Ez egy tipikus baromkodás, ami messze lehúzza tényleges játékélményt.

Az előző indítási körben még a Nuka is ennyi volt...

Ez már lecsökkent, mivel kitalálta a gép, hogy megették az ágyakat és miegymás... az effélével nem igazán kell foglalkozni. Volt már olyanom is, hogy 1% és nem mellesleg egy minden igényt kielégítő üvegpalotát építettem úszómedencével és a lakosság is alig érte el a 30 főt. Ráadásul senki sem unatkozott...

Эволюционные станции: Free Country, Slave Country, Terrorist Country....

(#6849) Desy válasza Warton (#6847) üzenetére


Desy
tag

.... összefoglalva.

Talán igen, talán, nem. Olyan az egész mint egy rulett. Ez a kalkulátor egy olyan helyzetet mutat, amit azért nem lehet elérni, mert a program a véletlenszerű vacakolás szisztémáját követi. Hiába minden, ha nem látogatod rendszeresen a települést vagy/esetleg túl sok van belőle és nagy a népesség.
Borulok a röhögéstől, amikor a 18 fős település elveszíti a csatát.... a telepített fegyverzeti támogatás ellenére majd a látogatásnál nyavalyognak a pusztítás miatt. Idiotizmus az egész... ráadásul senki nem patkolt el csak a támadók... vagy azok se mind? Fogták a zsákmányt és mentek?
Értelmetlen és nagyon zagyva a program... átgondolatlan az egész.

Эволюционные станции: Free Country, Slave Country, Terrorist Country....

(#6850) TheProb


TheProb
veterán

Jó ideje stagnál a lakóim száma, azóta építettem +2 rádió tornyot, de így se jönnek. Mindenből jól állok, happiness 85 körül (bár valamiért most csökkenőben van, nemtom miért). Hogyan tudnék még emberkéket vonzani?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Fallout 4
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.