Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Fallout 4

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-13 17:05:15

LOGOUT.hu

A Fallout 4 egy poszt-apokaliptikus szerepjáték, ami a többszörös díjnyertes Fallout 3 és Elder Srcolls: Skyrim játékok alkotóinak legújabb játéka, mely 2015. november 10-én jelent meg Xbox One, Playstation 4 és PC platformokra. A sorozat főbb kiadásai tekintetében ez a rész az ötödik, amellyel a Bethesda Games Studios új területeket kíván meghódítani a nyitott világú játékok terén.
A játék a Fallout játékok történetének legmeghatározóbb napján, a Nagy Háború idején veszi kezdetét, de egy váratlan esemény következtében egy nukleáris háború sújtotta világban találjuk magunkat több, mint kétszáz évvel később. Az események helyszíne ezúttal az Államközösség (The Commonwealth), ami Bostont és a titokzatos Intézetet (Institute) foglalja magába. A játék eseményei a Fallout 3 után tíz, és a New Vegas után hat évvel zajlanak.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6301) Kareszovics válasza Plazmacucci (#6300) üzenetére


Kareszovics
addikt

Engem az zavart az egészben, hogy nem értem a koncepcióját annak, hogy miért is leszünk mi gang leaderek, amikor előtte szabadítjuk fel Commonwealth és környékét lényegében, hogy valamilyen úton módon, békét biztosítsunk a számunkra fontos frakció és nyilván a maradék civil részére. :U

Vagy csak én nem látom át a teljes képet? :F

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#6302) Plazmacucci válasza Kareszovics (#6301) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Illetve hogy overbossként is csak csicskulni lehet :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#6303) Kareszovics válasza Plazmacucci (#6302) üzenetére


Kareszovics
addikt

Illetve nem tudom, hogy Te találkoztál vele, de lényegében van egy küldi amivel egy mozdulattal ki is lehet nyírni mindhárom mofot a legelején szinte, úgyhogy semmit nem kell Nekik csinálnod, mert ugye halottak. :D

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#6304) Plazmacucci válasza Kareszovics (#6303) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Note. A droidos küldetés (kóla gyár) után skippeltem.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#6305) Kareszovics válasza Plazmacucci (#6304) üzenetére


Kareszovics
addikt

FYI

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#6306) königsee


königsee
tag

Üdv!

Nekem csak 1 olyan kérdésem lenne, a település méretek korlátozottak v." végtelen". Értem úgy hogy folyamatosan jönnek új telepesek oda ahol van jeladó.

(#6307) esikl012


esikl012
tag

Van kedve valakinek besegíteni a magyarításba? [Itt] megteheti.

[ Szerkesztve ]

Sok munka van abba' ám, hogy ennyire félősek, Halottak vezetnek itt riadt kis élőket.

(#6308) Chabe89 válasza königsee (#6306) üzenetére


Chabe89
addikt

Karizmától függ úgy emlékszem. Csalás nélkül valami 36 volt a max amit láttam egyszer redditen.

[ Szerkesztve ]

(#6309) csabsz13 válasza königsee (#6306) üzenetére


csabsz13
aktív tag

jól írták előttem is, a maximum telepes (settler) kapacitás minden településen 36, de ehhez sok CHR (charisma) kell, bónuszokkal növelve!
itt egy jó videó arról, hogy hogyan (angolul!): [link]

ennek a youtuber-nek egy másik videójából kiderül, hogy ha az Automatron DLC-t végigcsináljuk, akkor megjelenik egy küldetés, ami állandóan ismételhető (Rogue Robot a neve), aminek a teljesítése közben gyakran (50%-ot mond ő a videóban) találkozhatunk sétálgató telepesekkel, akiket elküldhetünk egy városunkba, ráadásul úgy, hogy az ő esetükben nem számolja a játék, hogy van-e elég CHR-ünk - tehát a 36-ot így is feltölthetjük.

[ Szerkesztve ]

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#6310) csabsz13


csabsz13
aktív tag

szegényt belőtték a falba...

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#6311) königsee


königsee
tag

Köszöntem, még van hova fejleszteni(17 tag)

(#6312) #74018560


#74018560
törölt tag

Megvallom kicsit félve tettem fel a Fallout 4-et, mert tartottam tőle, hogy túl "játék-szerű" lesz, nem hozva a 2-es realizmusát. (Nekem a 3-as sajnos kimaradt). Azt kell h mondjam, elképesztő lett az eredmény, messze nem mertem volna feltételezni, hogy ennyire jól megírják a játékot :Y
Asszem megvan a kedvec game-em a következő 1 évre :D

Pár kérdés:
- Ha az elején nem férfi, hanem női karakterrel indulok, akkor én viszem a csecsemőt? :DDD
- Ha nem jelentkezek a Vault programba, akkor be se engednek? :F
- Nőt meg lehet menteni valahogy?
- A kutyát mindenképp vinni kell? (Imádom a kutyákat, de inkább a játékra szeretnék figyelni és egyedül barangolni.) Remélem társakat sem kell majd hurcibálni :F

Igazából annyira megtetszett a F4, hogy most elgondolkoztam rajta, hogy a 3-at is végig kéne vinni. Gondolom viszonylag független az egyik a másiktól, illetve nem baj ha fordítva viszem végig. :F

Még pár kérdés:
- Mire valók az action point-ok, ha nincs körökre osztva a játék?
- Van értelme perceptionre költeni ha magam célzok és nem a %-os izével?
- Lesz majd lehetőség sokat fejleszteni az alap tulajdonságokon? Pl. Fallout 2-ben nem volt érdemes 5-ös alatti Luck-al indítani, sem 6-os alatti streghtel, mert nem lehetett máshogy kimaxolni és a vihető cuccok mennyisége is ettől függöt. (Itt meg egyelőre felszedtem minden lomot, nem tudom ezzel majd mi lesz?! :F)
Pár tipp jöhetne karakterfejlesztésre, nem akarom csak emiatt újra az elejétől kezdeni :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6313) Plazmacucci válasza #74018560 (#6312) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Tök mindegy ki vagy mi vagy, lineáris a sztori. Ja és igen, ha játszottál volna a hárommal nem kérdeznél alap dolgokat :)

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#6314) #74018560 válasza Plazmacucci (#6313) üzenetére


#74018560
törölt tag

Bocs, hogy nincs benne ez is az alapműveltségemben! :O ;]

[ Szerkesztve ]

(#6315) micafighter válasza #74018560 (#6312) üzenetére


micafighter
nagyúr

Szia! Örülök hogy ennyire bejön a játék :)

- Ha az elején nem férfi, hanem női karakterrel indulok, akkor én viszem a csecsemőt? :DDD
Ezt nem tudom :B

- Ha nem jelentkezek a Vault programba, akkor be se engednek? :F
Ezt nem akarom lelőni neked előre.. :) Próbáld ki! :) De ha nem akarsz próbálgatni, van neten videó :)

- Nőt meg lehet menteni valahogy?
Sajnos :( Viszont nagyon sok mod van a játékhoz, ajánlom figyelmedbe a nexusmodot, ott van olyan is ahol a párodat mégis meg tudod menteni ;)

- A kutyát mindenképp vinni kell? (Imádom a kutyákat, de inkább a játékra szeretnék figyelni és egyedül barangolni.) Remélem társakat sem kell majd hurcibálni :F
Nem kell vinni, a kutya is egy követő, lesznek majd településeid, ott tudod hagyni, csak érdemes épiteni előtte egy kutyaházat, hogy könnyen megtaláld :)

- Mire valók az action point-ok, ha nincs körökre osztva a játék?
VATS módhoz kell action point

- Van értelme perceptionre költeni ha magam célzok és nem a %-os izével?
A VATS mód a százalékos izé :) Minél több az action point annál több dolgot tudsz csinálni pl annál többet tudsz lőni, de ez függ a fegyvertől is hogy mennyi action pointot használ, illetve a fegyver modoktol, minnél könnyebb a fegyver annál többször tudsz vele lőni VATS-ban (vannak fegyvert könnyitő modok).

A pontok osztásával kapcsolatban nagyon sokat irtunk amugy (jó magam is), olvass kicsit vissza a topikban, ha nem találod akkor keress rá a hsz-eimre, elég hosszan irtam a pontokrol én is :)

- Lesz majd lehetőség sokat fejleszteni az alap tulajdonságokon? Pl. Fallout 2-ben nem volt érdemes 5-ös alatti Luck-al indítani, sem 6-os alatti streghtel, mert nem lehetett máshogy kimaxolni és a vihető cuccok mennyisége is ettől függöt. (Itt meg egyelőre felszedtem minden lomot, nem tudom ezzel majd mi lesz?! :F)
Pár tipp jöhetne karakterfejlesztésre, nem akarom csak emiatt újra az elejétől kezdeni :DDD

Szintén a fentebbi dolgot tanácsolnám, ezekről nagyon sokat irtunk már ide ;) Ha további kérdésed lenne, linkeld be melyik régebbi hozzászólással kapcsolatos, és igyekszünk majd válaszolni :)

,,Igazából annyira megtetszett a F4, hogy most elgondolkoztam rajta, hogy a 3-at is végig kéne vinni. Gondolom viszonylag független az egyik a másiktól, illetve nem baj ha fordítva viszem végig. :F

Mindenképp ajánlom a 3-at és a New Vegast is :K Hasonlóak a 4hez, ugyanakkor másra koncentrálnak a játékok. Szerintem mindhárom nagyon jó játék a maga módján :)

[ Szerkesztve ]

(#6316) Chabe89 válasza micafighter (#6315) üzenetére


Chabe89
addikt

"- Ha az elején nem férfi, hanem női karakterrel indulok, akkor én viszem a csecsemőt? :DDD"
"Ezt nem tudom :B"

Akkor ezt megválaszolom én. :P A csávó viszi a gyereket, ha női karakter indítottál. :)

[ Szerkesztve ]

(#6317) #74018560 válasza micafighter (#6315) üzenetére


#74018560
törölt tag

Köszi a részletes választ! :R

Miben koncentrál másra a Fallout 3 és a 4?

Összeszedtem rengeteg cuccot, amivel már nem tudtam mit kezdjek (néztem h lehet házat építeni, de basszus minek :Y nem akarok... :U) belepakoltam az egészet egy ládába, majd amikor visszatértem volt valami banán helyette :F

Kérdés mit érdemes megtartani és mit kidobni.... gondolom az elején a játéknak könnyebb jobb fegyvert találni / cserélgetni, mintsem a csőpisztolyt fejleszteni :F

Amúgy dúrva h találtam már 2 power armort meg 2 minigunt a játék legelején, (előbbit össze is építettem) meg úgy látom lehet benne fast travelt nyomni. Remélem nem fog eltűnni :( Pár darabja többször is megvan, ezeket el kéne tradelni? :F Nincs senkinek elég pénze rá :DDD

Jah, meg a lézerpuskás csávó nálam meghalt, felvettem a fegyverét, majd amikor bementem a templomba újra élt. WTF, viszont van egy lézer puskám :F

(#6318) bLaCkDoGoNe válasza #74018560 (#6317) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

A Fallout 3 és New Vegas szerepjátékosabb. Jobb a történet, jobbak a párbeszédek, jobbak a karakterek, jobbak a helyszínek. A Fallout 1-2 az etalon ilyen téren, de mind a 3, mind a New Vegas kettéhugyozza a 4. részt minden fenti szempontból.
A Fallout 4 egy végletekig lebutított, nyomokban RPG elemeket tartalmazó open world FPS játék a Minecraft-generációnak.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#6319) micafighter válasza bLaCkDoGoNe (#6318) üzenetére


micafighter
nagyúr

Kettéhugyozza :DDD

Én inkább ugy fogalmaznék másoknak készült a 4 mint a 3. Sok szempontot tudnék felsorolni de már megtettük itt régebben, nem akarom újra elővenni a lerágott csontokat. Pár dologban jobb a 3, pár dologban jobb a 4, a maga nemében mindkettő jó játék csak más közönségnek készült (a 4 nyilvánvalóan nem neked, ami nem baj persze), ezért mondom azt hogy mindkettőt (3at a new vegassal) ki kell próbálni és minden felnőtt ember el tudja dönteni önállóan neki melyik tetszik jobban :)

(#6320) #74018560 válasza bLaCkDoGoNe (#6318) üzenetére


#74018560
törölt tag

Craftolás egyértelműen overkill a 4-ben. Ha másért nem, lehet ezért felteszem a 3-at. Vagy meg lehet lenni néküle? :F

3-ban akkor gondolom más a karakterfejlesztési rendszer is, nem csak 1 tábla :F :U

(#6321) micafighter válasza #74018560 (#6320) üzenetére


micafighter
nagyúr

Igen, ott 2 tábla plusz egy lista :)

(#6322) crue válasza #74018560 (#6320) üzenetére


crue
őstag

Építkezés, craftolás, főzőcskézés szinte teljes egészében kihagyható, nélkülük is végigjátszható és élvezetes a játék. Néhány alkalommal kötelező építeni egy kicsit, de nem kell nagy dolgokra gondolni.

(#6323) micafighter válasza crue (#6322) üzenetére


micafighter
nagyúr

Sőt Concordba se muszáj elmenni, végig lehet vinni úgy is a játékot, de kíváncsi vagyok azok közül, akik a fallout 4ben a lineáris játékmenetet panaszolják, hány embernek jutott eszébe hogy nem a kis kijelölt pont fele menjen, hanem mondjuk a saját orra után :)

Tehát végig lehet vinni a játékot még a fél orányi építkezés nélkül is ;)

[ Szerkesztve ]

(#6324) #74018560 válasza micafighter (#6323) üzenetére


#74018560
törölt tag

Ez jó hír, mert nem Minecraftozni akarok :DDD

(#6325) micafighter válasza #74018560 (#6324) üzenetére


micafighter
nagyúr

Az a része a játéknak megosztó, nem mindenkinek jön be ugye a Minecraftozás, de szerintem az a zseniális benne hogy ez gyakorlatilag teljesen opcionális, 1 percet nem kell vele foglalkozni ha nem akarsz, ha a történet minden szálát végig akarod vinni akkor is kb max fél órát kell vele foglalkoznod, és mindettől függetlenül aki szeretné, ki tudja bontakoztatni kreativitását: [link]

Csak a játék eléggé szájbarágós és mindig mutat egy pontot többnyire hogy merre haladj tovább (azoknak akik nem tudnak vagy nem akarnak a saját orruk után menni), pl Concord, de egyáltalán nem kell a pontot követni ahogy irtam is :)

De aki hagyja magát vezetni azt viszont kegyetlenül beleviszi az épitkezős "minecraftos" tutorialba a játék, akár akarata ellenére is :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6326) Warton válasza micafighter (#6325) üzenetére


Warton
őstag

Sokat gondolkodtam, hogy miért fogott meg engem annyira ez az építkezéses rész. A minecraftot nem szerettem, túlságosan apró dolgokkal kell foglalkozni abba, mert ott tényleg minden egyes kockát ki kell craftolni. A Falloutban pedig nem töltesz órákat a nyersanyag beszerzéséért, hanem elmész a vendorhoz és megveszed, ami kell. Ráadásul egy építményt nem kockánként raksz össze, hanem nagyobb egységekből,í gy viszonylag gyorsan össze lehet hozni valami látványosabb dolgot, ergo gyorsabban meg van a szükséges sikerélmény.

(#6327) bLaCkDoGoNe válasza micafighter (#6323) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Jelentkezem! Én szinte minden Beth játékban össze-vissza csámborgok a térképen, és a fő sztorival nagyon keveset haladok. Itt ez azért volt problémásabb, mert ahogy haladtam dél felé, egyre erősebbek lettek az ellenfelek, tehát vissza kellett kullognom északra, mert a kis kezdetleges felszerelésemmel mindig én húztam a rövidebbet, ha valakivel konfliktusba bonyolódtam (amit amúgy igyekeztem elkerülni).
Diamond City-be szerintem leglább 60 játékóra után keveredtem el.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#6328) #74018560 válasza Warton (#6326) üzenetére


#74018560
törölt tag

Értem, hogy "könnyű" építeni, de minek?! Mi a célja? :F

Néztem tutorialokat youtubon, hogy kissé jobban értsem a játék felépítését és abban is magyaráz a csávó, hogy mekkora farmot épített, meg munkásokat rendel a kukoricaszedéshez, meg hordárokat h vigyék egyik bázisról a másikra az alapanyagot meg h mindent fel kell venni, amit talál az ember. WTF !! :F :F

bLaCkDoGoNe lehet én is ezt fogom csinálni, mondjuk nem egészen értem h miért adták be az amúgy nagyon lassú power armort és minigunt az elején, ezzel már kb végig is lehetne vinni nem? :F

Armorral hozzám se tudnak érni, armor nélkül meg 2 lövéből halál :DDD Fura kicsit ez a game balance :DDD

(#6329) micafighter válasza #74018560 (#6328) üzenetére


micafighter
nagyúr

Aha próbáld meg benne végig vinni az elejétől ;) :DDD

Az elején kapsz egy alap power armort egy elemmel. Az alap power armort a komolyabb ellenségek pillanatok alatt leverik rolad, és elemed se lesz bele. A játék végén már megoldható hogy mindig páncélba menj, de csak a vége fele. Minigun dettó, hamar elfogy a löszered hozzá, és sokáig nem lesz pénzed komolyabb mennyiségben beszerezni lőszert hozzá.

Szerintem ez a része nagyon el lett találva, mert kipróbálhattad a power armort a játék elején, fejlesztgetheted is magadnak, de nem tudsz benne végig rambozni, mert nagyon ritka lesz a játék elején az elem bele. Mehetsz benne, de nagyon meg kell gondolni hova veszed fel.

[ Szerkesztve ]

(#6330) esikl012 válasza #74018560 (#6328) üzenetére


esikl012
tag

Én például nem szeretek páncélban mászkálni, jobb szeretek lopakodva közlekedni. Fegyverzetben többet is viszek magammal, van 10mm-es, lézer, távcsöves, sörétes és hozzá 500-1000db lőszer.
A kutyát én viszem magammal tudok rá pakolni felszerelést. Gyűjteni azokat a dolgokat szoktam amit a fegyverek fejlesztéséhez fel tudok használni. A perk táblázatban én főleg azokra pakolok amik a fegyverek, gránátok sebzését segítik elő.
Az építgetéssel én is csak a minimumot foglalkozok. :)

Sok munka van abba' ám, hogy ennyire félősek, Halottak vezetnek itt riadt kis élőket.

(#6331) Warton válasza #74018560 (#6328) üzenetére


Warton
őstag

Nálam a contraptionsnál indult be ez az egész építős cucc. Meg van a Vaulttec is, de az egyáltalán nem érdekelt. Ez a gyárépítősdi nálam nagyon bekattantott valamit. Én anno saját magamnak tűztem ki célokat.

Most éppen golyós medencéhez gyártatok golyókat 5 gyártóval. :DDD

(#6332) #74018560


#74018560
törölt tag

Rákaptam én most az építésre :DDD
Végre rájöttem, hogy minden lomot le lehet rakni 1 gombnyomással, illetve minden tárgyat össze lehet zúzni, akár egy egész házat :Y
Kényszeres embereknek ez a játék a haláluk :D
Gondolkozom rajta, hogy bezúzok mindent 1-2 óra alatt :C

Lőszerrel vannak bajok, szinte csak .38-ból van, ami pedig a csőpisztolyhoz elég :F

[ Szerkesztve ]

(#6333) micafighter válasza #74018560 (#6332) üzenetére


micafighter
nagyúr

Van perk amivel több lőszert találsz ;)

(#6334) Warton válasza #74018560 (#6332) üzenetére


Warton
őstag

Add el és a pénzből vegyél normális lőszert: .308-ast vagy .50-est. Vagy gyárts magadnak lőszert, pl ezért is jó lehet építgetni.

(#6335) #74018560 válasza micafighter (#6333) üzenetére


#74018560
törölt tag

Lockpicket szeretném kimaxolni minél hamarabb, izgatnak a széfek :D Tuti abban vannak a legjobb cuccok.

Találtam egy lezuhant repülőt, amiben volt egy 3 méteres széf :Y sajnos csak masterrel engedi megpiszkálni :O

Amúgy a játék tele van jó sztorikkal, történésekkel. :) Lementem megnézni h mi világít este a tó mellett, erre látom gomba, amit fel is lehet szedni :DDD Elkezdtem szépen gombát gyűjteni, erre az iszapból kipattan valami páncélos rák-teknős, ontom belé a lőszert és semmi :Y el kellet menekülnöm.... közben meg kiértem a pusztára hallom valaki lő puskából... megállok nézek ki lehet az és honnan, erre valami barom raider lehetett fél kilométerre, akit nem láttam meg a sötétben, de a következő golyó már a lábamnál landolt :Y Újabb menekülés! :D

Hatalmas felüdülés ez a DOOM után (ami amúgy a maga nemében egy zseniális játék); nincs az h unottan szétütöm mindenkinek a fejét, 1 lövésből leírtok egy egész kolóniát, hanem bizony van olyan h meg kell hátrálni. Nem nagyon emlékszem olyan játékra, ami erre épített volna... (látszik h nem játszottam túl sok RPG-t mostanában) :DDD
:R

Megyek lomtalanítani ;]

(#6336) #74018560 válasza Warton (#6334) üzenetére


#74018560
törölt tag

Egyelőre csak egy farmert találtam kereskedni, akinek már mind a 240 caps-ét elcseréltem már :DDD
Gyártani hogy kell? :F

Meg ha már itt tartunk pár dolog még nem világos:
- Az élet csíkban van egy piros rész ami nem akar feltöltődni... ez a sugárzás miatt van? Csak RadAway-el lehet lecsökkenteni?
- Találtam egy elég fura városkát, ahol csak robotok éltek, mondták h menjek fel az "Igazgatóhoz" aki egyébként szintén robot volt, de nem lehetett vele párbeszédbe elegyedni :F Láttam h meg lehet hackelni, de ahhoz is Master skill kellett. Alig várom h a szolgálóm legyen ;]

[ Szerkesztve ]

(#6337) bLaCkDoGoNe válasza #74018560 (#6335) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Az a baj, hogy mire eljutsz odáig, hogy a komolyabb széfeket ki tudd nyitni, addigra már nem sokat fognak érni a cuccok, amiket találsz bennük, mert jellemzően jobb felszerelésed lesz. Valahol ez is bajom a játékkal, hogy nem "jutalmaz" eléggé: vannak a csillaggal jelölt legendary ellenfelek, ezek amolyan bossoknak számítanak, viszont a legtöbb esetben nem dobnak semmi használható loot-ot, annak ellenére sem, hogy eleinte kész kínszenvedés volt leölni őket. (Vagy csak én voltam mindig ilyen peches velük.)
Ha fél órát kergetőzök egy ilyen ellenféllel, és majd' minden cuccomat felélem a csatában, hogy a végén nagy nehezen leöljem, akkor azért járna valami epic loot. :)

(#6336) REIT: Igen, a piros csík az összeszedett sugárzás mértékét mutatja és a max. HP-d csökkenését okozza. RadAway-jel gyógyítható.

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#6338) Plazmacucci válasza bLaCkDoGoNe (#6337) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Szerintem a fegyver modolás is ilyen, mire ki tudsz maxolni egy fegyvert, négyszer befejezted a játékot, mert kb 50-es szint kell a legjobb modokhoz... :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#6339) micafighter válasza Plazmacucci (#6338) üzenetére


micafighter
nagyúr

Nem feltétlen, több -féle képpen is tudsz szerezni modokat, pl boltostol veszel x fegyvert csak a modért, kiveszed belőle és átfested a tiédre gond nélkül, ahhoz nem kell semmi perk ;) Nem csak kraftolni lehet őket :)

[ Szerkesztve ]

(#6340) bLaCkDoGoNe válasza Plazmacucci (#6338) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Na ezt nem is tudtam, mert ebbe a részébe nem is másztam bele a játéknak, max. talált fegyvereket bontottam szét modokért. :)

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#6341) #74018560 válasza bLaCkDoGoNe (#6337) üzenetére


#74018560
törölt tag

Akkor te miket fejlesztettél?

Tetszene a lopakodós játék is, érdemes efelé elmenni?

(#6342) #74018560


#74018560
törölt tag

Pár játékmenethez kapcsolódó kérdés:
- Power Armort hogy kell felakasztania tartójára? Vagy ha nem ott tartom akkor se fog eltűnni? :F
- Találtam 2. power armor vázat, mire a jó a 2. ? :F Eladni nem lehet?
- Egy videoban azt mondták h ki kell venni az elemet belőle, hogy ne vigye el más? Ez tényleg így van? Illetve mi van ha lemerül? Úgy láttam ugyanúgy tudtam használni, csak lassabb voltam :F
- Kutyára adtam nyakörvet és beküldtem a kutyaházba :DDD Fast travelnél mégis követ. Hogy kéne lerázni? :D
- 2 nap játék után véletlen megnyomtam a Q-t és előjött a VATS :DDD Azt hittem perk kell hozzá h használható legyen. Így azért elég könnyűnek tűnik a játék, gondolom főleg akkor lesz haszna ha sok ellenfél van egyszerre a képernyőn és pikk pakk mindenki le kell teríteni :F

(#6343) bLaCkDoGoNe válasza #74018560 (#6341) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Én a Perception, Intelligence és Luck ágakat fejlesztettem leginkább, alapvetően lopakodós karakterrel mentem. Eleinte nagyon nehéz volt, amíg nem volt normális távolsági fegyverem, ill. a közelharcok (pl. épületen belül) még később is izzasztóak voltak (Very Hard nehézségen játszottam, amíg játszottam).

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#6344) Chabe89 válasza #74018560 (#6342) üzenetére


Chabe89
addikt

1. Rakd le a PA-t a közelébe, utána nyomj rá, hogy "craft" (asszem :B ). Akkor "odaugrik".
2. Tudtommal nem lehet eladni magát a vázat. Lehet gyűjtögetni, kollekciót építeni annak aki élvezi az ilyesmit.
3. Igen el tudják vinni a settlerek, de az ellenség is, ha ott hagyod az orruk előtt és nincs lemerülve.
4. Tudod használni, de futni/repülni stb. nem tudsz vele.
5. Beszélj vele és zavard haza. Ott fog várni ahová küldted.
6. Korábban már írták, hogy a VATS AP-t használ, tehát nem unlimited. Ezt is lehet fejleszteni.
Tipp: Tessék survival módban játszani és nem punci fokozaton. Egyből nem fog olyan könnyűnek tűnni a játék. :D

(#6345) Warton válasza Chabe89 (#6344) üzenetére


Warton
őstag

Survival módban mik a javasolt skillek?

(#6346) Chabe89 válasza Warton (#6345) üzenetére


Chabe89
addikt

Hát minden punci Stealth Sniperrel tolja, de én a melee only-ra esküszöm. :) Na jó, ha nagy a tömeg akkor még a robbanószereknek is jut egy kis szerep. Jah és PA nélkül. :)

(#6347) #74018560


#74018560
törölt tag

A ghoulok olyan gyorsan a pofámba teleportálnak, hogy kezdem megszeretni a VATS használatát :DDD Mindenkinek egy térdlövés, aztán jöhet a nagytakarítás ;]
Eddig viszonylag lassan haladtam, sokat barangoltam, lootoltam, de jött egy segélykérés a police stationről, ahol a Brotherhood of Steelnek kellett segíteni. Elég kemény volt :F Lehet megint vissza kéne fordulnom :DDD
Diamond City viszont vonz a kereskedési lehetőségek miatt, eddig csak a farmernek tudtam eladni cuccokat, azokat is csak fél áron :S
Bár egyelőre erősen úgy tűnik h a játék nem a "vedd meg" meg a "csináld meg" cucc szerzést preferálja, hanem a "vedd el" típusút :))

Amúgy fogalmam sincs milyen nehézségen játszom, gondolom normal :))

Gondolom tápolt karakterrel hardon se lenne nehéz, de az elején ott hogy fejlődik az ember? :DDD

(#6348) #74018560


#74018560
törölt tag

Végre megtaláltam hova menti a játék a screenshotokat :DDD

:D Ez lennék én:

Ki-snipe-oltam mindenkit: :DDD

(#6349) #74018560


#74018560
törölt tag

Dillemában vagyok skill fejlesztés ügyében. Lassan ott tartok, hogy szeretnék nagyobb sebzést elérni és noha találtam pár egész jó fegyvert (combat shotgun, combat rifle, hardened sniper rifle, laser pistol) lassan lehet kevés lesz amit alapból tudnak.
Ahogy néztem a fegyverjelsztéshez is elég sok pont kell (GunNut, Science) de vannak csak fegyverkategóriát fejlesztő skillek is (GunSlinger, RifleMan stb)

Fallout 2-őt két fegyverre vittem végig: GaussGun és később Gattling Minigun ;] Emlékszem volt még Laser Minigun is, de az gyengébb volt. :U

Tetszenek még a Sneak, Ninja skillek, jó lenne egy lopakodós karakter, de ha mondjuk van 4 ellenfelem, akiből 1-et kilövök, akkor egyből észrevesz a másik 3 is, nem?! :F Vagy ha 1 VATS kör alatt terítem le őket, akkor nem vesznek észre és lehet bónuszból lőni? Mondjuk az így is csak 2 lövés :U :F

Illetve energia fegyverekre gondolom nem lehet silencert rakni, ezért lehet maradni kéne a golyósnál. Viszont kérdés h azok a játék vége felé mennyire maradnak használhatóak.

Illetve az egylövetű fegyverek később is fel tudják venni a versenyt az automatákkal? Eddig jobban bejöttek ezek, meg jobbak is voltak!

[ Szerkesztve ]

(#6350) Plazmacucci válasza #74018560 (#6349) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Tudod, mint a második részben, itt is van small guns, big guns, energy weapons megfelelője. Csak máshogy hívják 😀

Vissza kell vinnem pár kazettát.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Fallout 4
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.