Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Fejhallgatós találkozó

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-03-23 00:09:22

LOGOUT.hu

2022. április 9. 10:00 - 15:00
a legközelebbi FEJhallgatós találkozó időpontja.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4803) emiki6 válasza vodkaboy22 (#4797) üzenetére


emiki6
veterán

Én tudok vinni szünetmentest (4 akksi, 2 inverter). :D

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#4804) vodkaboy22 válasza emiki6 (#4803) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Akkor az agregátot 15 percekre szüneteltethetjük, míg a szünetmentes bírja... :)

Najó viccet félretéve már nagyon várom. Bár Szombathelyről az út hosszú lesz.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#4805) emiki6 válasza vodkaboy22 (#4804) üzenetére


emiki6
veterán

Jó az agri is csak el kell vinni 50m-re és akkor nem zavar. :P

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#4806) vodkaboy22 válasza emiki6 (#4805) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Azt hiszed? :DD Ez úgy csapatja 92dB-el mint az állat fél terhelésen. :W

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#4807) emiki6 válasza vodkaboy22 (#4806) üzenetére


emiki6
veterán

Akkor a szünetmentessel jobban járunk, csak kibír 3-4 órát. Majd akkor legfeljebb nem jönnek olyan eszközök, amik zabálnak. :D

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#4808) .DLL válasza emiki6 (#4807) üzenetére


.DLL
veterán

"Jó" hatásfokú A osztályú, és csöves erősítők kiesnek? :(

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#4809) vodkaboy22 válasza .DLL (#4808) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Olyan nincs ha kell akkor a kocsit járatom inverterrel folyamatosan csak hagy izzanak azok a szép kis csövek. :DD

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#4810) bkercso válasza vodkaboy22 (#4809) üzenetére


bkercso
nagyúr

Elég csúnya kimeneti jelalakja van annak az inverternek. :(

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#4811) vodkaboy22 válasza bkercso (#4810) üzenetére


vodkaboy22
addikt

230/230-as biztonsági trafót kell kötni utána amit megelőz rendes kondenzátoros fázis javítás és szűrés + a trafó után is kell szűrés azt akkor nincs gond. Volt ilyennel dolgom.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#4812) contaxg válasza vodkaboy22 (#4811) üzenetére


contaxg
veterán

Még a végén tényleg szükség lesz a generátorra, mert az első helységben vmivel kevesebb lesz most a hely. :DDD

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#4813) krx21 válasza vodkaboy22 (#4804) üzenetére


krx21
nagyúr

Szombathelyről? Ma egész nap ott voltam, most jöttem haza... :))

(#4814) vodkaboy22 válasza krx21 (#4813) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Hehe jaja Szombathelyi vagyok most már :))

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#4815) krx21 válasza vodkaboy22 (#4814) üzenetére


krx21
nagyúr

Akkor jó, hogy vasárnap van a tali... :DDD
(én dolgozni voltam ott..)

[ Szerkesztve ]

(#4816) sanyi32


sanyi32
tag

bocsi, de nem tudok menni mert Kecskemétre megyek melózni reggel és csak délután érek haza.
jó hallgatózást mindenkinek!! :)

(#4817) contaxg válasza sanyi32 (#4816) üzenetére


contaxg
veterán

:((( Hiányozni fogsz, de az van. Tudomásul vettük. :R

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#4818) dni


dni
őstag

Sziaszok,

nekem egy Takstar hi2050-em és egy e10K-m van, szeretnék a közeljövőben fejleszteni, ezért érdekelnének a lehetőségek. Nem voltam még ilyen találkozón és mindenféle elfoglaltságok miatt nem is vagyok aktív tagja a fejhallgatós, dac-amp topicknak. Mindezek tudatában érdemes lehet elszaladni a fejes találkozóra?

(#4819) .DLL válasza dni (#4818) üzenetére


.DLL
veterán

Tökéletes alkalom a fejlesztés előtti tapasztalatszerzésre. Aztán jön a lejtő... ;]

(P.H.)

(#4820) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Sziasztok!

Nem biztos, hogy tudok jönni holnap. Ha jövök akkor sem biztos hogy mindent el tudok hozni.

Egyik ismerősömnek meccse lesz és el akarok menni szurkolni.

Próbálom összeszervezni a dolgokat.

Üdv,
Honkydoo

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#4821) contaxg válasza Honkydoo (#4820) üzenetére


contaxg
veterán

Köszi,hogy szóltál. Drukkolunk mi is!
De azért, hogy el tudjál jönni. :)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#4822) krisz242


krisz242
tag

Én sajnos biztos nem leszek ott, így a Somic mh463-at nem tudjátok meghallgatni egyelőre. Sebaj, a következő fejestalálkozóig még jól meghajtom, hátha javul még a hangja!

(#4823) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Mikor nyit holnap a helyszín (mikortól lehetne bepakolni)? Pontban 10:00?

(#4824) .DLL


.DLL
veterán

Asszem a nagy DAC-ot most nem viszem... 6 kiló, és már volt párszor. Az új Musi 01 viszont lesz, és az új AKG is.

(P.H.)

(#4825) contaxg válasza BigBlackDog (#4823) üzenetére


contaxg
veterán

Igen 10, de már előtte ott leszünk valamivel.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#4826) CheGhost válasza CheGhost (#4709) üzenetére


CheGhost
aktív tag

Jó estét!
Hát sajnos úgy alakult, hogy nem tudok elmenni holnap, pedig kíváncsi lettem volna néhány dologra.
Majd máskor remélem sikerül eljutni... Jó hallgatózást!

*** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

(#4827) Tim82


Tim82
nagyúr

Kb. 11-re érek oda (közel lakom, de némi időbe telik az összepakolás).

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#4828) contaxg válasza Tim82 (#4827) üzenetére


contaxg
veterán

ok, siess már elég szépszámmal vagyunk :)

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#4829) Montesantos


Montesantos
senior tag

Sziasztok!

Köszönöm a részvételt a találkozón :)

Gabi

(#4830) emiki6


emiki6
veterán

Nos, én nem tudtam menni végül. Na, majd legközelebb. :B

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#4831) gabesz345


gabesz345
csendes tag

Köszönjük a lehetőséget!
Jó kis fülesek, meg rendszerek voltak, ha lesznek képet várjuk majd:)

(#4832) #16820480


#16820480
törölt tag

Köszi a szervezést!

A fotósok a képeket pedig serényen osszák meg :K

(#4833) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Köszönjük a szervezést!
Jó volt nagyon! :K

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#4834) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Sziasztok!

Köszönjük szépen mi is a szervezést, szerintem sikerült kivételesen sok embernek és eszköznek összejönnie a mai napon. Majd jöhetnek a vélemények, élménybeszámolók az eszközökkel kapcsolatban, izgatottan várom, hogy kinek mi fogta meg a fülét!

Egyébként meg kíváncsi vagyok, hogy hány embernek sikerül elindulnia a lejtőn a mai nap hatására. ;]

Részemről a fotósok nyugodtan várjanak még a képek megosztásával. :DDD

Tényleg, hányan hallgatták végül a vinyl-t?

[ Szerkesztve ]

(#4835) Szevam válasza Honkydoo (#4833) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Köszönöm a lehetőséget, a szervezést és hogy meghallgathattam azt a sok fejest / fejeserősítőt. Ismét nagyon jó volt. :C

A válasz nem Neked szól, csak félre kattintottam, bocsi :B

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#4836) Tim82


Tim82
nagyúr

Én is köszönöm a szervezést, illetve a lehetőséget. :R

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#4837) bkercso


bkercso
nagyúr

Köszi a szervezést Contaxg (és akinek még része volt benne, ha van ilyen)! Jó volt ismét találkozni, beszélgetni, meg persze hifizni.
A tapasztalataimat a DAC-os topikba írtam be, hogy kereshető legyen; szerintem oda talán jobban illik (?).

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#4838) biokox


biokox
tag

Én is köszönöm a lehetőséget Sheratan Fostexe némi csalódás volt nekem sokaltam benne egy picit a magasakat,na de a yulong dac odab----os volt nagyon jó cucc a hdp-r10 volt összeköve vele egy valhalla koaxal a vége az el8 volt nagyon jó szinergiában volt vele.

(#4839) biokox


biokox
tag

A pogácsákért külön köszönet a farmerdzsekis úrnak.

(#4840) contaxg


contaxg
veterán

Hölgyek & Urak,

Ti voltatok a legjobbak, mert (mint mindig) remek hangulatot varázsoltatok. :R
Az aranykezű sütigyárosoknak külön hála! :R :R
KÉPEK ;]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#4841) gelbelex


gelbelex
őstag

Ezúton is köszönöm a szervezést és a lehetőséget mindenkinek a hallgatózásra. Örülök, hogy találkoztam a csapattal.

A Stax lánc zseniális.
Kellemes meglepetés volt a vintage DT990, de különösen a DT880. Tárgyilagosabbak, mint az újak, de megvan az értelme/létjogosultsága mindkettőnek!
Vodkaboy lánca pazar, imádtam az AKG Q701 hangját rajta (a korábbi láncához hasonlóan).
A K712 nekem nem adta a Yulong-on azt, amit vártam tőle. A Fostex nagyon közvetlen, csodás mélyekkel, a magasai nekem kissé sűrűnek tűntek elsőre, de meg tudnám szokni... :-))
A zárt Audeze nekem túlságosan... zárt.
Az Audio-GD Ref. 5.2 + NFB-1AMP + Hifiman HE-560 lánc sajnos kimaradt. :-(

(#4842) zatom


zatom
tag

En is szeretnem megkoszonni a talalkozo megszervezeset.
Jo tarsasag, jo cuccok, mi kell meg?Raadasul a szebbik nembol mar ketten is voltak...
A teljesseg igenye nelkul: az Audio-GD - HE560 nagyon jol ki van talalva, tetszett Abdallo osszeallitasa.
A Fostex nagyon szep, s ami meg fontosabb, jo is.Mondom ezt annak ellenere, hogy szamomra picit sok a magasa.Talan erdemes lett volna mas erositovel is meghallgatnom.Esetleg egy jo csovessel?De a lenyeg, hogy Sheratannak bejon a parositas.
Nagyszerunek tartom az Audiuo-GD DAC-AMP es a Q701 szinergiajat, dehat Bodz nem szokott hulyeseget ajanlani, most is bevalt.
A Beyerekrol mindig sok szo esik, valtozatlanul a vintage 990 a kedvencem, ez mar nem valtozik.
Ami miatt duhos vagyok magamra: nem hallgattam meg DLL Akg-jat, pedig terveztem.Az EL-8 is elmaradt.Meze 99 nem volt, vagy csak en nem talalkoztam vele?
Az A500x nem tetszik, de volt A900x-em, eladtam.Ez miert jonne be?Csodak nincsenek.
Bkercso munkai - Gratula!Vodkaboynak szintugy!

(#4843) .DLL


.DLL
veterán

Én is köszönöm a találkozót, egy nap (6 óra) asszem kevés is erre... :)
Legjobban mint újdonság a TH900 maradt meg bennem, igen, kissé sok volt a magasa, de iszonyú alacsony torzítással, és nagyon gyors, részletes, tehát nem bántó. Whiplash OST - Caravan - azt az elborult dobszólót ilyen tisztán és artikuláltan még nem hallottam, minden kis ütés, pergés kivehető volt, úgy, hogy a lábdob sem finomkodott, olyan teste volt, hogy elhittem az egészet, és a végén jött a libabőr. :D Ez a rész DT880-nal azért elég rendesen össze tud olvadni.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#4844) contaxg


contaxg
veterán

Kedves barátaim,

Engedélyt szeretnék kérni valamihez.

Mivel itt már a sokadik más-más szervezésű találkozó volt (hangbarlangos, kaporkai, nomonos, stb) és nem minden esetben vagy nem tisztán PH! alapúak voltak ezek, ezért arra gondoltam, hogy át lehetne nevezni egyszerűen 'Fejhallgatós találkozó" topira ezt a fórumot.
Az aktuális szervezésnél pedig be lehetne, kellene határolni szervezőnek, hogy ez egy XY talákozó vagy éppen PH!-ás zárt csapatgyűlés. Talán ezzel még többen vállalnának fel hasonló rendezvényeket, ezzel is színesítve a fejhallgatós közösségek életét.

:R

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#4845) gabesz345


gabesz345
csendes tag

Tényleg jók voltak a rendszerek tegnap, a Stax nagyon jól szólt, sztem ha nem lenne ennyire nehéz beszerezni, főleg jó áron, sokan vennének még belőle, a hosszú távú kényelmi szempontokat mondjuk nem lehetett itt tesztelni annyira, ezt a tulaj tudja esetleg megmondani.
A Sense kis erősítő a Beyerekkel meglepően jól szólt, illetve a kis Korg dac sem volt rossz.
Vodkaboy rendszere nagyon nyugodt volt, szép térrel, jellemző csöves hangzással.
Egy Audio-gd-t is hallgattam, asszem AKG-vel (701)?, (zöld vezetékes), meglepően jó volt, előző talin kevésbé jött be a AKG-k hangja, de ezzel jól teljesített, viszont a HD600-ammal kevésbé volt érdekes a hangja.
A Dactron is durván szólt, selymes, meleg, részletes hangja volt, érdekes a HD600-al jól összejött, a Beyerekkel kevésbé tetszett.
Ennek ellenére a Beyer-ek hozták a kötelezőt, sztem igen jól szóltak, a DT770 mondjuk kevésbé jött be, de a 880 és a 990 mindkettő jó volt, kicsit másképpen. Csak fogok már vhol egy jó kis Beyert, esetleg edition verziót. :D

(#4846) vodkaboy22 válasza contaxg (#4844) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Teljesen jogos. :R És köszi a szervezést neked és hifipistinek!

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#4847) zatom válasza gabesz345 (#4845) üzenetére


zatom
tag

Orulok, hogy sok forumtarsnak tetszett a Stax, en nagyjabol ezt a hangot kerestem.Ezuton is koszonom Adamnak(p_adam) a sok tanacsot, segitseget. Picit meg javulni fog remenyeim szerint, az X-MOS USB atalakitot Tablara cserelem.
Az ara nem is olyan veszes, kb. 120 k, toredeke egy LCD-3-nak.De ki lehet fogni olcsobban is, viszont szigoruan meg kell nezni/hallgatni vasarlas elott, mert itt 20-30 eves darabokrol beszelunk.
Kenyelem?Semmi gondom vele tobb oranyi hasznalat utan sem.Azert egy parnacsere lesz majd, mert 25 ev alatt megkemenyedett.Nem veszes kiadas.

(#4848) Krissz80 válasza zatom (#4847) üzenetére


Krissz80
senior tag

Lehet kicsit melós dolog lenne, de lehetne egy blogot írni a találkozón résztvevő láncokról, és azokhoz meg comment-ben mindenki leírhatná a véleményét, így egyrészt visszakereshető maradna, másrészt annak is mondana valamit aki nem tudott elmenni.
Idővel elég nagy tapasztalatanyag gyűlhetne össze, ami könnyen kereshető is lenne, ha a blogok be lennének linkelve a fórumra, vagy lenne egy cikk amiben fel lennének sorolva.

És ha pl. a regisztráció nem egy cetli lenne, hanem egy ilyen blog létrehozása a Lánc elemeinek felsorolásával, akkor még sokkal több plusz meló sem lenne.

Pl. mindenki dícséri nagyon a Stax-ot, de nekem nem világos melyik típus.

[ Szerkesztve ]

(#4849) zatom válasza Krissz80 (#4848) üzenetére


zatom
tag

A lanc a kovetkezo volt:X-MOS USB/SPDIF, Audio-GD Nfb17.2 DAC, Stax SRX utanepitett csoves erosito, Stax SR-Lambda fejes.

(#4850) gabesz345 válasza zatom (#4849) üzenetére


gabesz345
csendes tag

Akkor örülök ha kényelmes is a füles:) Stax-ból az SR5-öt meg pár másikat is jónak mondanak még, mondjuk 1-1 van csak külföldi helyeken is eladó.

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Fejhallgatós találkozó
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.