Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Fejhallgatós találkozó

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-03-23 00:09:22

LOGOUT.hu

2022. április 9. 10:00 - 15:00
a legközelebbi FEJhallgatós találkozó időpontja.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4201) ntomka válasza Bodz (#4200) üzenetére


ntomka
nagyúr

Nekem nem írtál. Még jó hogy benéztem ide. :) Időpont már van? Mit lehet tudni?

ツ Headphones on - World off

(#4202) GML válasza Bodz (#4200) üzenetére


GML
őstag

4,18 nálam biztos, hogy kiesik..

(#4203) contaxg válasza GML (#4202) üzenetére


contaxg
veterán

Nekem is..

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#4204) Bodz válasza ntomka (#4201) üzenetére


Bodz
nagyúr

Úgy eltűntél már jó ideje a fejhallgatós meg dac-os topikból, azt hittem nem érdekel annyira a téma. :B
A jelenlegi helyzet. Áprilisban találkozót kellene csapni, konkrét időpont nincs még, a helyszín a múltkori, az szerintem teljesen rendben van. A bérleti díjat szétdobjuk. Csak kevesen vagyunk.

[ Szerkesztve ]

(#4205) GML válasza contaxg (#4203) üzenetére


GML
őstag

Nem is lett volna rossz szülinapi ajándék :D
Csak már elfogytak a jó helyek.

[ Szerkesztve ]

(#4206) ntomka válasza Bodz (#4204) üzenetére


ntomka
nagyúr

A költségvetés és az időm tényleg nem engedi, hogy foglalkozzak vele. :D Na meg az álom, az LCD3 túl drága nekem. De ha az meglenne, meg is lenne mindenem. :))

A társaság miatt viszont szívesen beugranék egy eseményre, ha megengedhetem magamnak. :) Ki is töltöttem az űrlapot. Nekem első körben mindegy mikor lesz, csak ne legyen akkorra más fix programom. :)

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#4207) Bodz válasza ntomka (#4206) üzenetére


Bodz
nagyúr

Na majd hátha az új, "olcsó" Audeze... :)

Szuper, nem tudsz magaddal hozni még valakit?? :D

[ Szerkesztve ]

(#4208) jippa


jippa
aktív tag

ahogy korábban írtam, én is szándékozok menni

(#4209) birno


birno
addikt

jippa vintage gyujtemenye miatt gondolkozom, hogy elmegyek, meg most nezem, hogy lesz HE-560 is, de ha vinni is akarnek valamit akkor kellene egy fuvar pestrol.
Persze idopont hianyaban meg nem biztos.

[ Szerkesztve ]

(#4210) .DLL válasza birno (#4209) üzenetére


.DLL
veterán

Igen, így pestiek mehetnénk "telekocsi" jelleggel, már csak a társaság miatt is!

(P.H.)

(#4211) GML válasza .DLL (#4210) üzenetére


GML
őstag

Ha megyek, akkor lesz nálam 2-3-4 hely. Páromtól függően.

(#4212) contaxg válasza .DLL (#4210) üzenetére


contaxg
veterán

Szerintem olcsóbb összedobni Bodznak a vonatjegy árát

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#4213) kemcso válasza .DLL (#4210) üzenetére


kemcso
Ármester

+1, ezt én is akartam javasolni :)

szerk:
(#4212) contaxg igen, de ha ő szervezi a találkozót, akkor biztos ott lesz, a pesti események nem ilyenek...

[ Szerkesztve ]

(#4214) .DLL válasza contaxg (#4212) üzenetére


.DLL
veterán

Korábban mondta, hogy nem a jegyár a probléma, hanem az adott időpontnak tesz keresztbe valami.

(P.H.)

(#4215) contaxg válasza kemcso (#4213) üzenetére


contaxg
veterán

A pesti rendezvények pontosan olyanok mint amilyenek a nyíregyháziak voltak :)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#4216) ntomka válasza Bodz (#4207) üzenetére


ntomka
nagyúr

Az az "olcsó" még mindig drágább, mint az eddigi legdrágább fejesem, pedig az sem volt olcsó (HD 800). :D

Mondjuk téged? :D Nyíregyről jövök én is ezúttal. :B

ツ Headphones on - World off

(#4217) kemcso válasza contaxg (#4215) üzenetére


kemcso
Ármester

Kivétel, hogy azokon nem jelenik meg Bodz :P

(#4218) GML válasza kemcso (#4217) üzenetére


GML
őstag

Ha a hegy nem megy Mohamedhez....

(#4219) Ati1979 válasza contaxg (#4212) üzenetére


Ati1979
veterán

Én is azt javaslom, hogy legyen Pesten. Sokkal többen el tudnának jönni és nagyjából tényleg ugyanaz mint Nyíregyen.

(#4220) #16820480 válasza GML (#4211) üzenetére


#16820480
törölt tag

Most egy vagy két helyet foglal a párod? :N

(#4221) GML válasza #16820480 (#4220) üzenetére


GML
őstag

Ha jön a párom, lehet elcibálja a húgát is, amíg én hallgatózok ők beülnek valahova/sétálnak, elviszik a kocsit, stb.

Ilyenek ezek...

[ Szerkesztve ]

(#4222) Radomer


Radomer
aktív tag

Nekem majdnem mindegy hol tatjuk csak ne Sopron legyen, mert mire odaérek már jöhetek is vissza. :D

A múltkori helyszín teljesen rendbe volt.

[ Szerkesztve ]

(#4223) .DLL válasza Ati1979 (#4219) üzenetére


.DLL
veterán

Most nem azért de a Nyregyi talinak az a lényege, hogy nyíregyen legyen. :D Oké ez elsősorban a keleti régiókban élő fejhallgatósoknak lenne úgymond segítség, hogy az azért mégis közelebb lenne nekik. Nem tudom a legutóbbin hányan lehettek, és honnan érkeztek, de én elhivatott vagyok, úgyhogy részt vennék mindenképpen, ha nem jön közbe semmi! :D

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#4224) contaxg válasza .DLL (#4223) üzenetére


contaxg
veterán

Szerintem Bodznál kevés elhivatottabb van ha fejes a téma, de 500km-t autókázni Ő sem szokott még elhivatottság alapon sem.

(#4222) Radomer
Szeged még jobb lenne... az csak 400 kilcsi oda-vissza,,, :D

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#4225) kemcso válasza .DLL (#4223) üzenetére


kemcso
Ármester

Abban tök igaza van Atinak, hogyha teszem azt 20 jelentkezőből 15 Bp-ről megy/menne, akkor mindenki jobban jár, ha az 5 Nyíregy és környékinek összedobjuk/ják az útiköltségét :DDD

(#4226) .DLL válasza kemcso (#4225) üzenetére


.DLL
veterán

Előfordulhat hogy pl. délelőtt vagy délután nem ér rá, így nem tudja bevállalni az utazást, és az egész talit ki kell hagynia, míg ha helyben van akkor csak pár utcát kell megtenni. Én mindenkinek a szempontjából tudom nézni a dolgokat. :D De lesz még tali Bp-en is, sőt lesz a múltkori suliban is (de lehet hogy az csak szeptemberben (még nem beszéltem igazgató úrral).

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#4227) contaxg válasza .DLL (#4226) üzenetére


contaxg
veterán

csak végső esetben menjünk szerintem a suliba

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#4228) Ati1979 válasza .DLL (#4223) üzenetére


Ati1979
veterán

Igen viszont ha csak 10 ember jelentkezik abból meg 6 Pestről jön akkor nincs értelme. Én támogatnám a Nyíregyi talit, (magam is voltam egyszer és jól éreztem magam) de ebben a formában nincs értelme.
Most gondolj az utazási költségekre terembérletre stb.

Ha összejönne 20-25 biztos ember akkor viszont érdemes lenne megrendezni.

(#4229) GML válasza Ati1979 (#4228) üzenetére


GML
őstag

Viszont akkor is csak akkor, ha a helyi erők lennének fölényben.

(#4230) Bodz válasza ntomka (#4216) üzenetére


Bodz
nagyúr

Akkor csak várni kell, hogy az EL-8 feltűnjön használtan is. :D
Mondjuk egem, akár. :D

12-14 ember érdeklődik a találkozó iránt. Így állunk. Ha többen is úgy gondoljátok, hogy a nyíregyi találkozónak pesten kellene lennie (ez ám a paradoxon amúgy), akkor oda kell szervezni. Nem gond. Annak a szervezése engem nem érint. Ez nem a pesti, soron következő helyett szerveződik egyébként sem. Én csak érdeklődtem, hogy itt lenne-e igény rá. Ha nem, akkor nem lesz.
Csak tényleg döntse el mindenki, hogy mit is szeretne! :)

[ Szerkesztve ]

(#4231) .DLL válasza Bodz (#4230) üzenetére


.DLL
veterán

"Ha többen is úgy gondoljátok, hogy a nyíregyi találkozónak Pesten kellene lennie (ez ám a paradoxon amúgy) [...]"

Hát igen :U

És az is igaz, hogy ez nem a soron következő pesti találkozó helyett van, hanem mellette, azt kiegészítendő. :K
Legutóbb mennyien voltatok?

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#4232) kemcso válasza Bodz (#4230) üzenetére


kemcso
Ármester

Mennyi ember kellene, hogy megérje megszervezni?

Én csak arra próbáltam utalni, hogyha Bpről menne a többség, akkor... :) De érted :)

(#4233) Radomer válasza kemcso (#4232) üzenetére


Radomer
aktív tag

Nekem bárhol megfelel csak legyen konnektor meg benne "amper". :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4234) Ati1979 válasza GML (#4229) üzenetére


Ati1979
veterán

Pontosan!
Bárcsak meg lehetne ez így szervezni. Adjunk neki még szerintem egy kis időt.

(#4235) Bodz válasza .DLL (#4231) üzenetére


Bodz
nagyúr

Nem emlékszem pontosan, de nem sokan. Vagy 10 ember. Akkor elfogytunk lassan, ahogy közeledett a talákozó.

(#4232) kemcso: 15-20. És akkor talán elégedett lesz mindenki.
Érteni értem, csak nem értem. :) Adott az ötlet, hogy legyen Nyíregyen egy találkozó. Mindenki felnőtt ember, ha messzebbről jönne, akkor tudja mérlegelni, hogy megéri-e neki anyagilag, időben, stb. Ha nem, akkor nem szeretne a nyíregyi találkozóra jönni. És ennyi, akkor majd megy másikra, de azt most felesleges idekeverni. :)

(#4236) contaxg válasza Bodz (#4235) üzenetére


contaxg
veterán

Neeem legalább 15-en voltunk..Csak mi voltunk Pestről négyen: donpe, hifipisti, én illetve Atit felvettük útközben. Az előzőn ami a Kultúrban volt, a kisteremben pár éve talán még többen is voltunk.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#4237) Ati1979 válasza contaxg (#4236) üzenetére


Ati1979
veterán

Szerintem simán többen voltunk mint 20-an. Emlékszem, hogy több padsor tele volt rakva cuccokkal. Pestről tényleg csak egy kocsival jöttünk a többiek a környékről. Nyíregy Debrecen stb.

Remélhetőleg most is sikerül majd összehozni egy ehhez hasonló létszámot.

(#4238) gaborka8x8


gaborka8x8
aktív tag

.

Utolsó jelentés a VII. Kaporka Open - Audiokulturális találkozó (2015. március 28. szombat, Kiskunfélegyházi Szakmaközi Művelődési Ház) állásáról:

Program:
1.) kilenc és tíz óra között bepakolás, helyiségek elrendezése.
2.) tíz órától kb. fél tizenkettőig a hallgatózás első fele.
3.) fél tizenkettőtől egy óráig DSD vs. PCM kódolás közti hangminőségbeli különbség összehasonlítása
4.) egy órátó kb. kettőig ebéd
5.) két órától ötig a hallgatózás második fele, beszélgetés, stb.
6.) délután öt órától összepakolás, búcsúzkodás.

Költségek:
Az épület bérleti díjához való hozzájárulás (más néven részvételi díj): 1 800 Ft/fő
Az ebéd kedvezményes ára: 1300 Ft/fő (Amit mindenki maga rendez az étteremben, az elfogyasztott italokkal együtt.)

Résztvevők:
Akik a "biztosan eljönnek" kategóriába jelentkeztek:
1.) Big (zenelejátszásra optimalizált PC) [E]
2.) +1 fő (TEAC UD-501 DAC) [E]
3.) +1 fő [E]
4.) +1 fő [E]
5.) 6C4C (DIY elektroncsöves vonalerősítő) [E]
6.) +1 fő [E]
7.) +1 fő [E]
8.) Discus (DIY Aldebaran hangsugárzó) [E]
9.) Zaqu [E]
10.) Brebovszky (Fostex FE126E + Fountek NeoCD3.0 hangszórókkal épített kisdobozok, régi csöves fejhallgató erősítő) [E]
11.) +1 fő [?]
12.) +1 fő [?]
13.) Jenei [E]
14.) +1 fő [E]
15.) +1 fő [E]
16.) +1 fő [E]
17.) Spacc [E]
18.) Bigi [E]
19.) Roberto Rodrigez [E]
20.) Olly [E]
21.) +1 fő [E]
22.) saraha (DIY hangsugárzó, DIY erősítő) [E]
23.) +1 fő [E]
22.) Dodo [E]
23.) madibalage [E]
24.) +1 fő [E]
25.) LUCKY01 [E]
26.) +1 fő [E]
27.) +1 fő [E]
28.) +1 fő [E]
29.) Popori (DIY electrosztatikus és DIY magnesztatikus hangsugárzó, Micromega Minium CD játszó, Rotel RP 855-ös lemezjátszó AN Q2-es pickuppel, Cambridge Audio Phono előerősítő, DIY erősítő) [E]
30.) +1 fő [E]
31.) +1 fő [E]
32.) KTib962 (Heco Ascada 300BTX aktív doboz, Asus Oplay média player, Xindak DAC, laptop) [E]
33.) +1 fő [E]
34.) Cables [E]
35.) AudiJo [E]

F1.) Hoffmann (AKG K501, AKG K701, DIY félvezetős fejhallgató-erősítő, DIY csöves fejhallgató-erősítő, Lenco L78) [E]
F2.) Ágoston ( Beyerdynamic DT-880, Denon AH-D340) [E]
F3.) Máthé (Yamaha HP-50, Geek out 450 USB DAC, DSD, PCM hanganyagok) [E]
F4.) Jambrisek Péter
F5.) Gönczöl Péter
F6.) Ács Péter
F7.) Gulyás Dániel (DIY hibrid fejhallgató-erősítő)

...) gaborka8x8 [E]

Talán eljönnek:

F1.) csabi400 (Sennheiser HD 429 és HD 600 fejhallgató, Pro-ject Head Box S fejhallgató erősítő)
F2.) Kövecses Dániel

Szeretettel várunk mindenkit, és egyben kérem, aki jelentkezett, nézze meg, szerepel-e a listán, illetve, hogy nem szerepel-e kétszer, két néven, és ha az internet ördöge, vagy az én hanyagságom miatt nem lenne rajta a neve, vagy kétszer van, akkor jelezze a 30/négyszáztizennyolc-60-kilencvenöt-ös telefonszámon.

A nevek mögött szögletes zárójelben szereplő [E] betű azt jelenti, hogy az illető kért ebédet.
Kéretik mindenki által ellenőrizni, helyesen írtam-e be. Ha valaki valami tévedést talál, akkor azt a gaborka8x8@freemail.hu címre kérem jelezni március 26-án estig, azaz, ma estig.
Szintén kérek mindenkit, akinek a neve mellett nem szerepel az "[E]" jelzés, de kér az ebédet, hogy március 26-án estig, azaz ma estig írja ezt meg nekem a gaborka8x8@freemail.hu email címre.

Március 26-án estig, azaz ma estig örömmel vesszünk még újabb jelentkezéseket azoktól, akik részvételükkel megtisztelnék a találkozót, illetve jelenlétükkel hozzájárulnának annak jó hangulatához.

Üdvözlettel: gaborka8x8

Ui.: Kábelekről, elosztókról, hosszabbítókról, egyéb "mellékes", ám a zenehallgatáshoz szükséges kiegészítőkről mindenkinek magának kell gondoskodnia.
Bármilyen kérdéssel kapcsolatban szívesen állok rendelkezésre a 30/négyszáztizennyolc-60-kilencvenöt-ös telefonszámon.

.

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#4239) gaborka8x8


gaborka8x8
aktív tag

Köszönjük azoknak, akik jelenlétükkel megtisztelték az VII. Kaporka Open - Audiokulturális Találkozót!
Bízunk benne, egytől egyig jól érezték magukat a résztvevők, és jövőre is a köreinkben üdvözölhetünk mindenkit.

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#4240) Radomer válasza gaborka8x8 (#4239) üzenetére


Radomer
aktív tag

Köszönöm a segítséget még egyszer, és hogy közelről megcsodálhattam ill. hallhattam elektrosztatikus hangfalrendszert. :R

(#4241) donpe válasza Bodz (#4235) üzenetére


donpe
aktív tag

Bodz, egy nyíregyházi találkozóban én is benne lennék, ha az időm engedi. Elsősorban a társaság miatt. Régen jók voltak azok a talik. :)

[ Szerkesztve ]

(#4242) contaxg válasza donpe (#4241) üzenetére


contaxg
veterán

Ha már ennyire unatkozol :)) kérlek hívd fel nem azt a minszki indiánt :R

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#4243) donpe válasza contaxg (#4242) üzenetére


donpe
aktív tag

:Y GYÁÁÁÁÁÁÁÁ

(#4244) contaxg válasza donpe (#4243) üzenetére


contaxg
veterán

bővebben :)
Midi méretű de majdnem 10kg <3

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#4245) ntomka válasza donpe (#4241) üzenetére


ntomka
nagyúr

:R

ツ Headphones on - World off

(#4246) gaborka8x8


gaborka8x8
aktív tag

Ha valakinek otthon a kipakolásnál hiányérzete támadt a Paganini D-dúr hegedűverseny, OP. 6 és Benkő Dániel Popantico hanglemezekkel kapcsolatban, az kérem jelezze a gaborka8x8@freemail.hu email címen.

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#4247) Bodz


Bodz
nagyúr

Csutortokig lehet meg jelentkezni a nyiregyi talalkozora. Ha elegendo a letszam, akkor vasarnapig eldontjuk, hogy pontosan mikor is legyen. Ha meg ez utan is maradt eleg ember, akkor lesz tali, hetfon lefoglalom a termet.

[ Szerkesztve ]

(#4248) matyi94


matyi94
senior tag

Huh, pont lemaradtam. Nekem jövőhét kiesik, de utána nagyjából ráérek. Viszem a tákolt cuccokat+Dx50+Grado+srh840.
Szerk.: közben meglett link, jelentkeztem.

[ Szerkesztve ]

Legyen szép napod!

(#4249) .DLL válasza matyi94 (#4248) üzenetére


.DLL
veterán

Yaay, +1, hajrá-hajrá, hozz magaddal még valakit! ;)

Megpróbálok én is beszervezni egy havert K701-gyel.

(P.H.)

(#4250) matyi94 válasza .DLL (#4249) üzenetére


matyi94
senior tag

Nyiregyről csak Bodz-ot ismerem, a pesti haverjaim meg olyan lusták, hogy még inni is úgy kell elrángatni őket :O

Legyen szép napod!

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Fejhallgatós találkozó
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.