Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Fejhallgatós találkozó

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-03-23 00:09:22

LOGOUT.hu

2022. április 9. 10:00 - 15:00
a legközelebbi FEJhallgatós találkozó időpontja.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4501) .DLL válasza contaxg (#4499) üzenetére


.DLL
veterán

Ha a tilos rész módosul "nem ér"-re akkor szerintem oké, max. az új fejhallgatókra rosszalló pillantásokat vetünk. :D
Mondjuk ilyen kuriózum fejesek nincsenek a környezetemben. :(

Beyer DT331, Beag FDS 26 amit így hirtelen tudnék hozni. Egyik ~15 második 35 éves is meglehet. :))

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#4502) #16820480 válasza contaxg (#4499) üzenetére


#16820480
törölt tag

Van otthon egy HD201-em, nagyjából 10 éves lesz már, azt vihetem? :))

(#4503) zsocy válasza contaxg (#4499) üzenetére


zsocy
őstag

Akkor lehet erre a talira én is elmehetek, Egy HD580 Jubilee és egy K240 Sextett társaságában, mindkettő 20 év körüli/fölötti :)

(#4504) bkercso válasza zsocy (#4503) üzenetére


bkercso
nagyúr

Mikor lesz?

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#4505) contaxg válasza bkercso (#4504) üzenetére


contaxg
veterán

Mikor legyen?
Elvileg februárban lenne itt az ideje...

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#4506) bkercso válasza contaxg (#4505) üzenetére


bkercso
nagyúr

Én csak dec-ben vagyok otthon... :B
De amikor jónak látjátok, ne miattam legyen máskor. :R

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#4507) biokox válasza contaxg (#4505) üzenetére


biokox
tag

Én mennék minden héten

(#4508) .DLL válasza biokox (#4507) üzenetére


.DLL
veterán

Ha lenne rá hely lehetne havi szeánszokat tartani, kisebb létszámmal attól függően kiknek jó éppen az időpont. :)

(P.H.)

(#4509) kemcso válasza contaxg (#4505) üzenetére


kemcso
Ármester

A fülhallgatós dec. 29-re van előzetesen szervezve, pont az idegenbe szakadt hazánkfia(i) miatt

(#4510) bkercso válasza kemcso (#4509) üzenetére


bkercso
nagyúr

Egy DACtront és egy hordozható ampot (CompositeAmp TPA6120-al) tudnék vinni, ha ráérek (családfüggő).

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#4511) krx21 válasza contaxg (#4505) üzenetére


krx21
nagyúr

Legyen minnél hamarabb, de ne legyen csak retró, legyen vegyes. Akkor több lesz a kínálat...

(#4512) contaxg válasza .DLL (#4508) üzenetére


contaxg
veterán

ha egyszer kész lesz a helyiségem akkor lehet jönni bármikor... :) 4-5 fős minitálikra biztos lesz hely.

(#4511) krx21
Nyilván lehet mindenféle, csak azért jó ezt így is meghirdetni (néha), mert csomóan azért nem mernek eljönni, mert nekik öreg (= vacak?) fejesük van.

(#4510) bkercso
problem solved :)

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#4513) krx21 válasza contaxg (#4512) üzenetére


krx21
nagyúr

OK.
Öreg fejhallgató nem vacak fejhallgató... :K

(#4514) emiki6 válasza contaxg (#4512) üzenetére


emiki6
veterán

Én elviszem a Steelseries Siberia V2-t is annak ellenére, hogy nem valami jó. Meg egy Sennheiser 280 pro-t is, ha itthon lesz, azt se azért, mert jó... :D

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#4515) Exodius válasza emiki6 (#4514) üzenetére


Exodius
őstag

Young vs Old Headphones? :D

(#4516) Ear001 válasza contaxg (#4499) üzenetére


Ear001
addikt

Na és mi lesz a lemezjátszókkal? Ugye abból lehet tíz évnél fiatalabbat is vinni?

(#4517) mcguyver


mcguyver
csendes tag

Nemrég vásároltam egy AKG Q701-es fejhallgatót. Ez lenne az első komoly fejhallgatóm, amit tulajdonképpen "karácsonyra kaptam".
Szeretnék hozzá egy jó DAC-ot, bár a témában rengeteget olvastam utána, mégsem merek dönteni.
Van-e esetleg valakinek egy jó javaslata? Sajnos nem szeretnék nagyon sokat költeni rá, kb 50.000 Ft az már a maximum lenne.
Ha hangkártyát javasoltok, az is jó lenne, mert úgyis le kéne cserélnem az audigy 2Zs kártyát.

köszönöm a válaszotokat

(#4518) Tim82 válasza mcguyver (#4517) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ide dobd be ugyanezt.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#4519) GML


GML
őstag

Mit is mondtatok, mikor lesz a következő, tavaszi találkozó? :D

(#4520) .DLL válasza GML (#4519) üzenetére


.DLL
veterán


Lemélhetőleg febluálban...

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#4521) bkercso válasza .DLL (#4520) üzenetére


bkercso
nagyúr

Már érzem, hogy akkor éppen sürgősen mintát kell majd előállítanom Mo-on... :DDD

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#4522) f4lcon


f4lcon
őstag

feliratkozom :)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#4523) kemcso válasza f4lcon (#4522) üzenetére


kemcso
Ármester

Hihi, ezek szerint volt hatása az AD-nek, pedig nem mutatott semmit az oppo-ról :DD

(#4524) .DLL válasza kemcso (#4523) üzenetére


.DLL
veterán

Aki egyszer belekerül... :D És aggodalomra semmi ok, hangfallal ugyan ez a helyzet... :W

(P.H.)

(#4525) f4lcon válasza kemcso (#4523) üzenetére


f4lcon
őstag

megnézem hova lehet eljutni, aztán megnézem a költségeit az oda eljutásnak :)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#4526) #16820480


#16820480
törölt tag

Én majd az április-májusi találkozóra megyek inkább :K

(#4527) GML válasza f4lcon (#4525) üzenetére


GML
őstag

Ez egy lejtő, ami átcsap szakadékba. És csak zuhansz... ;]

(#4528) .DLL válasza GML (#4527) üzenetére


.DLL
veterán

Vannak azért fennsíkok, ahol meg lehet akadni és elidőzni. Nekem ilyen a DT880 600ohm, ami alá érdemes rendszert építeni és nagyon sokáig elvan vele az ember. Persze ehhez kellett egy fél év hallgatózás és mindenféle fejes kipróbálása ami a közelemben volt. :))
Szerintem más is megtalálhatja azt amit egy jó ideig nem kell lecserélnie. :)

(P.H.)

(#4529) GML válasza .DLL (#4528) üzenetére


GML
őstag

Azok nem fennsíkok, hanem dobbantók. ;]

(#4530) bkercso válasza .DLL (#4528) üzenetére


bkercso
nagyúr

Szerintem más is megtalálhatja azt amit egy jó ideig nem kell lecserélnie. :)
Én is így érzem.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#4531) RetepNyaraB válasza bkercso (#4530) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Keresem azt a platina maestro kártyát, amelyet sokáig nem kell lecserélnem... :)

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#4532) Radomer


Radomer
aktív tag

Nálam egy kis leejtőt követően a Mariana árok legmélyén találtam magam. :D

(#4533) bkercso válasza Radomer (#4532) üzenetére


bkercso
nagyúr

Tetszik ez az új szó: "leejtő"! :R

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#4534) emiki6 válasza bkercso (#4533) üzenetére


emiki6
veterán

Tudod, mikor véletlen leejti a HD800-at... Betonra... Az első emeletről... Az erősítőjével együtt... :DDD (mármint tényleg véletlen, nem szarkasztikusan)
Legalább is én így képzelem. :B

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#4535) .DLL válasza emiki6 (#4534) üzenetére


.DLL
veterán

Nem tároljuk a HD800 szettet olyan erkélyen, melynek korlátja alacsonyabb, mint az asztal, amin a lánc található. :D Alapszabály

(P.H.)

(#4536) emiki6 válasza .DLL (#4535) üzenetére


emiki6
veterán

Egyetértek!
Egyáltalán fordult már elő valakivel, hogy leejtette volna a fejhallgatóját? Velem még soha. :D

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#4537) vodkaboy22 válasza bkercso (#4530) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Én úgy fogalmaznék, hogy van az a sziklaszírt a leejtőn, amin meglehet addig kapaszkodni, hogy az ejtőernyő hátizsák hevedereit meghúzd... :DD
Viccet félre téve van az a szint amiről inkább arra felé kacsingatsz, hogy jó jó, de hogy szólhatna így mondjuk a hordozható cuccom, a stereo hangfalas rendszerem vagy a kocsim hifije (erős kétely, de... mi lenne ha?)....
Én pl nagyon is jól megvagyok a hordozható és az otthoni fejes rendszerrel. Talán még egy jó agybadugós ami érdekelhet hordozásra, fej/fülhallgatók helyett most inkább hangfalak irányába kacsingatok... Csak asszony meg ne tudja :C

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#4538) #16820480 válasza vodkaboy22 (#4537) üzenetére


#16820480
törölt tag

Pedig hangfalat elég nehéz lesz elrejteni szerintem :)) IEM-et simán, fejest talán, de hangfalat? Vagy csinálsz egy titkos szobát a szekrényből?

(#4539) vodkaboy22 válasza #16820480 (#4538) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Az árat kell elrejteni... :DD

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#4540) #16820480 válasza vodkaboy22 (#4539) üzenetére


#16820480
törölt tag

Azt sem könnyű, modellszám és Google... :N Addig kell bevásárolni, amíg nincs asszony. Én most pont ezt csinálom :P

(#4541) bkercso válasza vodkaboy22 (#4539) üzenetére


bkercso
nagyúr

Inkább vásárlás előtt 1 héttel vegyél neki is valami hasonlóan drága dolgot (ne hifit!). ;)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#4542) vodkaboy22 válasza #16820480 (#4540) üzenetére


vodkaboy22
addikt

"Kicsikém khm használt... , de garancia is van rá...! :C
bkercso javaslata viszont nem rossz. De úgy nagyon mélyre kell nyúlnom a zsebembe :W

[ Szerkesztve ]

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#4543) .DLL válasza vodkaboy22 (#4542) üzenetére


.DLL
veterán

Fejhallgatós láncoz képest nem kell egyből durván drágább rendszer hangfalból, hogy sokkal durvábban szóljon. Nekem a hangdobozaim kerültek 75k-ba (újan), nagyjából annyi, mint a DT880 600Ohm ára. És pedig pici hangfalak, 5"-os mély, de durván jobban szól, és részletességben is ott van azon a szinten. Mondhatni ár/érték arányban jobb, amin azért meglepődtem. Viszont a beállítással, elhelyezéssel sokat kell babrálni, a fejest meg felveszem és boldogság van, ráadásul más sem hallja. :)

(P.H.)

(#4544) bkercso válasza .DLL (#4543) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ja, legdrábgább a hangfalazásban a szoba megfelelő bútorozása (ha ez még nincs meg): szőnyeg, függöny, puha bútorok...

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#4545) Ribi válasza .DLL (#4543) üzenetére


Ribi
nagyúr

Részletességgel vitatkoznék, inkább csak nagyon más a kettő.
Mit vettél? Ja már látom.

[ Szerkesztve ]

(#4546) GML válasza vodkaboy22 (#4542) üzenetére


GML
őstag

Akkor először vegyél neki, oszt rájössz, hogy neked már nem is kell ;]

Én olcsón megúsztam, Kapott tőlem egy jó fejes, oszt ennyi. azóta meg külön kassza. :D Ő fizeti a nyaralást, éttermet én meg az erősítőt és tankolom a kocsit :B

(#4547) .DLL válasza GML (#4546) üzenetére


.DLL
veterán

Miért, az erősítő pénzbedobós? ;]

(P.H.)

(#4548) Radomer válasza #16820480 (#4540) üzenetére


Radomer
aktív tag

Gyerekek semmi extra csak találni kell egy olyan párt aki nem kutakodik a műszaki cikkek ára után a neten. :D

Nekem olyan van. ;]

Volt olyan hogy megkérdezte, én erre "Biztos tudni akarod?" Ennyivel el is volt rendezve. :DDD

(#4549) GML válasza .DLL (#4547) üzenetére


GML
őstag

Neeem, de messze jobban jövök ki ezzel a konstrukcióval :D :U ;]

(#4550) zsocy válasza Radomer (#4548) üzenetére


zsocy
őstag

Még jobb ha olyan párt találsz akit szintén érdekel ez a hobbi, de ez már science fiction kategória :)

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Fejhallgatós találkozó
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.