Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Fejhallgatós találkozó

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-03-23 00:09:22

LOGOUT.hu

2022. április 9. 10:00 - 15:00
a legközelebbi FEJhallgatós találkozó időpontja.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4551) Bodz válasza zsocy (#4550) üzenetére


Bodz
nagyúr

Annyira nem... Én már sikeresen megfertőztem az asszonyt. Lehet ez utólag is... :D Tudja mi a DAC, fejhallgató erősítő, jól felméri a fülesek közti különbséget, zenét is főleg studio monitorokon hallgat. Megjött az igény a jobb hangra. :)

[ Szerkesztve ]

(#4552) .DLL válasza zsocy (#4550) üzenetére


.DLL
veterán

Több ilyenről is tudok a fórumon :D

(#4551) Bodz: Én is próbálom, de úgy néz ki csak igyekezet marad, mert neki a zene nem olyan fontos dolog, de megért engem. :D hát jó...

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#4553) BigBlackDog válasza Bodz (#4551) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nálunk is hasonló már a helyzet. :D Sőt az otthoni "mini vakteszteken" is általában 70-80 % fölötti eredményt ér el! :DDD

Btw. mikor lesz (már) fejestali? ;]

(#4554) contaxg válasza BigBlackDog (#4553) üzenetére


contaxg
veterán

Szerveződik. :)

Annyit tudok, hogy a Humánosoknak van egy egy új kütyüje ami a régi szuper erősítő, de van benne már egy USB DAC. Hivox/Szabó Zoli is lehet hogy eljönne ha időben megfelelő neki....továbbra is lesz analóg LP-ről fejhallgatózás mint téma. Az időpont erősen bizonytalan, ötleteket várok..

Üdv, r:.)

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#4555) Dorien válasza .DLL (#4552) üzenetére


Dorien
veterán

Zene nélkül nem élet az élet. :)

The Old Peace

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 89.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#4556) BigBlackDog válasza contaxg (#4554) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Én szamár előre (ha már más nem írt időpontot), első javaslatnak; február 20? :)

(#4557) #16820480 válasza BigBlackDog (#4556) üzenetére


#16820480
törölt tag

Április 9? :P

(#4558) kemcso válasza #16820480 (#4557) üzenetére


kemcso
Ármester

+1 az áprilisra :DD

(#4559) f4lcon


f4lcon
őstag

nekem mindegy, csak ráérjek

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#4560) BigBlackDog válasza #16820480 (#4557) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Tudtál már valamit, vagy véletlen került csak a dátum a Veletechel egy napra? :)

[ Szerkesztve ]

(#4561) .DLL válasza BigBlackDog (#4560) üzenetére


.DLL
veterán

Gondolom azon a héten jön haza Kínából

(P.H.)

(#4562) #16820480 válasza BigBlackDog (#4560) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem tudtam, csak bedobtam egy véletlenszerű napot, amikorra már remélhetőleg kiheverem az időeltolódást :)

(#4563) GML


GML
őstag

Esetleg bármelyik vasárnap? A boltok úgy is zárva. ;]

(#4564) BigBlackDog válasza GML (#4563) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Templomba meg nem járok ;] :DDD, szóval részemről az is megfelelhet.

[ Szerkesztve ]

(#4565) gabesz345


gabesz345
csendes tag

Helloka!

Ha esetleg Bp-en lenne megint vmi találka, úgy márciustól, akkor lehet hogy vinnék egy pöpec Dac-ot. Április talán még jobb lenne. Persze még darabokban van a dac :N , most épül, még egy csomó alkatrészre várok, de tavaszra, lehet hogy hang is kijön belőle. :)

(#4566) bkercso válasza gabesz345 (#4565) üzenetére


bkercso
nagyúr

Vannak képek? :)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#4567) contaxg válasza gabesz345 (#4565) üzenetére


contaxg
veterán

A szeptemberi talira is jó lesz az :)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#4568) emiki6


emiki6
veterán

Nem sietitek el ahogy látom... :D

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#4569) gabesz345 válasza bkercso (#4566) üzenetére


gabesz345
csendes tag

Még darabokban van, csak pár panel, meg egy kibelezett tunerdoboz van hozzá. Elvileg márciusra lehet vmi belőle.
AD1862 dac ic lesz a végén, ami az egyik legjobb hangú multibites, a 1865-ös nagytesója, remélhetőleg még jobb hanggal. Az elképzelés hogy komolyabb jittercsökkentő áramkörök küldik a jelet a dacra, remélhetőleg nagyterű kristálytiszta hang lesz a kimeneten. Az I/V fokozat bipoláris tranyós lesz, továbbfejlesztett Zen módra, talán az egyik legjobb megoldást hozza ha szerencsénk lesz a kimenő I/V megoldások közt.
A pikantéria, hogy a szokványos usb bemeneten kívül, a dobozba egy Raspi B-t is beszerelnék, amiről szintén mehetne a cucc, tehát átlehetne kapcsolni az usb receiver-röl. A raspi tápját kell majd megoldani egy csendes LDO-val, meg is van melyik ic lesz, ami 2-3 A-t is lead.

(#4570) bkercso válasza gabesz345 (#4569) üzenetére


bkercso
nagyúr

Mármint az XMOS-t kötnéd a Raspi B-re, igaz?

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#4571) gabesz345 válasza bkercso (#4570) üzenetére


gabesz345
csendes tag

Nem, hanem lenne egy szokásos usb bemenet xmos -I2S átalakító panel, ez menne majd a dac felé, ill párhuzamosan vele egy I2S váltón lenne egy Raspi is ami szintén a dac felé menne. Így sima laptop/PC-ról is menne, viszont lenne Raspi usb amire rádugva a HDD-t lehetne lejátszani a zenét. Érdemes lenne egy kis kijelzőt persze szerezni hozzá, ha vhova viszi az ember, akkor is lehessen használni.
Persze a Raspit is felturbózom, vmi rendes rezgővel, ill. reclock-olom az I2S, mivel elég gyatra jitter szempontjából a Raspi sajna.

(#4572) bkercso válasza gabesz345 (#4571) üzenetére


bkercso
nagyúr

Vagyis Raspi esetén a Raspi állítaná elő az I2S jelet, nem az xmos? Pedig az XMOS direkt erre való, kis jitterű, én biztis ezt használnám minden esetben, ha már benne van. :)
Az I2S multiplexernek majd nagyon jó tápot adj, nehogy elrontsa az XMOS kis jitterét!

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#4573) .DLL válasza bkercso (#4572) üzenetére


.DLL
veterán

Hát ezaz, én félnék egy ilyen multiplexertől minden kapcsolása, kapcsolási ideje egy kicsit más (=jitter) és kérdés, hogy vajon mennyire mérték ezt, specifikálták-e egyáltalán.
Ha a Raspi tudna USB bemeneten fogadni (talán a 2 tud) akkor az X-most kötném rá, és két áramkörös váltó kapcsolóval/relével váltanék, hogy oda vagy a hátsó/külső USB csatlakozóra legyen-e kötve. :K
I2S már érzékenyebb jel.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#4574) bkercso válasza .DLL (#4573) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ez csak akkor kapcsol, amiko forrást váltasz, vagyis nem nagyon terheli jitterrel a jelet. Ellentétben ezzel, a relében akkora fizikai áramhurok keletkezne, hogy antennázna: ezt nagyobb bajnak látom.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#4575) .DLL válasza bkercso (#4574) üzenetére


.DLL
veterán

Úgy értem, ha át is van kapcsolva a mux az egyik irányba, a magas és alacsony szintek váltakozása miatt akkor is kapcsolgat.
Igen a relét én is neccesnek tartom, billenőkapcsoló valószínűleg ugyan úgy "nagy kiállás" lenne, akkor viszont inkább ezt vezetném a mux-ba, és utána az Xmos "rendet tesz". az I2S meg rövid úton mehet a DAC chip-hez.

(P.H.)

(#4576) bkercso válasza .DLL (#4575) üzenetére


bkercso
nagyúr

Úgy értem, ha át is van kapcsolva a mux az egyik irányba, a magas és alacsony szintek váltakozása miatt akkor is kapcsolgat.
Dehogy! :N

Én is az USB-t multiplexelném, pont azért, hogy mindkét forrás (PC, Raspi) esetén élvezhető legyen az XMOS kis jittere.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#4577) kemcso válasza bkercso (#4576) üzenetére


kemcso
Ármester

Tudnátok ezt a beszélgetést a megfelelő szaktopicban folytatni? :)) :R

(#4578) gabesz345


gabesz345
csendes tag

Bizonyos mértékben igaz amit mondtok, az xmos tényleg nem rossz jitter-ü, csak most ott a bogárka, hogy ezt még lehetne csökkenteni. De nem is ezért csinálom most ezt a kitérő hanem igazán szeretném kihasználni, hogy mindjárt I2S-et használnék, így kihagyva az USB adatfolyam átalakításokat, amik bizony csak rontanak a hangon, legalább is a külföldi fórumokon sok helyen olvasni ezt. De itthon is igen jó hangról számolnak be közvetlen Raspi I2S meghajtással egy jó dac-ra. Ill lenne egy közvetlen I2S bemenet is a cuccon, így ha vki hoz egy I2S kimenetű dolgot akkor rá lehetne kötni, Persze ez utóbbi még későbbi projekt.
Az usb Xmos meg azért lenne benne mert azért az a legelterjedtebb összeköttetés PC dac között, főleg egy laptopon nehéz I2S hangkarit installálni:)
A I2S váltás elektromos váltón megy (csip), hogy ne kelljen átdugdosni, zárt doboznál nehéz is. :) (elvileg kis jitter növekménnyel, de ez után újra van ám clockolva ez is).
Ha minden jól megy a dacra ultra alacsony jitterű jel kerülhet (U.FL coax kábelezéssel), mivel mindenhova a a lehető legcsendesebb LDO-k kerülnek, ill Salas táp is lesz a dacnál, azt is csúcs minőségű alkatrészekből csinálom. Ugyan nem Blackgate kondik lesznek, de közel olyan jó Rubycon lesz benne. :)
De majd meglátjuk, vagy sikerül vmi jó hangú készülék vagy nem, de bizakodom. :D

(#4579) gabesz345 válasza kemcso (#4577) üzenetére


gabesz345
csendes tag

Igaz, elnézést, csak a talit akartam kérdezni, csak elfolytunk kicsit.
on

(#4580) bkercso válasza gabesz345 (#4578) üzenetére


bkercso
nagyúr

Salasnál nem tök mindegy az elko típusa? :)
Kíváncsi leszek rá mindenesetre!

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#4581) contaxg válasza kemcso (#4577) üzenetére


contaxg
veterán

Igen, épp kérni akartan én is... :B

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#4582) contaxg


contaxg
veterán

Mi ez a punnyadás Uraim?? :D
Nerm szeretnétek fejestalt?? :)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#4583) #16820480 válasza contaxg (#4582) üzenetére


#16820480
törölt tag

Jó lesz ez áprilisban, mondtam én :))

(#4584) contaxg válasza #16820480 (#4583) üzenetére


contaxg
veterán

nekem ok ;) akkor is

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#4585) Tim82 válasza contaxg (#4584) üzenetére


Tim82
nagyúr

A tematika maradna a lemezjátszó köré szervezve?

Egyébként nekem is jobb az április, addigra a frissen beszerzett vintage DT880 is kap új párnát, pántot, szóval bemutatható lesz. :B

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#4586) #16820480 válasza contaxg (#4584) üzenetére


#16820480
törölt tag

Helyileg hova terveztétek?

(#4587) BigBlackDog válasza #16820480 (#4583) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Addig még lehetett volna tartani egy "előhangot" is. :D De most már mindjárt itt van az április...

(#4585) Tim82: Véletlenül nem 600 Ohmos (AVX-es) példány?

[ Szerkesztve ]

(#4588) #16820480 válasza BigBlackDog (#4587) üzenetére


#16820480
törölt tag

És mért nem tartottatok? :D

(#4589) Tim82 válasza BigBlackDog (#4587) üzenetére


Tim82
nagyúr

De az, teljesen "véletlenül". :K

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#4590) BigBlackDog válasza Tim82 (#4589) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Grat hozzá, kíváncsi leszek majd a hangjára. :C

(#4588) sheratan: Nem leltek értő fülekre szavaim (egyébként valószínűleg túl közel lenne a két tali egymáshoz, nem lennének újdonságok). Meg aztán áprilisban jön a Fostex jössz haza Te is. :D

[ Szerkesztve ]

(#4591) Tim82 válasza BigBlackDog (#4590) üzenetére


Tim82
nagyúr

Egy dolog miatt szentségeltem, amikor megkaptam tegnap este: valamelyik előző tulaj konkrétan beragasztotta a foszló-málló párnákat a DT880-ba. Szerencsére le tudtam szedni-takarítani. Írtam az avx-es eladónak, ő azt mondja, hogy nem tudott róla (ő sem elsó tulaj).

Egyébként a hangja jó, meg az állapota is rendben van a korához képest. A külső fémrács részen lehetne egy picit egyengetni (itt-ott nem vészesen, de horpadt), valamint kell neki egy új belső nemez fejpánt. No meg párnák - átmenetileg a DT770-em levetett, szakadozó bőrpárnái vannak rajta, de valószínűleg kap modern DT770 velúrpárnákat.

Most már van vintage DT770-DT880-DT990-em, tegnap este egy kicsit a DT990-nel hasonlítgattam kisDAC-kártyás, LM6172 OPA-s Presenter 2-ről. A DT880 picit kevésbé veszik el a részletekben, valamint megfogottabb basszustartománya van, de nehéz lenne a kettő közül "győztest" hirdetni.

Hétvégén majd meghallgatom a többi DAC/erősítő opciókkal is (Hivox Lupus S, Steinberg UR12 + Digidesign 882).

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#4592) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Sziasztok!

Engem is érdekel a találkozó! :) (remélem tudok jönni)

Ha valakit érdekel, el tudom hozni a fejesemet (AKG Q701) és a DAC-omat (Audio-GD NFB5)

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#4593) gabesz345 válasza Tim82 (#4591) üzenetére


gabesz345
csendes tag

Az finom füles, mármint a 880-as, talira mindenképp kell vinni, véletlen nem eladó? :D

(#4594) Tim82 válasza gabesz345 (#4593) üzenetére


Tim82
nagyúr

El akarom hozni, de nem azért vettem, hogy eladjam. :N

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#4595) .DLL válasza gabesz345 (#4593) üzenetére


.DLL
veterán

Majd összevethetjük az új és a vintázs DT-ket! ^^ Köszönet előre is Tim82-nek!

(P.H.)

(#4596) Tim82 válasza .DLL (#4595) üzenetére


Tim82
nagyúr

Egy kedves ismerősnek, aki felhívta a figyelmemet a DT880 avx-es hirdetésére, ezt írtam (persze szubjektív vélemény):

A hangja viszont jó. Szerintem kb. a DT990-hez hasonló, egy picit szárazabb, jobban fókuszált, picit kevesebb részlettel (kevésbé is veszik el bennük), nagyon jó közepekkel, elég konkrét, de nem túlzásba vitt basszustartománnyal. A magasa nem bántó.

DT990 alatt a nekem is meglévő vintage változatot értem persze. A Te bass mod-os, modern DT880-adnál, amit volt alkalmam hallgatni :R, szerintem picit melegebb a hangja, a Tied még egy fokkal szárazabb előadásmóddal rendelkezik a vintage változatnál.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#4597) gabesz345 válasza Tim82 (#4594) üzenetére


gabesz345
csendes tag

Öreg hiba. :D

(#4598) .DLL válasza Tim82 (#4596) üzenetére


.DLL
veterán

Akkor nem alaptalanul szeretik jobban a vintage DT-et a moderneknél :Y mostmár felcsigáztál!

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#4599) Tim82 válasza .DLL (#4598) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem érzem jobbnak, csak picit másnak a vintage-t a bass mod-os modern DT880-hoz képest, szerintem kb. egy szinten vannak.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#4600) Tim82


Tim82
nagyúr

"Gyúrunk, vazze."

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Fejhallgatós találkozó
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.