Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Fejhallgatós találkozó

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-03-23 00:09:22

LOGOUT.hu

2022. április 9. 10:00 - 15:00
a legközelebbi FEJhallgatós találkozó időpontja.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3351) s1167 válasza s1167 (#3349) üzenetére


s1167
csendes tag

Ja, a meghívás természetesen Neked is (írjam, hogy bárkinek?) áll. ;)

[ Szerkesztve ]

(#3352) GML válasza s1167 (#3342) üzenetére


GML
őstag

Ahogy dugdostam a Q701-et valahogy kezdem magamat meggyőzve érezni, hogy nem mindegy, hogy ki mit hova dug. ;] A kos Korg-ról nem valami szép volt. A sarokban lévő csövesről, mytek96-ról egész életteli hangon szólt.
Sajnos Vodka csövese nagy impedanciás fejesekre volt belőve ezért a DIY kategória kimaradt.
Majd legközelebb. ;)

(#3353) bkercso válasza GML (#3352) üzenetére


bkercso
nagyúr

Én az elődjével, a K701-el (is) teszteltem sokáig az erősítőimet, és az jött le, hogy amelyik nem tud nagy áramot leadni, arról gyenge volt a basszusa. Kiszámolva, a 60 ohmos impedanciájához nem kell folyamatosan nagy áram, és nem is "torzít" hallhatóan egy gyenge erősítőről, csak gyenge a basszus (persze ez is torzítás). Szerintem ez attól lehet, hogy erősen reaktív terhelés, vagyis erélyesen verekedni kell vele, hogy márpedig ne úgy mozogjon, ahogy ő akar, hanem ahogyan kell, és ehhez kellhet csúcsban nagy áram.
Vagyis, noha 1Vrms jelről már nagy hangerőt produkál, ahhoz, hogy meghajtsuk kb. 10V csúcs kell minimum.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#3354) CaNNa3IS válasza GML (#3352) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

"nem mindegy, hogy ki mit hova dug"

Ez biztos

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#3355) vodkaboy22 válasza bkercso (#3353) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Ezt én is alátámasztom. :R A legtöbb AKG ilyen.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#3356) GML válasza vodkaboy22 (#3355) üzenetére


GML
őstag

Valahol egy olyat olvastam, hogy nem feszültségből kéne hajtani, hanem áramból. A kimenetre meg a bika kondi. És máris van mélye, ami nem csúszik.

(#3357) bkercso válasza GML (#3356) üzenetére


bkercso
nagyúr

Azért az vad lenne, ha áramgenerátoros hajtásra tervezték volna, és még csak nem is szólnának erről. Meg ilyen erősítők nincsenek is a piacon.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#3358) bajnokpityu válasza bkercso (#3357) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Vannak azért ilyenek is.

ui:kár,h melóznom kellett múlt szombaton, elmentem volna, csupa jó sztorikat hallottam.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#3359) vodkaboy22 válasza bajnokpityu (#3358) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Tényleg nem csak a hangulat volt jó hanem voltak érdekességek is. :K
Pl quadro fejhallgató dupla nagy jack-el 4 hangszóróval (sony)

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#3360) bajnokpityu válasza vodkaboy22 (#3359) üzenetére


bajnokpityu
félisten

schawo, bkercso a megmondhatója, h el akartam menni, de 2 nappal a tali előtt jött egy fontos munka, 9-17óráig keresztbe tettek. szombaton...

eladó Kawasaki j300 robogó

(#3361) vodkaboy22 válasza bajnokpityu (#3360) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Igen sajnos nincs ennél rosszabb... :(

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#3362) bajnokpityu válasza vodkaboy22 (#3361) üzenetére


bajnokpityu
félisten

kábeled sincs elfelejtve.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#3363) vodkaboy22 válasza bajnokpityu (#3362) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Köszi köszi :) Következő talira ha hozod az is jó.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#3364) GML válasza bkercso (#3357) üzenetére


GML
őstag

Lehet, hogy nem fejhallgató erősítő volt, hanem végfok...

(#3365) bkercso válasza vodkaboy22 (#3363) üzenetére


bkercso
nagyúr

Tőlem viszont nem kapod vissza a kábeledet, az biztos! :N

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#3366) FreeBorN


FreeBorN
csendes tag

Sziasztok!

Röviden szeretnék érdeklődni anélkül, hogy végig kéne olvasni sok sok hozzászólást:

Mikor hol volt az utolsó találka?
Mikor lesz a kövi? (Nagyon szívesen jönnék a kövire.)

Amit tuti, hogy hozok ha lejutok:
-Audio Technica ATH-W5000
- V-Moda crossfade m-80, talán V-Moda XS (ha addig sikerül beszerezni)
- Nem hinném, hogy bárkit érdekel, de egy enyhén moddolt K 701driver egy K 500 külsejében.

Jó lenne meghallgatni, hogy milyen egy HD800 nem tranzisztoros cuccról (ami számomra is nagyon K 701 szerű volt, mikor utoljára hallgatóztam egy boltban)
Kíváncsi lennék, hogy HiFiMAN füleseket szokott-e hozni valaki?

(#3367) Ati1979 válasza FreeBorN (#3366) üzenetére


Ati1979
veterán

Kb. 1 hónapja volt a legutolsó tali.

A következő szerintem a Hangbarlangban lesz. Reméljük tavasszal vagy nyár elején.

Hifiman nem nagyon szokott lenni. HD800 viszont volt a múltkor...

(#3368) FreeBorN válasza Ati1979 (#3367) üzenetére


FreeBorN
csendes tag

Köszönöm a gyors reakciót.

Tehát akkor 2014 késő tavasz / kora nyárra várható a kövi találkozó.

Érdekesnek találom, hogy a nagy fanok közül senki nem szokott hozni HiFiMAN-t. Egyes vélemények szerint hasonlít az Audeze LCD-2 / 3 hoz, sőt van aki "hallgathatóbbnak" tartja, bár ez biztos személyes preferencia kérdése. Engem azért kíváncsivá tett, mikor David Chesky fején is HiFiMAN-t láttam az Ultimate Headphone Demonstration Disc videó bemutatóján többször is.

[ Szerkesztve ]

(#3369) Ati1979 válasza FreeBorN (#3368) üzenetére


Ati1979
veterán

Igen talán. Én nem tudok biztos infót. Rá kellett volna kérdeznem a múltkor, mert engem is érdekel. :(

Én egy he 400-at hallottam, ami nem volt rossz, de azért nem LCD szint. Persze árban sem az.

A fórumon van valakinek he6-ja ha jól tudom. Az állítólag nagyon durván jó.
Szerintem itt nincs túl sok tapasztalat hifiman-ekkel kapcsolatosan. :(

(#3370) FreeBorN válasza Ati1979 (#3369) üzenetére


FreeBorN
csendes tag

Én Ezen Videó alapján éreztem úgy, hogy a HiFiMAN egy nagyon jószándékú márka, ami nem az árával, hanem a zeneiségével, és pontosságával akar kitűnni (most főleg a HE 500-ra gondolok mivel az innerfidelity csóka elég szőrszálhasógató, és jóként írja le), ezért szimpibb az LCD-nél, aminek talán kicsit kevésbé indokolt az ára, talán az innerfidelitys csóka is említi, hogy neki az He 500 szimpibb mint az LCD-k, de ehhez meg kell hallgatnom újra :)

(#3371) Ati1979 válasza FreeBorN (#3370) üzenetére


Ati1979
veterán

Amit Tyll mond az is egy vélemény. :)

Mindenesetre az LCD-k nagyon magasra tették a lécet. Lehet, hogy jók ezek a hifiman-ek, de azt nem tudom, hogy mennyire.

Szerintem az LCD2/ LCD3 szintje valahol HE-6-t körül lehet hifimanban. Persze megfelelő láncról hallgatva.

Szóval nem tudom. Meg kellene hallgatni! :)

(#3372) contaxg válasza FreeBorN (#3370) üzenetére


contaxg
veterán

Ez egy 2011-es video- Ha annyira jó cucc lett volna a HE500 már rég tömegek használnák. Viszont én ezt nem látom. Bodznak volt talán ilyen fejese ha jól emlékszem, de szerintem neki sem volt sokáig meg.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#3373) FreeBorN válasza contaxg (#3372) üzenetére


FreeBorN
csendes tag

Nekem is elég szubjektív véleményem lehet, mert nekem pl Audio Technica W5000 jobban tetszett, mint a Sennheiser HD800.

Kíváncsi lennék, hogy a HD800 használtpiaci magasabb ára a W5000-hez viszonyítva a márka hype-jának következménye, vagy hogy az átlag audiofil tényleg jobban szereti a HD800 hangzását.

Nekem speciel jobban tetszik a W5000 hangja, még ha színezettebb is. Van egy K 701-em és bár a HD800 messze veri, zeneiségben nekem akkor is K 701-szerű élményt adott és ezért veszek W5000-et.

Tehát félreértés ne essék, hogy technikailag melyik füles a jobb, úgy gondolom a HD800 egy mérnökibb dolog, és megéri az árát. De vajon aki zenét hallgat azért fizet többet a használtpiacon a HD800-ért mert élvezi a hangját jobban mint egy W5000, vagy számos vevőnél csak a tudat, hogy egy objektívebb fajta mérnöki mestermű van a fejemen, pedig mást lehet szívesebben hallgatna.

[ Szerkesztve ]

(#3374) bkercso válasza FreeBorN (#3373) üzenetére


bkercso
nagyúr

Szerintem a vásárlók nagy számából adódóan erre csak statisztikai válasz adható, így max. az arány a kérdéses. Aki meghallgatás nélkül kiad bármennyi pénzt is, az megérdemli. Akinek meg tetszik, lehet, hogy nem a W5000-el hasonlítja, hanem mással (?). :P

Amúgy szerintem egy fejes a meghajtóerősítő megnevezése nélkül nem is biztos, hogy értelmezhető...

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#3375) Bargyu válasza FreeBorN (#3373) üzenetére


Bargyu
tag

Mint hd800 tulaj a csöves erősítő szerintem a kulcsa, azzal nagyon szépen szól. A W5000-et csak egyszer próbáltam, de nekem torz hiperbasszus élményként hatott. De hát, izlések és pofonok, ha neked bejön, akkor minden rendben.

(#3376) bkercso válasza Bargyu (#3375) üzenetére


bkercso
nagyúr

"a csöves erősítő"
Az. Mint olyan. :P
Bocs, csak ez annyira szakmaiatlan ezen a fórumon, még nemvillamosmérnöktől is. :R

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#3377) FreeBorN válasza bkercso (#3376) üzenetére


FreeBorN
csendes tag

A kellemes páros felharmonikusokat enyhén dúsítva torzító "meleg" (a szó nem modern jelentésében) karakterisztikára utalt a kedves fórumtárs merem megkockáztatni :)

Bár lehet ez is borzasztóan szakmaiatlan volt, de szívesen fogadom a korrekciót egy mérnöktől :)

Kíváncsi lennék Bargyu, hogy mit szólnál akkor Denon, vagy ne adj Isten :R Dre Beats fülesekhez, ha w5k hiberpasszus volt :) Jó mondjuk Dre az no comment, de én egy Denon csúcsmodellt nem csak kipróbálnék de sztem élveznék is, más kérdés, hogy nem vonósok meg fafúvósok komolyzenénél.

[ Szerkesztve ]

(#3378) vodkaboy22 válasza FreeBorN (#3377) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Tisztán második harmonikusra fogni nem lehet a "meleg" hangzást mert több pushpull elrendezésre is rábigyesztik ezt míg a pushpullnál a 2.harmonikus gyakorlatilag 60dB-vel van elméletileg a harmadik harmonikushoz képest. ;) 4-6 felharmonikus meg inkább bántó ha jelen van mint jó... nem kicsit bántó...

[ Szerkesztve ]

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#3379) bkercso válasza FreeBorN (#3377) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem tudom. :B De erősen egyszerűsítő 1-1 konkrétumra fogni a karaktert. Az összkép meg bonyolult és ki sem mérik.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#3380) Dorien válasza vodkaboy22 (#3378) üzenetére


Dorien
veterán

Gondolom ez a meleg / sötét jelző összefüggésben van azzal az érzéssel, ami az embert ösztönösen az anyaméhre / szívdobogásra / takaró alá bújásra / őskori barlangra emlékezteti. Az ilyen környezetben a mély hangok dominálnak illetve az összes bejövő hangot egy bizonyos módon színezi a védő burok.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 95.000Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#3381) Bargyu válasza bkercso (#3376) üzenetére


Bargyu
tag

Akkor megpróbálom szakmaibb módon leírni:
A HD800 egy nagyon részletező, precíz fejhallgató ezért nyilván nagyon érzékeny arra, hogy mi megy bele. Próbáltam champs szerű DIY erősítővel, Lehmann Audioval, Beyer A1-el, HDVD800-al, de mindegyiknél túlságosan precíz, inkább steril hatása volt, ütős mélyekkel és magasakkal egy HD600 után, de bántóan sok volt. Az eddig legtalálóbb jellemzés erre az volt, hogy a precizitása elképesztő a HD800-nak, de ez kicsit olyan, mint a Forma 1, lehet, hogy baromi gyors a kocsi, de nem biztos, hogy távoli útra is ezzel szeretnél utazni. Minden részlet hallatszik, de ez jó lehet egy hangmérnöknek, de nem biztos, hogy hosszú ideig tartó zenehallgatásra is jó, esetleg fárasztó már.

Aztán kipróbáltam egy csöves erősítővel és lőn világosság. Biztos minden erősítő más, lehet félvezetősben is van lágyabb hangú, de nekem az a véleményem, hogy van egy fajta mikro-dinamikája a mostani hangzásnak (pl. dobnál) és részletes, de nem bántóan érces hangja, amit nagyon megszerettem és tranzisztorosban eddig nem hallottam. A mélyebb hangoknál talán nem olyan ütős, de ettől nekem hallgathatóbb is, akár 7-8 órát is hallgatok zenét egy nap, ezért sokszor ami elsőre tetszik, az később már zavaró vagy fordítva. Ezért írtam, hogy szerintem a HD800 jó párja lehet egy csöves úgy általában, aztán persze itt is próbálni kell, melyikkel tetszik.

A W5000-ről rövidebben annyit írnék, hogy egy kalap ... (szerintem, ízlések és pofonok)

Aztán a jobb hangzással együtt jött, hogy nem mindegy milyen minőségű cd-t illetve ripet hallgatok és néhány jól összeállított cd után sok cd hangzása gyengének tűnik (laposabb, nincs tere stb.) Mostanában pont ezért azon morfondírozom, hogy érdemes lenne-e egy superdac irányába elmozdulni (Audio-gd Master 7, NFB 7.32, Benchmark DAC1 vagy 2, Metrum HEX stb.), de ehhez meg kellene hallgatni, volt alkalmam eddig egy a fentiektől eltérő, de ilyen kategóriájú dac-hoz, de ott csak minimális különbséget hallottam. Egy ilyen superdac-kal lehet, ha hallanék, akkor is csak jó minőségű felvételeknél érdemi javulást, az átlagosan minimális eltérésre, pedig nem biztos, hogy kell 1000-2000 eurót költeni. Audio-gd készésgesen szólt, hogy majd ír, ha lesz náluk vásárolható/tesztelhető példány. Uff.

(#3382) bkercso válasza Bargyu (#3381) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nagyon általánosítasz erősítőkről, ennek semmi alapja, erről meg vagyok győződve. Nem a csövessel vitatkozom, de tranyósat és csöveset is annyi féle képpen hallottam szólni, hogy nagyon. :)
Mikrodinamika: ha egyre gondolunk, akkor a Champ pont erről híres.
:R

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#3383) vodkaboy22 válasza bkercso (#3382) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Ezt én is aláírom aki csöveseket bütyköl...
Van halálosan szar tranyos és csöves is csináltam ilyeneket is... Szerencse hogy nem kerültek ki tőlem ;]
Viszont tranyosból is van ezerféle és csövesből is. Sőt elmegyek odáig hogy tudok csinálni olyan tranyósat amire 99 jó hallású ember a 100ból azt vágná rá hogy ez egy csöves illetve fordítva is igaz.
Nem lehet általánosítani. :R

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#3384) FreeBorN válasza Bargyu (#3381) üzenetére


FreeBorN
csendes tag

Bargyu:
Leírod szted miért kalap szamóca a W5K? Kíváncsi vagyok, egyáltalán nem offenzív "flamebait". Csak érdekel, hogyan különbözik a szubjektív értékelésünk.

Én mini-review-ként annyit tudnék róla írni, a mélynek jól hangzó fás teste volt (még ha nem is igaz) nagyon megnyomott kiemelt, de NEM szúrós magasak és középmagasak ami miatt szép volt a női énekesek hangja, és amit szintén sokan írnak, hogy fejbeszólós, meg így meg úgy nem nyitja szét a teret, egyszerűen nem tud érdekelni, ha tetszik a hangszíne, nekem sokkal több "Zenét" adott, mint a HD800, K701.

Tényleg kíváncsi vagyok, hogy mi az a feature, amivel gondolom téged spec kikerget a világból ha kalap...-nak érzed :)

Bkercso te jelenleg nem készítesz elektroncsőből erősítőt?

(#3385) bkercso válasza FreeBorN (#3384) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem, sosem foglalkoztam vele. Valahogy letettem a voksot a félvezető mellett. Olyan ez, mint a szerelem. :D

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#3386) vodkaboy22 válasza FreeBorN (#3384) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Én készítek én meg a cső mellett voksoltam :R :U

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#3387) FreeBorN válasza bkercso (#3385) üzenetére


FreeBorN
csendes tag

Akkor te ilyen monogám típus vagy, van ismerősöm, aki készít mindenféle erősítőt.

Tőle kaptam egyszer egy saját készítésű Jean Hiraga Le Monstre féle erősítőt, persze eléggé le kellet tekernem a dolgot, hogy szét ne dobja a fülest (K 701) de jól szólt róla :)

Nagyon barbárságnak számít ilyet csinálni?

Jah és az asztalom alatt lábnál volt, nagyon masszív cucc, és ha fázott a lábam jó melegen tartotta :)

[ Szerkesztve ]

(#3388) bkercso válasza FreeBorN (#3387) üzenetére


bkercso
nagyúr

Én csak annyira vagyok monogám, hogy nem csövezem a sokszáz volt, rövid élettartam, necce szállíthatóság, drága trafó stb. miatt. Eddig tranyóztam, előtte IC-ztem, most FET-ezek. A Hiraga sem csöves, az is félvezetős.
Nekem nagyon bejönnek ezek a kevés fokozatú, sokszor visszacsatolatlan erősítők, így kicsit sem barbárság!

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#3389) FreeBorN válasza bkercso (#3388) üzenetére


FreeBorN
csendes tag

Természetesen tudom, hogy a Le Monstre tranyós, csak az az ismerős csinál saját csöves dolgokat is, fél lakása, sőt inkább 3/4 egy műhely, de hát saját nyákot is kb otthon marat magának :)

(#3390) bkercso válasza FreeBorN (#3389) üzenetére


bkercso
nagyúr

Én a munkahelyemen maratok, mert a cc sósav és peroxid nem otthoni fürdőszobarongálásra való. :DDD

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#3391) stranger28 válasza bkercso (#3390) üzenetére


stranger28
addikt

Kinek mi... :D

(#3392) bkercso válasza stranger28 (#3391) üzenetére


bkercso
nagyúr

A vasklorid se jobb. Az a baj, hogy ami marja a rezet, az marja a rezet (meg a többi fémet is). Elszívófülkében azért kényelmes dolog ám ezekkel dolgozni. ;)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#3393) vodkaboy22 válasza bkercso (#3392) üzenetére


vodkaboy22
addikt

És ajánlott is :K

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#3394) Bargyu válasza FreeBorN (#3384) üzenetére


Bargyu
tag

Röviden, mélyhangok torzak és hangosak, lehet nekem nem sikerült valami jól a hallgatásnál, de a nyitottakoz képest ez a véleményem. Amúgy K701 is gyengébb mint a Beyer T1 vagy HD800 szerintem.

Az Audio Technica oldaláról sokat elárul szerintem, hogy a 'Features' alatt elsőként ezt emelik ki:
"Striped ebony housing provides superb acoustic characteristics"

ha kockás lenne a faminta vagy hullámos, akkor másképp szólna? :D

(#3395) bkercso válasza Bargyu (#3394) üzenetére


bkercso
nagyúr

Én is azt tapasztalom - nem csak a saját "bőrömön" - , hogy korrekt műszaki tájékoztatással nehezebb eladni valamit, mint idióta rizsával... Az emberek ezeket szeretik olvasni, valahogy ettől jön meg a vásárlókedvük.
És akik ezeket a dumákat kitalálják, azok főállásban teszik, ők a marketingesek. Külön gárda a mérnököktől a legtöbb (minden) multinál. Kapnak infót a mérnököktől, de abból kevés kerül be a brosúrába és sokszor az is russzul. ;]

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#3396) Bodz


Bodz
nagyúr

Hű, mennyi hsz lett mióta nem olvastam a topikot. Már kezdtem azt hinni, hogy valami találkozó lesz... :)

(#3397) FreeBorN válasza Bodz (#3396) üzenetére


FreeBorN
csendes tag

Ha lesz, és van HiFiMAN-od, akkor várjuk ;)
Elektrosztatikus szokott lenni, ki(k) szoktak hozni?

@Bodz: Az elég nevetséges, ha a striped alatt a kűlső mintájára gondoltak, azért az hogy fa, számíthat a hangban, de vajon nem lehet, hogy a fa összerakására gondoltak, hogy csíkokból van? Még mindig több akusztikai hatása lenne, mint a külső színnek, ha meg tényleg erre gondoltak, akkor csak égetik magukat. 100 körül ebayről egyébként szerintem nem olyan vészes beruházás, sok normális füles szintén 70-100 tartományban van.

(#3398) Bodz válasza FreeBorN (#3397) üzenetére


Bodz
nagyúr

Volt HE-400-am, de már eladtam.

(#3399) gelbelex válasza bkercso (#3395) üzenetére


gelbelex
őstag

"korrekt műszaki tájékoztatással nehezebb eladni valamit, mint idióta rizsával..."

Ha/ahol így van, a marketingesek már sikerrel jártak.
Akik (és a cégük, a részvényesekkel együtt) nem csak azt akarják eladni a kedves kuncsaftnak, amire szüksége van, hanem azt is, amire nincs.

Rizsa? Életérzés! ;]
Ha veszek pl. egy Rönó Megán szedánt, máris öltönyös vállalati felsővezetőnek érezhetem magam, franciás sármmal, ugyebár...

Hallgattam tegnap két Beats headset fejest a MM-ban, az egyik BT-s volt, de azt is kábellel, a mobilomról. ;) Hát egy AKG K512 MkII mindkettőnél jobban szól.
70e és 90e Ft-ba kerültek. :))

(#3400) contaxg


contaxg
veterán

Egy kis csemege a következő fejestalira.... :C

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Fejhallgatós találkozó
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.