Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Fejhallgatós találkozó

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-03-23 00:09:22

LOGOUT.hu

2022. április 9. 10:00 - 15:00
a legközelebbi FEJhallgatós találkozó időpontja.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2801) DEJVID válasza adammkaa (#2800) üzenetére


DEJVID
őstag

Valakinek van, azt tudom. A fülhallgatós találkozón volt egy.

(#2802) vodkaboy22 válasza adammkaa (#2800) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Hát nem tudom én voltam az audiopartner-nél és nem úgy emlékszem, hogy az amperior akkora nagy mély túlsúlyos lett volna. :N
Igaz nem sokat hallgattam de nem estem hanyatt tőle egy DT770 sokkal jobb szerintem és aki azt mondja hogy abba kevés a mély az vagy nem hallja rendesen a mély frekiket vagy sokat ivott vagy tegnap sokat volt diszkóban :DD

Az M50 viszont szerintem egy hallgathatatlan fejes... Ha nagyon az üstdob vagy más baromira mély hangszereket kell keverni stúdióban hangdoboz nélkül akkor megértem de másra? Volt is itt egy forumtárs anno aki hamar cserélte az M50-et shure840-re amit megértek. Bár a shure-ok engem sose tudtak annyira meggyözni, az árukért mindig más fejest vennék. (Barátnőm viszont egy shure440 boldog tulaja amit én is néha elcsórók ha kis impedanciás fejest akarok épűlő erősítőhőz tesztelni :DD )

Az hogy 120dB az nem tudom miért érdekel? Ettől még nem lesz jó fejes... A nagy hangnyomást szükségességét se értem... Gyorsan akarsz halláskárosodott lenni? Főleg egy zárt fejesnél ahol a kinti zajok se annyira mérvadóak és éppen ezért lehet hallkabban is használni őket úgy is meglesznek a részletek.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#2803) adammkaa válasza DEJVID (#2801) üzenetére


adammkaa
senior tag

Kerítsd elő :C

Nexus 5 Black

(#2804) Bodz


Bodz
nagyúr

Bocs, nem válaszolok egyesével. :B
contaxg M-DAC-ja ott lesz, az majdnem úgy szól, mint az enyém (eltérő firmware verziók).
donpe visz Takstart TS-671-et.
Régóta nincs már meg a HD330.

(#2805) contaxg válasza adammkaa (#2799) üzenetére


contaxg
veterán

Szerintem a Muziker elírta azt a 80Ohm-ot.
A fejhallgató kosár keretének a színéből lehet (néha) következtetni, hogy mekkora az impedanciája a fejesnek. Pl. a 32ohm kék, a 250ohm szürke

(#2804) Bodz
Viszont Te nem leszel velünk :(((

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#2806) adammkaa válasza vodkaboy22 (#2802) üzenetére


adammkaa
senior tag

Mindegy, nem fogod megérteni miért keresek ilyet. Régebben autó hifiztem, 4-5000W ba versenyeztem, tudom mi az a mély és dinamika és mindez minőségben. A fejesben amit venni fogok, ugyan ezeket keresem. (Schawo már tudja) Meg ahogy elnézem teljesen más az ízlésünk is, meg a hallásunk. Most nálam van schawo 840-e egyébként röviden nagyon jó fejes, a mélyei is telt, részletes, de nem elég a dinamika és mennyiség. Ha nem lenne ilyen speciális igényem akkor ezt venném, vagyis erőteljesen elgondolkodnék rajta.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5 Black

(#2807) vodkaboy22 válasza adammkaa (#2806) üzenetére


vodkaboy22
addikt

4000-5000W és? Ez nem mond semmit...
Fogadunk hogy egy 250W-os átlagos rendszert egy 8W de nagyon érzékeny hangfalas rendszer hangnyomásban lenyom? De ennyire gyorsan akarsz halláskárosodott lenni? Ok nem az én dolgom, de ajánlom keresd meg azt a táblázatot ami mutatja, hogy mekkora hangnyomást mennyi ideig visel el a fülünk halláskárosodás nélkül. Én pl egyre biztos emlékszem 88dB max 2 óra. Utána tartosan romlik a füled...
Szerinted egy fejeshez milyen könnyű 88dB-t elérni és azt hallgatni 2 órán át? Baromira...
Viszont emlékeimre építkezve ugyan, de a az M50nek több a mélye sokkal mint az amperior-nak. Az más kérdés hogy valamit valamiért...
Különben nem speciális igény ez. Minden kezdő komolyabb fejes hallgató gyorsan a böszme sok mélyet keresi és ahogy finomodik az ízlése, úgy érti meg azt, hogy nem a mennyiség hanem a minőség a fontos. :R

Mindenesetre én csak azt ajánlom, hallgas meg több fejest is és óvatosan vigyázz a füledre! :R

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#2808) stranger28 válasza vodkaboy22 (#2807) üzenetére


stranger28
addikt

Érdekelt mennyi is az a 88, mert elég hangosan szoktam csapatni, de 90-et írnak egy fűnyíróra, szóval nem hiszem, hogy gond lenne. (Nyilván nem az elektromos.)

(#2809) ntomka válasza stranger28 (#2808) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ha elég hangosan nyomtatod a fejest, már az is füLnyíró. :))

ツ Headphones on - World off

(#2810) stranger28 válasza ntomka (#2809) üzenetére


stranger28
addikt

Ne haragudj, de nincs 3D nyomtatóm. ;]

(#2811) ntomka válasza stranger28 (#2810) üzenetére


ntomka
nagyúr

Eh, elírtam. :D

ツ Headphones on - World off

(#2812) adammkaa válasza vodkaboy22 (#2807) üzenetére


adammkaa
senior tag

Több dologban nem fedezi az írásod a valóságot így reagálnék rá.

1. Én nem 5000w al hallgattam zenét ami MINŐSÉGI volt nem csak mennyiségi, hanem versenyeztem vele, de mellette halkabban hallgattam zenét is vele.

2.Semmi baj a hallásommal. Ha a 8W os rendszered nyom majd 153DB-t akkor szólj, meghallgatom. :C

3.M50 re nagyon kíváncsi vagyok.

4. Schawo 840-sét hallgatom pár napja, és tudom milyen. És ezen kívül is tisztában voltam milyen a minőségi mély. Kezdő sem vagyok, volt már 50K ineye fülhallgatóm, egyszerűen ahogy leírtam teljesen más zenét hallgatunk egy, kettő más az ízlésünk is. Te berakod a klasszikust a 770 pro nak, 5mw al hallgatva, én meg felteszem a dubstepet 20mw re. Mindenki más zenét hallgat, és más az ízlése. Mikor öregebb leszek lehet mást fogok keresni, sőt biztos, de amíg a bass orientált tipusú zenéket hallgatom nap mint nap, nem fogok más fejhallgatót sem venni, főleg hogy előtte meg verenyeztem is, és kiráz a hideg hogy ha nem kapom meg azt amit hallani akarok mély terén, ilyen egyszerű.

5. Több fejest hallgatok meg , nem fogom elkapkodni a vásárlást, azért is hozott Schavo kolléga 3 fejest, igaz kettőt tudok csat tesztelni, mert egy kábelt elfelejtett betenni, de nem baj ;]

*Pontokba azért szedtem mert átláthatóbb.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5 Black

(#2813) contaxg válasza adammkaa (#2812) üzenetére


contaxg
veterán

Denon d7000 a Te fejhallgatód :)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#2814) adammkaa válasza contaxg (#2813) üzenetére


adammkaa
senior tag

Ilyen olcsó fejest nem veszek bocsi ;]

Nexus 5 Black

(#2815) contaxg válasza adammkaa (#2814) üzenetére


contaxg
veterán

A kocsiban mibe fáj egy jó cucc?? :)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#2816) adammkaa válasza contaxg (#2815) üzenetére


adammkaa
senior tag

Igénytől függ. Ami nekem volt a végleges cuccom millió felett ha az új árakat nézed. erősítő-m ez volt pl. viszonyítás

[ Szerkesztve ]

Nexus 5 Black

(#2817) adammkaa


adammkaa
senior tag

És így szólt nálam is nagyjából youtube

Ez meg az első rendeszerem 1200w rms , német prémium minőségű rendszer. tádám

Nexus 5 Black

(#2818) DEJVID válasza adammkaa (#2816) üzenetére


DEJVID
őstag

Szerintem a kérdés inkább annak szólt, hogy a valószínűleg (és mint kiderült tényleg) jóval drágább autóhifi mellett sokallod a d7000 árát.

(#2819) adammkaa válasza DEJVID (#2818) üzenetére


adammkaa
senior tag

Értem, a kettő teljesen más világ, össze sem lehet hasonlítani, 400K nem fogok álmomba felkeltve sem költeni egy fejhallgatóra, és most meg sem engedhetném magamnak.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5 Black

(#2820) Bodz válasza contaxg (#2805) üzenetére


Bodz
nagyúr

Sajnos tényleg nagyon, de nem tudok mit tenni. :(

A többihez egy gondolat.
Szvsz az autó hifiben szerzett tapasztalat nem igazán mérvadó sem a normál hifizésben, sem a fejhallgatózásban. Erősen más mindhárom, saját előnyökkel, korlátokkal.

(#2821) Bodz válasza Bodz (#2820) üzenetére


Bodz
nagyúr

Mármint nagyon sajnálom, tényleg, de nem tudok menni. :(
Szép a magyar... :B

(#2822) adammkaa válasza Bodz (#2820) üzenetére


adammkaa
senior tag

Igaz ez fordítva is :K Lehet hiába írom , mivel még nem volt vele itt tapasztalata szerintem senkinek, nem fog tudni mire van szükségem. Ezt magamnak kell kijárnom.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5 Black

(#2823) Bodz válasza adammkaa (#2822) üzenetére


Bodz
nagyúr

Nem tudom, hogy mit keresel, de valószínűleg fejhallgatótól nem is fogod azt megkapni. Válaszd külön a kettőt! :) Anno pl. az egyik fórumtársunk is így indult (igaz ő hifiből érkezett), nem találta a helyét a fejhallgatózásban, aztán idővel csak elkezdte, megtanulta helyén kezelni a dolgokat. Azóta minden rendben. :)
Egyik ismerősöm ölt régebben komoly pénzeket az autó hifibe, otthon meg egy "alig" 200e forintos rendszeren hallgatott zenét (DAC+aktív monitorok). Utóbbi állítása szerint csak jobban szól, viszont a másikban nagyobb a kihívás. :D

(#2824) adammkaa válasza Bodz (#2823) üzenetére


adammkaa
senior tag

Nyilván nem azt várom mert azt semmi nem tudja pótolni.Tudom hogy nagyjából hol van a korlátja annak amit keresek fejhallgatóban.

Nexus 5 Black

(#2825) contaxg válasza adammkaa (#2824) üzenetére


contaxg
veterán

Anyagi vagy hangzásbeli korlátokra gondolsz?

(#2820) Bodz
De vmikor be fogjuk pótolni? :)

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#2826) ntomka válasza adammkaa (#2812) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ha a 8W os rendszered nyom majd 153DB-t akkor szólj, meghallgatom.

Mert attól szól jól, ha egyből beszakad a dobhártyád? :U

ツ Headphones on - World off

(#2827) matyi94 válasza adammkaa (#2824) üzenetére


matyi94
senior tag

Azért tudtommal az autóhifiben van enyhe faszmutogatási faktor is, ami itt a fejhallgatós körökben annyira nem nyilvánul meg.

[ Szerkesztve ]

Legyen szép napod!

(#2828) contaxg válasza matyi94 (#2827) üzenetére


contaxg
veterán

Az autóhifiben vannak a hangnyomásosok és az audiofilek. A két csoport teljesen más motivációval bír.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#2829) Ati1979 válasza adammkaa (#2800) üzenetére


Ati1979
veterán

Age-t ha jön, neki van amperiorja + m50-je is.

(#2820) Bodz
:(

[ Szerkesztve ]

(#2830) donpe válasza Bodz (#2804) üzenetére


donpe
aktív tag

Én hozom a Takstart, addig be is lesz járatva. Viszont nagyon sajnálom, hogy nem tudsz jönni...:(

(#2831) matyi012345 válasza matyi94 (#2827) üzenetére


matyi012345
őstag

Azért ez durva általánosítás. Vannak SQ versenyek is, ahol szakmai zsűri dönti el a helyezéseket, az nem épp a f@szmutogatásról szól. Aki bebassza a csomagtartóba a dupla DL15-t és megnyomja őket két Roki monoval meg spirálos akkuval, az tényleg kb arról szól, de általánosítani akkor sem kell.

(#2832) Bodz válasza contaxg (#2825) üzenetére


Bodz
nagyúr

Be hát. :)

(#2830) donpe: Én is... :O

[ Szerkesztve ]

(#2833) adammkaa válasza matyi012345 (#2831) üzenetére


adammkaa
senior tag

Finom a dupla DL15 is.

Nexus 5 Black

(#2834) matyi012345 válasza adammkaa (#2833) üzenetére


matyi012345
őstag

Tudom, hallottam, meg nagy RE-t kisrokival is, az is durva volt. Nekem csak egy krypton 12-m volt, zenélni az is jó. Mostanra viszont csak fejhallgató maradt, sokkal ésszerűbb :D Ha minden igaz holnap veszem meg a TAD400-ast, legalábbis most arrafelé húz a szívem, már 1 hónapja gondolkodok rajta kb de tovább nem várok. Fejes taliig mindenképp döntenem kéne úgyis, mert kíváncsi vagyok mit tud különböző erősítőkkel.

(#2835) Bodz válasza matyi012345 (#2834) üzenetére


Bodz
nagyúr

Jó választás az a fejhallgató.

(#2836) matyi012345 válasza Bodz (#2835) üzenetére


matyi012345
őstag

Köszönöm a megerősítést, így nyugodtabb szívvel veszek érzékeny búcsút az egyik Deákigazolványomtól. :) :DDD

(#2837) contaxg válasza matyi012345 (#2834) üzenetére


contaxg
veterán

Szerintem a fejestalin lesz mindenféle AT fejes, mert az AT kelet-európai bemutató termében lesz a tali. :D Ezért nem kell fizetni bérleti díjat a teremért. Bár a vezetőség először nem volt happy, hogy a konkurencia is beteszi néhány (sok) termékkel a lábát. :DDD De aztán beadták a derekukat... :R

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#2838) matyi012345 válasza contaxg (#2837) üzenetére


matyi012345
őstag

Az jó, akkor meghallgatom azokat is :)) . Azért elviszem a HD662-met is, hátha valakit érdekel az alacsonyabb kategória.

szerk:

Amúgy akkor ez pontosan hol is van?

[ Szerkesztve ]

(#2839) Ati1979 válasza contaxg (#2837) üzenetére


Ati1979
veterán

Hú kíváncsi vagyok arra a mindenféle ath fejesre. :) Esetleg ath w3000anv is lesz? :B

(#2840) adammkaa válasza matyi012345 (#2834) üzenetére


adammkaa
senior tag

Milyen kocsiban volt a Krypton? Rockford 800a2 analog ot hallottál?

[ Szerkesztve ]

Nexus 5 Black

(#2841) stranger28 válasza contaxg (#2837) üzenetére


stranger28
addikt

Nyíltan félni a konkurenciától... nem jó reklám. ;]

(#2842) Ati1979 válasza stranger28 (#2841) üzenetére


Ati1979
veterán

Nem nagyon van kitől félniük.... ;]

(#2843) stranger28 válasza Ati1979 (#2842) üzenetére


stranger28
addikt

Látod, ez már jó üzleti politika. Neked kéne ott vezényelni. ;]

(#2844) adammkaa válasza Ati1979 (#2842) üzenetére


adammkaa
senior tag

Most ezt nem nagyon értem.. Audio-Technica bemutató teremben lesz a fejes találkozó, azaz lesz kirendelve az ath tól egy ember, és ki lesznek alapból állítva ath fejesek, amiket ki lehet próbálni saját forrásról? És akkor külön még mi mennénk akik hozzák amit tudnak?

[ Szerkesztve ]

Nexus 5 Black

(#2845) contaxg válasza stranger28 (#2841) üzenetére


contaxg
veterán

Nem féltek, csak először szokatlan volt nekik, hogy más gyártók cuccai is ott lesznek egy céges helyiségben.

(#2844) adammkaa
Félreérted... nem lesz "kirendelve senki", de nem fogják kicipelni a kedvünkért a holmijukat. :) Ugyanolyan tali lesz mint a többi csak éppen lesznek már bent fejesek. Ennyi.

(#2847) stranger28
Nyugodt lehetsz hogy nincsen. :DDD

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#2846) matyi012345 válasza adammkaa (#2840) üzenetére


matyi012345
őstag

Fiat Brava-ban volt, egy Soundstream 760.2 erővel ha jól emlékszem meg egy exide akku. Olyan rokit még nem hallottam, 500.1 BD volt a RE SX15-höz. A Dupla DL-t meg asszem DDZ1-el hallottam, de már régen volt abbahagytam ezt a dolgot, milliókat rá lehetne költeni, míg egy fejesnél ez másképp működik. Holnap egy 20-asért teljesen jó fejest fogok venni (remélem). 20-ért az autóhifiben kapsz egy kis Solid audio erősítőt és akkor még nincs mit rákötnöd, nincs mivel bekötnöd, nincs elsőszetted, stb...nem sorolom fel mi kell még egy jó autóhifihez. :) Persze tudom jobb hangzást lehet elérni, de mennyi pénzért...Fejesből veszek egy K1000-et és olyan hangminőséget kapok amit autóhifiben 10x annyiért tudnék elérni, persze hangnyomást nem, de az nálam nem számít. Meg ottvan még az is, hogy azt csak akkor tudom hallgatni amikor vezetek, én meg szeretek inkább az ágyban elnyújtózva zenét hallgatni...de ez is személyes preferencia kérdése, szóval nem akarok az autóhifi ellen beszélni, csak érdemes meggondolni, mire mennyit költ az ember. Persze aki megteheti annak legyen a munkahelyén egy LCD3-a, otthon valami studio hangfalpárja, a kocsiba meg legyen neki valami sq vagy spl cucca amit akar, csak nem sok ember van aki ezt megteheti ma.

(#2847) stranger28 válasza contaxg (#2845) üzenetére


stranger28
addikt

Vicceltem csak. :)
Mondjuk nem hiszem, hogy mondjuk LG-éknél ne lenne egy Samsung TV valamelyik irodában. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2848) adammkaa válasza contaxg (#2845) üzenetére


adammkaa
senior tag

Miért az ATH-nak ennyire biztos pozíciója van a fejhallgató piacon?

matyi012345 Mindkettőre rá lehet költeni rengeteget , igény és pénz kérdése.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5 Black

(#2849) stranger28 válasza adammkaa (#2848) üzenetére


stranger28
addikt

Most viccelsz?

(#2850) contaxg válasza adammkaa (#2848) üzenetére


contaxg
veterán

Nem a legkisebbek és nem tegnap kezdték. Főleg a távol-keleti piacon erősek. És még autóhifihez is vannak cuucai... ;) De a legjobb, hogy gyártanak szusi készítéshez konyhai gépeket! :DDD

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Fejhallgatós találkozó
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.