Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7751) jozsi252 válasza korn (#7740) üzenetére


jozsi252
veterán

Ez a zy13 felvenné a versenyt az STL-V2-vel szerinted? Árba ugyan fele annyiba kerül, de távolságra lehet hogy hozná az stl-t?

iPhone 13 Pro Max

(#7752) zoli03 válasza jozsi252 (#7751) üzenetére


zoli03
őstag

Ha normálisan meg van hajtva, akkor biztos. Kívülről kb 1 mm-el nagyobb az átmérője, a kis képen valamivel szűkebb a fénycsóvája, mint az STL-V2-nek, szóval jónak kell lennie.

(#7753) Tony21 válasza Zozzant (#7749) üzenetére


Tony21
tag

Amit linkelsz, az XT-E ledes ... Mogyi erre gondolt szvsz:[link]

Szerintem még mindig bőven elég lenne Neked egy 501B vagy 502B, XM-L leddel és OP refivel, zsebben könnyen elfér, jól szór és elég nagy a fényereje.

Persze kutathatsz még napokig, ha jólesik :)

(#7754) jozsi252 válasza zoli03 (#7752) üzenetére


jozsi252
veterán

Mégha nemis hozza az STL-V2-őt, ha már 200-250métert hoz azis bőven jó huszonakárhány dolcsiért szerintem.

Bár én a kis C8-al megvagyok elégedve tökéletesen. Kíváncsi vagyok nagyon arra a lámpára zoli amit most rendeltünk, hogy még milyen lesz. Ha alul lesz hajtva akkor te megfogod piszkálni kicsit hogy jobblegyen?

Illetve mennyire valószinű hogy normális akkut kapunk hozzá?

iPhone 13 Pro Max

(#7755) M_o_g_y_i válasza Zozzant (#7749) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Pl. ez, de van ennek XM-L változata is. Ugyanilyen OP refis és réz betétes.
Mi az az "ajesz"??? :F
Tony21 linkelte a tutit, de szerintem is először ki kéne próbálnod egy WF-501/502/503 stb. lámpát.

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#7756) zoli03 válasza jozsi252 (#7754) üzenetére


zoli03
őstag

Nem nagyon valószínű, hogy normális lesz, főleg ennyiért. De a kép alapján legalább védettnek néz ki, bár ez nem jelent semmit. Mindenképp lesz vele csinálva valami, ha nagyon alul van hajtva.

#7755 M_o_g_y_i: az ajesz szerintem ajándékot jelent.

[ Szerkesztve ]

(#7757) korn


korn
aktív tag

Király, várom majd a véleményeket.
Én parkolópályára állok egy ideig lámpa ügyileg...

(#7758) jozsi252 válasza zoli03 (#7756) üzenetére


jozsi252
veterán

Na mindegy végülis, van nekem itthon 2 normális akku, majd azzal tesztelem. Ha alul lesz hajtva akkor tudnál esetleg segíteni ebbe a tuningolásba hogy mit hogy kellene csinálni hogy jobblegyen?

iPhone 13 Pro Max

(#7759) zoli03 válasza jozsi252 (#7758) üzenetére


zoli03
őstag

Ebben korn az illetékes, én is tőle fogok majd segítséget kérni :) . Vagy ha nem lehet tuningolni, új driver megy majd bele, ha megoldható.

[ Szerkesztve ]

(#7760) Zozzant


Zozzant
addikt

Na ajesz, ajándék apósnak lezárva, sokak és az én megkönnyebbülésemre:

Kaidomaintól:
KD C8 CREE XML T6 1000 Lumen 5-Mode LED Flashlight (1*18650) 19.86$
Trustfire 18650 3.7V 2400mAh Rechargeable Protected Battery With PCB (Pair) 10.99$
Dealextremetől:
OEM 2*18650 Lithium Battery Charger (110V~240V AC) 6.20$

Össz ~9000.-HUF

Köszönöm a segítséget! :R

[kicsi kínai melós nemsokára hajnalban beslattyog és szépen intézi:) Óvatosan, nem csapkodva!:)]

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#7761) jozsi252 válasza Zozzant (#7760) üzenetére


jozsi252
veterán

Kaidomain-os C8at belinkelnéd hogy melyik pontosan?

iPhone 13 Pro Max

(#7762) Zozzant válasza jozsi252 (#7761) üzenetére


Zozzant
addikt

http://www.kaidomain.com/Product/Details.S009844

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#7763) Brekecs válasza zoli03 (#7750) üzenetére


Brekecs
aktív tag

Nekem meg [EZ] tetszet meg ! remélem nem csak a külseje szép ! :)

Windows 11 Pro x64 :-) Malwarebytes' Anti-Malware (Lifetime) + AdGuard (lifetime) ! + Wise Care 365 (lifetime) :-)

(#7764) M_o_g_y_i válasza Zozzant (#7762) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Jó döntés! :K :C
kd-en ITT az OEM töltő ;)

Nálatok is megjelenik a kép a termék oldalán?
(a "Customer Images" fül alatt :U )

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#7765) Zozzant válasza M_o_g_y_i (#7764) üzenetére


Zozzant
addikt

Tudom de drágább:)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#7766) M_o_g_y_i válasza Zozzant (#7765) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Viszont a DX lassaban szállít általában.

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#7767) szbalogh


szbalogh
őstag

Mogyi:
Ez a RONGLi C8 az ebay-es is logo alapján. Vajon ugyan olyan jó belül mint a Nekem csak Citypower C8 kopi van, vajon ez is olyan pöpec belül?
Ha megveszik ma akkor bepróbálom ezt a mély refist. Ennyiért akár papírnehezéknek is jó.
Plastic+alu reflector ???

[ Szerkesztve ]

Nick: HE_Storm

(#7768) tbesze


tbesze
tag

Ők +ba vannak.

Ez nem sikerült valami jól. Ennél jóval szebbek a reflektorok.

Részletek PÜ-be.

(#7769) M_o_g_y_i válasza szbalogh (#7767) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Ez nekem új, alu+műa. refi??? :Y
Ha az ebayes is ilyen akkor én kihagyom.

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#7770) zoli03


zoli03
őstag

Leesettem a ThruNite Ti-m az asztalról (kb 1m), a magas fokozat el is tűnt, már csak a 3 lumenes működik. Majd valamikor szétszedem, de ennél azért többet vártam volna, a többi lámpám esett ennél nagyobbat is, aztán azok ugyanúgy működnek. De az anodizálás jó minőségű, a lámpán nem lett semmi sérülés :).

[ Szerkesztve ]

(#7771) Cyborg válasza zoli03 (#7770) üzenetére


Cyborg
őstag

Ezért volt akkor akciós. Kisöpörték a minőség ellenőrzésen kiesett darabokat:-)

(#7772) leonaprofi


leonaprofi
tag

Sziasztok!Egy Spark ST6-460NW fejlámpát néztem ki.Tudnátok ajánlani egy hozzá való megbízható 18650-es lítium akkut és töltőt?Köszönöm

(#7773) Cyborg válasza leonaprofi (#7772) üzenetére


Cyborg
őstag

[Töltő]
[akksi]

[olcsóbb akksi]
[a töltő ezen az oldalon]

Nem muszáj bele védett akksi, da az a biztos, más, több akkus lámpába is jól jöhet majd.

[ Szerkesztve ]

(#7774) Cyborg válasza leonaprofi (#7772) üzenetére


Cyborg
őstag

[Itt] olcsóbb is, akksik árát meg is spórolhatod itt:)

(#7775) leonaprofi válasza Cyborg (#7773) üzenetére


leonaprofi
tag

Köszönöm a gyors választ.Amúgy a két akksi között mi a különbség az áron kívűl?Illetve a töltő használatáról,illetve a töltési folyamatról kell tudni valami extrát?Megmondom őszintén még nem használtam ilyen akkut és ilyen töltőt sem.Köszönöm előre is a segítséget.

(#7776) tbesze


tbesze
tag

Most rendeltem egy SYSMAX töltőt a Dino-ról. Meguntam már a TrustFire 001-es nyüszítését. És remélem ezzel megoldódik a más típusú aksikból eredő töltő töltő hátán gond is.

(#7777) Cyborg válasza leonaprofi (#7775) üzenetére


Cyborg
őstag

a Panasonic az márkás akksi, tudja azt, ami rá van írva, a trustfire olyan 2500mAh körül tud, de viszonylag jó minőségű, sokan használnak ilyen akksit itt a fórumozók közül is.
A töltő CC /CV algoritmusban tölt, nekem is ilyen van.

(#7778) Cyborg válasza leonaprofi (#7775) üzenetére


Cyborg
őstag

a Panasonic az márkás akksi, tudja azt, ami rá van írva, a trustfire olyan 2500mAh körül tud, de viszonylag jó minőségű, sokan használnak ilyen akksit itt a fórumozók közül is.
A töltő CC /CV algoritmusban tölt, nekem is ilyen van.

(#7779) aracsim válasza szaszlaci (#251) üzenetére


aracsim
csendes tag

Sziasztok. Eladó LED LENSERX21 7db. CREE ledes 4 góliát elemmel működő rúdlámpa, dobozában válpánttal. Garanciás.
4db akku van hozzá.
ára 55.000Ft.

Minden napom állandó küzdelem. Evés előtt az éhséggel küzdök, utána meg az álmossággal.

(#7781) leonaprofi


leonaprofi
tag

Az Xtar Wp2-es töltőt hazánkban is lehet kapni,így szerintem olcsóbb mint külföldről rendelni.

[ Szerkesztve ]

(#7782) zoli03 válasza leonaprofi (#7781) üzenetére


zoli03
őstag

Hát nem olcsóbb, mint külföldről. Bár annyira nem is drága, ha valakinek nagyon sürgősen kell, lehet, hogy megéri neki onnan.

(#7783) Cyborg válasza leonaprofi (#7781) üzenetére


Cyborg
őstag

Nem olcsóbb, meg egy helyről meg tudod venni a lámpával együtt, és postaköltség sincs.

(#7784) leonaprofi


leonaprofi
tag

Még annyi kérdésem lenne,hogy ezek az akkuk gyárilag felvannak töltve,illetve ilyen kapacítással nőni fog az üzemidő a gyárilag megadottnál a Spark ST6 lámpánál?Köszönöm ismét a segítséget.

(#7785) leonaprofi válasza Cyborg (#7783) üzenetére


leonaprofi
tag

De amit linkeltél oldalt,ahonnan az akkut és a lámpát is rendelném ott nem találtam EU plug-os töltőt.

(#7786) Cyborg válasza leonaprofi (#7785) üzenetére


Cyborg
őstag

Szólsz Stanleynek, és azzal küldik, nem gond.Én is tőle vettem.

Közben megjött nekem is az ST-460NW a hkequipmentről.
Mindjárt feltöltök pár képet, ha nem bánjátok

(#7787) Cyborg válasza leonaprofi (#7784) üzenetére


Cyborg
őstag

Asszem az adatokat 2600mAh márkás(sanyo, vagy nem tudom, de oda van írva) akksival mérték, uh ha a 2900, v 3100mAh akksival használod, nőni fog az üzemidő valszeg.

(#7788) Cyborg


Cyborg
őstag

Spark ST-460NW

Szóval megjött a várva várt lámpa, szépen becsomagolva, szokás szerint FRAGILE matrica, stb.
Balázs már megírta, uh nem is ismétlem, nagyon ott van a lámpa, gyönyörű, tökéletes kidolgozás, jól eltalált módok, stb.

Szerintem az ilyen lámpákat kellene EDC (Every Day Carry) lámpáknak hívni, tökéletes, univerzális, sok funkciós lámpa. Fejen is hordható(mivel elsődlegesen fejlámpa), övre, táskára, ingre csíptethető, van rajta mágnes, bármilyen fémre feltehető, ha kell mindkét kéz, még tripod adapter is van hozzá. Mellékesen nem olyan kényelmetlen a fogása, tehát kézben is fogható, zsebre is tehető.









(#7789) leonaprofi


leonaprofi
tag

Köszönet a képekért és a beszámolóért.Így,hogy most úgyis rendelek lehet,hogy vennék egy kézi lámpát is EDC-re!Tudnátok ajánlani egy jó 18650-es akkus, neutral white-osat?Köszi

Ui.:Bocsi csak nem kaptam választ,hogy ezeket az akksikat gyárilag feltöltik?

[ Szerkesztve ]

(#7790) d4d válasza leonaprofi (#7784) üzenetére


d4d
tag

Ha minden igaz az ST6-ot gyárilag 2600mAh-s Sanyo akkuval mérték, ahogy az SL6S-t is. Jelenleg a legnagyobb kapacitású akksi a 3400mAh-s Panasonic NCR18650B, tehát simán növelhetők a gyári értékek.

elemlampa.blog.hu

(#7791) zoli03 válasza leonaprofi (#7789) üzenetére


zoli03
őstag

Amiket én nézegettem, nem szokták, általában 50%-os töltöttségen szoktak megjönni (elvileg így a legjobb tárolni, így csökken legkevésbé a kapacitása). De ha akarod, egyből rátölthetsz, nem kell megvárni, míg lemerül.

[ Szerkesztve ]

(#7792) d4d válasza Cyborg (#7788) üzenetére


d4d
tag

Jók a képek! Ja ez már extrásabb, mint az enyém, nagyon jók ezek a kiegészítők és tényleg jól használható normál lámpaként is. Mennyi idő alatt érkezett meg?

elemlampa.blog.hu

(#7793) Cyborg válasza d4d (#7792) üzenetére


Cyborg
őstag

3-án rendeltem, kerek 10 nap volt.

Nem lép vissza 5 perc után Super módból:)

Ja, és, ha vmi iszonyat flood fény kell, amit még a diffúzor se tud, ki lehet venni a refit, és kész:)

(#7794) d4d válasza leonaprofi (#7789) üzenetére


d4d
tag

Ha már Spark fejlámpád lesz akkor ott a Spark SL6S-740NW, egyik kedvencem. A legerősebb fokozaton (3A) sem csökken a fényereje, erre pedig nem sok 1x18650es lámpa képes. Egyik fokozaton sincs pwm villogás és semmi hangja nincs a drivernek. Az akksikhoz még annyit, hogy nem kell megvárni amíg lemerülnek, én pl nemigazán hagyom 3.8V alá merülni egyiket se. Az SL6S-t kizárólag ipari aksikkal hajtom, kényelmesebben belefér és jobban szeretem őket. Mostanában egy 4.35V-os 3000mAh-s Samsunggal megy.

elemlampa.blog.hu

(#7795) Cyborg válasza leonaprofi (#7789) üzenetére


Cyborg
őstag

Esetleg nézz szét a Xeno lámpák között, ott van még sok neutral.
Ezen a 2 márkán kívül nem sok mindent fogsz találni, sajnos.

Nekem F42V2-m van, kicsit túl thrower EDC-nek, de én csípem, este az a jelzőfény a folyosón:)

(#7796) leonaprofi


leonaprofi
tag

Köszönöm a gyors tanácsokat!Amúgy azt lehet tudni,hogy mi a különbség a Spark SL6 és az SL6S között?Illetve, esetleg egy Balder SE-2?Ahogy igy visszaolvastam ezt is ajánlottátok az olcsóbbak közül.TY

(#7797) d4d válasza leonaprofi (#7796) üzenetére


d4d
tag

Az SL6 kicsit hosszabb, mert van egy hátsó kapcsolója is és van belül egy fémcső, ami ugyan kivehető, de akkor a hátul lévő kapcsoló nem fog működni. Az SL6S egyszerűbb és jobb szerintem. A Balder SE-2 is jó lehet annyi pénzért, de az nem tudja úgy megtartani a fényét a legnagyobb fokozaton, mint a Spark és lumenben is gyengébb. Igaz a nagyobb, mélyebb reflektor miatt messzebb világít mint a Spark. Ezenkívül az SE-2 elég hamar felforrósodik, a közepes fokozat pedig csak 120 lumen.

elemlampa.blog.hu

(#7798) d4d válasza Cyborg (#7795) üzenetére


d4d
tag

Ja igen, pl ez a Xeno F7 is érdekes lehet, csak ebben pont fele annyira van meghajtva az XM-L, mint a Sparkban.
http://hkequipment.net/index.php?sp=&p=6&cat2=206&cat1=68&cat0=1&id=1312&cat1=68&cat0=1&new=&more=&s=d3f03c949cb008807f7491e4377ed71b&lang=en

[ Szerkesztve ]

elemlampa.blog.hu

(#7799) leonaprofi válasza d4d (#7797) üzenetére


leonaprofi
tag

Köszi!Akkor lehet,hogy az SL6-ot veszem,mert esetleg taktikai lámpa ként használva jobb,így nekem,hogy hátul is van gomb,ha amúgy másban nem különböznek.

[ Szerkesztve ]

(#7800) leonaprofi


leonaprofi
tag

Akkuból meg inkább ezt veszem,ha egyetértetek,hogy kihozzam a maxot a lámpákból,biztonságosan.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.